Jump to content

IS-3A ve Somua SM: Ön Cephe Otomatik Doldurucular Geldi

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Community #1 Posted 13 May 2019 - 06:00 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 38,743
Bir makinist, iki tank. Hangisini tercih edersiniz?

Haber ögesinin tam metni

innocenT_deviL #2 Posted 13 May 2019 - 06:26 AM

Brigadier

• Player
  • 46315 battles
  • 4,024
  • [CMPLX] CMPLX

Progettolar Somualar IS-3A'lar tekerlekliler... tam bir curcunaya dönecek frontline iyice.

Yakında normal tank kalmayacak zaten oyunda

Fransızlarda topçu dahil tüm sınıflar

İsveç ağırları (yeni bufflandılar üstüne premium olanı geliyor)

Çek orta tankları (yakında şarjörlü premium olanı da geliyor)

İtalyan orta tankları

Rus IS-3A

Amerikan hafif, ağır ve orta tankları

nedir WG'nin bu şarjörlü tank merakı...

francisco77_hero #3 Posted 13 May 2019 - 06:33 AM

Colonel

• Player
  • 47251 battles
  • 3,666
  • [CMPLX] CMPLX

View PostinnocenT_deviL, on 13 May 2019 - 07:26 AM, said:

Progettolar Somualar IS-3A'lar tekerlekliler... tam bir curcunaya dönecek frontline iyice.

İtalyan orta tankları

Rus IS-3A

ön cephe açılmıyor bi bak şuna

innocenT_deviL #4 Posted 13 May 2019 - 07:15 AM

Brigadier

• Player
  • 46315 battles
  • 4,024
  • [CMPLX] CMPLX

View Postfrancisco77_hero, on 13 May 2019 - 08:33 AM, said:

ön cephe açılmıyor bi bak şuna

Progetto'yu çektin ön cephede denemek için sabırsızlanıyorsun tabi

06:20 Added after 4 minutes
Açılıyor bu arada...

francisco77_hero #5 Posted 13 May 2019 - 08:37 AM

Colonel

• Player
  • 47251 battles
  • 3,666
  • [CMPLX] CMPLX

View PostinnocenT_deviL, on 13 May 2019 - 08:15 AM, said:

Progetto'yu çektin ön cephede denemek için sabırsızlanıyorsun tabi

06:20 Added after 4 minutes
Açılıyor bu arada...

aynen şekerim sabırsızlanıyorum ön cephe için ancak progetto için değil sadece...boomerang eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürdü artyler 8 dakikada general oluyor deyince hemen Amerikan arty aldım sıraya girdim ön cephede bir baktım sıradaki 80 tankın 50 si arty..millet olayı çözeli aylar olmuş abanmışlar arty e ..ben de arty nin tadına bakıcam öncrphede harbiden 8 dakikada general oluyorsa haritada dört dönmeye gerek yok arty yeter derim

Edited by francisco77_hero, 13 May 2019 - 08:39 AM.

Spartiat777 #6 Posted 13 May 2019 - 09:21 AM

Major General

• Player
  • 57643 battles
  • 5,865
  • [CMPLX] CMPLX

View Postfrancisco77_hero, on 13 May 2019 - 10:37 AM, said:

aynen şekerim sabırsızlanıyorum ön cephe için ancak progetto için değil sadece...boomerang eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürdü artyler 8 dakikada general oluyor deyince hemen Amerikan arty aldım sıraya girdim ön cephede bir baktım sıradaki 80 tankın 50 si arty..millet olayı çözeli aylar olmuş abanmışlar arty e ..ben de arty nin tadına bakıcam öncrphede harbiden 8 dakikada general oluyorsa haritada dört dönmeye gerek yok arty yeter derim

