Jump to content

19 süreci ve kıyamet tellallığı

• Please log in to reply
20 replies to this topic

CamokaTechnics #1 Posted 20 May 2019 - 01:37 AM

General

• Player
  • 54953 battles
  • 8,874
  • [ZERK] ZERK
Bu bir algı operasyonudur.

kilic222 #2 Posted 20 May 2019 - 03:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 42467 battles
  • 3,464

Kendi adıma yazayım. 19 süreci varmı bilmiyorum,ancak birçok süreç Türkiye ye uygulandı.

Mesela, ABD uzantılarına karşı gerçekleştirilen 28 Şubat sürecine, ABD hemen sonrasında, Türkiye yi işgal tatbikatı olan Milenyum çelınç tatbikatıyla cevap vermişti.

Hemen arkasından ırak tezkereside, hükümetin yoğun çabasına karşın, Türk Parlamentosu tarafından engellenmişti.

ABD nin başlattığı süreç,Büyük Ortadoğu projesi önündeki 2 büyük güç olan, Türk ordusunu ve Parlementosunu ortadan kaldırma amaçlı bir hareketti. Ergenekon Balyoz kumpasları ile Türk ordusunun devre dışı bırakılması ve Başkanlık sistemine geçilerekte, Türk parlamentosunun ortadan kaldırılması.

Tüm bunlara rağmen Türkiye nin kıyamet yaşamayacağını ve iyimser olduğumu ısrarla söylüyorum.

Çünkü,

Türkiyenin, veya Türklerin, binlerce yıldır kökleşmiş çok güçlü refleksleri var. Buna güveniyorum. Türkiye yi, iktidarda olanlar keyfine ve hayallerine inançlarına göre yönetemiyor. Doğa ve gerçeklikle bir çeşit güçlü ilişkisi var. eninde sonunda bu refleks harekete geçiyor ve ülkeyi o yönetiyor.

Mesela yıllarca yürütülen ülke için yıkıcı Açılım sürecini yok eden o güçlü reflekstir. ABD ye gösterilen ve ülkede buram buram kokan ABD karşıtlığı o güçlü refleksin bilinç halidir.

Bu güçlü reflekse,doğayla uyuma sahip yani pragmatist Asya da 4 büyük binlerce yıllık İmparatorluklar mirasçısı devlet var, 5 bin yıllara uzanan. Türkiye-Rusya-İran ve Çin.

Dünyanın kaderini değiştiren ve emperyalizme direnci oluşturan Cumhuriyet devrimlerimiz ve diğer 3 İmparatorluklar mirasçısı olan ülkelerin devrimleri. Bu 4 Asya ve küresel dev ülkenin devrimleri, emperyalizme direnci oluşturdu ve yeni dünyayıda bunlar kuracak.

Çok ciddi bir ekonomik çöküş içindeyiz aynı zamanda ve hala birşey yapılamadı, küresel finans sistemi içinde çözüm arıyorlar hala.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, bu çözümüde Türk Milleti dayatacak merak etmeyin.

Ancak bunu yapmak çok zor, patlayıcı tepkiler içerecek. Bu yüzden Türkiye ittifakı gündeme geliyor, dün 19 Mayıs ta tüm liderler birlikte poz veriyor, ülke Atatürk ü yeniden keşfediyor her geçen gün güçlenerek.

Bunu yapan hiçbir lider veya grup değil, hepsini aynı torbaya koysan önemi yok.

Bunu yapan işte bu 4 büyük devin pragmatizmi. 5 bin yıllara uzanan bir refleks

Edited by kilic222, 20 May 2019 - 03:52 PM.

LeSept7 #3 Posted 20 May 2019 - 05:09 PM

Sergeant

• Player
  • 16398 battles
  • 243

View PostCamokaTechnics, on 20 May 2019 - 01:37 AM, said:

Avatarınla karakterin arasında bir tezatlık var. avatarına bakan boş beleş konuşup goygoycu 19 yaşında çocuk sanır. Ama yazdıklarına bakarsan elinde tespih gömleğin cebinde sigara kimlik, altında 2009 model doblo arkada Osmanlı arması ortalama bir esnaf. 

Toplum mühendisliği ve algı operasyonu kelimeleri hükümete çok yakın haber kanallarında 20 senedir bol bol geçiyorsa o ülke yavan, kısır, yozlaşmış, bayağıdır. Bir derinliği yoktur. 

