Jump to content

Linia frontu: jakie rezerwy bojowe wybrać

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Community #1 Posted 17 April 2019 - 09:00 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 28,920
Czy chcecie wiedzieć więcej o rezerwach Linii frontu? Oto nowy przewodnik dla Was!

Pełna treść wiadomości

Wlodi89LCT #2 Posted 17 April 2019 - 09:10 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15839 battles
  • 794

Nie wiem kto wymyślił, że artyleria która jest tak rakowa, ma 3 rezerwy? 

Przekonuje się, że WG potrafi pogrzebać nawet najbardziej obiecujący tryb gry. Od groma kołowców, progetto, scorpionów, no i raki. Raki które mają 3 rezerwy... bo? 

Wygląda mi na to, że osoby które mają cokolwiek do powiedzenia w tej firmie zwyczajnie nie grają w tą grę. Patrzą na to wszystko w grze tylko z perspektywy księgowej. 

Ziewnik #3 Posted 17 April 2019 - 09:41 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 18677 battles
  • 430
  • [_CHS_] _CHS_
Up.
Pełna zgoda, dodatkowo ciekawe co autor miał na myśli dając medom TYLKO JEDEN slot na rezerwy.

FuZzZzzz #4 Posted 17 April 2019 - 01:19 PM

Lieutenant

• Player
  • 21591 battles
  • 1,972
  • [5TAR5] 5TAR5
Po co lightom slot na lot zwiadowczy skoro same z siebie spotują?:bush:

Unterwalder #5 Posted 17 April 2019 - 02:01 PM

Sergeant

• Player
  • 55662 battles
  • 275
  • [SOVIA] SOVIA

View PostWlodi89LCT, on 17 April 2019 - 09:10 AM, said:

Nie wiem kto wymyślił, że artyleria która jest tak rakowa, ma 3 rezerwy? 

Przekonuje się, że WG potrafi pogrzebać nawet najbardziej obiecujący tryb gry. Od groma kołowców, progetto, scorpionów, no i raki. Raki które mają 3 rezerwy... bo? 

Wygląda mi na to, że osoby które mają cokolwiek do powiedzenia w tej firmie zwyczajnie nie grają w tą grę. Patrzą na to wszystko w grze tylko z perspektywy księgowej. 

Na FL nie jest rakowa. Prawie nie zauważam jej istnienia. Z wyjątkiem jednego razu, kiedy to jakiś *edit ostrzeliwał mnie raz po raz przez kilka minut, w tym czasie zniknąłem na minutę, zmieniłem kwadraty, ale i tak mnie nękał aż nabrałem podejrzeń ze to specjalnie tak.

Oczywiście, bije w półeczki kamperów, oczywiście zasypuje gradem g... capy. Ale o to chodzi, taka konwencja ma być. Wjazd do kapa jest emocjonujący.

Trzy rezerwy zaś przydają się żeby było robić coś z rękoma podczas ładowania. Na HT, MT  ciężko byłoby to ogarnąć w ogniu walki.

Edited by DarkAri, 17 April 2019 - 04:04 PM.
Słownictwo

skudi222 #6 Posted 17 April 2019 - 04:47 PM

Corporal

• Player
  • 40855 battles
  • 131
Jasne wczoraj ancymonek w jednej bitwie w Fl grał jedna arta przez cała bitwę i zrobił 7000 tys dmg stojąc w jednym miejscu i dłubiąc w zębach druga ręka ,to jest zbalansowana klasa ,pełna zwrotów akcji co  minute.Dawno powinna być osunięta , ,ale Wg sie kurczowa trzyma jej ,żeby co poniektórzy nie powiedzieli i co ja teraz będę robił jak ja tylko klikać  umiem...

Falathi #7 Posted 17 April 2019 - 05:01 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18830 battles
  • 10,477
  • [WG] WG

View Postskudi222, on 17 April 2019 - 04:47 PM, said:

Jasne wczoraj ancymonek w jednej bitwie w Fl grał jedna arta przez cała bitwę i zrobił 7000 tys dmg stojąc w jednym miejscu i dłubiąc w zębach druga ręka ,to jest zbalansowana klasa ,pełna zwrotów akcji co  minute.Dawno powinna być osunięta , ,ale Wg sie kurczowa trzyma jej ,żeby co poniektórzy nie powiedzieli i co ja teraz będę robił jak ja tylko klikać  umiem...

​No trudno. 

