Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
860 replies to this topic

bardkor #1 Posted 21 May 2019 - 10:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

ABD Hükümetinin baskısıyla Google Huawei Lisansını iptal etti !

Çinli Bakan bekleyin ve görün dedikten sonra
Huawei yetkilileri kendi işletim sistemimizi geliştirmeye başladık açıklaması yapıldı.
Huawei'in bunu yapıp yapamyacagı soru işareti olmaya devam ederken Huawei kullanıcılarını neler bekliyor?
-Dünya çapında büyük bir atılım yapmaya kalkan Huawei ürünlerinde ABD chipleri ve abd malı işletim sistemi olan Android kullanıyor.

Lisansın iptal edilmesiyle
ürünü kullananlar bundan sonra hiçbir Güncelleme yapamyacaklar ve güvenlik açıklarından korunamayacaklar.
Bunun yanısıra Huawei kullanıcıları son güncelleme ile ürünlerini kullanmaya devam edebilirler fakat yeni güncellemeler eski uygulamaları çalışmaz hale getirebilir ve zamanla hiçbir uygulama çalışmayabilir.

Huawei Androidden daha kaliteli bir yazılım geliştirir diyenler için ise bunun kolay olmayacagı geçmişten örnek vererek gösterilebilir

Microsoft bunu denedi fakat başaramadı ve vazgeçildi
Samsung denedi başaramadı vazgeçildi
Nokia Altın Çağında bunu denedi yapamadı ve çöktü

Huawei çöküş sürecine girmiştir ve kısa dönemde abd chipleri yerine kendi chiplerini entegre edebilirse bile Android gibi bir yazılımı yazamayacagı çok açıktır.

Buyuk ihtimalle telefonlar güncellenemeyecegi için Huawei ürünlerindeki Fiyatlar düşecek fakat BATI yani Avrupa ve Amerikadaki kullanıcı Android olan telefona geçecektir. Peki Huawei kim kullanır ? Çinliler kendileri kullanır ama global anlamda Huawei bitmiştir.

ABD'nin bu konuyu ulusal güvenlik meselesi yapmasından dolayı da asla geriye dönüş mümkün degildir.

ABD'nin ÇİN'e en buyuk Darbedir. 100 Savaş gemisiyle saldırsan bu hasarı veremezsin.
Huawei GAMEOVER .

Edited by bardkor, 21 May 2019 - 10:32 PM.

kilic222 #2 Posted 21 May 2019 - 10:43 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

20 sene önce Huawei ağırlığında bişeyleri bile yoktu, yada 10 sene önce.

10 sene sonra Huawei daha güçlü şekilde var olur, ancak Android kalırmı bilemem.

:)

Ya geçen gün teknoloji programında, Çin li bi yazılımdan bahsediyodu. İtalya dan Avrupa ya yayılmış, Amerika durdurmaya çalışıyomuş. 5. nesil bişeymiş.

Konuyu tabi zerre kadar anlamadığım için aha burdada anlatamıyorum. O zaman niye yazıyorum :)

CamokaTechnics #3 Posted 21 May 2019 - 10:48 PM

General

• Player
  • 56564 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK

Huawei çöküşte değil, şimdiye kadar amarikayı kollayan para babası rokefller mi ne, o adam abdye karşı huaweiyi destekliyor.

Avucunu yalarsın, çoğu telekom altyapı malzemeleri artık erikson, filips değil artık huawei.

Bişeyleri iddia etmeden önce biraz araştırmalısın.

kilic222 #4 Posted 21 May 2019 - 11:05 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

Ya bide Huawei değilde, tümden Çin e ekonomik savaş açtılar.

Çin battımı, nasıl gidiyo.

Bide 1980 lerde Turgut Özal dan beri Türk halkı ve tüm dünyaya rekabet iyidir güzeldir yalanları anlattılar ve millet yedi.

