Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
860 replies to this topic

Alaskar6898 #261 Posted 19 June 2019 - 04:06 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 19 June 2019 - 02:52 PM, said:

2022 ye çin hazır 2020 de ruslar teknoloji ve silahlanmaya başlıyacak o zamana abd  böyle devam ederse gücünü kaybeder.

tamam da rusyayı da o kadar basite alma rusya savunma gücü ile ön plana çıkıyor. rusyanın gemileri düşman gemileri ve uçakları için vampir görünümde rusya kaybederse eski teknoloji ve yetersiz gemi sayısından kaybeder. abd teknolojiye önem veriyor bknz: zumwalt

eğer us navy isem rusları basite alırım. bu donanma öyle ki rusyanın tüm kıyılarını ablukaya alır ikiyle çarpar dörtle böler. rusya ; sovyetler en iyi olduğu yıllarda bile amerika'nın gerisindeydi, bu hep böyleydi. bir adım geri.

rusların savunmaya yatırım yapması çok normal. ww2 de ve napolyon saldırdığında gördük zaten. bakın şunu anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım, rus ve çin ordusu mobilite ve lojistik konusunda abd ordusuyla aşık atamaz. yanii abd ordusunun manevra kabiliyeti çok yüksektir. 12 bin kmden askerinide getirir operasyonda yapar.

abd ordan bakınca nasıl böyle zayıf bir devlet olarak gözüküyor hala çözemedim. 

bu arada rusya ekonomik olarak sıkıntı çektiği için teknoloji silahlanma falan hikaye. çin için kapıyı açık bırakıyorum ama onlarda abd ordusunu yakalayamaz benim düşüncem. 

tarikataka #262 Posted 19 June 2019 - 04:24 PM

Major General

• Player
  • 40217 battles
  • 5,557
  • [CURE] CURE

View PostAlaskar6898, on 19 June 2019 - 11:36 AM, said:

bu arada rusya ekonomik olarak sıkıntı çektiği için teknoloji silahlanma falan hikaye. çin için kapıyı açık bırakıyorum ama onlarda abd ordusunu yakalayamaz benim düşüncem. 

hikaye olduğunu sen mi kanıya vardın yoksa elinde belli bir kanıt var mı acaba ? hani ekonomisi kötü diyip silahlanma hikaye diyebiliyorsan birşeyler biliyorsun sanırım yoksa rusya 2020 askeri stratejisinden haberin yok :facepalm:  çin hala yakalayamaz zaten 2020 yıllar için konuştum

bardkor #263 Posted 19 June 2019 - 04:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

Amerikan Deniz Kuvvetleri gerçekten muhteşem bir güce sahip. operasyonel faaliyet bakımından şu anda tüm dünyada birtek amerikan deniz kuvvetlerini izliyorsunuz. Diger ülkeler tüm dünyada aynı anda operasyon yapamıyorlar. yani şunu kimse diyemez. işte herkesi izliyoruz bana göre Ruslar daha başarılı veya İspanyollar daha iyi vesaire. yok böyle birşey.

Çin dedigim gibi amaç var fakat abd ile su anda boy ölçüşemez eger ölçüşecek olsaydı Pasifikte hakimiyet kurardı ABDyi yaklaştırmazdı bile. Daha Japonyaya engel olamıyor.

Ruslar 1 2 ve şimdi 3te yine savunma yapar. Ruslar dedigim gibi Suriyede Ordularla çarpışmadı yani Rusya Suriyede yendi algısı ÇOK ABARTILDI

yahu Ruslar Suriyede yenmiş olsa 60-100 Bin Kişilik Kürt Ordusu menbiçte durur mu niye mesela Ruslar ve Türkler buraya DOKUNAMADILAR ?

ABD kaç oldu 30 Bin Tır mı oldu hala göndermeye devam eder mi ?

Ruslar sadece Esad iktidarını kurtardılar ve birkaç şehri şu an İdlibte yine çapulcu terör gruplarını vuruyorlar.

