Jump to content

Orta Tankların Yeniden Dengelenmesi: Mükemmellik Yolunda

• Please log in to reply
110 replies to this topic

Silent_Hunter_54 #61 Posted 23 April 2019 - 09:14 PM

Private

• Player
  • 52899 battles
  • 16
  • [ABI] ABI
Bu ne saçma bı denge böle yine firansiz aracını mükemmel lestirmisler oyunun tadı kaçmıştı iyice kaçtı madem orta tankları düzeltiyor sunuz 907 diyor neden ele almiyorsunuz t22 Med oyunun en kötü tankı oldu onu neden düzelt miyorsunuz hakkıyla alanlarin hakkını yiyorsun her geçen gün oyunu bozuyorsunuz...

Silent_Hunter_54 #62 Posted 23 April 2019 - 09:42 PM

Private

• Player
  • 52899 battles
  • 16
  • [ABI] ABI
Bu ne saçma bı denge böle yine firansizlara calismissiniz resmen... Neden 907 ve t22 med gündemde yok 907 çok fazla ön planda t22 ise berbat bı halde t22 duzeltilmesi gerekiyor haksızligin başladığı yer burasi (oyunun tadı kaçtı iyice attık... (Bide atılan tikitlara  bakip cevap ta vermiyorlar...

WasdwA #63 Posted 23 April 2019 - 09:54 PM

Sergeant

• Player
  • 27203 battles
  • 231
  • [U-WOT] U-WOT

Bakıyorum da pek çok kişi WG'nin göz bebeği WOT'a uygunsuz laflar ediyor. Çok ayıp, olumsuz eleştiri yapanları kınıyorum. Hepinizi benim gibi YAPICI olmaya davet ediyorum. Wot'a yapılmış her buff-nerf, eşleştirici, RNG, arty, gold mermi, dengeleme... önerisinin YAPICI OLMADIĞI gerekçesiyele forumda editlenmesini hatta silinmesini mod'lardan rica ediyorum.

OYUNDAN DAHA FAZLA KEYİF ALMANIZI SAĞLAYACAK SÜPER ÖNERİLERİ WOT ADINA SİZLERE SUNUYORUM:

a) Tüm artyler bufflanmalı. 8. seviyeler en az 1000, 9. seviyeler 1500, 10. seviyeler 2000 vurmalı. Clickerların parmakları yorulmamalı. Oynaması en zor tür olan arty'e gereken bufflar hemen yapılmalı.

b) Arty dışındaki tüm tanklar nerflenmeli

c) Leo, is4, e100, stb, amx 30 gibi tanklar oyundan silinmeli.

d) Tanklara yapılacak dengeleme(!) asla aceleye getirilmemeli . Zamana yayılıp en erken dengeleme işi 2020'nin Aralık ayında yapılmalı. Hatta gerekirse 2021 Aralık ayı dahi düşünülmeli.

e) Her yıl en fazla 1 tank dengelenmeli (!)

f) WOT çalışanları haritaları, tankları, rng'yi, MM'i, gold mermiyi  dengelemekle/düzeltmekle vakit kaybetmemeli çünkü bunlar Wot'un en son problemleri. Hatta problemi bile değil. (Oyuncular abartıyor)

g) WG oyundan daha çok nasıl para kazanabiliriz üstüne kafa yormalı, bu konuya odaklanmalı. Asla ama asla "Neden bu bu kadar çok oyuncu bu oyunu bırakıyor diye düşünmemeli", oyuncu kaybının nedenlerini düşünerek dikkatini dağıtmamalı.

:)

Edited by WasdwA, 23 April 2019 - 10:00 PM.

