Jump to content

Garip değil mi?

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Tank_Baronu #1 Posted 23 April 2019 - 09:25 AM

Private

• Player
  • 926 battles
  • 6

Selamlar,

Oyundaki gariplikler ve firmanın oynanışa aktif müdahalesi ( RNG, MM hatta haritaları kullanarak oyunun kazananını önceden belirlemesi vs... ) ile ilgili çok konu var o yüzden çok uzatmayacağım. Dün başıma gelen bir olay. %80 maç kazanma oranı ve görece iyi maçlar çıkararak tatlı talı oynuyorum :) . Sonra üst üste 3 maç kaybettim. "N'oluyor lan, mallaştım mı ne oldu?" diye düşünürken KV-122 ile top tier çıktığım maçta, karşı tarafın top tieri IS-2 tarafından hunharca katledildim ( Tek atış cephaneye ve kule kaput :) olabilir tabi ben de çok kule uçurdum ). Ama işin ilginç kısmını haritada anlatmaya çalıştım. ( KV-122 top speed = 42kms, IS-2 top speed = 34kms )

Not: Kusura bakmayın şu replay olayını bir türlü beceremedim, sistemimden kaynaklı sanırım, kötü bir laptopum var.

Attached Files

• Attached File   Airfield.jpg   686.09K

Edited by Tank_Baronu, 23 April 2019 - 09:30 AM.

Bagora #2 Posted 23 April 2019 - 09:40 AM

Major General

• Player
  • 44471 battles
  • 5,805
  • [_AVEL] _AVEL

replay olayının nesini yapamadın bilmiyorum ama belki yapmaya çalıştıgın şey yanlıştır ben yazayım bi de böyle dene

oyuna sağ tıkla , dosya konumunu aç , replays klasörüne gir o maçın replayını bul (replay isimleri tarih, oynadıgın tank , harita ismi olarak kaydedilir bu maç için airfield de olan bi replay bulacaksın ) sonra bu buldugun replayı wot replays sitesine upload edeceksin orda çıkan linki buraya yapıştıracaksın :)

Gelincik #3 Posted 23 April 2019 - 12:25 PM

Sergeant

• Player
  • 28325 battles
  • 224
Anladığımız kadarıyla savaş bölgesine senden daha yavaş bi tankın senden nasıl daha hızlı geldiğine takılmışsın. KV-122: 42 hız limiti ve 15,05 özgül güç, IS-2: 37 hız limiti ve 12,60 özgül güç. Senin çok daha önce varman gerekli. Çok büyük bir olay değil bu, replay de yok ama şöyle olmuş olabilir; sen en uzak, o da en yakın yerde doğmuş olabilir, hızlı bi tank iterek hızlandırmış olabilir, sen farketmeden oyuna geç girmiş veya yolu uzatmış olabilirsin. Replay olmadan anca bu kadar tahmin edebiliyoruz. Birdahakine replay atman lâzım. Hatta yapabilirsen bu konuya da atabilirsin. Bir de replay oluşturmada mı sıkıntı var yoksa replay'i yüklemede mi?

Tank_Baronu #4 Posted 23 April 2019 - 03:36 PM

Private

• Player
  • 926 battles
  • 6

View PostBagora, on 23 April 2019 - 09:40 AM, said:

replay olayının nesini yapamadın bilmiyorum ama belki yapmaya çalıştıgın şey yanlıştır ben yazayım bi de böyle dene

oyuna sağ tıkla , dosya konumunu aç , replays klasörüne gir o maçın replayını bul (replay isimleri tarih, oynadıgın tank , harita ismi olarak kaydedilir bu maç için airfield de olan bi replay bulacaksın ) sonra bu buldugun replayı wot replays sitesine upload edeceksin orda çıkan linki buraya yapıştıracaksın :)

Hmm. Bende replay klasörü boş. Daha doğrusu sadece "last battle replay" diye bir dosya var sadece. O da açmaya kalktığımda hata veriyor. Acaba bir ayar filan mı yapmadım? Neden boş olabilir?

View PostGelincik, on 23 April 2019 - 12:25 PM, said:

Anladığımız kadarıyla savaş bölgesine senden daha yavaş bi tankın senden nasıl daha hızlı geldiğine takılmışsın. KV-122: 42 hız limiti ve 15,05 özgül güç, IS-2: 37 hız limiti ve 12,60 özgül güç. Senin çok daha önce varman gerekli. Çok büyük bir olay değil bu, replay de yok ama şöyle olmuş olabilir; sen en uzak, o da en yakın yerde doğmuş olabilir, hızlı bi tank iterek hızlandırmış olabilir, sen farketmeden oyuna geç girmiş veya yolu uzatmış olabilirsin. Replay olmadan anca bu kadar tahmin edebiliyoruz. Birdahakine replay atman lâzım. Hatta yapabilirsen bu konuya da atabilirsin. Bir de replay oluşturmada mı sıkıntı var yoksa replay'i yüklemede mi?

Ben geç girmiş olabilir miyim? Yani mümkün 1-2 sn ile belki, ancak benim tarafımda oraya ilk varan bendim, arkamda başka tanklar vardı benimle birlikte hareket eden. Ama dediğin doğru keşke replay yükleye bilseydim daha iyi anlaşılırdı. Ama klasör boş :(

katil3 #5 Posted 23 April 2019 - 05:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 39095 battles
  • 432
  • [FATIH] FATIH
Ayarlardan replay kaydetme tikini işaretlemen gerekir. Yoksa kaydetmez. Arada da replay temizliği yap cigabaytlar dolusu replay birikiyor.

L3GACY #6 Posted 23 April 2019 - 05:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21084 battles
  • 52
  • [_T-W_] _T-W_
Merhaba,
Oyunda yaşamış olduğun ilginç durum hakkında en olası ihtimal tankların farklı başlama noktaları diye tahmin ediyorum.

Replay konusuna gelince basitçe hazırladığım resimde açıklamak istedim sadece *last_battle.wotreplay* dosyası var diye belirttiğin için daha detaylı bilgiyi 

Attached Files

• Attached File   Adsız.png   733.44K

amistad77 #7 Posted 23 April 2019 - 08:35 PM

Colonel

• Player
  • 72227 battles
  • 3,526
Renegelendiniz:hiding:

Merug #8 Posted 24 April 2019 - 11:41 AM

Sergeant

• Player
  • 40738 battles
  • 244
Yokuş yukarı çıkmış olabilirsin haritada, tankını döndürmen gerekmiştir o direk gideceği yöne bakarak doğmuştur, o başladığı yerde bir tepecik var direk yokuş aşağı yardırarak başlamış olabilir vs... 

Tank_Baronu #9 Posted 24 April 2019 - 03:30 PM

Private

• Player
  • 926 battles
  • 6

View PostL3GACY, on 23 April 2019 - 05:24 PM, said:

Merhaba,
Oyunda yaşamış olduğun ilginç durum hakkında en olası ihtimal tankların farklı başlama noktaları diye tahmin ediyorum.

Replay konusuna gelince basitçe hazırladığım resimde açıklamak istedim sadece *last_battle.wotreplay* dosyası var diye belirttiğin için daha detaylı bilgiyi 

Kardeşim çok sağ olasın. Hakikaten "SON" işaretli kalmış bende. Dikkatsizlik işte. Çok teşekkürler...

L3GACY #10 Posted 24 April 2019 - 10:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21084 battles
  • 52
  • [_T-W_] _T-W_
Rica ederim. Keyifli oyunlar..

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users