Bu palavrayı anlatanlar, gerçekten kendileriyle rekabet edebilecek bir güç ortaya çıkınca, rekabetten nasıl kaçıyorlar herkes görüyormu. Artık bu rekabet palavralarını bize anlatmıcaksınız dimi:)

Edited by kilic222, 21 May 2019 - 11:08 PM.

bardkor #5 Posted 21 May 2019 - 11:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

View PostCamokaTechnics, on 21 May 2019 - 09:48 PM, said:

Huawei çöküşte değil, şimdiye kadar amarikayı kollayan para babası rokefller mi ne, o adam abdye karşı huaweiyi destekliyor.

Avucunu yalarsın, çoğu telekom altyapı malzemeleri artık erikson, filips değil artık huawei.

Bişeyleri iddia etmeden önce biraz araştırmalısın.

eee onu herkes biliyor onlarin huaweiyi destekledigini. android nerede ve kimde. dunyada bundan sonra kim huawei ürünü alir ya niye hayal satiyorsun.

sen google hizmetlerinden faydalanamayacaksin. bunu anca cinli vatandaslara yedirebilirsin.

android kadar güclü bir yazilimin varmi. yok.

abd bu güclü kozu elinde tutuyordu ve kullandi. olay bundan ibaret.

ben demiyorum ki android kadar bir sistem yazilmaz ama gecmiste sayidigm yukarda sirketler bunu beceremediler. huaweiden daha zirvede olanlar yapamadi diyorum. huawei da onlar gibi olur diyorum. anlatabildim mi.

Edited by bardkor, 21 May 2019 - 11:18 PM.

RookieBalboa #6 Posted 22 May 2019 - 12:21 AM

Warrant Officer

• Player
  • 33240 battles
  • 876
şu çin-abd kısışsada batılı şirketler türkiye ye yapsa çindeki yatırımlarını. gerçi bizimkinlerde abd ile araları bozuk :(

StronkGoldKebab #7 Posted 22 May 2019 - 04:58 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 17419 battles
  • 425
  • [DAVY] DAVY

Microsoft'un başaramamasının sebebi aç gözlülüğüydü.Bununla ilgili birçok makale ve içerik  bulabilirsiniz.Anlatma gereği hissetmiyorum.

Huawei meselesine gelecek olursak;

Huawein zaten işletim sistemi var.

Mesele işletim sistemi yapmak değil ,geliştiricileri kendi tarafına çekebilmekte ve Bir çok insana hitap etmekte geçiyor Bir mühendis olarak Ben neden huawei'nin işletim sistemine uygulama geliştiriyim ki?

Bu yönden cazip kılması gerekiyor. 

kilic222 #8 Posted 22 May 2019 - 11:36 AM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

https://www.ulusal.c...iz-h230247.html

Son yıllarda, Amerika nın önemli strateji ve değerlendirme kuruluşlarının, Rusya ve Çin le girilecek bir savaşı kaybedeceklerine yönelik değerlendirmeye ABD Strateji ve Bütçe Değerlendirme Merkezide bir raporla katıldı.

Donanmamız (Ki Amerikan İmparatorluğu savaş makinasının ana omurgasıdır ), Rusya ve Çin e karşı büyük çaplı bir savaşa girerse kaybedebilir. Yetersiz.

bardkor #9 Posted 22 May 2019 - 05:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

View PostStronkGoldKebab, on 22 May 2019 - 03:58 AM, said:

Microsoft'un başaramamasının sebebi aç gözlülüğüydü.Bununla ilgili birçok makale ve içerik  bulabilirsiniz.Anlatma gereği hissetmiyorum.

Huawei meselesine gelecek olursak;

Huawein zaten işletim sistemi var.

Mesele işletim sistemi yapmak değil ,geliştiricileri kendi tarafına çekebilmekte ve Bir çok insana hitap etmekte geçiyor Bir mühendis olarak Ben neden huawei'nin işletim sistemine uygulama geliştiriyim ki?