Alias_vs_Penetrator #64 Posted 23 April 2019 - 09:58 PM

Private

• Player
  • 30141 battles
  • 21
  • [ASYA] ASYA
BUFF adı altında tankı NERF'lemek... STB Bufflıyoruz diye eskisinden daha kötü hale getireceksiniz keza Leopard da öyle. Merak eden varsa detay detay açıklar neden buff görünümünde nerflendiğini söylerim. Bu tanklar zaten aşırı nerfli olduklarından oyunda yok, rus ağacı dışında MT tercih edilmiyor. İstatistik sitesinde en kötü seçilen tanklara da lütfen buff adı altında nerf yapacaksanız bırakın kalsın. 30 puan damage arttırıp, hitpoint kısmak, max hızı bi yerden 5 arttırıp bi yerden 3 kısmak fakat özgül gücü de düşürmek, aracın dönüş hızını düşürmek... ayıp ya lütfen bırakın eski haliyle kalsın sizin buff anlayışınızdan daha iyidir eski hali. ki garajımda örümcek ağı bağlayan bir tank, sattıracaksınız sonunda.

tank_butcher34 #65 Posted 23 April 2019 - 10:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35499 battles
  • 521
  • [TAF-G] TAF-G

stb resmen nerf yiyecek wg neyin peşinde anlamak imkansız zaten hali hazırda stb dengeli sadece isabetine iyileştirme yapılması gerekiyordu şimdi bu nerf ile hiç oynanmaz,

leo nun dengelemesi iyi olmus 30b buff almıs wg baktı kimse almıyor oynamıyor buff ladı

430u dengeli idi bence ama oda nerfden payını almıs geçmiş olsun 

kara9999 #66 Posted 23 April 2019 - 10:52 PM

Corporal

• Player
  • 48652 battles
  • 150
  • [PARS_] PARS_
kotu bir eslestirme mekanizmaniz oldugu surece orta tanklari dengeleseniz ne olur dengelemeseniz ne olur,hala takimlarda esit dagilim yok bir taraf allahin lutfu bir taraf cay demle bak,o yuzden bu oyunu etkinlik duzenledigi surece oynican etkinlik olmadigi surece hic oynama daha iyi para yukleyip premium hesapta almaya gerek yok cunku bu oyuna para vermeye degmezmis onu anladim.gelecek ay oncephede gorusmek uzere...

kunuri #67 Posted 23 April 2019 - 11:26 PM

Private

• Player
  • 31358 battles
  • 12
  • [TROYA] TROYA

Edited

Edited by Asklepi0s, 24 April 2019 - 07:06 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, yapici olmamasi sebebi ile degistirilmistir.

turks16 #68 Posted 24 April 2019 - 01:22 AM

Corporal

• Player
  • 25299 battles
  • 123
  • [TR-U1] TR-U1
LEOPARD 1  Buff adı altında nerflenmiş normal mermisi ap olmuş altın mermisi apcr bence eski hali daha iyi 10 mm delicilik artması gereksiz. 1oo can puanı düşürmüşler ne alaka zaten tank çok kırılgan daha da kırılgan olmuş tek mantıklı buff top dağılımı hareket halindeyken iyileştirilmiş hız buff alması saçma zaten tank çok hızlı beklediğim buff bu değildi. 

l_Rorschach_l #69 Posted 24 April 2019 - 03:49 AM

Private

• Player
  • 20761 battles
  • 9
  • [ESKYA] ESKYA
Leopard 1 bufflandımı şimdi? Hem diyorsunuz ki Leopard 1'i uzun menzilli keskin nişancı olarak görüyoruz hemde özel mermisinin deliciliğini 15 düşürüp APCR'a çeviriyorsunuz. Uzun mesafede ağır zırhlılara karşı APCR ile işi zor, kendi söylediğinizle çelişiyorsunuz. Hareket halindeki dağılımı 3 kuruş düşürüp sözde buffladınız, keskin nişancılığını göklere çıkarmışsınız bravo... Tankta zaten aliminyum folyodan zırh varken birde üzerine 100 hp canını azalttınız. Dalga geçer gibi birde artık 70 basıyor "Oyudaki en hızlı seviye X orta tank olacak" diyorsunuz sanki bebek müjdeler gibi... Leopard 1'in ihtiyacı olduğu hiçbir şeyi vermemiş, her zaman olduğu gibi elinize yüzünüze bulaştırmışsınız. Etrafta sadece rus medi görmeye devam. Daha söylenecek tonla şey var ama kalsın hatta bu sözde buffınızı da alın o da kalsın. Leopard 1'in zaten senelerdir içinden geçiyordunuz, bu sefer değişiklik olsun birde yüz üstü çevirip içinden geçelim dediniz herhalde.

