Jump to content

Linia na start

• Please log in to reply
14 replies to this topic

P0rsche_928 #1 Posted 15 May 2019 - 05:50 PM

Private

• Player
  • 584 battles
  • 1
  • [P-H-M] P-H-M
Jaka linia na start oprócz lini Kv-1 bo tam jest t-28 którym w ogóle nie umiem grać i bez potrzeby używania wolnego pd?

straszny_cienias #2 Posted 15 May 2019 - 06:27 PM

General

• Player
  • 69332 battles
  • 9,810
  • [_CHS_] _CHS_
Na start nie rób linii, tylko popróbuj co ci pasuje i czym ci się dobrze gra. Nie wychodź poza tier 4 przez pierwsze 1000 bitew. Potem kolejny 1000 najdalej na tier 6. Im wyżej, tym trudniej grać i tym trudniej zarabiać.No i przede wszystkim najpierw postaraj się opanować podstawy gry. Poznaj jak ona działa. Gdzie w jakie czołgi strzelać, co to jest penetracja, co to jest RNG, co to są perki załogi i tak dalej. Najpierw podstawy, potem rozwój.

szuwax666 #3 Posted 15 May 2019 - 08:05 PM

Captain

• Player
  • 41219 battles
  • 2,014
  • [_CHS_] _CHS_
Słuchaj Cieniasa bo Ci dobrze radzi. Fajnie, że pytasz zanim zaczynasz działać a pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł.

Manchester_United_IsBack #4 Posted 16 May 2019 - 03:54 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 38887 battles
  • 300

View Poststraszny_cienias, on 15 May 2019 - 06:27 PM, said:

Na start nie rób linii, tylko popróbuj co ci pasuje i czym ci się dobrze gra. Nie wychodź poza tier 4 przez pierwsze 1000 bitew. Potem kolejny 1000 najdalej na tier 6. Im wyżej, tym trudniej grać i tym trudniej zarabiać.No i przede wszystkim najpierw postaraj się opanować podstawy gry. Poznaj jak ona działa. Gdzie w jakie czołgi strzelać, co to jest penetracja, co to jest RNG, co to są perki załogi i tak dalej. Najpierw podstawy, potem rozwój.

1k bitew do 4 tieru? Chcesz by się już na samym początku zniechęcił? Bądźmy realistami, 1-4 tiery są niegrywalne, jeszcze 4 trochę dają radę, ale dopiero 5 to coś normalniejszego, nie nawalanka bez ładu i składu, bez weakspotów, z jednym wielkim yolo co bitwę.

straszny_cienias #5 Posted 16 May 2019 - 07:04 AM

General

• Player
  • 69332 battles
  • 9,810
  • [_CHS_] _CHS_

View PostManchester_United_IsBack, on 16 May 2019 - 04:54 AM, said:

1k bitew do 4 tieru? Chcesz by się już na samym początku zniechęcił? Bądźmy realistami, 1-4 tiery są niegrywalne, jeszcze 4 trochę dają radę, ale dopiero 5 to coś normalniejszego, nie nawalanka bez ładu i składu, bez weakspotów, z jednym wielkim yolo co bitwę.

Częściowo masz rację. Ale tylko częściowo.Trochę grałem na tych tierach na koncie rekruta. Fakt, jest tam nawalanka bez większego składu. Z drugiej strony co zrozumie z szóstych tierów osoba bez żadnego doświadczenia, która po 550 bitwach ma dwucyfrowy WN8? Najpierw musi popróbować różnych typów czołgów, poznać trochę mapy, oswoić się z grą. Czym lepszym zaskutkuje pójście od razu na szóstki? Bez perków, bez znajomości map, bez wstępnego ogrania. Przecież ludzie z takim stanem bitewnym czasem nie ogarniają, że shift przełącza w tryb snajperski albo satelitarny. Szóstki będą dla niego za trudne. Po pierwsze, trzeba się przebić przez piątki, które mają ostatnio kiepskie losowania (i nie grają na III, choć grają na VII. Wiem, jak i IV, jednak IV losowania mają łaskawsze), po drugie, różnica między czołgami jest na tych tierach największa. Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu pchać się wyżej i to zniechęci bardziej. Zderzy się z ciągłym problemem z kredytami, nie będzie mógł przebić i będzie szybko wracał do garażu.

