Jump to content

Úprava vyvážení středních tanků: snaha o dokonalost

• Please log in to reply
172 replies to this topic

SWAT0013 #161 Posted 30 April 2019 - 08:27 AM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,771
  • [ANV-V] ANV-V

View Post_Gazzkon_, on 30 April 2019 - 06:48 AM, said:

To je v pořádku, někdo na to čas má a má tedy patřičnou odměnu, jiný zase ne a tak ji pochopitelně nemá. Ale ať tady potom ti, co ho nemají nebrečí, jak je strašně OP a je potřeba ho nerfnout. Všichni víme, že je to luxusní tank, ale např. dělo u ruských medek ve stromě (obj 140 a T62A) je lepší. Takže nerfneme 907, ale zároveň nerfněme i ostatní ruská medka tak, aby byly všechny stroje srovnatelné a budeme mít krásnou hru plnou unifikovaných strojů a všem nám bude dobře. A CW rovnou zrušíme, protože je nikdo hrát nebude.

Pokud by to byla nějaká specialitka, kterou si vyjezdíš v CW a potom ji můžeš zase používat jen v CW (možná ještě třeba SH a OFF), dalo by se možná přemýšlet o tom, že pak by ten balanc mohl být nastaven trochu jinak. Ale můžou ty tanky na random? Můžou. Tudíž by měly být balancované. Tečka.

Že je to nereálné, protože WG nedokáže udělat zajímavé módy, které by lákaly ke hraní gameplayem apod. (vzpomeňme si na T-22 v tom běsnění, kdy se sešly 2 věci - mód byl zábavný asi jako osina vy víte kde a mise byly splnitelné s takovou dávkou štěstí, že by je nikdo bez pořádné odměny nezkoušel, natož aby se obtěžoval podvádět), to je zase kapitola sama pro sebe...

Má to jednoduché řešení? Spíše asi ne. Respektive jediná varianta, co mě napadá, tak je totálně předělat CW kampaně - délkou, odměnami apod., upravit balanc těchto vozidel, dát je do obchodu za bony. Přičemž nějak vyřešit, aby současní majitelé něco získali, pokud se rozhodnou si to vozidlo nechat - tzn. třeba vozidla odebrat výměnou za bony, ale nechat jim možnost je třeba za nějakou část těchto bonů koupit zpět nebo něco.

Nicméně mělo by se to ale v zájmu budoucnosti hry řešit? Určitě ano, aby těch minimálně nebalancovaných, ne-li přímo OP vozidel nebylo více a více (a to se rozhodně netýká "jen" odměnových vozidel) ;)

Edited by SWAT0013, 30 April 2019 - 08:28 AM.

_Gazzkon_ #162 Posted 30 April 2019 - 08:41 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 28612 battles
  • 1,149
  • [_VAL_] _VAL_

View PostSWAT0013, on 30 April 2019 - 07:27 AM, said:

Pokud by to byla nějaká specialitka, kterou si vyjezdíš v CW a potom ji můžeš zase používat jen v CW (možná ještě třeba SH a OFF), dalo by se možná přemýšlet o tom, že pak by ten balanc mohl být nastaven trochu jinak. Ale můžou ty tanky na random? Můžou. Tudíž by měly být balancované. Tečka.

Že je to nereálné, protože WG nedokáže udělat zajímavé módy, které by lákaly ke hraní gameplayem apod. (vzpomeňme si na T-22 v tom běsnění, kdy se sešly 2 věci - mód byl zábavný asi jako osina vy víte kde a mise byly splnitelné s takovou dávkou štěstí, že by je nikdo bez pořádné odměny nezkoušel, natož aby se obtěžoval podvádět), to je zase kapitola sama pro sebe...

Má to jednoduché řešení? Spíše asi ne. Respektive jediná varianta, co mě napadá, tak je totálně předělat CW kampaně - délkou, odměnami apod., upravit balanc těchto vozidel, dát je do obchodu za bony. Přičemž nějak vyřešit, aby současní majitelé něco získali, pokud se rozhodnou si to vozidlo nechat - tzn. třeba vozidla odebrat výměnou za bony, ale nechat jim možnost je třeba za nějakou část těchto bonů koupit zpět nebo něco.

