Jump to content

Polityka fair play: Zaktualizowana lista zakazanych modów

• Please log in to reply
178 replies to this topic

radekswak #161 Posted 02 May 2019 - 01:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 26258 battles
  • 94

Witam

widzę fale nienawiści w stronę Aslaina.

Rozumiem, ze jego dochody mogą być "sola w oku" dla wielu "schmalcownikow ".

Ale Aslain " sprzedaje " zatwierdzoną  przez WOT paczkę.

A reklamowanie przez CC innych " oczywiście jedynych słusznych , prawdziwych i legalnych " modów  jest takie sobie.

Trzeba być głupcem, żeby instalować mody, które nie dają nam przewagi. Nawet jeśli ten mod daje tylko dodatkowe informacje.

P:S.

Pierdoły, ze ktoś kiedyś miał ban za Aslaina są tak wiarygodne jak informacje, ze w Afryce nie żyją Pingwiny.

muriceps #162 Posted 02 May 2019 - 01:57 PM

Major General

• Player
  • 28979 battles
  • 5,036
  • [_CHS_] _CHS_

up. nic nie rozumiesz.

Revanche25 #163 Posted 02 May 2019 - 02:57 PM

Major General

• Clan Diplomat
  • 39469 battles
  • 5,482
  • [FNPRO] FNPRO

View Postmuriceps, on 02 May 2019 - 01:57 PM, said:

up. nic nie rozumiesz.

Cóż są gracze gotowi bronić autorów paczek niczym olinek333 HEGMAN po ujawnieniu co dodawał do swojego instalatora. Jak to ładnie wtedy _PabIo_ stwierdził - ruszają do boju niczym psy bojowe, jak tylko trzeba bronić pana to się pojawiają by pokornie zlizać języczkiem wszystkie złe prosty kierowane do swojego właściciela.

Spoiler

hary70PL #164 Posted 02 May 2019 - 07:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49026 battles
  • 601

View Postmuriceps, on 02 May 2019 - 12:57 PM, said:

up. nic nie rozumiesz.

View PostRevanche25, on 02 May 2019 - 01:57 PM, said:

Cóż są gracze gotowi bronić autorów paczek niczym olinek333 HEGMAN po ujawnieniu co dodawał do swojego instalatora. Jak to ładnie wtedy _PabIo_ stwierdził - ruszają do boju niczym psy bojowe, jak tylko trzeba bronić pana to się pojawiają by pokornie zlizać języczkiem wszystkie złe prosty kierowane do swojego właściciela.

Spoiler

Zastanawia mnie ile Wy macie lat, że wypisujecie takie bzdury.

Pisałem to już 10-ki razy napiszę po raz enty, ponieważ widzę że czegoś tutaj nie rozumiecie, a szkoda, prościej tłumaczyć już się nie da.

Po1. Nigdy nie broniłem paczki Aslaina, po co mam ją bronić skoro nic z tego nie mam. Do wszystkich modów w paczce można mieć dostęp z różnych źródeł, w końcu te wszystkie mody można pobrać z wielu stron internetowych. Gracze używają paczkę Aslaina jedynie dla własnej wygody, po prostu wszystkie mody w końcu można mieć w jednej paczce. Paczka Aslaina to nie jedyne źródło z tymi modami, w końcu Aslain ich nie napisał.   

Po2. Po 6 latach grania dałem sobie w końcu spokój z WOT-em, i cieszę się że wywaliłem Tą grę z dysku. Oczywiście nie jestem pierwszy i nie ostatni. Wystarczy zerknąć na ilość graczy na serwerach EU. O 10-kach botów z rana nawet nie wspomnę, w końcu ktoś grać musi. Nie wiem czy był to błąd ale grałem w teamie 10 na 15 graczy ?!. 

Po3. Na 100% !. Nie wywaliłem WOT-a przez to że ktoś tam używa jakiś cheatów, osobiście mam to gdzieś kto jakich modów używa. Grałem przez 6 lat, mam prawie 50 tys. bitew i nigdy modyfikacje nie przeszkadzały mi tak bardzo jak inne czynniki które psują, niszczą WOT-a od pewnego czasu. Po prostu widzę że jechanie po Aslainie stało się modą, w końcu trzeba o czymś na forach pisać.  Powiedzmy sobie szczerze ilu tych cheaterów widzieliście ?, 1 może 2 ok niech będzie 3 za cały dzień grania. Ta gra posypała się już dawno i nic i nikt tego nie zmieni i niema to nic wspólnego z modyfikacjami.

Po4. I najważniejsze !. Uwaga ten punkt proszę przeczytać ze zrozumieniem, a najlepiej się z nim przespać, zanim coś głupiego ponownie napiszecie. UWAGA NIE BRONIĘ ASLAINA, JAK PISAŁEM NAWET NIE ZNAM CZŁOWIEKA, ALE NIE LUBIĘ JAK KTOŚ PO KIMŚ WIESZA PSY, ZA NIC, NIE MAJĄC ŻADNYCH DOWODÓW !!!. Aslain ma największą paczkę w całej Europie, mowa o ilości modów jakie znajdują się w jednej paczce. WSZYSTKIE MODY W TEJ PACZCE SĄ LEGALNE, ZGODNE Z POLITYKĄ FAIR PLAY !. SKORO KTOŚ NA TYM FORUM CHCE NADAL GŁUPKOWATO DYSKUTOWAĆ O TYM FAKCIE, PROSZĘ ABY NATYCHMIAST TEN FAKT ZGŁOSIŁ DO SUPORTU WARGAMING. OCZYWIŚCIE NIE MACIE NAJMNIEJSZYCH DOWODÓW, DLATEGO NIC, NIGDZIE, NIKOMU NIE ZGŁOSICIE. LUDZIE CO WY ZA BZDURY WYPISUJECIE !? - DLACZEGO ASLAIN NIE MOŻE MIEĆ W PACZCE WSZYSTKICH DOSTĘPNYCH NA RYNKU MODÓW ?! DLACZEGO ? SKORO WEDŁUG POLITYKI FAIR PLAY TE MODY SĄ LEGALNE ?!. KOLEJNY JUŻ RAZ PISZĘ DO TYCH CO NADAL NIC NIE ROZUMIEJĄ, WYPISUJĄC BZDURY. SKORO UWAŻACIE ŻE W PACZCE ASLAINA ZNAJDUJE SIĘ CHOCIAŻ JEDEN NIELEGALNY MOD, ZAKAZANY MOD, TO ZGŁOŚCIE TO WPIERW DO WARGAMING. PO ZA TYM WEDŁUG WAS WARGAMING ŁAMIE ZASADY POLITYKI FAIR PLAY, SKORO OSOBIŚCIE UDOSTĘPNIA PACZKĘ ASLAINA !.  STRONA WARGAMING https://wgmods.net/

