Jump to content

GAMME OF THRONES BİTTİ, YORUMLARI ALALIM (SPOILER İÇEREBİLİR)

• Please log in to reply
21 replies to this topic

zed_x #1 Posted 21 May 2019 - 01:18 AM

Major

• Player
  • 44462 battles
  • 2,666
  • [ESKYA] ESKYA

Evet başlık açık. Diziler tarihinde önce çağ açıp çağ kapatan, sonra da açtığı çağa ayak uyduramayan meşhur dizimiz GoT bitti. Ben şahsen çok küfür ettim bu sezon, zerre keyif vermedikleri gibi Ahmet Kaya'nın Olmasaydı Sonumuz Böyle şarkısı açııp dinlettirdiler bana son iki bölümde.

Spoiler: son sezonu izlemeyenler başlığı direk kapayın. Bran nedir ya? Kim ulan bu Erol Egemen? O güzel Khalessi'ler ejderhalara binip gittiler. Demir Tahtın eriyiğine, kralın tekerlekli sandalyeli ve mutantına kaldık.

Siz ne düşünüyorsunuz ahali?

TheLast_KebapBender #2 Posted 21 May 2019 - 03:24 AM

Lieutenant

• Player
  • 50907 battles
  • 1,944
  • [RISEN] RISEN

3.Bölümü izledikten sonra finale 3 bölüm kalmışken bunun üstüne çıkamazlar diye düşünen bi ben miyim ??

Vasat olacağını herkes biliyordu.. Oyuncularda söylediler zaten pek sevilmeyeceğini.. 

3.Bölümden sonra hikaye tıkanmış finali nasıl yapsakta şaşırtsak beklenmeyeni versek diye çok uğraşırken tüy dikmişler..

Tyrion Bran a "istemiyorsun ama kral olur musun" diyor "bunca zaman niye beklediğimi sanıyorsun" gibi bi cevap veriyor.. aaa aaa küstah şeye bak... 

Çok canım sıkıldı.. Bi de Jon giderken tam olman gereken yerdeydin demiyor mu o Bran...

Yeminlen tekerlekli sandalyesine taş bağlayıp o iskeleden aşağı atmak istedim..   

innocenT_deviL #3 Posted 21 May 2019 - 06:55 AM

Major

• Player
  • 32470 battles
  • 2,893

Spoiler

Sharp1903 #4 Posted 21 May 2019 - 10:38 AM

Captain

• Player
  • 40012 battles
  • 2,434
Final sezonu herhalde en vasat sezondu (1-2 bölüm dışında), hele finali neredeyse ileri saracaktım, artık bitsin de gidelim modunda izledim. GOT gibi bir prodüksiyona yakışmadı. 

Horatio__Caine #5 Posted 21 May 2019 - 10:45 AM

Brigadier

• Player
  • 27399 battles
  • 4,505
  • [SA-AS] SA-AS
Daha ilk sezonlarında kitaplarından kopan bir dizinin böyle bir final yapması şaşırtmadı. George R.R Martin bu rezilliği çıkaracağı kitapta düzeltir diye umut ediyorum.

ArchitectARC #6 Posted 21 May 2019 - 12:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13871 battles
  • 581
  • [JUN] JUN
final çöptü, çoğu yeri ileri sararak izledim sıkıldığım için.

kilic222 #7 Posted 21 May 2019 - 04:19 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,754

Amerika lılar film ,dizi vs çekemezler, belki çok nadir.

Çünkü kültürleri müsait değil, zengin duygu ve ilişki gücüne sahip olmayan,derinlikten her zaman yoksun, vizyonları  dar, evrimin ön basamaklarında bir yerdeler.

Yinede, aşırı medya şişirmesi olduğu için 3 kere izlemeye zorladım kendimi.

Sadece 1 denememde 2. bölüme geçtim. Geçiş o geçiş, kapattım gitti.

Her zaman olduğu gibi, saçma sapan gizem yaratma işleri. Gizem yaratıyo çünkü apaçık verecek bi numarası, duygusu yok.

Edited by kilic222, 21 May 2019 - 04:33 PM.

TheLast_KebapBender #8 Posted 21 May 2019 - 07:05 PM

Lieutenant

• Player
  • 50907 battles
  • 1,944
  • [RISEN] RISEN

View Postkilic222, on 21 May 2019 - 06:19 PM, said:

Çünkü kültürleri müsait değil, zengin duygu ve ilişki gücüne sahip olmayan,derinlikten her zaman yoksun, vizyonları  dar, evrimin ön basamaklarında bir yerdeler.

Her zaman olduğu gibi, saçma sapan gizem yaratma işleri. Gizem yaratıyo çünkü apaçık verecek bi numarası, duygusu yok.

