Jump to content

Diskuse o matchmakingu

• Please log in to reply
2715 replies to this topic

tomega #2701 Posted 09 July 2020 - 10:10 AM

Captain

• Player
  • 28395 battles
  • 2,148
  • [CECH] CECH
Skoda, ze je tam tak malo bitev, ale prubnout se to muze. Tak zacni nejaky stroj hrat a ja bezprostredne navazu.

happy_killer_cz #2702 Posted 09 July 2020 - 10:37 AM

Private

• Player
  • 25991 battles
  • 15

Nevidím na tom srovnání M10 RBFM nic divného.

Sám mám stroje na kterých nějakou shodou náhod dosahuji hodně pod 50% vítězství... Každý den podle nálady vyberu nějaké stroje a hraji s nimi  1 nebo i několik bitev než splním 2x abych si s nimi neplnil 5x mise které používám na expení nových strojů. No a mám stroje se kterými zahraji třeba několikrát po sobě dobře, že jsem v top 3 ve zkušenostech ale ani jednu z těch bitev nevyhraji... Přičítám to tomu, že v nepřátelském týmu proti mně algoritmus vybere stejně dobrého hráče, a ten má třeba OP stroj...  A rozhodne ty bitvy mnohem víc než já... Jsem spokojenej že alespoň v průměru mám těch 53%... S přibývajícím počtem bitev se to na tu padesátku dotahuji se vším - i s největším šrotem který mi nesedí ( možná i proto že se s tím strojem naučím lépe hrát - ale spíš jde o mechaniky tvoření matchmakingu a algoritmus WG asi zohlední moje horší statistiky s tímto strojem) To samé se stroji se kterými mám nad 60% po nějaké době (50 - 100 bitev) se těch 60% přestává dařit udržet a jde to dolu...

Taramtum #2703 Posted 09 July 2020 - 12:13 PM

Lieutenant

• Player
  • 24272 battles
  • 1,612
  • [_AF_] _AF_

View PostHydroblast, on 08 July 2020 - 06:04 PM, said:

Tak 63 bitev, je opravdu málo. Dojeď to do jeho počtu, pak to můžeme porovnat.

Ještě ale k tomu dodat nejméně XP a spot. Jinak to nelze moc porovnávat.

View Postroadyck, on 09 July 2020 - 07:29 AM, said:

Samozřejmě, že WR odpovídá WN8 a naopak. Akorát to neroste rovnoměrně, což je snad logické. Čím je hráč výš, tím ho to musí stát větší úsilí.

Abychom to uzavřeli, tak mám pro Tomegu návrh. Můj acc Levapking je už nehraný několik let. Občas jsem tam dal bitvu, aby se to oživilo. Je to asi tak 5 bitev za rok. Nic tam není zaplacené celá ta léta. PÚ tam byl jen první měsíc a koupená je pouze E25, ale hrozně dávno. Může si na tomto acc zahrát nebo ukecám Uko Ješitu, zda by tam nedal 100 bitev, aby se ukázalo, že placením ty blbé výsledky ovlivnit nejdou.

Ne. Korelace mezi WN8 a WR je, ale slabá. A korelace neznamená příčinnost.

roadyck #2704 Posted 09 July 2020 - 01:50 PM

Brigadier

• Player
  • 1088 battles
  • 4,573

View PostTaramtum, on 09 July 2020 - 11:13 AM, said:

Ještě ale k tomu dodat nejméně XP a spot. Jinak to nelze moc porovnávat.

Ne. Korelace mezi WN8 a WR je, ale slabá. A korelace neznamená příčinnost.

Nevidím, že by to bylo slabé, když se koukám na staty fialek.

12:52 Added after 2 minute

View Posttomega, on 09 July 2020 - 09:10 AM, said:

Skoda, ze je tam tak malo bitev, ale prubnout se to muze. Tak zacni nejaky stroj hrat a ja bezprostredne navazu.