Haber kanallarında fen liselerini iyileştiriyoruz densin. pozitif bilimlerin önünü açıyoruz densin. Öğretmen, asker, polisten başka (istisnalar hariç;) bir mezun vermeyen fen fakülteleri azaltılacak nitelik kazandırılacak densin. Eğitim konuşulsun edebiyat konuşulsun. Sıkılmadınız mı hep yavan siyasi polemiklerden? 

Algı olacak ha? Harbiye kapandı. Genelkurmay başkanı silahlı örgüt olmaktan yargılanırken itirafçı teröristti. Neler yaşadık be? 

Bin doblona uzaklaş 19 yaş ruhlu adam; bir rahat bırak siyaseti.

bardkor #4 Posted 20 May 2019 - 09:21 PM

Corporal

• Player
  • 2575 battles
  • 168

View PostCamokaTechnics, on 20 May 2019 - 12:37 AM, said:

ozaman keyfine bak. yasayan ölülerden cok var. su akacak ve yerini bulacak.

hayatta kalacak olanlar sadece Kayalarin Ogluna tutunacak olanlardir. bak burda da bir sifre verdim.

19 surecindeyiz su an. sen birdefa etrafini görmüyorsun. klasik bir akepelinin kahvehanede oturup konusmasi gibi ama domates ve patates alacak parasi yok.

lanlar #5 Posted 20 May 2019 - 09:45 PM

Sergeant

• Player
  • 36496 battles
  • 246
  • [BTURK] BTURK
Bana bu konuda bilgi vericek yazı makele link vs birşey varmı ?

bardkor #6 Posted 20 May 2019 - 11:41 PM

Corporal

• Player
  • 2575 battles
  • 168

View Postlanlar, on 20 May 2019 - 08:45 PM, said:

Bana bu konuda bilgi vericek yazı makele link vs birşey varmı ?

Atatürk'ten sonra Gök Tuğ verilen ve seçilen kişidir > Hüseyin Hakkı Kahveci

kendisi Ataturk gibi 19 ile kodlanmıştır.

unvan Atabey.

Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı.

daha fazla yazmaya gerek yok. anlayan anlar ne demek istedigimi. zaten yaşarsınız. 19 Mayıs yani yılın 2. yarısı ile başlıyor.

CamokaTechnics #7 Posted 21 May 2019 - 07:38 AM

General

• Player
  • 54953 battles
  • 8,874
  • [ZERK] ZERK
En meşhurlarından biri corc buş olan evanjelist tarikatı mensupları kıyamet kopsun diye dua edip dururlar.

CamokaTechnics #8 Posted 21 May 2019 - 07:48 AM

General

• Player
  • 54953 battles
  • 8,874
  • [ZERK] ZERK

https://www.sozcu.co...er-var-2125664/

Spoiler

Edited by CamokaTechnics, 21 May 2019 - 07:53 AM.

kilic222 #9 Posted 21 May 2019 - 04:27 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 42467 battles
  • 3,464

View PostCamokaTechnics, on 21 May 2019 - 09:38 AM, said:

En meşhurlarından biri corc buş olan evanjelist tarikatı mensupları kıyamet kopsun diye dua edip dururlar.

Eskiden, ABD Başkanı hapşırsa  dünya yatak döşek yatar derlerdi.

Artık geçti o devir. Ne bombardıman uçakları, ne uçak gemileri ne Armageddonları. Vız gelir tırıs gider.Yakında o topraklarda ne olup bittiği kimsenin umrunda olmayacak. Bundan sonra Asya da neler oluyor, bunları ezberlemeye başlayacak dünya. Başlıyor zaten.

Tehlike hala geçmedi kabul ama bişey yapamayacaklar. Eğer yaparlarsada, bu hem ülkemizin Atatürk devrimlerini tamamlayıcı bir süreç etrafında süratle birleşmesine-ki o süreçteyiz zaten, hemde dünyanın birleşmesine neden olacak.

Edited by kilic222, 21 May 2019 - 04:31 PM.

bardkor #10 Posted 21 May 2019 - 05:29 PM

Corporal

• Player
  • 2575 battles
  • 168

kilic yaniliyorsun. iran ve turkiye isgal edilecekler. sen abd tek basina zannediyorsun ama burada fransizlar ingilizler tum bati birlik icerisinde. hürmüzde sadece ABD yok Fransizlar da var. tum arap ittifaki ve israil destekte.

