Jump to content

Balans Czołgów

• Please log in to reply
37 replies to this topic

Qussiio #1 Posted 15 April 2019 - 02:35 PM

Private

• Player
  • 9486 battles
  • 1
  • [PAZIU] PAZIU
Co Myślicie o Balansie Czołgów Takich Jak E5,AMX M4 54 i wiele innych czy pojawią się i czy w ogóle są w planach 

Speedevill #2 Posted 15 April 2019 - 02:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 25328 battles
  • 1,812
  • [T_D_O] T_D_O
Balans na 8 i 10 tierze? Lol a co to takiego :trollface:

profes79 #3 Posted 15 April 2019 - 02:45 PM

Field Marshal

• Player
  • 21326 battles
  • 10,059
  • [FENOM] FENOM
Kiedyś było na 8 ale przyszła nowa fala premek i zaorała...

Speedevill #4 Posted 15 April 2019 - 02:49 PM

Lieutenant

• Player
  • 25328 battles
  • 1,812
  • [T_D_O] T_D_O
10tier to też istny śmietnik. 430u,268v4,907 i tyle w temacie.

waldeQ #5 Posted 15 April 2019 - 04:07 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16069 battles
  • 70
  • [SOFE] SOFE
Spokojnie, WG gromadzi dane. Ale jako że nie są to czołgi radzieckie to zbieranie trwa troszkę dłużej (5-6 lat).

EhnatoX #6 Posted 15 April 2019 - 05:41 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8713 battles
  • 1,144
  • [TPW] TPW
Nic się już nie da zbalansować. Gra umarła jakieś 3 lata temu. 

Revanche25 #7 Posted 15 April 2019 - 05:53 PM

Major General

• Clan Diplomat
  • 38738 battles
  • 5,145
  • [FNPRO] FNPRO

View PostSpeedevill, on 15 April 2019 - 02:49 PM, said:

Przecież gracze porośli WG o przywrócenie roli pancerza. :P

szuwax666 #8 Posted 15 April 2019 - 06:11 PM

Captain

• Player
  • 41185 battles
  • 2,002
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 15 April 2019 - 05:41 PM, said:

Czyli mniej więcej wtedy gdy założyłeś swoje konto. :hiding:

EhnatoX #9 Posted 15 April 2019 - 07:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8713 battles
  • 1,144
  • [TPW] TPW

View Postszuwax666, on 15 April 2019 - 06:11 PM, said:

Czyli mniej więcej wtedy gdy założyłeś swoje konto. :hiding:

Dokładnie

SlaworPL #10 Posted 15 April 2019 - 10:18 PM

Captain

• Player
  • 31392 battles
  • 2,329

View PostQussiio, on 15 April 2019 - 01:35 PM, said:

Co Myślicie o Balansie Czołgów Takich Jak E5,AMX M4 54 i wiele innych czy pojawią się i czy w ogóle są w planach 

To przecież E5 została zbalansowana. To, że to nerf to inna bajka.

GruchaCzolgiOrazWodeczka #11 Posted 16 April 2019 - 05:14 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8936 battles
  • 85
  • [IC0H] IC0H
Fajnie by bylo jakby kazdy czolg sie czyms wyroznial i byl w tym najlepszy, a tak nie ma sensu grac niektorymi jak sa inne ktore robia to samo ale lepiej.

barlPL #12 Posted 16 April 2019 - 07:27 PM

Corporal

• Player
  • 19802 battles
  • 131

Balansowane są czołgi, które mają w założeniu przynieść WG kaske, w innym przypadku po co? Tak jest zawsze gdzy linia staje sie na przykład mało popularna - WG decyduje sie odgrzać starego kotleta, pozmienia to i tamto i wypuści na rynek w nowej wersji :) Z racji że przez lata na przykład było cicho o linii i była rotacja graczy, jest duże prawdopodobieństwo ze mało graczy te linie ma zrobioną. A to znaczy, że zaczyna się opłacać daną linie balansować, gdyż przyniesie ona profity. To oczywiście bardzo uproszczone co napisałem, ale mniej więcej tak to wygląda.

