Jump to content

Polityka fair play: Zaktualizowana lista zakazanych modów

• Please log in to reply
178 replies to this topic

Blighthorn #121 Posted 26 April 2019 - 01:12 PM

Private

• Player
  • 44049 battles
  • 19
  • [_L4ST] _L4ST

View Postklosiu_1, on 26 April 2019 - 12:25 PM, said:

No to źle pamiętasz, bo krzaki nie traciły camo po strzale jak ja zaczynałem grać, a tedeki wtedy wyciągały pięćset metrów spota z lornetą na 4 tierze (reliktem tych czasów jest FCM na trzecim tierze, którego nie zmieniono). To że krzaki traciły bonus po strzale wprowadzono na tyle długo po moim rozpoczęciu gry, że już na tyle ogarniałem żeby to w ogóle odnotować :P

klosiu_1 Oj chyba jednak dobrze pamiętam. Napisałeś 5 lat - jest to nie prawda. Na dowód masz post z 2012 roku http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/192316-15-meter-bush-trick-shot-enemy-without-being-spotted/ Nie chce mi się szukać wcześniej.

View PostEtharr, on 26 April 2019 - 01:03 PM, said:

Zastanawiam się dosyć mocno i za nic nie mogę wymyślić jaką

nieuczciwą przewagę daje mi konto premium, które jest

ogólnodostępne lub mody z paczki Aslaina zmieniające wygląd

celownika, ikony pojazdów, wyświetlające postęp MoE lub

statystyki sesji. Przy czym mody z paczki Aslaina można pobrać

z oficjalnej strony modów WG, czyli także są dostępne dla każdego

chętnego.

Etharr, nie trzeba się mocno zastanawiać, wystarczy, że przeczytasz przykład jaki przytoczyłem z Zoom-outem. Nie udawajmy głupszych niż jesteśmy, mody na wygląd garażu czy celownika nie dają przewagi. A konto premium to nie mod i jest poza dyskusją.

ankuba57 #122 Posted 26 April 2019 - 01:22 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 34772 battles
  • 3,037

@Blighthorn - paczka Aslaina od dość dawna jest dostępna na WOT MOD czyli oficjalnej witrynie z modami administrowanej przez WG więc wszystko co jest tam dostępne NALEŻY  uznać za DOZWOLONE tym bardziej, że widnieją tam podpisy WG, że paczka została sprawdzona i jest zgodna z polityką Fair Play (na razie).

Blighthorn #123 Posted 26 April 2019 - 01:36 PM

Private

• Player
  • 44049 battles
  • 19
  • [_L4ST] _L4ST

View Postankuba57, on 26 April 2019 - 01:22 PM, said:

@Blighthorn - paczka Aslaina od dość dawna jest dostępna na WOT MOD czyli oficjalnej witrynie z modami administrowanej przez WG więc wszystko co jest tam dostępne NALEŻY  uznać za DOZWOLONE tym bardziej, że widnieją tam podpisy WG, że paczka została sprawdzona i jest zgodna z polityką Fair Play (na razie).

Ja to świetnie rozumiem, ankuba57, nie wypowiadam się co do paczki, tylko podaję konkretny przykład - jest mod Zoom-out, które daje przewagę w bitwie.

W jaki sposób daje przewagę - było podawane wielokrotnie w tym wątku. Powtórzę, że chodzi o zaglądanie z nad budynków w którą stronę obrócony jest przeciwnik oraz umożliwia zaglądanie z nad drzew w poszukiwaniu przestrzału przez skały (prawie jak tundra).

Podejście oficjalne WG: do gry go nie dodamy, bo są inne priorytety. Dodalibyśmy, może gdyby nie było moda, ale skoro już jest to po co.

Czyli masz moda - masz przewagę nad innymi, nie masz moda - twoja sprawa. Gra bez moda okazuje się być niepełna i wymagająca dodatkowych rozszerzeń aby wyrównać szanse. - To jest moim zdaniem niedopuszczalne.