Kibris ve Turkiye konusunda abd fransa ingiltere almanya yani nato + yunanistan rumlar tum arap ittifaki kürt ordusu görev alacaklar.

Akdenizde namluyu turkiyeye cevirmis ve bekleyen 200 Savas gemisi sadece ABD Destroyerlerden olusmuyor.

Rumlar dün itibariyle Fransizlara Üs verdiler ve silah egitimi alacaklar.

Armageddon cikacak ve cok insan ölecek AMA sonunda yenilecekler. size göre bu hic yasanmadan düze cikkilacak. aramizdaki fark bu.

ben 19 sürecini bildigim icin farkli yaziyorum.

bardkor #11 Posted 21 May 2019 - 05:40 PM

Corporal

• Player
  • 2575 battles
  • 168

BeastWar kavehanede oturup ülkeyi kurtaran işsizler gibi yazıyorsun.

Secilmislik var

Senin beynin bunlari algilayamaz. bu sana agir gelir.

Kim kimi secti ve ne icin secti. burasi önemli.

Evanjelistler kendi aralarinda birisini secmislerse bu sadece onlari baglar ve ilahi sürec degildir birsey degildir. evet armageddonu cikarirlar. milyonlarca insanin kanini dökerler ama sonunda amaclarina ulasamazlar cunku buna engel olunur.

Ataturk de secilmis birisidir. Ataturk samsuna vardiginda kendisini karsilayan bir Halk hazir bulunuyordu halbuki o aslinda resmi olarak Ordu Müfettisiydi ve Müfettisler böyle karsilanmaz. Hersey degilse bile cogu sey önceden hazirlanmisti. Bunlari tek basina Ataturk hazirlamadi. Devlet-i Ebed Müddet diye birsey var. binlerce yillik. secer görevlendirir vesaire. Ataturk Anadoluya giderken zaten lider olarak secildi. bu isler önceden olur.

Atatürkten daha rütbeli imparatorlugun tüm Generalleri nasil Atatürkü lider kabul ettiler zannediyorsun. Emir buyuk yerden geldi.

sen ise bunu savas meydanlarinda ögrenirsin.

diger atalarimiz da öyle. secilirler sonra harekete gecerler. öyle kafama estim yaptim oldu ile olmuyor bu isler.

16:47 Added after 6 minutes
simdi ise Atatürkten sonra Atabey secildi ve Mavi Tug ve Mühür verildi cunku ülkenin savasa girecegi görüldü ve biliniyor. dedigim gibi bu isler savas esnasinda daha net belli olur ve savasa az zaman kaldi.

Edited by bardkor, 21 May 2019 - 05:42 PM.

Shock_Therapy #12 Posted 21 May 2019 - 06:02 PM

Corporal

• Player
  • 26848 battles
  • 119
İki meczup birbirini bulmuş kafalara gel ahahajajajjajaj

Horatio__Caine #13 Posted 21 May 2019 - 06:16 PM

Brigadier

• Player
  • 27399 battles
  • 4,505
  • [SA-AS] SA-AS

Oooo Göktürkler uzaydan savaş yıldızı/yıldız gemisi araçlarıyla ne zaman geliyorlar? Duruma göre askerliği orada yapalım :trollface:

bu arada mavi tuğun mürekkebi biterse, tanıdık tonerci var hallederiz.

Edited by Horatio__Caine, 21 May 2019 - 06:16 PM.

kilic222 #14 Posted 21 May 2019 - 06:19 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 42467 battles
  • 3,464

View Postbardkor, on 21 May 2019 - 07:29 PM, said:

...........

Armageddon cikacak ve cok insan ölecek AMA sonunda yenilecekler. size göre bu hic yasanmadan düze cikkilacak. aramizdaki fark bu.

ben 19 sürecini bildigim icin farkli yaziyorum.

Evet böyle bi farklı düşüncemiz var.

Ama ben kesin konuşamıyorum. Büyük savaş çıkar veya çıkmaz şeklinde. Çıkma ihtimali var.

Ben aslında senin kesinlik koyarak konuşmana karşıyım diyeyim. Kesin savaş çıkacak demene. Umarım çıkmaz, ama şimdide Akdeniz çok ısındı, evet.

sapphira_ #15 Posted 21 May 2019 - 06:23 PM

Moderator

• Moderator
  • 681 battles
  • 21
  • [--P-] --P-

Arkadaşlar mümkün mertebe karşılıklı atışmadan ziyade bilgi alışverişinde bulunalım.

