Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
844 replies to this topic

_Falconet_ #21 Posted 24 May 2019 - 10:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35609 battles
  • 545
  • [TAF-G] TAF-G

View Postbardkor, on 24 May 2019 - 06:07 PM, said:

sana ihtiyaç yok.

Ne??? 

Ulan ben Genelkurmay Cumhurbaşkanı Başbakanınızım Türkiye Cumhuriyetinin ve ABD nin Presidentıyım....

bardkor #22 Posted 24 May 2019 - 10:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 342

Huaweiyi unutun. Çok ciddi yani bizzat ABD Hükümeti eliyle bitirildi.
Beyaz Sarayın talimatıyla Amerika ile herhangi bir bağı olan tüm şirketlere Huaweie teknoloji transferi ve ürün satma yasagı getirildi.

ABDli chip ve teknoloji üreticileri Google Qualcomm Intel gibi Devler
Ingılız Telekomunikasyon Devi Vodafone
Japon Devi chip üreticisi ARM

anlaşmaları iptal ettiler ve herşey durduruldu.

Huawein kurmuş oldugu altyapı abd menşeili patentler ile çalışır.
Bilgisayarlarda Intel chipleri
Telefonlarda Google hizmetleri

Bundan sonra Bilgisayar satmak isteyen Huawei Intelden chip tedarik edemeyecek. Çok büyük sorun.

Google ve Android'e gelirsek
Bundan sonra yeni Huawei telefonu alan insanlar Google hizmetlerini kullanamayacaklar mesela YouTube gibi vesaire veya Maps.

Dünyadaki kullanıcılar Google mı ister yoksa Huaweinkini mi ? ki bunu önce kurman lazım
Magazanı kurman lazım Googleda ne var ne yok hepsini Google ayarında yapman lazım.

Huawei kullanır diyor. Hayır kullanamaz çünkü her cihazın markası ve numarası bellidir. Huawein satmış oldugu cihazlar da belli .

Huawei sil baştan herşeyi yeniden yazmak zorunda tabi bundan önce Intelden aldıgı chipler ne olacak. işlemciler ne olacak. bunların ayarında chip önce bulman lazım .

sonra Magazını kurman lazım . Dünyaya anlatman lazım bakın ben kendi Magazımı kurdum Googleda ne kullanıyorsanız bende ona benzerini yaptım diyeceksin.

Busefer şöyle bir sorun var.

Kullanıcı diyecek ki ama ben Email yollayamıyorum ? bu servisler yine abd menşeili

Huawei ne diyecek kullanıcıya. yollamayıver mı diyecek.

Androidi kullanıp Google gibi bir Magaza oluşturmadan hiçkimse bundan sonra Huawei kullanmayacaktır.
Çinliler kullanmaya devam eder. milli dava haline gelir vesaire

Eger bu işe kafa yorarlarsa ve varını yogunu bu işe verirlerse 5 yıl sonra belki ortaya çıkabilirler ama 5 yıl boyunca Google ve digerleri yerinde mi sayacak ?

yani iş sadece yazılımda da bitmiyor. işlemciler bile hikaye oldu artık Huawei için.

Bence

Huawei bunu eninde sonunda tahmin ediyordu ama hani olurya Mahallede çocuk dayak yer sonra spor salonuna gider kas geliştirir ve kendisini döven çocugu devirir.

Huawei işte bu dayak yiyen çocuk. intikam almak için spor salonuna gidiyor kasları geliştiremeden yatalak ediliyor.
yatalak hastalar da ayaga kalkabiliyor tabi ama herkes için geçerli degil

Edited by bardkor, 24 May 2019 - 11:06 PM.

kilic222 #23 Posted 25 May 2019 - 12:02 AM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

https://www.youtube....h?v=rKGr_VvRYZ0

Dün ekonomist Uğur Civelek te bir dönem bitiyor, Dünya Savaşı geliyor demiş

Edited by kilic222, 25 May 2019 - 12:29 AM.

bardkor #24 Posted 25 May 2019 - 11:20 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 342

View Postkilic222, on 24 May 2019 - 11:02 PM, said:

https://www.youtube....h?v=rKGr_VvRYZ0

Dün ekonomist Uğur Civelek te bir dönem bitiyor, Dünya Savaşı geliyor demiş

kilic ben 3. Dunya Savasinin tarihini burada yazmistim yanilmiyorsam. 2021.

