Jump to content

Eş seçimi hk.

• This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

LeSept7 #1 Posted 23 March 2019 - 11:02 AM

Sergeant

• Player
  • 19208 battles
  • 286
  • [TR-U] TR-U

edited

Edited by 11poseidon11, 26 March 2019 - 07:18 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, uygunsuz ifadeler içermesi sebebi ile degistirilmistir.

_Kiziroglu_ #2 Posted 23 March 2019 - 11:42 AM

Sergeant

• Player
  • 35568 battles
  • 223
  • [JSTCE] JSTCE

Şimdilerde moda halinde evlilikler. Sırf arkadaşlarına, çevresine hava atmak, bakın bende yuva kurdum diyebilmek için evleniyor insanlar. En azından benim çevremdeki insanların büyük bir çoğunluğu bu şekilde.

Malum hayat şartları zor ülkemizde. İki insanın bir araya gelerek ortak bir yaşama adım atmak istemeleri, sadece kişilerin arasındaki duygusal bağla olmuyor. Maddi imkanlar büyük etken. Ekonomik güçlüklere birde tarafların - özellikle bayan tarafının- bitmek bilmeyen tatminsizlik duyguları eklenince işler çığrından çıkıyor.

Herşeyin en iyisine sahip olma, en iyisini hak ettiğini düşünme dürtüsü günümüz insanının en büyük sorunu.

karamurat_battalgazi #3 Posted 23 March 2019 - 11:47 AM

Corporal

• Player
  • 2562 battles
  • 180
  • [T_R_Q] T_R_Q

kadınlar güçlü  olsa zulüm gören erkek olurdu

küçük balık güçlü olsa büyük balığı yutardı

ormanın kralı ceylanlar olsa tüm aslanlar açlıkdan ölürdü

kızıldereliler TÜRK olsaydı amerika var olamazdı 

CamokaTechnics #4 Posted 23 March 2019 - 01:25 PM

General

• Player
  • 57457 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK
Peki ben niye hala bekarım?. Yaş olmuş kırk küsür.
Şaka şaka!, ben çok kötü ve göşterişsiz biriyim, param da yok ondan dolayı kadınlar bana bakmıyor. :trollface:

Benim kız arkadaşım falan olmadı ama çevremi hep gözlemledim ve bir kanıya vardım; kadınlar kendilerini zorlamayan erkekleri beğenmezle, evlense de sonra boşanabilir.

Maalesef bizim öve öve bitiremediğimiz, içimizdeki ırkçı Türkçü arkadaşların da üzerine basdığı: eskiden Türk kadınları da hanlar gibi yönetimde söz sahibiydi, gibi lafların belki de tezahürü olsa gerek kocasını yönetmeyi hayatlarının tek amacı edinmiş, pahalı evlilik peşinde koşan, Türk kızları işte.
Hal bu ki bir kadın kocasına destek olup onu güçlendirme gayretinde olsa evlilikler de daha sağlıklı olur kanaatindeyim.

Elbette her iki tarafın kötüleri mevcut.

Yalınız gözlemlerim sonucu bu hatanın kadınlar tarafında daha fazla olduğudur.

Saygının olmadığı yerde huzur, huzurun olmadığı yerde de mutluluk olmaz.

Birbirine ekeşip onun var niye benim yok gibi doymaz bir anlayış toplumumuza yerleşmiş vaziyette.

Bir de kız isterken demiyorlar mı: evi varmı, işi varmı!. İnsanlığı kaç para diyen çok enderdir.

Bir diğer husus da kadın-erkek eşitliği safsatası.
Bu anlayışın toplumda yaygınlaşması maalesef eşler arasındaki vefa ve iş yükü dengelerini bozarak adeta evlilikleri deviren bir toprak kayması olmuştur.

Sözüm meclisten dışarı arkadaşlar, kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş.

Umarım bu mesajdan sonra 3. uyarı puanını alıp elveda forum demem.

kilic222 #5 Posted 23 March 2019 - 05:10 PM

Colonel

• Player
  • 43519 battles
  • 3,761

Geldiğim aşamada şöyle düşünüyorum.

İnsanlar evlenmeli, evlilik iyi bişey. Yani 1 erkek 1 kadınla, mümkünse ömrünün sonuna kadar beraber olmalı ve başkası olmamalı.

Günümüzde Batı da buçok fazla bozuldu, ülkemizde ve Asya dada azda olsa bozuldu. Boşanma oranları sürekli artıyor.