Msciboj #8 Posted 17 April 2019 - 05:48 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18655 battles
  • 1,416

View PostFalathi, on 17 April 2019 - 04:01 PM, said:

​No trudno. 

Powiewy zmian?

Króciutkie Q&A z CEO WG.
– od patcha 9.18 gra zebrała sporo krytyki; problemem, według Viktora, było to iż firma WG rozrastała się zbyt szybko i w pewnym momencie ludzie którzy przychodzili do firmy nie wkładali serca w grę, a bardziej troszczyli się o siebie i własne kariery
– Viktor jest fanem niemieckich czołgów, ale uważa że najlepsze dla gry jest to aby gracz był szczęśliwy z odpowiedniego zbalansowania wszystkich pojazdów – i właśnie to w długim okresie czasu potrafi wygenerować największy zysk i przyciągnąć graczy
– graczy trzeba traktować sprawiedliwie, a niektórzy pracownicy (niegrający w gry) patrzyli na produkt, jakim jest WoT, tylko z marketingowego punktu widzenia
– niektóre sprawy zajmowały zbyt wiele czasu, bo zbyt wielu ludzi miało coś do powiedzenia; biurokracja i zbyt długi łańcuch decyzyjny
– po patchu 1.5 nastąpi poważniejszy rebalans, m.in. zaktualizowane zostaną pojazdy niemieckie, takie jak: Leopard 1, E 100, Tiger II
– Leopard 1 przejdzie gruntowny rebalans i Viktorowi podoba się to co usłyszał
– co do E 100, żadnych konkretnych informacji ale część już zdradzono na WG Fest,
– zmiany Tiger II są bardzo specyficzne i Viktor ma nadzieję, że trafią ostatecznie na serwer publiczny

No trudno.

Edited by Msciboj, 17 April 2019 - 05:48 PM.

00anj00 #9 Posted 17 April 2019 - 06:51 PM

Sergeant

• Player
  • 30827 battles
  • 287

View PostMsciboj, on 17 April 2019 - 04:48 PM, said:

Powiewy zmian?

Króciutkie Q&A z CEO WG.
– od patcha 9.18 gra zebrała sporo krytyki; problemem, według Viktora, było to iż firma WG rozrastała się zbyt szybko i w pewnym momencie ludzie którzy przychodzili do firmy nie wkładali serca w grę, a bardziej troszczyli się o siebie i własne kariery
– Viktor jest fanem niemieckich czołgów, ale uważa że najlepsze dla gry jest to aby gracz był szczęśliwy z odpowiedniego zbalansowania wszystkich pojazdów – i właśnie to w długim okresie czasu potrafi wygenerować największy zysk i przyciągnąć graczy
– graczy trzeba traktować sprawiedliwie, a niektórzy pracownicy (niegrający w gry) patrzyli na produkt, jakim jest WoT, tylko z marketingowego punktu widzenia
– niektóre sprawy zajmowały zbyt wiele czasu, bo zbyt wielu ludzi miało coś do powiedzenia; biurokracja i zbyt długi łańcuch decyzyjny
– po patchu 1.5 nastąpi poważniejszy rebalans, m.in. zaktualizowane zostaną pojazdy niemieckie, takie jak: Leopard 1, E 100, Tiger II
– Leopard 1 przejdzie gruntowny rebalans i Viktorowi podoba się to co usłyszał
– co do E 100, żadnych konkretnych informacji ale część już zdradzono na WG Fest,
– zmiany Tiger II są bardzo specyficzne i Viktor ma nadzieję, że trafią ostatecznie na serwer publiczny

No trudno.

Niech zgadnę... (aj to ostatnimi laty 90% zmian) więcej pancerza, więcej latającej premium ammo, więcej sprzedanych kont premium...

Koniec zmian, dziękuję za uwagę...

arek2602 #10 Posted 18 April 2019 - 06:17 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19662 battles
  • 530
  • [XIII_] XIII_

Ja również nie rozumiem idei, która przyświecała twórcom. Przekazanie czołgom różnej ilości rezerw nie ma sensu - bo w bezpośrednim starciu nie widać znaczących przewag konkretnych grup. Oczywiście wiem, że mobilne pojazdy z automatami odstają, ale to głównie "dopakowane" lekkie (ponadto kilka średnich, trzy ciężkie i jeden niszczyciel).

Brakuje mi ustalenia rezerw na atak i obronę - przykładowo inżynieria na ciężkim czołgu przełamania w ataku jest opcją, w obronie sprawdza się średnio.