Skoro coś nie jest zakazane, nie jest zabronione, TO NA 100% JEST DOZWOLONE I LEGALNE. I KONIEC TEGO TEMATU.

Ps. Jak już pisałem nie raz, odpisuję jedynie na konkretne komentarze. Nie mam 15 lat i kręconych włosów, aby prowadzić dziecinne, bezsensowne dyskusje.

WHYWE #165 Posted 03 May 2019 - 12:21 AM

Lance-corporal

• Player
  • 1335 battles
  • 97
  • [WHYME] WHYME

View Postradekswak, on 02 May 2019 - 01:53 PM, said:

Pierdoły, ze ktoś kiedyś miał ban za Aslaina są tak wiarygodne jak informacje, ze w Afryce nie żyją Pingwiny.

No cóż radzio może dla chłopca z klapkami na oczach to mało wiarygodne ale jednak prawdziwe https://www.legalnomads.pl/artykuly/pingwiny-w-afryce/ 

WOT_Barsa8 #166 Posted 03 May 2019 - 08:12 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 20294 battles
  • 1,363
  • [GE-PL] GE-PL

View Post_Patrol, on 30 April 2019 - 11:02 AM, said:

Kolego hary70pl, wydaje mi się, że nie o to chodzi czy Aslain jest Polakiem, czy nie. Jak wiemy Aslain dodawał wszystko, co na drzewo nie ucieka, więc myślę, że to o to chodzi.

Za przykład podam kieruneczki lufeczek wrogich pojazdów na minimapie. Jak wiesz ten syf jest w Aslainach, ale nie ma i nie było tego czegoś w paczce modów gracza Automatyk.

Nie muszę zgadywać dlaczego, bo wiem, że Automatyk wie co znaczy grać fair play więc polecam jego paczkę modów.

View Postmuriceps, on 30 April 2019 - 11:25 AM, said:

up. Hary, jak to Hary, nawet nie rozumie powiedzenia "Polak Polakowi Polakiem", co jest takim niby synonimem "człowiek człowiekowi wilkiem" jak zwykle wypisuje swoje mądrości, od których czytania zęby bolą. Mam nadzieję, że zachowa się jak mężczyzna i dotrzyma słowa i nie będzie grał. Wiadomo, że jako Polak wywiązuje się ze zobowiązań :harp:

Co do paczki A. Nie wierzę, że nie wiedział, jakie mody dodaje. Oczywiście zawsze może powiedzieć: no przecież nie odpowiadam za to, co sobie gracze instalują z mojej paczki. Ale ja takich bzdur nie kupuję. Zbanowali jakiegoś dzieciaka co w ciemno zainstalował świństwo, to dając mu dostęp do świństwa jesteś za to współodpowiedzialny. W mojej ocenie nie trzeba wielkiego rozumu aby wiedzieć, które mody dają przewagę. Sęk w tym, że niektórzy twórcy paczek zdają się mieć głowy odwrócone w drugą stronę i udają, że tego nie widzą bo liczy się.... popularność paczki/ilość pobrań?

Czemu miał nie dodawać kierunków luf na minimapie skoro były i do czerwca nadal są dozwolone.... Czyli nie są oficjalnie czitami, bo to tylko WG może powiedzieć czy to jest czit czy nie, czy się to komuś podoba czy nie.

Jeżeli Aslain wcześniej wrzucał do paczek coś co było na dany czas niedozwolone to było to karygodne i tak samo jak na yellow bannego tak na niego trzeba patrzeć podobnie...ale jeśli tego nie robił to bijecie pianę o nic....

07:16 Added after 4 minutes

View PostNatural__, on 29 April 2019 - 04:50 AM, said:

Na żartach się nie znasz?

Ale skoro na poważnie... to widzę że mocno, co niektórych zaboli wywalenie kierunku dział czy strzałki do najbliższego wroga. Bronią tego Aslaina nogami i rękami. No chyba, że w instalacji tych paczuszek chodzi jedynie o wątpliwej urody "choinkę" na ekranie. Różne są gusta.

Nie używałem więc nie zaboli...jakby wywalili zooma to by pewnie zabolało, na szczęście dla mnie i dla gry to jest legalne. Z Aslainem jak z xvm boli niktórych mocno, że inni potrafią z tego korzystać...

Edited by WOT_Barsa8, 03 May 2019 - 08:26 AM.

addept #167 Posted 03 May 2019 - 09:30 AM

Lieutenant General

• Player
  • 47730 battles
  • 6,628
  • [-YUP-] -YUP-

Sam korzystam z paczki Aslaina. Kiedyś sam ściągałem pojedyncze mody z różnych stron, paczki po prostu sprawiły, że było to prostsze i wygodniejsze. I chwała twórcom paczek za to, że człowiek nie musiał się błąkać po różnych stronach (być może również podejrzanych) i szukać aktualnych wersji ulubionych modów. 