2020de Dunya Finans piyasalarini patlatacaklar yani dunyanin hicbir döneminde görülmemis bir Enkaz cunku FED'i ABDnin elinden almak istiyorlar ve Cin merkezli dunya kurmak istiyorlar

Bunu ABD bilmiuyor mu. elbette biliyor. Bunun ekonomi ve ticaret savaslariyla durdurulmayacagini o da biliyor.

En fazla 2021ye kadar süreleri var. Öyle olmuyor böyle olmuyor ne yapalim ? Silah kullanalim dediler. mecburlar. baska koz yok. 2022ye kadar beklerlerse gecmis olsun.

tabi dunya savasi 2021 ama bu demek degildir bundan once Iran ve Turkiyeye saldirmasinlar. saldirmak anlaminda izleyin ABD yanliz degil. Ingiltere Fransa ve diger devletler de var. Turkiye ve Iran konusunda hepsi hazirlik icindeler. Önce Hava ve Deniz Savaslari olur sonra Karaya cikmak isterler. Hemen Karaya cikmazlar.

Denizi maalesef kaybedecegiz ama Havayi belki kazaniriz bunun icin S400 mecbur almak zorundayiz. ABD bundan dolayi ertleyin diyor ve dikkat edin dün Almanyadan ayni aciklama geldi. Erteleyin dedi Almanlar cunku onlar da Isgalde yer alacaklar.

Hava Savunmasi olmazsa Havayi da gecerler ve biz BATIYI Karada karsilariz yine 100 yil önce oldugu gibi.

sakin ABDyi yanliz düsünmeyin. yanilirsiniz. Ingiltere bile neden durduk yere Kibristaki Ucaklarini 18den 150ye cikariyor ? hayirdir yillardir 18 idi.

ABD Dunya Savasini baslatacak ve yanindaki tum devletleri de batiracak. sonra TÜRKLER yunanistandan baslayip Ingiltereye kadar heryeri isgal edecekler. Önümuzdeki 10 yilda.

Edited by bardkor, 25 May 2019 - 11:23 AM.

kilic222 #25 Posted 25 May 2019 - 04:54 PM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

View Postbardkor, on 25 May 2019 - 01:20 PM, said:

.................. sonra TÜRKLER yunanistandan baslayip Ingiltereye kadar heryeri isgal edecekler. Önümuzdeki 10 yilda.

Kurduğumuz sayısız İmparatorluklar Dünya nın her yerini fethetti, Çin den Hindistan a, Doğu Batı Asya ya, Avrupa nın tamamına(Attila). Binlerce yıl boyunca.

Tabi önümüzde 10 yılcık sürede böyle bi görüntü yok :)

Ben Avrupa ya geleyim. Yakın zamana kadar devam eden ABD kontrolü nedeniyle ,Batının içinde gözüken Asya (Avrasya) gücü Almanya ya.

2. Dünya savaşında başaramadıklarını, şimdi başardılar. Avrupa Birliği, bir Alman aygıtına dönüşmüş durumda, Avrupa yı ele geçirdiler ve İngiltere bu işgalden korunabilmek adına, can havliyle Brexit le Alman işgalinden kaçmaya çalışıyor. Tabi Küresel finansın iplerinden kurtulabilirse.

Akdeniz Avrupa sı, İtalya, muazzam şekilde borca batık. Tüm Güney Avrupa. Sahte ,borca batık ve üretmeyen bir zenginliğin en son uzatılmış zamanlarını yaşıyorlar.

Avrupa Birliği tümden sonlanmak üzere. Avrupa son derece karışık.

Edited by kilic222, 25 May 2019 - 05:08 PM.

bardkor #26 Posted 25 May 2019 - 05:31 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 342

2027 Ingiltere isgal edilecek.

Ondan önce Yunanistan edilecek ve kıyımdan gececekler. amerikaya güvenip tekrar turk topraklarina ayak basan her devlet icin gecerli olacak bu. yasayalim ve görelim :)

önce onlar gelecekler sonra biz intikam icin gidecegiz.

Huawei ile baglari kesenler

- Google

- Intel

- Qualcomm

- Panasonic

- Miсrosoft

- Vodafone

su anda Amerikan Ingiliz ve Japon Firmalari ABD Hükümetinin yanindalar.

Avrupa bitik ve 3. Dunya Savasi öncesi yani bu 2 yil icerisinde tam bitecek.

Amerika resmi olarak Bulgaristan Turkiye sinirina Asker ve 700 Askeri Arac yigdi. Tatbikat deniyor. inanalim mi. tam anlamiyla kusatildik.