Ruslar Ulusal Devletlerin Ordularıyla nerede çarpıştı ? :)

Alaskar6898 #264 Posted 19 June 2019 - 04:44 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 19 June 2019 - 04:24 PM, said:

hikaye olduğunu sen mi kanıya vardın yoksa elinde belli bir kanıt var mı acaba ? hani ekonomisi kötü diyip silahlanma hikaye diyebiliyorsan birşeyler biliyorsun sanırım yoksa rusya 2020 askeri stratejisinden haberin yok :facepalm:  çin hala yakalayamaz zaten 2020 yıllar için konuştum

bak ben mobilden yazıyorum. uğraştırmayın yani. 2020de görüşürüz o zaman bak benimde stratejilerim var ahahahhahaa. 
15:46 Added after 2 minutes

View Postbardkor, on 19 June 2019 - 04:40 PM, said:

Amerikan Deniz Kuvvetleri gerçekten muhteşem bir güce sahip. operasyonel faaliyet bakımından şu anda tüm dünyada birtek amerikan deniz kuvvetlerini izliyorsunuz. Diger ülkeler tüm dünyada aynı anda operasyon yapamıyorlar. yani şunu kimse diyemez. işte herkesi izliyoruz bana göre Ruslar daha başarılı veya İspanyollar daha iyi vesaire. yok böyle birşey.

Çin dedigim gibi amaç var fakat abd ile su anda boy ölçüşemez eger ölçüşecek olsaydı Pasifikte hakimiyet kurardı ABDyi yaklaştırmazdı bile. Daha Japonyaya engel olamıyor.

Ruslar 1 2 ve şimdi 3te yine savunma yapar. Ruslar dedigim gibi Suriyede Ordularla çarpışmadı yani Rusya Suriyede yendi algısı ÇOK ABARTILDI

yahu Ruslar Suriyede yenmiş olsa 60-100 Bin Kişilik Kürt Ordusu menbiçte durur mu niye mesela Ruslar ve Türkler buraya DOKUNAMADILAR ?

ABD kaç oldu 30 Bin Tır mı oldu hala göndermeye devam eder mi ?

Ruslar sadece Esad iktidarını kurtardılar ve birkaç şehri şu an İdlibte yine çapulcu terör gruplarını vuruyorlar.

Ruslar Ulusal Devletlerin Ordularıyla nerede çarpıştı ? :)

Hah şu yazıyı ben en az 10 kez yazmışımdır burada ama yok abi. hayal görüyorlar. abd istese suriyeyi darmaduman da ederdi çok zor olmamalı. 

kilic222 #265 Posted 19 June 2019 - 04:54 PM

Colonel

• Player
  • 43467 battles
  • 3,700
Bi susun be bişi dicektim
15:59 Added after 5 minutes

View PostAlaskar6898, on 19 June 2019 - 06:06 PM, said:

.........

abd ordan bakınca nasıl böyle zayıf bir devlet olarak gözüküyor hala çözemedim.

..........

Kızıpta abartarak yazarsak olmuyo. ABD zayıf, donanması zayıf, Rusya yer filan demedim, tarikataka da dememiş.

Amirallerde öyle demiyor.

Pentagonun üstüte yazdığı kapsamlı raporlarda öyle demiyor.

Denilen şu:

Pentagon un her raporu artık şu cümleyle başlıyor zaten.

Rusya ve Çin e karşı yapılacak bir deniz savaşını kazanamayız bir

2. si, Asya da savaşı kaybettik deyip duruyor Pentagon.

16:03 Added after 9 minutes

Zaten Trump ta yönetime şunu söyleyerek geldi.

Suriye de orda burda her yerde kaybettik, ekonomik olarak çöktük. 18 trilyon dolar harcadık, ama kaybettik.

Amerika yı tekrar eski gücüne getireceğim.

Pentagon da aynı şeyi söylüyor. Biz savaşı kaybettik.

ABD de bu yokoluşu savaşla durdurmak isteyen, yönetimde olan sivil bir kesim. Herşeyi göze alabilecek böyle bir kesim var, nükleer savaşı bile. Aynı Hitler in Rusya saldırısı gibi.

Olurmu böyle bişey. Bize saldırırlarmı. Saldırırlarsa saldırsınlar abi.

Bu savaşların dahada kötü sonuç vereceğini bizzat Pentagon raporları söyleyip duruyor zaten.

