Jump to content

Nerfy a rekompensaty.

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Old_Skipper #1 Posted 22 April 2019 - 09:34 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 33428 battles
  • 424

Mam takie skromne zdanie, że przy bardzo znacznych nerfach (np. kiedyś Hellcat czy "Siemka" teraz Lodówka i Typy) powinniśmy otrzymać:

- zdjęcie przez WG z nerfionego pojazdu modułów za obligacje - BEZWZGLĘDNIE.

- zdjęcie przez WG z nerfionego pojazdu modułów za złoto - to może nie przejść, bo stoi w sprzeczności z modelem ekonomicznym WG.

- zdjęcie przez WG z nerfionego pojazdu załogi i jej wyzerowanie - tu WG też stanie okoniem.

Ale to nie znaczy, że nie powinniśmy się o to dopominać.

PS.

Wiem, że jakiś baran zaraz napisze, że danemu pojazdowi nerf się należy. Też wiem, tak jak większość, że niektóre pojazdy wymagają nerfa a niektóre bufa.

Ale to nie o tym jest ten wątek...

profes79 #2 Posted 22 April 2019 - 09:45 PM

Field Marshal

• Player
  • 21326 battles
  • 10,059
  • [FENOM] FENOM

A niby po co? Żadnych rekompensat nie było nie tylko przy nerfach ale przy zmianach w drzewkach demolujących całkowicie dotychczasowy plan na grę (zmiany tierów; usuwanie pojazdów - pamiętasz jeszcze, że jak wywalali APanterę to załogę w ramach "rekompensaty" przeszkalali na Panterę 8.8? Myślisz, że ktoś się zająknął o rekompensacie za wywalenie Ru z załogą szykowaną pod twierdze na IX tier? O rekompensatach za nerfy art i zmiany tierów przy rozciąganiu drzewka do X tieru nawet nie wspomnę, bo mnie tu zadziobią).

Hurr durr...nerfią lodówkę; oddawać mnie kasę.

Qwiker93 #3 Posted 22 April 2019 - 09:49 PM

Sergeant

• Player
  • 8838 battles
  • 231

Bałem się, że wchodząc w ten temat zobaczę propozycję typową "oddać hajsy i wolny exp". Na szczęście propozycja jest w miarę rozsądna.

Zdjęcie modułów za obligację - jak najbardziej

Zdjęcie modułów za złoto - osobiście uważam, że 10g za moduł to grosze, ale nie mam nic przeciwko.

Co do wyzerowania załogi to nie wiem jak miałoby to wyglądać. Jednak uważam, że załoga powinna zostać taka jaka jest. Pojazd nie zostaje usunięty czy nie jest totanie niegrywalny, dlatego raczej go nie sprzedamy, a załoga może zostać (potem się okaże że pojazd nerfiony dostanie nagle buffa, a co z tym idzie osoba która przeszkoliła załogę pozostaje bez załogi, lub co wtedy?).

Ogólnie uważam, że jeżeli pojazd nie jest usuwany w gry, to jedynie zdjęcie modułów za obligacje powinno być darmowe - w końcu ulepszone moduły najczęściej idą do najlepszych czołgów, a wątpię że po nerfie czołgi te pozostaną najlepsze, czyli warte używania ulepszonych modułów.

Old_Skipper #4 Posted 22 April 2019 - 10:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 33428 battles
  • 424

View Postprofes79, on 22 April 2019 - 09:45 PM, said:

Hurr durr...nerfią lodówkę; oddawać mnie kasę.

Hmmm, nie mam lodówki.

Ale syndrom "syndromu sztokholmskiego" widzę w rozkwicie.

To, że kiedyś ktoś źle zrobił i "nic się nie stało" to nie jest powód, żeby tak było dalej.

Profes, naprawdę nie widzę problemu.

Jakby kiedyś WG by to wprowadziło i zdejmowało moduły za obligacje za "free" to Ty możesz taki moduł założyć z powrotem a później zdjąć za obligacje.

Ale nie wzbraniaj innym prawa do zdejmowania za free.

Edited by Old_Skipper, 22 April 2019 - 10:17 PM.

szuwax666 #5 Posted 22 April 2019 - 11:38 PM

Captain

• Player
  • 41178 battles
  • 2,002
  • [_CHS_] _CHS_
Nie mam FV jakkolwiek pomysł uważam za rozsądny.

pomidor_zombi #6 Posted 23 April 2019 - 07:29 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 1112 battles
  • 406
Spoiler

Kiedyś usuwali z drzewka "Pz IV schmalturm" i wiesz co dostali gracze ?? Nic !! a potem wrócił jako premka....
Raz jeden jedyny była sensowna rekompensata, i Wg stwierdziło, że nie będzie więcej za darmo rozdawać premek, chodzi o T34.

To jest ich produkt, w którym nie masz żadnych praw, co najwyżej nie musisz płacić.

Edited by pomidor_zombi, 23 April 2019 - 07:29 AM.

