Jump to content

Twitch Stream - pomoc prosim :)

• Please log in to reply
6 replies to this topic

HoggyShoggy_CZ #1 Posted 19 April 2019 - 07:10 PM

Private

• Player
  • 26655 battles
  • 46
  • [T--BB] T--BB

Ahoj přátelé. Začal jsem streamovat, ale nemám diváky.. asi klasika na začátku. Rád bych Vás poprosil o podporu, co mám na streamech zlepšit, jak začít... za follow, nebo shlednutí, Vám budu moc vděčný!!!

Webkamera s integrovaným mikrofonem z číny je na cestě ke mě, takže svůj kzicht tam přidám. Ale chtěl bych od Vás slyšet, co všechno vylepšit atd... 

Taky mi můžete samozřejmě poradit co ve hře dělám špatně :)

Děkuji.

S přáním pěkných Velikonoc, noob HoggyShoggy_CZ

Použitý software: Streamlabs OBS

https://www.twitch.tv/hoggyshoggy

Konfigurace Internetu:

20Mbit/s Download

6Mbit/s Upload

Konfigurace PC:

1x Acer SA240Ybid 24" (UM.QS0EE.001)

Zdroj Seasonic S12II-520W (SS-520GB F3) 80Plus Bronze
MB GIGABYTE s.AM4 AB350-Gaming 3
MSI NVIDIA GTX 1050 Ti 
AMD RYZEN 3 1200, 4/4 cores, @3,8GHz
2x DIMM ADATA DDR4 XPG Gammix D10, 8GB, 3000MHz, CL16
SSD CRUCIAL BX500 480GB SATA 6Gb/s
HDD SEAGATE 2TB, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 256MB cache

SuperKravatak #2 Posted 21 April 2019 - 01:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 53885 battles
  • 1,360
  • [_AF_] _AF_

Zdravím,

netuším, zda jsem zrovna já ten povolaný, ale k "prezentační" části snad mohu něco uvést. Na jsem budeš mít opravdu práci najít nějaké místo pro webku. Máš strašně moc věcí na obrazovce. Každý je zvyklý na něco jiného, ale kvůli přehlednosti doporučuji provést revizi toho, co opravdu potřebuješ.

Dám pár tipů:

• nápis FOLOW ME vpravo nahoře,
  • dmg panel vlevo dole s nápisem "Damage received" (údaj o obdrženém poškození má už nahoře),
  • dmg panel vlevo nahoře s obdrženým poškozením, vše si dej do dmg panelu, který máš vlevo dole u modulů (nyní zde máš jen udělené poškození/asistenci), není důvod, abys tam neměl smíchané i obdržené poškození,
  • údaj o obdrženém poškození, uprostřed dole, když tě někdo zasáhne, napíše se ti menším písmem standardně kdo ti za kolik dal a pak ti to vyjede ještě velikým črerveným písmem znovu.

A pak nakonec asi to nejdůležitější. Když na někoho koukám, chci aby mluvil, pořád mluvil, to jakým slovníkem, jak a o čem, to má každý posazené jinak. Asi jako spousta dalších mám stream puštěný v pozadí při dělání něčeho jiného, takže obraz až tak nevnímám, ale audio ano. Tedy pro mě není webka něco důležitého, ale aby streamer mluvil a hrál, to ano.

Ať se ti daří.

SK

HoggyShoggy_CZ #3 Posted 22 April 2019 - 03:22 PM

Private

• Player
  • 26655 battles
  • 46
  • [T--BB] T--BB
Děkuji SK.... moc si važim tvých rad. na tvé videa koukám na youtube pořád :) jsem štastný. diky

Miri37 #4 Posted 22 April 2019 - 09:08 PM

Lieutenant General

• Player
  • 47468 battles
  • 6,706

Pokud se díváš sám na nějaké YT a streamy, tak sám musíš vědět, co je u toho důležité. Jak napsal kravatak. Nejdůležitější je komentář. To je přece to, co odlišuje stream od obyčejného herního záznamu a zároveň to, čím tomu vtiskuješ svojí osobitost. Já třeba sleduji UKA, protože se pouštěl do netradičních věcí a nedával jen výběr povedených bitev. V některých věcech s ním nesouhlasím, má jiné herní hodnoty  a herní styl, ale díky tomu vidím, jak tu hru vidí jemu podobní a proč se ve hře některé věci dějí, tak jak se dějí. Bez komentování by to bylo suché a nudné a některé situaci i divné až nepochopitelné.