Önemli olan, Türkiye ne yapmalı. Asya ile birlikte olmalı. Olay bu.

bardkor #266 Posted 19 June 2019 - 05:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

yahu kılıç pentagonun masallarını niye kabul ediyorsunuz. aynı pentagon mayıs ve haziran yani daha dün asker gönderme kararnamesi hazırlattı. hadi gemileri vesaire geçtim hani askerleri çekiyordu.

görmek mi istemiyorsunuz yoksa bu çin aşkı gözünü kör mü etti :)

pentagonun ne dedigini bakıyorsun ama ne yaptıgına bakmıyorsun. bak orada yaklasık 100 Bin Kişilik Ordu kurdu. silahlandırmaya devam ediyor Tırlar da gelmeye devam ediyor.

16:18 Added after 1 minute
ha bu arada Rusların ve Türklerin Menbiçe dokunamamasının nedeni orası yasak bölge arkadaslar. Orada Centcom var ve Türkiyenin isgalinde kullanılacak kamp bulunuyor.
16:20 Added after 2 minutes
sıkıyorsa tek mermi at 3. dünya savaşı çıkar. Pentagonun sizi biz gidiyoruz bavulları topluyoruz deyip devam ettigi üssü yani.

Edited by bardkor, 19 June 2019 - 05:18 PM.

kilic222 #267 Posted 19 June 2019 - 05:36 PM

Colonel

• Player
  • 43467 battles
  • 3,700

View Postbardkor, on 19 June 2019 - 07:17 PM, said:

.............ha bu arada Rusların ve Türklerin Menbiçe dokunamamasının nedeni orası yasak bölge arkadaslar. Orada Centcom var ve Türkiyenin isgalinde kullanılacak kamp bulunuyor.
16:20 Added after 2 minutes
sıkıyorsa tek mermi at 3. dünya savaşı çıkar. Pentagonun sizi biz gidiyoruz bavulları topluyoruz deyip devam ettigi üssü yani.

Menbiçe girilecek. Suriye ve Türk ordusu birlikte girecek, başka türlü giremezsin.

Türkiye çok yanlış akıl ötesi saçma yönetildi. Hocanın dediği gibi, ileride "Bir ülke en kötü nasıl yönetilir" kitaplarında Türkiye yi örnek göstericekler.Özellikle 2002-2015 arası.

Bütün bu belaların başa gelmesinin nedeni yaşananlar ve Suriye ye karşı izlenen Türkiye çıkarlarına tümden aykırı yollar.

Dönecekler herşeyden U dönüşü yaptıkları gibi, az kaldı.

Türkiye-Suriye artı Irak Konfederasyonu gelebilir. Atatürk ünde 1920 ve 30 larda söylediği gibi.

Türkiye büyük bir dönüşüme hazırlanıyor, zaten girdi. Ülkedeki tüm yönetime aday oluşumlarda 2 ye ayrılacak. Batıcı ve Asyacı olarak. Biri ayrıldı bile zaten.

Edited by kilic222, 19 June 2019 - 05:40 PM.

bardkor #268 Posted 19 June 2019 - 05:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

Ibrahim Tatlısese göre de Menbiçe giriyorduk. Suriye Ordusu menbice giremez. orada Amerikan Komutanlari var kurulmus bir Ordu var. 2-3 terör grubu yok. Türkiye girmez demiyorum ama bu 2 yil sonra gerceklesecek yani 3. Dunya Savasi esnasinda.

Suriye veya Rus Ordusu girmek isteseydi Menbice girerdi. Turkiye icin de aynisi gecerli. orayi giren adami yerler. Afrin 2018 Ocak basladi 2019 Hazirandayiz. idlibteki terör gruplarini savunuyoruz hala. Ruslar ise bunlari vuruyor. simdi onlar yani 3.5 milyon Turkiyeye gelirler.

kilic222 #269 Posted 19 June 2019 - 06:03 PM

Colonel

• Player
  • 43467 battles
  • 3,700

View Postbardkor, on 19 June 2019 - 07:54 PM, said:

.. idlibteki .....gruplarini savunuyoruz hala.............

Merak etme. Bu konudada U dönüşü yapılacak.

View Postkilic222, on 19 June 2019 - 07:36 PM, said:

.........

Türkiye-Suriye artı Irak Konfederasyonu gelebilir. ..............

Bak, günün en ilginç lafı bu. İlerki yıllarda Türkiye nin gündemine girmeye başladığında beni hatırlayın, patent bana ait olmasada :)

3. 5. dünya savaşından sonra değil, normal şekilde gündeme gelicek :)

Edit: Hani şimdi herkes Suriye lilerden şikayetçi ya. Gönderelim filan. Göndermeyi bırak, konfederasyon gelebilir. Sonucu tek devlete varacak.

