Jump to content

Równoważenie czołgów średnich: W pogoni za doskonałością

• Please log in to reply
264 replies to this topic

Community #1 Posted 23 April 2019 - 02:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 28,920
Kontynuujemy przeróbkę pojazdów różnych narodowości i równoważymy czołgi średnie X poziomu.

Pełna treść wiadomości

nataniel7 #2 Posted 23 April 2019 - 02:31 PM

Private

• Player
  • 10524 battles
  • 38
  • [PAPAJ] PAPAJ
WG nerfi ruskie czołgi :O

henryk5pio #3 Posted 23 April 2019 - 02:33 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2379 battles
  • 91
  • [P__H] P__H

Jestem pomidorem więc się wypowiem.

Dłuższe celowanie i obrót wieży mogą trochę zaboleć. Rozrzut przy obrocie i ruchu i tak jest dobry w porównaniu do oinnych czołgów więc olać. Zostaje nadal mega pancerz jak na meda. Generalnie jednak taki se ten nerf. Niby jest i może czasem go jakiś gracz odczuje, ale i tak wygląda delikatnie (w moich pomidorowych oczach). De facto jeszcze bardziej przesuwa ten czołg w stronę HT niż MT.

Martwi mnie to: "W przyszłości skupimy się na niektórych popularnych czołgach ciężkich, więc dajcie nam znać na forum, które pojazdy powinny jako pierwsze zostać zrebilansowane."

Czyi zamiast buffnąć niektóre mało popularne HT, będziecie nerfić te popularne. Czyżby zbliżał się nerf IS-7 i Obj. 277?

Edited by henryk5pio, 23 April 2019 - 02:47 PM.

1lt_Mike #4 Posted 23 April 2019 - 02:35 PM

Lieutenant

• Player
  • 35661 battles
  • 1,505
  • [FNPRO] FNPRO

Nerfy dla OB430 i OB430U... Świat się kończy....

Zmiany Leoparda 1 - mam mieszane uczucia...

LukaszAnonymous #5 Posted 23 April 2019 - 02:39 PM

Private

• Player
  • 4806 battles
  • 15
Nie no świetna sprawa, po to człowiek grindował godzinami te pojazdy żebyście teraz po złodziejsku robili z nich śmietniki. Nie zapomnijcie podczas zapowiadanego rebalansu amunicji premium zmniejszyc uszkodzenia na strzał w caernavron ax na 50hp, myśle że to dobra wartość. Rozumie że rebalans służy aby gra była bardziej zrównoważona ale takimi zabiegami prócz wk.....nia graczy nie ośiągniecie zamierzonego efektu. Zróżnicowanie parametrów powinno być bardziej pod specyfikę pojazdu i mapy anie wszystko do jednego wora. Wystarczyło by zabrać się za prawdziwe problemy gry choć by np takie jak dobór drużyn. jak widze losowanie że w mojej drużynie na topce są sami czerwoni gracze mający na koncie 2K bitw a w przeciwnej zielonie i filotetowe kolory po 30K bitw i różnice WN drużyn na poziomie 9K to zastanawiam się czy nie szkoda paliwa na jeżdzenie po mapie ewt sprawdzenie jak dobrze pływa mój czołg. Kiedy zabierzecie się za skuteczne zwalczanie botów biorących udział w bitwach. wielokrotnie zgłaszane konta 10K bitw WN8 niebotyczne ...200... wygrane 30% i nadal sobie śmiało pogrywają. Jest wiele poważnych problemów których gra się dorobiła przez ostatnie lata a wy nic tylko nowe premki za kase i nerfienie drzewkowych żeby premki nie wypadały tak słabo na ich tle.

SirBushman #6 Posted 23 April 2019 - 02:53 PM

Lieutenant General

• Player
  • 50988 battles
  • 7,129
  • [-YUP-] -YUP-
  1. Co z rebalansem w dół, bo jak do tej pory NIC nie zrobiliście z czołgami poniżej X tieru?
  2. Zmniejszacie alfę STB-1? Kto się tam upił??? 
  3. Pancerz 430U bez zmian... 
  4. Leopard1 - zabieracie mu zwrotność i HEATy??? HAHAHAHAHA

Chcecie grywalnego WoTa?