Zorlama sende git cennet mahallesi doktorlar izle :child:

Edited by TheLast_KebapBender, 21 May 2019 - 07:05 PM.

_Uzumymw_ #9 Posted 21 May 2019 - 08:49 PM

Sergeant

• Player
  • 344 battles
  • 241

View Postkilic222, on 21 May 2019 - 04:19 PM, said:

Eleştirilerin bile mantıklı olması gerekir adamların gayet güzel dizileri var ne istersen hangi konuda istersen neredeyse en güzelleri amerikalıların elinden çıkıyor bunu onları sevdiğim için söylemiyorum ama öyle çoğu sinema filmi bile gerek kalite olsun gerek görsel efekt olsun bu dizinin ilk sezon bölümlerinin yanından geçemez.

Final sezonuna gelecek olursak umarım hoyratın dediği gibi gelecek kitap kalitesini bozmadan gelir

kilic222 #10 Posted 21 May 2019 - 10:31 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,754

View PostTheLast_KebapBender, on 21 May 2019 - 09:05 PM, said:

Film seyrederim ama pek dizi seyretmem, seyret seyret bitmiyo çünkü. Ancak şu aralar Behzat ç ye başladım. Çok hoşuma gitti.

Al sana Behzat ç mesela. Bütün Amerika lılara seyrettir, şu dizinin binde birini çekemezler, derinliğin yanına yaklaşamazlar, sığ su balığı çünkü hepsi.

View Post_Uzumymw_, on 21 May 2019 - 10:49 PM, said:

Eleştirilerin bile mantıklı olması gerekir adamların gayet güzel dizileri var ne istersen hangi konuda istersen ........

Çok uzatmam istemem. Seviyosanız seyredin.

Her konuda güzel dizisi var diyosun. Ya arkadaşım, adamlar son 20 yıldır 5. sınıf aşk filmi bile çekemez hale geldiler.

Çünkü insan türüne karşı herhangi bir duygu hissetmiyorlar. Aşk,arkadaşlık,dostluk,konu komşu,anne baba çocuk yok.

Zombi filmi dediğin, Nivyork sokaklarının biraz daha yavaş hareketli bir versiyonu sadece.Zombilerden herhangi bi farkları varmı sizce, insani duygular açısından

Geçen gün seyrettim Amerikan aşk filmi diye, bu kadar yüzeysel hisleri aşk zanneden sığır çobanlarından farkı yok. 3 gün seks yaptılar, sonra herkes yoluna gitti, o 3 üçge hangi his yaşadılar filmden hiçbişi anlaşılmıyo ama işk filmi diye yazıyolar . Çünkü duygunun ne olduğundan habersizler.

Efektler için bişi diyemem. Bilgisayarda yapılıyor. Efekt seyretmeyi seviyosanız bol Amerikan filmi seyredin. Başk bişi yok çünkü filmlerde. Ya efekt , ya alavere dalavere, kim kime nasıl kazık atıyo dolandırıyo. İnsan dolandırmak 3 dakkadan sonra sıkıyo.

Yada sinsizce işlenmiş bol cinayetli filmler. Vay be, ne sinsi katilmiş vay bee. İşimiz yok hep alavere dalavere ve sinsilikmi seyredicez.Kim kralın arkasından ne çeviriyo, kim kimi nasıl götürüyo. Sürekli empas kumpas çok sıkıcı.

Edited by kilic222, 21 May 2019 - 10:37 PM.

Bagora #11 Posted 22 May 2019 - 11:43 AM

Lieutenant General

• Player
  • 44828 battles
  • 6,104
tahminimce olaylar şu şekilde oldu grr martin bunlara kitabın sonunu " jon dany yi öldürcek , bran tahta geçecek " diye anlattı aradaki boşluğu bunlar kafasına göre doldurmaya başladı haliyle saçma sapan bi final oldu . grr martin büyük ihtimalle dizinin böyle saçmalayacağını biliyordu fakat ses etmedi bu sayede kitaplarına inanılmaz bi ilgi olacak , kitapların çıkar çıkmaz rekorlara koşacağına eminim diyebilirim .

ali1234512 #12 Posted 22 May 2019 - 12:06 PM

Major General

• Player
  • 40121 battles
  • 5,394
  • [SIGUN] SIGUN

yapacakları diziyi .......................

bir dizi nasıl katlediliri gösterdiler

11:07 Added after 0 minutes

View PostBagora, on 22 May 2019 - 12:43 PM, said:

tahminimce olaylar şu şekilde oldu grr martin bunlara kitabın sonunu " jon dany yi öldürcek , bran tahta geçecek " diye anlattı aradaki boşluğu bunlar kafasına göre doldurmaya başladı haliyle saçma sapan bi final oldu . grr martin büyük ihtimalle dizinin böyle saçmalayacağını biliyordu fakat ses etmedi bu sayede kitaplarına inanılmaz bi ilgi olacak , kitapların çıkar çıkmaz rekorlara koşacağına eminim diyebilirim .

kitabı öle yazsın kitap sevenler gider evini basar adamın

Edited by ali1234512, 22 May 2019 - 12:07 PM.