Edited by arek2602, 18 April 2019 - 06:21 AM.

profes79 #11 Posted 18 April 2019 - 10:26 AM

Field Marshal

• Player
  • 21328 battles
  • 10,086
  • [FENOM] FENOM

@up

To chyba nie próbowałeś "wydłubać" Defendera czy Vk 1001P blokującego capa....

edit: zresztą coraz częściej tak to wygląda na początkowych capach - jak nie dadzą rady lekkie i medy to wtaczają się ciężkie i wtedy robi się problem...

edit2: Natomiast naprawdę wolałbym, mieć więcej rezerw na wolniejszych czołgach bo na lightach z reguły i tak zarządzanie czymkolwiek co nie odpala się automatycznie albo wokół naszego pojazdu to wymaga najlepiej trzeciej ręki, drugiej klawiatury i monitor też by się przydał...A na HT jest czas tymi nalotami czy zwiadem zarządzać.

Edited by profes79, 18 April 2019 - 10:41 AM.

Wlodi89LCT #12 Posted 18 April 2019 - 11:07 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15839 battles
  • 794

Zagrałem wczoraj kilka razy rzeczony tryb i mam kilka wniosków odnośnie tego trybu, oraz podejścia WarGamingu.

Pierwsza edycja (luty 2019) była dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Powiew świeżości i coś innego od zwykłych randomów. Do tego mega na + działał fakt iż gramy z samymi VIII, co przy starym MM było rzadkością.

Druga edycja (marzec 2019) nie wniosła NIC nowego. Zawiewało już nudą i powtarzalnością. Do tego wielu graczy zorientowało się, że granie HT nie ma kompletnie sensu. Liczy się przede wszystkim mobilność i siła ognia, czyli grane są głównie medy i Lt. No i TD ze względu na dużą siłę ognia. W drugiej edycji był już wyraźnie widoczny problem z balansem mapy pod klasy pojazdów. Zbyt dużo otwartych przestrzeni i praktycznie brak typowych przepychaczy dla HT (poza miastem, które de facto jest już finiszem starcia). Jako że druga tura odbyła się już po zakończeniu maratonu na EBRa75, zaczęło się pojawiać więcej tych maszyn, jak i drzewkowych. Co bardzo negatywnie wpłynęło na odbiór tego trybu. Pojazdy jeszcze bardzie toksyczne od rakowej artylerii… Koniec końców, wbiłem 4-5 poziomów i olałem tryb.

Trzecia edycja (kwiecień 2019) to już jest tragedia. Jakieś dziwne mikro-lagi, mimo że ping na stałym poziomie 80ms, no i jakieś dziwne zachowanie celownika, który jakby działa z opóźnieniem. Ale to jest nic przy tym, co dzieje się w samej bitwie. Po 3-4 kołowce na każdą linię. Reszta to TD i medy (głównie przegięty włoski magazynek, rzadziej ‘biedaki’ jadą innymi mt-ja należę do tej drugiej grupy, więc bez spiny o biedaków), czasem gdzieś pojawi się jakaś piniata (HT), no i raczysko na każdej linii, co byśmy się zbyt bezpiecznie nie czuli, no i ktoś musi rozbijać kampe…:sceptic:

Widzę kilka przyczyn, które sprawiają że ten jakże obiecujący tryb odpycha i przestaje dawać frajdę.

1. Dodanie do gry  pojazdów kołowych, które nie powinny do niej nigdy trafić w takiej formie.
  2. Tryb pięknie obnażył jaki brak balansu panuje w grze do WG. OP premki zamiatają podłogę resztą drzewkowego mięsa armatniego.
  3.  Totalna powtarzalność. Ciągle to samo w kółko… zero urozmaicenia.
  4. Nieprzemyślana mechanika capowania i niszczenia dział, która sprawia że bitwy często trwają kilka minut (wczoraj jedną bitwę skończyłem po 7 minutach…;)  
  5. Brak ograniczeń klasowych (głownie LT, a raczej kołowego syfu)
  6. Bezsensownie rozwiązany system ‘rezerw’ w stosunku do poszczególnych klas pojazdów.
  •  LT-3 zezerwy, przyjmijmy że ok
  • MT-1 rezerwa, co to ma być? Kompletnie niezrozumiałe? Wiadomo że są to najsilniejsze pojazdy do tego trybu, dzięki połączeniu siły ognia z mobilnością, ale nie widzę powodu dla którego LT mają 3 (mimo kosmicznej mobilności-tak tak, kołowce…;) a medy tylko 1…
  • HT-2 rezerwy, przyjmijmy że ok
  • TD- 3 rezerwy, też nie kumam dlaczego. Powinny mieć 2 bądź 1. Zwłaszcza, że gr TD ogranicza się głównie do snajpy.
  • SPG-3 rezerwy, totalny absurd. *edited* stoi całą bitew i tylko klika robi często dużo więcej od innych którzy muszą się mocno spinać i kombinować aby zrobić choćby średni wynik. I do tego dostaje 3 rezerwy… W imię czego? Że się nudzi jak przeładowuje? Jeśli tak, to zawsze może pojechać spotować, albo capować…