Według mnie jest to osiągnięcie nieuczciwej przewagi nad osobami które nie mają tego moda, ponieważ aby mieć takie same możliwości jak użytkownicy tego moda to musisz go sobie po prostu zainstalować.

Ktoś mógłby powiedzieć: "no to sobie też zainstaluj". Ale to jest słaby argument, bo przecież jak ktoś ma inne cheaty to też niby mogę sobie je zainstalować itd.

WG powinno mieć zasadę: "wszystkie mody które dają przewagę w bitwie są zakazane" i sprawa by się sama rozwiązała.

Każde inne dopuszczanie, zezwalanie na mody dające przewagę jest moim zdaniem anty fair play.

ankuba57 #124 Posted 26 April 2019 - 01:56 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 34772 battles
  • 3,037
Ale to jest trudne do rozgraniczenia. Jednemu coś daje przewagę drugiemu nie. Mi na przykład pomagają wyraźne kolory ikonek na panelach graczy gdzie jednym rzutem  oka widzę jaki jest skład jeśli chodzi o rodzaj pojazdów obu drużyn (bo te oryginalne to ,,średniowiecze" wręcz utrudniają prawidłowe rozpoznanie czym gra drużyna, gdzie  trzeba jeszcze pokazać kolumnę z nazwą pojazdu)

Edited by ankuba57, 26 April 2019 - 01:59 PM.

Blighthorn #125 Posted 26 April 2019 - 02:06 PM

Private

• Player
  • 44049 battles
  • 19
  • [_L4ST] _L4ST

View Postankuba57, on 26 April 2019 - 01:56 PM, said:

Ale to jest trudne do rozgraniczenia. jednemu coś daje przewagę drugiemu nie, Mi na przykład pomagają wyraźne kolory ikonek na panelach graczy gdzie jednym rzutem  oka widzę jaki skład jeśli chodzi o rodzaj pojazdów obu drużyn (bo te oryginalne to ,,średniowiecze" gdzie  trzeba jeszcze pokazać kolumnę z nazwą pojazdu)

Racja, mi to nie dawałoby żadnej przewagi - jak bitwa się ładuje a potem czekam na rozpoczęcie to patrzę jakie są składy. Zwykle mam pełne składy po bokach z kolumną pojazdu. Chociaż kolumny z nickami to chyba z przyzwyczajenia.

Wydaje mi się, że tobie też nie daje to przewagi, tylko przyzwyczaiłeś się do innej prezentacji (albo rozleniwiłeś i stara prezentacja jest dla ciebie już nieczytelna, a do tego nieciekawa, mało atrakcyjna).

W rękach totalnego nooba Zoom-out również niewiele da. Jednak problem w tym, że jest on raczej używany przez ogarniętych graczy - patrz część CC. Wystarczy obejrzeć kilka streamów i zauważysz, że bez tego byłoby im trochę trudniej niektóre rzeczy robić. Chyba, że sam używasz, to wtedy możesz nie zauważyć, bo będzie to dla ciebie naturalne.

Etharr #126 Posted 26 April 2019 - 03:32 PM

Corporal

• Player
  • 10110 battles
  • 145
  • [-CNE-] -CNE-

View PostBlighthorn, on 26 April 2019 - 01:12 PM, said:

Etharr, nie trzeba się mocno zastanawiać, wystarczy, że przeczytasz przykład jaki przytoczyłem z Zoom-outem. Nie udawajmy głupszych niż jesteśmy, mody na wygląd garażu czy celownika nie dają przewagi. A konto premium to nie mod i jest poza dyskusją.

A kiedy napisałem, że korzystam z tego moda?

Pominę już fakt, że ten mod jest cały czas legalny,

a paczka Aslaina cały czas znajduje się na stronie

z modami, więc każdy chcący może z niego korzystać.

