Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
862 replies to this topic

bardkor #281 Posted 20 June 2019 - 01:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

ABD Ocakta Nukleer anlasmadan (INF) çekildiginde Rusya da madem siz çekildiniz biz de çekiliyoruz dedi.

19 sürecinde ufak ve orta çapta nükleer bomba kullanılacak anlami taşıyordu ve şimdi yeni Savunma Bakanlıgı Doktrinine bakın.

“Using nuclear weapons could create conditions for decisive results and the restoration of strategic stability,”

Ben dedim bu savaşta herşey mübah olacak ve çok insan ölecek. gülenler oldu inanmayanlar çoktu. Şimdi savaş konsepti içerisine alındı.

Allah aşkına Savunma Bakanlıgın görüşüne bakın. Nükleer ile kesin sonuçlar alırız ve istikrar getirecek diyor.

19 süreci ve 3. dünya savaşında katliam gibi ölümler var ama insanlar hala uyuyorlar. plajdalar vesaire :)

Ingilizlerin Londrada Parklarda gezdikleri sırada Almanların İngilizleri havadan bombaladıkları aklıma geliyor :)

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 02:02 PM.

bardkor #282 Posted 20 June 2019 - 02:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

View Posttarikataka, on 20 June 2019 - 12:30 PM, said:

valla şuanlık abd yi sahasında uçurtmuyor gece iha düşürdü bugünde 2 adet f18 uçaklarını kilitleme yaparak körfezden uzaklaştırmış bakalım ne kadar daha böyle devam edilecek  sonra zaten iran uçacak 

abd den yalanlama gelir demiştim geldi  sonrasında iranın parçalara ulaşmasının ardından yine açıklama da  RQ-4A modeli olduğunun son nesil MQ olan ihanın olmadığını açıkladılar düşüren sistem s200 :P 

UPDATE: U.S. official now says Navy drone shot down over Strait of Hormuz last night is an RQ-4A Global Hawk, not MQ-4C.

günlerdir keşif uçuşu yapıyorlardı flight radar da gözüküyor zaten. neden önceden değil de dün gece vurulduğunu anlamak zor bir kaç hamle daha  yapmalarını bekleyeceklerdir. günlerdir keşif planlama hareket planı yapılmıştır  zaten bakalım önümüzdeki günler bizi neler bekliyor 

ABD ve Suudiler evet 2 gün önce keşif uçuşu yapmaya başladılar. Bu bana Irakı hatırlatıyor. Önce keşif uçuşu yapıldı sonra malum...

Fransız gemiler ABD ile tatbikatta. digerleri eşlik eder harekata

13:17 Added after 1 minute
Araplar zaten dünden razı ABDnin agzına bakıyorlar. bir insan bukadar salak olur mu ama bu Araplar böyle. Kendileri ölmeyecekya kendileri saraydan izleyecek ölecek olan Askerler

kilic222 #283 Posted 20 June 2019 - 03:30 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

View Postbardkor, on 20 June 2019 - 04:16 PM, said:

.............Araplar zaten dünden razı ABDnin agzına bakıyorlar. bir insan bukadar salak olur mu ama bu Araplar böyle. ..............

ABD İmp. paravan örgütleriyle(Isis,pyd vs) Suriye ye saldırdığında, Türkiye yi yönetenlerde Suriye ye düşmanlık göstermişlerdi. Venezuela yı tehdit ettiğindede keza diğer Amerika ülkeleri filan. Ve silahlar sonra onlarada dönüyor, zaten eğer dönmüyorsa, istediğini almış,almaktadır.

Tabi Irak a saldırılarda böyle değildi. Çok daha net ve gün verilerek yapıldı. Şimdikinden çok daha rahat bir şekilde,çok fazla ülkenin katılımıyla Irak a saldırdılar. Arap ülkeleri bile Irak ı bombaladı.

Son yıllardaysa Amerika, düzenli olmayan bir şekilde, sürekli çok havlıyor.

