Jump to content

TÜRK KLANLARININ BAŞARISIZLIK SEBEPLERİ

Clan Turkish Turkish Forum

• Please log in to reply
54 replies to this topic

DerpMcKebab #21 Posted 25 April 2019 - 11:32 AM

Sergeant

• Player
  • 20238 battles
  • 245
  • [MEME] MEME

View Post_Kiziroglu_, on 25 April 2019 - 10:58 AM, said:

Sonra o klan tekrar dağıtılsın, tekrar kurulsun tekrar dağıtılsın:hiding:

Ölünceye kadar Wot'mu oynuycaksınız, buraya yazan herkesin garajında en az 2-3 tane sefer tankı var+2.5k-3k wn8'li adamlarsınız daha ne istiyosunuz.

Daha ne istiyoruz? Sorun bu zaten oyunun kendi mekanikleri içinde yapılabilecekleri yaptıktan sonra geriye bir şey kalmıyor. Yoksa biz memnun muyuz yabancı klanlarda oynamaktan? Mecburiyetten başka klanlarda oynuyoruz. Çünkü bu kalitede bir Türk klanı yok. Olsa ilk katılacak insanlardan birisi benim.

Edit: Ha kuruldu diyelim ama ben başımıza geleceği biliyorum, tanıdık diye standartlara uymayan oyuncular klana alınmaya başlanacak, komutanlar ego yarışına girecek vs derken muhtemelen klan yok olacak. Keşke şunlar olmasa gerçekten iyi oyuncuların olduğu bir Türk klanı olsa. Türkçe konuşmaya hasret kaldım yemin ediyorum..

Edited by DerpMcKebab, 25 April 2019 - 11:35 AM.

TheLast_KebapBender #22 Posted 25 April 2019 - 11:56 AM

Lieutenant

• Player
  • 50037 battles
  • 1,828
  • [TR-U] TR-U

View PostFLAME_OxyGeN, on 25 April 2019 - 12:44 PM, said:

O halde tüm küskünlükleri dargınlıkları geride bırakalım, tüm kaliteli Türk oyuncular bir araya gelsin, bir clan kuralım, ne dersiniz ? 

Geçmişle yaşanmaz, önümüze bakmamız lazım sonuçta.

Bence asıl olay maddi olarak bi klanda toplanmaktan ziyade kafa olarak bi fikirde birleşmek yabancıların yaptığı gibi..

WG yüzünden dünya haritası kale premium dükkan oyun ekonomisi gibi sorunlar malum.. Bu sorunlar olduğu sürece "en iyi türk oyunculardan kurulu bi klan" oluşturma fikri bi fame-csa- doğurmaz..Doğacak şeyde ortadaki kırgınlıkları, anlaşmazlıkları,egoları yıkacak bi sebep olmadıkça sakat doğar.. İyi türk oyuncu dediğimiz adamların hepsi 5-6 yıllık oyuncu Kiziroglu nun dediği gibi hepsinin hesapları koleksiyonluk.. Çok uzun süre oynadıkları içinde bi "doymuşlukta" var.. kaldı ki klanların  kahrını çekmektense bireysel takılıp bi sefer olduğunda bi klan kurup 15 kişi çıkarsa tank alabiliyorlar.. Durum bu.. 

11:01 Added after 4 minutes

Anket açalım bi klan yönetimi belirleyelim desek  

Atıyorum 

Spoiler

Bunları en iyi yapabilecek şu an aktif oyunculardan bi ekip.. Bi sonraki seferlere kadar anket veya konu açık kalsın.. Sonraki seferlerde bi klan kurulsun bu kişilere verilecek yetkilerle orda toplanalım =) 

Forumda devlet yıkıp devlet kuruyoruz ya xD

Edited by TheLast_KebapBender, 25 April 2019 - 12:03 PM.

asiken #23 Posted 25 April 2019 - 01:03 PM

Private

• Player
  • 10973 battles
  • 48
  • [JUN] JUN

wot turkiye ittifakı ile kızgın namluyu soğutun.

345. turk klanları toplantısı olsa da  nostalji yapılsa:)

ali1234512 #24 Posted 25 April 2019 - 01:36 PM

Major General

• Player
  • 38855 battles
  • 5,030
  • [TR-U] TR-U

View PostDerpMcKebab, on 25 April 2019 - 12:32 PM, said:

Edit: Ha kuruldu diyelim ama ben başımıza geleceği biliyorum, tanıdık diye standartlara uymayan oyuncular klana alınmaya başlanacak, komutanlar ego yarışına girecek vs derken muhtemelen klan yok olacak. Keşke şunlar olmasa gerçekten iyi oyuncuların olduğu bir Türk klanı olsa. Türkçe konuşmaya hasret kaldım yemin ediyorum..

