Jump to content

Sildim, baştan yükledim, tekrar siliyorum

• Please log in to reply
3 replies to this topic

KingEnes1 #1 Posted 20 May 2019 - 04:44 AM

Private

• Player
  • 6573 battles
  • 13

Sorun eşleştirme değil de haritalar oldu benim için. Oynamaktan keyif aldığım haritalar zaten çok değil. Oyundan giden bir çok haritayı ve birçok haritanın eski halini seviyordum. Eşleştirme sisteminden şikayetçi birçok insan, sürekli 2 tier yüksek tanklarla oyuna atmasından filan. Benim için bu da sorun değildi gerçekten bana daha keyifli geliyordu hatta böylesi. Ama haritalar yüzünden oyunu temelli bırakıyorum. 2013'den bu yana sık sık olmasa da oynadım. Gerçekten keyif aldım. Ama artık keyif vermiyor. Neden oynadığımı dahi bilmiyorum açıkçası. 

Ya bide şöyle bir sorun var, açık harita geliyor arty atışından hareket edecek vakit bulamıyorum. Ben öyle yatarak oynamayı çok seven bir oyuncu değilim. İstiyorum ki alayım tankımı çıkayım meydana göğüs göğüse gerelim şöyle. Tam gidiyorum çat ordan bir arty geriyor 450'yi oynama hevesim kalmıyor. Hayır bir tane de değil her oyuna en az 2-3 tane arty bırakıyor ki iyice kanser olayım. Bir oyunda 8-9 arty atışı yediğimi biliyorum ard arda. 3'ü alıyor beni salvoya, kurtul kurtulabilirsen. Hani tepe var, çıkaracaksın kafanı bir mermi sektireceksin bir tane atacaksın geri geleceksin. Onu bile yapamaz oldum artık.

Zaten her tarafı tekerlekli lanetler sarmış, oyunun içine ettiler iyice. Bir de şu zırh meselesi çok kötü oldu ya. Eskiden Is-7 dedin mi delinmez tank derlerdi. Şimdi 430U bile daha kalın bir ön zırha sahip. Orta tanklar bile daha sağlam ya. Oyunun dengesi filan kalmadı. Is-4 oynayan bile kalmadı. E100 desen aynı... Bu arada ben aşırılığı seven bir insanım. Oyunda bir tankın delinmez oluşu benim için sorun değil. Hatta böyle savaşlar bana hep daha keyifli gelmiştir. Alırsın Kv-1 verirsin açını dünyaları tanklarsın böyle ya da karşına gelir bir tane öldürene kadar canınız çıkar. Gerçekten verdiğin emek ve karşılığında aldığın ödül seni tatmin eder. Tabii bu 1-2 tank böyleyken güzeldi. Şimdi her tank zırh kaynıyor. Bir de haritalar da bu kadar berbat olunca oyun çok tek düze dönmeye başladı benim için. 

Her haritanın bir açık bir şehir bölgesi bulunması sorunu var tabii. Ya seviyorum ben ya koyacaksan şuraya tam şehir haritası koy ya da açık harita koy. İkisinin beraber olduğu harita sayısı zaten hiç az değil. Niye her haritayı bu şekle sokuyorsun ne anlamı var? Diyeceksiniz işte şehir haritası geldiğinde her tank oynanmıyor filan, şehir haritasına sadece şehir haritasında oynamaya müsait tankları denkleştirecek şekilde sistemi ayarla olsun bitsin. Arty oynayacaksan sadece arty oynamaya müsait haritalar atsın. Siz de kurtulun biz de kurtulalım. Ben ağır zırhlı bir canavar alıp şehirde yargı dağıtmak istiyorum. O haritada hafif tankın işi ne zaten. Belki söylediğimi saçma buluyorsunuz şu an ama eskiden eşleştirme sistemi bunu yapıyordu. Bir oyuna 20 ağır tankı bırakıyordu hayvan gibi çarpışıyorduk deli gibi keyifliydi o maçlar. Şimdi her oyuna 4 ağır 4 orta 3 avcı 1 hafif 3 arty getirmeye çalışıyor. Ağır tankı alıyorsun bir hattan gideyim diyorsun önüne iki babayiğit çıkıyor diyorsun ki işte şimdi yer yerinden oynayacak çatt ordan bir atış geliyor o da ne 300 metre uzaktan orta tankın teki saydırıyor sana. Zaten şarjörlü lanetleri her tarafı sarmış... Hani bir iki harita bunu izin verir eyw. Artık her harita öyle ama. Westfield haritası hariç. Bir tek o haritada adam akıllı yerin sarsıldığını hissetme imkanı buluyorum. Bir tek o haritada oynarken keyif alıyorum. Alıyorum ağır tankımı çıkıyorum tepelere bir ordan bir burdan güm güm basıyoruz birbirimize ağır tanklar olarak iyi olan kazanıyor. Arkada 1-2 avcı yeri var ama olsun kadardan bir şey olmaz zaten sınırlı bakış açıları var en ufak şeyde de spot düşüyor oraya.

