Jump to content

Historia planów czołgów średnich UDES

• Please log in to reply
16 replies to this topic

Community #1 Posted 16 April 2019 - 09:00 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,607
Tutaj dowiecie się wszystkiego o byłych czołgach średnich UDES.

Pełna treść wiadomości

adikon01 #2 Posted 16 April 2019 - 10:50 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7796 battles
  • 59
  • [GU-FI] GU-FI

Block Quote

Twa z nich posiadały już ciekawe rozwiązanie w postaci zawieszenia hydraulicznego.

Literówkę znalazłem :medal:

Falathi #3 Posted 16 April 2019 - 11:02 AM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592
O lol. Dzięki za zwrócenie uwagi!

A co do samego artykułu: podoba się? Jak wrażenia? 

Wlodi89LCT #4 Posted 16 April 2019 - 11:05 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18078 battles
  • 1,206
  • [JOB] JOB

Nie podoba mi się. Czołgi z lat 70 walczą z maszynami z lat 40... :facepalm:  A artyleria jest w grze, bo 'historycznie...' 

EDIT/ 

Zresztą czym ja się przejmuję... 

Tiger I (Panzerkampfwagen VI Tiger) rok produkcji-1942. Tier w grze VII

Panter (Panzerkampfwagen V Panther) rok produkcji-1942. Tier w grze VII

T 34-85 rok produkcji-1944. Tier w grze VI 

Spójność historyczna pełną gęba... 

Edited by Wlodi89LCT, 16 April 2019 - 11:25 AM.

Pancerny_Samuraj #5 Posted 16 April 2019 - 11:52 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 873

View PostWlodi89LCT, on 16 April 2019 - 11:05 AM, said:

Nie podoba mi się. Czołgi z lat 70 walczą z maszynami z lat 40... :facepalm:  A artyleria jest w grze, bo 'historycznie...' 

EDIT/ 

To cały problem jaki masz z historycznością w tym tytule? Jest to nic w porównaniu z tym jak przez wszystkie lata pozmieniano czołgom właściwe statystyki na całkowicie niehistoryczne w imię "balansu". Problem z tierami jednak istnieje co Wargaming zauważył w końcu po latach tworząc np. VI tierowe Tygrysy I lub VII tierowego Tygrysa II (premium oczywiście, bo zwykłe "trudno przenieść" ). Nie wspomnę już o bezzasadnym zmienianiu klas niektórych pojazdów takich jak np. usunięcie niegdyś X tierowego T30 będącego ówcześnie czołgiem ciężkim i zamienienie go na... IX tierowy niszczyciel czołgów. Ogółem wiele problemów rozwiązałoby się samo przez się gdyby nie ciągłe dodawanie do tej gry maszyn które, podobnież jak owe szwedzkie czołgi średnie, zakończyły się jedynie na np. prostym rysunku technicznym. Być może i projekt średnich czołgów UDES istniał, lecz skąd Wargaming zna parametry tych pojazdów skoro jak sam twierdzi dokumentacja na ich temat nie jest powszechnie dostępna a tajna?

Nieścisłości jest mnóstwo, ale główną jest samo podejście firmy w stylu: "Hej, wiecie co gracze? Wygrzebaliśmy z "super-tajnych" archiwów różnych państw nowe projekty czołgów, o których nikt wcześniej nie słyszał i zamierzamy dodać je do gry. Niestety nie możemy wam pokazać dokumentów dotyczących owych maszyn ponieważ zawarliśmy układ, według którego informacje w nich zawarte są jedynie na nasz użytek. Udało nam się do nich dostać ponieważ "mamy znajomości" i zyskaliśmy dzięki nim możliwość ich przeglądnięcia. Nic się jednak nie martwcie, parametry czołgów w grze będą dokładnym odzwierciedleniem danych liczbowych zawartych w tychże papierach."