Co s tím má počet bitev společného? Zase nová podmínka? Kdo má málo bitev, tak o toho se WG nezajímá i kdyby platil, jako najatý? Nebo, co si o tom mám myslet? A, chápu to správně, že mám hrát já? Ty pak navážeš na co?

tomega #2705 Posted 09 July 2020 - 04:08 PM

Captain

• Player
  • 28395 battles
  • 2,148
  • [CECH] CECH
Ja uz po milionte uvadim ze vyse investic - pocet bitev. ( x krat zminovana saturace uctu). Opravdu nemuzu zato, ze to ctes necim jinym nez ocima......

roadyck #2706 Posted 09 July 2020 - 06:32 PM

Brigadier

• Player
  • 1088 battles
  • 4,573

View Posttomega, on 09 July 2020 - 03:08 PM, said:

Ja uz po milionte uvadim ze vyse investic - pocet bitev. ( x krat zminovana saturace uctu). Opravdu nemuzu zato, ze to ctes necim jinym nez ocima......

Ale, tady na tom acc nejsou investice, takže je to to, co potřebujeme, ne? Počet bitev snad hraje roli jen v případě, že se podle tebe dlouhodobě platí, ne? Tak, co to sem teď taháš a ještě se divíš, že to čtu zadkem? :teethhappy:

Leeroy_YOLO #2707 Posted 09 July 2020 - 06:55 PM

Brigadier

• Player
  • 7316 battles
  • 4,365

View Posttomega, on 09 July 2020 - 08:04 AM, said:

Skoda ze se nic nezobrazuje. Nicmene stale se tu omila jak WR koreluje s WIN8. Najednou to neplati? A ktomu tak markantni rozdil?

Co se TD tyce tak me bavila T40 a nemyslim ze bych nepochopil jak TD hrat aby se udrzel nad 50%

VK 30.02 uz hraju minimalne , a i tam je za posledni 1/2 rapidni zmena ve slozeni tymu.

Uz koncem minulweho roku se neco ve skladani tymu zmenilo a razantne pribylo her kdy 1/3 tymu nastrili 0. Bohuzel meho tymu.

Hmm, zajímavé, na telefonu se to nezobrazuje, ale na PC to vidím normálně.. ale nevadí, ta procenta tam jsou víceméně i napsaná v textu.

WN8 a WR často má obdobnou barvu - dlouhodobě, krátkodobě nemusí. Ty vesměs máš, co si zasloužíš, třeba u MT jsi modrý a máš i modrý WR, jen ta TDčka jsou prostě nějaká divná. V MT tu bitvu asi ovlivníš více, v TD si nastřílíš, ale nevím, jestli ne až když je to jedno. Jak jsem psal, to si musíš zhodnotit sám, tvé bitvy jsem neviděl, vyjma jedné, ale ta nebyla v TD.

I takové bitvy, kde má člověk 1/3 týmu s 0 dmg, se dají vyhrát...

Spoiler

Jasně, ne vždy, to je jasný... ale v množství her, co uhraješ za den, ta jedna bitva může rozhodnout, zda jsi nad 50 nebo pod 50.

A jak jsem psal - máš zvláštní TD, nevím proč, ale fialky hrají hlavně OP MT/HT, takže pouze na TD by se určitě P2W ochrany neimplementovaly. A u ostatních tříd máš odpovídající WR (jak jsem psal, viz např. MT - modré WN, modrý WR). Já mám podle noobmeteru za posledních 1k bitev tmavší zelenou na WN a světle zelenou na WN, taky to beru a neříkám jak to, že nemám taky tmavě zelenou. A to jsem hrál jen TR apod., kde nebyla podmínka výhra, tak jsem se o výhru ani nijak nezajímal. TD jsem ale nehrál, to bych dopadl obdobně jako ty - stáhlo by mi to WR nejspíš hodně dolů (i když mě by TD stáhly i WN :D ovšem ne že by mi na tom záleželo.. )