Bagora #13 Posted 22 May 2019 - 12:26 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44828 battles
  • 6,104

View Postali1234512, on 22 May 2019 - 11:06 AM, said:

yapacakları diziyi .......................

bir dizi nasıl katlediliri gösterdiler

11:07 Added after 0 minutes

kitabı öle yazsın kitap sevenler gider evini basar adamın

bende öyle düşünüyordumda yolunu güzel yaparsa kabul edilebilir ,

mesela dizide brann sürekli ben 3 gözlü kuzgunum malda mülkte gözüm yok diye dolaştı son bölüm birden "he he he buraya niye geldim sandınız " dedi eğer dizide tyriona ben 3 gözlü kuzgunum tahtla işim olmaz demeseydi , ruhsuz ruhsuz gemeseydi tahta oturdugu zaman insanlar hani bu taht istemiyodu tepkisi vermeyecekti ,

dany yi normal normal gösterim son anda delirtmek yerine ara ara içsel kavgalarını izlesek ,kendi içinde insanı yakayım mı affedeyim mi çakışmalarını görsek he bu kız tekin değil her an civatayı sıyırabilir derdik son sezonda sapıttıgı zamanda zaten ara ara gidip geliyodu der geçerdik .

jon milletin baskısı ve cezası ile değilde kendi isteğiyle tahtı filan istemiyorum diye gitse yine daha mantıklı ve kabul edilebilir olurdu adam sevdiği kadını öldürüp kuzeye gidip yanlız kalmak istedi derdik şimdi bi grup dingil çıktı tahtın yasal varisini sura yolladı ne vadi , ne nehir , ne batıdiyar ne de kuzey çıkıp jon tahtın gerçek varisi yedirmeyiz demedi iyi bakalım gitsin dediler

yani demek istediğim olayların gidişatı güzel kurgulansa kabul edilebilir .

son olarak bütün olayı jonun gerçek kimliği üstüne olan bi yapımda jonun gerçek kimliğinin hiç bi etkisinin olmaması gerçekten ibretlik , dany o kadar gerçek kimliğini öğrenirlerse seni tahta geçirirler diye ağlandı meğer öğrenselerde bişi yapmıcaklarmış adam kuzeye gitti biri çıkıp o tahta otursun demedi.

ali1234512 #14 Posted 22 May 2019 - 12:58 PM

Major General

• Player
  • 40121 battles
  • 5,394
  • [SIGUN] SIGUN

View PostBagora, on 22 May 2019 - 01:26 PM, said:

bende öyle düşünüyordumda yolunu güzel yaparsa kabul edilebilir ,

mesela dizide brann sürekli ben 3 gözlü kuzgunum malda mülkte gözüm yok diye dolaştı son bölüm birden "he he he buraya niye geldim sandınız " dedi eğer dizide tyriona ben 3 gözlü kuzgunum tahtla işim olmaz demeseydi , ruhsuz ruhsuz gemeseydi tahta oturdugu zaman insanlar hani bu taht istemiyodu tepkisi vermeyecekti ,

dany yi normal normal gösterim son anda delirtmek yerine ara ara içsel kavgalarını izlesek ,kendi içinde insanı yakayım mı affedeyim mi çakışmalarını görsek he bu kız tekin değil her an civatayı sıyırabilir derdik son sezonda sapıttıgı zamanda zaten ara ara gidip geliyodu der geçerdik .

jon milletin baskısı ve cezası ile değilde kendi isteğiyle tahtı filan istemiyorum diye gitse yine daha mantıklı ve kabul edilebilir olurdu adam sevdiği kadını öldürüp kuzeye gidip yanlız kalmak istedi derdik şimdi bi grup dingil çıktı tahtın yasal varisini sura yolladı ne vadi , ne nehir , ne batıdiyar ne de kuzey çıkıp jon tahtın gerçek varisi yedirmeyiz demedi iyi bakalım gitsin dediler

yani demek istediğim olayların gidişatı güzel kurgulansa kabul edilebilir .