Nicméně mělo by se to ale v zájmu budoucnosti hry řešit? Určitě ano, aby těch minimálně nebalancovaných, ne-li přímo OP vozidel nebylo více a více (a to se rozhodně netýká "jen" odměnových vozidel) ;)

Naprosto nesouhlasím. Pokud si dobře pamatuju, poslední kampaň odjelo cca 70k hráčů z x klanů. Jak by ti, kteří na tank nedosáhnou, přijali fakt, že proti nim hrajou top klany s technikou, kterou má jen pár procent lidí? Opět by to nikdo jinej nejezdil a CW by bylo znehodnocené. Tak, jak je to nastavené nyní, je to v pořádku. Odměnové tanky na random patří, ať už je to z důvodu markování či jiných. A ne, není vůbec správné, aby tyto tanky byli odpad. Důdod jsem tu psal již několikrát. Sám jsi napsal, že to nemá jednoduché řešení. Dát ty tanky do shopu za bony je dle mého totální blbost, CW kampaně skončí. Téměř každej odměnovej tank má ve stromě podobný ekvivalent - některé vlastnosti má lepší, jiné horší, ale o tom to celé je - nechceme unifikované tanky. Namátkou jen 907 vs obj 140, chieftain vs S.Conq, patton vs M60 atp. Prostě kdo si tank vyjezdit chce a má k tomu příležitost, měl by za tu snahu být odměněn. Určitě by nebylo dobré, kdyby si ty tanky mohl koupit kdokoliv.

Dexeek #163 Posted 30 April 2019 - 09:45 AM

Lieutenant

• Player
  • 47530 battles
  • 1,975
  • [PRASE] PRASE

Má to jednoduché řešení, hovorově se tomu říká balanc.

Ale WGčko věnovalo hodně času tomu aby si hráče vycvičilo "na odměny" jak Pavlovovi psi. Takže kdyby se nerozdávali op ptákoviny tak jim to, podle vašich slov, se kterými souhlasím, vlastně "nikdo hrát nebude" (což je pro hru devíza, to vám teda povím).

Pochopte, že já ty tanky nechci, stromový OP kravinky (v.4, 430, svého času e5, toho času s.Conq.) jsem měl v garáži při uvedení (přebuffování;) a prakticky je nehrál/ju. Protože mě to nebaví, hru mi otravuje vědomí, že mám "rovnější" podmínky než ostatní a prostě si to neužiju. Rozumím tomu, že když se člověk dokáže přesvědčit, že mu to s tím tankem jde proto, že je přeci tááááák naskillenej a zrovna tenhle tank mu sedlo a kdesi cosi, tak je v poho ale je nemám tenhle druh elastickýho ega. A tudíž je úplně jedno jestli k těm tankům mám přístup nebo ne, tak či tak je pro mě přítomnost OP tanků negativní věc a věřím, že v tom nejsem sám.

Je to jako steroidy ve sportu.

ejKej_ #164 Posted 30 April 2019 - 10:34 AM

Private

• Player
  • 24683 battles
  • 47
  • [R_D1] R_D1

View PostDexeek, on 30 April 2019 - 08:45 AM, said:

Má to jednoduché řešení, hovorově se tomu říká balanc.

Ale WGčko věnovalo hodně času tomu aby si hráče vycvičilo "na odměny" jak Pavlovovi psi. Takže kdyby se nerozdávali op ptákoviny tak jim to, podle vašich slov, se kterými souhlasím, vlastně "nikdo hrát nebude" (což je pro hru devíza, to vám teda povím).

