Jump to content

Supertest - M10 RFBM

• Please log in to reply
15 replies to this topic

parim1331 #1 Posted 22 February 2019 - 10:15 AM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 8367 battles
  • 2,521

Witajcie Czołgiści!

Supertest: Francuskie posiłki przybyły!

Niedługo, Francuski niszczyciel czołgów V poziomu zawita na pola bitwy Supertestu. Ten pojazd premium jest repliką Amerykańskiego odpowiednika, M10 Wolverine, aczkolwiek w tym wypadku, posiada on inne działo, oraz inny silnik. Jako, że Francuski M10 RFBM aktualnie wchodzi w zamknięty test, jego parametry są dalekie od tych końcowych.

W momencie gdy zbierzemy wystarczającą ilość danych z Supertestu, wtedy też zdefiniujemy statystyki, oraz finalną rolę tego czołgu. Bądźcie na bieżąco i powodzenia w nadchodzących bitwach!

Spoiler

Paythos #2 Posted 22 February 2019 - 10:27 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 66025 battles
  • 3,144

Wciąż pozostaje zagadką dla mnie... czemu żabojad a nie, sam bym wtedy się poważnie zastanowił nad ewentualnym zakupem, jankes i to w wersji z Tunezji 1943?

Spoiler

I jeszcze w tym malowaniu...

Ewentualnie, jako kolejną ruską premkę:trollface:

Edited by Paythos, 22 February 2019 - 11:06 AM.

Roophert #3 Posted 22 February 2019 - 10:49 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32830 battles
  • 1,146

Gdyby ktoś się zastanawiał co to za warhammerowe rogi na przodzie czołgu...

... w rzeczywistości są to tzw. "nożyce Culina" (sierżant Curtis G Culin, na zdjęciu poniżej), pomagające w przeprawach przez żywopłoty.

Problem z żywopłotami bardzo powszechnymi w Normandii był taki, że najczęściej próby pokonanie takiej przeszkody sprowadzały się do tego, że czołg w pewnym momencie niemal pionowo przejeżdżał przez nie, odsłaniając bardzo wrażliwy "brzuszek", jednocześnie uniemożliwiając ostrzał.

Sierżant Culin wymyślił bardzo prosty i jednocześnie efektowny sposób poradzenia sobie z problemem - montaż metalowych elementów na froncie czołgu, które posłużą jako ostrza do wycinania (EDIT:  żaby nie było niedomówień, nie chodzi o samo "cięcie", może niefortunnie użyłem tutaj tłumaczenia słowa "cut"; sam proces opisał klosiu_1 kilka postów niżej, jak wyglądało przebicie się przez żywopłot w praktyce można zobaczyć np. na filmik poniżej). Wynalazek ten znacznie podniósł morale żołnierzy, pozwolił na normalne przebijanie się przez roślinki, a jednocześnie miał pewien ciekawy efekt uboczny, mianowicie przez pewien czas "wycięty" żywopłot "wisiał" na czołgu, dodatkowo go maskując.

Co do samej maszyny w grze... nie podoba mi się. Francuzi mają swoje maszyny, które mogłyby się tutaj znaleźć. Wolałbym jakąś wypasiona wersję amerykańską.

EDIT:

Przykładowo taki ładny amerykański M10:

Edited by Roophert, 22 February 2019 - 12:12 PM.

Paythos #4 Posted 22 February 2019 - 11:09 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 66025 battles
  • 3,144

Wole cieplejsze klimaty...:P

Zwłaszcza, że użycie M10 GMC w Tunezji 1943 jest mało znane i chętnie bym w takim malowaniu/skórce zobaczył Rosomaka;)

muriceps #5 Posted 22 February 2019 - 11:13 AM

Major General

• Player
  • 31678 battles
  • 5,850
  • [UVC] UVC
Ciekawe ile te worki i koła jezdne dawały przy faktycznym postrzale... Chyba raczej takie czołgowe "placebo".

Roophert #6 Posted 22 February 2019 - 11:20 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32830 battles
  • 1,146

View Postmuriceps, on 22 February 2019 - 11:13 AM, said:

Ciekawe ile te worki i koła jezdne dawały przy faktycznym postrzale... Chyba raczej takie czołgowe "placebo".