O gaza ben de geldim de o kadar basit değilmiş. Geçen ay aynı konuyu okuyup M40/M43 hazırladım. Bir kere savaşa KMT ile başlamak imkansız gibi, kuyrukta 1600-1700 KMT beklediği oluyor. Sonraki tanklardan biri olarak KMT'ye geçilebiliyor ki o anda oyunda 3'ten az KMT olması lazım. Saldırıda pek fonksiyonel değil, savunmada iş görüyor ama okuduklarımdan sandığım kadar kolay olmadı. Bir kere M40/M43 çok yavaş dolduruyor. İlk atış yarı sürede olduğu için bir atış yaptıktan sonra artık sadece uçak/topçu atışı/gözlem gibi ıbır zıvırı kullanarak oynamaya çalışmak gerekiyor. O arada dolunca bir atış yapılabiliyor ama ortalık fıldır fıldır gezen tanklarla dolu olduğundan atış yapabileceğin tek yer cap'ler, saldıran taraftaysan o da yok. Zaten çap başına bir atış, hepsi denk geldiyse bir uçak, bir topçu atışı yapıyorsun. Komple sıfırlasan bile yeniden doluşlarına kadar o cap ve bazen 1-2 tane daha gitmiş oluyor. Bir de saklanacak yer yok; ne yaparsan yap, neyin neresine girersen gir ampul hep yanıyor. Yandığında da zaten çoktan KMT atışı gelmiş ya da hava akını, topçu ateşi başlamış oluyor.

Geçen seferki deneyimden sonra KMT generali hayalini bir yana bırakıp şarşörlülere oynayacağım bu sefer. Progetto vardı, geçen sefer AMX 50 100 almıştım ağacın en tepesi diye, fena gitmedi ikisiyle. Bu sefer Pantera ve Emil'i de aldım, 4 şarjörlüyle oynayacağım.

francisco77_hero #7 Posted 13 May 2019 - 09:33 AM

Colonel

• Player
  • 47251 battles
  • 3,666
  • [CMPLX] CMPLX

View PostSpartiat777, on 13 May 2019 - 10:21 AM, said:

O gaza ben de geldim de o kadar basit değilmiş. Geçen ay aynı konuyu okuyup M40/M43 hazırladım. Bir kere savaşa KMT ile başlamak imkansız gibi, kuyrukta 1600-1700 KMT beklediği oluyor. Sonraki tanklardan biri olarak KMT'ye geçilebiliyor ki o anda oyunda 3'ten az KMT olması lazım. Saldırıda pek fonksiyonel değil, savunmada iş görüyor ama okuduklarımdan sandığım kadar kolay olmadı. Bir kere M40/M43 çok yavaş dolduruyor. İlk atış yarı sürede olduğu için bir atış yaptıktan sonra artık sadece uçak/topçu atışı/gözlem gibi ıbır zıvırı kullanarak oynamaya çalışmak gerekiyor. O arada dolunca bir atış yapılabiliyor ama ortalık fıldır fıldır gezen tanklarla dolu olduğundan atış yapabileceğin tek yer cap'ler, saldıran taraftaysan o da yok. Zaten çap başına bir atış, hepsi denk geldiyse bir uçak, bir topçu atışı yapıyorsun. Komple sıfırlasan bile yeniden doluşlarına kadar o cap ve bazen 1-2 tane daha gitmiş oluyor. Bir de saklanacak yer yok; ne yaparsan yap, neyin neresine girersen gir ampul hep yanıyor. Yandığında da zaten çoktan KMT atışı gelmiş ya da hava akını, topçu ateşi başlamış oluyor.

Geçen seferki deneyimden sonra KMT generali hayalini bir yana bırakıp şarşörlülere oynayacağım bu sefer. Progetto vardı, geçen sefer AMX 50 100 almıştım ağacın en tepesi diye, fena gitmedi ikisiyle. Bu sefer Pantera ve Emil'i de aldım, 4 şarjörlüyle oynayacağım.

rüyalarım hayallerim söndü daha önce yazaydın ya..maç içinde duruma göre oynarım artık

Spartiat777 #8 Posted 13 May 2019 - 09:36 AM

Major General

• Player
  • 57643 battles
  • 5,865
  • [CMPLX] CMPLX

View Postfrancisco77_hero, on 13 May 2019 - 11:33 AM, said:

rüyalarım hayallerim söndü daha önce yazaydın ya..maç içinde duruma göre oynarım artık

O kadar sırada bekleyen KMT varsa bir bildikleri vardır diyeyim o zaman için rahatlasın.

Tek mesele onların bildiklerini benim bilememiş olmam.