Pochopte, že já ty tanky nechci, stromový OP kravinky (v.4, 430, svého času e5, toho času s.Conq.) jsem měl v garáži při uvedení (přebuffování;) a prakticky je nehrál/ju. Protože mě to nebaví, hru mi otravuje vědomí, že mám "rovnější" podmínky než ostatní a prostě si to neužiju. Rozumím tomu, že když se člověk dokáže přesvědčit, že mu to s tím tankem jde proto, že je přeci tááááák naskillenej a zrovna tenhle tank mu sedlo a kdesi cosi, tak je v poho ale je nemám tenhle druh elastickýho ega. A tudíž je úplně jedno jestli k těm tankům mám přístup nebo ne, tak či tak je pro mě přítomnost OP tanků negativní věc a věřím, že v tom nejsem sám.

Je to jako steroidy ve sportu.

Vybalancovat nekolik desitek tanku (tX) je nemozne tak aby byly na stejne urovni, vzdycky bude skupinka lepsich a skupinka "nehratelnych" tanku.

Nevidim duvod proc nehrat meta tanky z duvodu ze to neni "skill". Taky by sis nevzal na zavod stary pomaly auto o proti soucasnemu, rekl bych ze ne a pokud ano tak nejdes s cilem vyhrat. Ono totiz dobre zahrat i s"OP" tanky vyzaduje porad skill a je to videt i na tvych vysledcich s "OP" stroji kde nikterak nevybocuji od tvych ostatnich tanku. Takze hrat meta tanky je pouze spravna volba tanku.

Srovnavat tanky s steroidy je uplne mimo. Steroidy jsou oficialne zakazany, toto ne.

Edited by ejKej_, 30 April 2019 - 10:35 AM.

Dexeek #165 Posted 30 April 2019 - 11:23 AM

Lieutenant

• Player
  • 47530 battles
  • 1,975
  • [PRASE] PRASE

View PostejKej_, on 30 April 2019 - 10:34 AM, said:

Vybalancovat nekolik desitek tanku (tX) je nemozne tak aby byly na stejne urovni, vzdycky bude skupinka lepsich a skupinka "nehratelnych" tanku.

Nevidim duvod proc nehrat meta tanky z duvodu ze to neni "skill". Taky by sis nevzal na zavod stary pomaly auto o proti soucasnemu, rekl bych ze ne a pokud ano tak nejdes s cilem vyhrat. Ono totiz dobre zahrat i s"OP" tanky vyzaduje porad skill a je to videt i na tvych vysledcich s "OP" stroji kde nikterak nevybocuji od tvych ostatnich tanku. Takze hrat meta tanky je pouze spravna volba tanku.

Srovnavat tanky s steroidy je uplne mimo. Steroidy jsou oficialne zakazany, toto ne.

Já nečekám, že by to někdo s tvým nastavením pochopil. Rozdíl je v tom, že někdo jako ty nepřestane hrát hru proto, že není vybalancovaná. Prostě přesedlá na další metatank, jak je mile nazýváš.

A ano, ty tanky je samozřejmě možné vybalancovat lépe, vždycky lze něco zkusit. Nakonec já nevolám po nerfu obj. 140, který je silný díky kombinaci univerzálně využitelných vlastností. Volám po vybalancování tanků, které jsou op a všichni, kdo mají nějaké ponětí o hře, o tom ví. To bude vše. 

ejKej_ #166 Posted 30 April 2019 - 12:14 PM

Private

• Player
  • 24683 battles
  • 47
  • [R_D1] R_D1

View PostDexeek, on 30 April 2019 - 10:23 AM, said:

Já nečekám, že by to někdo s tvým nastavením pochopil. Rozdíl je v tom, že někdo jako ty nepřestane hrát hru proto, že není vybalancovaná. Prostě přesedlá na další metatank, jak je mile nazýváš.

A ano, ty tanky je samozřejmě možné vybalancovat lépe, vždycky lze něco zkusit. Nakonec já nevolám po nerfu obj. 140, který je silný díky kombinaci univerzálně využitelných vlastností. Volám po vybalancování tanků, které jsou op a všichni, kdo mají nějaké ponětí o hře, o tom ví. To bude vše. 