Bu tür maçlar çıkmıyor artık. Bu tür maçların çıkabileceği haritaları inatla yok ediyorlar zaten. Böyle keyif aldığım ne kadar harita varsa inatla beni oyunun o haritalara sokmaması da ayrı bir mesele. Ya gerçekten şu an var olan haritalardan neredeyse hepsinden nefret ediyorum. Sanki insanların acı çekmesi için özel olarak tasarlanmış. Tank ası aldığım güzel maçlardan bile zevk alamaz oldum. Ben yapamıyorum olmuyor artık. En son bu oyunu oynarken durup kendime baktığımda sadece kendimi daha kötü ettiğimin farkına vardım. Umarım okurken canınız sıkılmamıştır sadece hislerimi paylaşmak istedim. Bilemiyorum, yazma ihtiyacı hissettim. Benden bu kadar. Size iyi savaşlar. 

Edit: Obj 257 oynarken keyif almıştım gerçekten. Eğer benimle benzer düşünceleri paylaşıyorsanız bırakmadan önce bu tankın keyfini çıkartın derim. Oynadığım onca tankın içinden gerçekten bana keyif veren tek tank buydu. 

Edited by KingEnes1, 20 May 2019 - 04:51 AM.

Merug #2 Posted 20 May 2019 - 10:13 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 40975 battles
  • 314

Zırhlar bitirdi oyunu daha da bitecek. Gold mermi kullanmadan tier 8-9-10 da tank delemiyorsun. Karşındaki adam full gold oynuyor ve bu adaletsizliğe karşı hiç bir şey yapamıyorsun. Dengeleyeceğiz gold mermiyi diyorlar 2 sene geçiyor bir şey yok hala ortada çocuk avutuyorlar işte kendilerince. Ne kadar yetenekli olursan ol normal mermi ile tier 9-10 maçta bir iş yapamıyorsun. Sonuçta ben de en fazla 2-3 maç dayanabiliyorum artık oynamaya ardından alt+f4 yapıp direk çıkıyorum. Tank kasmışım maç kazanmışım umrumda değil oyunda. obj 430 un ön zırhını 250 delen normal mermi ile 4. denemede delemeyip, golda geçmek zorunda bırakılıyorsam ben bu oyunu oynayamam. Mermi dağılımını artırdılar, zırhları artırdılar ama oyuncunun hevesinin sürekli azalttılar. 2014-15 te 100+ maç yapardım ben bir günde beni bile nasıl bu kadar soğutabildiler bu oyundan hayret ediyorum. 

Diğer olay arty meselesi. Bu sorun o artylere 1 hp vurdursalar bile çözülmeyecek. Çünkü haksız bir oyun tarzına sahip. Benim göremediğim adam bana yardıracak ve ben hiç bir şey yapamayacağım olmaz öyle. Beni vuruyorsa bana o artynin yerini gösterecek. Ya da benim artyme gösterecek. Bana onu vurma şansı tanıyacak ne biliym ön cephedeki gibi topçu ateşim olabilir mesela sadece artyye kullanabileceğim. Böylece öyle sadece bir yere gidip tek elle oyun oynamaz arty oyuncusu sürekli görüleceği için yer değiştiren daha mantıklı adamların oynadığı bir çeşide dönüşür. 

Zırh dengelemeleri-gold mermi-arty-rng ve kısmen mm. Bunları dengelemedikten sonra bu oyundan hiç bir şey olmaz. Kendi kendimize azala azala oyunu bitiririz. 

rageman4u #3 Posted 20 May 2019 - 08:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16828 battles
  • 528
Cok oynayinca bana da ayni hissiyat olusuyor. Kesin kazanmak icin en iyisi rus tanklari oynamak. Bir ara ver bence insan tekrar donmek istiyor. Donuyorsun tekrar birakiyorsun. Aslina bakarsan hicbir oyun sarmiyor artik beni ama oynuyorum iste. Vakit geciyor.

bakidoruk #4 Posted 20 May 2019 - 10:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25138 battles
  • 1,015

Gold mermi, krediyle satılmaya başlandı uzun zaman önce. O zaman demiştim. "Bu oyun bozulacak. Dengeyi tutturamayacaklar." Gözcülük yapması gereken hafif tank otomobil hızıyla ilerlerken auto aim ile 200 metreden 400hp saplıyor. Bunların tümü az önce bahsettiğim dengenin bozulmasından kaynaklanıyor. Dengenin tekrar gelmesi, gold merminin gold ile satılmaya başlamasıyla ancak düzelir, yada tanesine 50k kredi isteyeceksin ki atan iki kere düşünecek..

IS-7 konusunda söylediklerine katılmıyorum. Hâla kral makine. 

KMT sınırlaması 3 ten 2 ye düşmeli. Ağır tanklardaki ağır iç kaplamanın patlayıcı mühimmata karşı direnci en az %30 artırılmalı. Adam 3 modül yuvasından birini bu kaplamaya feda ettiyse topçudan 400 yememeli.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users