Bu yönden cazip kılması gerekiyor. 

isletim sistemi yazmak ile androide alternatif isletim sistemi yazmak arasinda fark var. burada önce bir bunu anlayin.

isletim sistemi biraraya gelen 10 Kisi de yazabilir.

androide alternatif isletim sistemini yazamadi simdiye kadar hickimse ve pes edildi. acgözlülük falan degil. Bugun Microsoft kötü bir yazilim Firmasi degil. Microsoft gibi baskalari da yapamadilar. ben Huawei de cuvallayacak diyorum.

Bir baskasi Huawei cuvallamaz diyorsa onun görüsü. o halde eldeki telefonlari tutmayi devam edin. belki yapar belki yapamaz. artik kac ay veya kac yil sürecekse muamma.

16:28 Added after 5 minutes

View Postkilic222, on 22 May 2019 - 10:36 AM, said:

https://www.ulusal.c...iz-h230247.html

Son yıllarda, Amerika nın önemli strateji ve değerlendirme kuruluşlarının, Rusya ve Çin le girilecek bir savaşı kaybedeceklerine yönelik değerlendirmeye ABD Strateji ve Bütçe Değerlendirme Merkezide bir raporla katıldı.

Donanmamız (Ki Amerikan İmparatorluğu savaş makinasının ana omurgasıdır ), Rusya ve Çin e karşı büyük çaplı bir savaşa girerse kaybedebilir. Yetersiz.

bakin anlamiyorsunuz. Trump gecende tarihi bir aciklama yapti. ne dedi ? silah endüstrisi ortadoguda ve sadece ortadogu degil heryerde savas cikarmami istiyor. üzgünüm bunu yapmak zorundayim.

Endüstri ülkenin kazancina degil cebe ne giriyor ona bakar.

ABDdeki lobilerden birisi de budur. Bunun birde Dinci tarafi var. onlar da bu isin icindeler ve Din adina cikarmanin pesindeler.

Dinler tarihini anlamadan ABDnin neden savas acacagi anlasilmiyor yani eger Mantik araniyorsa yanlis analiz olur.

burada benim amerikanin savas cikarsin da rahatlayalim dedigim gibi bir anlam cikmasin.

ben adamlarin yapacaklarini yaziyorum sadece.

eger hayatta kalirsaniz görürsünüz. suriyede öyle bir kan akacak ki kan gölüne dönecek. tabiki turkiye dahil. daha dün yine kimyasal silah attilar suriyeye sen yaptin dediler. bir yerde patlayacak olaylar.

Edited by bardkor, 22 May 2019 - 05:34 PM.

kilic222 #10 Posted 22 May 2019 - 08:43 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

Amerika diye bir devlet zaten yok. Küresel finans bu kıtayı 70 yıl boyunca  bir merkez üs olarak kullandı.

En büyük zararı aslında ABD ye verdiler, yiyip bitirdiler ve artık işlerine yaramadığı için satıyorlar.Aynı İngiltere ye yaptıkları gibi. Üretimi iyice azalmış, altyapısı eskimiş, borçla tümden batık bir ülke durumunda. Dünyanın en sefil ve çökmüş ekonomisine sahip ülkesi deniyor.

(Dünyanın en sefil ekonomileri arasında Türkiye nin şu anda ilk 5 te gösterildiğini bilelim. Borcu ve üretimsizliği nedeniyle)

Dolar hakimiyeti nedeniyle, küresel bir şişme balon durumundalar ve o balon patlıyor.

Asya nın üretim gücü karşısında hiçbir şansları yok. Yokoluşu uzatacak tek şey(aslında dahada kısaltacak), ellerindeki savaş makineler eskimeden saldırmaları. Özellikle hava kuvvetlerinin ana omurgası F 16 ların miadı dolmak üzere ve yerine koyabilecekleri bir uçakta üretemediler. F35 ler tam bir fiyasko biliyosunuz.