Edited by l_Rorschach_l, 24 April 2019 - 03:55 AM.

FataLsToKE #70 Posted 24 April 2019 - 06:04 AM

Sergeant

• Player
  • 24729 battles
  • 221
  • [V1PER] V1PER

edited

Edited by 11poseidon11, 25 April 2019 - 06:12 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, yapici olmamasi sebebi ile degistirilmistir.

_Falconet_ #71 Posted 24 April 2019 - 06:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 34839 battles
  • 514
  • [TAF-G] TAF-G

STB nin 232 Apcr delişiyle kimi delmeyi planlıyorlar acaba???

STB tier 9 tank olcak heralde

Tank orta mesafenden bile saçma sapan atış kaçırırken WG demişki: " Dağılmayı biraz daha kötüleştirelim hiç vuramasınlar, ha! vursalarda delmemeleri için delişi kötüleştirelim daha çok deli olsunlar." 

Ha bu arada adamların yakın mesafe savaşından kastı 10 metreyse gayet güzel bi dengeleme olmuş.

Edited by _Falconet_, 24 April 2019 - 06:18 AM.

Alias_vs_Penetrator #72 Posted 24 April 2019 - 06:37 AM

Private

• Player
  • 30141 battles
  • 21
  • [ASYA] ASYA
Zaten oyundan soğudum, kastığım tank çöp edilip durdu. Bizlerle bizim zekamızla dalga geçmeye çalışan bir oyun şirketi profili var karşımızda. Umarım forum yöneticileri bir an önce raporlarında düşüncelerimizi paylaşırlar üstlerine. Sanmıyorum ama buff adı altında yapılacak bu nerfleri geri alır hatta daha iyisi mantıklı bufflara çevirir WG. Olmazsa da benim adıma faydalı bir şey olur oyuna ara veririm belki tamamen kurtulurum.

deore79 #73 Posted 24 April 2019 - 07:42 AM

Sergeant

• Player
  • 38291 battles
  • 247
  • [-GAZI] -GAZI

Oyunda  2 adet çok oynanan rus tankı var 140 ve 430u.

kimi oyuncu hareketli dpm'i yüksek zırh bakımından zayıf sayılabilecek 140 ile oynamayı tercih eder, kimi oyuncuda zırhlı ,hareket kabiliyeti muadillerine göre düşük ,yükleme süresi uzun alfası yüksek olan 430u gibi bir tank ile oynamayı tercih eder.

Şimdi bakıyorum da 430u zırhına nerf  isteyenler 430u ile oynamayan arkadaşlar gibi geldi bana yada bu arkadaşlarda 907 var ve 907 ile başa çıkabilme ihtimali olan bir rakip tank istemiyorlar oyunda.

430U oynamayan arkadaşlar tankın dezavantajlarını ilk çıktığında OP gibi görünen tankın sonrasında çıkan hormonlu tanklar sayesinde sıradanlaştığının farkına varmadan gereksizce zırhından dem vurmasın lütfen.

STB1 ve LEOPARD1 tankları garajımda olmadığı için anca kağıt üzerinde dengesizce bir dengeleme çalışması olarak görünüyor yorumunu yapabiliyorum.

Tyhoun #74 Posted 24 April 2019 - 07:45 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 20411 battles
  • 312

Son tüm detaylı baktım şimdi . 