Ponadto trudno mówić o nieuczciwej przewadze jeśli

wydawca gry, ustalający reguły, tak nie uważa. Nie bronię

tego moda, bo jak dla mnie być go nie powinno, aczkolwiek

nie zmienia to mojej opinii, którą wyraziłem wcześniej.

Edited by Etharr, 26 April 2019 - 03:36 PM.

ankuba57 #127 Posted 26 April 2019 - 04:36 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 34772 battles
  • 3,037

View PostBlighthorn, on 26 April 2019 - 02:06 PM, said:

Racja, mi to nie dawałoby żadnej przewagi - jak bitwa się ładuje a potem czekam na rozpoczęcie to patrzę jakie są składy. Zwykle mam pełne składy po bokach z kolumną pojazdu. Chociaż kolumny z nickami to chyba z przyzwyczajenia.

Wydaje mi się, że tobie też nie daje to przewagi, tylko przyzwyczaiłeś się do innej prezentacji (albo rozleniwiłeś i stara prezentacja jest dla ciebie już nieczytelna, a do tego nieciekawa, mało atrakcyjna).

W rękach totalnego nooba Zoom-out również niewiele da. Jednak problem w tym, że jest on raczej używany przez ogarniętych graczy - patrz część CC. Wystarczy obejrzeć kilka streamów i zauważysz, że bez tego byłoby im trochę trudniej niektóre rzeczy robić. Chyba, że sam używasz, to wtedy możesz nie zauważyć, bo będzie to dla ciebie naturalne.

Przede wszystkim WG musi się wziąć za ,,czity" które ułatwiają grę  bez względu na mapę, czy przebieg samej bitwy . Zoomout pomoże tylko w określonych sytuacjach, które niekoniecznie zaistnieją w trakcie bitwy. Lepiej niech to robią pojedynczymi modami niż hurtem przez co może mniej będzie pomyłkowych banów.

Edited by ankuba57, 26 April 2019 - 04:40 PM.

Rododendron111 #128 Posted 26 April 2019 - 04:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 91824 battles
  • 329
  • [RODO] RODO
W mojej ocenie podstawa to ukrycie statystyk graczy, z chwilą gdy trafisz na 3 arty to ta gra traci sens ...

Blighthorn #129 Posted 26 April 2019 - 10:45 PM

Private

• Player
  • 44049 battles
  • 19
  • [_L4ST] _L4ST

View PostEtharr, on 26 April 2019 - 03:32 PM, said:

A kiedy napisałem, że korzystam z tego moda?

Pominę już fakt, że ten mod jest cały czas legalny,

a paczka Aslaina cały czas znajduje się na stronie

z modami, więc każdy chcący może z niego korzystać.

Ponadto trudno mówić o nieuczciwej przewadze jeśli

wydawca gry, ustalający reguły, tak nie uważa. Nie bronię

tego moda, bo jak dla mnie być go nie powinno, aczkolwiek

nie zmienia to mojej opinii, którą wyraziłem wcześniej.

Etharr, a kiedy napisałem, że korzystasz? Podałem ci przykład moda, który mimo braku magicznych właściwości może być uznany za kontrowersyjny, bo daje przewagę w grze.

Niezależnie od tego czy wydawca w danym momencie dopuszcza ich użycie, mody dające przewagę są w użyciu w grze. O przewadze można mówić, jeśli jesteś w stanie robić dzięki nim to czego nie byłbyś w stanie zrobić bez nich, lub mógłbyś zrobić to nie aż tak skutecznie.

"Nieuczciwe" jest to, że dostęp do tej przewagi wymaga instalacji moda - czyli jest to przewaga niedostępna dla użytkowników niezmodowanej wersji gry.

Niejako użytkownicy zmuszeni są do instalacji tego moda - jeśli chcą mieć takie same możliwości. Nie każdemu się ta sytuacja podoba, bo nie każdy chce używać modów.