W bitwach ma zawsze królować pewien typ pojazdów z góry wyznaczony przez WG. Tak na przykład jest teraz z kołowcami - gracze maja je po prostu robić. Przy okazji zostaje odstawiona linia lajtów jako kompletnie bezużytecznych. Po jakimś czasie gdy kołowce sie przejedzą WG wymyśli coś innego, a potem na nowo odświeży lajty i tak w kółko. Jednym słowem interes ma się kręcić ;) Gracze mają tu niewiele do powiedzenia.

Edited by barlPL, 16 April 2019 - 07:31 PM.

syksusPL #13 Posted 23 April 2019 - 06:29 PM

Private

• Player
  • 14608 battles
  • 1

Pierwsza najważniejsza rzecz - TAK znam różnice między testowym a normalnym serwerem i TAK część obserwacji opieram o walkę z niektórymi niżej wymienionymi pojazdami, choć też miałem okazję je ogrywać. 

Opierając się o info z tej wiadomości https://worldoftanks...1-MT-rebalance/ uznaje je za słuszne posiadam 430U i fakt jest on za  mocny ,czasami sam się zastanawiam czy on właściwie powinien być średnim aniżeli ciężkim czołgiem ( porównuję do Obj.277 który jest szybszy ma zdecydowanie gorszy pancerz ,fakt lepsza alfa i w sumie tyle ) no ale to bym na razie zostawił, wolałbym wyrazić swoje zdanie na temat ciężkich czołgów jak i również na temat kilku niszczycieli i lekkich (na razie X z tego co pamiętam WG chciało zacząć od góry drzewek). Opiszę tylko z mojego punktu widzenia największe problemy wymienionych niżej pojazdów.

♦Niemieckie:

Pz.Kpfw.VII oraz VK.7201. K - właściwie opierając się o wgląd na całą linię....do czego te czołgi służą? IX jest genialna w sidescrap tym czołgiem można na prawdę sporo zrobić i gdy robiłem X byłem świadom tych niezbyt fajnych "zaokrągleń" jako podstawę u wieży tymi pojazdami trzeba trochę pokombinować aby odbić, i tu dopowiem ważny szczegół nie chcę by odebrano to jako płacz "no bo inni spamują goldem" tylko wystarczy go załadować i choćby nie wiadomo jak sie by kątowało przód tych pojazdów to i tak można bez przeszkód go przebić, fakt jest to najszybszy czołg typu "super ciężki" mają przyzwoitą zwrotność jak na tą klasę ale Pz. i VK to takie po prostu dziwne pojazdy ani do sidescrapa ani do przyjęcia w przód , a najważniejsze co przyznam trochę mnie dziwi (delikatnie mówiąc) dlaczego te pojazdy wokół lufy przy jarzmie posiadają 0 pancerza? Ta lufa lewituje czy jak? ( tu link aby można sobie było zobaczyć) https://tanks.gg/tan...l?vm=visual     https://tanks.gg/tan...model?vm=visual

Tak więc moim zdaniem można by się sprecyzować do jakiego stylu rozgrywki te pojazdy służą ,nie powiem w roli odpowiedzi na radzieckiego Obj.705A byłoby ciekawie czyli zmniejszyć odrobinę parametr dolnej płyty i zwyczajnie zwiększyć parametr podstawy wież  obu tych czołgów tak by w sumie nadawały się do roli sidescrapa.

E100 - cóż... od czego zacząć.... pancerz a raczej brak ( wieża co wchłania wszystko jak gąbka ⇔GOLD ¯\_(  ͡° ͜ʖ ͡°  )_/¯ a nawet nie wystarczy trochę posiedzieć w tanks.gg) fakt wystarczy po prostu zrobić kąt ale... wracam do zawartości w poprzednim nawiasie(nie będę opisywać ewentualnych scenariuszy co by można zrobić powiedzmy sobie szczerze ten czołg potrzebuje zmian). Podobno E100 miał mieć inną wieżę odsyłam to filmika hallacka https://www.youtube....h?v=V9FoOcn2zqk / czas-16:58 , mało powiedziane wieża ORYGINALNIE była z Mausa lecz jest informacja że mogły być też inne (https://pl.wikipedia...ampfwagen_E-100) ,tylko że trzeba było je zaprojektować ,więc jak to w przypadku polskiego drzewka, że część pojazdów musiała być doprojektowywana przez specjalistów WG w celu uzupełnienia brakujących części w dokumentacji technicznej naszych pojazdów, tak idąc tokiem myślowym obrazek z filmika hallacka przedstawiający wieżę E100 jest jak najbardziej realny. Czemu? Popatrzcie na projekty wież Tigera II , czy też E75. Sama korekta wieży już powinno dać sporo dla E100.

