Jump to content

Moderování fóra

modi moderatori forum

• This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

MichalKlein #1 Posted 08 April 2019 - 12:53 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

Ahoj,

jistě jste si všimli, že poslední dobou se fórum zaplnilo červenými příspěvky upozorňujícími na mazání příspěvků kvůli různým porušením pravidel. A když říkám zaplnilo, tak to tak myslím. Jsem tu od roku 2013, jsem poměrně aktivní, a všiml jsem si postupně zvyšujícího se trendu mazání. Stěžují si i lidé, u kterých bych nikdy neočekával, že by dostali byť warn (a ne, nejsem to já, u sebe bych to očekával, však už jsem jich pár dostal i předtím). Situace se vymkla běžnému rámci, a je nutné ji tam vrátit. Moderace diskusí je nutná, je potřeba jak sůl, ale to co se zde poslední dobou děje, není moderace, ale cenzura a perzekuce. Rozhodl jsem se tedy převzít iniciativu, a napsal jsem zprávu osobě odpovědné za moderátorské týmy - Kenibi, a kopii té zprávy jsem poslal osobě odpovědné za česko/slovenskou sekci - Kayi4ek. Zde uvádím plné znění té zprávy:

Block Quote

Hello Kenibi,

I'd like to raise a complaint about the moderator team which is responsible for the czech/slovak forum section. I've been a member since 2013, and I've been an active member of the forum community, so I have enough background to draw from. Current moderator team is vastly overstepping their boundaries, to the point that forum starts to get more and more still. They are deleting posts which contain critique, either of the game or their behaviour, while those posts doesn't violate rules of the forum at all. This is unacceptable. When I go to the english section of the forum, it's an absolutely different experience. People are actually allowed to voice their opinion, which in the czech/slovak section would be unthinkable under current moderation team. I'd like to ask you to have a look at their practices, because at this point it is unadulterated censorship of anything they don't like, and it needs to be stopped. I'm asking you this on the behalf of our community. Please have a look at it.

Thank you

Best regards,
Michal Klein

Předpokládám, že nejsem jediný kdo je nespokojen s moderátory naší sekce, a rád by vyjádřil nesouhlas. Pokud to vidíte stejně, prosím kontaktujte odpovědné osoby (Kenibiho v angličtině), a vyjádřete se.

MichalKlein

Edited by MichalKlein, 08 April 2019 - 12:55 PM.

Sstyx #2 Posted 08 April 2019 - 01:14 PM

Major

• Community Contributor
  • 14810 battles
  • 2,692
  • [DAFFY] DAFFY

Ahoj, 

Tady se nechci stavit ani na jednu stranu. Spolupracuji totiz jak s hráči, tak modiky. Situaci jsem začala řešit už v sobotu večer, kdy normální lidi spi:teethhappy: a pozici diplomata dvou stran rada zastanu.

Popravdě bych to nehnala hned tak vysoko a pokusila se o nějakou debatu mezi námi CZ/SK hráči a vedením. Není potřeba zadělávat hned na problémy. Kluci moderatorsti nejsou tak špatní a mluvit se s nimi dá, tak proč o tom nepokecat? 

Ano, jsem si vědoma problémů, které zde popisujes, jelikož jsem o tom informovana přímo od hráčů, kterých se to týká. Psala jsem klukům a klidně to napíšu i zde, pokud kluci toto téma ponechají otevřené a budou souhlasit. A ano, pro moderátory, jsem si vědoma, že zde je bod v pravidlech, který zakazuje veřejné debaty o moderaci.

Ovšem jak jsem již psala jinde, jako moderátorka mám bohaté zkušenosti a priznejme si to, mění se doba, mění se moderátoři, pravidla, ale i hráči. Není to jen na jejich hlavu... Stačí se sejít v jednom tématu a rozumne bez nadávek pokecat. 

Proto bych Kenibiho zatím vynechala a zkusila bych to trošku probrat v rodinném kruhu - v našem případě CZ/SK sekci. 

Edited by Sstyxina, 08 April 2019 - 01:15 PM.

MichalKlein #3 Posted 08 April 2019 - 01:19 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

View PostSstyxina, on 08 April 2019 - 01:14 PM, said:

Kluci moderatorsti nejsou tak špatní a mluvit se s nimi dá, tak proč o tom nepokecat? 