Edited by bardkor, 25 May 2019 - 05:32 PM.

kilic222 #27 Posted 25 May 2019 - 10:09 PM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

View Postbardkor, on 25 May 2019 - 07:31 PM, said:

2027 Ingiltere isgal edilecek.

......................

500 yıl sonra nolcak, bu kadar kesin biliyomusun :) Planlanmadımı:)

Edited by kilic222, 25 May 2019 - 10:11 PM.

bardkor #28 Posted 26 May 2019 - 04:48 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 342

View Postkilic222, on 25 May 2019 - 09:09 PM, said:

500 yıl sonra nolcak, bu kadar kesin biliyomusun :) Planlanmadımı:)

onu bilmem. ben kayalarin oglu ne dedi onu aktariyorum :)

500 yila gelirsek.

Dunyanin 500 yili kaldi mi bence kaldi. bu sürecin 1000 yil sürecegi söylendi yani buyuk ihtimal bu gezegen evrimsel süreclerle birlikte 3000 yillarini bulacaktir.

Osmanlinin 600 yilini düsünelim. uzerine bir 400 yil eklersek heryeri hakimiyetine almis 1000 yillik bir Türk Imparatorlugu :)

_Falconet_ #29 Posted 26 May 2019 - 09:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35609 battles
  • 545
  • [TAF-G] TAF-G

View Postbardkor, on 26 May 2019 - 04:48 PM, said:

onu bilmem. ben kayalarin oglu ne dedi onu aktariyorum :)

500 yila gelirsek.

Dunyanin 500 yili kaldi mi bence kaldi. bu sürecin 1000 yil sürecegi söylendi yani buyuk ihtimal bu gezegen evrimsel süreclerle birlikte 3000 yillarini bulacaktir.

Osmanlinin 600 yilini düsünelim. uzerine bir 400 yil eklersek heryeri hakimiyetine almis 1000 yillik bir Türk Imparatorlugu :)

Sene 1914. sokullu mehmet paşa, osman gazi, orhan gazi şarap içiyorum… eminönü köprüsünde… rahatım o seneler… gözlerim cavcaklı, çok tehlikeliyim… gözlerime bakacak bir delikanlı bulamıyorum… bir baktım fatih sultan mehmet... ne var fatih? dedim. kenan abi, kenan abi... buyur fatih dedim. düşman dedi, bizim bu akşam dedi ******* dedi. tamam fatih dedim... ben dedim burdayım… bak şarap içiyorum, ben buradayım dedim… siz zaten o senelerde dünyada yoktunuz… ben vardım. fatih dedim ben hallederim bu işi... kenan abi dedi fazla içme! git dedim lan kendine bi şarap al da benim kafamı arıza etme fatih dedim. para yok dedi bende kenan abi.. adamın zaten çok parası yoktu.. akçe vardı. attım fatihe üç tane.. çek git lan dedim kendine bir şarap al gel benim yanıma otur dedim… fatih koştura koştura bi şarap aldı geldi oturdu yanıma… çakal…ben zaten zavallı kardeşim ben çok severdim fatih’i o senelerde… bi sürü top hazırlamış kendine.. …… etcez … etcez… fatih dedim kafana takma bu düşmanın ********  benim boynumun borcu olsun bu akşam… senin kenan abin varken dedim… bi baktım ben dedi gidiyom dedi kenan abi.. nereye gidiyon fatih dedim… beni bırakmadan gitme dedim… ben dedi savaşmaya gidiyom… git dedim o zaman allah belanı versin git dedim… bi baktım çatara putara silah sesleri, mermi sesleri, top sesleri yanıma bi geldi üç tane asker… kenan komutanım, kenan komutanım... buyur asker dedim.. fatih öldü dedi… ne dedim fatih öldü mü?! öldü dedi komutanım dedi… olamaz, olamazzz, olaaamazzzz, kesinlikle olamaz dedim… fatih’in topları dedim. fatih’ten kalan yarım şarabı da ben bi içtim mi…bi geçtim topların başına... alahuekber, allahuekber… fatih’in topları, fatih’in topları… yer misin, yemez misin düşman…bi baktım aradan bi saat geçti veya geçmedi, beş tane asker… komutanım dedi…kenan komutanım dedi... buyur asker dedim… düşmanın ******* dedi… istanbul’u feth ettin dedi bu akşam sen… bana bak dedim asker karşımda iştimaya topla dedim… askerler dedim… bu saatten sonra istanbul’u feth eden kişi dedim… fatih sultan mehmet’tir. benim ismim dedim yok... var mıyım dedim ben, yokum… emredersin komutanım… emrettiğin gibi olsun dedim… bu saatten sonra istanbul’u feth eden fatih sultan mehmet oldu… ben yokum dedim… ben dedim hala ayakta yaşıyorum… ama fatih öldü, o öldü, bu öldü… ben yaşıyorum… istanbul’u feth eden benim… istanbul’u feth eden fatih sultan mehmet değildir… ben feth ettim ben istanbul’u…