Odkąd weszło Centrum Modów wszystko stało się bardziej przejrzyste, korzystanie z paczek jest już zbędne, ale nadal bardzo ułatwia sprawę. Oszczędność czasu potrzebnego na szukanie poszczególnych modów i mniej problemów związanych z odrębną instalacją każdego z tych modów (przy ręcznej instalacji zdarzało się kiedyś, że mody gryzły się ze sobą). 

Brawa dla twórców paczek za to wszystko. Naprawdę, świetna robota. 

ale ...

Jeżeli ktoś nie bierze odpowiedzialności za swoją paczkę i ładuje w nią wszystko, w myśl zasady, że co nie jest oficjalnie zakazane, to jest dozwolone, to nie może mieć czystego sumienia i być całkiem w porządku. Narkotyki też kiedyś były legalne w wielu częściach świata. Problem w tym, że jak je zdelegalizowano to już dla ogromnej rzeszy ludzi były za późno, bo byli od narkotyków uzależnieni. Tak samo w WOT ludzie uzależnili się od modów, które zostały zakazane. W sumie mafia narkotykowa w ten właśnie sposób działa do dzisiaj: rozdają darmowe próbki narkotyków, chwalą ich działanie, umniejszają szkodliwość, a potem gdy ktoś się od narkotyków uzależni jest już za późno. Co z tego, że te mody nie były one na czarnej liście, skoro wielu graczy podnosiło sprawę ich szkodliwości z punktu widzenia zasad Fair Play oraz było wiadomo, że w każdej chwili mogą one trafić na listę modów zakazanych? Aslain i inni również o tym wiedzieli, ale cynicznie promowali i dalej promują podejrzane mody. 

Aslain działa na granicy prawa Wargamingu. Jest cwany. Wielu takich cwaniaków wokół nas. Wielu z nich odnosi sukcesy na szarej strefie i działaniach na granicy prawa, wybijając się na szczyt. Wielu też ma problemy z prawem i marnie kończy. 

Może i Aslain jest legalny, ale na pewno nie jest kryształowym człowiekiem o nieskazitelnej moralności. Zrobił fajną paczkę, ale napompował ją również takimi modami, które prędzej czy później trafiają na czarną listę. Czy to go czegoś nauczyło? Nie sądzę. Jest cyniczny i wyrachowany. Liczy się tylko popularność paczki i ewentualne korzyści z nią związane. Dalej pakuje się w mody, które są kontrowersyjne, a jak przychodzi co do czego, to umywa ręce i twierdzi, że jest wszystko ok. bo on niby postępował zgodnie z wytycznymi WG. Owszem, być może i tak, ale niech to powie ludziom, którzy np. zapomnieli zaktualizować jego paczkę (bo akurat działała, więc po co ją zmieniać) i dostali bana. Trzeba pamiętać również, że przed erą polityki Fair Play istniały również ogólne zasady od WG na temat modów, co prawda bardzo mętne i wodniste, ale jednak jakieś były, a Aslain  te zasady również wtedy miał całkiem w nosie, dodając mody naruszające te zasady do swojej paczki, więc sprawa jego paczki (czy też innych paczek) nie jest nowa, tylko ciągnie się od lat. 

Co więcej, nigdy nie masz pewności czy pracownik WG, który weryfikuje użytkowników nie pomyli dat i nie da Tobie bana za coś, co jeszcze tydzień było legalne. Wszak samo Wargaming przyznało ostatnio, że przy banowaniu graczy błędy mogą się zdarzyć na poziomie 2-3%. Przy 10 tysiącach banów jest to już 200-300 osób. Ilu z nich korzystało z legalnych paczek?

Oczywiście to wszystko dotyczy wielu twórców paczek, nie tylko Aslaina. Aslain jest tylko przykładem z naszego podwórka z uwagi na to, że jest w sumie takim trochę monopolistą na rynku polskich paczek i jednym z największych twórców paczek w grze. 

Paczki to fajna rzecz, ale jak zainstalujecie sobie bezkrytycznie podejrzaną aplikację np. z Google Play, przez co stracicie wszystkie oszczędności wykradzione przez hackera, to nawet Google umyje ręce, co najwyżej wyda komunikat z przeprosinami. Możecie również wtedy pozwać Google na drodze sądowej i czekać 10 lat na rozstrzygnięcie sprawy. Powodzenia. 

Tak więc moja rada: korzystać można, ale ostrożnie i z rozwagą. Nie tykać się podejrzanych modów, nawet jeżeli są w zweryfikowanej paczce w Centrum Modów. Traktować paczki jako skarbnicę modów, ale z realnymi zagrożeniami, za które twórca paczek nie bierze żadnej odpowiedzialności, bo on ma to po prostu w czterech literach i jak coś się stanie z Waszym kontem w grze, to nie usłyszycie od niego choćby nawet słowa pocieszenia, a wręcz przeciwnie. Usłyszycie, że to Wasza wina. I będzie to w sumie prawda. Bo to będzie Wasza wina, że zbytnio zaufaliście Aslainowi.