1. Zabierzcie odnawialne zestawy naprawcze, etc
  2. Zabierzcie arcie ogłuszenie 
  3. Max 1 arta na bitwę
  4. Max 3 lt na bitwę
  5. Likwidacja albo NERF po byku dla kołowców łącznie z likwidacją autoaima, bardziej realną fizyką ruchu, mocą silnika i likwidacją tych chorych HEków latających szybciej niż AP
  6. Przestańcie rebalansować wyłacznie X tiery
  7. Dajcie nerfa RUSKIM OP tankom NIE RUSZAJĄC RESZTY A JUŻ BĘDZIE LEPIEJ!!!

Block Quote

"Chcemy również odpowiednio skonfigurować całą gałąź i sprawdzić wpływ naszych zmian na pojazdy do zbadania. Tylko wtedy rozpoczniemy równoważenie pojazdów premium VIII poziomu. A zatem charakterystyki Pz. 58 Mutz z pewnością ulegną zmianie, ale dopiero po zrebilansowaniu całej gałęzi."

Co oznacza, że za jakieś 5 lat jak ZREBALANSUJĄ a nie ZREBILANSUJĄ całą gałąź to może poprawią Mutza. LOL

Edited by SirBushman, 23 April 2019 - 02:54 PM.

ReyVonD #7 Posted 23 April 2019 - 02:55 PM

Corporal

• Player
  • 23716 battles
  • 154

Matko i córko, nerfio bobjekty... .:ohmy: Koniec świata bym rzekł. Mam nadzieję, że resztę op ruskich też dostanie po tyłku.

Nie mniej, nie rozumiem dlaczego WG nerfi i tak już słabego stb-1? Do tego najgłupsze co można zrobić, czyli zmniejszenie penetracji na podstawowym pocisku.

Ancybot #8 Posted 23 April 2019 - 02:57 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19266 battles
  • 474
Jak już pojawił się temat średnich czołgów i SirBush wspomniał o niższych tierach, to chciałbym przypomnieć, że Chieftain/T95 wciąż istnieje jest *EDIT, KOMPLETNĄ KPINĄ. Jeszcze większą niż był na początku, bo później inne czołgi zdążyły dostać buffy

Edited by DarkAri, 23 April 2019 - 04:54 PM.
SŁOWNICTWO!

oem_ #9 Posted 23 April 2019 - 03:01 PM

Corporal

• Player
  • 76545 battles
  • 110

Myślałem, że do leo dacie 420m widzenia i szybsze celowanie lub ładowanie a w zamian dostał nerfa do Heatów. To nie jest dobra zmiana w sytuacji kiedy są Type V i IV. Ubolewam, że mój ulubiony leo będzie chyba gorszy niż jest.

STB nie wiem czy po zmianach jeszcze wyjedzie z mojego garażu, brakowało mu jak dla mnie tylko celności a w gratisie dostał nerfa do leności, peny i dmg.

Edited by oem_, 23 April 2019 - 03:07 PM.

1lt_Mike #10 Posted 23 April 2019 - 03:06 PM

Lieutenant

• Player
  • 35661 battles
  • 1,505
  • [FNPRO] FNPRO
Chciałem niedługo zacząć robić linię do STB-1, teraz chyba nie ma sensu...

Io36 #11 Posted 23 April 2019 - 03:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41459 battles
  • 875
  • [PMHC2] PMHC2

Postaram się nie przeklinać ale zmiany na STB-1 kto to <przekleństwo> wymyślił. Zmiana na AP spoko ale dlaczego AP teraz będą szybsze od APCR. Dodatkowo kto grał STB dobrze wie że jego głównym problemem jest niecelne działo, a tu nerfią jego celność. STB jest papierowy, bardzo wrażliwe moduły, a tu zmieniają alfe, aby częściej strzelać co za tym idzie dostać bułę. Kto to wymyślił chyba patrzył tylko na liczby, a nie to jak to wygląda w grze. Jak dla mnie czysty debilizm.

Edited by Io36, 23 April 2019 - 03:12 PM.

wornock_ #12 Posted 23 April 2019 - 03:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 33185 battles
  • 95
kolejne zmiany niewiadomo po co .. Mozecie nazywac to sobie rownowaga -balansem czy cos - niedlugo bedziecie te zmiany robic wylacznie dla siebie i sami grac. Czlowiek zasuwa X czasu aby wbic sobie np 430U czy Typa lub Lodowke - i co? nagle okazuje sie ze u kogos w glowce zrodzil sie pomysl aby oslabic dany czolg ..bo tak najlatwiej  (a przeciez kazdy ma taka sama mozliwosc, aby zrobic sobie linie 430, lodowki czy typa) wystarczy chciec... wkrotce dodacie nerfa na pociski za 'kredyty' aka gold - i sie okaze ze albo nikt nikogo nie bedzie przebijal albo zaraz sie okaze ze wtedy nastapi wysyp czolgow OP ktorych nie da sie przebic - i bedzie co kolejna rownowaga:)

00anj00 #13 Posted 23 April 2019 - 03:22 PM

Sergeant

• Player
  • 30827 battles
  • 287

Słyszałem o buffie dla mało-popularnego STB, więc pomyślałem że zacznę robić... To ja się męczę przez tę linię... nie mogąc się już doczekać pozbycia się 8mki, a tu wychodzą takie kwiatki...