Alaskar6898 #284 Posted 20 June 2019 - 03:51 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postbardkor, on 20 June 2019 - 01:59 PM, said:

ABD Ocakta Nukleer anlasmadan (INF) çekildiginde Rusya da madem siz çekildiniz biz de çekiliyoruz dedi.

19 sürecinde ufak ve orta çapta nükleer bomba kullanılacak anlami taşıyordu ve şimdi yeni Savunma Bakanlıgı Doktrinine bakın.

“Using nuclear weapons could create conditions for decisive results and the restoration of strategic stability,”

Ben dedim bu savaşta herşey mübah olacak ve çok insan ölecek. gülenler oldu inanmayanlar çoktu. Şimdi savaş konsepti içerisine alındı.

Allah aşkına Savunma Bakanlıgın görüşüne bakın. Nükleer ile kesin sonuçlar alırız ve istikrar getirecek diyor.

19 süreci ve 3. dünya savaşında katliam gibi ölümler var ama insanlar hala uyuyorlar. plajdalar vesaire :)

Ingilizlerin Londrada Parklarda gezdikleri sırada Almanların İngilizleri havadan bombaladıkları aklıma geliyor :)

benimde aklıma dunkirk geliyor. ha bombalama derken bf109 lar ingiltere sahasına girdiklerinde yetersiz ikmalden herhangi bir işlev gösteremiyordu onuda söylemekte fayda var.

savunma bakanlığı istediğini desin demeye de nükleer kullanmak bir bakımdan kendi topuğuna sıkmak demek. yanii ww3 çıksa dahi nükleer kullanamazlar. bu bir nevi kontrolsüz güç.ruslar çar bombasını denediklerinde (ki orda tam çar bombası değildi, yarıya indirmişlerdi gücünü;) ortaya çıkan şeyi görüp çalışmalardan vazgeçmişlerdi. tabii aradan kaç yıl geçti, şimdiyi düşününce nükleer kullanmak kolay olmamalı. 

kilic222 #285 Posted 20 June 2019 - 04:09 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

View PostAlaskar6898, on 20 June 2019 - 05:51 PM, said:

.............. şimdiyi düşününce nükleer kullanmak kolay olmamalı. 

Yıllar önce açtığım başlıkta, ABD İmp. çöküyor, başlığı veya diğer mesajlarda, ABD İmp. elindeki tek çarenin savaş çıkartmak olduğunu anlatırdım. Tabi millet bırak savaşı, çökmeden bile habersiz olduğundan dalga geçildiğini filan sanırdı.

Bunu geçelimde.

ABD normal bir ülke ve devlet olarak düşünemez. O yeteneğini kaybetti. Çöken bir şey, anormal şekillerde düşünür. Sağlıklı düşünme yeteneğini kaybetme noktasındadır. Kendi ayağına sıkar, ölüme gider filan.

Nükleer bombayı dünyada hiçbir ülke atmaz. Ancak işte bu yüzden, böyle bir savaşı bile göze alabilecek kesimler var ABD ve bunlar yönetimde etkili pozisyondalar.

Euripides in sözü var: Tanrılar, yoketmek istediği bir şeyi, önce çıldırtır.

bardkor #286 Posted 20 June 2019 - 04:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

Dünyada hiçbir Güç normalde nükleer atmaz çünkü bu deliliktir ve dünyaya büyük bir kötülük yapmış olursun ama yok edilecegini anlayan GÜÇ son kozunu ki bu nükleer bile olsa KULLANIR.

ve ABD Savunma Bakanlıgı bunu Doktrinine almış bulunuyor.

Şimdi bunun Butonu kimlerin elinde birde buraya bakalım. Akıllı admaların elinde degil.
Kimlerin elinde ? Evanjelist Dincilerin elinde.
Bu adamların amacı ne ? Buyuk Israil yok İsa gökten gelecek yok Armageddonu çıkarmak zorundayız yok çok insan ölmek zorunda yok 7 Kiliseyi ele geçirmek zorundayız bunlar da Türkiye Egede.

Bu adamlar ABD'de icra makamındalar. Zaten 21. yüzyılda nükleer kullanalım ve istikrar saglarız diye bunu Resmiyete döküyorsan Savaş konseptini güncelliyorsan senden herşey beklerim ben.