Ale třeba když se na to podívám i v porovnání se mnou, když jsem to načal v předchozím odstavci, tak zatímco ty máš za hry v tomto roce na MT modrý WN a modrý WR, já mám na MT modrý WN a žlutý až světle zelený WR. Neměl bych to být naopak já, kdo by si měl stěžovat na nevyváženost? Nebo na to, že tedy za své peníze nedostávám, co bych si měl zasloužit... :D Jak vidíš, ne vždycky barva WN sedí na barvu WR. Ale stěžovat si na to nebudu, protože vím, že když jen odehrávám TR nebo nějaké takové mise, tak prostě hraju tak, abych skončil v TOP10 a o výhru se nijak nezajímám, takže si klidně sám připustím, že jsem pro to nedělal, co jsem třeba mohl a mohl spoustu věcí udělat lépe, obzvlášť, když jsem pak hrál už třeba 30. bitvu v kuse...sebekritika a vycházet z toho, co jsem já mohl udělat lépe, pak teprve hledět na spoluhráče...a až teprve pak na WG, MM apod...Když někdo pojede na jeden flank a sám jako šmoula 1v1 přejede oranžovýho soupeře, má taky hned třeba 2400 dmg a tedy modré WN, ale týmu je to houby platný a 14 vs 15 se pořád dá prohrát, tím spíše, když na druhé straně soupeřův šmoula měl možnost mezitím vyžrat třeba 4 oranžový protihráče, potom ten hráč má sice WN, ale nemá WR, to je jasný a i v pořádku.

roadyck #2708 Posted 09 July 2020 - 08:30 PM

Brigadier

• Player
  • 1088 battles
  • 4,573
Do konce měsíce mám ještě PÚ. Pak jedu na dovolenou, takže, někdy, nejdříve 10.8. 2020 začnu hrát na acc Levapking.

tomega #2709 Posted Yesterday, 06:00 AM

Captain

• Player
  • 28395 battles
  • 2,148
  • [CECH] CECH

View Postroadyck, on 09 July 2020 - 06:32 PM, said:

Ale, tady na tom acc nejsou investice, takže je to to, co potřebujeme, ne? Počet bitev snad hraje roli jen v případě, že se podle tebe dlouhodobě platí, ne? Tak, co to sem teď taháš a ještě se divíš, že to čtu zadkem? :teethhappy:

vzdyt si psal ze se tam nejaky tank kupoval ne?

tomega #2710 Posted Yesterday, 06:11 AM

Captain

• Player
  • 28395 battles
  • 2,148
  • [CECH] CECH

View PostLeeroy_YOLO, on 09 July 2020 - 06:55 PM, said:

Hmm, zajímavé, na telefonu se to nezobrazuje, ale na PC to vidím normálně.. ale nevadí, ta procenta tam jsou víceméně i napsaná v textu.

WN8 a WR často má obdobnou barvu - dlouhodobě, krátkodobě nemusí. Ty vesměs máš, co si zasloužíš, třeba u MT jsi modrý a máš i modrý WR, jen ta TDčka jsou prostě nějaká divná. V MT tu bitvu asi ovlivníš více, v TD si nastřílíš, ale nevím, jestli ne až když je to jedno. Jak jsem psal, to si musíš zhodnotit sám, tvé bitvy jsem neviděl, vyjma jedné, ale ta nebyla v TD.

I takové bitvy, kde má člověk 1/3 týmu s 0 dmg, se dají vyhrát...

Spoiler

Jasně, ne vždy, to je jasný... ale v množství her, co uhraješ za den, ta jedna bitva může rozhodnout, zda jsi nad 50 nebo pod 50.