türk klanlarının en büyük eksiği zaten o   satın alınmış hesapları wn yüksek diye klanda barındırma bide tanıdık oyunculara ihtimas, seferlerde başka hesaplara girme olmasa alınan tank %20 düşer en az türk klanlarında

TheLast_KebapBender #25 Posted 25 April 2019 - 01:53 PM

Lieutenant

• Player
  • 50037 battles
  • 1,828
  • [TR-U] TR-U
Türk klanları zaten doğal seleksiyon geçiriyor.. A klanından çıkan B ye B klanında çıkan A ya gidiyor falan sonunda oyuncu sayısı azala azala kalanlar bi klanda toplanacak.. O zaman  en iyi türk oyunculardan oluşan bi klanımız olur tabi yersen :trollface: 

TheOrderTRU_32 #26 Posted 25 April 2019 - 03:32 PM

Corporal

• Player
  • 43228 battles
  • 102
  • [TR-U] TR-U
çok güzel bir konuyu ele almışsın. yazdıkların harfiyen doğru. fakat piyasada kaliteli Türk oyuncu sayısı gerçekten çok az. olanlarda yabancı klanda (haklı olarak). ayrıca bizde sabır yok. klanı kuruyorsun bir kadroyla, toplu bir alım yapıyorsun. ertesi güne başarı bekleniyor. iki savaş kaybedince gelenler çıkıyor. klandaki online artmadığı için elindeki seviyenin altında kalanlarla devam etmek zorunda kalıyorsun. keşke iyi oyuncuları toplayabilsek oluşabilecek (oluşan) sorunlar için 15 güne bir toplantı yapıp önlem alabilsek. Türk klan yönetimlerini bir araya getirip klanlar arası birliği sağlayabilsek. zaten bişeyler yapmaya çalışan klan sayısı bir elin parmakları kadar. bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. 

FLAME_OxyGeN #27 Posted 25 April 2019 - 05:23 PM

Corporal

• Player
  • 28737 battles
  • 108

View PostTheLast_KebapBender, on 25 April 2019 - 11:56 AM, said:

Bence asıl olay maddi olarak bi klanda toplanmaktan ziyade kafa olarak bi fikirde birleşmek yabancıların yaptığı gibi..

WG yüzünden dünya haritası kale premium dükkan oyun ekonomisi gibi sorunlar malum.. Bu sorunlar olduğu sürece "en iyi türk oyunculardan kurulu bi klan" oluşturma fikri bi fame-csa- doğurmaz..Doğacak şeyde ortadaki kırgınlıkları, anlaşmazlıkları,egoları yıkacak bi sebep olmadıkça sakat doğar.. İyi türk oyuncu dediğimiz adamların hepsi 5-6 yıllık oyuncu Kiziroglu nun dediği gibi hepsinin hesapları koleksiyonluk.. Çok uzun süre oynadıkları içinde bi "doymuşlukta" var.. kaldı ki klanların  kahrını çekmektense bireysel takılıp bi sefer olduğunda bi klan kurup 15 kişi çıkarsa tank alabiliyorlar.. Durum bu.. 

11:01 Added after 4 minutes

Anket açalım bi klan yönetimi belirleyelim desek  

Atıyorum 

Spoiler

Bunları en iyi yapabilecek şu an aktif oyunculardan bi ekip.. Bi sonraki seferlere kadar anket veya konu açık kalsın.. Sonraki seferlerde bi klan kurulsun bu kişilere verilecek yetkilerle orda toplanalım =) 

Forumda devlet yıkıp devlet kuruyoruz ya xD

DerpMcKebab'ı clan kom. olarak direk öneririm, agresif,yenilgiyi kabullenmeyen yapısı ile :rolleyes:

iarmolenkho #28 Posted 25 April 2019 - 06:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13211 battles
  • 977

View PostFLAME_OxyGeN, on 25 April 2019 - 12:44 PM, said:

O halde tüm küskünlükleri dargınlıkları geride bırakalım, tüm kaliteli Türk oyuncular bir araya gelsin, bir clan kuralım, ne dersiniz ? 

Geçmişle yaşanmaz, önümüze bakmamız lazım sonuçta.

Şaka maka destekliyorum. Oyundan ve forumdan tanıdığım çok kıyak, kaliteli oyuncular mevcut. Hepsi birlikte bir kez daha toplansa ve teker teker fikirlerini beyan etseler ne kaybedebilirler ki? Diplomasi öneriyorum! :medal:

asiken #29 Posted 26 April 2019 - 11:20 AM

Private

• Player
  • 10973 battles
  • 48
  • [JUN] JUN

türk klanları başarılı bence.hatta sinekten yağ cıkarıyorlar.

oynadığımız oyun diğer oyunlara göre zor bir oyun.

oynayanların %90 ı standart veya tecrübesiz oyuncu.türk iyi oyuncuların oranınında aynı seviyede olduğunu düşünüyorum.azınlık raporuyla başarı hayal olur ya da saman alevi gibi yanıp söner.