Old_Skipper #7 Posted 23 April 2019 - 10:20 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33428 battles
  • 424

View Postpomidor_zombi, on 23 April 2019 - 07:29 AM, said:

To jest ich produkt, w którym nie masz żadnych praw, co najwyżej nie musisz płacić.

Masz całkowitą rację.

Ale pomyśl jak będą wyglądały konsekwencje Twojego "nie płać"?

Albo co gorsza, gra przestanie się innym podobać i gracze przestaną w nią grać?

Co, notabene, obecnie się dzieje.

Przeciętny gracz (czyli sól tej gry - bo to on i inni tacy jak on "zapełniają" serwery) ma bardzo mało obligacji. Mnie, żółtkowi, starczyło zaledwie na 2 moduły.

Gdyby ściąganie modułu nie byłoby tak koszmarnie drogie (w stosunku do możliwości pozyskania obligacji) to nie było by problemu.

A tak w graczach będzie narastać poczucie krzywdy.

I będą przestawać grać.

A ponieważ podoba mi się ta gra, tego bym nie chciał.

Edited by Old_Skipper, 23 April 2019 - 10:21 AM.

EhnatoX #8 Posted 23 April 2019 - 11:54 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 8713 battles
  • 1,144
  • [TPW] TPW

Teraz nerfy odbywają się z automatu. Nic nie musza grzebać, wystarczy że wprowadzają lepsze pojazdy od starych. 

Kot_04 #9 Posted 23 April 2019 - 11:59 AM

Brigadier

• Player
  • 19441 battles
  • 4,054

View Postpomidor_zombi, on 23 April 2019 - 07:29 AM, said:

To jest forum dla graczy dot. tej gry i tutaj piszemy teoretycznie o tym, co według należy zmieniać w grze.

Xwoknaj #10 Posted 23 April 2019 - 12:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6354 battles
  • 599

View PostKot_04, on 23 April 2019 - 11:59 AM, said:

To jest forum dla graczy dot. tej gry i tutaj piszemy teoretycznie o tym, co według należy zmieniać w grze.

Widać to szczególnie po ostatnich zmianach jak się słuchają graczy

Kot_04 #11 Posted 23 April 2019 - 01:32 PM

Brigadier

• Player
  • 19441 battles
  • 4,054

View PostXwoknaj, on 23 April 2019 - 12:08 PM, said:

Widać to szczególnie po ostatnich zmianach jak się słuchają graczy

Dlatego napisałem, że teoretycznie.

pomidor_zombi #12 Posted 23 April 2019 - 08:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1112 battles
  • 406

View PostOld_Skipper, on 23 April 2019 - 10:20 AM, said:

Masz całkowitą rację.

Ale pomyśl jak będą wyglądały konsekwencje Twojego "nie płać"?

Albo co gorsza, gra przestanie się innym podobać i gracze przestaną w nią grać?

Co, notabene, obecnie się dzieje.

Przeciętny gracz (czyli sól tej gry - bo to on i inni tacy jak on "zapełniają" serwery) ma bardzo mało obligacji. Mnie, żółtkowi, starczyło zaledwie na 2 moduły.

Gdyby ściąganie modułu nie byłoby tak koszmarnie drogie (w stosunku do możliwości pozyskania obligacji) to nie było by problemu.

A tak w graczach będzie narastać poczucie krzywdy.

I będą przestawać grać.

A ponieważ podoba mi się ta gra, tego bym nie chciał.

Ale za zarżnięcie produktu ja już nie odpowiadam.
Ludzie proszą o możliwość gry bez art, jak nie grałeś przez miecha to możesz grać bez... Wg  NIE. Płatnie przy super premium możesz wyłączyć mapy.... Tyle że ludzie nie chcą wyłączać map a nie chcą ART!

Wywalają mapy podobno niezbalansowane i zostaje prohorova... lewą stroną z południa na północ cały czas jesteś na spocie jak jedziesz,z północy na południa, pół mapy przejedziesz bez spota.
Zatoka rybacka po przeróbkach, północna stronlbue tytuł, a na dobiegu jest non stop spotowana, południowa zero, do tego dostała bunkry za których może strzelać.
To i szereg decyzji WG zarżnie nie tę grę. Ja też lubiłem tę grę, ale ostatni bitwa to był permanentny stun na stepach w kv3 gdzie 3 raki uparły się rozwalić mnie, czołg ciężki który miał iść w awangardzie zniszczony przez odłamki pocisków,  przeciw którym został zaprojektowany i których mógł się w rzeczywistości nie obawiać. Ale trzeba grę umożliwić czerwonym pomarańczowym i żółtym, bo to dla nich fun jak rozwalą kogoś kto nie może się bronić.
To właśnei takie ameby załatwiają tę grę, bo WG chce wszystko dla nich uprościć, bo jak non stop by ich ktoś lał to odejdą...

View PostKot_04, on 23 April 2019 - 11:59 AM, said:

Ja tylko stwierdziłem fakt, jak WG zrobiło ludzi w balona.