Edited by kilic222, 19 June 2019 - 06:06 PM.

Alaskar6898 #270 Posted 19 June 2019 - 07:15 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 19 June 2019 - 06:03 PM, said:

Bak, günün en ilginç lafı bu. İlerki yıllarda Türkiye nin gündemine girmeye başladığında beni hatırlayın, patent bana ait olmasada :)

Edit: Hani şimdi herkes Suriye lilerden şikayetçi ya. Gönderelim filan. Göndermeyi bırak, konfederasyon gelebilir. Sonucu tek devlete varacak.

dikkat et biraz yavaş dönelim tadımız kaçmasın hahahhaha. aslında şeytan diyor hazır sağ yükselişteyken geçir hitler gibi birini (tabii Müslüman ve Türk olarak kırılmış hali hehehe) kur toplama kamplarını sonra napıyorsan yap. bu suriyeler geri nasıl döner gerçekten bilmiyorum pirate belki sen biliyorsundur he?? 
18:17 Added after 2 minutes

View Postbardkor, on 19 June 2019 - 05:54 PM, said:

Ibrahim Tatlısese göre de Menbiçe giriyorduk. Suriye Ordusu menbice giremez. orada Amerikan Komutanlari var kurulmus bir Ordu var. 2-3 terör grubu yok. Türkiye girmez demiyorum ama bu 2 yil sonra gerceklesecek yani 3. Dunya Savasi esnasinda.

Suriye veya Rus Ordusu girmek isteseydi Menbice girerdi. Turkiye icin de aynisi gecerli. orayi giren adami yerler. Afrin 2018 Ocak basladi 2019 Hazirandayiz. idlibteki terör gruplarini savunuyoruz hala. Ruslar ise bunlari vuruyor. simdi onlar yani 3.5 milyon Turkiyeye gelirler.

İbrahim tatlıses dediğin normal vatandaşla aynı statüye sahip bu konularda. bana görede menbiçe asla girilemeyecek kolay mı okadar yavaş gir diyorum girenlere.(bkz : tavuk mu cimalıyorsun aslanım) 

kilic222 #271 Posted 19 June 2019 - 07:23 PM

Colonel

• Player
  • 43467 battles
  • 3,700

View PostAlaskar6898, on 19 June 2019 - 09:15 PM, said:

......... hazır sağ yükselişteyken ..........

..........bana görede menbiçe asla girilemeyecek kolay mı okadar yavaş gir diyorum girenlere..............

sağ sol filan öyle şeyler yok. Ulus devletler yükseliyor. Atatürk ün Türkiye Cumhuriyeti gibi.

Menbiçe, senin dediğin yolla girilmez zaten, ABD ile beraber olup dediklerine biat etçeksin filan, olmaz o iş. Asya ittifakıyla girilir. En önce Suriye-İran-Irak ittifakı Rusya ve uzaktan Çin arkanda. Marslılar bile kaçar bu ittifaktan. Senin dediğin yol çöküşe gidiyor. Batı ile birliktelik. Bu yüzden olmayacak artık. Bitiyo o devir.

Edited by kilic222, 19 June 2019 - 07:24 PM.

Alaskar6898 #272 Posted 19 June 2019 - 07:44 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 19 June 2019 - 07:23 PM, said:

sağ sol filan öyle şeyler yok. Ulus devletler yükseliyor. Atatürk ün Türkiye Cumhuriyeti gibi.

Menbiçe, senin dediğin yolla girilmez zaten, ABD ile beraber olup dediklerine biat etçeksin filan, olmaz o iş. Asya ittifakıyla girilir. En önce Suriye-İran-Irak ittifakı Rusya ve uzaktan Çin arkanda. Marslılar bile kaçar bu ittifaktan. Senin dediğin yol çöküşe gidiyor. Batı ile birliktelik. Bu yüzden olmayacak artık. Bitiyo o devir.

valla sağ yok mu bilemem ama sol yok ondan eminim ahahhahahaha.

menbiçe girmen için öncelikle esadla işbirliği yapman lazım. hadi yaptın, iranlada anlaşman lazım. hadi onuda hallettik. amerikan askerleriyle sıcak temasa mı giricek sin? kim göze alıcak bunu. devlet yönetiyoruz devlet. amerikan unsurları orda oldukça hiçbir şey yapamayız kılıç üzgünüm. 