STB 1

Tankı son hızı düşük ama çok çevik tanka dönüşmüş oluyor testte gelince daha rahat bakabileceğiz ama benim anladığım . Bir hatta gittiğinizde o hat düşmemesi için sürekli hasar atıp vuran oyun oynamanız lazım yani yakın mesafe çık vur çık vur yapmak lazım yoksa hat düşerse sizi biçerler kaçamazsın 48km hızın oluyor bu bir ikincisi mermi uçuş hızı düşmüş yakın mesafe oynama zorunluluğu sunduğu için sorun olmaz diye bakılmış sanırım ama çok düşmüş şuan sahip olanlar baya bir fark edecektir ben testlerde oynadım için çok net bir şey diyemem en iyisi test gelince bakmak .

Leopart 1

Bu tank bende yok daha almadım test pek oynamamıştım ama şimdi girdim baktım ve de değişikliklere baktım tank topu normal delişi 278mm çıkarılıyor grille 279 yani tank orta tank görünümlü tank avıcısı gibi durum olacak görünüyor ( hasar 420 çıkıyor 500 vurma potansiyeli var RNG amca ile ) ki isabet ve nişan alma hızı artıyor ek olarak özel mermi hızı 1600km çıkarılmış ki ebr vurulur uzaktan bence o hızla :P yani kısaca çok hızla yer değiştiren orta tank olup tank avıcısı topu olan bir şey olacak özel mermi kısmı için ben HEAT yerine APCR tercih eden biriyim bakalım teste görebileceğiz durumu nedir . 

Amx 30B 

Bunu da daha almadım test girdim baktım fakat bence zaten iyi bir tank gibi OP olur böyle gibi geldi şuan ki hali ile neredeyse 4k dayanan dps bunla 4k gelecek iyileştirilmiş donanım takan oyunda ne yapar bilmem içinden geçer herkesin sanırım :teethhappy:

Dip not : Şu olaya sinir olmaya başladım anlıyorum en kötü senaryo göre düşünen var fakat oyunda 1 tane gereksiz ucube Type 5 yaratığı üzerinden tankları değerlendireceksek hiç bir tankın top gücü tatmin etmez her tanka tank avıcısı topu koymak lazım sadece özel mermi atması lazım sizin gözünüz doysun olur . Oyunda farkındasınız deme 15 vs 15 max 3 tane Type 5 serisi olsun geri kalan 12 tankı biçip bunlara gelene kadar zaten atacağınızı atmış yapacağınızı yapmış olmanız lazım sona bu tank kalırsa girersin dibine hızınla kesersin olmuyorsa yapacak bir şey yok öte ki maça geçersin kusura bakmayın da uçuk senaryolar bakarak tüm tanklara da JPE100 topunu koyacak hali yok sanırım oyunun . LÜTFEN WG şu tankı sil oyundan herkes rahatlasın artık .  

Yapay zeka ile oynamıyoruz olmakdık senaryolar olabilir dün akşam E100 tankı vardı oyunda adam hiç spotlanmamış base yatmış orta tankım gittim adam beni açtı vurdu açılmadı öldürdü dibine girdik de açıldı öldürdü bizimkiler böyle enteresan kafalar da var oyunda yapacak bir şey yok . E100 lan E100 yuh yani ohaaa lan .utanır insan 

Edited by Tyhoun, 24 April 2019 - 07:53 AM.

TheLast_KebapBender #75 Posted 24 April 2019 - 07:47 AM

Lieutenant

• Player
  • 50132 battles
  • 1,844
  • [TR-U] TR-U

View PostSilent_Hunter_54, on 23 April 2019 - 11:14 PM, said:

Bu ne saçma bı denge böle yine firansiz aracını mükemmel lestirmisler oyunun tadı kaçmıştı iyice kaçtı madem orta tankları düzeltiyor sunuz 907 diyor neden ele almiyorsunuz t22 Med oyunun en kötü tankı oldu onu neden düzelt miyorsunuz hakkıyla alanlarin hakkını yiyorsun her geçen gün oyunu bozuyorsunuz...