önemli olan hayal tüccarlığı değil  gercekler ile yüzleşip elindeki  malzemeye göre hareket ederek potansiyel yaratmaktır.

kendi kaynaklarından iyi oyuncu yetiştiremessen  devşirme ya da yabancı transferlere muhtac kalırsın.

şu kadar wn8 li oyuncular gelsin mor takılalım dostlar alışverişte görsün dersen  satın aldığı hesapla  kasılan tribe giren modeller gördü ve sustu bu gözler.

aynı klanın içinde klandaşına tepeden bakan rerollar  doluşur sonra.aynı ucaktasın düşünce sen ölmeyeceksin.

yabancı klanda maçlara alınmayan kediler senin klanda aslan olur  sonra orda kendine yapılan haksızlığı fırsatını bulursa  burada kendisi uygular.

~~benim nacizane  önerim  eğer  klan kurmayı düşünürseniz   oyuncuları wn8 e göre değil dünya haritasında  10 seviye  clan savaşı savısına ve clan savaşı kazanma oranına göre alın.diğer aşama yaptığı alay sayısı ve kazanma oranı olabilir.

~~bir diğer önerim ise  potansiyelli oyuncular  uygun ortamda inanamayacağınız şekilde gelişir. örneğin x klanında adam oyuna heveslidir fakat klandaşları ve ortamı adamı dizginliyodur.sen bu adama önyargı ile yaklaşırsan yabancıya mahkumsun.o adamı alıp iyi oyuncular ile oynatırsan sana bağlı bir yıldız doğar.