son olarak bütün olayı jonun gerçek kimliği üstüne olan bi yapımda jonun gerçek kimliğinin hiç bi etkisinin olmaması gerçekten ibretlik , dany o kadar gerçek kimliğini öğrenirlerse seni tahta geçirirler diye ağlandı meğer öğrenselerde bişi yapmıcaklarmış adam kuzeye gitti biri çıkıp o tahta otursun demedi.

hacı sen  kitabı okudun mu bilmiyomda sen bunları istediğin gibi kurgula kitapta yemez ha  dizide   7 sezondaki her şey boşa gitti  ne azor ahai kaldı ne üç gözlü kuzgun ne tyronun zekası   2 bölüm önce jon ufacık taşa sığınıyor 5. bölümde  c4lü ejdarha alevi tüm  şehri yıkıyor

3. bölümde tüm ordu yok oldu gibi gösterip sonra ecof gibi asker basmak her bölüm çok ilginçti 3ten  sonrasını sadece resimlere baktım izlemedim gerek yoktu bence  bu diziye başlayacak kişilerde 7yi izleyip bıraksın 7dede mantık hatası çoktu ama bir şekilde izleniyordu

Edited by ali1234512, 22 May 2019 - 12:59 PM.

asit_ #15 Posted 22 May 2019 - 01:23 PM

Private

• Player
  • 33984 battles
  • 42
  • [BRDRS] BRDRS
https://www.youtube....h?v=hamYw9jGDIE ileride ne olacak izleyin

Bagora #16 Posted 22 May 2019 - 01:40 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44828 battles
  • 6,104

View Postali1234512, on 22 May 2019 - 11:58 AM, said:

hacı sen  kitabı okudun mu bilmiyomda sen bunları istediğin gibi kurgula kitapta yemez ha  dizide   7 sezondaki her şey boşa gitti  ne azor ahai kaldı ne üç gözlü kuzgun ne tyronun zekası   2 bölüm önce jon ufacık taşa sığınıyor 5. bölümde  c4lü ejdarha alevi tüm  şehri yıkıyor

3. bölümde tüm ordu yok oldu gibi gösterip sonra ecof gibi asker basmak her bölüm çok ilginçti 3ten  sonrasını sadece resimlere baktım izlemedim gerek yoktu bence  bu diziye başlayacak kişilerde 7yi izleyip bıraksın 7dede mantık hatası çoktu ama bir şekilde izleniyordu

zaten kitapları okudugum için öyle diyorum o kitapları yazmış bi adam o kurguyu okuyucuyu tatmin  edecek bi şekilde yapacağına eminim yani en azından benm görüşüm bu yönde . adamın kurguladığı ölümlerin , katliamların hepsi tatmin edici düzeydeyi böyle bi adam dany jona altı boş bi şekilde öldürteceğini düşünmüyorum eğer jona danyyi öldürtürse bunu hakkıyla yapacağına inanıyorum . gerçi kitapta bi tane daha aegon var geldi biyerleri fethetti bakalım ne olacak, belki jonu hiç diriltmez diyecemde diriltmicek olsa o kadar altını doldurmazdı herhalde :D

kilic222 #17 Posted 22 May 2019 - 08:26 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,754

View PostTheLast_KebapBender, on 21 May 2019 - 09:05 PM, said:

Türk dizilerinin dünyanın tüm kıtalarında çok izlendiğini bil bu arada. Sanırım 2. sırada.

Çin le Hindistan a giremedik galiba. Orasıda olursa açık ara lideriz:)

zed_x #18 Posted 22 May 2019 - 08:42 PM

Major

• Player
  • 44462 battles
  • 2,666
  • [ESKYA] ESKYA
Brezilya dizileri de çok izleniyor. Mevzu izlenme mevzusu değil. Senaryo, öykü, kurgu, oyunculuk, yönetmen... Bunların adam gibi olduğu Türk dizisi sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

kilic222 #19 Posted 22 May 2019 - 08:51 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,754

View Postzed_x, on 22 May 2019 - 10:42 PM, said:

Brezilya dizileri de çok izleniyor. Mevzu izlenme mevzusu değil. Senaryo, öykü, kurgu, oyunculuk, yönetmen... Bunların adam gibi olduğu Türk dizisi sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Aslında pardon. Sonuçta severek izlenen bi dizi. Başlıkta gereksiz fazla yazdım.

TheLast_KebapBender #20 Posted 26 May 2019 - 04:40 AM

Lieutenant

• Player
  • 50907 battles
  • 1,944
  • [RISEN] RISEN

GS nin 22. Şampiyonluk Kutlamasında Fatih Terim in sahaya çıkışına açsın bi baksın Game Of Thrones !! 

Final nasıl yapılırmış öğrensin...:P

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users