Chapu to co myslis a davalo by i pro hrace smysl ale s pohledu vyrobce hry dava toto vetsi smysl. Vetsina tanku co jsou lepsi jsou novy/novejsi tudiz je nema tolik lidi jak strarsi typy a WG vlastne nuti hrace expit novejsi modely, kdo by chtel nova vozidla ktera nejsou nicim zajimava/lepsi a ja je chapu, nechteji aby hra stala na starych tankach ale na tech novych, hracum to da content a wg nejake zisky kde hrac potrebuje premium ucet, freexpy atd.

Nezbyva nez doufat ze WG udela zmeny ktery slibily a to rebalance tX a rebalance gold munice, to by mohlo zamychat kartama a udelat ze starych stroju aspon hratelna vozidla.

Edited by ejKej_, 30 April 2019 - 02:00 PM.

_Gazzkon_ #167 Posted 30 April 2019 - 12:18 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28612 battles
  • 1,149
  • [_VAL_] _VAL_

View PostDexeek, on 30 April 2019 - 10:23 AM, said:

Každej má to nastavení jiné, stejně tak tomu je i ve sportu. To, že ty máš problém jezdit tanky, které jsou právě teď v kurzu, neznamená, že s tím mají problém ostatní. A opakovat se tu s unifikovanými tanky mě tu už vážně nebaví. Někoho baví klanové hraní a je rád, že dostane patřičnou odměnu za svojí snahu, někdo hraje jen random a na ostatní možnosti hry z vysoka kašle. Ať se pak nediví, že nemá to samé, co ostatní i když to klidně mít může.

CheatingAllowed #168 Posted 30 April 2019 - 12:35 PM

Private

• Player
  • 428 battles
  • 32

View Post_Gazzkon_, on 30 April 2019 - 08:41 AM, said:

Naprosto nesouhlasím. Pokud si dobře pamatuju, poslední kampaň odjelo cca 70k hráčů z x klanů. Jak by ti, kteří na tank nedosáhnou, přijali fakt, že proti nim hrajou top klany s technikou, kterou má jen pár procent lidí? Opět by to nikdo jinej nejezdil a CW by bylo znehodnocené.

tomuhle nejak nerozumim.. .to jako, ze ted ty top klany svy vyjezdeny OP kramy na cw neberou a brali by je jen, kdyby nesly vzit na random???  nebo co tim chtel basnik rict??? :P

Mannanan #169 Posted 30 April 2019 - 02:20 PM

Major

• Player
  • 27947 battles
  • 2,637

View Post_Gazzkon_, on 30 April 2019 - 08:41 AM, said:

Téměř každej odměnovej tank má ve stromě podobný ekvivalent - některé vlastnosti má lepší, jiné horší, ale o tom to celé je - nechceme unifikované tanky. Namátkou jen 907 vs obj 140, chieftain vs S.Conq, patton vs M60 atp. Prostě kdo si tank vyjezdit chce a má k tomu příležitost, měl by za tu snahu být odměněn. Určitě by nebylo dobré, kdyby si ty tanky mohl koupit kdokoliv.

Nepřijde mi, že si odporujete. Tím co píšeš naznačuješ, že důležité je aby byly rozdílné (nebyly unifikované ), ale nevadí pokud jsou vybalancované (některé vlastnosti má lepší, jiné horší ). Jednou otázkou je jestli jsou zmíněné dvojice vybalancované. Druhou jestli jsou zmíněné dvojice vybalancovené oproti ostatním vozidlům. Vybalancovaný tank neznamená unifikovaný. A naopak OP stroje vedou k unifikaci, protože všichni nakonec hrají těch pár strojů.

Edited by Mannanan, 30 April 2019 - 02:20 PM.