BLoWMeWaY #9 Posted 13 May 2019 - 10:30 AM

Corporal

• Player
  • 14665 battles
  • 142
  • [AZE] AZE
Her yer ıs 3a dolacak off

Sharp1903 #10 Posted 13 May 2019 - 10:36 AM

Major

• Player
  • 40949 battles
  • 2,834
  • [KAZMA] KAZMA

View PostinnocenT_deviL, on 13 May 2019 - 08:26 AM, said:

İtalyan orta tankları

Rus IS-3A

Baei şu T92 LT'yi de şarjörlü yapsınlar, zayıf kalıyor muadillerinin yanında :D 

Leon_De_En_Papel #11 Posted 13 May 2019 - 11:10 AM

Corporal

• Player
  • 19101 battles
  • 160
  • [BARBR] BARBR
İS 3A yenidenmi Satışta??? YAVAŞ DÖN WOT HIZINA YETİŞEMİYORUZZ :)

anonym_AHNHUxVEEThg #12 Posted 13 May 2019 - 11:49 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 392

Seven var bu ön cephe işini,ilk bölüm oynadım güzel geldi,verin daha fazla verin sabaha kadar durmadan istiyorum dedim:izmena:.

Sonra ooooo bu kadar kasılırmı ya dedim 30 seviyeye gelcende +1 elinde olucak eee sonra bunlardan elinde güzelcene biriktircen 15-20 tane olucak ki güzel tank seçebil.Bide aşama ödülde veriyor oda güzel.

Sorun şu bi maç nerden baksan 20-25 dk civarı sürüyor,aldığın biriktirme işlemi pek artmıyor,nerden baksan ortalama 1 saatte 2 savaş.Baydı abi bi süre sonra.

Anca gırtlağa kadar tank ağacın olucak yani doydum ben tanka diyicen, yeni macera arıyorum ben,işim gücüm yok farketmez sürekli pc başında olmaktan mutluyum diyebilene anca ozaman oynanır geriye KESİNLİKLE DEĞMEZ.:)

ContackTrr #13 Posted 13 May 2019 - 01:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 53049 battles
  • 63

View PostWitch_King__Angmar, on 13 May 2019 - 10:49 AM, said:

Seven var bu ön cephe işini,ilk bölüm oynadım güzel geldi,verin daha fazla verin sabaha kadar durmadan istiyorum dedim:izmena:.

Sonra ooooo bu kadar kasılırmı ya dedim 30 seviyeye gelcende +1 elinde olucak eee sonra bunlardan elinde güzelcene biriktircen 15-20 tane olucak ki güzel tank seçebil.Bide aşama ödülde veriyor oda güzel.

Sorun şu bi maç nerden baksan 20-25 dk civarı sürüyor,aldığın biriktirme işlemi pek artmıyor,nerden baksan ortalama 1 saatte 2 savaş.Baydı abi bi süre sonra.

Anca gırtlağa kadar tank ağacın olucak yani doydum ben tanka diyicen, yeni macera arıyorum ben,işim gücüm yok farketmez sürekli pc başında olmaktan mutluyum diyebilene anca ozaman oynanır geriye KESİNLİKLE DEĞMEZ.:)

hacı hecen ayki öncepede 40 m para 700 gold  15 tane para yedigi 6 prejtij puani kasdım.. ayîkdırıyım dedim.. yazmadan önce dūşūn ön  epe candir prej.. puanim 9

l3oomerangg #14 Posted 13 May 2019 - 02:24 PM

Captain

• Player
  • 51653 battles
  • 2,458
  • [FATIH] FATIH

View Postfrancisco77_hero, on 13 May 2019 - 08:37 AM, said:

View PostSpartiat777, on 13 May 2019 - 09:21 AM, said:

Ben size gaz mı verdim arkadaş, kendi kendinize gelmişsiniz gaza :)