Nasıl bi kadın istediğimizden önce, en temeldeki bu konularda neler düşündüğümüz önemli. Evlendikten sonra, evliliğe yaklaşım nasıl olacak, beraber ömür geçirme isteği ne kadar güçlü veya zayıf olacak. Boşanma eşiğimiz yüksekmi düşükmü olacak.

onnoZZ #6 Posted 25 March 2019 - 09:30 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 26682 battles
  • 483
  • [FUD] FUD
Eşiniz olacak insandan yapmasını beklediğiniz her şeyi siz de yapın, yapmasını istemediğiniz hiç bir şeyi siz de yapmayın. Her şeyi konuşun, kinci olmayın.  Ailelerin uyumu önemli, siz eşinizle aynı fikirde olsanız da aileler zıt fikirdeler ise ilerde sorun olur. Hatta daha ilerlemeden sorun olur. Çocuk isteme/istememe konusunda hem fikir olun.  Maddi durumlarınız yakın olsun arada uçurum olmasın. Ekstrem bir durum yoksa hemen tanışıp, 3 ayda söz kesip yaza evlenmeyin. İmkan varsa bir müddet beraber yaşayın. İnsan olun :) 

61_ #7 Posted 25 March 2019 - 12:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18922 battles
  • 1,285
  • [SA-AS] SA-AS
Davul bile dengi dengine sözü anahtar cümlemiz.. Zıt kutuplar birbirini çekmez ayrıca.

TheLast_KebapBender #8 Posted 25 March 2019 - 01:04 PM

Lieutenant

• Player
  • 50907 battles
  • 1,945
  • [RISEN] RISEN
Sanal alemden tavsiyelere kaldıysa bu iş memleketteki boşanma avukatlarının gözü aydın :child:

Far_Beyond_Driven #9 Posted 25 March 2019 - 03:22 PM

Captain

• Player
  • 31875 battles
  • 2,370
  • [TOHAT] TOHAT

View PostLeSept7, on 23 March 2019 - 11:02 AM, said:

Aslında bu söyleyeceklerim bayağı bir konu dışı ama günümüz sosyal yapısında boşanmalar büyük bir oranda artmışken yeni evleneceklere bir şekilde ışık tutar diye bu başlığı açtım.

Ben naçizane size iki kriter söylemek istiyorum

1- Kesinlikle iyi huylu olsun. İyi huylu kanser bile sizi Yaşatır ancak kötü huylu kanserin sizin ne zaman öldüreceği belli olmaz türüne bağlı süründürebilir de.Yani iletişim yolunuz  olsun

2- Fenizim kadın hakkı vs. Böyle şeyleri çok fazla takıyorsa inanın ki erkek hakkı diye bir şey olmayacak evde. kadında erkekte eşittir, eşit diyeni bulun kadın daha eşittir diyeni değil.

tabi ekleyecek arkadaşların ya da yaşayanların deneyimletiyle burası yeşillenir.

Peki bu senin tecrüben mi sadece merak ettim

LeSept7 #10 Posted 25 March 2019 - 03:48 PM

Sergeant

• Player
  • 19208 battles
  • 286
  • [TR-U] TR-U

View PostFar_Beyond_Driven, on 25 March 2019 - 03:22 PM, said:

Peki bu senin tecrüben mi sadece merak ettim

Sıcağı sıcağına yazdığım için imla hataları ve bütün cinsiyetleri genelleyen gereksiz bir dil olmuş ama evet. Bir düzeltme uzlaşma kültürü olmayan kadın ve erkek eşten bahsettim. Ve kendi cinsini önemli gören eş olarak düzelteyim.

tarikataka #11 Posted 25 March 2019 - 04:12 PM

Major General

• Player
  • 40851 battles
  • 5,586
  • [SIGUN] SIGUN

arkadaşım avukat geçen gün laflarken boşanmadan konu açılmıştı. 200.000 kişilik nüfusa sahip ilçede boşanma dosyaların sayısı 27 bin küsür  olduğunu söylemişti bu sayı çok fazla bi sayı

sanırım devir avukat hakim olma devri 

Ridone14 #12 Posted 25 March 2019 - 07:06 PM

Private

• Player
  • 1901 battles
  • 28

Merhaba, 

Bu konu moderasyon ekibi tarafından, uygunsuz içerik nedeniyle kapatılmıştır.

Ridone14

Edited by 11poseidon11, 26 March 2019 - 07:19 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users