A jak jsem psal - máš zvláštní TD, nevím proč, ale fialky hrají hlavně OP MT/HT, takže pouze na TD by se určitě P2W ochrany neimplementovaly. A u ostatních tříd máš odpovídající WR (jak jsem psal, viz např. MT - modré WN, modrý WR). Já mám podle noobmeteru za posledních 1k bitev tmavší zelenou na WN a světle zelenou na WN, taky to beru a neříkám jak to, že nemám taky tmavě zelenou. A to jsem hrál jen TR apod., kde nebyla podmínka výhra, tak jsem se o výhru ani nijak nezajímal. TD jsem ale nehrál, to bych dopadl obdobně jako ty - stáhlo by mi to WR nejspíš hodně dolů (i když mě by TD stáhly i WN :D ovšem ne že by mi na tom záleželo.. )

Ale třeba když se na to podívám i v porovnání se mnou, když jsem to načal v předchozím odstavci, tak zatímco ty máš za hry v tomto roce na MT modrý WN a modrý WR, já mám na MT modrý WN a žlutý až světle zelený WR. Neměl bych to být naopak já, kdo by si měl stěžovat na nevyváženost? Nebo na to, že tedy za své peníze nedostávám, co bych si měl zasloužit... :D Jak vidíš, ne vždycky barva WN sedí na barvu WR. Ale stěžovat si na to nebudu, protože vím, že když jen odehrávám TR nebo nějaké takové mise, tak prostě hraju tak, abych skončil v TOP10 a o výhru se nijak nezajímám, takže si klidně sám připustím, že jsem pro to nedělal, co jsem třeba mohl a mohl spoustu věcí udělat lépe, obzvlášť, když jsem pak hrál už třeba 30. bitvu v kuse...sebekritika a vycházet z toho, co jsem já mohl udělat lépe, pak teprve hledět na spoluhráče...a až teprve pak na WG, MM apod...Když někdo pojede na jeden flank a sám jako šmoula 1v1 přejede oranžovýho soupeře, má taky hned třeba 2400 dmg a tedy modré WN, ale týmu je to houby platný a 14 vs 15 se pořád dá prohrát, tím spíše, když na druhé straně soupeřův šmoula měl možnost mezitím vyžrat třeba 4 oranžový protihráče, potom ten hráč má sice WN, ale nemá WR, to je jasný a i v pořádku.

Hej nerikam ze ty korekce MM funguji univerzalne , nicmene se to chova divne a posledni necely rok ultra divne. Pred tim to chodil WR v jakychsi cyklech pri stoupajicim WIN8 , ted uz to jde jen dolu ikdyz win8 leze hore.

Spoiler

jo zkusil jsem z hecu X tiery , ale na nizkych to posledni mesice neni o nic lepsi. Dycky jsem brblal, ze me system da pres hubu v momente kdy udzim tydenni WR 60% a srazi me dolu pod 50. Ted mam pocit (nedelam statistiku) , ze horko tezko udrzim nad 50%. A ze bych zapomel jak se to hraje se mi nezda. 50 mi jeste nebylo : )))

mates_670 #2711 Posted Yesterday, 07:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28648 battles
  • 737
  • [KHIL] KHIL

View Posttomega, on 10 July 2020 - 06:11 AM, said:

Hej nerikam ze ty korekce MM funguji univerzalne , nicmene se to chova divne a posledni necely rok ultra divne. Pred tim to chodil WR v jakychsi cyklech pri stoupajicim WIN8 , ted uz to jde jen dolu ikdyz win8 leze hore.

Spoiler

jo zkusil jsem z hecu X tiery , ale na nizkych to posledni mesice neni o nic lepsi. Dycky jsem brblal, ze me system da pres hubu v momente kdy udzim tydenni WR 60% a srazi me dolu pod 50. Ted mam pocit (nedelam statistiku) , ze horko tezko udrzim nad 50%. A ze bych zapomel jak se to hraje se mi nezda. 50 mi jeste nebylo : )))

Ten "bod zlomu" u wr nastal 24.10.2019 u hodnoty 54,55%, dneska jsi o 0,2% nize.