Taka sytuacja nie jest moim zdaniem fair play.

View Postankuba57, on 26 April 2019 - 04:36 PM, said:

Przede wszystkim WG musi się wziąć za ,,czity" które ułatwiają grę  bez względu na mapę, czy przebieg samej bitwy . Zoomout pomoże tylko w określonych sytuacjach, które niekoniecznie zaistnieją w trakcie bitwy. Lepiej niech to robią pojedynczymi modami niż hurtem przez co może mniej będzie pomyłkowych banów.

Zgadza się, ankuba57, są gorsze czity. Zajęcie się nimi jest ważniejsze. Nie zmienia to jednak faktu, że dopuszczanie modów dających przewagę jest w moim odczuciu anty fair play.

Wystarczyłoby proste sformułowanie "wszystkie mody dające przewagę w bitwie są niedozwolone".

Jeśli mod pozwala ci robić rzeczy, których nie byłbyś w stanie robić bez moda (albo tak skutecznie), to coś jest nie tak.

Ikonek w składach drużyny przecież się nie czepiam, ale już takie dodatkowe info o HP drużyny, o HP czołgu dostępne po tym jak zniknie, które były wyspotowane a które nie itd. to już daje lekką przewagę, ale można się kłócić, że da się to przecież zapamiętać,albo obliczać w pamięci. Zoom-out jest jednak gorszy, bo jesteś w stanie zobaczyć rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć i które umożliwiają podjęcie decyzji lub wykonanie akcji, jakich nie podjąłbyś/nie wykonał tak skutecznie bez informacji jakie ci ten mod daje.

Jeśli WG podoba się efekt jaki daje mod, to powinien zaimplementować go w grze, dając wszystkim dostęp do funkcjonalności dającej przewagę. W przeciwnym razie jednoznacznie ogłosić, że mod jest niedopuszczalny, ponieważ daje przewagę - to byłoby fair play.

Natural__ #130 Posted 27 April 2019 - 08:08 AM

Captain

• Player
  • 36507 battles
  • 2,036
  • [S_W_F] S_W_F

View Postankuba57, on 26 April 2019 - 05:36 PM, said:

Zoomout pomoże tylko w określonych sytuacjach, które niekoniecznie zaistnieją w trakcie bitwy.

Średnio, pewnie w każdej bitwie.

Ewidentnie mod dający przewagę 

mko_okm #131 Posted 27 April 2019 - 11:23 AM

Lance-corporal

• Player
  • 44032 battles
  • 55
  • [MEME] MEME
Dalej można pobrać zakazane mody z https://wgmods.net/ Chyba powinniście się temu przyjrzeć :) 

RaJCeL #132 Posted 27 April 2019 - 11:58 AM

Lieutenant

• Player
  • 24642 battles
  • 1,602

View Postmko_okm, on 27 April 2019 - 12:23 PM, said:

Dalej można pobrać zakazane mody z https://wgmods.net/ Chyba powinniście się temu przyjrzeć :) 

Po raz enty w tym temacie... Zwróć uwagę, że nowe rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 czerwca...

hary70PL #133 Posted 27 April 2019 - 09:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49026 battles
  • 601

Co tutaj się dzieje, głowa boli, ręce opadają, OMG. Niech Wargaming zakaże używania wszystkich modów i każdego z osobna i po problemie. Wczoraj mod był legalny jutro będzie zakazany, hahahaha to jest chore i śmieszne. Czyli każdy kto używał i używa nadal tych modów do dnia 1 czerwca, był cheaterem i nadal jest cheaterem !?. 

"Jak dotąd te modyfikacje nie są zakazane - nowe zasady Polityki Fair Play wejdą w życie dopiero 1 czerwca" !?. Jak dotąd te modyfikacje nie są zakazane ............. !?, ludzie brak słów i ręce opadają !?.

Czyli mody są nielegalne i zabronione ale mogę je nadal używać aż do 1 czerwca, OMG co za ludzie pracują w tym WG, co to za bzdury.