karamurat_battalgazi #30 Posted 26 April 2019 - 11:32 AM

Corporal

• Player
  • 2555 battles
  • 102
  • [T_R_Q] T_R_Q

wn8 çıktı böyle oldu  

öncesinde nede güzledi klan ortamları

paletbaba #31 Posted 26 April 2019 - 03:00 PM

Private

• Player
  • 27097 battles
  • 7
  • [TR-U] TR-U

Herkese saygılar sevgiler... öncelikle kaç tane Türk iyi oyuncu kaldı ?   250 ?   300 ?    sayı çok az  ve olan arkadaşların çoğu bir biri ile sorunlu ve  çoğu oyuncu arkadaş artık Premium hesap satın almıyor ve çoğu oyuncu malesef  illegal bazı modları kullanıyor...   aslında iyi diye gördüğümüz istatistiklerin bir çoğun da malesef yardımcı programların payı var   durum böyle olunca  EU da ki  rakiplerimize karşı aslında  kendimizi kandırıyoruz, rakam olarak güzel aynı seviyelerdeyiz fakat iş saha da savaşmaya gelince  fark hemen ortaya çıkıyor...  Sevgili abilerim kardeşlerim  şöyle bir şey yapılabilirmi,   4  tane Klanda toplanalım,  bunlar  kaleleri kasılmış en yüksek Klan kalelerine sahip olanlar olsun  ve  bu klanlara sırasıyla  1. Klana, yani  LOKOMOTİF  Klana  egoyu  kavgayı dövüşü düşünmeden bunları kıyıya bırakarak  yeni sayfa açarak  "KIRGINLIKLARI UNUTARAK"  herkesin birbirine yeniden şans verdiği  bütün iyi oyuncular gelsin toplansın ! Bu oyuncular kendilerinden bir tık  iki tık düşük samimi arkadaşları ile yolları ayırmalı ! Eski dostlar arkadaşlar da bu yapılacak iş için samimi bu arkadaşlarına gönül koymamalı ve bu iş için onlar da destek olmalı...  bu işi anlayışla karşılamalılar...  benim çok eski arkadaşım vs olmamalı.  Ayrıca  EU server da çok iyi bir  Klan kurulcaksa  her zaman TOP seviye bir Klan olacaksa  bu  oyuncular  şöyle oyuncular olmalı,  yok maraton geldi  onun görevleri yapıyorum  yok  turnuva var ona gireceğim  yok  tankın 2 çarpanını alacağım yok ön cephe gelmiş oradan uyduruk tank alacağım  falan diye düşünceye sahip olmayan oyuncu arkadaşlar olmalı !!! burası kesinlikle çok net  olmalı, ha bunları kenara bırakıp ben Klanımız için oynayacağım birlik beraberlik için oynayacağım  EU da bizim de SÖZÜMÜZ GEÇECEK diye düşünüp  bu boş şeyleri bırakan oyuncu arkadaşlar tabi ki gelebilmeli !    1. Klana,  genel wn8 değeri 2000+ olan,  son 30 günde az 250 savaş en az %55 kazanma oranı ve ortalama 9 tier ile en az  2350+wn8  oynayan en iyi Türk oyuncuları koyalım  sonra  bu oyuncularada  kendini kanıtlamış  harita hakimiyeti olan  oyunu yakınen takip eden ve  yeni meta ya her zaman ayak uydurup  kendini geilştiren 4-5 tane Savaş komutanı gelsin katılsın,  bu camia da kendini kanıtlamış hepimizi bildiği iyi savaş yöneten arkadaşlardan bahsediyorum ! Bunlar bu oyuncuların başına  geçsin  ve  bu Klana bir tane de  Komutan olsun  mesela   DerpMcKebab  kardeşimiz olsun, veya bir başka kardeşimiz olsun  mesela  Barıs136   veya  Ioannia  veya bir başkası...  önemi yok !  zaten bu bilinçle gelen oyuncular Klanı kendi kendine yönetecektir ! savaş gelir savaşa girer 10 dk önceden hazırda bekler   akşam  gelir  ts sini açar,  afk olacaksa  bunu  bildirir... Klan faliyetlerini takip eder  sorumluluklarını bilir  vs vs. Bu klan bu şekilde  başlasın sahaya çıkmaya, Komutan  genel işleri yönetsin ve  sadece  Savaş komutanların da  rütbe olsun  geri kalan bütün oyuncu arkadaşlar  EGO yu bıraktığımız için "ER" rütbesinde klanda bulunsunlar...  herkes klan savaşına  girsin  oynunu oynasın savaşı bitince de normal ne yapıyorsa yapsın...  Savaşlar kazanılır  kaybedilir   bu kesinlikle  bir ölçü olmamalı !  Yeni oluşturulmuş bir ortam olduğu için ve  çok yüksek kişisel istatistiklere sahip oyuncular geleceği için bu Klana   karşımıza da doğal olarak  en üst düzey de  rakipler olan Klanlar gelecek ve bu yüzden de en az 20-30 gün  bir  başarı olmayacaktır ! maçlar kaybedilecektir  moraller bozulacaktır  ve hemen savaş komutanlarına ve Klanı yöneten arkadaşa bir mokurdanma başlayacaktır !  işte bunu yapmayacak bilince sahip olmalıyız !  KAZANMAK İÇİN ÖNCE NEDEN KAYBETTİĞİMİZİ ÖĞRENMELİYİZ  !   Belli süre hep Kaybedeceğiz  ! Maçları oynayıp oynayıp sonuna getireceğiz ama son savaşları alamayıp kaybedeceğiz, başarı için çok yüksek beklentide olacağız   fakat başarı hemen kolayca gelmeyecek  !  herkes bunun bilincinde  savaşlara çıkıp oynarsa   Klanda otomatikman  bir pozitiflik oluşacaktır ve bu da   gerek Savaş yöneten arkadaşları ve gerek Klanı yöneten arkadaları çok rahatlacak bu arkadaşlarıın bu sayede daha verimli konsantre olmasına sebep olacaktır ! Bunların bilincinde olarak başlanmalı bu işe.

1. Klan   Genel 2000+ son 30 gün en az 8.5 tier ortalama  2350+wn8  %55+ kazanma oranı oyuncular  1 Komutan 1  2. Komutan   4-5 Savaş Komutanı

2. Klan   Genel 1800+ son 30 gün en az    8 tier ortalama  2000+wn8  %53+ kazanma oranı oyuncular  1 Komutan 1  2. Komutan   3-4 Savaş Komutanı

3. Klan   Genel 1700+ son 30 gün en az    8 tier ortalama  1900+wn8  %52+ kaznama oranı oyuncular  1 Komutan 1  2. Komutan   3-4 Savaş komutanı

4. Klan gerek olursa oluşturulur.

Bu şekilde kurulacak olan 3 Klan birbiri ile kordinasyonlu hareket ederse  akşamları  TS de  toplanıp hem günün Kritiğini yapıp  hemde  gelecek için devamlı  nasıl daha iyisini yaparız diye  istişare içinde olursa ve çıkan sorunları hemen ivedi bir şekilde  çözerlerse  çok büyük bir aile oluşur   çok büyük bir  GÜÇ  ortaya çıkar !

Tekrar tekrar  söylemek lazım,  Başarı hemen gelmeyecek bunun bilincinde olunmalı,   Kırgınlıklar unutulacak ! yeni sayfalar açılacak  herkes birbirini affedecek (birbirine karşı çok büyük hata yapanları ayrı tutuyorum bunlar zaten bu ortama başvurmasın)    Kaybedilen savaş sonrası  Savaş komutanları hakkında  mokurdanma olmayacak veya taktik eleştiriye girilmeyecek,  her zaman  burada hata yaptık bir sonraki maç bunu yapmayalım şeklinde yapıcı olunmalı...  Klan için oynanacak !  ön cepheci  randomcu  olunmamalı !    bunları  konuşup herkes tamam deyip bir söz verirse  istenilen  ortaya çıkacaktır ! emin olun çok çok iyi bir Türk Klanı ortaya çıkacaktır  ! 