bardkor #273 Posted 19 June 2019 - 09:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

View Postkilic222, on 19 June 2019 - 05:03 PM, said:

senin görüsün tabi bisey demem. 2021 3. Dunya Savasi diyorum. konfederasyon vesaire bana göre gelmeyecek. Suriyeliler gönderilmeyecek. aci bir son bekliyor kendilerini. aci derken hak ediyorlar.
20:57 Added after 7 minutes

View PostAlaskar6898, on 19 June 2019 - 06:15 PM, said:

dikkat et biraz yavaş dönelim tadımız kaçmasın hahahhaha. aslında şeytan diyor hazır sağ yükselişteyken geçir hitler gibi birini (tabii Müslüman ve Türk olarak kırılmış hali hehehe) kur toplama kamplarını sonra napıyorsan yap. bu suriyeler geri nasıl döner gerçekten bilmiyorum pirate belki sen biliyorsundur he?? 
18:17 Added after 2 minutes

İbrahim tatlıses dediğin normal vatandaşla aynı statüye sahip bu konularda. bana görede menbiçe asla girilemeyecek kolay mı okadar yavaş gir diyorum girenlere.(bkz : tavuk mu cimalıyorsun aslanım) 

iboya göre Afrinden sonra ilk durak menbicti sonra birseyler oldu. nekadar ilginç :)

İşte o birşeyler olduktan bu yana girilemedi. sonra tampon bölge kurulacak dediler ve Ankara kabul etti yani Kürdistanın suriye ayağı.

tampon bölge biliyorsunuz devletin kurulma öncesindeki ismidir. aynı Irakdakı gibi.

Orduları vesaire hepsi hazır. ha türkiyedeki insanlar menbiçi darmadağın edeceklerini zannediyorlar. ne diyeyim. izleyelim diyorum.

Suriyelilerin sonunu bilen nadir insanlardan birisiyim evet.  kısaca tümü imha edilecek. ne türkiyeye ne suriye devletine faydaları yok bundan sonra. Hesap ödeyecekler hesap. öyle gitmek yok.

Suriye hain olmayıp Devletinin yanında duran vatandaşını koruyacak ve barindirmaya devam edecektir.

Nüfusa çok takmamak lazım. Bugün 20 milyon azalırsın yıllar sonra eksigini tamamlarsın hem de kaliteli yurttaş olarak.

21:06 Added after 16 minutes

Amerikan Askerleriyle SICAK TEMAS cümlesini okuyunca :))) istemsizce güldüm.

bu okadar kolay degil. ne kolay biliyor musunuz ? suriye ve iranı yanımıza alıırz sonra gireriz biçeriz diye yazmak kolay.

Dünyada ABD Askerine kurşun sıkan bir Ordu Mensubu bulunmuyor çünkü o ülke Ayvayı yer.

İran mı ? ABD İranı vurmak istiyor Iran ABD ile karşı karşıya gelmek istemiyor bizi rahat bırakın diyorlar yeterki bize dokunmayin biz de size dokunmayacagiz zaten ülke karışık patlamaya hazir. Türkiye için Menbiçteki CENTCOM birliklerine ateş açacaklar öylemi :)

lütfen kılıç bukadar uçma.
21:10 Added after 20 minutes

dunyada sol OUT sag tekrar IN hemde 3. Dunya Savasi öncesi. Ilginc mi desem bilincli mi desem bilemedim.

Dünyada asiri sag ve ulusalcılık tekrar yukseliyor. Nazizm Amerika ve Avrupada tekrar yükselişte. Yahudilerin evlerine falan çarpı işareti vesaire koyuyorlar yani geliyor böyle haberler.

Edited by bardkor, 19 June 2019 - 09:59 PM.

kilic222 #274 Posted 19 June 2019 - 10:25 PM

Colonel

• Player
  • 43467 battles
  • 3,700

View Postbardkor, on 19 June 2019 - 11:49 PM, said:

iboya göre Afrinden sonra ilk durak menbicti sonra birseyler oldu. nekadar ilginç :)...........

