Jump to content

Tekerlekli araçlar hk.

• Please log in to reply
31 replies to this topic

Poll: Nerf? (31 members have cast votes)

Nerflenmeli mi?

1. Evet (18 votes [58.06%])

Percentage of vote: 58.06%

2. Hayır (8 votes [25.81%])

Percentage of vote: 25.81%

3. Farketmez (5 votes [16.13%])

Percentage of vote: 16.13%

Vote Guests cannot vote Hide poll

ozygandalf #21 Posted 10 February 2019 - 07:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15374 battles
  • 349
  • [SA-AS] SA-AS

View Postiarmolenkho, on 10 February 2019 - 05:20 PM, said:

edited

edited

Edited by 11poseidon11, 10 February 2019 - 07:43 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, moderasyon ve cezalarin tartisilmasi sebebi ile degistirilmistir.

ogzhnyldrm1907 #22 Posted 10 February 2019 - 07:45 PM

Corporal

• Player
  • 14646 battles
  • 140
  • [ESKYA] ESKYA

Tekerleklileri nerf lemek???

Tier 10 hariç bütün tekerleklilerin buff a ihtiyacı var. 

EBR 105 in de nerf e ihtiyacı yok. Tankın iş yapması için bir sürü ihtiyacı var:

Kullanan oyuncu belirli seviye üstünde iyi bir oyuncu olacak.

Kullanan oyuncu tahvilli donanım/azık/iyi mürettebat kullanacak.

Tankı kontrol edebilecek (ki tankı kontrol etmek çok zor.)

Açık harita gelecek.

Kendi takımı maç başı erimeyecek (ki 2019da çok nadir görülen bir şey malum her maç artık 3 dakikada 15-2 15-1 bitiyor.)

Karşı takımda nişan almayı bilen adamlar olmayacak. Düzgün nişan alabilen adamlar 95km/h hız dinlemeden beynine saplıyor.

Karşı takımda kafası çalışan hafif tank oyuncusu olmayacak. Dün skill4ltu prokhorovkada oynarken 1k can kaybedip karşılığında 2k spot yapabildi. Karşı takımda aklı çalışan RU-251 bütün hamlelerini engelledi. RU-251 ölene kadar hiçbir şey yapamadı.

Kendi takımı yaptığı spota vuracak. Sabaha kadar belirli tankları spotta tutması en azından bir işine yarayacak. (World of Tanks gibi bir oyunda takıma güvenmek anladım hocam)

Bunların hepsi denk geldiği zaman evet tank inanılmaz iş yapıyor. Onun dışında eğlenceli ama kötü. 

Tank ilk hafta geldi, bütün unicum lar serbest deneyim basıp 7 skill li mürettebatlarıyla tankı oynamaya başladılar diye OP olmuyor. Kranvagn ağacı da ilk geldiğinde OP gözüyle bakılıyordu, çünkü insanlar tankı bilmediği için taretine mermi atmaya çalışıyordu, şarjörlü olduklarını bilmediklerinden karşısında duruyorlardı vs. .  Tekerlekliler de aynısı. Biraz vakit geçince insanlar tankın aslında ne kadar oynaması zor ve iş yapması zor olduğunu, kesinlikle OP olmadıklarını öğrenecekler.

Ben seviye 6yı oynadım ve bitirdim. Tank inanılmaz derecede kötü, sadece 75mm HE mermisi olduğu için katlanabildim. Spot yapamıyor, hasar atamıyor, dönmüyor, hızlı gitmiyor.Snipe yapmak zorunda ki snipe konusunda berbat. Takım tankı bilmediği için spot istiyor yapmayınca vuruyor vs. uğraş dur.

Yok bu tanklar op sen ne konuşuyorsun birader diyorsanız oyuncu kitlesinin %98-99 undan daha iyi oyuncu olan skill4ltu nun teknoloji ağacı incelemesine bakabilirsiniz:

Spoiler

barzo_twitch #23 Posted 10 February 2019 - 08:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11660 battles
  • 70

View Postogzhnyldrm1907, on 10 February 2019 - 06:45 PM, said:

Hocam öncelikle kendi fikirleriniz olsun,skilin olmuş 120 130 k maçı oyunu günde 8 9 saat oynayan ve '' iş '' olarak yapan birisi,ona farklı gelebilir egzotik hissettirebilir skill op dediyse op,çöp dediyse çöp olmuyor tanklar,veya başka yayıncılar.