Don_Taurus #6 Posted 16 May 2019 - 07:09 AM

Lieutenant

• Player
  • 13779 battles
  • 1,737
  • [PMS] PMS

View PostManchester_United_IsBack, on 16 May 2019 - 03:54 AM, said:

Co ty edytowano wiesz o zabijaniu jak żeś nawet Somuą na 3T nie jeździł ;)

Edited by Sernik_Z_Rodzynkami, 16 May 2019 - 09:12 AM.
wulgaryzmy

domikw #7 Posted 16 May 2019 - 07:38 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 12968 battles
  • 318
  • [H-T-F] H-T-F

View PostManchester_United_IsBack, on 16 May 2019 - 03:54 AM, said:

Ostatnio wróciłem na niskie tiery i stwierdzam, że tak naprawdę absolutną podstawą gry jest znajomość map i miejscówek. Bez tego jest się zaorywanym bez trudu a plusem niskich tierów jest to, że losuje w zasadzie trzy mapy. Te z kolei znacznie łatwiej ogarnąć niż map wielokrotnie więcej na tierach V-VI. Znając mapy i oswajająć się z brutalną, na niskich tierach, rozgrywką, można myśleć o szkoleniu załóg, kupowaniu sprzętu i ogarnianiu podstaw mechaniki. Tam jest to zdecydowanie prostsze, bo gra się przeciwko równie słabo ogarniającym grę rywalom. Na tierach V-VI nowicjusz jest zaorywany a odwiedzanie garażu co 3-4 minuty jest frustrujące jedynie i niczego nie uczy.

View PostP0rsche_928, on 15 May 2019 - 05:50 PM, said:

Jaka linia na start oprócz lini Kv-1 bo tam jest t-28 którym w ogóle nie umiem grać i bez potrzeby używania wolnego pd?

Widzę, że masz III-tierowe Pz. Kpf. 38 (t) oraz T-127. To są naprawdę bardzo dobre czołgi na swoim poziomie i postaraj się pograć nimi. Oba potrafią sporo wybaczyć a gra nimi to w zasadzie olbrzymia przyjemność (skłaniam się ku Niemcowi). Pamiętaj jedynie, żeby unikać gry czołgiem stock'owym, czyli jak najszybciej wbijaj mocniejsze wieże, gąski, silniki i działa, co oczywiste. T-28 to czołg doskonały, ale żeby dawał frajdę i zabawę, trzeba grać na nieco wyższym poziomie niż prezentujesz obecnie. Przyjdzie na to pora :) Wykorzystuj krzaki i przeszkody terenowe, ogarnij totalne podstawy z filmów Hoholk44 (youtube) i nie spinaj się na starcie za bardzo bo WoT jest grą trudną i naprawdę trzeba na początku swoje przegra, a czasami wręcz przerżnąć, by to i owo pojąć :) Dla pocieszenia napiszę, że mnie zajęło to (niestety) circa 10.000 bitew.

Edited by domikw, 16 May 2019 - 01:36 PM.

Rantrex #8 Posted 16 May 2019 - 09:24 AM

Lance-corporal

• Player
  • 45323 battles
  • 56
  • [_CHS_] _CHS_

Prawdziwa rozgrywka zaczyna się na 6. tierze, nie na 5., gdzie okazjonalnie schodzimy na hita od arty lub z jakiejś haubicy. Na początek warto wbić ze 4 VI różniące się stylem gry i zagrać nimi po 250 bitew, żeby się trochę przystosować.

Ze swojej strony polecił bym:

T-34-85 - na nim trzeba nauczyć się wymieniania strzał za strzał z mniejszymi (180vs135) i 2 strzały za strzał z większymi (2x180vs240) oraz sidescrapa (dobrze skątowany boczny pancerz 45mm jest w stanie odbijać ruskie armaty 122mm)

ARL-44 - kiedy doczłapiesz się do lufy 105mm rozpocznie się nauka gry wolnym ciężkim, który polega na obrażeniach na strzał. Ze względu na niską celność trzeba albo stać przycelowanym w odpowiednie miejsce(wychylić się, zanim zrobi to przeciwnik), albo wychylać się i oddawać strzał bez mierzenia (wolno podjeżdżasz do przodu - żeby celownik się nie rozsypywał, strzelasz i szybko cofasz). Tutaj też trzeba nauczyć się wykorzystywać pulę swojego hp

Cromwell - chyba jedyny czołg w zestawieniu, na którym optyka (powłoka antyrefleksyjna) sprawdzi się lepiej niż lorneta. Na tym praktycznie w każdego oddajesz 2 strzały zanim się schowasz. Dobry, żeby przećwiczyć zmienianie flanki (np. na początku jedziesz z ciężkimi, oddajesz 2-3 strzały po czym szerokim łukiem cofasz i jedziesz tam gdzie twoje medy

Su-100 i JgPz IV - bezwieżowy td który pozwoli ci chwilę odpocząć kiedy będziesz kampił w jakimś krzaku. Tutaj twoja wola, czy wolisz większe obrażenia na strzał, czy uszkodzenia na minutę. Te td-ki powinny ci uświadomić, co widać zza pleców twoich czołgów ciężkich kiedy stoisz 300m za nimi