Na pewno dawały duży wzrost morale i na pewno worki z piaskiem, deski, "zaprawa" itp. były skuteczne przeciwko wszelakim Panzerfaustom i Panzerschreckom. Przeciwko tradycyjnej broni ppanc, raczej nie... chociaż czytałem kiedyś opis jednej z bitew, gdzie zwykła radiostacja uratowała załogę Shermana. Pocisk ppanc zatrzymał się na niej, więc jeżeli to coś dało, taki wór raz na 1000 może też coś tam pomógł.

@Paythos

Co kto woli ;)

Ja dorzucę jeszcze zdjęcie "mojej" wersji (w sensie full wypas Normandia), w lepszej jakości:

Twój tunezyjski na pewno nie ma takiego "luzackiego" dowódcy :P

Edited by Roophert, 22 February 2019 - 11:23 AM.

klosiu_1 #7 Posted 22 February 2019 - 11:33 AM

Major General

• Player
  • 52875 battles
  • 5,921
  • [_CHS_] _CHS_

Roophert, to nie były ostrza do wycinania żywopłotów, bo normandzkie "żywopłoty", czyli bocage, nie miały z żywopłotami nic wspólnego tak po prawdzie ;). Tamtejsze pola były otoczone murkami z wyoranych kamieni, które przez setki lat obrosły gęste krzaki i spoiły korzeniami. Naniosła się też ziemia i to był raczej taki ziemno-drewniano-kamienny mur z liściami na powierzchni, a nie typowy żywopłot z krzaczków.

Idea tych ostrzy była taka, że wbijały się w ten cały galimatias i utrzymywały czołg przy ziemi, a wtedy był w stanie ten bocage rozwalić. A jak nie był trzymany przez ostrza, to sobie na niego wjeżdżał, co było samobójstwem jeśli bocage był broniony. Takie sprostowanie ;).

Jeszcze co do tych worków z piachem i różnych pniaków, to dodam, że Niemcy tych panzerfaustów używali dosłownie miliony, w samym 44 roku na froncie wschodnim użyto ich około dwa miliony. Dosłownie każda drużyna piechoty miała jeden czy nawet kilka PzF. Panzerfausty i działa przeciwpancerne były zdecydowanie najpowszechniejszymi środkami ppanc z jakimi się mierzyli alianncy czołgiści, więc nie od rzeczy było się zabezpieczyć przed kumulakami. Aż dziwne, że to właśnie Niemcy do końca wojny montowali jakieś pancerze dystansowe, nawet ruski coś tam pod koniec wojny próbowali spawać do pancerza, tylko alianci zachodni nie czuli takiej potrzeby.

Edited by klosiu_1, 22 February 2019 - 11:46 AM.

muriceps #8 Posted 22 February 2019 - 11:58 AM

Major General

• Player
  • 31678 battles
  • 5,850
  • [UVC] UVC
Taka forma jakby pługa. Przeorywał bocage - krzaki, murek, niewielki nasyp - cokolwiek tam było, a było wszystko, na szerokość czołgu. Kiedyś widziałem o tym filmik na Discovery, było o wojnie w Normandii. 

Roophert #9 Posted 22 February 2019 - 12:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32830 battles
  • 1,146

View Postklosiu_1, on 22 February 2019 - 11:33 AM, said:

Roophert, to nie były ostrza do wycinania żywopłotów, bo normandzkie "żywopłoty", czyli bocage, nie miały z żywopłotami nic wspólnego tak po prawdzie ;). Tamtejsze pola były otoczone murkami z wyoranych kamieni, które przez setki lat obrosły gęste krzaki i spoiły korzeniami. Naniosła się też ziemia i to był raczej taki ziemno-drewniano-kamienny mur z liściami na powierzchni, a nie typowy żywopłot z krzaczków.

Idea tych ostrzy była taka, że wbijały się w ten cały galimatias i utrzymywały czołg przy ziemi, a wtedy był w stanie ten bocage rozwalić. A jak nie był trzymany przez ostrza, to sobie na niego wjeżdżał, co było samobójstwem jeśli bocage był broniony. Takie sprostowanie ;).