Burda mevzu tankın istatistikleri nasıl oynandığı mevzusu değil.Bu tankları ben oyunda artylere benzetiyorum,artylerde öyle oyun sonunda bakmışsın attığı hasar 1k ama kanser ettiği adam sayısı 15.

Fıldır fıldır gezen 95km hız yapan ve bu hızda nası kafayla yapıldığı belli olmayan bir gun handling sağlıyor bu tank, kendin izlemişsin bende izledim o gun handling %2.5 daha fazla veren tahvilli düşeydengeleyiciyi çıkarınca felan bozulmaz,tankın değerlerinde sıkıntı var azık ve atış skilli mürettabatla tank resmen laser gun taşıyor,ışık hızında giden 105mm delen HE mermisi o gun handlingle birleşiyor ve üstüne 95 km hız eklenince,spot değil milleti kanser eden tank ortaya çıkıyor.

Şerıdının,13-105 kasanların suçu ne ?

Dün yayını izlemişsin bende izledim ve yaptığı atışları onaylıyorsan ben bişey demiyorum 400 500 metreden full gazla adam HE mermi sokuyor karşıdaki adama, ha artiden 1000 yemiş ha bu tanktan bu mermiyi yemiş çokta farklı değil.

Bu tank oyuna gelecekse amacı agresif spot yapabilmek,HE mermi yükleyip lazer silahıyla objelere şerıdınlara behçetlere 500 600 vurmak değil ve tankların özellikle tekerlekleri vesaire büyük tutulmuş ve öyle modellenmişki ciddi ciddi mermi sektiriyor.

Öncelikle hareket halindeki dağılımı kesinlikle nerflenmeli.

HE mermisinin hızı düşürülmeli.

Geri hızı azaltılmalı.

Tekerlere isabet eden mermiler ciddi anlamda tankı yavaşlatmalı siz 90 la giden tankı nişan alıp vurmuşsunuz bi karşılığı olmalı.

Dengelenmeli şuanda bu tank bütün lightları bildiğin döne döne keser,he dönmek istemiyormu 90 la giderken 400 metreden çatır çatır gene keser bizim 13-105 t100 de belki bi mermi tutar diye yarım saat odaklayıp atmaya çalışırlar.

Edit : Şu yeni üye kazandırma muhabbetine 2 3 gündür arkadaşımı çağırdım onunla öyle makarasına low tier oynuyoruz ikimizdede 5tier T14 var,bazen 6 tier atıyor tabi her iki taraftada bu yeni tekerlekliler ve arkadaşım direk söyledi,'' kanka bunlar ne böyle saçma sapan '' '' çok hızlı vuramıyorum '' '' need for speed geçek '' vesaire vesaire yeni başlayan oyuncu kendisi ve yetenekli birisidir hani 1-0 başlar diğer acemilere göre o bile bilmemesine rağmen şikayet etti.

Yeni üye kazandırma programı yapıp böyle kanser içerikleri oyuna getirmek kendi ayağına sıkmak gibi,yeni başlayan oyuncu bunları görsün tank oyunu olduğundan şüphe eder,ve büyük ihtimal küfredip bırakır.

Edited by barzo_twitch, 10 February 2019 - 08:20 PM.

Yellow_Canary_ #24 Posted 10 February 2019 - 08:21 PM

Private

• Player
  • 51861 battles
  • 35
  • [RED_T] RED_T
Durun bakalım daha , şimdi bu tankların premium ve oplerini satmaya başlayacaklar .Durun durun siz daha neler göreceksiniz. 

ozygandalf #25 Posted 10 February 2019 - 08:37 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15374 battles
  • 349
  • [SA-AS] SA-AS

View PostYellow_Canary_, on 10 February 2019 - 08:21 PM, said:

Durun bakalım daha , şimdi bu tankların premium ve oplerini satmaya başlayacaklar .Durun durun siz daha neler göreceksiniz. 

satis rekoru kirabilir ;)

ogzhnyldrm1907 #26 Posted 10 February 2019 - 08:54 PM

Corporal

• Player
  • 14646 battles
  • 140
  • [ESKYA] ESKYA
Spoiler

Kendi fikirlerimi daha üstte yazdım. skill4tu yu da paylaştım çünkü onun düşünceleri benimkine göre daha çok ciddiye alınır.