Beyler bu adamdan korkun !

Anasını babasını hepimizi üstümüze benzin döküp cebinden sigarasını tutuşturmak için çıkardığı kibritle cayır cayır yakar ben sigara içiyordum der.. 

Kendi söylediği yalana inanan adam tehlikelidir.. 

Uzak durun.. :popcorn:

Edited by TheLast_KebapBender, 24 April 2019 - 07:49 AM.

Zaknafein_Do_Urden #76 Posted 24 April 2019 - 08:00 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3269 battles
  • 53
  • [ALIE] ALIE
Şu oyunda 90 tanede buf yapsanız, rus medi hegemonyasını kıramıyorsunuz. Hiç bir klan maçında bufladığınız hiç bir tank gene görünmeyecek. Rasgele maçlar için 30 b kasarım keyfime bakarım. gold mühimmat zayıf diye sevmezdim sadece. böyle olursa tadından yenmez. 

vuque #77 Posted 24 April 2019 - 10:25 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 18119 battles
  • 3,452
  • [YOQ] YOQ

Merhaba komutanlar,

STB-1 hakkında ayrıca şu bilgileri eklemek istiyoruz;

• Silahın etrafındaki ön zırhı geliştirdik ve güçlendirdik, böylece STB-1 oradaki zayıf noktadan kurtuldu.
  • Ayrıca kule zırhını geliştirdik ve bazı zayıf noktaları iyileştirdik, bu da delinmesini zorlaştırdı.

Bu değişikliklerin henüz kesin olmadığına ve supertest'ten sonra daha fazla değişiklik olabileceğine dikkat edilmelidir. Haberleri takip ettiğinizden emin olun ve savaş alanında bol şans!

Öncesi;

Before.png

Sonrası;

After.png

Edited by vuque, 25 April 2019 - 10:23 AM.

Spartiat777 #78 Posted 24 April 2019 - 10:37 AM

Captain

• Player
  • 40378 battles
  • 2,053

View Postvuque, on 24 April 2019 - 12:25 PM, said:

Merhaba komutanlar,

STB-1 hakkında ayrıca şu bilgileri eklemek istiyoruz;

• Silahın etrafındaki ön zırhı geliştirdik ve güçlendirdik, böylece STB-1 zayıf oradaki noktadan kurtuldu.
  • Ayrıca taret zırhını geliştirdik ve bazı zayıf noktaları tespit ettik, bu da delinmesini zorlaştırdı.

Bu değişikliklerin henüz kesin olmadığına ve supertest'ten sonra daha fazla değişiklik olabileceğine dikkat edilmelidir. Haberleri takip ettiğinizden emin olun ve savaş alanında bol şanslar!

Öncesi;

Before.png

Sonrası;

After.png

Herkesin kendi oynadığı tanka buff, diğer tüm tanklara nerf getirmeyi başardığınızda herkes memnun olacaktır :B

StronkGoldKebab #79 Posted 24 April 2019 - 10:48 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 17419 battles
  • 417
  • [DAVY] DAVY
Dönem dönem oyuna ara verdim.İş güç ve benzeri durumlardan ötürü her gelişimde oyunda köklü değişikler olmuştu.Med tanka ağır tanklarda olmayan zırh verilmesi, hem şarjörlü hem şarjörsüz gibi tanklar vb....Bu denli büyük değişikler yerine ufak ufak dokunuşlar yapılmalı.Her zamanki gibi çok büyük dokunuşlar yapıp daha sonra yeniden dengelemeye gidiyorsunuz.Bu stratejinizden vazgeçin!!!

Edited by StronkGoldKebab, 24 April 2019 - 10:49 AM.

TheThirdBest #80 Posted 24 April 2019 - 11:05 AM

Private

• Player
  • 14243 battles
  • 45
stb-1 lorr. 40t ile aynı delişe mi sahip olacak yani? Komik

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users