2019 yada 20 de bişiler yaptılar yaptılar, 2021 de motorlarını çalıştırabilecekleri herhangi bir arabaları kalacakmı bilmiyoruz

:)

Edited by kilic222, 22 May 2019 - 08:49 PM.

bardkor #11 Posted 22 May 2019 - 09:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

SON DAKIKA !

https://edition.cnn.com/2019/05/22/politics/iran-troops-options/index.html

Pentagon Ortadoguya binlerce kisilik Birlikler yolluyor. Gecenki 120 Bin kisilik Ordu dedikodusu gercek cikmis oldu.

Ben ne demistim burada ? ABD cekilmiyor. cekilemez. Sadece lafta kalir o ve zaman kazanir oyalar. bunlar dedim cekileceklerine daha fazla silah ve birlik yollarlar

Savasa az kaldi. Ordu konumlaniyor. Deniz Hava ve Kara Savaslari yasanacak. Armageddon yani 3. Dunya Savasi baslamasina az kaldi. O veya bu bahaneyle olacaktir onemli degil ben sonuca bakarim.

19 Sürecindeyiz ve bunun sakasi yok.

ABD Turkiyeye 2 hafta süre verdi. S400 iptal et yoksa yaptirim uygularim. Bizimkiler simdilik S400den vazgecmeyiz diyorlar. Dogru karar. Bir an önce teslim alinip Savas pozisyonu alinmali.

ABDnin amaci Türkiyeyi S400den vazgecirip Turkiyeye girildiginde avlanmadan hedefleri vurmak olacaktir bundan istemiyorlar S400leri.

tekrar edeyim. Turkiye ve Irana sadece ABD girmeyecek. hepsi giriyor. Batililar da araplar da. bize yunanlilar da girecek. Tatil yerine Köyünüze hazirlik yapin demistim. cok sey demistim.

ben gelecegi yaziyorum derken 19 süreci bu azcik yazayim dedim bilgilenin diye :)

Mavi Tug sahibine verildi iyi guzel ama bu sürec kansiz gecmeyecek.

21:05 Added after 5 minutes
F35den vazgecilmesi lazim ve S400 bir an önce teslim alinmasi lazim zaten. Evet FEDden dolayi henuz bu konuda birsey yapilamaz ABDye ve cocuk oyuncagi gibi oynarlar ama yapacak birsey yok. Dolar 8 hatta 10 olmasi pahasina S400den vazgecilmemeli. Halk ac da kalsa yapcak birsey yok. Köylere gidilip hazirliklar yapilacakti.

Edited by bardkor, 22 May 2019 - 10:01 PM.

_Falconet_ #12 Posted 23 May 2019 - 07:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 36220 battles
  • 565
  • [TAF-G] TAF-G

View Postbardkor, on 22 May 2019 - 09:59 PM, said:

SON DAKIKA !

Pentagon Ortadoguya binlerce kisilik Birlikler yolluyor. Gecenki 120 Bin kisilik Ordu dedikodusu gercek cikmis oldu.

Ben ne demistim burada ? ABD cekilmiyor. cekilemez. Sadece lafta kalir o ve zaman kazanir oyalar. bunlar dedim cekileceklerine daha fazla silah ve birlik yollarlar

Savasa az kaldi. Ordu konumlaniyor. Deniz Hava ve Kara Savaslari yasanacak. Armageddon yani 3. Dunya Savasi baslamasina az kaldi. O veya bu bahaneyle olacaktir onemli degil ben sonuca bakarim.

ABD Turkiyeye 2 hafta süre verdi. S400 iptal et yoksa yaptirim uygularim. Bizimkiler simdilik S400den vazgecmeyiz diyorlar. Dogru karar. Bir an önce teslim alinip Savas pozisyonu alinmali.

