Jump to content

Eşleştirici (Matchmaker) Tartışma Konusu

• Please log in to reply
827 replies to this topic

Jarnnac #821 Posted 10 October 2020 - 03:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30618 battles
  • 671
  • [I_Q] I_Q
At binenin, kılıç kuşananın. :izmena:
14:42 Added after 5 minute
Tank sürenin, top ateş edenin. :child:

Gold_Amiral #822 Posted 10 October 2020 - 08:07 PM

Private

• Player
  • 5639 battles
  • 2
  • [KAZMA] KAZMA

View Posttountini, on 09 October 2020 - 11:45 AM, said:

Bir takıma 15 tane full mavi-mor-yeşil veren diğer takıma komple kırmızı-turuncu-sarı oyuncu veren sistem mi tank modeli bazlı olarak çalışıyor ? Şirket kalkıp da bu eşleşmenin gerçekte nasıl çalıştığını açıklar mı ? Şirketin beyan ettiği her şey doğru mu ? En basit örneği nerf/buff da görüyoruz.Tankları allayıp pullayıp oyuna ekliyorlar sonra pat diye tankı çöp ediyorlar.Gerekçeleri zaten şaka ötesi.Bir tankı oyuna sürerken hususi güçlü çıkartıp sonra sanki durumdan habersizlermiş gibi pardon bu tank çok güçlü oldu gerekli dengelemeleri yapıyoruz diyorlar.Bu tankları oyuna ekleyen İsviçre Alplerinde yaşayan 80 yaşındaki Peter dayı mı ? Her şeyin şeffaf olduğunu varsayalım.Diyelim ki tanklar şirketin dediği gibi tank modeline göre eşleşiyor.Oyuna 1 sn de gireceğine bir oyuncu biraz bekledikten sonra girse daha iyi olmaz mı ? Bir takımın 15-0 galip gelmesi mi daha eğlenceli yoksa belli bir müddet bekleyip keyifli bir oyun çıkarmak mı ? Direkt nokta atışı eşleştirme yerine diyelim ki rakipte 10 bin reytingli oyuncu var.Sistem 30-40 sn içinde aynı reytinge sahip oyuncu bulamıyor mu o zaman 9 bin reytingli oyuncuyu ver.Bir takımda 5 tane 8,000 reytingli mi var diğer takımada tam oranı yakalayamasan bile 7000 ver.En azından 15-0 bitmez.Galip gelmek falan önemli değil.En azından bir çekişme olsun.Bakıyorsun iyi oynayan takım kazanmıyor kötü oyuncularla dolu takım kaybediyor.15-0 falan biten maçlara birde GG yazıyorlar ya inanılmaz.15-0 galip gelmek adamlara müthiş keyif veriyor.

Eşleştirme konusunda yerden göğe kadar haklısın arkadaşım. Kesinlikle çok doğru bir tespit. Ben de bu durumdan dolayı sürekli olarak maç kaybediyorum. Sonra abuk subuk mod kullanan elemanlar gelmiş senin şu kadar WN8 in var, yok zartın zurtun var diye laga luga yapıyor.(Kullandığım tabirlerde bir kabalık yaptıysam çok özür dilerim) Takımla maça giriyorsun, adamlar haritanın sağına abanıyor, diğer takım 2 ye bölündüğü halde yine maç 0-15 veya 4-15, 5-15 gibi saçma sapan bir skor ile son buluyor. Aslında söylemek istediğim şeyde tam olarak buydu. Maç sonu adamlara laf söyleyince de [edited], [edited] vs vs vs gibi laflarla karşılaşıyoruz. Olayın senin iyi oynaman yada oynamaman ile ilgisi alakası yok. 2-2,5k hasar attığım maçta ağır yeniliyoruz. Hiç hasar vuramadığım maçta da kazanıyoruz. Valla anlamadım gitti ben bu işi :amazed:

Edited by Spartiat777, 10 October 2020 - 08:09 PM.
uygunsuz ifadeler

ProksimaCentauri #823 Posted 13 October 2020 - 09:21 PM

Private

• Player
  • 21273 battles
  • 48

oyunda bazı günler var ki aman aman..

ne yaparsan yap yenılgi.. RNG çoşar en poşet tanka bile miss çekersin %0.29 hassiyette top dağlara taşlara atar gibi gibi oyun resmen o gün seni cezalandırmış! 

ben uzun zamandır oynuyorum ama artık kasıt arıyorum bu kadarı tesadüf olamaz 

birileri reytıng kassın diye RNG yolu ile bir şeyler mi yapılıyor ne..

şimdi bu yazıdan sonra oyunun kraldan öte kralcıları çıkar gelir linç başlar o yüzden ben kaçar.

Edited by ProksimaCentauri, 13 October 2020 - 09:23 PM.