Smutne, że tak fajnie zapowiadający się tryb zostaje na naszych oczach zakopany przez WG, które po raz kolejny udowadnia nam, że nasza przyjemność z gry jest dla niech nieistotna. Liczy się tylko kasa, a osoby które mogą podejmować jakiekolwiek decyzje, w tą grę zwyczajnie nie grają. Frustracja jaką powodują artylerię sięga zenitu i WG olewa niezadowolonych graczy w tej kwestii, pokazując nam środkowy palec dodając kolejne, jeszcze gorsze, dziadostwo na kołach. Nie da się ich trafiać, a jak się trafia to często za 0 dmg. Do tego przesadzona siła ognia (stabilizacja dział, pociski HE, cziterskie namierzanie). No szkoda, ale trzeba szukać innej gry. Jak liczba graczy zacznie drastycznie spadać to może pójdą po rozum do głowy.

Edited by YoseiGunshi, 18 April 2019 - 04:32 PM.
Słownictwo

_Patrol #13 Posted 18 April 2019 - 11:09 AM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 39888 battles
  • 33,763
  • [AW-LE] AW-LE

View Postskudi222, on 17 April 2019 - 05:47 PM, said:

Można prosić link do powtórki? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że miał zasięg klepania na cała mapę LF.

profes79 #14 Posted 18 April 2019 - 11:13 AM

Field Marshal

• Player
  • 21328 battles
  • 10,086
  • [FENOM] FENOM

View PostWlodi89LCT, on 18 April 2019 - 12:07 PM, said:

Bezsensownie rozwiązany system ‘rezerw’ w stosunku do poszczególnych klas pojazdów.

•  LT-3 zezerwy, przyjmijmy że ok
  • MT-1 rezerwa, co to ma być? Kompletnie niezrozumiałe? Wiadomo że są to najsilniejsze pojazdy do tego trybu, dzięki połączeniu siły ognia z mobilnością, ale nie widzę powodu dla którego LT mają 3 (mimo kosmicznej mobilności-tak tak, kołowce… a medy tylko 1…
  • HT-2 rezerwy, przyjmijmy że ok
  • TD- 3 rezerwy, też nie kumam dlaczego. Powinny mieć 2 bądź 1. Zwłaszcza, że gr TD ogranicza się głównie do snajpy.
  • SPG-3 rezerwy, totalny absurd. Rakowe ścierwo stoi całą bitew i tylko klika robi często dużo więcej od innych którzy muszą się mocno spinać i kombinować aby zrobić choćby średni wynik. I do tego dostaje 3 rezerwy… W imię czego? Że się nudzi jak przeładowuje? Jeśli tak, to zawsze może pojechać spotować, albo capować…
HT ma 1 rezerwę; TD ma 2 rezerwy.

Wlodi89LCT #15 Posted 18 April 2019 - 11:46 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15839 battles
  • 794

View Postprofes79, on 18 April 2019 - 11:13 AM, said:

HT ma 1 rezerwę; TD ma 2 rezerwy.

To przepraszam za pomyłkę. HT dawno nie grałem, zreszta TD również. A tak mi się wydawało... Myślę że dużo to nie zmienia w ogólnym przesłaniu. 

Msciboj #16 Posted 18 April 2019 - 02:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18655 battles
  • 1,416

View Postprofes79, on 18 April 2019 - 09:26 AM, said:

@up

To chyba nie próbowałeś "wydłubać" Defendera czy Vk 1001P blokującego capa....

edit: zresztą coraz częściej tak to wygląda na początkowych capach - jak nie dadzą rady lekkie i medy to wtaczają się ciężkie i wtedy robi się problem...

edit2: Natomiast naprawdę wolałbym, mieć więcej rezerw na wolniejszych czołgach bo na lightach z reguły i tak zarządzanie czymkolwiek co nie odpala się automatycznie albo wokół naszego pojazdu to wymaga najlepiej trzeciej ręki, drugiej klawiatury i monitor też by się przydał...A na HT jest czas tymi nalotami czy zwiadem zarządzać.

