Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
863 replies to this topic

bardkor #301 Posted 20 June 2019 - 09:48 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357
Alaskar Avrupa deyince birtek Almanyayi sayabiliyorsun. diger ulkeler de Turkiye ve Iranin yaninda desene bir :) Almanya disinda hepsi Turkiyenin karsindalar. bu arada Almanyanin S400 konusunda Turkiyenin neden yaninda yer almadigini mesela ne düsünüyorsunuz bu konuda.
20:55 Added after 7 minutes

kilic S400 Irana verilmedi ve verilmiyor da. kagida dökülen tek bir satir bile yok bu konuda. Iran istedigi halde Rusya yanasmadi. benim dedigim aciktir. iyi peki o halde bukadar iyimsersen bekleyiver :)

o video iranda birsey olursa yardima kosamayiz diyor Ruslar. Iran BATI ile yaptigi nukleer anlasmayi bozmamaliydi diyor bundan sonra bisey olursa biz yokuz diyor. 

Rus Ordusu Suriyede. Rus Gemileri limandalar. S300 var ve bunlar yetiyor Suriyede. orada terörist gruplar var.

Iranda ise Ulusal Devletlerin Ordulari geldi. S300 yetmeyecek ve sen bunu koskoca Rus Devlet Baskani Putin olarak biliyorsun. Iran acilen S400 istiyorsa senin de coktan vermen lazimdi :)

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 09:55 PM.

Alaskar6898 #302 Posted 20 June 2019 - 10:09 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

onlar çok normal şeyler. misal almanya söyledi s400 almayın falan filan ama ambargo vesaire?? hayır yok. ki 2018de amerika bizim ekonomiyi sallarken almanya bize destek vermişti.

putin çok iyi bir diplomasi güdüyor. tek sıkıntısı sağlam bir dost ülke olmaması yanında. yalnızlaşırsa sıkıntı çıkar onun için. putinin hamasa silah vererek İsrail'i vurdurtmasından nasıl birisi olduğu az çok çıkarılabilir. İranı sattı, demek ki pazarlıkta kendisi konuydu. 

bardkor #303 Posted 20 June 2019 - 10:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357
Putin Irani satiyorum diyemez zaten. sesini cikarmaz olur biter. Rusya Irani savunmak adina ikinci bir cephe daha acamaz ve BATIYI karsisina alamaz. Rus Ordusu Suriyede dedigim gibi terörist gruplarla savasti, Ordularla degil. Ben Putin olsam 2018de Iran bana demeden hemserim al sana S400 vereyim derdim.

Edited by bardkor, 20 June 2019 - 10:37 PM.

kilic222 #304 Posted 20 June 2019 - 10:58 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

ABD-İran ABD-X ülke savaşı, ABD-Çin veya Rusya savaşı aslen. ABD nin asıl rakibi İran değil ve İran ı mahvetmek için bilmem ne kadar dolar harcayıp, risklere girmek, Batı ve Asya arasında hep denge yolu izleyen ülkeyi mahvetmek, ABD-Rusya ve Çin e ne kazandırır ne kaybettirir.

Bunu analiz etmek gerek.

Irak ı bizzat ABD ordusunca işgal etmek ve Suriye yi proxy ordularla işgale çalışmak, Washington-Pekin savaşında, ABD ye ne kazandırdır ne kaybettirdi, İran ada aynısını yapmak neye yol açabilir.

Edited by kilic222, 20 June 2019 - 11:24 PM.

bardkor #305 Posted 21 June 2019 - 01:08 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

ona bakılırsa ABD ve müttefiklerin Suriye'ye bilmem kaç terör grupları vasıtasıyla iç savaşı başlatması Iranı talan etmekten daha zordur çünkü Suriye RUS üssüdür yani sıcak denizlere (Akdeniz) inmesi için Rusların Suriyeye ihtiyacı var.

Sen buraya dalıyorsun yani birilerini sokuyorsun. Bilmiyor mu ABD Rusların burayı ölümüne savunacagını.

Ruslar bakıyor bunlar iç savaşı başlattı isgale dogru gidiyor bu iş Orduyu sokuyor Suriyeye. Israilin Füzeleri için ve o terör gruplarının attıkları füzeler içinse S300ler yeter diyor. yetmez olsaydı Ruslar beklemeden Suriyeye S400 koyardı.

Kısaca ABD tüm hesaplamalara ragmen Suriyede iç savaşı başlatıyor. Ruslar engel olurmuş olmazmış demiyor.