Od 1 czerwca zakazane będą mody typu "kierunek skierowania dział na minimapie", "strzałki do najbliższych przeciwników" itd.  Szanowne Wargaming co to za bzdury, jest wiele gorszych modów, które w dużo większy sposób pomagają i dają graczom przewagę a które są nadal legalne !.

Nie gram już w WOT-a, 10 dni temu wywaliłem tą ustawioną grę do kosza. Dlatego śmiało w tym momencie mogę wymienić kilka modów które już lata temu powinny być zakazany i dziwi mnie że nadal nikt ich nie zakazał !.

Najlepszym przykładem na moje słowa niech będzie np: mod zoom, przybliżenie w przód aż do x60 a w górę aż x500 !. To jest największy legalny cheat w tej grze, w pełni legalny i nadal WG nie zakazuje używania tego moda !. 

Jeżeli ktoś podważa moje słowa, twierdząc że mod zoom nie daje nam przewagi w grze to uważam że ma "5 lat, kręcone włosy" i nie ma pojęcia co mówi. Mam kilku znajomych którym pokazałem tego moda, są to gracze którzy do tej pory nie używali modów. Jak zobaczyli zbliżenie w przód x60 to zwariowali i mieli niezły opad szczęki, bo do tej pory czołg który miał 2 centymetry w oddali, dzięki zoomowi x60 ma aż 20 centymetrów. Nie wspomnę o zoomie x500 w górę, z tym modem bez problemu możemy podnieść kamerę w górę na tyle aby zobaczyć co robi, w jaką stronę jest obrucony wróg i nie tylko, mogę śmiało zerknąć na koniec mapy i podziwiać całą mapę z lotu ptaka !. To nie jest cheat !?, jest i to największy jaki na dzień dzisiejszy znam. Od pokazania tego moda znajomym kilka lat temu,  do dnia dzisiejszego nie potrafią bez tego moda grać. Mogą nie mieć innych modów ale mod zoom jest dla nich priorytetem, śmiało można powiedzieć że daje im tak znaczną przewagę że nie potrafią już dobrze bez  tego moda grać.

Ok, kończę te moje wypociny, to i tak nie ma sensu a i szkoda mojego czasu. 10 dni bez WOT-a i jestem szczęśliwszy !.

Wyder #134 Posted 28 April 2019 - 09:00 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 30169 battles
  • 344
  • [NSZP] NSZP

no i tradycyjnie

ZA CO DOSTAŁEM BANA?!?!?!

Natural__ #135 Posted 28 April 2019 - 04:37 PM

Captain

• Player
  • 36507 battles
  • 2,036
  • [S_W_F] S_W_F

View PostWyder, on 28 April 2019 - 10:00 AM, said:

no i tradycyjnie

ZA CO DOSTAŁEM BANA?!?!?!

I stwierdzenie: miałem tylko Aslaina...

To moje ulubione powiedzonko :)

Już współczuję tym, co nadal go pobierają ale niby WG będzie banowało dopiero od lipca :) 

Msciboj #136 Posted 28 April 2019 - 04:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18951 battles
  • 1,486

View PostNatural__, on 28 April 2019 - 03:37 PM, said:

Już współczuję tym, co nadal go pobierają ale niby WG będzie banowało dopiero od lipca :) 

Przecież wiesz że możesz dostać bana za nic. Samo Wg to przyznawało. 

ankuba57 #137 Posted 28 April 2019 - 05:06 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 34772 battles
  • 3,037

View Posthary70PL, on 27 April 2019 - 09:44 PM, said:

...

Nie gram już w WOT-a, 10 dni temu wywaliłem tą ustawioną grę do kosza. Dlatego śmiało w tym momencie mogę wymienić kilka modów które już lata temu powinny być zakazany i dziwi mnie że nadal nikt ich nie zakazał !.