WOT_Barsa8 #168 Posted 03 May 2019 - 10:51 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 20294 battles
  • 1,363
  • [GE-PL] GE-PL
To może zbyt dalekie porównanie ale Wy chyba nie ogarniacie jak funkcjonuje biznes, nie tylko w Polsce... Gdy można coś ugrać na przepisach czy podatkach to się to robi, bo jedyna wykładnia oficjalna jest państwo, tutaj ta "wykładnią" jest WG i działa się tak jak oni pozwalają. Ja nigdy nie grałem na kierunkach luf czy odległości do czolgow, bo według mnie to jest/byl czit ( to było moje widziwmisie) ale według WG juz nie... Więc pisanie, że twórca paczki promuje czity gdy oficjalnie wszystko jest ok jest śmieszne. Jak we wszystkim trzeba mieć swój rozum.

braus9 #169 Posted 03 May 2019 - 11:12 AM

Private

• Player
  • 32058 battles
  • 16

View Postaddept, on 03 May 2019 - 08:30 AM, said:

Sam korzystam z paczki Aslaina. Kiedyś sam ściągałem pojedyncze mody z różnych stron, paczki po prostu sprawiły, że było to prostsze i wygodniejsze. I chwała twórcom paczek za to, że człowiek nie musiał się błąkać po różnych stronach (być może również podejrzanych) i szukać aktualnych wersji ulubionych modów. 

Odkąd weszło Centrum Modów wszystko stało się bardziej przejrzyste, korzystanie z paczek jest już zbędne, ale nadal bardzo ułatwia sprawę. Oszczędność czasu potrzebnego na szukanie poszczególnych modów i mniej problemów związanych z odrębną instalacją każdego z tych modów (przy ręcznej instalacji zdarzało się kiedyś, że mody gryzły się ze sobą). 

Brawa dla twórców paczek za to wszystko. Naprawdę, świetna robota. 

ale ...

Jeżeli ktoś nie bierze odpowiedzialności za swoją paczkę i ładuje w nią wszystko, w myśl zasady, że co nie jest oficjalnie zakazane, to jest dozwolone, to nie może mieć czystego sumienia i być całkiem w porządku. Narkotyki też kiedyś były legalne w wielu częściach świata. Problem w tym, że jak je zdelegalizowano to już dla ogromnej rzeszy ludzi były za późno, bo byli od narkotyków uzależnieni. Tak samo w WOT ludzie uzależnili się od modów, które zostały zakazane. W sumie mafia narkotykowa w ten właśnie sposób działa do dzisiaj: rozdają darmowe próbki narkotyków, chwalą ich działanie, umniejszają szkodliwość, a potem gdy ktoś się od narkotyków uzależni jest już za późno. Co z tego, że te mody nie były one na czarnej liście, skoro wielu graczy podnosiło sprawę ich szkodliwości z punktu widzenia zasad Fair Play oraz było wiadomo, że w każdej chwili mogą one trafić na listę modów zakazanych? Aslain i inni również o tym wiedzieli, ale cynicznie promowali i dalej promują podejrzane mody. 

Aslain działa na granicy prawa Wargamingu. Jest cwany. Wielu takich cwaniaków wokół nas. Wielu z nich odnosi sukcesy na szarej strefie i działaniach na granicy prawa, wybijając się na szczyt. Wielu też ma problemy z prawem i marnie kończy. 

Może i Aslain jest legalny, ale na pewno nie jest kryształowym człowiekiem o nieskazitelnej moralności. Zrobił fajną paczkę, ale napompował ją również takimi modami, które prędzej czy później trafiają na czarną listę. Czy to go czegoś nauczyło? Nie sądzę. Jest cyniczny i wyrachowany. Liczy się tylko popularność paczki i ewentualne korzyści z nią związane. Dalej pakuje się w mody, które są kontrowersyjne, a jak przychodzi co do czego, to umywa ręce i twierdzi, że jest wszystko ok. bo on niby postępował zgodnie z wytycznymi WG. Owszem, być może i tak, ale niech to powie ludziom, którzy np. zapomnieli zaktualizować jego paczkę (bo akurat działała, więc po co ją zmieniać) i dostali bana. Trzeba pamiętać również, że przed erą polityki Fair Play istniały również ogólne zasady od WG na temat modów, co prawda bardzo mętne i wodniste, ale jednak jakieś były, a Aslain  te zasady również wtedy miał całkiem w nosie, dodając mody naruszające te zasady do swojej paczki, więc sprawa jego paczki (czy też innych paczek) nie jest nowa, tylko ciągnie się od lat. 

Co więcej, nigdy nie masz pewności czy pracownik WG, który weryfikuje użytkowników nie pomyli dat i nie da Tobie bana za coś, co jeszcze tydzień było legalne. Wszak samo Wargaming przyznało ostatnio, że przy banowaniu graczy błędy mogą się zdarzyć na poziomie 2-3%. Przy 10 tysiącach banów jest to już 200-300 osób. Ilu z nich korzystało z legalnych paczek?

Oczywiście to wszystko dotyczy wielu twórców paczek, nie tylko Aslaina. Aslain jest tylko przykładem z naszego podwórka z uwagi na to, że jest w sumie takim trochę monopolistą na rynku polskich paczek i jednym z największych twórców paczek w grze. 

Paczki to fajna rzecz, ale jak zainstalujecie sobie bezkrytycznie podejrzaną aplikację np. z Google Play, przez co stracicie wszystkie oszczędności wykradzione przez hackera, to nawet Google umyje ręce, co najwyżej wyda komunikat z przeprosinami. Możecie również wtedy pozwać Google na drodze sądowej i czekać 10 lat na rozstrzygnięcie sprawy. Powodzenia. 

Tak więc moja rada: korzystać można, ale ostrożnie i z rozwagą. Nie tykać się podejrzanych modów, nawet jeżeli są w zweryfikowanej paczce w Centrum Modów. Traktować paczki jako skarbnicę modów, ale z realnymi zagrożeniami, za które twórca paczek nie bierze żadnej odpowiedzialności, bo on ma to po prostu w czterech literach i jak coś się stanie z Waszym kontem w grze, to nie usłyszycie od niego choćby nawet słowa pocieszenia, a wręcz przeciwnie. Usłyszycie, że to Wasza wina. I będzie to w sumie prawda. Bo to będzie Wasza wina, że zbytnio zaufaliście Aslainowi.