15:57 Added after 1 minute
aslında Rusya nükleer anlaşmadan çıkmak istemedi ama ABD çıkınca ben aptal mıyım dedi ve o da askıya aldı.

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 04:56 PM.

Alaskar6898 #287 Posted 20 June 2019 - 05:10 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postbardkor, on 20 June 2019 - 04:55 PM, said:

Dünyada hiçbir Güç normalde nükleer atmaz çünkü bu deliliktir ve dünyaya büyük bir kötülük yapmış olursun ama yok edilecegini anlayan GÜÇ son kozunu ki bu nükleer bile olsa KULLANIR.

ve ABD Savunma Bakanlıgı bunu Doktrinine almış bulunuyor.

Şimdi bunun Butonu kimlerin elinde birde buraya bakalım. Akıllı admaların elinde degil.
Kimlerin elinde ? Evanjelist Dincilerin elinde.
Bu adamların amacı ne ? Buyuk Israil yok İsa gökten gelecek yok Armageddonu çıkarmak zorundayız yok çok insan ölmek zorunda yok 7 Kiliseyi ele geçirmek zorundayız bunlar da Türkiye Egede.

Bu adamlar ABD'de icra makamındalar. Zaten 21. yüzyılda nükleer kullanalım ve istikrar saglarız diye bunu Resmiyete döküyorsan Savaş konseptini güncelliyorsan senden herşey beklerim ben.

15:57 Added after 1 minute
aslında Rusya nükleer anlaşmadan çıkmak istemedi ama ABD çıkınca ben aptal mıyım dedi ve o da askıya aldı.

ona kalırsa iranda abd ile çatışmayı istemiyor. arada bir İsrail'i haritadan sileriz falan diyorlar ama İran devlet aklı abd ile çatışmanın devleti yıkıma götüreceğini bilir. rusyada da durum keza öyle. abd ile çatışmak akıl karı değil kesinlikle. ama nükleer atmak gerçekten dünyanın çivisini çıkartır abd son kozu olsa bile bunu atamaz. bunun sonuçları 8 milyarı ilgilendiriyor ve nükleer silahların gücü kestirilemez bu şartlar altında. kritik eşiğie o kadar yakınken nükleer atıp tüm dünyayı mahvedeceklerini sanmıyorum. 

bardkor #288 Posted 20 June 2019 - 05:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

hiçkimse ABD ile çatışmak istemiyor. herkes işine gücüne bakmak istiyor.

İran bitik bir ülke. İranı takip ederseniz ne demek istedigimi anlarsınız.

İsrail Iranın üzerine gittigi için Iran savunmaya geçiyor yoksa Ira Israille de sıcak temas istemez.

nükleeri aklı başınd aolmayanlar veya savaşı göze alanlar atar. bu adamlar şu anda iktidardalar ve Ordu ellerinde. bak istikrar getirir diyorlar. Irakdaki istikrar gibi yani.

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 05:36 PM.

kilic222 #289 Posted 20 June 2019 - 06:40 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

View Postbardkor, on 20 June 2019 - 07:35 PM, said:

hiçkimse ABD ile çatışmak istemiyor..........

İran bitik bir ülke................. bu adamlar şu anda iktidardalar ve Ordu ellerinde. bak istikrar getirir diyorlar. Irakdaki istikrar gibi yani.

Barzani de senin anlattığın şekilde düşündüyse, Irak bitik, ABD,Centcom,Irak taki centcom istikrarı wawwww tam zamanı şeklinde.

Bitik dediği Irak ordusundan ve onyıllarca hazırlık yaptıkları Kerkük ten kaçmalarıysa, Einstein ın ışık hızıyla yarışır cinstendi. Centcom dan çıkan sesse, iykk daha hazır değiliz 1 milyon yıl sonra belki şeklindeydi.

17:58 20.06.2019(Güncellendi 18:00 20.06.2019)

Rusya: İran, S-400 almayı düşünmeli

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’da Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Şerin, İran’ın Rus S-400 hava savunma sistemini almayı düşünmesi gerektiğini belirtti.