Mr_Ahmet_2 #824 Posted 14 October 2020 - 09:18 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7572 battles
  • 85
  • [-NAK-] -NAK-

3 arty atılan maçlar çok rezil oluyor ya. Ben genelde ağır tank oynadığım için son derece rahatsız oluyorum bu durumdan. Orta, hafif veya avcı alanlar için pek sorun olmuyor olabilir ama ağırlar için oyun zevki falan kalmıyor. Bazı haritalarda ağır bölgesi korumalı oluyor ama korunamadığımız haritalarda deli gibi saydırıyorlar. Hele bir de yüksek seviye arty olunca 10 numara oluyor. Neredeyse 3 bilemedin 4 atışta ölüyoruz. Ölmesek bile iş yapacak hali kalmıyor tankın. Arty olmasın demiyorum. Bazen benim işime geliyor. Delemediğim tankı yamultuyorlar ama çok olduğu zaman oyun zevki kalmıyor. Bence maçlar maksimum 2 arty ile sınırlandırılmalı. 

Edited by Mr_Ahmet_2, 14 October 2020 - 09:18 AM.

SENTENCED_ #825 Posted 17 October 2020 - 01:04 AM

Sergeant

• Player
  • 45089 battles
  • 226
  • [THYKE] THYKE
Oyunda epey zamandır eşleştirici aynı haritalara atıp duruyor. Arka arkaya gelen haritalar bile var. Bugün fiyortlar 4, inci nehri 3, siegfried hattı 3, baş belası erlenberg olmazsa olmaz 3 kere. Bazı haritalar ise hiç gelmiyor. 
Bu durum ciddi anlamda bıkkınlık vermeye başladı. 
Her günün seçili birkaç haritası var sanki. Bir gün atıyorum madenler, manastır, lakeville aşırı gelyorsa başka gün de fiyortlar, siegfried hattı, ensk gibi.
Berbat ötesi takımlardan daha can sıkıcı bu durum. Çünkü oynayışını kısıtlayan bir haritada hiçbir iş yapamıyorsun hele ki karşıdaki tanklar o haritaya daha uygun ise.
Para ile harita engelleme butonu satılsa 4-5 tane alırdım o derece tiksindim artık.

Edit: Bunu yazdıktan sonra inci nehri 4 oldu. Bravo.

Edited by SENTENCED_, 17 October 2020 - 01:06 AM.

ProksimaCentauri #826 Posted 18 October 2020 - 10:33 AM

Private

• Player
  • 21273 battles
  • 48

oyun çok başarılı o kadar güzel ki oynamaya kıyamıyorum.. 

10 yıldır hala aynı kafa ile oyun kurguluyorlar yazık lan..

Mr_Ahmet_2 #827 Posted 22 October 2020 - 02:38 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7572 battles
  • 85
  • [-NAK-] -NAK-

Uzun zamandır tank kasmıyordum. Bi ağaca yöneleyim dedim. Onun içinde düşük seviye ağır ile oynuyordum. İşte bu sırada fark ettim ki ağır tankla oynarken +2 atarsa vay haline. +2 geldiğinde boğulmak veya dağdan atlamak istiyor insan. O kadar kötü oluyor ki istatistiklerin içinden geçiyor o maçlar. Hani istatistiği geç oyun zevki falan yok. Resmen oyunu bıraktıracak kadar kötü maçlar oluyor.

Şimdi +1 veya +2 attığında 

1. Orta tank olsan fırsat atışlarıyla veya spotla idare edersin.
  2. Avcı olsan zaten arkada bekleyip atış yapmaktan başka derdin yok.
  3. Hafif olsan +2 gelmesi işine gelir. Daha kolay spot hasarı kasılır. 
  4. Kmt için fark etmiyor.
  5. Ama ağır tank için sonuç rezalet oluyor. Tankın olayı zırh ama zırhın iş yapmıyor. Adamlar gövdeyi geçtim en sağlam yer olan tareti bile çatır çutur deliyor. Resmen nişan almasına gerek yok. Ben ne anladım bu işten. Fırsatçı oynasan tankın çok yavaş. Spot yapayım desen genelde rezalet görüş menzilleri oluyor bu tankların. Birde tankın stok olma durumu var onu zaten saymıyorum bile. 

Bunun çözümü için bence

• Ağır ve orta tanklar en fazla +1 görmeli.( aslında ağırlar kendi seviyesinden yüksek görmemeli de wg düzgün dengeleme yapsa zaten bunu konuşuyor olmazdık. kötünün iyisini düşünerek yazıyorum mecburen ) 

• Tank avcısı, kmt ve hafif tanklar +2 görebilir.

Bu şekilde mis gibi mm olur. 30 saniyede bulacağına 2 dakikada bulsun ama adam akıllı eşleşme yapsın. Bizde zevk alarak oynayalım. İşkence çekerek oynayacaksak 30 saniyede bulmasının anlamı yok.

Edited by Mr_Ahmet_2, 22 October 2020 - 02:42 PM.

hnihalatsiz #828 Posted Yesterday, 08:08 PM

Private

• Player
  • 40094 battles
  • 1
  • [YANAQ] YANAQ
wg tank karşılaştırması konusunda tam bir [edited] gibi davranıyor.  özgürce fikrimi beyan ettim. 

Edited by Spartiat777, Yesterday, 08:21 PM.
küfür

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users