İbo filan tanımam abicim. Ben Orhanı severim. Ne demiş babamız. Aşkı ben yaratmadım, Hatasız kul olmaz :)

Alaskar6898 #275 Posted 19 June 2019 - 11:27 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postbardkor, on 19 June 2019 - 09:49 PM, said:

senin görüsün tabi bisey demem. 2021 3. Dunya Savasi diyorum. konfederasyon vesaire bana göre gelmeyecek. Suriyeliler gönderilmeyecek. aci bir son bekliyor kendilerini. aci derken hak ediyorlar.
20:57 Added after 7 minutes

iboya göre Afrinden sonra ilk durak menbicti sonra birseyler oldu. nekadar ilginç :)

İşte o birşeyler olduktan bu yana girilemedi. sonra tampon bölge kurulacak dediler ve Ankara kabul etti yani Kürdistanın suriye ayağı.

tampon bölge biliyorsunuz devletin kurulma öncesindeki ismidir. aynı Irakdakı gibi.

Orduları vesaire hepsi hazır. ha türkiyedeki insanlar menbiçi darmadağın edeceklerini zannediyorlar. ne diyeyim. izleyelim diyorum.

Suriyelilerin sonunu bilen nadir insanlardan birisiyim evet.  kısaca tümü imha edilecek. ne türkiyeye ne suriye devletine faydaları yok bundan sonra. Hesap ödeyecekler hesap. öyle gitmek yok.

Suriye hain olmayıp Devletinin yanında duran vatandaşını koruyacak ve barindirmaya devam edecektir.

Nüfusa çok takmamak lazım. Bugün 20 milyon azalırsın yıllar sonra eksigini tamamlarsın hem de kaliteli yurttaş olarak.

Amerikan Askerleriyle SICAK TEMAS cümlesini okuyunca :))) istemsizce güldüm.

bu okadar kolay degil. ne kolay biliyor musunuz ? suriye ve iranı yanımıza alıırz sonra gireriz biçeriz diye yazmak kolay.

Dünyada ABD Askerine kurşun sıkan bir Ordu Mensubu bulunmuyor çünkü o ülke Ayvayı yer.

İran mı ? ABD İranı vurmak istiyor Iran ABD ile karşı karşıya gelmek istemiyor bizi rahat bırakın diyorlar yeterki bize dokunmayin biz de size dokunmayacagiz zaten ülke karışık patlamaya hazir. Türkiye için Menbiçteki CENTCOM birliklerine ateş açacaklar öylemi :)

lütfen kılıç bukadar uçma.
21:10 Added after 20 minutes

dunyada sol OUT sag tekrar IN hemde 3. Dunya Savasi öncesi. Ilginc mi desem bilincli mi desem bilemedim.

Dünyada asiri sag ve ulusalcılık tekrar yukseliyor. Nazizm Amerika ve Avrupada tekrar yükselişte. Yahudilerin evlerine falan çarpı işareti vesaire koyuyorlar yani geliyor böyle haberler.

Allah Allah sen ben misin ben sen miyim işe bak çok ilginç dimi

bardkor #276 Posted 20 June 2019 - 12:55 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348

Alaskar ben benim sen de sensin :)

burada ABD karşıtı olmam gerçekleri görmeme engel degil. Gerçekleri yazmam lazım yani bunu gözardı edemem. niye kendimi kandırayım ki.

Çin ve Rusyayı oldukları sınıfa koyarım olmadıkları sınıfa koyamam.

ABD 2. ve 3. parti terör örgütler ve tabiki Türkiyenin Lojistik destegiyle Esadı devirdi mi ? deviremedi.
ABD Suriyeden çekildi mi ? tabiki çekilmedi.

Burada ABD yenildi diye birşey yok. Başarısızlıklar var Başarılar var.

Esad duruyor mu ? Evet. Kimin sayesinde ? Rusya
ABD BOP kapsamında Suriyeden parça ayırıp tampon bölge yani Kürdistanın bir diger aşamasını tamamlıyor mu ? Evet.

Bunlar olanlar. objektif olmak lazım.

kimsenin biryere gittigi de yok yenildigi falan da yok. başarılar ve başarısızlıklar var. Rusyanın avantajı Suriyenin Ortadoguda yer alıyor olması yoksa bukadar iyi müdahale edemezdi. Rusya Ev sahibiydi diyebiliriz.

Çini aslında yazmak bile istemiyorum. ABDye kafa tutacak denilen Çin Iran'a arka çıkmıyor. böyle birşey olabilir mi.
Orayı sadece ABD degil tüm BATI bombardıman altında tutacak ve isgal edecek. Hani senin caydırıcılığın ? bumudur süpergüçe aday ülke ?