.....

Do zobaczenia za czas jakiś.

Wyder #138 Posted 28 April 2019 - 05:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30169 battles
  • 344
  • [NSZP] NSZP

dostałem paczkę modów od kolegi byłem u niego i widziałem nie miał krzaków miał super laser który pokazywał gdzie kto celuje i miał też takiego świetnego moda który sam celował w wybrane wcześniej miejsca!

za takie coś nie powinno być bana!

hary70PL #139 Posted 28 April 2019 - 07:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49026 battles
  • 601

View Postankuba57, on 28 April 2019 - 04:06 PM, said:

Do zobaczenia za czas jakiś.

A dziękuję, kiedyś może tak, na dzień dzisiejszy na 100% mówię NIE !. Już raz usunąłem WOT-a z dysku, ponownie skusiły mnie nowe zmiany i dodatkowe drzewko PL. Niestety żałuję że wróciłem, teraz mówię dość i zrobię wszystko aby w WOT-a nie grać. Oczywiście jak będzie jakaś promocja lub coś ciekawego to pyknę parę bitew, ale już od dobrego roku i tak rozgrywałem coraz mniej bitew, w porównaniu do lat ubiegłych. 

Zresztą po co mam się denerwować grając w WOT-a, skoro gra ma sprawiać przyjemność z grania a nie drażnić. Mam ponad 80 świetnych gier na Steamie i nie tylko, wszystko za free, wszystko przypisane do kont przez ostatnie 6 lat zabawy z WOT-em. Nie wspomnę o tym że grając w WOT-a za każdym razem marnowałem  +- 4- 6 godzin. Teraz gram na luzie 2 godzinki, mam więcej czasu dla rodziny, rower, góry, i milion innych rzeczy.

Aktualnie przez te 10 dni, zakończyłem zabawę z Alien Rage - Unlimited, już dawno gra nie sprawiła mi takiej przyjemności z grania.

Właśnie zainstalowałem na dysk Destiny 2, po weekendzie zaczynam zabawę. Gra również za free więc po co i na co mi WOT !?.

Każdy kto pisze bzdety, bzdury, brednie itd. itp. typu "dostałem bana za paczkę Aslaina", powinien już dawno iść się leczyć.

Jest prosta zasada !. JEŻELI NIE MASZ WYSTARCZAJĄCYCH, CHOĆBY NAJMNIEJSZYCH DOWODÓW NA SWOJE ZARZUTY, TO NIE ZARZUCAJ NIGDY NIC NIKOMU, NIE MASZ TAKIEGO PRAWA !

Po1. Od wielu lat używam paczki od Aslaina, od wielu lat używa jej wielu graczy, a o BANACH pisze jedynie marny procent. Zdajecie sobie sprawę, że to najbardziej popularna paczka w całej Europie !. Paczkę Aslaina bardzo wysoko oceniło aż 18667 użytkowników !?.

Po2. I najważniejsze !. Paczkę Aslaina można pobrać bezpośrednio ze strony Wargaming, link do strony:  https://wgmods.net/ Skoro nadal twierdzisz że dostałeś BAN za używanie paczki Aslaina to zarzuty składaj wpierw do Wargaming ponieważ to Wargaming udostępnia tą paczkę !.

Po3. Każdemu kto pisze takie bzdury, "dostałem bana za paczkę Aslaina", polecam dokładnie zapoznać się z tym linkiem. https://aslain.com/i...odpack-aslaina/

Edited by hary70PL, 28 April 2019 - 07:58 PM.

Natural__ #140 Posted 28 April 2019 - 09:42 PM

Captain

• Player
  • 36507 battles
  • 2,036
  • [S_W_F] S_W_F

View Posthary70PL, on 28 April 2019 - 08:18 PM, said:

Paczkę Aslaina bardzo wysoko oceniło aż 18667 użytkowników !?.

... z których 16785 już zbanowano :)

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users