............

Bu yüzden İran’ın acilen S-400 alması gerektiğini kaydeden Rus politikacı, “İran tamamen koruma altında olacak. S-400’ü alma niyeti olduğu yönünde bir sinyal bile onları koruyacak” diye ekledi.

https://tr.sputnikne...mayi-dusunmeli/

Sputnik te 2 saat önceki haber. İran, S-400 istediği sinyalini versin yeter demiş.

:)

Edited by kilic222, 20 June 2019 - 06:41 PM.

Alaskar6898 #290 Posted 20 June 2019 - 07:08 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 20 June 2019 - 06:40 PM, said:

Barzani de senin anlattığın şekilde düşündüyse, Irak bitik, ABD,Centcom,Irak taki centcom istikrarı wawwww tam zamanı şeklinde.

Bitik dediği Irak ordusundan ve onyıllarca hazırlık yaptıkları Kerkük ten kaçmalarıysa, Einstein ın ışık hızıyla yarışır cinstendi. Centcom dan çıkan sesse, iykk daha hazır değiliz 1 milyon yıl sonra belki şeklindeydi.

17:58 20.06.2019(Güncellendi 18:00 20.06.2019)

Rusya: İran, S-400 almayı düşünmeli

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’da Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Şerin, İran’ın Rus S-400 hava savunma sistemini almayı düşünmesi gerektiğini belirtti.

............

Bu yüzden İran’ın acilen S-400 alması gerektiğini kaydeden Rus politikacı, “İran tamamen koruma altında olacak. S-400’ü alma niyeti olduğu yönünde bir sinyal bile onları koruyacak” diye ekledi.

https://tr.sputnikne...mayi-dusunmeli/

Sputnik te 2 saat önceki haber. İran, S-400 istediği sinyalini versin yeter demiş.

:)

s400ü vermeyen ruslar dı irana ama ilginç ahahahah

kilic222 #291 Posted 20 June 2019 - 07:19 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

View PostAlaskar6898, on 20 June 2019 - 09:08 PM, said:

s400ü vermeyen ruslar dı irana ama ilginç ahahahah

Yav şu Batı kaynaklarından haber almayı bi bırakın, hiçbişey öğrenemezsiniz böyle. Ha takip ediyosanızda, Rus-Çin-Hint vb kaynaklarıda takip edin. Ancak o zaman karşılaştırabilirsiniz.

bardkorda, Rusya İran ı yalnız bıraktı deyip duruyor 2 gündür. Ne demek istediğini bilmiyorum. Yani Rus askerimi yollamasını istiyor, bilemem.

'Rusya, İran'a S-400 vermeyi reddetti' haberi hakkında Kremlin'den açıklama

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın İran'a S-400 füze savunma sistemleri vermeyi reddettiğine dair bir bilgiye sahip olmadığını söyledi.

https://tr.sputnikne...inden-aciklama/

Alaskar6898 #292 Posted 20 June 2019 - 07:31 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
tRRRRRRRRump yapmış. 

bardkor #293 Posted 20 June 2019 - 07:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

Rusyanin aciklamasini biliyoruz. Iran birkac kez S400 istedi cevap alamadi sonra Rus makamlara sordular ve Ruslar biz vermiyoruz demedik dediler fakat VERIYORUZ da demediler. yani sessiz kalarak bu süreci böyle yürüttüler.

Sonuc olarak Ruslar Irana sessiz kalarak S400 vermediler. bu isin konusulmasini da istemiyorlar. bunu konusmak istemiyorlar kisacasi.

umarim anlasilmistir veya ne diyeyim istediginiz gibi inanin. simdiyekadar vermeyen zaten vermez diyor AKIL.

Rusyayi böyle heryere yardim eden bir ulke zannediyorsunuz ama hic de öyle degil. Putin demedi mi ? Iranda savas cikarsa yardim edemeyiz.

Putin'den İran'a: Biz itfaiye değiliz. Size yardım edemeyiz. Bize bel bağlamayın!

zaten bundan dolayi Irani sattilar. gercekleri görün.

hayaller rusya gercekler farkli.