Edited by _Falconet_, 26 May 2019 - 09:23 PM.

kilic222 #30 Posted 26 May 2019 - 10:03 PM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

Periyodik cetvelin 50-70. sırasında bulunan elementler nadir elementler oluyor ve ileri teknolojinin ana elementleri bunlar.

Çin son yıllarda, elindeki değeri olmayan doları çıkarıyor, maden alıyor. Nadir elementlerin dünyanın tüm kıtalarındaki üretim firmalarının %92 sini aldılar. Amerika, ihtiyacı olan yüksek teknoloji madenlerinin %85 ini Çin den alıyor.

Çin in ABD ye uygulayacağı bi ambargo, 1970 lerdeki petrol krizinden beter eder.

diyor Selim Kotil.

l3oomerangg #31 Posted 26 May 2019 - 10:42 PM

Lieutenant

• Player
  • 39357 battles
  • 1,514
  • [FATIH] FATIH
O içtiğinizden bana da ayırın lütfen...

kilic222 #32 Posted 26 May 2019 - 11:24 PM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

View Postbardkor, on 26 May 2019 - 06:48 PM, said:

.................

Şunuda diyelim ki,

İşgal edilip esarete girmeyen tek Türk yurdu Atatürk ün Türkiye si, Pasifikten Avrupa ya kadar. Çin ve Hindistan da dahil.

20 yıl önce 5 tanesi ancak bağımsızlık kazanabildi, 150 yıllık bağımlılıktan sonra.Diğerleri içinse böyle bir durum yok.

kilic222 #33 Posted 27 May 2019 - 10:31 AM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

Şu söyleniyor hep.

Dünyanın büyümesi Çin e bağlı deniyor.

Dünyanın büyüme hızı yüzde 3 olmuş, Çin yüzde 6.

Çin, bizim gibi borç alıp yiyen ve geleceğe borç bırakan, ülke varlıklarını satan bir ülke değil. Tam tersi,çalışıyor, çalışınca o zaman oluyor, buradan para kazanıyor ve kazandığı parayı Çin içinde yatırıma harcıyor. Ve Çin muazzam şekilde gelişiyor.

((Dünya rekorları kıran Atatürk Türkiye si gibi. Üreten ve borç almak değil, borç azaltan. Atatürk Türkiye sinin büyüme hızı tüm zamanlar rekoruyla %10 ların üzerindeydi, bunu bilin. Hemde borçlanmadan, tam tersi borç ödeyerek. Atatürk e inanılmaz şeyler borçlu bu ülke, farkında olsada olmasada.))

Yatırım yapmak için dünyadan satın aldığı hammaddeler, dünya ekonomine can suyu katıyor, bu sayede dünya, Çin e hammadde satarak büyüyebiliyor.

Çin büyümesi azalınca, dünya ekonomileri duruyor diyorlar.

Böyle bir tablo var. Çin ekonomisi bi durgunlaştı, dünya deniz ticareti durdu, Türkiye de Kalkavan grubu hariç hepsi battı diyor mesela.

Dünya ekonomisi sanki şöyle bir şeye dönmüş durumda. Çin büyüsün gelişsin, bizde ona mal satalımda ekonomimiz dönsün. Çin durunca Dünya da duruyor artık. (Bu etkiyi yapan diğer ülke Hindistan)

Edited by kilic222, 27 May 2019 - 10:38 AM.

bardkor #34 Posted 27 May 2019 - 05:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 342

Çini gözünde çok büyütüyorsun kılıc.
Çin patlamaya hazır bir bomba.
Çinde devasa boyutta para basıldı basılıyor.
Piyasaya para sürerek çarkı döndürüyorlar şu an.

Çok büyümenin saglıklı büyümeyle biliyorsunuz ilgisi yok. %1 büyü ama saglıklı büyü. ne yapayım %10 büyüyüpte sonuçta çakılacagıma.