Jeszcze co do tych worków z piachem i różnych pniaków, to dodam, że Niemcy tych panzerfaustów używali dosłownie miliony, w samym 44 roku na froncie wschodnim użyto ich około dwa miliony. Dosłownie każda drużyna piechoty miała jeden czy nawet kilka PzF. Panzerfausty i działa przeciwpancerne były zdecydowanie najpowszechniejszymi środkami ppanc z jakimi się mierzyli alianncy czołgiści, więc nie od rzeczy było się zabezpieczyć przed kumulakami. Aż dziwne, że to właśnie Niemcy do końca wojny montowali jakieś pancerze dystansowe, nawet ruski coś tam pod koniec wojny próbowali spawać do pancerza, tylko alianci zachodni nie czuli takiej potrzeby.

To co napisałem to nie jest mój wymysł:

Podałem luźne tłumaczenie tekstu książki "Crusade in Europe". Doprecyzowałeś tylko jak "wycinanie" działało. W żadnym wypadku nie sugerowałem, przycinania krzaczków... zresztą wrzuciłem nawet filmik, na którym widać jak te żywopłoty wyglądały i jak się przez nie przebijano.

Swoją drogą żywopłot różnie się ludziom kojarzy, dla mnie żywopłot to jest właśnie to cholerstwo z Normandii, za dużo się ugrałem w wszelakiej maści CODy, BFy i inne BIA, aby kojarzyć to z czymś innym.

Edited by Roophert, 22 February 2019 - 12:03 PM.

Mscislav_sister #10 Posted 22 February 2019 - 02:57 PM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,334

A do czego to się przyda w wocie?

Można na to nadziać arciarza i pokazać mu zjeżdżalnię na urwisku?

Roophert #11 Posted 22 February 2019 - 03:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32830 battles
  • 1,146

View PostMscislav_sister, on 22 February 2019 - 02:57 PM, said:

A do czego to się przyda w wocie?

Można na to nadziać arciarza i pokazać mu zjeżdżalnię na urwisku?

Przyda się do tego do czego przyda się cały pojazd, czyli do niczego :trollface:

Gdyby w WoT były kolekcje jak w WoWs i tego typu nagrody za ukończenie to jeszcze jeszcze. A tak, to będzie kolejny Turan, czy inny Pz III K.

Edited by Roophert, 22 February 2019 - 03:02 PM.

Paythos #12 Posted 22 February 2019 - 03:34 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 66025 battles
  • 3,144

No fakt... a teraz wyobraźcie sobie że mamy takiego M10 GMC w grze...

... staty były by nieźle podbite w górę:P:trollface:

Zabili_mnie_i_ucieklem #13 Posted 23 February 2019 - 06:30 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 1526 battles
  • 441

View PostPaythos, on 22 February 2019 - 03:34 PM, said:

No fakt... a teraz wyobraźcie sobie że mamy takiego M10 GMC w grze...

... staty były by nieźle podbite w górę:P:trollface:

Może tak być jeżeli francuz sprzeda się dobrze.

Jedna premka nie wyklucza drugiej słuszniejszej z buffem.... Przecież mamy w grze ruskie Shermana Łoze, Churchilla i Matildę, Valentine 2.

Edited by Zabili_mnie_i_ucieklem, 23 February 2019 - 06:34 AM.

Hovding #14 Posted 25 February 2019 - 12:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23908 battles
  • 888
  • [-BTT-] -BTT-
Tak czy inaczej, ładniutki ten Francuz :) Mam tylko nadzieje, że mu celność poprawią

SweetKill3r #15 Posted 25 February 2019 - 01:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41981 battles
  • 794

View PostRoophert, on 22 February 2019 - 03:00 PM, said:

Przyda się do tego do czego przyda się cały pojazd, czyli do niczego :trollface:

Gdyby w WoT były kolekcje jak w WoWs i tego typu nagrody za ukończenie to jeszcze jeszcze. A tak, to będzie kolejny Turan, czy inny Pz III K.

kolejne tak samo bezużyteczne zapychacze jak kv-2 kuparok

Chopper1991 #16 Posted 25 February 2019 - 07:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1828 battles
  • 345
  • [_CHS_] _CHS_

View PostSweetKill3r, on 25 February 2019 - 01:30 PM, said:

kolejne tak samo bezużyteczne zapychacze jak kv-2 kuparok

Wole takie historyczne zapychacze niż kolejny twór made by WG. Przynajmniej ta premka nie była kreślona na kolanie pracownika podczas porannej kawusiu na stołówce WG Cyprus. :trollface:

Edited by Chopper1991, 25 February 2019 - 07:51 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users