Birincisi KMT ile savunma pozisyonunda başlamanın avantajı fazla. İkincisi seçtiğiniz yedekler ve yedek seviyeleri de önemli... Benim tercihim Keşif - İstihkam ve Topçu Saldırısı. İlk merminizi hızlı yüklüyorsunuz ama atış yapmadan önce takımınız doğru pozisyon almış mı bir bakın. Yani cap süresini yavaşlatabilecek pozisyonda mı. Özellikle yükleme süreniz uzunsa, ilk atışı yapmadan önce düşmanın bayrağa girmesini bekleyin. Şunu unutmayın istihkamın çok etkisi var. Keşifi hava saldırısı ile değiştirebilirsiniz ama hepsinin temelinde İstihkam yeteneği var. Zira topçu veya hava saldırılarıyla hasar verseniz bile düşmana, bayrağı çok az durduruyorsunuz. Özellikle savaşın başında toplu olarak bayrağa girmeye çalışan düşman tanklarının topak halinde bekledikleri noktaya vurup, 3-5 tankın aynı anda bayrak işgalini engellerseniz, tek atışta binbaşı rütbesine çıkarsınız. Savunmada önemli olan hasar vermek değil, bayrak işgalini engellemek. Hatta pozisyonunuzu mümkün olduğunca 2 bölgeye atış yapabilecek şekilde alırsanız, kendi bölgenizde bayrak işgali olmasa bile diğer bölgenin bayrak işgaline engel olsanızda aynı şeyler geçerli. Zaman zaman istediğiniz olmuyor evet, tecrübeli KMT ciler çok daha iyiler özellikle isabet konusunda. Ben KMT oynamayı hiç sevmem ve çok fazla da oynamam ama ben ilk maçımda 12,5 dakikada "General" olmuştum. Aynı şekilde maç denk gelmiyor tabi ama bir keresinde de 9 dakika civarında "General" olmuştum.

Toplamda Lorr 155 51 i kullandığım 6 öncephe savaşı yapmışım. Bu savaşlarda 2 "General" / 3 "Binbaşı" / 1 "Astsubay" ım var. Bununda sebebi bende tek 1 tane VIII seviye KMT olması ve eğer düşman atikse ve bayrağı sıfırlayamazsanız, genelde ölüyorsunuz ve tabii ki başka bir tank alıyorsunuz. Ben 12,5 dakikada "General" olduğum maçı sadece hiç ölmeden KMT ile tek tankla tamamlamıştım. Bu maçlardan 4 ü savunmaydı ve "Astsubay" da kaldığım dahil 2 saldırı pozisyonundaydı... 

Dolayısı ile savunmaya düşüp, acele etmeden oyunu okuyarak oynarsanız kısa sürede "General" olursunuz. Ben oynamıyom siz oynayın :)

francisco77_hero #15 Posted 13 May 2019 - 02:41 PM

Colonel

• Player
  • 47251 battles
  • 3,666
  • [CMPLX] CMPLX

View Postl3oomerangg, on 13 May 2019 - 03:24 PM, said:

Ben size gaz mı verdim arkadaş, kendi kendinize gelmişsiniz gaza :)

Birincisi KMT ile savunma pozisyonunda başlamanın avantajı fazla. İkincisi seçtiğiniz yedekler ve yedek seviyeleri de önemli... Benim tercihim Keşif - İstihkam ve Topçu Saldırısı. İlk merminizi hızlı yüklüyorsunuz ama atış yapmadan önce takımınız doğru pozisyon almış mı bir bakın. Yani cap süresini yavaşlatabilecek pozisyonda mı. Özellikle yükleme süreniz uzunsa, ilk atışı yapmadan önce düşmanın bayrağa girmesini bekleyin. Şunu unutmayın istihkamın çok etkisi var. Keşifi hava saldırısı ile değiştirebilirsiniz ama hepsinin temelinde İstihkam yeteneği var. Zira topçu veya hava saldırılarıyla hasar verseniz bile düşmana, bayrağı çok az durduruyorsunuz. Özellikle savaşın başında toplu olarak bayrağa girmeye çalışan düşman tanklarının topak halinde bekledikleri noktaya vurup, 3-5 tankın aynı anda bayrak işgalini engellerseniz, tek atışta binbaşı rütbesine çıkarsınız. Savunmada önemli olan hasar vermek değil, bayrak işgalini engellemek. Hatta pozisyonunuzu mümkün olduğunca 2 bölgeye atış yapabilecek şekilde alırsanız, kendi bölgenizde bayrak işgali olmasa bile diğer bölgenin bayrak işgaline engel olsanızda aynı şeyler geçerli. Zaman zaman istediğiniz olmuyor evet, tecrübeli KMT ciler çok daha iyiler özellikle isabet konusunda. Ben KMT oynamayı hiç sevmem ve çok fazla da oynamam ama ben ilk maçımda 12,5 dakikada "General" olmuştum. Aynı şekilde maç denk gelmiyor tabi ama bir keresinde de 9 dakika civarında "General" olmuştum.