Edited by sapphira_, 21 May 2019 - 06:24 PM.

ali1234512 #16 Posted 21 May 2019 - 06:32 PM

Major General

• Player
  • 39300 battles
  • 5,156
  • [TR-U] TR-U

View Postsapphira_, on 21 May 2019 - 07:23 PM, said:

Arkadaşlar mümkün mertebe karşılıklı atışmadan ziyade bilgi alışverişinde bulunalım.

bizim tarzımız böle :hiding:

GENTURK #17 Posted 21 May 2019 - 07:05 PM

Private

• Player
  • 1473 battles
  • 30
ooo alangirli sohbetler güzelll, okunması ayrı bir keyif:popcorn:

bardkor #18 Posted 21 May 2019 - 07:28 PM

Corporal

• Player
  • 2575 battles
  • 168

View PostHoratio__Caine, on 21 May 2019 - 05:16 PM, said:

Oooo Göktürkler uzaydan savaş yıldızı/yıldız gemisi araçlarıyla ne zaman geliyorlar? Duruma göre askerliği orada yapalım :trollface:

bu arada mavi tuğun mürekkebi biterse, tanıdık tonerci var hallederiz.

merak etme sen cephede askerligini yapacaksin zaten.

tuğun mavi mürekkep rengi nasil bitiyor. bana bunu anlatsana bir.

burada şaklabanlık yaparak biryere varamazsın

18:30 Added after 1 minute

View Postali1234512, on 21 May 2019 - 05:32 PM, said:

bizim tarzımız böle :hiding:

adam uyarmis ama gönderileri silmemis hatta firsattan istifade konuyu kaldirmamis. bence bu moderatore bir sans vermek lazim. kurala uyariz

Edited by bardkor, 21 May 2019 - 07:29 PM.

_Uzumymw_ #19 Posted 21 May 2019 - 07:53 PM

Sergeant

• Player
  • 344 battles
  • 241

Biraz da ben yazayim. Oğuz kahramanlık destanlarından olan “Kitab-ı Dede Korkut”un günümüzde bilinen varyantlarının hiçbirisinde ise Dede Korkut, serkerde, dövüşçü değil, tam tersine Oğuz kahramanlarının yiğitlikleri hakkında nağmeler söyleyen bir ozandır.

Aynı zamanda bazı yazılı kaynaklarda olduğu gibi, “Kitab-ı Dede Korkut”ta da Korkut’un bayat elinden olduğu belirtilmiştir.

Dünya dışı yaşam hakkındaki mevcut bakış açısının çok dar olduğunu söyleyen Colombano, üstün özellikleri olan yabancı bir yaşam formundan Dünya'ya yapılmış bir ziyareti gözden kaçırmış ve bunun "geleneksel karbon temelli yaşamdan" çok farklı olabileceğini ileri sürdü.

Bunların içinde en önemlisi Pu-239 izotopudur. Nükleer reaktörlerde tabii uranyum-238 izotopu nötron bombardımanına tabi tutulursa uranyum-239 elde edilir.

Bu izotopun iki defa ß ışıması yapması sonucu plutonyum-239 elde edilir. Pu-239 izotopunun yarılanma süresi 24.360 senedir ve alfa ışını yayarak uranyum 235 izotopu haline dönüşür. Diğer mühim izotoplarından Pu-238 yarılanma süresi 86,4 sene, Pu-244 ise 76 milyon sene olup, Alfa ışıması yaparak yarılanırlar.

•  

CamokaTechnics #20 Posted 21 May 2019 - 10:42 PM

General

• Player
  • 54953 battles
  • 8,874
  • [ZERK] ZERK

Atatürk samsuna gönderilmedi(?), kırık dökük bandırma vapuruyla: halkı örgütleyip memleketi kurtarmak için gitti!!!.

Inkılap tarihi kitaplarında böyle yazar, kim vermiş tuğu falan da oraya gönderilmiş?.

21:43 Added after 1 minute
Tabi, Atatürkçü gençlik veya anlayış; kahvehanede bile olsa memleket meselelerinin konuşulmasını öğütler.
21:45 Added after 2 minutes

Onun için kahvehane ağzıyla yazıyorum.

Şuraya adam akıllı bir yazı yazsan kimse farkına bile varmaz; unutmayalım futbol basit bir oyundur, niye inceden ve derinden konuşup kendimizi anlaşılmaz yapalım ki?.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users