Generalnie bardzo mieszane mam uczucia co do tych zmian... Nie tego się spodziewałem... tak się zastanawiam czy to bardziej buffy czy nerfy... Generalnie... to chyba już mi wsio jedno...

Panowie połowa mniej bitew = połowa mniej nerwów...

to co oznacza 100% mniej bitew...? Hmmmm...

14:24 Added after 1 minute

View Postwornock_, on 23 April 2019 - 02:17 PM, said:

kolejne zmiany niewiadomo po co .. Mozecie nazywac to sobie rownowaga -balansem czy cos - niedlugo bedziecie te zmiany robic wylacznie dla siebie i sami grac. Czlowiek zasuwa X czasu aby wbic sobie np 430U czy Typa lub Lodowke - i co? nagle okazuje sie ze u kogos w glowce zrodzil sie pomysl aby oslabic dany czolg ..bo tak najlatwiej  (a przeciez kazdy ma taka sama mozliwosc, aby zrobic sobie linie 430, lodowki czy typa) wystarczy chciec... wkrotce dodacie nerfa na pociski za 'kredyty' aka gold - i sie okaze ze albo nikt nikogo nie bedzie przebijal albo zaraz sie okaze ze wtedy nastapi wysyp czolgow OP ktorych nie da sie przebic - i bedzie co kolejna rownowaga:)

Generalnie powiem tak... z dobrym balansem gorzej się zarabia. Free exp za darmo się nie konwertuje ;)

Ps. W zasadzie niepotrzebnie wchodziłem dzisiaj na forum i wiadomości zanim odpaliłem grę... Chyba sobie już na dzisiaj odpuszczę wocisza...

Edited by 00anj00, 23 April 2019 - 03:26 PM.

Nezio109 #14 Posted 23 April 2019 - 03:25 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21977 battles
  • 371
  • [-__] -__
No fajnie, zostało 50k do 430U i nerfy, ale przynajmniej zdążę sobie pograć jeszcze obecnym. Tak poza tym to OK, niech jeszcze się zabiorą za 907 i inne ufo.

wornock_ #15 Posted 23 April 2019 - 03:25 PM

Lance-corporal

• Player
  • 33185 battles
  • 95

View Post00anj00, on 23 April 2019 - 02:22 PM, said:

Słyszałem o buffie dla mało-popularnego STB, więc pomyślałem że zacznę robić... To ja się męczę przez tę linię... nie mogąc się już doczekać pozbycia się 8mki, a tu wychodzą takie kwiatki...

Ja mialem podobnie - cisnelem sobie Japoncow , po dlugich bojach w koncu type 4(i  oba dziala) teraz powoli szedlem do type 5.. ale po przeczytaniu i obejrzeniu fiilmikow o trollu - mysle ze nie warto :) rebalans pelna geba - chyba w zniechecaniu ludzi do grania. Ciekawi mnie jak to jest - ze nerfia ojej sry re-balansuja czolgi drzewkowe, a OP potworki za misje/klany i inne sa ciagle OP i nieruszane a niektore wrecz boostowane

t95/907/279 i jeszcz eby sie znalazlo pare ktorych chyba nikt nie odwazy sie ruszyc

Edited by wornock_, 23 April 2019 - 03:27 PM.

Ulldie #16 Posted 23 April 2019 - 03:27 PM

Sergeant

• WGL PRO Player
  • 38361 battles
  • 206
  • [SBP-R] SBP-R

View PostIo36, on 23 April 2019 - 02:11 PM, said:

Postaram się nie przeklinać ale zmiany na STB-1 kto to <przekleństwo> wymyślił. Zmiana na AP spoko ale dlaczego AP teraz będą szybsze od APCR. Dodatkowo kto grał STB dobrze wie że jego głównym problemem jest niecelne działo, a tu nerfią jego celność. STB jest papierowy, bardzo wrażliwe moduły, a tu zmieniają alfe, aby częściej strzelać co za tym idzie dostać bułę. Kto to wymyślił chyba patrzył tylko na liczby, a nie to jak to wygląda w grze. Jak dla mnie czysty debilizm.