Toplamda Lorr 155 51 i kullandığım 6 öncephe savaşı yapmışım. Bu savaşlarda 2 "General" / 3 "Binbaşı" / 1 "Astsubay" ım var. Bununda sebebi bende tek 1 tane VIII seviye KMT olması ve eğer düşman atikse ve bayrağı sıfırlayamazsanız, genelde ölüyorsunuz ve tabii ki başka bir tank alıyorsunuz. Ben 12,5 dakikada "General" olduğum maçı sadece hiç ölmeden KMT ile tek tankla tamamlamıştım. Bu maçlardan 4 ü savunmaydı ve "Astsubay" da kaldığım dahil 2 saldırı pozisyonundaydı... 

Dolayısı ile savunmaya düşüp, acele etmeden oyunu okuyarak oynarsanız kısa sürede "General" olursunuz. Ben oynamıyom siz oynayın :)

sabah arty i aldım gireyim dedim 30 dakika bekletti giremedim..öğleden sonra diğer tanklarla girdim ölünce arty e geçeyim dedim 3 bölgede de arty sınırı var 1 dakika bekledim açılmadı diğer tanklarla devam ettim..ne maça girerken ne maç sırasında arty le oynatmıyorlar ..birileri geceden rezerve ettiriyor herhalde arty yerlerini

innocenT_deviL #16 Posted 13 May 2019 - 07:46 PM

Brigadier

• Player
  • 46315 battles
  • 4,024
  • [CMPLX] CMPLX

View PostSpartiat777, on 13 May 2019 - 11:21 AM, said:

Spoiler

View Postfrancisco77_hero, on 13 May 2019 - 11:33 AM, said:

Boomerang'ın gazı haksız değildi ancak hesaba katılmayan şey topçular 1.5 güncellemesiyle güç kaybettiler. Hem şok süreleri kısaldı hem de sıçrama hasarları azaldı.

Bir önceki ön cephede bir kaç kere arty oynadım ve gerçektende haksız rekabetten başka bir şey olmadığını gördüm. Ha bu arada yedekleri de doğru seçmek ve kullanmak lazım. Teşvik yedeğini mutlaka alın, yükleme ve nişan alma sürelerini kısaltıyor etkin olduğu süre boyunca. Ayrıca istihkam yeteneği de savunma tarafındaysanız cap içindekilere vurduğunuzda ekstra deneyim vs getiriyor ancak hücumdayken topçu için bir faydası yok bildiğim kadarıyla.

Aşağıdaki maç geçen seferki ön cepheden. Hücum eden taraftaydım ve sadece 1-2 saniye ile general olma şansını kaçırdım (son atışı yapamadan süre bitti, rütbe tam sınırdaydı).

shot_1061.jpg

Savaş 26 dakika 27 saniye sürdü ve hedefleri yok edemedik. Kullandığım yedekler Hava Keşfi, Teşvik ve Hava Saldırısı.

Detaylara değineyim; hani yüklemesi uzun falan diyorsunuz ya, 20 farklı araca hasar verip tam 87 kez şoka sokmuşum düşünün (dakika başına 3,3 ortalama ediyor). 9965 hasar atmışım ki 27 atışta 24 kez sıçrama hasarıyla bu rakama ulaşmışım. Savaş yedekleri ve şoklarla birlikte 2515+4708 yardımcı hasarım var (toplam 7223). Yani attığım hasar ile yardımcı hasar toplamı 17188.

Savunmada eğer takımınız iyi direnirse bundan çok daha etkili olma şansınız oluyordu. Ancak genelde savunmalar çok çabuk çöktüğünden ordan oraya kaçmaktan atış sayısı düşüyordu.

Güncelleme sonrası topçular aynı derece etkili mi bilmiyorum, ama sabah 1 kez oynadığımda karşıdaki m40 benim Emil I'e 2 kez üstüste 450 civarı hasar vurdu ve atışın birinde baktım 12 saniye falan şoka sokmuştu. Diğer yandan randomda m44 ile oynamıştım, sıçrama hasarı eskisi gibi kolay değil, çok atış boşa gidiyor eskisi gibi 2-3 tankı şoka sokacağım diye ortalarına atınca.

Edited by innocenT_deviL, 13 May 2019 - 07:47 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users