W jaki sposób zweryfikować historyczność danego projektu czołgu skoro "zwykły zjadacz chleba" nie wie nawet gdzie takowych szukać? Wszystko rozbija się o "znajomości" Wargamingu na mocy, których otrzymują oni rzekomo jakieś dokumenty i na ich podstawie odzwierciedlają maszyny w grze. W teorii podobno wszystkie planowane przez konstruktorów parametry są uwzględniane, w praktyce jednak uważam, że 95% owych "wielkich projektów" to jedynie zwykły szkic planowanej maszyny, do którego białoruska firma dorabia sobie podług własnego "widzi mi się" parametry danego pojazdu co kończy się zazwyczaj całkowitą destrukcją balansu albowiem duża część osób, które odpowiedzialne są za balans chyba w ogóle nie grają w Świat Czołgów, lub poświęcają temu zajęciu zdecydowanie za mało czasu.

Edited by Pancerny_Samuraj, 16 April 2019 - 11:59 AM.

SlaworPL #6 Posted 16 April 2019 - 11:53 AM

Major

• Player
  • 34421 battles
  • 2,574

View PostWlodi89LCT, on 16 April 2019 - 10:05 AM, said:

A kołowce? A ciężary japońskie? W tej grze kiedyś może były próby historyczności pojazdów. Teraz nie będzie zdziwiony, gdy dodadzą czołgi pośrednie między 2-3 generacją. Bo jak na razie czołgi kończą się 2 generacją. A jak już będzie 2/3 generacja, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić drzewka tak, aby kończyły się pojazdami 3 generacji. Efekt? Co za dużo to nie zdrowo. Op są tylko radzieckie, więc tylko tym się gra praktycznie.

parim1331 #7 Posted 16 April 2019 - 11:56 AM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 7849 battles
  • 1,888

View PostWlodi89LCT, on 16 April 2019 - 11:05 AM, said:

EDIT/ 

View PostSlaworPL, on 16 April 2019 - 11:53 AM, said:

A kołowce? A ciężary japońskie? W tej grze kiedyś może były próby historyczności pojazdów. Teraz nie będzie zdziwiony, gdy dodadzą czołgi pośrednie między 2-3 generacją. Bo jak na razie czołgi kończą się 2 generacją. A jak już będzie 2/3 generacja, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić drzewka tak, aby kończyły się pojazdami 3 generacji. Efekt? Co za dużo to nie zdrowo. Op są tylko radzieckie, więc tylko tym się gra praktycznie.

Bo WoT nie jest symulatorem czy grą w pełni rzeczywistą. Idąc takim takowiem myślenia możemy zacząć się czepiać fizyki, pasków życia, jednej osoby sterującej całym czołgiem...etc..etc. 

___Wolff___ #8 Posted 16 April 2019 - 12:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16722 battles
  • 336
  • [_CHS_] _CHS_
Jaka historyczność? Przecież wot to zwykła arkadówka z elementami fantasy.

adikon01 #9 Posted 16 April 2019 - 12:19 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7796 battles
  • 59
  • [GU-FI] GU-FI

View PostFalathi, on 16 April 2019 - 10:02 AM, said:

O lol. Dzięki za zwrócenie uwagi!

A co do samego artykułu: podoba się? Jak wrażenia? 

Artykuł jeden z fajniejszych jakie czytałem.

Tylko z artykułu wynika że czołgi już są (pierwszy akapit), a w drzewku na stronie jeszcze ich nie widać. Nie wiem jak w grze, bo w pracy jestem, to nie odpalę.

Jeśli nie ma to kiedy się pojawią?

Wlodi89LCT #10 Posted 16 April 2019 - 12:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18078 battles
  • 1,206
  • [JOB] JOB

View Postparim1331, on 16 April 2019 - 11:56 AM, said:

Bo WoT nie jest symulatorem czy grą w pełni rzeczywistą. Idąc takim takowiem myślenia możemy zacząć się czepiać fizyki, pasków życia, jednej osoby sterującej całym czołgiem...etc..etc. 

Ależ drogi Parimie, to pracownicy WG co rusz przypominają nam, że to, tamto i siamto jest 'historyczne'. Jakiś czas temu próbowali(ście) nam wmówić, że arta jest w grze ponieważ historycznie miała wpływ na pole walki. Odwołujecie się do tego aspektu tylko tam gdzie jest wam to na rękę, a inne, wręcz sztandarowe aspekty (jak np. przypisanie tirowe czołgów podane przez mnie wyżej) macie głęboko w poważaniu. O ELC evnie z 3 załogantami szkoda się nawet rozpisywać... 