Świetna rada.

Jedna z najlepszych, jaką na tym forum przeczytałem.

Zapaliła mi "czerwoną żarówkę"

Pozdrawiam

addept #170 Posted 03 May 2019 - 11:28 AM

Lieutenant General

• Player
  • 47730 battles
  • 6,628
  • [-YUP-] -YUP-

View PostWOT_Barsa8, on 03 May 2019 - 10:51 AM, said:

To może zbyt dalekie porównanie ale Wy chyba nie ogarniacie jak funkcjonuje biznes, nie tylko w Polsce... Gdy można coś ugrać na przepisach czy podatkach to się to robi, bo jedyna wykładnia oficjalna jest państwo, tutaj ta "wykładnią" jest WG i działa się tak jak oni pozwalają. Ja nigdy nie grałem na kierunkach luf czy odległości do czolgow, bo według mnie to jest/byl czit ( to było moje widziwmisie) ale według WG juz nie... Więc pisanie, że twórca paczki promuje czity gdy oficjalnie wszystko jest ok jest śmieszne. Jak we wszystkim trzeba mieć swój rozum.

Znaczenie ma nie tylko litera prawa, ale też duch prawa, co jasno niejednokrotnie podkreślały różne sądy, europejskie i polskie. 

Nie myl też prawa z etyką, moralnością czy też normami prawa zwyczajowego, bo to są odrębne kwestie.

To, że z czasem pewne mody będą zakazane czy też mogą być zakazane było łatwo przewidzieć, sygnały do twórców paczek docierały. Jedni te sygnały uwzględniają, inni ignorują. 

A przytaczając przykład papierosów: Były dozwolone? Były. Były reklamowane jako zdrowe? Były. Cheaty były dozwolone? Były. Były reklamowane i promowane/dodawane do paczek jako nieszkodliwe? Były. 

No to jakim cudem koncerny tytoniowe wielokrotnie płaciły miliardowe odszkodowania (niektóre dalej płacą nowe) m.in. za to  że te papierosy reklamowały jako nieszkodliwe? Wszak przecież reklamowanie papierosów wówczas nie było zabronione, prawda?

Mody, które potem są zakazywane są cheatami i są szkodliwe dla samej gry, rozgrywki oraz graczy. Oficjalnie stają się cheatami w momencie wskazania przez WG, ale to nie zmienia faktu, że są szkodliwe również zanim zostaną przez WG napiętnowane, bo produkt zdrowy nie staje się ot tak nagle produktem szkodliwym, tylko dlatego, że zmieniono przepisy. 

Może twórcy tych paczek powinni płacić takie same odszkodowania jak koncerny tytoniowe? Np. na rzecz fundacji do walki z cheatami (o ile takie istnieją :P

View Postbraus9, on 03 May 2019 - 11:12 AM, said:

Świetna rada.

Pozdrawiam

Każdy ma prawo do podejmowania samodzielnych decyzji, najważniejsze, by decyzje te podejmować świadomie, przy jak najlepszym rozeznaniu oraz w zgodzie z własnym sumieniem, bez szkody nie tylko dla samego siebie, ale również dla innych. 

Jeżeli pomogłem, to się cieszę. 

Edited by addept, 03 May 2019 - 11:32 AM.

_Patrol #171 Posted 03 May 2019 - 11:30 AM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40151 battles
  • 34,269
  • [AW-LE] AW-LE

View PostWOT_Barsa8, on 03 May 2019 - 09:12 AM, said:

Czemu miał nie dodawać kierunków luf na minimapie skoro były i do czerwca nadal są dozwolone.... Czyli nie są oficjalnie czitami, bo to tylko WG może powiedzieć czy to jest czit czy nie, czy się to komuś podoba czy nie.

Dokładnie z tego samego powodu co gracz Automatyk - fair play.

Automatyk pokazał WG, że jest od nich mądrzejszy, a potwierdzenie będzie już w czerwcu.

Korzystając z okazji dziękuję polskojęzycznej społeczności za otworzenie oczu WG, bo nie od dziś ja, jak i WY wbijacie do głowy ludkom z WG, że kierunki luf na minimapie, to czit.

BRAWO!

Nie zapominajmy o pracowniku Wargaming Falathi, który w jednej z forumowych ankiet zagłosował za tym, że kierunki wrogich luf na minimapie powinny być zakazane.

Mam nadzieję, że w jednym z raportów przekazał komu trzeba nasze opinie i zaczęła się w WG burza mózgów.

WOT_Barsa8 #172 Posted 03 May 2019 - 12:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 20294 battles
  • 1,363
  • [GE-PL] GE-PL

View Postaddept, on 03 May 2019 - 11:28 AM, said:

Znaczenie ma nie tylko litera prawa, ale też duch prawa, co jasno niejednokrotnie podkreślały różne sądy, europejskie i polskie. 

Nie myl też prawa z etyką, moralnością czy też normami prawa zwyczajowego, bo to są odrębne kwestie.

To, że z czasem pewne mody będą zakazane czy też mogą być zakazane było łatwo przewidzieć, sygnały do twórców paczek docierały. Jedni te sygnały uwzględniają, inni ignorują. 

A przytaczając przykład papierosów: Były dozwolone? Były. Były reklamowane jako zdrowe? Były. Cheaty były dozwolone? Były. Były reklamowane i promowane/dodawane do paczek jako nieszkodliwe? Były. 

No to jakim cudem koncerny tytoniowe wielokrotnie płaciły miliardowe odszkodowania (niektóre dalej płacą nowe) m.in. za to  że te papierosy reklamowały jako nieszkodliwe? Wszak przecież reklamowanie papierosów wówczas nie było zabronione, prawda?