Arty gibi değil bu tanklar. Arty oyuna inanılmaz derece etki eden ve sınıfın bütün tankları OP olan ve tamamen oyundan kaldırılması gereken bir kanser hücresi. O ayrı konu.

Bu tekerlekli araçlar gerçek hafif tank kimliği taşıyor. Hafif tankın asıl olayı milleti rahatsız ederek takımının iş yapmasını sağlamak. Bunu yapan en iyi tank EBR 105. Diğer hafiflerin de bu işi yapabilmesi gerekiyor ama WG hafif tankları sevmiyor olsa gerek premium hafifler dışı hepsi çöp. 1-2 pasif spot yapıyorlar o kadar. 

Beni kanser etmiyor bu tanklar. Adam maç başı geliyor beni spotluyor sonra ölüyor. E ne değişiyor? Yoluma devam ediyorum, karşı takımdan bir tane hafif tank eksilmiş oluyor ve benim takımımdaki hafif tank yaşıyor. İyi bir oyuncuysa da sorun değil, o gün modum yerindeyse ve iyi oynuyorsam tankı vurmakta büyük sıkıntı yaşamıyorum. Şahsen ELC EVEN 90ı vurmak daha zor geliyor EBR 105e göre.

%2.5 etkiliyor evet. Tahvilli donanım tankın performansını inanılmaz derecede etkiliyor çünkü görüş menzili aşırı düşük, görüş menziline etki edecek en ufak bir iyileştirme değer.

13105 ve şeriat kasanların suçunu söyleyeyim. Hayvan gibi görüş menzili olan, hayvan gibi topu olan, yeterli mobilitesi ve zırhı olan orta tanklar varken gidip de en berbat tankları (bütün seviye 10 hafifler) kasmaları. Şu anda oyunda bütün hafif tankların buff a ihtiyacı var bunun sebebi ise tekerlekliler değil orta tankların hafif tankların yapabildiği çoğu şeyi yapabilmesi, yapamadığı her şeyi de kat kat daha iyi yapabilmesi. T100, 13105 gibi tanklardan daha yüksek görüş mesafesi olan süper ağırlar var. Yıllardır bütün hafif tanklar buff buff diye bağırıyor.

Evet dün saatlerce izledim ve yaptığı atışları onaylıyorum. Hayatta kalmak için mobilite dışı hiçbir silahı olmayan (kamuflaj diyecekseniz bütün hafif tanklar spot yemeden spotlayabiliyor EBR yi) tankın hareket halinde en isabetli atış yapan seviye 10 hafif tank olması bence gayet mantıklı. Durduğu anda ölen bir tanktan bahsediyoruz, hareket halindeki atışları iyi olmayacaksa anlamı ne?

Tankın nerf e ihtiyacı yok. Bütün hafiflerin buff a ihtiyacı var 1357, type64, lt432 gibi premiumlar hariç ama bu EBR nin gelmesiyle oluşan bir durum değil. Hafif tanklar yıllardır buff istiyor. WG nin umrunda değil.

Bütün light ları döne döne keser diye bir dünya yok. Testte T-100 lt nin EBR ye karşı ne yaptığını görebilmek için T-100 lt oynadım. 1v1 savaşlarda ağzına yüzüne tükürüyor EBR nin. Karşıma oyundan bir haber 200 savaşlı EBR de geldi, tankı incelemeye girmiş 9000 rating li adam da geldi. Hiç birinde 1v1 savaşı kaybetmedim EBR ye karşı. DPM i çok yüksek kalıyor çünkü EBR ye göre, stalinium zırh sayesinde en az bir mermi sektirmesi de cabası. 13105 in şarjörü var EBR nin 200 can kalması demek, şeriatın troll topu var 1k kaybetmesi demek, wz132-1 in ön zırhı var EBR nin mermi sektirme ihtimali çok yüksek demek (EBR nin dpm i berbat olduğu için seken bir mermi o 1v1in kaderini belirler), rhm pzw köşede ağlayabilir çünkü Alman tankı.