Aynı ABD bukez kendi Ordusuyla Avrupanın olsun diger müttefikleri olsun ulusal Ordularıyla Iran'a girecegim diyor üstelik burası Rus üssü degil Rusya da bundan dolayı ben yokum diyor

Niye Iranı talan edip bölmesinler ? Engel ne ?

Rusya yok Çin yok. Irana Turkiye mi yardım edecek ?

ABDye ne kazandırır bu işler demişsin. Çok basit. BOP. cevap bukadar basit.
Bu adamın amacı bu. begenelim begenmeyelim.
Suriyeye de Ruslara aldırış etmeden girdiler ve BOPun Suriye parçasını kopardılar yani Fıratın Dogusunu.

BOP kapsamında Iran da Turkiye toprakları da var.

Iran direnecekmiş. Adamın umurunda degil. Adamlar ne pahasına olursa olsun BOP diyor.

kilic222 #306 Posted 21 June 2019 - 11:26 AM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

Daha az insan öldürmek için gece bombalayacakmış iyi kalplilik fışkıran ülke Amerika.

Sonra vazgeçip, sonrada Umman aracılığıyla saldıracağını ileterek havlamış.

Rusya, saldırının sonuçlarını iyi tartsın Amerika, eğer bunu yapabilecek kimse kaldıysa Amerika da demiş.

İran da yarım saat önce, vurduğu Centcom uçağının görüntülerini yayınladı.

Edit: ABD ambargosunun, bikaç sene içinde İran a boyun eğdirmesi bekleniyor. Tabi farklı teorilerde var, Batı ve Asya arasında dengede dururken, tümden Çin ve Rusya kontrolüne girmesi gibi. İran dada şahin ve yumuşak teorilerde var, savaşa girelim veya uzlaşalım şeklinde. Bazıları savaş bize kazandırır başka çare yok uzlaşmak bizi mahveder derken, diğerleri tersi görüşte.

Savaşın,  Çin in çıkarına olduğunu söyleyen teorilerde var.

Aslında İran a saldırı ve mahvetmek, bardkor un sandığının aksine, çok bilinmezlerle dolu sonuçlara gebe.

Çünkü ABD nin hedefi İran veya X ülkesi değil. Çin ve Rusya.

Edit: bardkor, Irak bitik ülke diyor. Ne kadar bitik, Kerkük ü aldı sonuçta. ABD, proxy savaşlarla Kuzey Suriye ye yerleşti , ancak Rusya da sıcak denizlere inmiş oldu. Kim kazanmış oldu.

Üstüne üstlük, kontrolü altındaki Türkiye yi kaybetmeyi getirdi tüm bunlar. Kim kazanıyor. Erol Manisalı ya göre, ABD iyice yerleşti buralara, Rusya da kazandı. Teoriler muhtelif.

Edited by kilic222, 21 June 2019 - 12:26 PM.

Alaskar6898 #307 Posted 21 June 2019 - 12:52 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 21 June 2019 - 11:26 AM, said:

Daha az insan öldürmek için gece bombalayacakmış iyi kalplilik fışkıran ülke Amerika.

Sonra vazgeçip, sonrada Umman aracılığıyla saldıracağını ileterek havlamış.

Rusya, saldırının sonuçlarını iyi tartsın Amerika, eğer bunu yapabilecek kimse kaldıysa Amerika da demiş.

İran da yarım saat önce, vurduğu Centcom uçağının görüntülerini yayınladı.

Edit: ABD ambargosunun, bikaç sene içinde İran a boyun eğdirmesi bekleniyor. Tabi farklı teorilerde var, Batı ve Asya arasında dengede dururken, tümden Çin ve Rusya kontrolüne girmesi gibi. İran dada şahin ve yumuşak teorilerde var, savaşa girelim veya uzlaşalım şeklinde. Bazıları savaş bize kazandırır başka çare yok uzlaşmak bizi mahveder derken, diğerleri tersi görüşte.

Savaşın,  Çin in çıkarına olduğunu söyleyen teorilerde var.

Aslında İran a saldırı ve mahvetmek, bardkor un sandığının aksine, çok bilinmezlerle dolu sonuçlara gebe.

Çünkü ABD nin hedefi İran veya X ülkesi değil. Çin ve Rusya.

