Jump to content

Botlar Hakkında

bot

• Please log in to reply
1 reply to this topic

LeSept7 #1 Posted 05 March 2019 - 01:21 AM

Sergeant

• Player
  • 16368 battles
  • 240

Umarım ifşa gibi bir ceza yoktur forumda zira neyi ifşa edip etmeyeceğimi bilmediğimden bunun cehaletime verileceğini düşündüğümden içim rahat. Oyunda bazı oyuncuların gerçek oyuncular olmadığını oyun tarafından sisteme atılan botlar olduğunu düşünüyorum. Bunu birlikte oynadığım çoğu arkadaşımda dillendiriyor. 

Oyunda olmayacak yerlere bakıyorlar, anlamsız hareket ediyorlar, sanki programlanmış gibiler. Genelde Premium tank oluyor altlarında ve wn8'i turuncu olan bile gördüm.  Bir ağabeyimin gözlemidir bu; genelde isimlerin sonları 2014-2015 gibi tarihlerle bitiyor. Siz de hiç bu durumla karşılaştınız mı?

Oyun biz azıcık vuralım sevinelim üstün hisssedelim diye zekası düşük bot oyuncu atıyor olabilir mi ya da sistem kalabalık olsun oyun kurulsun diyerek? 

Edited by LeSept7, 05 March 2019 - 01:22 AM.

Spartiat777 #2 Posted 05 March 2019 - 08:40 AM

Captain

• Player
  • 40955 battles
  • 2,150

View PostLeSept7, on 05 March 2019 - 03:21 AM, said:

Umarım ifşa gibi bir ceza yoktur forumda zira neyi ifşa edip etmeyeceğimi bilmediğimden bunun cehaletime verileceğini düşündüğümden içim rahat. Oyunda bazı oyuncuların gerçek oyuncular olmadığını oyun tarafından sisteme atılan botlar olduğunu düşünüyorum. Bunu birlikte oynadığım çoğu arkadaşımda dillendiriyor. 

Oyunda olmayacak yerlere bakıyorlar, anlamsız hareket ediyorlar, sanki programlanmış gibiler. Genelde Premium tank oluyor altlarında ve wn8'i turuncu olan bile gördüm.  Bir ağabeyimin gözlemidir bu; genelde isimlerin sonları 2014-2015 gibi tarihlerle bitiyor. Siz de hiç bu durumla karşılaştınız mı?

Oyun biz azıcık vuralım sevinelim üstün hisssedelim diye zekası düşük bot oyuncu atıyor olabilir mi ya da sistem kalabalık olsun oyun kurulsun diyerek? 

Forumda "ifşa" için ceza var ama yazdıklarında ifşa durumu yok. Tam ismini verip anlattığında ifşa oluyor.

Oyun tarafından sisteme atılan bot yeterince oyuncusu olan sunucularda yok. Resmi botların olduğu tek sunucu daha önce resmi duyuruyla açıklanmıştı ve bu botların isminin yanında bot olduğunu belli eden işaret var. Şu anda uzun bekleme süreleri olmadığından, hızlıca oyun kurulabildiğinden sisteme oyun tarafından bot eklenmesi gereksiz sistem yükü oluşturmaktan başka işe yaramaz. Fakat kullanılması yasak olan bot yazılımları satılıyor ve kullanılıyor. Bu illegal botların isminin sonuna kendini belli eden sayı koymak mantıklı değil, işin doğasına aykırı. Hem gizli iş yapacaksın, hem "ben botum" diye bağıran işaret bırakacaksın. Yakalandığında kalıcı ban yiyor çünkü.

Also tagged with bot

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users