Edit: Kendi düşüncemi şöyle belirteyim. Tank geldi ve gerçek bir hafif tank gibi milleti rahatsız edebiliyor diye "OP, bunun dengelenmesi lazım" diyorsunuz, bakıldığında haklısınız ama atladığınız bir husus var.

Ben en çok hafif tank oynamaktan zevk alırım, en çok da hafif tanklarda iyi oynadığımı düşünürüm. Ve EBR 105 in nerf yemesini istememe sebebim de belli. İlk defa WG oyuna gerçekten hafif tank hissi veren güzel bir tank getirmiş, bunu da nerf leyip diğer hafifler gibi çöp yapmanın anlamını göremiyorum. Hem bu bahaneyle yıllardır ezilen diğer hafifleri buff lasalar eğer -ki tek ümidim o- 290k deneyim kasarak hafif tank alan oyuncular en azından 2 yıl aradan sonra da olsa güzel tank oynarlar.

Edited by ogzhnyldrm1907, 10 February 2019 - 09:01 PM.

Shock_Therapy #27 Posted 10 February 2019 - 10:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 25789 battles
  • 87

Oğuzhan iyi saçmalıyorsun eyvallah da cidden gerek var mıydı bu kadar kasmaya?

Kendi kendine bunların op olmadığını kanıtlamaya çalışıyorsun da zaten mesele op olup olmaması değil.

Asıl mesele bunların en başından beri tamamen saçma sapan olması.

Birincisi bunlar tank değil.

İkincisi bunlara oyunda hiçbir şekilde ihtiyaç yoktu. Mevcut hafif  tanklar gayet yeterliydi.

Üçüncüsü hafif tankların “milleti rahatsız etmek” gibi bir görevi hiç olmadı.

afelix_1 #28 Posted 11 February 2019 - 08:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 26250 battles
  • 660
Dün resmen maçlardan tiksindim gidip başka oyun oynadım. Kardeşim bir maçta aynı takımda 7-8 tane hafif tank mı olur ?  Ben nerf yada buff gelmesinden yana değilim. Asıl konu bu kadar hafif tank varken diğer tankları nasıl oynayacağız. Oyun dinamiğinin içine ediyor. Adamın biri yazdı maçta diyor ki he mermi at. Ben mecbur muyum her maç t49 ile maç yapmaya. Bu oyunun başka tankları var onları da kasmak istiyorum oynamak istiyorum. Saniyede bir atan hafifler mi dersin, tekerlekli hafif mi dersin,patlayıcı atıp 900 vuran hafif mi dersin. En son şey kaldı grille tipi hafif tank onu da yapın uzaktan 750 vursun snipe , tam olsun.

Edited by afelix_1, 11 February 2019 - 08:22 AM.

ATHELON_ #29 Posted 12 February 2019 - 08:21 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29694 battles
  • 664
  • [ASYA] ASYA
Arti sorunu çözülmüş gibi görünüyor. Artilerden hiç kimse şikayet etmiyor artık. Tek derdiniz tekerlekli manyaklar olmuş gibi görünüyor.

onnoZZ #30 Posted 13 February 2019 - 09:11 AM

Sergeant

• Player
  • 23898 battles
  • 262
  • [SA-AS] SA-AS
Oto aimbotu, hızı geçtim en azından kule dönüş hızlarının nerflenebilir. Nereye baksalar şak diye dönüyor kule .

TankFatal #31 Posted 13 February 2019 - 10:23 PM

Corporal

• Player
  • 19559 battles
  • 165
  • [MICRO] MICRO

View PostonnoZZ, on 13 February 2019 - 09:11 AM, said:

Oto aimbotu, hızı geçtim en azından kule dönüş hızlarının nerflenebilir. Nereye baksalar şak diye dönüyor kule .

Valla bende tier 6 var. Aynı Pz.1 C gibi araç kuleden hızlı dönüyor :D O yüzden çok atış kaçıyor :D

ali1234512 #32 Posted 14 February 2019 - 01:17 PM

Brigadier

• Player
  • 36617 battles
  • 4,794
  • [JUN] JUN
bu gün 6 tierini aldım oynuyom 140ın hareket halinde zor vuracağı hedefi vuruyor tank 0,40 lık top var tankta 70 le gidiyor sıktığım yer hariç her yeri vurmalı  tank

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users