Eger ben 2 sene önce bunu deseydim bana bekle gör herkes Iranın arkasında olacak derlerdi.

Rusya destek vermiyor bari sen ver ? Süper Güç diyor insanlar sana . Karizmayı çiziyorsun .

Sen Çinsin büyük düşün :)))

Bakın Çin ne yapıyor biliyor musunuz. Çin Askeri konularda hiçbirşeye burnunu sokmuyor sadece Ekonomik kalkınmasıyla uğraşıyor. Askeri olarak Çin ortada yok

Pentagonun raporlarını da yanıltıcı buluyorum.
Gidiyoruz deyiıp Trumpa Ortadoguya Asker gönderme kararnamesi imzalatıyorlar.

demekki o raporlara uyan yok.

23:59 Added after 4 minutes

Çin ben yarım yamalak sesimi çıkarmayacagım diyor olabilir ?
önce tam tamına ABDyi garanti bir geçeyim her konuda sonra konuşacağım diyebilir ?

iyi peki o güne kadar Iran da isgal edilir Türkiye de sonra Çin ortaya çıkar....

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 01:01 AM.

tarikataka #277 Posted 20 June 2019 - 08:55 AM

Major General

• Player
  • 40217 battles
  • 5,557
  • [CURE] CURE
aha iran sınırlarına giren abd ye ait hale sınıfı global hawkı düşürmüş son nesil ihadır kendisi öğleden sonra abd den yalanlama gelir :D 

bardkor #278 Posted 20 June 2019 - 10:53 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 348
yanlız ben bunun bilinçli izin verildigini düşnüyorum çünkü IRAN Harekatı başlayacak yani isgal edecekler.

Bahane olarak Iran gösterilecek.

şimdi sürekli Iran yapsada yapmasada YAPTI denilecek ve isgal ortamı hazırlancak

09:55 Added after 2 minutes

ABD Savunma Bakanligi yeni Doktrin yayınladı tepki çekmesin diye GİZLİYE aldı. "düşman gücünü kırabilecek kadar Nükleer kullanacağız"

isgal edilen Türk adalarında yerlestirilen nükleer başlıklı füzeler. geçmiş olsun. bu millet çok agır bedel ödeyecek.

Alaskar6898 #279 Posted 20 June 2019 - 01:02 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 20 June 2019 - 08:55 AM, said:

aha iran sınırlarına giren abd ye ait hale sınıfı global hawkı düşürmüş son nesil ihadır kendisi öğleden sonra abd den yalanlama gelir :D 

hayat kısa iran (bum) uçuyor. 

tarikataka #280 Posted 20 June 2019 - 01:30 PM

Major General

• Player
  • 40217 battles
  • 5,557
  • [CURE] CURE

View PostAlaskar6898, on 20 June 2019 - 08:32 AM, said:

hayat kısa iran (bum) uçuyor. 

valla şuanlık abd yi sahasında uçurtmuyor gece iha düşürdü bugünde 2 adet f18 uçaklarını kilitleme yaparak körfezden uzaklaştırmış bakalım ne kadar daha böyle devam edilecek  sonra zaten iran uçacak 

abd den yalanlama gelir demiştim geldi  sonrasında iranın parçalara ulaşmasının ardından yine açıklama da  RQ-4A modeli olduğunun son nesil MQ olan ihanın olmadığını açıkladılar düşüren sistem s200 :P 

UPDATE: U.S. official now says Navy drone shot down over Strait of Hormuz last night is an RQ-4A Global Hawk, not MQ-4C.

View Postbardkor, on 20 June 2019 - 06:23 AM, said:

yanlız ben bunun bilinçli izin verildigini düşnüyorum çünkü IRAN Harekatı başlayacak yani isgal edecekler.

Bahane olarak Iran gösterilecek.

şimdi sürekli Iran yapsada yapmasada YAPTI denilecek ve isgal ortamı hazırlancak

günlerdir keşif uçuşu yapıyorlardı flight radar da gözüküyor zaten. neden önceden değil de dün gece vurulduğunu anlamak zor bir kaç hamle daha  yapmalarını bekleyeceklerdir. günlerdir keşif planlama hareket planı yapılmıştır  zaten bakalım önümüzdeki günler bizi neler bekliyor 

Edited by tarikataka, 20 June 2019 - 01:31 PM.

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users