Old_Skipper #13 Posted 23 April 2019 - 09:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 33428 battles
  • 424

View Postpomidor_zombi, on 23 April 2019 - 08:17 PM, said:

Ale za zarżnięcie produktu ja już nie odpowiadam.
Ludzie proszą o możliwość gry bez art, jak nie grałeś przez miecha to możesz grać bez... Wg  NIE. Płatnie przy super premium możesz wyłączyć mapy.... Tyle że ludzie nie chcą wyłączać map a nie chcą ART!

Wywalają mapy podobno niezbalansowane i zostaje prohorova... lewą stroną z południa na północ cały czas jesteś na spocie jak jedziesz,z północy na południa, pół mapy przejedziesz bez spota.
Zatoka rybacka po przeróbkach, północna stronlbue tytuł, a na dobiegu jest non stop spotowana, południowa zero, do tego dostała bunkry za których może strzelać.
To i szereg decyzji WG zarżnie nie tę grę. Ja też lubiłem tę grę, ale ostatni bitwa to był permanentny stun na stepach w kv3 gdzie 3 raki uparły się rozwalić mnie, czołg ciężki który miał iść w awangardzie zniszczony przez odłamki pocisków,  przeciw którym został zaprojektowany i których mógł się w rzeczywistości nie obawiać. Ale trzeba grę umożliwić czerwonym pomarańczowym i żółtym, bo to dla nich fun jak rozwalą kogoś kto nie może się bronić.
To właśnei takie ameby załatwiają tę grę, bo WG chce wszystko dla nich uprościć, bo jak non stop by ich ktoś lał to odejdą...

Bardzo proszę, zarówno Ciebie, jak i pozostałych o niewylewanie w tym wątku wszystkich żali do Wargamingu.

To tylko rozmydla wątek, nieważne jak słuszne są to żale.

To co napisałeś nie ma nic wspólnego z propozycją "darmowego" ściągania modułów kupionych za obligacje.

klosiu_1 #14 Posted 23 April 2019 - 09:48 PM

Major General

• Player
  • 49718 battles
  • 5,264
  • [_CHS_] _CHS_

View PostOld_Skipper, on 22 April 2019 - 09:34 PM, said:

Mam takie skromne zdanie, że przy bardzo znacznych nerfach (np. kiedyś Hellcat czy "Siemka" teraz Lodówka i Typy) powinniśmy otrzymać:

- zdjęcie przez WG z nerfionego pojazdu modułów za obligacje - BEZWZGLĘDNIE.

- zdjęcie przez WG z nerfionego pojazdu modułów za złoto - to może nie przejść, bo stoi w sprzeczności z modelem ekonomicznym WG.

- zdjęcie przez WG z nerfionego pojazdu załogi i jej wyzerowanie - tu WG też stanie okoniem.

Ale to nie znaczy, że nie powinniśmy się o to dopominać.

PS.

Wiem, że jakiś baran zaraz napisze, że danemu pojazdowi nerf się należy. Też wiem, tak jak większość, że niektóre pojazdy wymagają nerfa a niektóre bufa.

Ale to nie o tym jest ten wątek...

Ma to sens. Myślałem że to kolejny płacz wątek typu "złodzieje oddawać kasę i czas stracony" ;), ale propozycja mi się podoba, tym bardziej że w WoWs WG jakoś nie ma problemu z zerowaniem umiejętności kapitana, albo dawanie możliwości resetu za symboliczną kwotę srebra, jeśli wprowadza mechaniki i parametry diametralnie różnie od poprzednich.

Kot_04 #15 Posted 24 April 2019 - 07:22 AM

Brigadier

• Player
  • 19441 battles
  • 4,054

View Postpomidor_zombi, on 23 April 2019 - 08:17 PM, said:

Sam się zrobiłeś w balona, jeżeli nie czytałeś regulaminu. :P

virus_yabola #16 Posted 24 April 2019 - 01:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34222 battles
  • 485

Odnośnie wątku to jestem jak najbardziej za tak , dodatkowo napisze także ze jakiekolwiek zmiany powinny być darmowe dla gracza i coś takiego jak ściąganie modułów powinno być po prostu w standardzie.

Chciałem tez zapytać autora czy dało by się rozszerzyć watek , edytować 1 posta wraz z tytułem i wrzucić w to jeszcze całkowity reset załogantek z Misji osobistych 1.0 .Chodzi o to ze wcześniej perk Siostry stali był osobnym perkiem nie działającym z BIA. W którymś tam patchu (nie pamiętam numerka) zostało to zunifikowane a jak wszyscy wiemy korzyści płynące z posiadania załogantki jako dowódcy nie są bez znaczenia. Ja osobiście takich załogantek mam chyba około 10 (po pracy mogę sprawdzić) wiec wolał bym mieć dowódców z BIA i żarowa od startu. To moim zdaniem tez już dawno powinno być opcjonalnie w zależności od potrzeb czy decyzji gracza zresetowane za darmo.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users