V tom obdobi jsi odehral 1900 bitev s prumernym tierem 8,08, pricemz overall mas prumer 6,06. To muze byt hlavni problem.

Na vysokych tierech nestaci k zasadnimu ovlivnovani bitev wn pod 2000, ikdyz to je samozrejme velmi slusny vykon. Proste ale jsi odkazany na zbytek tymu, obzvlast, hrajes-li HT (nebo TD). A ty jsi hral prevazne HT.

No a ten wr u M10 RBFM se urcite srovna casem, pri 64 bitvach stacilo 2x vyhrat misto prohrat a byl bys na 50%... Tam neverim, ze pri vykonu >3k wn budes po ca. 150-200 bitvach porad pod 50%.

Leeroy_YOLO #2712 Posted Yesterday, 08:25 AM

Brigadier

• Player
  • 7316 battles
  • 4,365

View Posttomega, on 10 July 2020 - 07:11 AM, said:

Spoiler

Ale to sráží i mě, když mám týden 60, tak mi to vynahradí týdnem kdy jsem rád, když udržím 40. Možná máš pocit, že horko těžko udržíš 50, ale jak jsem psal, třeba u těch MT jsi měl minulý rok okolo 2,2k WN a okolo 56,5 WR, tento rok máš u MT WN okolo 1,8k a WR myslím okolo 55,5, ale ostatní třídy ti to srážely tak, že celkový pocit z toho můžeš mít, že jsi horko těžko zachraňoval 50.

Díváš se až moc na sebe, zdá se ti, že hraješ pořád stejně a proto výsledky musí být pořád stejný, ale prostředí se mění, hráči se mění. Přidají se kolovozítka, hráči s tím třeba zabijou SPG, která pomáhala vašim tankům v první linii, teď nemá kdo stunovat soupeře, ten přejede celý flank a vyhraje na počet děl, zatímco ty si na druhém flanku v klidu hraješ způsobem jako vždy a proto ti připadá, že vše je stejné, jen WR horší. Je to jen jeden příklad. Další vliv může mít stroj, co hraješ, MM se snaží to zhruba vyrovnávat, takže když hraji TVP 50/51 či jak je ta naše desítka, MM mě hází do bitev se samými zásobníky a je pak v bitvě na obou stranách dohromady třeba i 12x tank typu progetto, tvp, baťák, zatímco když nehraju zásobník, tak je buď nepotkám, nebo třeba jeden dva na každé straně. To je taky rozdíl a taky to ostatní hráče ovlivňuje, a pokud hraješ tanky, které jsi dříve tolik nehrál (např. jak jsi psal, že jsi hrál VK 30.02 M dříve a teď už moc ne, tak hraješ zase jinačí stroje) a můžeš mít jinačí MM který může tobě sedět méně nebo i stejně, ale může sedět méně i těm, co dostaneš do bitvy. Častější yolo taky může být trochu vlivem urychlování hry pomocí ebr apod., Že jsou pak hráči zvyklejší více drandit než hrát tanky. A ty jsi ten šmoula v týmu, ty musíš určovat, která jahoda půjde do košíku a která tobě :) pokud budeš hrát to stejné ve změněném prostředí, pak nemusíš mít stejné výsledky, naopak můžou být horší na úkor těch, kteří se přizpůsobili. Pokud oba týmy máte jednoho šmoulu a zbytek jahod, ty pojedeš klasiku, ale soupeř si ty nájezdníky vyčíhá, vyhraje on, ty zůstaneš modrý, protože si sice nastřílíš, ale z něj se stane fialka, protože rozhodne bitvu. To je druhý příklad. Těch příkladů může být další spousta. Ale ten vývoj zažívají všichni, ve spoustě bitev máme všichni zhruba stejné týmy (v závislosti na čase, kdy kdo hraje...někdo hraje dopoledne, někdo večer, někdo v noci, podmínky jsou v každou dobu jinačí, někdo má stále 3 SPG, někdo má 1, někdo si stěžuje, že na T7 bitvy čeká x minut, jiný v době kdy hraje čeká 15-30 vteřin.. ) a přijde mi, že prostě jenom fialky jsou ti dobří, co se s tím vším vyrovnají nejlépe a ostatní barvy prostě jen nastřílí a hotovo, modrá barvička jen ukáže, že hráč nastřílí, ale pořád záleží, jak zahraje tým. Takovej hráč si pak myslí, že je nějak extra dobrý, že by měl vyhrávat, ale z vlastní zkušenosti, když potkám modrého a fialového ve hře, tak rozdíl tam je velkej, nechci házet všechny do jednoho pytle, ale co vídám šmouly, tak mi přijde, že oni si umí udělat to, co jsou naučení, ale jakmkle jde něco v bitvě jinak, než jsou zvyklí, tak se jim to bortí jako domeček z karet. Znovu opakuji, nechci házet všechny do jednoho pytle, píšu pouze podle svých zkušeností. Nechci tím říct ani, že modří jsou špatní, nastřílí si. Ale jak jsem psal .. když ustřílím v souboji 1v1 tank, většinou to na modrou stačí, ale 14 vs 15 ještě není výhra, když to nastřílím do x tanků a vypneme s týmem x děl a zachráníme y našich, pak je ta šance na výhru větší.