Protože tím bych porušil pravidlo "nediskutovat o moderaci" za což jsem dostal 2 warny, 14 dní ban, a všechny moje příspěvky které kritizovaly mody jsou smazány.

Mám 13 let zkušeností v korporátu, a to co navrhuješ už jsem zkoušel. Nikam to nikdy nevedlo. Pokud chce člověk dosáhnout výsledků, musí výš. Tak vysoko, jak to jenom jde. A také jsem kolikrát od odpovědných osob slyšel: Ale no tak, to přece nějak vyřešíme... Nevyřešili nikdy nic, šlo jenom o zachování statu quo.

Edited by MichalKlein, 08 April 2019 - 01:25 PM.

Sstyx #4 Posted 08 April 2019 - 01:22 PM

Major

• Community Contributor
  • 14810 battles
  • 2,692
  • [DAFFY] DAFFY

View PostMichalKlein, on 08 April 2019 - 01:19 PM, said:

Protože tím bych porušil pravidlo "nediskutovat o moderaci" za což jsem dostal 2 warny a 14 dní ban.

Ano, jsem si toho vědoma, právě jsem ho porušila taky:teethhappy:

Takže očekávám trest, ale risknu to, pokud to budeme moci vyřešit v klidu v naší sekci

MichalKlein #5 Posted 08 April 2019 - 01:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

View PostSstyxina, on 08 April 2019 - 01:22 PM, said:

Ano, jsem si toho vědoma, právě jsem ho porušila taky:teethhappy:

Sama to vidíš. Teď už je to stejně jedno, zprávu jsem odeslal. Tohle téma jsem založil, abych dal komunitě vědět, že se s tím dá něco dělat.

Edited by MichalKlein, 08 April 2019 - 01:29 PM.

SWAT0013 #6 Posted 08 April 2019 - 01:29 PM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,678
  • [ANV-V] ANV-V

View PostSstyxina, on 08 April 2019 - 02:14 PM, said:

Ahoj, 

Tady se nechci stavit ani na jednu stranu. Spolupracuji totiz jak s hráči, tak modiky. Situaci jsem začala řešit už v sobotu večer, kdy normální lidi spi:teethhappy: a pozici diplomata dvou stran rada zastanu.

Popravdě bych to nehnala hned tak vysoko a pokusila se o nějakou debatu mezi námi CZ/SK hráči a vedením. Není potřeba zadělávat hned na problémy. Kluci moderatorsti nejsou tak špatní a mluvit se s nimi dá, tak proč o tom nepokecat? 

Ano, jsem si vědoma problémů, které zde popisujes, jelikož jsem o tom informovana přímo od hráčů, kterých se to týká. Psala jsem klukům a klidně to napíšu i zde, pokud kluci toto téma ponechají otevřené a budou souhlasit. A ano, pro moderátory, jsem si vědoma, že zde je bod v pravidlech, který zakazuje veřejné debaty o moderaci.

Ovšem jak jsem již psala jinde, jako moderátorka mám bohaté zkušenosti a priznejme si to, mění se doba, mění se moderátoři, pravidla, ale i hráči. Není to jen na jejich hlavu... Stačí se sejít v jednom tématu a rozumne bez nadávek pokecat. 

Proto bych Kenibiho zatím vynechala a zkusila bych to trošku probrat v rodinném kruhu - v našem případě CZ/SK sekci. 

Otázka je, jestli je vůbec nějaká diskuze možná - protože tenhle dojem jsem tedy nijak nenabyl... ;)

Jak je možné, že tu tak dlouho byli a jsou někteří jedinci, kteří jen provokovali, prudili a psali OT bez jediného postihu, zatímco jiní dostávali bany za to, když reagovali na speciál nebo něco obrázkem?

Jak je možné, že tu může působit moderátor s přezdívkou SamDoe, který má ještě tu odvahu vykládat o tom, že by si někdo nevinný citát mohl vyložit nenávistně?

A jsem si prakticky jistý, že tohle je jen vrcholek ledovce, že o spoustě věcí ani nevíme...

Rozhodně neříkám, že je práce moderátora snadná a že bych o ní stál. Ale někdy to silně zavání jen zneužíváním pravomocí z jejich strany - protože druhá strana vlastně ani pořádně nemá odvolání...