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 07:54 PM.

bardkor #294 Posted 20 June 2019 - 08:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

evet soruyorum. Putin Irani neden Suriye gibi savunmuyor ? Turkiye ihale actiginda tak diye ihaleye giren Ruslar ve size verelim diyen Ruslar, Iranin 30 kez S400 istemesine karsi neden sessiz kaldilar ?

Neden Iranda savas cikarsa bana bel baglama diyor Putin ? Senin bölgen degil mi zarar görecek olan ?

Suriyeyi ölümüne savunan Putin Iran icin RUSYADA üretilen 1 adet S400 neden vermedi. paradan dolayi mi ? Iran parasini veremez diye mi ?

vermedik demiyormus. verelim de demiyorsun. nezaman vermeyi düsünüyorsun 2050de mi ?

ABD ve müttefikleri Iranin altindan girip üstünden ciktigi zaman mi ?

niye bunu yazdim. Putini görün diye. cok iyimser olmayin :)

Putin ne yapiyor biliyor musunuz. Medya uzerinden Irani rahat birakin falan diyor sanki yaninda duruyormus gibi algi yaratiyor. sattin sen Irani yahu kimi kandiriyorsun. Putin Irani rahat birakin dedi diye BATI Irani rahat birakacak olduya :)

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 08:06 PM.

kilic222 #295 Posted 20 June 2019 - 08:09 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

View Postbardkor, on 20 June 2019 - 10:03 PM, said:

evet soruyorum. Putin Irani neden Suriye gibi savunmuyor ? ........

.........

Suriyeyi ölümüne savunan Putin Iran icin RUSYADA üretilen 1 adet S400 neden vermedi. paradan dolayi mi ? Iran parasini veremez diye mi ?

Kaynak ver abicim. İran ne zaman istedi ve Rusya reddetti. Öğretirseniz öğrenirim bende.

İran ın neyini savunacak, savaş yokki yav. Vietnam a askermi gönderdi Rusya, veya Afganistan a askermi gönderdi Amerika. 2 ülke birbiriyle savaşa giremeyecek kadar nükleer silah sahibi.

Rusya onu bunu bişey sanmıyoruz merak etme. Kaynak göster İran a ne halin varsa gör nasıl diyo bakalım.

Benim gördüğüm şu.  Dünya 2 ye ayrılıyor. Bi ucu Pasifik cephesi, Hürmüze kadar gelip, aha Kıbrıs ın etrafındaki mevzilere kadar uzanıyor. Bi yanda Emperyal ittifak, diğer yanda Asya cephesi.

Alaskar6898 #296 Posted 20 June 2019 - 08:17 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

bir yan emperyal ittifak, diğer yanda asya cephesi.

Allahım şükürler olsun bugün de çinin ve rusyanın emperyalist olmadığını öğrendim ahahahhq. 

kilic222 #297 Posted 20 June 2019 - 08:21 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

View PostAlaskar6898, on 20 June 2019 - 10:17 PM, said:

bir yan emperyal ittifak, diğer yanda asya cephesi.

Allahım şükürler olsun bugün de çinin ve rusyanın emperyalist olmadığını öğrendim ahahahhq. 

Gönlün nasıl istiyosa öyle de. Transatlantik ittfak ve Asya-Pasifik ittifakı veya Avrasya ittifakı filan.

Türkiye Asya-Pasifik cephesinde yer alıyor. Ülkeyi yönetenlerde başka çare kalmadığını gördükleri an, tümden girmiş olacağız. Benim kadar hızlı görmüyolar o ayrı:)

Daha doğrusu bağları bağcıkları var o yüzden. Dün yazmıştım, TBMM deki her şey 2 ye bölünecek.Asya cı Batıcı. Biri öyle oldu zaten.