No i idąc twoim tokiem myślenia w następnej aktualizacji T14Armata jako VIII premium? Przecież to nie symulator... Balans? Przecież już dawno opuścił produkcję od WG. 

Falathi #11 Posted 16 April 2019 - 12:28 PM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592

View Postadikon01, on 16 April 2019 - 12:19 PM, said:

Artykuł jeden z fajniejszych jakie czytałem.

Tylko z artykułu wynika że czołgi już są (pierwszy akapit), a w drzewku na stronie jeszcze ich nie widać. Nie wiem jak w grze, bo w pracy jestem, to nie odpalę.

Jeśli nie ma to kiedy się pojawią?

Na razie są tylko na testowym. No, ale to się niedługo powinno zmienić :) 

Pancerny_Samuraj #12 Posted 16 April 2019 - 12:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 873

View Postparim1331, on 16 April 2019 - 11:56 AM, said:

Bo WoT nie jest symulatorem czy grą w pełni rzeczywistą. Idąc takim takowym sposobem myślenia możemy zacząć się czepiać fizyki, pasków życia, jednej osoby sterującej całym czołgiem...etc..etc. 

...I nigdy takowym symulatorem nie miał być. Zgodzę się, jednakże w początkowych latach istnienia gra utrzymana była w niezwykle interesującej konwencji "symulatora arkadowego" polegającego na dogłębnym wpleceniu wątków historycznych do gry arkadowej. W praktyce polegało to na niemalże całkowitym wiernym odwzorowaniu parametrów oraz samych czołgów walczących na polach bitew II wojny światowej. Zresztą, cóż będę dużo pisał. Ten kto grał w niedawno dostępną "klasyczną" wersję "World of Tanks", czyli aktualizację 0.7.0 ten mógł przekonać się na własne oczy, iż to o czym piszę nie jest żadnym wymysłem. Owszem, nie wszystko było odwzorowane idealnie, lecz zawartość ówczesnych drzewek technologicznych była zupełnie inna od tej dzisiejszej a charakterystyki poszczególnych czołgów, gdyby odnieść je do tych ze poważnych stron internetowych poświęconych broni pancernej, były bardzo podobne, a zdarzały się przypadki, iż dany pojazd był 100% historyczny.

Lata później dorobek "symulatora arkadowego" postanowiono zniszczyć w myśl odrzucenia konwencji historyczności jako czynnika balansującego, krępował on bowiem Wargaming w swych poczynaniach. Nie był to rzecz jasna proces natychmiastowy, lecz rozłożony w czasie. Ważne jest jednak to, że od pewnego momentu na polach bitew "Świata Czołgów" zaczęły pojawiać się "niezidentyfikowane pojazdy mechaniczne" pokroju Waffenträgera auf E-100, Obiekta 268 Wersji IV lub Obiekta 252 "Obrońcy". Gigantyczny spam wymyślonymi czołgami premium, rzekomo opartymi swymi parametrami o "tajne dokumenty" doprowadził do załamania się balansu na wielu tierach oraz prymatu złota nad kredytami. Nie wspomnę już o całkowicie absurdalnej doktrynie "X tieru", podług której każda linia czołgów MUSI kończyć się X tierem nawet jeżeli ostatnie czołgi tej linii miałyby być całkowitym absurdem (patrz; dwa powyższe przykłady).