Najprostsza droga, żeby dowiedzieć się gdzie nimi jeździć bez oglądania godzin powtórek i czytania długich poradników to ściągnąć xvm, aktywować statystyki i patrzeć gdzie jeżdżą gracze koloru zielony+

Helmi302 #9 Posted 16 May 2019 - 11:20 AM

Private

• Player
  • 12743 battles
  • 13
Może ja dodam coś od siebie. Unicum że mnie marny, ale postaram się pomóc.
1. Minimapa
Może wydawać się głupie ale powiększ minimape. Łatwiej jest o zrozumienie co się dzieje na drugim końcu pola bitwy. Szybciej zauważysz przeciwnik ma przewagę na jednej flance - szybciej zareagujesz.
2. Zrozumienie własnych błędów.
Wielokrotnie powtarzane na forum. Pojedziesz czołgiem lekkim w miejsce gdzie tłuką się ciężkie i zginiesz? Nie wychodz od razu do garażu tylko zobacz w jakim miejscu zginales, skąd zostałeś ostrzelany i staraj się nie powtarzać tego w kolejnej bitwie. Ja dużo nauczyłem się oglądając streamy na twitchu. Kompletnie nie wiedziałem jak grać medami czy td-kami. Teraz powoli odrabiam lekcje i poprawiam swoje statystyki.
A i jeszcze jedno, nie wk*rwiaj się na siebie, czy grę. Graj 4fun.
Powodzenia!

straszny_cienias #10 Posted 16 May 2019 - 02:40 PM

General

• Player
  • 69332 battles
  • 9,810
  • [_CHS_] _CHS_

View PostRantrex, on 16 May 2019 - 10:24 AM, said:

Cromwell - chyba jedyny czołg w zestawieniu, na którym optyka (powłoka antyrefleksyjna) sprawdzi się lepiej niż lorneta.

A mi akurat się lepiej gra z lornetką. Długo grałem na optyce, ale jednak wolę lornetkę. Ale umówmy się, to detal

Dionarch #11 Posted 18 May 2019 - 06:10 PM

Corporal

• Player
  • 16829 battles
  • 178
  • [_CHS_] _CHS_
T-28 na start może być wymagająca, jak wspomnieli koledzy wyżej. Wspomniane przez dominikw czołgi potrafią być przyjemne ale najlepiej się gra tym co sobie uwidzisz - jak masz na tyle zapału do nauki gry to mimo, iż czołg będzie bobkiem to i tak będziesz próbować z niego wyciągnąć jak najwięcej (katowałem VK3002DB gdy był uznawany za guano, bo po prostu tak chciałem :) ). Streamy czy YT - oglądaj i staraj się 'logicznie kopiować' tylko pamiętaj, że rozjazdy i sposób gry do tej samej mapy może się różnić pomiędzy niskimi jak i wysokimi tierami.

Jak nie mieszałeś w ustawieniach rozgrywki to polecam jeszcze zobaczyć filmik Quickybaby odnośnie settingu gry (bodajże na rok 2016/17, dalej większość rzeczy się sprawdza), poustawiaj znaczniki mapy czy czołgów.. nawet takie małe zmiany potrafią zrobić różnicę. ;)

Edited by Dionarch, 18 May 2019 - 09:04 PM.

YoseiGunshi #12 Posted 18 May 2019 - 07:16 PM

Moderator

• Moderator
  • 1283 battles
  • 69
  • [VVEST] VVEST

Temat przeniosłem do dobrego subforum.

Miłego dysputowania!

Speedevill #13 Posted 18 May 2019 - 09:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 25399 battles
  • 1,827
  • [T_D_O] T_D_O
Na 4 tierze polecam z tdków mardera 38t a z lekkich m5a1 stuart'a i ke-ho. 

Kot_04 #14 Posted 19 May 2019 - 12:10 AM

Brigadier

• Player
  • 19441 battles
  • 4,061

View PostSpeedevill, on 18 May 2019 - 09:55 PM, said:

m5a1 stuart'a

Grałem jako zaczęcie przygody z LT i musiałem na 2 razy brać zakręty na otwartym polu. Nie polecam przed zrobieniem jakichkolwiek perków, przynajmniej 1,5.

Ke-Ho można wymiatać, grając gołą załogą z 75%.

Speedevill #15 Posted 19 May 2019 - 02:10 AM

Lieutenant

• Player
  • 25399 battles
  • 1,827
  • [T_D_O] T_D_O
Z czwartego tieru jeden z lepszych lt ,bo luchs to inna rzecz.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users