Çin bu global krizde patlayacak.
Gelişmiş ülkelerin çok büyümesine ihtiyaç yok ki zaten bu mümkün degil.
Zaten büyümüşler ve bunu düşük oranda büyümeyle sürdürürler.

Türkiye veya Çin ikisi de çakılacaklar çok yakında. 2020 zaten Dünya havaya uçacak. Dünya tarihinde görülmemiş devasa Global Kriz.

nadir elementlere katılıyorum.
Çin bu piyasayi kontrol altına almaya çalışıyor ama bundan önce gelişimini tam olarak bitirmesi lazım yoksa nadir elementler seni dünyanin hakimi yapmaz.

bak Huawei olayına. dünyanın 2 numarasıydı birincilige oynuyordu Trump Hükümeti tek bir emirle şalterleri kapattı tüm tedarikçiler amerikalı ve müttefikleri Huaweiyi şimdilik çökerttiler.

16:21 Added after 4 minutes

View Postl3oomerangg, on 26 May 2019 - 09:42 PM, said:

O içtiğinizden bana da ayırın lütfen...

sen yazmasan da olur. anlatabiliyor muyum. birseyden haberin yok o halde yazmayiver. oyununa bak.

Edited by bardkor, 27 May 2019 - 05:21 PM.

l3oomerangg #35 Posted 27 May 2019 - 07:21 PM

Lieutenant

• Player
  • 39357 battles
  • 1,514
  • [FATIH] FATIH

View Postbardkor, on 27 May 2019 - 05:16 PM, said:

sen yazmasan da olur. anlatabiliyor muyum. birseyden haberin yok o halde yazmayiver. oyununa bak.

Uwwww tırstım bak şimdi... Demek yan etkisi de varmış. Bu ülkenin başına zaten ne geliyorsa, birşey bildiğini sanıp, aslında hiçbirşey bilmeyenlerden geliyor :)

kilic222 #36 Posted 27 May 2019 - 09:53 PM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

View Postl3oomerangg, on 27 May 2019 - 09:21 PM, said:

Uwwww tırstım bak şimdi... Demek yan etkisi de varmış. Bu ülkenin başına zaten ne geliyorsa, birşey bildiğini sanıp, aslında hiçbirşey bilmeyenlerden geliyor :)

Feysbukta gördüğünüz lafları ezberleyip, olayı kişiselleştirmek yerine , ortaya konan bilgi ve fikirler üzerine yorum yapmanız  inanın daha sağlıklı bi yol. Onu bunu beni seni boşverin.

Hani derler ya,

Büyük insanlar fikirleri

küçük insanlar kişileri tartışır diye.

Ülkeler ve imparatorluklar ve Türkiye bunlardan batmıyor ayrıca.

Ülke yönetimleri dünyanın hiçbi yerinde hiçbi zaman sokaktaki insanın insiyatifine bırakılmadı zaten,İster bilsin ister bilmesin, halkın herhangi bir etkisi olmaz.

Belki duymuşsundur, 1980 öncesi ülke, sağ sol olarak ayrılmıştı birbirine giriyodu, her 2 grubun çok bilen insanları vardı filan. Sonra bide baktılarki, her 2 grubunda ipi tek merkezin elindeymiş. Bilenlerden ve halktan bişi bekleme. Hiç duymadıysanda ben sana özet geçebilirim, rica edersen.

Biz anlamaya çalışıyoruz sadece, hobimiz.

redarmy91 #37 Posted 27 May 2019 - 10:07 PM

Corporal

• Player
  • 41569 battles
  • 160
  • [-MKA-] -MKA-
Huawei çökmez adamlar bir ahtapot gibi tüm dünyayı sarmışlar iletişim ve telekominikasyon  teknolojileri bakımından pek çok devlet huawei alt yapısı kullanıyor ve 5.g alanında pek çok avrupa ülkesi ile işbirliği yapıyor adamlar elinin uzandığı her alanda kırılamaz bir tekel oluşturdular diyelimki huawei akıllı telefon piyasasında yenildi ama adamlar sayısız alanda teknoloji üretiyor ve abd yi fena becerecekler ve abd nin buna gücü artık yetmez 

kilic222 #38 Posted 27 May 2019 - 10:16 PM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

View Postredarmy91, on 28 May 2019 - 12:07 AM, said:

Huawei çökmez adamlar bir ahtapot gibi tüm dünyayı sarmışlar iletişim ve telekominikasyon  teknolojileri bakımından pek çok devlet huawei alt yapısı kullanıyor ve 5.g alanında pek çok avrupa ülkesi ile işbirliği yapıyor adamlar elinin uzandığı her alanda kırılamaz bir tekel oluşturdular diyelimki huawei akıllı telefon piyasasında yenildi ama adamlar sayısız alanda teknoloji üretiyor ve abd yi fena becerecekler ve abd nin buna gücü artık yetmez 

Aynen.