Prvně bych začal u sebe, ego hodil stranou, nespokojil bych se s tím, že jsem modrý a tedy že nastřílím průměrně více jak nějakých 90 % hráčů a tedy že chyba je na jejich straně, když prohrajeme. Zajímal bych se o to, co mohu i v takové bitvě udělat lépe, protože už jen tím, že jsem někde, odkud zabráním soupeři střílet naše yola, můžu z bitvy, kde bychom měli třetinu hráčů s 0 dmg udělat vítězství a i ten hráč s nulou by pak třeba dvě tři rány dal..

Další příklad, znovu se musím opakovat, neznám tvé hry, replaye nedáváš, tak může být rozdíl i v tom, zda hraješ každou bitvu na modrou a nebo někdy dáš fialovou a jindy žlutou. Takové bitvy taky mohou ovlivnit WR..průměrně se sice skončí na modré barvě, ale pokud jednu bitvu uhraješ na žlutou a druhou na fialovou, můžeš obě prohrát, zatímco kdybys to uhrál opačně první na fialovou a druhou na žlutou, mohl bys mít o vítězství více a vůbec by ti nepřišlo nic divného. Ale jak jsem psal, to si musíš zhodnotit ty, protože my tvé bitvy neznáme, ale je potřeba to zhodnotit objektivně.

Zkus hrát tanky, co ti sedí, nestřídej to, nehraj ve špatném rozpoložení..jako.. když uhraješ 55-56 % s MT a 45-48 % s TD, ve výsledku ti to přijde, že horko těžko držíš 50 WR, ale asi v tom musí být něco jiného, ne? Jinak bys přece nemohl na MT držet 55+ WR, dlouhodobě několik let. Kdyby to bylo tak cinknuté, jak si myslíš, pak bys dlouhodobě musel mít i u MT těch 48 % .. za předpokladu, že se nic jiného nezměnilo.