Edited by kilic222, 20 June 2019 - 08:22 PM.

bardkor #298 Posted 20 June 2019 - 08:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

kilic ne diyorum. rusya sessiz kalarak ve veriyorum demeyerek VERMIYOR. anla artik bunu. buna politika denir.

bize bel baglamayin sözü de Putine aittir. tuzu biberi. hayir nasil bukadar iyimsersin anlamiyorum. :)

19:47 Added after 5 minutes

S400 ihtiyacina olumlu cevap vermeyen Rusya bunun uzerine birde herkesi koruyamayiz demisti. Suriyeyi koruyordun ve Hava savunma sistemleri veriyordun ama hatta Orduyu gönderdin ?

daha neyi göstereyim. F35 ucaklarini durduracak olan S400 sistemlerine Ruslar olumlu cevap vermedi.

bunun kaynagi yokki cunku böyle bir kaynak yok. Turkiye ile yapalim dediler ama Iranda demediler. Böyle bir anlasma yok ortada. nezaman olacakmis ? BATI Irani bombaladiginda mi ? bu da Putin'e benim sorum :)

biliyorum inanmasi zordur ama Rusya Irani satti yani.

19:54 Added after 11 minutes
ittifak deyince ben tam o veya bu diyemiyorum cunku bazi konuda karsi karsiya gelen devletler bir bakiyorsun bazi konularda yanyana. Fransanin ve Ingilterenin Iran ve Kibris konularinda ABDnin yaninda durmasi mesela. hani seni amerikaya düsmandin. Hürmüzde Akdenizde ABD ile tatbikat yapiyorsun

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 08:51 PM.

kilic222 #299 Posted 20 June 2019 - 08:57 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,701

View Postbardkor, on 20 June 2019 - 10:42 PM, said:

........

biliyorum inanmasi zordur ama Rusya Irani satti yani.

Rusça bilmiyoru anlamadım, aşağıdaki çevirisini okudum.

Çeviren, nükleer anlaşmayı kastederek, fire brigade değiliz dediğini yazmış, bunuda nükleer anlaşmayı kastederek yazmış. Bu anlaşmayı kurtaramayız diyor, İrana saldırırlarsa S400 vermeyiz filan bişi yok burda. ben görmedim.

Edit: Rusya, Suriye yede en güçlü uçaklarını getirmemiş, askerler hep söylüyor. En güçlü, en sağlam silahları filan yok. S400 leri bile sadece kendi üslerini korumak için getirdiler, Suriye ye saldıranlara karşı kullanmıyorlar. ABD-İsraile karşı.

20:04 Added after 7 minutes

View Postbardkor, on 20 June 2019 - 10:42 PM, said:

.............ittifak deyince ben tam o veya bu diyemiyorum ............

Çünkü Batı ittifakıda çöküyor, hep diyoruz.

2 gün önce Şi Çi pin Moskova ya gitti, Macron anında açıklama yaptı. " Rusya yı Çin e kaybediyoruz, bu Avrupa için çok kötü. Avrupa ile sadece Avrupa-Rusya ilişkisi kurmalıyız(ABD olmadan yani" dedi.

Avrupa kaynıyor.

Edited by kilic222, 20 June 2019 - 09:00 PM.

Alaskar6898 #300 Posted 20 June 2019 - 09:13 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

evet kılıçtaki iyimserlik umut güzel bir şey. ama pirate haklı ruslar iranı sattı. suriye konusunda da iranın isteklerini fazla bulan ruslar iranı sattı. s400 talepleride reddedildi iranın ama yalanlandı sanırım.  bizim s400 almamız ise tamamen geçmişte ruslara yaptığımız bir şeyin diyeti. yoksa s400 almanızın zararı çok daha fazla. 

avrupaya gelince pirate bizde abd ile tatbikat yapıyoruz bunlar normal şeyler ama kılıç haklı net biçimde Avrupa abd den yana değil, özellikle Türkiye ve İran konusunda. merkel bugün kürt devletinin barışa katkı sağlayacağını düşünmüyorum diye açıklama yaptı. bi ara da fransanın ab ordusu düşüncesi vardı. keza İtalya çinden taraf. burda ingilterede abdye tepkili çünkü ingilizler ırak ve suriyeden hiçbir şey alamadılar. ve bizlede araları iyi. 

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users