Huawei aslında bi telefon üreticisi değilki. Altyapı kuruyorlar ve 5 G yi dünyaya getiriyorlar.

Adamlar yan iş olarak telefonda üretmeye başladı, bi anda zirveye çıktılar. Yan işleri bile, Amerika nın tüm markalarını sildi süpürdü.

Yanlış demedim dimi :)

l3oomerangg #39 Posted 27 May 2019 - 10:17 PM

Lieutenant

• Player
  • 39357 battles
  • 1,514
  • [FATIH] FATIH

View Postkilic222, on 27 May 2019 - 09:53 PM, said:

Feysbukta gördüğünüz lafları ezberleyip, olayı kişiselleştirmek yerine , ortaya konan bilgi ve fikirler üzerine yorum yapmanız  inanın daha sağlıklı bi yol. Onu bunu beni seni boşverin.

Hani derler ya,

Büyük insanlar fikirleri

küçük insanlar kişileri tartışır diye.

Ülkeler ve imparatorluklar ve Türkiye bunlardan batmıyor ayrıca.

Ülke yönetimleri dünyanın hiçbi yerinde hiçbi zaman sokaktaki insanın insiyatifine bırakılmadı zaten,İster bilsin ister bilmesin, halkın herhangi bir etkisi olmaz.

Belki duymuşsundur, 1980 öncesi ülke, sağ sol olarak ayrılmıştı birbirine giriyodu, her 2 grubun çok bilen insanları vardı filan. Sonra bide baktılarki, her 2 grubunda ipi tek merkezin elindeymiş. Bilenlerden ve halktan bişi bekleme. Hiç duymadıysanda ben sana özet geçebilirim, rica edersen.

Biz anlamaya çalışıyoruz sadece, hobimiz.

Bir yerlerden vurmaya çalışmışsın ama yanlış mecralarda yüzmüşsün. Feysbuku ayda yılda bir açarsam açarım. Instagram ve Twitter hesaplarım hiç olmadı. Bunların hepsi saçmalık. Hiçbir zaman oradan buradan duyduklarımla hareket etmem. Varsa paylaşılan birşeyler, doğrusunu önce kendim araştırırım. Algı operasyonlarına takılmam. 

Sadede gelirsek, sizin bir bilgi paylaştığınız yok ortada. Burada sadece sağdan soldan duyduklarınız üzerinden yorum yapıyor, senaryolar üretiyorsunuz. Hatta çoğu senaryo bile size ait değil. 

Ha bu arada halktan birşey beklemeyeceksek, o zaman ne konuşmanın, ne tartışmanın hiçbir anlamı yoktur. Herşey olacağına varır. Aksine şu yazıları insanları bilinçlendirmek adına (bana göre öyle değil) yapıyoruz desen daha makbule geçerdi...

Neyse sizi konunuzla baş başa bırakıyorum, kolay gelsin. Ama lütfen şu içtiğinizden bana da yollayın :)

kilic222 #40 Posted 27 May 2019 - 10:30 PM

Colonel

• Player
  • 43252 battles
  • 3,678

View Postl3oomerangg, on 28 May 2019 - 12:17 AM, said:

Feysbuku ayda yılda bir ......

Sadede gelirsek, sizin bir bilgi paylaştığınız yok ortada. Burada sadece sağdan soldan duyduklarınız..........

Feysbuka naptığın umrumda değil, sen umrumda değilsin çünkü. Bende senin umrunda olmayayımki, sadece yazdıklarımıza yönelelim. Ha evlenceksek o başka.

Sağdan soldan duyduklarımı yazıyorum tabiki. Çoğu zaman isim ve kaynakta veririm. Bu sayfada bile Selim Kotil ve Uğur Civelek bunları söylüyor, veya şunlar bunlar diyor diye yazdım zaten, göremiyomusun. Yada sayısız kaynak vermişimdir forumda. Bu iş böyle yapılır zaten.

Önem verdiğim kaynaklardan almak, bilgi paylaşmamak demek değildir. Bilimsel tezler kaynaklardan yapılan alıntılarla doludur.

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users