Mody, które potem są zakazywane są cheatami i są szkodliwe dla samej gry, rozgrywki oraz graczy. Oficjalnie stają się cheatami w momencie wskazania przez WG, ale to nie zmienia faktu, że są szkodliwe również zanim zostaną przez WG napiętnowane, bo produkt zdrowy nie staje się ot tak nagle produktem szkodliwym, tylko dlatego, że zmieniono przepisy. 

Może twórcy tych paczek powinni płacić takie same odszkodowania jak koncerny tytoniowe? Np. na rzecz fundacji do walki z cheatami (o ile takie istnieją :P

Każdy ma prawo do podejmowania samodzielnych decyzji, najważniejsze, by decyzje te podejmować świadomie, przy jak najlepszym rozeznaniu oraz w zgodzie z własnym sumieniem, bez szkody nie tylko dla samego siebie, ale również dla innych. 

Jeżeli pomogłem, to się cieszę. 

Dlatego na końcu napisałem, że każdy ma swój rozum.... Ale czepianie się twórcy paczki, że postępuje z aktualną polityka WG to w mojej ocenie przesada.

Revanche25 #173 Posted 03 May 2019 - 05:31 PM

Major General

• Clan Diplomat
  • 39469 battles
  • 5,482
  • [FNPRO] FNPRO

View PostWOT_Barsa8, on 03 May 2019 - 09:12 AM, said:

A informacja że w 2015 r. był na liście zakazanych modyfikacji na serwerze NA i RU nie dała do myślenia, to że był zabroniony na turniejach ESL w e-sporcie nie zapala żółtej żarówki w mózgu, to że przed wprowadzeniem polityki FP ten pseudomod dawał znaczącą przewagę nad przeciwnikiem z nie zmodyfikowaną grą i naruszał wytyczne Community serwera EU z 2015 r.,

to takie trudne do stwierdzenia dla inteligentnego, dorosłego, myślącego człowieka. Może błędem WG było to że nie rozrysowali tego co niektórym mniej kumatym w piktogramach, może by pomogło.

Na pewno ogromnym błędem WG było że przez 6 lat nie potrafili od publikacji gry w wersji Beta wprowadzić jednolitej polityki względem modyfikacji, pozostawiając wolną rękę w interpretacji lokalnym pracownikom firmy odpowiedzialnym za dany serwer ale twórcy międzyregionalnych paczek modów powinni przed wprowadzeniem polityki FP uwzględniać wszystkie listy zabronionych modów, a przypomnę że A swój mod pak na serwerze NA udostępnia od 2011 r., na serwerze EU i ASIA od 2012 r. to co nie parzył w to co jest zabronione na poszczególnych serwerach czy raczej sugerował się swoim widzi mi się

View PostAslain, on 05 May 2015 - 10:54 AM, said:

View Postwcieniu, on 05 May 2015 - 11:02 AM, said:

zapomniałeś dopisać każdy instaluje tundre na swoje ryzyko.

Uwazam ze Tundra powinna byc dozwolona, w zasadzie cos jest zabronione na EU? Bo jak czytalem ostatnie dyskusje to tak to wyglada ze WG zwisa co uzywamy...

I moim celem nie jest zrobić nagonkę na A czy innego twórcę paczek ale by wymusić by wzięli odpowiedzialność za to co dodają do swoich paczek modów, choć może im się wydawać że dana modyfikacja jest nieszkodliwa, że pracownik WG nie widzi w niej nic szkodliwego, pomimo że ewidentnie jak kierunki luf dawały nie uczciwą przewagę nad graczem z nie zmodyfikowanym kliencie gry - to powinno być głównym kryterium dopuszczenia jakiejkolwiek modyfikacji czy tez paczki modyfikacji do gry i publikacji na oficjalnym forum WoTa oraz stronie ModHubie.

Tako rzecze Revanche25 i niech płaczą Apacze.

Edited by Revanche25, 03 May 2019 - 05:39 PM.

hary70PL #174 Posted 03 May 2019 - 06:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49026 battles
  • 601

View Postaddept, on 03 May 2019 - 08:30 AM, said:

ale ...

Jeżeli ktoś nie bierze odpowiedzialności za swoją paczkę i ładuje w nią wszystko, w myśl zasady, że co nie jest oficjalnie zakazane, to jest dozwolone, to nie może mieć czystego sumienia i być całkiem w porządku. Narkotyki też kiedyś były legalne w wielu częściach świata. .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

View Postbraus9, on 03 May 2019 - 10:12 AM, said:

Świetna rada.

Pozdrawiam

Piszę nie tylko w twoją stronę ale i do ogółu na tym forum.

Po1. Mam 50 wiosen na karku, ale kompletnie nie rozumiem jaka to niby jest  "świetna rada", a już na 100% nie rozumiem dlaczego uważasz że to "jedna z najlepszych rad" ?. Nigdy nie miałeś naprawdę celnych, trafnych, dobrych, świetnych rad od rodziców, brata, siostry, od przyjaciół, skoro uważasz że to jest jedna z najlepszych rad jaką dostałeś ?.

Po2. Ja nie przestrzegam takich rad, ponieważ dla mnie to nie są żadne rady. Osobiście nie daję nikomu żadnych rad, zapytasz dlaczego ?, ano dlatego że nie jest łatwo udzielać dobrych rad. Nie jest łatwo zwłaszcza dlatego, że każdy z nas jest inny i to, co dla jednego jest dobrą radą, dla drugiego może okazać się błędną sugestią.