Az çok  aklımın yettiğince  kendimce  izlenmesi gereken yol olduğuna inandığım bu  yol haritasını burada paylaşma gereği hissettim,  kanayan yaradan en çok rahtasız olan bir arkadaşınız olarak bunu yapmam gerektiğini hissettim. Beni tanıyan bir çok oyuncu vardır  her zaman pozitif ve yapıcı biri olmaya çalışmışımdır...  Benim yazdıklarım da illaki yanlış bir şeyler olabilir  illaki  eksikler olabilir  ama temel şeyleri yazdığıma inanıyorum  ve en son can alıcı noktayı sona bırakmıştım onuda şimdi yazmak istiyorum,  Hangi Klanı yönettiysen yönettin   hangi başarıları kazandıysan kazandın  istediğin kadar iyi oyuncu ol !  en iyisi ol ! bunların hiç birisi böyle kurulacak ortamda önemli değil !  Gelecek olan herkes   bir tek ceketini ve şapkasını alarak gelecek ve Klana başvuruda bulunacak !   İpleri salarak  Yelkenleri indirerek  gelmelisin ,   tamamen  EGO  yu  yenerek gelmelisin   buraya gelecek oyuncu  TESLİM OLARAK GELMELİ !    işte  o zaman  istenilen  düşünülen  hayal edilen şey  olacaktır !

Bir düşünsenize  Dünya haritası açılmış  tam ortasında 10  bölgeyi elinde tutan  koskoca  bir Türk Klanı ve hemen yanına  3-5  toprak tutan  2.  ve 3.  türk Klanları   ve bunlar  devamlı birbirlerini koruyup kollayan bir  dayanışma içerisinde !  Wargaming  Sitesini açınca  Klan sıralamasında  her zaman ilk 3 de olan bir Türk Klanı    her yabancı Klanın hiç bir şekilde  bulaşmayı göze alamayacağı bir  Türk Klanı    her yabancı Klanın saygı duyduyu bir Türk Klanı ! Her  Klan faliyeti döneminde  her zaman ik 3  de başarı sağlayan bir Türk Klanı !  olmayacak bir şey değil    tek yapılması gereken   bunu isteyen oyuncu arkadaşların  EGO  larını yenmeleri !!!!!

Benim sorun yaşadığım  2-3  oyuncu var  tüm Türk WOT  camiasında  ve eğer bu arkadaşlarla bu ortamda bir araya gelmek zorunda kalırsam  ben şahsen herşeyi unutup silip  affedip  onunda beni affetmesini isteyip özür dilerim !  yeterki artık şu istenilen şey olsun !

Hepinize saygılar  sevgiler    her türlü eleştiriye açığım  asla gönül  koymam  sorun olmaz   aklınızdan geçenleri istediğiniz gibi yazabilirsiniz kırıcı olmadan.

Edited by paletbaba, 26 April 2019 - 03:13 PM.

asiken #32 Posted 26 April 2019 - 04:20 PM

Private

• Player
  • 10973 battles
  • 48
  • [JUN] JUN

madem destek  sunuyoruz  gercekleri  yazalım  ihtiyac duyan acar okur.

1.iyi oyuncu egolu olur.

2.iyi oyuncu zor bulunduğunun farkındadır.

3.iyi oyuncu karaktersizde olabilir.ortak amaç dahilinde normaldir.

4.iyi oyuncu 3 maç kaybedersen homurdanır kaybetmeyen yere gider.iyi oyuncu isteyen iyi komutan bulacak.

5.yöneticilik 100 farklı karakteri bir arada tutabilme sanatıdır.

6.klan icinde 20 kişilik gruplaşma  klanın sonunu getirir.

7.iyi klan oyuncularına ortak anılar sunar.bunun sonucunda oyuncular klana aidiyet hisseder.

8.türk klanının savaşarak global mapta kafaya oynaması hayaldir.yerleşik düzene tabii olup sana verilene tamah edersin.

9.türk oyuncular duygusaldır.nabza göre şerbet verir.klana aidiyet bu hususta önemlidir bunu sağlayacakta yöneticilerdir.

10.bütün iyi oyuncuları da toplasan kağıt üzerinde herşeyi eksiksiz yapsan bile  olmayabilir.oldurmak yetenek işidir

daha da yazarım moral bozmayalım :P

Edited by asiken, 26 April 2019 - 04:26 PM.

paletbaba #33 Posted 26 April 2019 - 05:53 PM

Private

• Player
  • 27097 battles
  • 7
  • [TR-U] TR-U

1.iyi oyuncu egolu olur.    olmayacak ! ego sunu yenemeyecek arkadaş başvurmasın !