Maus - moim zdaniem delikatny buff do penetracji na podstawce by nie zaszkodził ,a po za tym moim zdaniem jak Type 5 Heavy dostanie nerfa to Maus powróci w roli bunkra przez którego ciężko się przewałkować. Mogę się tu mylić nie miałem okazji grać dużo na nim bitem na testowym czy też na zwykłym , zwłaszcza zwykłym bo go po prostu nie mam ,opieram swoje zdanie o walkę przeciw niemu.

Rhm.Pzw. - genialny pojazd do momentu otrzymania nerfa ,to był zwiadowca daleko dystansowy z alfą średnio 390 to było piękne ,lecz teraz ma 320 i nie jest już tak fajnie bo w erze kołowców z peną odpowiadającą kalibrowi lufy ten pojazd jest białym krukiem nawet na randomach a wystarczyło jak mu by zostało to 390 , ponieważ byłby piękną kontrą dla kołowca po prostu miałby jak mu przywalić a 320 nie robi zbyt wielkiej różnicy , bo i tak ma przeładowanie rzędu 8,81s przy wyłącznie załodze w 100% a naj. konfig. bez sprzętu za dyrektywy i racji bojowych 7,59s ,trochę lipa bo to byłoby jego atutem w zwalczaniu kołowców czy nawet innych lekkich, zwłaszcza że on praktycznie nie ma pancerza i rozmiary pozostawiają wiele do życzenia ,no i kamuflaż nie jest za specjalny ,więc szybki kołowiec lub po prostu agresywny zwiad nie daje wielkich szans przetrwania tego pojazdu (ktoś powie " bo light będzie OP" , a czy w przypadku tego pojazdu używałeś może amunicji HE przeciw niemu? Gwarantuję brak połowy załogantów i magazynu amunicyjnego [podobne ułożenie co w Leopardzie 1 ] ) ,tutaj pozostawiam reszcie coś do powiedzenia często nim grałem na testowych ale nie miałem sposobności grania na zwykłym ,jestem ciekaw opinii o moje spostrzeżenia.

♦Radzieckie:

IS-4 - nie grałem nim nigdy , ale jest po prostu słaby ,wyparty przez resztę pozycji w radzieckim drzewku. Tutaj też proszę innych graczy o bardziej sprecyzowaną wypowiedź.

T-62A - taki nijaki moim skromnym zdaniem , nie ogrywałem go za specjalnie, jest odrobinę wolniejszy od Obj.140 , oraz ma lepszą celność od "140" po za tym różnice w nachyleniu pancerza wieży...taki nijaki...

♦USA:

T57 Heavy - fajny czołg poza czasem celowania które jest po prostu przesadzone jest ok ,ma trochę pancerza ,nie licząc "policzków" na wieży i tu właśnie nieco szybsze skupianie byłoby jak najbardziej w porządku.

T110E3 - osobiście ten pojazd kocham ,a zarazem nie nawidzę. Potrafi tak zaorać pole przed celem że czasami się zastanawiam czy jakoś celowniczy nie jest pijany (zaznaczę że opisuję przypadki gdzie celownik był skupiony na 100%) i nie są to sytuacje 1 na 10 , to się zdarza na prawdę często ( i jeszcze 1 sprawa nie kampię tym czołgiem , wolę walkę z bliska ,w końcu to niszczyciel przełamujący ) czyli trochę poprawić mu strzał np. w ruchu i prędkość skupiania , a jak nie to lekki buff dolnej płyty oczywiście nie do przesady , bo porównując go do Obj.268 4 który jest tak samo czołgiem przełamującym to wciąż nie ma za bardzo startu ze względu na mobilność i dolną płytę.