Po3 .Osobiście mam swoje zasady, każdy powinien je mieć, zasady których staram się przestrzegać, staram się ich nie łamać. Masz sumienie ?, skoro Twoje sumienie podpowiada Ci że robisz coś źle to po prostu tego nie rób. Jeżeli nadal zastanawiasz się czy robisz dobrze, czy może źle, to najlepiej prześpij się z tym, przemyśl 2 razy zanim zrobisz. Ale nie rozumiem dlaczego masz nie instalować jakiegoś moda, moda którego lubisz a który nie jest zakazany, zabroniony ?!.

Masz swój rozum, pomyśl, przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem to co napisał Aslain, link: https://aslain.com/i...odpack-aslaina/ Jak już przeczytasz, to sam sobie odpowiedz na swoje pytania.

Ja uważam tak, przecież Aslain, a). Ma przez cały czas kontakt z suportem Wargaming. b). Paczkę Aslaina możesz pobrać ze strony Wargaming, ponieważ znajduje się na stronie Wargaming, link:  https://wgmods.net/ c).  Aslain ma najlepszą paczkę jaka powstała a na pewno największą, ma najwięcej użytkowników, których zgromadził od 2012 roku. Tak tak to już 7 lat jak Aslain ułatwia nam życie swoją paczką, czy Ty myślisz że Aslain chce uśmiercić "swoje dziecko", swoją paczkę ?.  d). Pamiętaj że na dzień dzisiejszy każdy dozwolony mod może jutro być zakazany, i to bez wyjątku. Może to być XVM, zmiany w XVM, może to być ZOOM  x60 i x500 itd. itp.

Osobiście zoom x60 i x500 uważam za cheat tej gry, A JEDNAK NADAL JEST DOZWOLONY ?!. Dlaczego uważam że zoom to cheat, ano dlatego że każdemu graczowi DAJE ZNACZNĄ PRZEWAGĘ W GRZE, przewagę nad graczem który nie używa tego moda, według polityki Fair Play taki mod to cheat. Czołg który w oddali ma 2 centymetry, z modem x60 ma ich aż 20!. Do czego lepiej jest celować do pineski, czy do dużej tablicy na której ta pineska się znajduje. Używając zoom x500 nie masz żadnych ograniczeń mapy, możesz śmiało podnieść kamerę na jaką tylko chcesz wysokość, obracać kamerą na prawo i lewo. Możesz zerknąć na koniec mapy, za każdy budynek, zerknąć w jaką stronę obrócony jest czołg wroga itd. itp. ZOOM x500 pomógł mi nieraz pod koniec bitwy i nie tylko, podnosisz kamerę na odpowiednią wysokość, nie widzisz wroga ale go wypatrujesz, patrzysz na destrukcję wszystkich szczegółów mapy, łamiące się drzewa, krzaki, budynki itd. itp. aby wykryć położenie wroga. Powiem więcej, bez tego moda wielu graczy na dzień dzisiejszy nie potrafi już grać, i są w stanie wywalić wszystkie mody po za tym jednym. Używasz ZOOM x60 i x500 ?, jak używasz to go wywal i sprawdź moje słowa, nie używasz ZOOM-a to go zainstaluj, jest dozwolony, całkowicie legalny, sprawdź ponownie moje słowa.

Mam bardzo prosta zasadę i nikt na tym świecie nie będzie mówił mi co mam robić, a już na pewno, nie będzie mi mówił że robię źle. Nigdy nie używam zakazanych modyfikacji, używam jedynie dozwolonych modów. Jeżeli coś nie jest zabronione to jest dozwolone.

Wiele mówi się na różnych forach o polityce Fair Play. Chciałbym wytłumaczyć co niektórym, co tak naprawdę znaczy Fair Play. Fair Play to po prostu SPRAWIEDLIWA GRA, gra bez oszustw kombinacji, czyli jeden gracz nie może mieć przewagi nad drugim graczem. Uważacie że polityka Fair Play jest sprawiedliwa ?, uważacie że gra WOT jest sprawiedliwa ?. O tuż nie moi drodzy, mylicie się, nie wiecie jak bardzo. 

W WOT-a gra wielu graczy którzy nie używają i nigdy nie używali żadnych modów. Na ich komputerze foldery res_mods czy też mods są puste, nie ma w nich miejsca na żadne modyfikacje.

Więc nie mówcie mi że gracie Fair Play w stosunku do takiego gracza, używając takich modów jak: 

1. XVM-a,

2. moda osuwającego mgłę,

3. cheata ZOOM x 60 i x 500,

4. pokazującego kolorowe punkty przebicia czołgu - weakspoint,  

5. mod powiększający minimapę, centralnie pod klawiszem LCTRL,

6. wyłączenie podskakiwania działa po strzale,

7. mody pomagające w celowaniu, AutoAim mowa o tym dozwolonym,

8. pokazujące wskaźnik penetracji pancerza,

9. pociski typu gold ammo, tak tak gold ammo, to jest cheat nad cheaty niestety wprowadzony do gry przez samego twórcę czyli Wargaming, dlatego nie do ruszenia.

Używacie modów a mówicie innym o grze Fair Play ?!. Jaka to jest gra Fair Play w stosunku do graczy którzy modów nie używają ?. Jaka to jest gra Fair Play w stosunku do takich graczy jak ja, czyli do tych co nie używają pocisków typu gold ammo ?. Jeżeli ktoś uważa że pociski typu gold ammo nie dają graczom znacznej przewagi w grze,  

a). to po jakiego grzyba używa gold ammo ?!.

b). to nich zmierzy się z równym sobie kolegą, na solo, te same czołgi, jeden używa golda drugi nie !.

c). nie wspomnę o różnicy w cenie, skoro te pociski niczym nie różnią się, nie dają nam przewagi w grze, to dlaczego między nimi jest taka różnica w cenie ?!,

d). penetracja, taki mały przykład:

M26 - Pershing, penetracja standard 190mm do gold 268mm !,

T- 54 - standard 219 do gold 330mm !,

E100 - standard 235 do gold 334mm !,

Czepiacie się cheaterów a niby ilu widzicie ich w bitwach w WOT ?. Dobry gracz boi się słabego gracze bo ten używa cheatów ?!, a słaby gracz nie boi się dobrego gracza który jedzie na niego czołgiem OP i używa gold ammo ?!, brak słów i ręce opadają.  Przez 6 lat grałem w WOT-a i nigdy nie przeszkadzało mi to że gracze używają mody, wywaliłem WOT-a z dysku bo przeszkadzały mi zmiany w WOT, to co robi z tą grą Wargaming, a nie gracze używający mody. Niestety WOT 1.0 to już nie ten sam WOT co kiedyś.