Další kapitola je obraz, jak rozlišení, tak efekty. Tady asi bude hodně záležet jaká bude cílová skupina. Já jako divák WoT preferuji FullHD se slušnými efekty, velkou minimapou s minimem pastelek, co ničí přirozený obraz.     

HoggyShoggy_CZ #5 Posted 25 April 2019 - 02:14 PM

Private

• Player
  • 26655 battles
  • 46
  • [T--BB] T--BB

View PostMiri37, on 22 April 2019 - 09:08 PM, said:

Pokud se díváš sám na nějaké YT a streamy, tak sám musíš vědět, co je u toho důležité. Jak napsal kravatak. Nejdůležitější je komentář. To je přece to, co odlišuje stream od obyčejného herního záznamu a zároveň to, čím tomu vtiskuješ svojí osobitost. Já třeba sleduji UKA, protože se pouštěl do netradičních věcí a nedával jen výběr povedených bitev. V některých věcech s ním nesouhlasím, má jiné herní hodnoty  a herní styl, ale díky tomu vidím, jak tu hru vidí jemu podobní a proč se ve hře některé věci dějí, tak jak se dějí. Bez komentování by to bylo suché a nudné a některé situaci i divné až nepochopitelné.

Další kapitola je obraz, jak rozlišení, tak efekty. Tady asi bude hodně záležet jaká bude cílová skupina. Já jako divák WoT preferuji FullHD se slušnými efekty, velkou minimapou s minimem pastelek, co ničí přirozený obraz.     

ahá.... díky moc za rady Miri... 

Jmeno1 #6 Posted 26 April 2019 - 05:54 AM

General

• Player
  • 47743 battles
  • 9,760
  • [_AF_] _AF_

HoggyShoggy_CZ: Já jsem vyloženě konzument a dívám se na mnoho různých streamerů. Pustil jsem si  tvůj  záznam a zde jsou mé připomínky diváka proč bych se na tebe nedíval:

- mrtvo jak v kostele (koukal jsem na https://www.twitch.tv/videos/415277748 ;), ani hudba ani komentář; to vyloženě odpuzuje

- máš slabší internet seká se ti to

- fps jedou na hranici, kvalitu se snažíš držet asi vysoko, ale obraz je dost slabý v porovnání s ostatníma streamerama; navíc ty tam máš ještě módy, které ti zpomalují už tak limitovaný comp a ještě k tomu dubluješ informace (např. DMG panel), takže jsem nabyl dojmu, že to neumíš nastavit

- nesnáším ty nesmyslné panely jako poslední komentující, poslední dárce atd., které jdou přes relativně důležité pole a zbytečně zaberou kus obrazovky; pro mne jako diváka absolutní zbytečnost

- nemám rád streamery co to moc neumí a minimapu mají na minimum

- nabyl jsem dojmu, že od té doby co streamuješ ti jdou výsledky silně dolů; dívat se na neustálá úmrtí, yolo akce není to co diváka udrží; většina se chce buď pobavit a nebo se něco naučit a pokochat se u toho; ty bohužel nenabízíš zatím nic z toho

A mimo mísu, proč vlastně chceš streamovat?

Jukl282 #7 Posted 26 April 2019 - 08:30 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 20379 battles
  • 346
  • [_AF_] _AF_

"proč vlastně chceš streamovat?" si nemyslím, že je otázka mimo mísu, ale dost podstatná otázka, protože se dá otočit a můžu se zeptat: Proč bych se na tvůj stream měl dívat? Co mi dá, co z něj budu mít, co mi přinese? 

Zapl jsem ten záznam výše a co jsem viděl? Dvě hry, kde si přežil minutu, jednou sis vystřelil a šel do garáže. Pak jsem to přeskočil až na pasáž, kde s Levákem hraješ Studánky a zas si tam chcípl jak potkan, víc jsem zvládnout už nechtěl. Na tom streamu musí být hlavně jedna věc - obsah. Buď musíš být dobrý (hodně dobrý, mysím jako hodně dobrý;), nebo ten stream musíš dělat hodně dobře a vytvořit si nějakou specifickou klientelu (cílovou skupinu). 

+ ty věci výše, ten panel dej pryč, nezajímá mě tvůj poslední follower, tím tuplem když zakrývá panel spotřebáků. 

gl;hf

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users