Nie chodzi o to aby całkowicie usuwać wszelkie niehistoryczne elementy będące zaprzeczeniem typowego symulatora takie jak paski życia, lecz o to aby w dużej mierze szanować to co stało się poniekąd podwaliną tego tytułu i co wielu ceni sobie po dziś dzień i zwraca na to uwagę. Ja np. zacząłem grać w tę grę właśnie ze względu na, nigdzie dotąd nie spotykane, połączenie arkadówki z elementami historycznymi. Przestałem grać na ten moment z powodu coraz większego uprymitywniania, samego już, gatunku arkadowego tej gry. Odrzucenie historyczności jako czynnika balansującego ten tytuł doprowadzi czym prędzej, czym później do jego upadku, nie może bowiem istnieć twór oparty na czyjejś despotycznej woli. Wola ta należy do osób, które paradoksalnie najmniej wiedzą o tworzonej przez nich grze ponieważ nie mają czasu w nią grać, są bowiem przywódcami firmy i mają o wiele więcej problemów niźli to. Efekt końcowy? Jeżeli nic nie ulegnie zmianom na lepsze, a będzie jedynie się pogarszać to grę tę, oraz Wargaming, czeka ten sam los co gospodarkę centralnie sterowaną przez którą upadły kraje socjalistyczne pod przewodnictwem Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich (ZSRS). Tam również założenia były szczytne, lecz utopijne. W wyniku niemożności zmiany myślenia u osób decyzyjnych owego systemu zaczął on upadać pod ciężarem własnych błędów. Obecnie w "World of Tanks" dąży się do tego samego, rozwijania podejścia "pan kierownik wie lepiej więc słuchać można tylko jego a wszystkie decyzje przez niego podejmowane są słuszne". Nikt nie zauważa tego, że usilne forsowanie pewnych idei przynosi jedynie straty, które kiedyś urosną do skali fali, której nie można będzie się nijak już oprzeć.

Pytanie na zakończenie dla osób, które mimo to uznają, że "Świat Czołgów" to "gra arkadowa i koniec dyskusji": Po co więc dodawaliście / promowaliście dodanie do tej gry czołgów takich jak T-34, KW-1, Tiger I itp. Dla żartów? Przecież o wiele łatwiej byłoby dodać do gry losowy wymyślony pojazd wzbogacony o działo z automatycznym systemem ładowania wprost ze Waffenträgera auf E-100 i łechtać w ten sposób ego "znafcuf", którzy płakali na forach po likwidacji tego czołgu z gry i zastąpieniu go Grillem 15.

Edited by Pancerny_Samuraj, 16 April 2019 - 12:40 PM.

Natural__ #13 Posted 16 April 2019 - 01:04 PM

Captain

• Player
  • 40302 battles
  • 2,117
  • [S_W_F] S_W_F

View PostSlaworPL, on 16 April 2019 - 12:53 PM, said:

Op są tylko radzieckie, więc tylko tym się gra praktycznie.

Tak, po krótce, pomijając premki i specjalne:

- szwedzkie kliny VIII-X są OP

- ciężkie angole VIII-X są OP

- niszczarki brytyjskie, linia lodówki, VIII-X są OP(póki co)

- włoskie magazynki VIII-X są OP

- japońskie monstra VI-X są OP(póki co)

Trochę tego jest.

Edited by Natural__, 16 April 2019 - 01:06 PM.

SlaworPL #14 Posted 16 April 2019 - 08:39 PM

Major

• Player
  • 34421 battles
  • 2,574

View Postparim1331, on 16 April 2019 - 10:56 AM, said:

Idąc takim takowiem myślenia możemy zacząć się czepiać fizyki, pasków życia, jednej osoby sterującej całym czołgiem...etc..etc.

Szanowny panie moderatorze. W kołowcach nie ma fizyki. Spróbuj pan takim amx zrobić salto, strzelić, dachować, znów strzelić i uciec. To, że ten produkt poszedł w stronę graczy lubujących się w NFS, to inna bajka.

darasb #15 Posted 16 April 2019 - 10:06 PM

Sergeant

• Player
  • 88165 battles
  • 287
Pomysł na czołgi średnie dobry , ale jak będą takie dobre jak Leo to Boże zachowaj. To po prostu szkoda je robić . To jest gorsze niż tragedia

Wlodi89LCT #16 Posted 17 April 2019 - 06:51 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18078 battles
  • 1,206
  • [JOB] JOB

View Postdarasb, on 16 April 2019 - 10:06 PM, said:

Pomysł na czołgi średnie dobry , ale jak będą takie dobre jak Leo to Boże zachowaj. To po prostu szkoda je robić . To jest gorsze niż tragedia

Leo to bardzo przyjemny medzik ;) 

PajonkJeBiedronke #17 Posted 17 April 2019 - 07:56 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27841 battles
  • 997
  • [ROTTN] ROTTN

View PostWlodi89LCT, on 17 April 2019 - 05:51 AM, said:

Leo to bardzo przyjemny medzik ;) 

Chciałeś powiedzieć: tedek :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users