Ale není tu žádný náznak toho, že by bylo něco špatně, minulý rok jsi měl třeba o 200-400 vyšší WN a měl jsi vyšší WR cca o 1-2 %, jak u MT, tak u LT, u HT jsi byl +/- nastejno, WR se ti drželo taky okolo 48-51 %, takže pořád si držíš to, co hraješ, jak jsem psal v úvodu příklad s MT.. 2,2k WN a 56,5 % WR, proti 1,8k WN a cca 55,5 WR, to je přece v pořádku a odpovídající.. podle wot labs dokonce přesně odpovídající.. pro WN barvu 2-2,5k odpovídá WR barva pro 56-59 %, což jsi měl - 2,2k WN a 56,5 WR, pro WN barvu 1,6-2k odpovídá barva WR 54-55, což jsi taky měl. Na 60 % WR už musíš být fialka a takové WN nemáš, takže já tu opravdu nevidím nic divného (vyjma těch TD, ale to jsme se už snad shodli, že cinknout jednu méně hranou třídu nemá smysl). Nevidím důvod si na cokoliv z tvé strany stěžovat, v mezích toho hodnocení jsi, takže je to férové a spíše to vypadá prostě jen na to, že si více pamatuješ prohry než výhry..

roadyck #2713 Posted Yesterday, 11:09 AM

Brigadier

• Player
  • 1088 battles
  • 4,573

View Posttomega, on 10 July 2020 - 05:00 AM, said:

vzdyt si psal ze se tam nejaky tank kupoval ne?

Ano, kdysi dávno E25. Takže, podle tebe je to nepoužitelný účet, protože je tam:

1. málo bitev

2. nízké tiery

3. před 3 roky koupená E25

4. první měsíc tam byl PÚ

Ssnialiah #2714 Posted Yesterday, 12:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 48094 battles
  • 1,253

Připojím se k diskuzi. Když jsem si včera pročítal tady příspěvky a mrknul se na noobmeter, který začal zase fungovat, tak mě napadlo udělat srovnání našich dvou účtu kolego Tomego.

Proč, protože máme podobný základní wn8.
Ty máš 1711 wn8 a já 1736 wn8.

Sice mám o 20k bitev více, ale já začal hrát wot až od cca 20k. Do té doby jsem byl s wn8 hluboko pod 1000.

Takže, tvoje wn8 a moje wn8 je podobné. Ty máš ale celkový wr o 2%vyssi.

Je to daný tím, že:
1) máš průměrný tier okolo 6 já okolo 8
2) když se podívám na asistenta wot od WG, je vidět, že nejvíce bitev máš na 5,6,7 tieru.

U toho asistenta se ještě zastavíme později.

Takže máš nižší avrg dmg než já, což souvisí s tím, že právě tvůj průměrný tier je nižší. Tvých 900 vs mých 1300.
A máš nižší průměrné expy tvých 472 vs mých 646.

A tohle mě právě  zaujalo, protože já také hrají více méně bez PU. Účet mám pouze při splnění nějakých misí, nebo na konci roku, když jsem koupil krabičky.

Zastavme se u těch expu. Protože expy neco říkají o efektivitě v bitvě.
A zastavme se u wn8.
Tvrdíš a dodal jsi pár příkladů, že nastrilis celkem dost dmg. Všichni víme, že z nějakého důvodu, wn8, stále není implementováno ve hře, protože WG má svoje hodnocení. Tzv. Osobní hodnocení.
Tady máš (zase dle asistenta) 7231 vs mých 7679.

Osobní hodnocení není úplně ideální, má svoje mouchy, ale v něčem se dá sledovat, jak je hráč aktivní. Vysvětlím. Tady na fóru se říká, že se dá OH velice rychle buffnout. Ano a ne. Eviljoe, který má více jak 200k bitev má hodnocení pořád okolo 6000. A jeho wr je stále okolo 50%. Nemůžeš se počtem bitev dostat na 8000. To prostě NEJDE. Musíš hrát, získávat expy a pak ti roste OH. Hraješ špatně, máš málo expu a jak OH, tak wr jde dolů.

WN8 je v ostrém kontrastu proti OH. Protože můžeš boostovat wn8, ale wr neukecas. Kdežto zvyšováním OH se ti automaticky zvedá WR. 