2.iyi oyuncu zor bulunduğunun farkındadır.  olabilir ama bunu   bana zaten mecburlar deyip suistimal etmeyecek !  toplanacak her oyuncu arkadaş zaten belli bir ayarda olacak bu yüzden  kimse kendini tribe sokmamalı !  mesela ben  iyi bir oyuncuyum  ama   çok daha iyi Türk  oyuncu arkadaşlar varki   adamlara hayran kalıyorum,  maçlarda  o adamlarla  oynarken   onların takımına denk geldiğimde  onlardan bir şeyler kapmaya çalışıyorum,  hata yaparsam özür diliyorum     zeytin yağ gibi üste çıkmaya çalışmıyorum   benden iyiyse  alkışlarım tebrik ederim !  bunu yaparım ki o arkadaşların saygısını kazanayım  dostluğumuz gelişsin...  ortam iyiye gitsin...  EGO kasmaya gerek yok işte  

3.iyi oyuncu karaktersizde olabilir.ortak amaç dahilinde normaldir.  doğrudur ama başarı için herkes birbirini affedip  başarı için göz yumup emek harcayacak

4.iyi oyuncu 3 maç kaybedersen homurdanır kaybetmeyen yere gider.iyi oyuncu isteyen iyi komutan bulacak. başka yere gitmeyecek homurdanmayacak !  elimizde ki Savaş komutanlarını destekleyecek !  başarı istiyorsan sende bende elimizdeki adamı koruyup  destekleyeceğiz ki o adam kendini geliştirsin, bize güvensin ! iyi savaş  komutanı da   oyuncu desteğini alamassa yine başarı sağlayamaz !  TR de de  EU da da  kaybetmeyen hiç bir yer yok ! herkes kaybedebilir !

5.yöneticilik 100 farklı karakteri bir arada tutabilme sanatıdır. Çok doğrudur ! ama bunu yapacak adam oyunculardan  güven desteği almalı,  bizler o işi yapacak adama destek olmalıyız ! 

6.klan icinde 20 kişilik gruplaşma  klanın sonunu getirir. Okadar kırgın dargın küs adam bir araya gelsin ve geçmişte yapılanlar unutulsun  affedilsin   emin ol en fazla TS  odaları 5-7  kişi olur  asla  20 kişi olmaz   diyelim ki oldu   bu adamlar da  yine  başarı için adam akıllı oturacak  dedikoduyu  tribi bir kenara bırakacak  başarıya odaklancak !

7.iyi klan oyuncularına ortak anılar sunar.bunun sonucunda oyuncular klana aidiyet hisseder.  Gelecek oyuncuların hepsi belli standardlarda geleceği için Komutanın seçeceği takımlar da  bir ayrım olmayacağı için  ortak anılar  birden çok farklı takım ve oyuncu ile gerçekleşecektir ve bu vesileyle  büyük çoğunluk başarıyı birlikte kazandığını düşünecektir

8.türk klanının savaşarak global mapta kafaya oynaması hayaldir.yerleşik düzene tabii olup sana verilene tamah edersin. Yanlış ! Hayal değildir, sen böyle düşürüsen hayaldir  ama sen böyle düşünmemelisin   bunu bırakmalısın    sen  ben   öteki   bu düşünceyi bırakacak !  ve  neden biz yapamayalım diyeceğiz

9.türk oyuncular duygusaldır.nabza göre şerbet verir.klana aidiyet bu hususta önemlidir bunu sağlayacakta yöneticilerdir. Duygulsallığı bırakacağız   bu işin duygulsallıkla ilgisi olmamalı, ne yani savaş komutanı beni 2 maç almadı diye  küsecekmisin ?    üst üste 5 maç  10 maç  takıma seçilme  ne kaybedersin ?   alttan komutana sorarsın  bir yanlışımmı oldu diye   komutan sana  açıklama yapar    aklındaki soru işaretleri gider   herkesin kafası rahat olur. Duygusallık olmayacak  

10.bütün iyi oyuncuları da toplasan kağıt üzerinde herşeyi eksiksiz yapsan bile  olmayabilir.oldurmak yetenek işidir  İlk baş zaten olmayacak !  ama illaki bir süre sonra birşeyler olacak    böyle bir şey yapılacaksa   bizler eksiksiz yapalım da   gerisini Allah bilir  zaman   gösterir...

TheLast_KebapBender #34 Posted 26 April 2019 - 08:23 PM

Lieutenant

• Player
  • 50037 battles
  • 1,828
  • [TR-U] TR-U

1.iyi oyuncu egolu olur.  En kötü oyuncuda bile var.. 

2.iyi oyuncu zor bulunduğunun farkındadır. Kıpkırmızı oyuncu bile kendini hint kumaşı zannedip bilmediği birşey duyduğunda zeytinyağı moduna geçebiliyor..  Klan yöneticisi o yüzden sabırlı olmalı.. iyi oyuncu zor bulunur çabuk pes eder.. 