T110E5 - był OP , teraz już nie jest , ale zdecydowanie dostał zbyt mocnego nerfa ,myślę że jak mu się doda więcej na wieżyczce dowódcy pancerza by można było by mieć te magiczne 50% pewności że pocisk nie wejdzie ,to będzie już lepiej. Nie posiadam tego pojazdu ale myślę że jest on za słaby.

♦Francja:

AMX M4 54 - ten pojazd jest trochę jak E5 , tylko że gorszy ,nie ma nic do zaoferowania takiego by móc konkurować z Radzieckimi pojazdami czy w miarę podobnym E5 ,działa fajne i tyle. Nie grałem tym pojazdem fajnie by było jakby ktoś  bardziej opisał problemy z tym pojazdem ,zdanie opieram o walkę przeciw niemu.

AMX 13 105 - boli mnie jedna rzecz ,działo , magazynek 390 śr. uszkodzeń , jest to moim zdaniem zbyt dużo jak na lighta w porównaniu do Rhm.Pzw no to wychodzi przepaść ,ma się jak skutecznie bronić ma coś co potrafi sprawić że przeciwnik zacznie się zastanawiać zanim na niego wyjedzie , fakt inne style rozgrywki porównując do Rhm. ,ale nikt mi nie powie że nie zdarzają się sytuacje że trzeba walczyć na blisko. Gdzie tak na prawdę teraz na 80% bitew lekkie spotują przez pierwsze 1:30 do 3 minut a potem rozpoczynają łowy , nie neguje tego po prostu doszukuję się balansu ,bo AMX 13 105 potrzebuje TYLKO 27  sekund do przeładowania mniej ma tylko T57 Heavy 3 pociski 2,73s między nimi ,kierując się zdrowym rozsądkiem chyba widać różnice , i kończąc temat pod tym czołgiem Rhm. zadaje 320 ładując ~7,6s  ,więc Rhm. na blisko przeciw AMX zada około 640 gdzie Francuz już mu sprzeda 1170, jakkolwiek nie opierając się na poszczególne scenariusze typu 1 na 1 czy z jakimś wsparciem po obu stronach i tak czy inaczej Rhm. jest przegrany w większości przypadków. Nie grałem tym pojazdem wypowiedź opieram o obserwację.

Z mojej strony to tyle , ucieszyłbym się o normalne komentarze pod tym bo jestem sam ciekaw zdania innych na aktualny temat oraz ewentualnych spostrzeżeń.

Pozdrawiam i udanych łowów ;P

Edited by syksusPL, 23 April 2019 - 06:30 PM.

kowan69 #14 Posted 23 April 2019 - 07:35 PM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,665
  • [SAMI] SAMI

View PostEhnatoX, on 15 April 2019 - 04:41 PM, said:

Może nie tyle umarła co ewoluowała w jedną z odnóg.

Wciąż zdaje się ma rzeszę entuzjastów, choć może już trochę innego typu rozgrywki.

View PostSpeedevill, on 15 April 2019 - 01:49 PM, said:

Coś podobnego kojarzę, choć nazwy może inne, ale też radzieckie placki, czyli pod tym względem stabilnie.Tylko cyferki się przy objectach pozmieniały.

View PostRevanche25, on 15 April 2019 - 04:53 PM, said:

Przecież gracze porośli WG o przywrócenie roli pancerza. :P

A doprosili się? Bo zatrzymałem się na etapie dywagacji na temat rebalansu złotych pocisków. Tylko to było takie suche trajkotanie w Q&A, a że była i pewnie dalej jest to kura znosząca złote jaja, to wątpię żeby poszli w tą stronę.

Spoiler

O i to są już jakieś większe konkrety, generalnie z jednego posta dowiedziałem się więcej niż z 5 innych wątków obok.

W ogóle plus za normalny temat o rozgrywce, bo większość to jednak pasuje bardziej do działu rozrywka.