Edited by SWAT0013, 08 April 2019 - 01:31 PM.

Sstyx #7 Posted 08 April 2019 - 01:38 PM

Major

• Community Contributor
  • 14810 battles
  • 2,692
  • [DAFFY] DAFFY

View PostSWAT0013, on 08 April 2019 - 01:29 PM, said:

Otázka je, jestli je vůbec nějaká diskuze možná - protože tenhle dojem jsem tedy nijak nenabyl... ;)

Jak je možné, že tu tak dlouho byli a jsou někteří jedinci, kteří jen provokovali, prudili a psali OT bez jediného postihu, zatímco jiní dostávali bany za to, když reagovali na speciál nebo něco obrázkem?

Jak je možné, že tu může působit moderátor s přezdívkou SamDoe, který má ještě tu odvahu vykládat o tom, že by si někdo nevinný citát mohl vyložit nenávistně?

A jsem si prakticky jistý, že tohle je jen vrcholek ledovce, že o spoustě věcí ani nevíme...

Rozhodně neříkám, že je práce moderátora snadná a že bych o ní stál. Ale někdy to silně zavání jen zneužíváním pravomocí z jejich strany - protože druhá strana vlastně ani pořádně nemá odvolání...

Souhlasím, že hodně věcí nevíme, ale právě proto bych chtěla, aby jsme si o tom společně promluvili a třeba přišli na nějakou cestu, po které by to mohlo být lehčí a snadnější pro obě strany.

Narážíš na ty 2 extra případy, které byly OT a neměli postih? To jsem taky kroutila hlavou, ale dala jsem je do ignor režimu a mám klídek.

MichalKlein #8 Posted 08 April 2019 - 01:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

View PostSstyxina, on 08 April 2019 - 01:38 PM, said:

Souhlasím, že hodně věcí nevíme, ale právě proto bych chtěla, aby jsme si o tom společně promluvili a třeba přišli na nějakou cestu, po které by to mohlo být lehčí a snadnější pro obě strany.

Však my jsme všichni dost dlouho šli po cestě která je lehčí a snadnější pro moderátory. Já už po ní ale nechci jít, a nejsem sám.

Sstyx #9 Posted 08 April 2019 - 01:45 PM

Major

• Community Contributor
  • 14810 battles
  • 2,692
  • [DAFFY] DAFFY

View PostMichalKlein, on 08 April 2019 - 01:43 PM, said:

Však my jsme všichni dost dlouho šli po cestě která je lehčí a snadnější pro moderátory. Já už po ní ale nechci jít, a nejsem sám.

Uvidíme. Zkus to a třeba budeš překvapený:) Dejme šanci všem

Edited by Sstyxina, 08 April 2019 - 01:45 PM.

MichalKlein #10 Posted 08 April 2019 - 01:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

View PostSstyxina, on 08 April 2019 - 01:45 PM, said:

Uvidíme. Zkus to a třeba budeš překvapený:) Dejme šanci všem

Opět: my už jsme jim šanci dali. A dost dlouhou šanci. Oni s ní naložili, jak uznali za vhodné. Teď je řada na nás. Očekávali, že jejich chování nebude mít důsledky. Spletli se.

Morgenstein #11 Posted 08 April 2019 - 01:57 PM

Sergeant

• Player
  • 29097 battles
  • 242
  • [_V4L_] _V4L_
Nevyřešíte nic. Buď situaci akceptujete nebo sem chodit nebudete. To je asi tak celý. Kenibi s tím neudělá nic, odcituje nějakou blbinu, kterou má připravenou od korporátních spolubojovníků. Vůle to nějak řešit je v podstatě nulová, protože není co řešit. Oni v tom žádný problém přece nevidí. To je třeba si uvědomit. 

Mazací hysterie akorát souvisí s pokračujícím trendem tzv. politické předpokaděnosti, kdy si každý nastavuje přísnější pravidla ohledně mazání, aby náhodou neudělal něco špatně či někoho neurazil. Protože v dnešní době je smrt z uražení tou nejhorší smrtí na světě . 