3.iyi oyuncu karaktersizde olabilir.ortak amaç dahilinde normaldir.  Karaktersiz adamın mimlenmiş belli kişilerin öyle oluşumlarda olması bence komple yanlış başarı dahi elde edilse klana değil kendine pay çıkarır en olmadık can alıcı bi zamanda hayati problemler çıkartabilir..

4.iyi oyuncu 3 maç kaybedersen homurdanır kaybetmeyen yere gider.iyi oyuncu isteyen iyi komutan bulacak. Hedefe ulaşmayan ok menzilden çıkar iyi oyuncuya da vaad ettiğin hedefi sağlayamazsan gider normaldir.. Ama şu dönemde eldeki iyiler genellikle başarıya doymuş hesapları koleksiyonluk olduğu için hırslarını yenmiş kişilerdir diye tahmin ediyorum.. Aidiyet duygusu ve güzel bi ortamla pencereden kovsan bacadan gelir kıvaa gelme potansiyeli yüksek bence.

6.klan icinde 20 kişilik gruplaşma  klanın sonunu getirir. Bu algı bence dedikoduların sonucu oluştu.. Bi çok grup var bulundukları klanlara çok fayda sağlayan.. 

8.türk klanının savaşarak global mapta kafaya oynaması hayaldir.yerleşik düzene tabii olup sana verilene tamah edersin. Hayal değil ama süreklilik arz etmez.. 3-4 ay kafaya oynarsın işi gücü olan tatile çıkan sınavı olan vs vs derken online sayısının düştüğü yerde ilk başladığın ekibi destekleyecek alttan yetişen oyuncu potansiyeli çok zayıf kaldığı için.. Böyle bi klan oluşumu saman alevi gibi olur... çok uzun istikrarlı bi başarı sağlanamaz.. 

9.türk oyuncular duygusaldır.nabza göre şerbet verir.klana aidiyet bu hususta önemlidir bunu sağlayacakta yöneticilerdir. Robot gibi kale cw kale cw abanılırsa aynı şekil sıkkınlık bıkkınlık verir çok dayanmaz.. Millet sırf kale cw ye girmemek için oyuna bile girmez hale gelir.. Sürekli kale veya klan savaşı oynamak iyi klan belirtisi olmaktan çıktı artık.. Eskidendi o iş... ilk 10 daki klanlara açın bakın son 1 ay 1 tane kale maçları yok.. Dünya haritası açılmadan önce baktığımda hiçbirinin kale maçı yoktu..  Bu husus önemli.. Ortada örnekleri varken her allahın günü kale kale kale cw cw cw bi getirisi olmadığı için insanları sıkıyor.. zaten 2-3 saat günde savaşa girecek adam kendini köle gibi hissedip oyuna heves edip zevk alıp oynayacağı yerde oyundan soğuyor maalesef.. 

10.bütün iyi oyuncuları da toplasan kağıt üzerinde herşeyi eksiksiz yapsan bile  olmayabilir. Aynen öyle olmayabilir olacak diye şartlandırmamak lazım.. Denedik olmadı daha da olmaz diyerekde olayı bitirmemek gerekir.. Asıl olay iletişim kurmak bağlantıyı koparmamak aynı kafada ortak hedefte birleşmek

Bagora #35 Posted 26 April 2019 - 09:04 PM

Major General

• Player
  • 44471 battles
  • 5,805
  • [_AVEL] _AVEL
Genel olarka bizim en büyük sorunumuz suçu başkasına atma , bi maç kaybedilince herkes başlıyo yok rng sapıttı ondan yenildik , yok adamlar aimbot/hile , yok XXXX şahsı yanlış oynadı ondan yenildik. Kimse hiç bi zaman ya ben şunu yapaydım kazanırdık , şöyle yapsaydım yenilmezdik diyip kendini düzeltmek yerine hemen suçu başkasına atarak aradan sıyrılıyor

karakartal37 #36 Posted 27 April 2019 - 12:24 PM

Private

• Player
  • 38216 battles
  • 6
  • [INVIL] INVIL
Artık hiç bir zaman başarılı, ilk 10 sıralamayı hedefleyen, hedeflese bile o sıralamalarda tutunabilecek bir Türk klanı olmayacak.Bu net bir şeydir. Boşu boşuna uğraşmayın.

asiken #37 Posted 27 April 2019 - 02:24 PM

Private

• Player
  • 10973 battles
  • 48
  • [JUN] JUN

Türk klanlarının başarılı olması ya da başarılı Türk klanı olması benim icin gurur kaynağıdır.

kendi yorumlarımla sürece katkı sağlamaya çalışıyorum.farklı acılardan  yorumlarda önemli sonucta.karar verecek merciiler kendi doğrularına göre hareket edebilir .