Falathi #15 Posted 24 April 2019 - 09:47 AM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18784 battles
  • 10,457
  • [WG] WG
Akurat rebalans amunicji premium nadchodzi. Trochę to trwa, bo mówimy o zmianie parametrów która dotniek praktycznie wszystkie pojazdy w grze więc wymaga to nieco więcej testowania niż przerabianie jednego czy dwóch pojazdów. 

M4niecK #16 Posted 24 April 2019 - 09:59 AM

Captain

• Player
  • 29194 battles
  • 2,024
  • [PERRY] PERRY
Piszesz jakby przy zmianach w ruskich w ogole cos tam bylo testowane :trollface:

SirBushman #17 Posted 24 April 2019 - 10:21 AM

Lieutenant General

• Player
  • 50871 battles
  • 7,095
  • [-YUP-] -YUP-
Uchowaj nas Boże od rebalansu robionego na podstawie opinii graczy, którzy dany czołg widzieli tylko na testserwerze, albo tego co się komu wydaje...

@M4niecK - ruskie wynalazki testują i jak pomidorki nie dają sobie w nich rady to dają buffa tuż przed wprowadzeniem.
Przypominam, że zarówno Defender jak i Obj 268 v4 dostały buffa z tym, że Defender po jednym dniu na serwerze RU a Obj tuż przed wejściem do gry.
Do tego DWA buffy dla Obj 907 i mamy jasność, prawda?

Edited by SirBushman, 24 April 2019 - 10:24 AM.

plzNO #18 Posted 24 April 2019 - 11:41 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 24670 battles
  • 710
  • [_CHS_] _CHS_

View PostsyksusPL, on 23 April 2019 - 06:29 PM, said:

T-62A - taki nijaki moim skromnym zdaniem , nie ogrywałem go za specjalnie, jest odrobinę wolniejszy od Obj.140 , oraz ma lepszą celność od "140" po za tym różnice w nachyleniu pancerza wieży...taki nijaki...

Ziomeczku, nie obraź się ale... Tak jak wyżej napisał SB:

"Uchowaj nas Boże od rebalansu robionego na podstawie opinii graczy, którzy dany czołg widzieli tylko na testserwerze, albo tego co się komu wydaje..."

Niestety nie trzeba mieć żadnego pojęcia aby wypowiadać się o danych maszynach, ale warto jednak czasem nie wypowiadać się wcale ;)

Żałuję bardzo, że w temacie prawie wcale nie zabierają głosu gracze doświadczeni, można by napisać, mistrzowie danych pojazdów, którzy to wiedzą jakie pojazdy mają mocne i słabe strony. Człowiek sam by się czegoś nauczył ;)

Pozostaje oglądać strumyczki.

Violet_Her0_ #19 Posted 24 April 2019 - 02:22 PM

Private

• Player
  • 4566 battles
  • 41
  • [TRAGE] TRAGE

Zawsze mnie zastanawiało w jaki sposób wy rebalansujecie i ogólnie testujecie pojazdy.  

Ob268V4 latał po serwerze i niszczył wszystko kilka dobrych miesięcy zanim się ogarnęliście że coś jest nie tak.  Tak samo jest z innymi niektórymi pojazdami. 

U was testy trwają po kilka miesięcy a na końcu i tak kupa z tego wychodzi XD

Wlodi89LCT #20 Posted 24 April 2019 - 02:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15777 battles
  • 774
  • [-PGE-] -PGE-

View PostFalathi, on 24 April 2019 - 09:47 AM, said:

Akurat rebalans amunicji premium nadchodzi. Trochę to trwa, bo mówimy o zmianie parametrów która dotniek praktycznie wszystkie pojazdy w grze więc wymaga to nieco więcej testowania niż przerabianie jednego czy dwóch pojazdów. 

Patrzac na to ile zajmuje wam 'analizowanie danych' i zmiany choćby jednej maszyny, obstawiam że rebalans amunicji będzie koło 2376 roku. O zmianach dla E100 słyszę od 3 lat ( odkąd gra w wota) i zmian dalej nie ma. Pantera 8.8 też dalej bez zmian, nawet nie zapowiadacie jakichś działań w tej materii...

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users