Jmeno1 #170 Posted 30 April 2019 - 02:41 PM

General

• Player
  • 48011 battles
  • 9,946
  • [_V4L_] _V4L_

View Post_Gazzkon_, on 30 April 2019 - 09:41 AM, said:

Naprosto nesouhlasím. Pokud si dobře pamatuju, poslední kampaň odjelo cca 70k hráčů z x klanů. Jak by ti, kteří na tank nedosáhnou, přijali fakt, že proti nim hrajou top klany s technikou, kterou má jen pár procent lidí? Opět by to nikdo jinej nejezdil a CW by bylo znehodnocené. Tak, jak je to nastavené nyní, je to v pořádku. Odměnové tanky na random patří, ať už je to z důvodu markování či jiných. A ne, není vůbec správné, aby tyto tanky byli odpad. Důdod jsem tu psal již několikrát. Sám jsi napsal, že to nemá jednoduché řešení. Dát ty tanky do shopu za bony je dle mého totální blbost, CW kampaně skončí. Téměř každej odměnovej tank má ve stromě podobný ekvivalent - některé vlastnosti má lepší, jiné horší, ale o tom to celé je - nechceme unifikované tanky. Namátkou jen 907 vs obj 140, chieftain vs S.Conq, patton vs M60 atp. Prostě kdo si tank vyjezdit chce a má k tomu příležitost, měl by za tu snahu být odměněn. Určitě by nebylo dobré, kdyby si ty tanky mohl koupit kdokoliv.

Jenže on už si je de facto koupit kdokoliv může. Jeden klan teď vyloučili z CW, protože si hráči kupovali za skutečné peníze místo v klanu aby s ním odjeli CW a i když jinak jako slabší hráči by neměli šanci, tak takhle si jej vyjeli napohodu. Další možností je koupit si jej za bony, kdy původně jsem si myslel, že člověk se musí umístit v prvních 600 nebo 800 stech pod horních 10.000 a může si jej koupit za bony, ale ono stačí odjet jen 5 bitev a nastřádat 100 bodíků a pokud má hráč najeté bony, tak si jej může vylicitovat. A těch akcí, kde se dají bony vyjet i bez skilu je dnes už docela dost a chystá se snad i prodej. Mnohokrát jsem už potkal někoho v 907, kdo neměl osobko ani 4500 při 10.000 bitvách.

A na rovinu říkám, než se 14 dnů snažit v CW, makat do noci, investovat kredity a dělat žrádlo pro top klany, tak příště se na to vykašlu, odjedu si pět bitev, nastřádám bony a v klidu si jej vylicituju. Teď se potřebovalo cca 24000 bonů a to už není takový problém. A jestli bude za stejnou sumu v obchodě, tak jaký je mezi tím rozdíl?

A to, že odměnový tank je OP, mne na randomu až tak netrápí (stejně tier X zatím hraju minimálně), ale že v CW na vás vyjede horda Obj. 907, Obj. 260 a T95/FV4201, tak to už je problém. Odpuzuje to od hraní SH nebo CW tier X. Měli by vrátit MM podle hodnocení klanu.

aBitConfused #171 Posted 06 May 2019 - 03:48 PM

Private

• Player
  • 29725 battles
  • 3
  • [KSCM] KSCM

View PostLeftBall, on 23 April 2019 - 02:20 PM, said:

aky je rozdiel medzi zelenou sipkou smerom dolu a cervenou sipkou smerom dolu?

cop tak pouzivat jazne znacky ako su plus a minus.....

Jestli nepoznáš co znamená šipka dolů a nahoru, nebo co značí červená barvička, a zelená barvička, tak je s tebou něco špatne.

Jmeno1 #172 Posted 07 May 2019 - 09:47 AM

General

• Player
  • 48011 battles
  • 9,946
  • [_V4L_] _V4L_
Tak II. kolo - https://ritastatusreport.live/2019/05/06/wot-medium-tanks-rebalance-more-stats/#more-57675 . Tohle se mně osobně už líbí víc. Začíná to dávat smysl (Obj. beze změn :trollface: ;).

Thellwinux #173 Posted 07 May 2019 - 11:35 AM

Lieutenant

• Player
  • 58256 battles
  • 1,604
  • [DAG0D] DAG0D
Jo, pokud je to pravda, tak tohle vypadá konečně jako by u toho někdo začal přemýšlet.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users