sunduğum maddelere verilen  tozpembe  cevaplar  insana umut aşılıyor.fakat senin bireysel olarak sergilediğin  alcakgönüllülük  herkese sirayet edecek değil ne yazık ki.herkesi kendin gibi sanıp  100 kişiyi kendi doğrularınla hareket edecek düsünmek hüsran yaratabilir bünyede.

oyuncuların  motivasyonu farklıdır.biri gold icin durur diğeri ego için başkası arkadaşları icin bir başkası merdivenin basamağı olarak görür bir diğeri aidiyet icin,bir diğeri hırs icin.

bu oyun ego ve hırs  sahibi insanlara başarı sunar.bugün burada wn8   yada 3 marklı tanklar  ego tatminidir.en uysalımız bile içten ice yanarız.

sen bu durumları görmezden gelip farkına varmassan  isteklere cevapta veremezsin.

iyi oyunculardan oluşan egolu ve hırslı kontrolsüz güce yön verebilirsen başarılı olursun.yoksa çicek böcek iyi insan düzgün adam masal gelir  la fontenden.

bunun yanısıra verdiğiniz cevapları umutlarıve sabrı icinde bulunduğunuz klanda uygulayabilirsiniz.yeterli sabır ile herkes iyi oyuncu olabilir.yeni oluşuma  olan özlem varolana olan umutsuzluğu gösterir.iyi oyuncularla başarılı olacağını söylemekte EGO dur.

tank_butcher34 #38 Posted 28 April 2019 - 01:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35499 battles
  • 521
  • [TAF-G] TAF-G
Baştan sona katıldım çok doğru tespitler ek olarak siyasi tartışmalar da var sanki herkes aynı ideolojik düşünceye sahip olmak zorunda gibi kendisi ile aynı düşünmediğim için klan komutanının biri atmıştı saçma ve boş işler kovalamaya devam ettikleri sürece başarı olmaz

paletbaba #39 Posted 29 April 2019 - 02:06 PM

Private

• Player
  • 27097 battles
  • 7
  • [TR-U] TR-U
ne bu umutsuzluk ya  ne bu    ölü  toprağı  bulaşmış gibi herkese...  arkadaşlar  yapmalıyız ! bu iş olmalı    yokmu  TR  de şimdi bu işe gönül verecek  50  SuperUnicum 20-30  da  Unicum  oyuncu ???  yokmu yani ???

FLAME_Destiny #40 Posted 29 April 2019 - 02:42 PM

Private

• Player
  • 20608 battles
  • 1
  • [SIGUN] SIGUN

View PostDerpMcKebab, on 25 April 2019 - 10:32 AM, said:

Daha ne istiyoruz? Sorun bu zaten oyunun kendi mekanikleri içinde yapılabilecekleri yaptıktan sonra geriye bir şey kalmıyor. Yoksa biz memnun muyuz yabancı klanlarda oynamaktan? Mecburiyetten başka klanlarda oynuyoruz. Çünkü bu kalitede bir Türk klanı yok. Olsa ilk katılacak insanlardan birisi benim.

derpmckebab aynen katılıyorum kardeşim sana fakat bunları aşmak yani imkansız deyil fakat hiçte kolay deyil ben herzaman bunu düşünmüşümdür o kadar yabancı millet yabancı ülke ve clan var bunların başarılı olanlarıda bariz belli zaten ama neden türk milleti olarak biz yokuz dediğimde kendi kendime bu yapılan açıklamalar direk kafamda beliriyor türk insanın egosu kibirli olması geçmişte yaşadıkları sorunu geleceğe yansıtmaları başarılarının önüne engel koyuyor o onun arkdaşıydı bu bunun arkdaşıydı derken klana istatistiklerinin yetersiz oldugu halde alınan oyuncular yüzünden bunlar gerçekleşmiyor ayrıca oyuncular arasında yaşanan kişisel problemlerinde klanlara yansıtılması yüzünden iyi bir konum elde edicek bir türk klanı olmuyor malesef bundan çok muzdaripim ama herkez kendine ayar vermedikten sonra bi kaç kişinin bu kadar toplumu düzeltmesi hiç içten bile değil biz istesekde böyle bişeyin olmasını istemeyenler yüzünden gerçekleşmiyeceği için üzülüyorum 
13:47 Added after 5 minutes

Gönderiyi gör_Kiziroğlu, 25 Nisan 2019 - 09:58,

Sonra o klan tekrar dağıtılsın, tekrar kurulsun tekrar dağıtılsın: Hiding:

Ölünceye kadar Wot'mu oynuycaksınız, buraya yazan herkesin garajında en az 2-3 tane sefer tankı var+2.5k-3k wn8'li adamlarsınız daha ne istiyosunuz.

kızıroğlu k.b kardeşim ama işte senin gibi düşünen arkdaşlar ve oyuncular oldugu için gelişemiyoz güzel bir örnek oldugun için foruma teşekkür ederim  

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users