ABDnin amaci Türkiyeyi S400den vazgecirip Turkiyeye girildiginde avlanmadan hedefleri vurmak olacaktir bundan istemiyorlar S400leri.

tekrar edeyim. Turkiye ve Irana sadece ABD girmeyecek. hepsi giriyor. Batililar da araplar da. bize yunanlilar da girecek. Tatil yerine Köyünüze hazirlik yapin demistim. cok sey demistim.

ben gelecegi yaziyorum derken 19 süreci bu azcik yazayim dedim bilgilenin diye :)

F35den vazgecilmesi lazim ve S400 bir an önce teslim alinmasi lazim zaten. Evet FEDden dolayi henuz bu konuda birsey yapilamaz ABDye ve cocuk oyuncagi gibi oynarlar ama yapacak birsey yok. Dolar 8 hatta 10 olmasi pahasina S400den vazgecilmemeli. Halk ac da kalsa yapcak birsey yok. Köylere gidilip hazirliklar yapilacakti.

Sen 19 Mayıs 2019 dan sonra hayatta kalanlardan mısın??

FataLsToKE #13 Posted 23 May 2019 - 09:37 AM

Sergeant

• Player
  • 25670 battles
  • 231
  • [V1PER] V1PER
Bu iş bizi nasıl vuracak bakalım. Türk Telekom alt yapısında tamamen Huawei tarafından üretilmiş cihazlar kullanılıyor. 3G ve 4,5G Alt Yapısında da yine Huawei marka cihazlar kullanılıyor diye biliyorum.

_Uzumymw_ #14 Posted 23 May 2019 - 06:39 PM

Sergeant

• Player
  • 344 battles
  • 241

View Postbardkor, on 22 May 2019 - 09:59 PM, said:

SON DAKIKA !

Yemin ediyorum kahvede boş yapan dayılardan farkın yok

kilic222 #15 Posted 23 May 2019 - 08:37 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

Amerika, İran a saldırı yapacakmış gibi iyice hazırlık yapıyor, aynı zamanda Akdeniz de Yunanistan-İsrail-Mısır ve bikaç Avrupa ülkesiyle ittifak halinde önemli adımlar atıyor, nabıl dina diye önemli tatbikatlar yapıyor.

Bunlarda Türkiye ye yönelik gözdağı.

1-2 ay içindede S400 lerin netleşmesi gerekiyor.

Ekonomik durum nedeniyle savaş olmasada bedel ödeyeceğiz, yapısal geçiş sırasında, yani üretim ekonomisine geçmek için.Zaten ödeniyor,ama daha fazlası.

Şu Amerika ile karşı olan saflarımız dahada ciddileşirse, Türkiye de yutub,feysbuk,instagram o bu ıvır zıvır bütün casusluk programları yasaklanabilir ha. Asya daki muadillerine geçeriz:)

Edit: Dünyanın en büyük 10 akıllı telefon üreticisinin 7 si Çin liymiş.

Edited by kilic222, 23 May 2019 - 08:44 PM.

kilic222 #16 Posted 23 May 2019 - 08:51 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

Avukat Nihat Karslı , Android in lisansı özgür lisanstır, mülkiyeti hiçbir kimse veya ülkede değil, sadece adı ticaridir , Huawei nin hiçbir zarar göreceğini sanmıyorum ancak, google sistem dışında kalrak zarar görebilir gibi şeyler söylüyor.

Gogıl sadece kendi sunucularından güncelleme vermeyebilir, gogıl play i kapatabilir. Ancak açık yazılım andorid üzerine dünya üzerindeki herkes yazılım ekleyebilir filan diyor.

Amerika nın kararı komedi deniyor. Gogıl da bunu biliyor ancak başedemediği için bişey yapabilecekmiş gibi davranıyor diyor.

bardkor #17 Posted 23 May 2019 - 10:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

Savas esnasinda birak sosyal emdya platformlarini tüm sunuculari kapatacaklar. internet yok. Iran Turkiye vesaire buralarda Kan akacak.

Pentagon onayladi. Birlikler yola cikiyor. ABDnin tek basina oldugunu zanneden insanlar yaniliyor. yukarida saydigim tum gruplar ve ulkeler var. Ingiltere 17 olan Savas Ucagini 150ye cikariyor ve Kibrisa konuslandiriyor.