Proč? WG dává obrovskou váhu win, kill a asist dmg. Obrovskou. A nejvíce je to vidět na rankedech. Mám vyzkoušeno xkrat a ideálním příkladem je batak. Rychle někam příletnout na začátku bitvy, potkat kohokoliv, vysypat zásobník, udělat jeden kill a zhebnout. Ideálně udělat dva killy v průběhu bitvy a mít tak 1000 spot dmg a postup je víceméně zajištěn. Minimálně nestratis prymek. Ale rankedy mě nebaví, je to tezce prodelečne pro hráče bez PU. 

Zpátky na čísla. Ty expy... 
Mrkneme na posledních 500, 1000 a 2000 bitev.
500:

Mas wn8 1900 já 2200.
Průměrný dmg 1307 a já 1870.
Průměrný tier ty 7 já 8,8.
A wr máš 48,91 a já 54%
Průměrný expy 552 vs mých 659.
Nemám PU a ty také ne.

1000:

Máš wn8 1824 a já 2359.
Prumerny tier máme skoro shodný lehce pod 8.
Prumerny dmg máš 1470 a já 1651.
Prumerny wr máš 50,43 a já 57%
Expy už máš ale větší, skoro stejný jako já 637 vs 667.

Tak jsem se mrknul, co jsi hrál nejvíce za těch posledních 1000 bitev. Progetto a is7. Ale nejde ti to s nima. Nicméně je tvrdošíjně hraješ. Takže, sice máš už lepší Expy, což je logické u vysokých tieru, protože tam to skáče rychle, ale máš slabý dmg. 

2000 bitev
WN8 máš 1800 a já 2100
Avrg dmg máš 1500 a já 1800
Prumerny tier máš 8 a já 8.4
Wr máš 51,55 a já 54,3

A víš proč máš zase nízký wr a de facto i wn8 a Expy atd. Protože máš tech 462 bitev na is7, kde máš slabý wn8 a wr okolo 48% a 130 bitev na progettu, kde nás 47%

Takže celá záhada Tvého nízkého wr je to, že sám si ho snižuješ na vysokých tierech, protože tam ti to nejde. Tvrdošíjně hraješ stroje, kde máš špatně výsledky, které ti potom kazí CELÝ PRŮMĚR. 

změn svoji hru, nauč se hrát vysoké tiery a pak musíš ale akceptovat, že budeš lítat nahoru dolu. Mě to trvalo asi 10 k bitev. Nehraj už skoro nic jiného než 8,9 tier a ještě skoro absolutně bez goldů a jsem na wn8 okolo 2000, 2300 někdy klidně okolo 3000. Pokud mám slabý wn8 a k tomu slabý OH, mám špatný wr. 

Ano, máš pravdu v tom, že někdy udržet 50% je o nervy. Ale, jak říkají kolegové výše, nejdříve je dobře mrknout na sebe. A ten M10 se na 1000%otoci, poku udrzis současné tempo. Já mám takových strojů x. Začal jsem dokonce na 33%. Proč to tak je, je na jinou debatu. 

Neber to zle, nechci ti snižovat Tvoje výsledky, ani tě hanět. Vždyť máš pěkný vysledky, hraješ dobře...

Ta hra ti nic zadarmo ale nedá. 

roadyck #2715 Posted Yesterday, 03:34 PM

Brigadier

• Player
  • 1088 battles
  • 4,573

Já mu to furt říkám, že nemá hrát T8+, když mu to nejde a hlavně, nehrát ty tanky, které mu nejdou. Ale, on:

roadyck #2716 Posted Today, 08:11 PM

Brigadier

• Player
  • 1088 battles
  • 4,573
Tak jsem koupil znova T30, abych si ověřil, jak je to s tím WN8 vůči WR na vyšším tieru. Recent WN8 mám s tímto TD 2000 a WR ztěžka 50%. Prostě na T9 a T10 je to WN8 malé, aby byl vyšší WR. U M10 stačí WN8 2200 na 60% WR.

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users