Edit: bardkor, Irak bitik ülke diyor. Ne kadar bitik, Kerkük ü aldı sonuçta. ABD, proxy savaşlarla Kuzey Suriye ye yerleşti , ancak Rusya da sıcak denizlere inmiş oldu. Kim kazanmış oldu.

Üstüne üstlük, kontrolü altındaki Türkiye yi kaybetmeyi getirdi tüm bunlar. Kim kazanıyor. Erol Manisalı ya göre, ABD iyice yerleşti buralara, Rusya da kazandı. Teoriler muhtelif.

bak kılıç biz burda abd iyi diğerleri kötü demiyoruz. tam terside demiyoruz. abd rusya ve çinin herhangi bir farkı yok bu konularda. hiçbiri iyi değil. ayrıca abd nin irana bir şey yapmasına gerek yok ambargoyu devam ettirsin iran kendi kendine tavizler verecektir. 

tarikataka #308 Posted 21 June 2019 - 01:52 PM

Major General

• Player
  • 40661 battles
  • 5,582
  • [SIGUN] SIGUN

Trump kanada başbakanı ile görüşmesinde irana saldırı niyetiniz var mı sorusuna yakında anlayacaksınız her şey için uygun zamanı bekliyoruz diye açıklamış. bardkorun dediği gibi bir kaç hamle daha bekleniyor herşeyi hazırlamışlar gibi gözüküyor 

iran resimleri yayımlamış beynini bulamamış 

Spoiler

ayrıca hindistan bile körfeze 2 tane savaş gemisi göndermiş gemilerini olası savaşta korumak için bi siz eksiktiniz tam oldu

tarikataka #309 Posted 21 June 2019 - 02:09 PM

Major General

• Player
  • 40661 battles
  • 5,582
  • [SIGUN] SIGUN

evet ihanın vurulma noktasına gelirsek abd nin yayınladığı görselde iha uluslararası hava sahasında vurulduğu yönünde ki haritaya bakılırsa doğru iran kaşınmış. iranın açıklamasında ise iha 10 dakika boyunca uyarılmış. aynı anda havada 35 kişilik p-8 uçağını uyardıklarını , düşürmediklerini açıklamışlar ileriki savaşta p8 uçaklarını bol bol görücez iran deniz kuvvetleri için :) 

harita

Edited by tarikataka, 21 June 2019 - 02:12 PM.

bardkor #310 Posted 21 June 2019 - 04:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

burada benim Amerikanın Iranı isgal etmesi gerektigini umarım çıkarmıyorsunuzdur. Ben sadece olacakları söylüyorum :)

Trump atmış. yok engelledim yok bilmem ne. Trump nezaman harekat başlar bunu bilmez. Ona söylerler giriyoruz diye onun da haberi olur. ABD Başkanları nezamandan beri Savaş kararı almışlar.
Trump'a giriyoruz diyecekler ozaman Trumpın haberi olur. :)

Iranın bileti kesildi. Bu saatten sonra Kuş yaralansa Irana suçu atacaklar.

Sanki Tankerleri Iran vurdu ama olsun o yapmış oldu. bana göre o tankerler milat yani biletin kesildigi gündür.

ABD INGILTERE FRANSA hep aynı taktiklerle gelirler. Irak Suriye Kuzey Afrika vesaire vesaire.....

Evet herşey hazır. Bir gece ansızın diyorum ben. Trumpa gece söylerler haberi olur.

15:07 Added after 0 minutes

Rusya gitsin kumda oynasın. Adamların kendilerini savunması için bırak 50 tane 1 tane S400 vermediler yahu. bumudur senin ABD'ye kafa tutman.

15:08 Added after 2 minutes
Çin falan o da gitsin kumda oynasın. Rusyadan beter çıktı.

Çin herhalde ABD İNGİLTERE FRANSA Ortaasyaya kadar ilerlediginde mikrofonu eline alıp konuşacak.

Edited by bardkor, 21 June 2019 - 04:09 PM.

kilic222 #311 Posted 21 June 2019 - 04:23 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

bardkor, Amerika nın İran dan girip, Türkiye den dolaşıp, Çin Rusya tüm asya yı duman edeceğini, Asya nın elinde mikrofonla ancak spikerlik yapacağını söylüyorsun.

Bu senaryonun gerçekleşmesi, tüm dünyanın, Batı emperyalizminin kölesi olması sonucunu doğurur. Ve sen bu mesajları gülücüklerle atıyorsun.

Sana şimdi 1. Dünya savaşı sonrası Türkiye Cumhuriyetini kimler kurdu, kimler varoldu ve kimler kayboldu onu hatırlatıcam.