Androidin lisansi Googleda. Huawei Google hizmetlerini veremez. bu su demek. bir yazilim gelistirirsin ama müsterine bu hizmetleri sunamazsin. Dunya capindaki kullanici ise bundan vazgecerim demez. mecbur Huawei yeirne baska telefon alir.

ABDnin talimatiyla Ingiliz Vodafone ve Telekomunikasyon devi EE Huawei ile anlasmayi durdurdular. Japon Chip üreticisi ARM Huawei ile isbirligi durdurdu. Huawei sadece yazilim degil chip tedarikcisi de bulmak zorunda bulamazsa kendi gelistirmek zorunda ama bu öyle kolay degil.

Huawei dunyanin 2 numarasiydi simdi ilk 10da olur mu soru isareti cunku darbeler üst üste birden geliyor ve cözüm bulmak cok zor oluyor.

Amerika emir veriyor ve tedarikciler iliskiyi bicak gibi kesiyorlar. Amerika Huaweiyi dunyadan koparir sadece Cin'e hapseder.

_Falconet_ #18 Posted 24 May 2019 - 06:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 36220 battles
  • 565
  • [TAF-G] TAF-G

View Postbardkor, on 23 May 2019 - 10:04 PM, said:

Savas esnasinda birak sosyal emdya platformlarini tüm sunuculari kapatacaklar. internet yok. Iran Turkiye vesaire buralarda Kan akacak.

Pentagon onayladi. Birlikler yola cikiyor. ABDnin tek basina oldugunu zanneden insanlar yaniliyor. yukarida saydigim tum gruplar ve ulkeler var. Ingiltere 17 olan Savas Ucagini 150ye cikariyor ve Kibrisa konuslandiriyor.

Androidin lisansi Googleda. Huawei Google hizmetlerini veremez. bu su demek. bir yazilim gelistirirsin ama müsterine bu hizmetleri sunamazsin. Dunya capindaki kullanici ise bundan vazgecerim demez. mecbur Huawei yeirne baska telefon alir.

ABDnin talimatiyla Ingiliz Vodafone ve Telekomunikasyon devi EE Huawei ile anlasmayi durdurdular. Japon Chip üreticisi ARM Huawei ile isbirligi durdurdu. Huawei sadece yazilim degil chip tedarikcisi de bulmak zorunda bulamazsa kendi gelistirmek zorunda ama bu öyle kolay degil.

Huawei dunyanin 2 numarasiydi simdi ilk 10da olur mu soru isareti cunku darbeler üst üste birden geliyor ve cözüm bulmak cok zor oluyor.

Amerika emir veriyor ve tedarikciler iliskiyi bicak gibi kesiyorlar. Amerika Huaweiyi dunyadan koparir sadece Cin'e hapseder.

bardkor #19 Posted 24 May 2019 - 06:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

View Post_Falconet_, on 24 May 2019 - 05:20 AM, said:

View Post_Falconet_, on 23 May 2019 - 06:14 AM, said:

Sen 19 Mayıs 2019 dan sonra hayatta kalanlardan mısın??

ne alaka. bekle sen. savaş çanları çalıyor. yaşayan bir ölüsün sen ve umarım ölürsün.

sana ihtiyaç yok.

kilic222 #20 Posted 24 May 2019 - 08:54 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

Bu Nihat Karslı, Pardus Vakfı başkanımı neymiş. Dediği şu.

Android in sahibi yoktur, açık kod açık kaynaktır. Google, buna Android ismini vermiş ve ticari ismi almıştır. İsteyen istediği ismi koyup alabilir. Android in sahibi yok diyor. Yasaklama söz konusu olamaz çok komik, ancak Google play sunucusunu kapatabilir ki, sunucudaki programları başka herhangi bi sunucudada yayınlayabilirsiniz, o programlarda dünyadaki herkese aittir diyor.

Bunu bi yorumla damage, bilgisayar işlerini bilmiyorum

40:45 e ayarlı, orda başlıyor.

Edited by kilic222, 24 May 2019 - 08:55 PM.

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users