I tak tym czołgiem nikt nie gra.... Ja kiedyś bardzo lubiłem ten czołg. Obecnie jest nie do grania - przebija go wszystko ten natomiast ma problem z celnością.

WG twierdzi, że to czoł do walk na bliski i średni dystans - ja nim grałem jak leopardem (z gorszą celnością) / liczyłeś się wtedy, że trafisz mniej ale nie będziesz bezużyteczny.... 

Po zmianach będzie to chłopiec do bicia przez ruskie czołgi.

Nie spomne nic już o OP objectach 907 i 140 - bo dziwnym trafem za te czołgi się nie biorą....? 

Nerf do Objecta 430 i 430U to niewielka zmiana, która dalej nie rusza tego co OP w tych czołgach - pancerz. 

Teraz mi wytłumaczcie jedno - po co robić czołgi ciężkie skoro Medy są lepsze - niewielka różnica HP a DPM powalający każdego HT....

Machabe #17 Posted 23 April 2019 - 03:27 PM

Sergeant

• Player
  • 18498 battles
  • 210

To jest sztuka dla sztuki. WG pokazuje jak buffować i nerfić w taki sposób, żeby słabiak nadal został słabiakiem a mocarz mocarzem.

Główną siła Obj..430U  jest pancerz lepszy od wielu HT z całkiem dobrą mobilnością. Nerfią mu lekko soft staty działa, a pancerz nadal pozostał OP i mobilności też nie tknęli.

Z Leosia chcą zrobić snajpera na dystans ale zmieniają mu pestki z heat'ów na apcr które na dystansie tracą penę i mają mniejszą normalizację od pp'anców. Teraz w niektórych sytuacjach na dystansach strzelanie  będzie jak rzucanie grochem o ścianę. Braknie peny nawet na pocisku premium. :teethhappy:

00anj00 #18 Posted 23 April 2019 - 03:28 PM

Sergeant

• Player
  • 30827 battles
  • 287

View PostNezio109, on 23 April 2019 - 02:25 PM, said:

No fajnie, zostało 50k do 430U i nerfy, ale przynajmniej zdążę sobie pograć jeszcze obecnym. Tak poza tym to OK, niech jeszcze się zabiorą za 907 i inne ufo.

No dokładnie przede wszystkim takie czołgi jak 907 powinny dostawać nerfa, bo nie są dostępne do wygrindowania dla każdego gracza...

Ps. Nie zrozumcie mnie źle, bo też z drugiej strony rozumiem ludzi, którzy poświęcili sporo czasu aby zdobyć taki 907 czy 279 (pomijam tutaj bardziej uczciwie czy nie (granie na nielegalnych modach czy ustawki - bo tak zdarza się to nadal bardzo często). I tutaj WG ma orzech do zgryzienia... Wprowadzanie czegoś OP zawsze kończy się źle...

Edited by 00anj00, 23 April 2019 - 03:49 PM.

ReyVonD #19 Posted 23 April 2019 - 03:32 PM

Corporal

• Player
  • 23716 battles
  • 154

View Postwornock_, on 23 April 2019 - 03:17 PM, said:

a przeciez kazdy ma taka sama mozliwosc, aby zrobic sobie linie 430, lodowki czy typa

To chyba najgłupsza argumentacja jaka może być. Nie po to w grze jest tyle czołgów by grać tylko trzema/czterema na zmianę... .:facepalm: Przede wszystkim w grze nigdy nie powinny pojawiać się czołgi tak odstające od reszty jak obj.430u czy 268v4.

NeoPOLAND #20 Posted 23 April 2019 - 03:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49180 battles
  • 612
Ja bym zostawił , jedynie buffy i tyle

W co w brniecie? Nerficie powoli wszystko A 279e , 260 czym mam kur.... przebić?  Jeszcze golda zbierzcie i powoli chyba będzie trzeba się roztac z gierka

W jednym z filmiku mowiliscie że mimo OP 279e gracze którzy go zdobyli pisalo że nie jest wart zdobycia go.... Ile 500-800os? Bo tyle ok ma eu server  a tysiące pisalo ze JUŻ JEST ZA DOBRY JAK I STATYSTUCZNIE raźi w oczy! To jeszcze zrobiliście go lepszym! Wydaje mi się że robicie to co chcielibyście usłyszeć

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users