Sstyx #12 Posted 08 April 2019 - 01:59 PM

Major

• Community Contributor
  • 14810 battles
  • 2,692
  • [DAFFY] DAFFY

View PostMichalKlein, on 08 April 2019 - 01:49 PM, said:

Opět: my už jsme jim šanci dali. A dost dlouhou šanci. Oni s ní naložili, jak uznali za vhodné. Teď je řada na nás. Očekávali, že jejich chování nebude mít důsledky. Spletli se.

jakou šanci dostali? Tohle je tým, který tu není dlouho, takže o nějakých "šancích" tu nemůže týt řeč. Ty si tu prostě chceš vyhlásit revoltu a nezáleží na tom, co kdo napíše. To není dobrá cesta kudy se vydat.... 

rallytravel #13 Posted 08 April 2019 - 02:01 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19588 battles
  • 1,193
  • [PDH_] PDH_

View PostSstyxina, on 08 April 2019 - 01:59 PM, said:

jakou šanci dostali? Tohle je tým, který tu není dlouho, takže o nějakých "šancích" tu nemůže týt řeč. Ty si tu prostě chceš vyhlásit revoltu a nezáleží na tom, co kdo napíše. To není dobrá cesta kudy se vydat.... 

Takže upadající úroveň modů budeme omlouvat tím, že jsou tu krátce? Co pak? Další moder ještě kratčeji?

MichalKlein #14 Posted 08 April 2019 - 02:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

View PostSstyxina, on 08 April 2019 - 01:59 PM, said:

Jak dlouhá by tedy podle tebe měla být ta šance? Nejsou tu dlouho (což není žádný časový údaj) a už se chovají takhle. Myslíš, že se to časem zlepší? A pokud ano, za jak dlouho? Kdepak. Nejsou tu dlouho, a i přes to dokázali vyvolat v člověku který zažil Idahou a ClearEvil takovou reakci. Nechci revoltu. Jak píšu v prvním postu, chci aby se fórum vrátilo tam kde bylo. Aby se nemazaly posty a nedávaly warny za to že by někdo mohl být uražen. Nebo prostě jen proto, že se to modovi nelíbí. A nechci toho příliš, skutečně ne. Chci to, co jsme měli než přišli oni. Vážně si nemyslím, že snaha mě vykreslit jako toho zlého tady uspěje. 

Edited by MichalKlein, 08 April 2019 - 02:16 PM.

Sstyx #15 Posted 08 April 2019 - 02:18 PM

Major

• Community Contributor
  • 14810 battles
  • 2,692
  • [DAFFY] DAFFY

View Postrallytravel, on 08 April 2019 - 02:01 PM, said:

Takže upadající úroveň modů budeme omlouvat tím, že jsou tu krátce? Co pak? Další moder ještě kratčeji?

View PostMichalKlein, on 08 April 2019 - 02:04 PM, said:

Jak dlouhá by tedy podle tebe měla být ta šance? Nejsou tu dlouho (což není žádný časový údaj) a už se chovají takhle. Myslíš, že se to časem zlepší? A pokud ano, za jak dlouho? Kdepak. Nejsou tu dlouho, a i přes to dokázali vyvolat v člověku který zažil Idahou a ClearEvil takovou reakci. Nechci revoltu. Jak píšu v prvním postu, chci aby se fórum vrátilo tam kde bylo. Aby se nemazaly posty a nedávaly warny za to že by někdo mohl být uražen. A nechci toho příliš, skutečně ne. Chci to, co jsme měli než přišli oni. Vážně si nemyslím, že snaha mě vykreslit jako toho zlého tady uspěje.

Kluci víte, že já se snažím jít vždy směrem pokecu a vzájemné dohody. 

Jednoduše chci vyzkoušet něco, co jsme ještě nezkoušeli a k čemu obě strany neměli příležitost. Rozumně si veřejně promluvit. Vyjádřit slušně názor na tu či onu situaci a probrat, co by se s tím mohlo dělat. Opravte mě pokud se pletu, ale to si tu nepamatuji a to je něco, oč mi jde. Chápu tu flustraci, protože za poslední dny mi přišlo několik stížností a ano, v těch dotyčných situacích stojím za hráči o tom bez debat, proto se snažím přijít na smírnější cestu, kdy nebude potřeba silnějšího zakročení z té či oné strany. Protože v obou případech by tohle zakročení nebylo přínosné pro hráče. Alespoň můj názor.