Czepiacie się paczki Aslaina a to nie jedyna paczka na necie, czepiacie się Aslaina a nie widzicie tego że te wszystkie mody można znaleźć na 10-tkach stron z modami, czepiacie się legalnych modów w paczce a nie widzicie 10-tek stron z cheatami. Cheaty mają się tak samo dobrze dzisiaj jak i kiedyś, aktualizowane są non stop na bieżąco. Zastanówcie się po co ?. 

Edited by hary70PL, 03 May 2019 - 06:56 PM.

radekswak #175 Posted 03 May 2019 - 10:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 26258 battles
  • 94

View PostWHYWE, on 03 May 2019 - 12:21 AM, said:

No cóż radzio może dla chłopca z klapkami na oczach to mało wiarygodne ale jednak prawdziwe https://www.legalnomads.pl/artykuly/pingwiny-w-afryce/ 

No to żyją czy nie żyją, bo ja twierdze ze żyją.....

Osobiście spotkałem tam Szeregowego jak omawiał się na spotkanie z Jednorożcem.

_Bogdan_81 #176 Posted 04 May 2019 - 08:20 AM

Private

• Player
  • 63812 battles
  • 35

View Postaddept, on 03 May 2019 - 10:28 AM, said:

Przykład ciekawy, lecz w tym przypadku zaznaczyłbym, że paczka Aslaina (jako przykład) jest raczej sklepem/magazynem. Szkodliwe działanie papierosów jest od dawna udowodnione, jednak ich sprzedaż jest legalna (po spełnieniu odpowiednich warunków). Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale odszkodowania wypłacały koncerny tytoniowe - a nie sprzedawcy i płaciły właśnie za to, że reklamowały je jako zdrowe, fałszowały wyniki badań oraz nie informowały o ich negatywnym wpływie na zdrowie, reklamy kierowały do nieletnich.

Aslain (i inni twórcy paczek z modami) są "pośrednikami" pomiędzy twórcami modów a graczami. A skoro dane mody w danej chwili nie są przez WG wyraźnie zabraniane, i gracze o nie proszą, to mogą je w swoich paczkach umieszczać. Jest to niewątpliwie "mało etyczne" ale legalne. Czy ktoś z nas kupując w sklepie w którym są dostępne papierosy ma o to pretensje do sprzedawców czy właścicieli?

Kilka lat temu, kiedy jeszcze korzystałem z modów, przy wątpliwych modach u Aslaina były - od pewnego momentu - informacje, że mod np: jest zabroniony na serwerze azjatyckim, poza tym chyba od zawsze było ostrzeżenie, że każdy instaluje mody na własną odpowiedzialność. Nie wiem jak jest teraz, ale ostrzeżeń zapewne nie usunął.

Nie chcę wyjść na obrońcę twórców mod packów, bo sam pewnie -gdybym tworzył swoją paczkę modów- to nie umieściłbym w niej takich "niepewnych" modów jak makra czy kierunki dział, jednak każdy instaluje mody na własną odpowiedzialność i nie można za wszystko winić np Aslaina.

Swoją drogą zamieszanie z modami spowodowane jest tym, że WG olewało kwestię cheatów, i nie potrafiło jasno od początku określić co jest zabronione a co dozwolone to efekt mamy jaki mamy.

Msciboj #177 Posted 04 May 2019 - 08:26 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 19000 battles
  • 1,491

View Post_Patrol, on 03 May 2019 - 10:30 AM, said:

Dokładnie z tego samego powodu co gracz Automatyk - fair play.

Automatyk pokazał WG, że jest od nich mądrzejszy, a potwierdzenie będzie już w czerwcu.

Korzystając z okazji dziękuję polskojęzycznej społeczności za otworzenie oczu WG, bo nie od dziś ja, jak i WY wbijacie do głowy ludkom z WG, że kierunki luf na minimapie, to czit.

BRAWO!

Nie zapominajmy o pracowniku Wargaming Falathi, który w jednej z forumowych ankiet zagłosował za tym, że kierunki wrogich luf na minimapie powinny być zakazane.

Mam nadzieję, że w jednym z raportów przekazał komu trzeba nasze opinie i zaczęła się w WG burza mózgów.

Burza mózgów? Chyba bardziej impreza przy alkoholu, patrząc po ich decyzjach.

radekswak #178 Posted 05 May 2019 - 10:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 26258 battles
  • 94

Jestem ciekaw kiedy pojawiły się oferty płatnych modów do WOT.

Raczej wprowadzenie płatnych modów nie zbiegło się z Wprowadzeniem Polityki Fer Plej.

LukaszAnonymous #179 Posted 29 June 2019 - 04:14 PM

Private

• Player
  • 6464 battles
  • 19
Pytanie do WG staffu, Jaka jest różnica pomiędzy modem wskazującym na mini mapie kierunek w jakim patrzy przeciwnik a modem który wypuszcza dowódcę na balonie do wysokości 500m nad czołg?? 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users