To może przykład w druga stronę.

Staje SPersie przy capie przed nacierająca horda lekkich i td. Po spocie dostaję bombardowanie, artylerię, później po 5 sekundach znowu bombardowanie i artylerię zostaje z 300 hp na dobitkę ogłuszony i z bez części załogi.

A to wszystko wynika z kumulowania się rezerw w jednym czasie, braku ograniczeń do jednoczesnego użycia przez rożnych graczy.

W rzeczywistości nie miałbyś takiej kumulacji.

arek2602 #17 Posted 18 April 2019 - 03:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19662 battles
  • 530
  • [XIII_] XIII_

View PostMsciboj, on 18 April 2019 - 02:59 PM, said:

To może przykład w druga stronę.

Staje SPersie przy capie przed nacierająca horda lekkich i td. Po spocie dostaję bombardowanie, artylerię, później po 5 sekundach znowu bombardowanie i artylerię zostaje z 300 hp na dobitkę ogłuszony i z bez części załogi.

A to wszystko wynika z kumulowania się rezerw w jednym czasie, braku ograniczeń do jednoczesnego użycia przez rożnych graczy.

W rzeczywistości nie miałbyś takiej kumulacji.

Kwestia czołgu - zdarzyło mi się dostać 5 ostrzałów pod rząd w VK 100, łącznie niecałe 500 (!) (średnio 85 na ostrzał) uszkodzeń, za to ostrzał w lekkiego TD to darmowe 800-1000 uszkodzeń i pewny frag.

Edited by arek2602, 18 April 2019 - 03:09 PM.

Msciboj #18 Posted 18 April 2019 - 03:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18655 battles
  • 1,416

View Postarek2602, on 18 April 2019 - 02:08 PM, said:

Kwestia czołgu - zdarzyło mi się dostać 5 ostrzałów pod rząd w VK 100, łącznie niecałe 500 (!) (średnio 85 na ostrzał) uszkodzeń, za to ostrzał w lekkiego TD to darmowe 800-1000 uszkodzeń i pewny frag.

Ja nie pisze o obrażeniach od ostrzału, a efekcie ich kumulacji. Cała drużyna dostaje rezerwy w tym samym czasie i... wykorzystuje przy pierwszej okazji(ofierze).

Mogę podać ci przykład grania artylerią, trafienie w Skorpiona i dobitka ogłuszonego i na gąsce ostrzałem artyleryjskim. Świetnie działa.

A jaka była celność ostrzału w twoim przykładzie? Ty piszesz tylko o ostrzale artyleryjskim czy tez bombardowaniu?

PS. Ten poradnik jest znakomity. Na co artylerii inżynieria?? Kolejny poradnik osoby która nie grała w ten tryb.

Szczerbatek20: O tym zapomniałem.

Edited by Msciboj, 18 April 2019 - 04:41 PM.

Xwoknaj #19 Posted 18 April 2019 - 04:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6419 battles
  • 612
E tam, ja dostałem od 3 art JEDNOCZEŚNIE w mojego t-44. Fajnie. Moim zdaniem różne klasy pojazdów powinny mieć do wyboru tylko niektóre rezerwy np. arta (powinna mieć jedną albo dwie max rezerwy) nie może mieć nalotu jednego i drugiego, co najwyżej zasłonę dymną, inspirację czy inżynierię, lot zwiadowczy też nie. Wtedy by może częściej korzystano też z tych zasłon, bo nawet nie są takie złe, dopóki ktoś z przeciwników nie ma lotu zwiadowczego. Ograniczenia rezerw na klasy pojazdów, to powinno być. Tylko po co dawać pomysły jak oni nic nie dodali nowego ani nie naprawili..

Szczerbatek20 #20 Posted 18 April 2019 - 04:23 PM

Private

• Player
  • 10679 battles
  • 14
  • [5T3R5] 5T3R5

@Msciboj

Na arcie inżynieria jest po to by blokować capowanie :) na wymaxowanej blokujesz kapa na dodatkowe 10s, co przy np brytyjskiej która ładuje około 30 sekund sprawia że ciężko scapować bazę

5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users