Michale, tady nejde o "snahu tě nějak vykreslovat" ale o to, aby jsi si sedl a zkusil popřemýšlet nad tím, že tu existuje i jiná cesta, která by byla fajn vyzkoušet a dát jí šanci.

To co jsem psala modíkovi ve zkratce co jsem navrhovala:

"Za ty roky na tom foru jsem si prošla všemi situacemi a vím, že ta práce s komunitou není vůbec lehká, ale zase pokud se moderátor snaží a jedná fér a sem tam přimouří oko ( ne na jasná porušení fora ) , tak lidi reagují více než dobře a dokonce se časem může stát velmi respektovaným členem komunity, za kterého se postaví a pomáhají mu.... Stačí sem tam poradit, přátelsky pokecat, či jemně upozornit v PM bez sankce a lidi hned reagují mnohem lépe." - samo návrh bych mohla rozvést, ale myslím, že to pro představu stačí.

MichalKlein #16 Posted 08 April 2019 - 02:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

View PostMorgenstein, on 08 April 2019 - 01:57 PM, said:

Nevyřešíte nic. Buď situaci akceptujete nebo sem chodit nebudete. To je asi tak celý. Kenibi s tím neudělá nic, odcituje nějakou blbinu, kterou má připravenou od korporátních spolubojovníků. Vůle to nějak řešit je v podstatě nulová, protože není co řešit. Oni v tom žádný problém přece nevidí. To je třeba si uvědomit. 

Mazací hysterie akorát souvisí s pokračujícím trendem tzv. politické předpokaděnosti, kdy si každý nastavuje přísnější pravidla ohledně mazání, aby náhodou neudělal něco špatně či někoho neurazil. Protože v dnešní době je smrt z uražení tou nejhorší smrtí na světě . 

Uvidíme. Jestli máš pravdu, tak opravdu diskuse není možná, jak se tázal SWAT. Zatím jsem nedostal žádnou odpověď.

Delhroh #17 Posted 08 April 2019 - 02:30 PM

Spanish Community Manager

• WG Staff
  • 13331 battles
  • 19,093
  • [WG] WG

Hello, dear players!

First of all, I´ll introduce myself! I´m DelhRoh, the Spanish Community Manager! 

Unfortunately my Czech is not good enough so I´ll write in English. Our Super CZ Community Manager, Kayi4ek, is still on holidays but he will check your concerns once he will be back.

Please take into account that this is not correct way to discuss moderator actions. As you know it´s forbidden in our forum rules discuss moderators´ actions on the forum. You can always send the moderators or to Super Kayi4ek a private message. Please be advised that repeated rule violations will not be tolerated and may result in more sanctions.

Cheers!

P.S.: For all these reasons I´m going to close the thread. 

MichalKlein #18 Posted 08 April 2019 - 02:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7598 battles
  • 317
  • [CECH] CECH

View PostSstyxina, on 08 April 2019 - 02:18 PM, said:

Michale, tady nejde o "snahu tě nějak vykreslovat" ale o to, aby jsi si sedl a zkusil popřemýšlet nad tím, že tu existuje i jiná cesta, která by byla fajn vyzkoušet a dát jí šanci.

Sstyxino, já už jsem se v podobných situacích vyskytl vícekrát, a opravdu z mé strany nejde o snahu "dělat revoltu". Už jsem si kolikrát "sedl a promluvil", "šel to urovnat", "řekl z očí do očí", "řešil tady v týmu a ne někde nahoře", atd., atp. Tolikrát. Nikdy to nefungovalo. Ani jednou. Z historie víme, že zneužívání moci s časem roste, nikdy se nesnižuje.

Jak píšeš sama sis toho všimla, sama jsi je na to upozornila, a nedělo se absolutně vůbec nic. Přesto je pořád bráníš, vystupuješ jako ta rozumná, která chce věci urovnat, abychom se domluvili, a hájíš lidi kteří řeší cokoli se jim nelíbí smazáním a warnem. Pokud v tom nevidíš rozpor, je mi líto. Pokud ho v tom vidíš, tak je přestaň bránit.

Also tagged with modi, moderatori, forum

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users