Çünkü Amerika ile bir savaş var ve bu savaş sonlandığında, yeni bir Türkiye kurulacak. Ama bunu kuracak olanlar, bu emperyalizme karşı savaşanlar olacak.

Geldikleri gibi giderler diyenler ve gerektiğindede savaşanlar kazanacak. Diğerlerini çok feci bir son bekliyor. Bu önemli bir uyarı olsun herkese.Çünkü yeni Türkiye de yerleri olmayacak.

bardkor #312 Posted 21 June 2019 - 04:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

Iranın işgali nezamandan beri Çin'in çıkarı oluyor :) Bu teoriyi ortaya atanlar ABD isgaline kılıf uyduruyorlar ve ABD isgali üzerinden ÇİN'in sanki bir çıkarı varmış gibi lanse ediyorlar.

Çin ve Rusya Iran'ı Amerikaya peşkeş çekerek çıkarlarının oldugunu düşünüyorlarsa ben buna gülerim çünkü Iran isgal edilgidinde orada bir Iran olmayacak 3-4 parçaya bölünmüş 3-4 Uydu Devleti veya özerk bölge olacak.

Tabiki Komuta kimde olacak ? Elbette BATIDA. Burası BATInın yönetiminde olacak. Ben hala bu teoriyi ortaya atanlari anlayamiyorum.
Gerçi Rusya ve Cin  öyle düşünmüyorlar bu Teorileri ortaya atanlar öyle düşünüyor.

Çin ve Rusya BATI ile savaşa girmek istemiyor hele hele başkası yüzünden kendini hırpalamak istemiyor. İşte böyle uçuk teorileri ortaya atanlar bu gerçegi kabul edemiyorlar

15:45 Added after 5 minutes

Amerika ile henüz ekonomik  savaş var daha kurşun atılmadı ve atıldıgında da elbette geldıkleri gibi gidecekler ama bu sandıklarla olmayacak. Siyasilerle olmayacak.

Iran için ekonomik savaş kısmı bitti şimdi sıra Askeriyede. Biz henüz ekonomik olarak savaştayız şimdi tabi 1 ay sonra ABD Yaptırımları başlayacak yani henüz ekonomi savaşındayız.

Edited by bardkor, 21 June 2019 - 04:41 PM.

kilic222 #313 Posted 21 June 2019 - 04:53 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Postbardkor, on 21 June 2019 - 06:40 PM, said:

Iranın işgali nezamandan beri Çin'in çıkarı oluyor :) Bu teoriyi ortaya atanlar ABD isgaline kılıf uyduruyorlar ve ABD isgali üzerinden ÇİN'in sanki bir çıkarı varmış gibi lanse ediyorlar.

Çin ve Rusya Iran'ı Amerikaya peşkeş çekerek çıkarlarının oldugunu düşünüyorlarsa ben buna gülerim çünkü Iran isgal edilgidinde orada bir Iran olmayacak 3-4 parçaya bölünmüş 3-4 Uydu Devleti veya özerk bölge olacak.

Tabiki Komuta kimde olacak ? Elbette BATIDA. Burası BATInın yönetiminde olacak. Ben hala bu teoriyi ortaya atanlari anlayamiyorum.
Gerçi Rusya ve Cin  öyle düşünmüyorlar bu Teorileri ortaya atanlar öyle düşünüyor.

Çin ve Rusya BATI ile savaşa girmek istemiyor hele hele başkası yüzünden kendini hırpalamak istemiyor. İşte böyle uçuk teorileri ortaya atanlar bu gerçegi kabul edemiyorlar

............

ABD-İran savaşı Trump’ın dış politika stratejisini de olumsuz etkileyecektir. Trump’ın öncelikli dış politika hedeflerinden biri Çin’in güçlenmesini engellemek ve Çin ve Avrupa arasındaki ticari eşitsizliği dengelemektir. İran-ABD savaşı öncelikli olarak Çin’in işine yarar. ABD tüm dikkatini ve siyasi ve ekonomik kaynaklarını İran’a çevirerek Çin’le yürüttüğü “ticari savaşına” ya son verir ya da ertelemek durumunda kalır. Çin, İran-ABD savaşının uzaması ve ABD’nin Irak’ta olduğu gibi başarısız olması için dolaylı yollardan İran’ı destekleyebilir. Trump’ın bu yönde alacağı bir karar, ABD dış politikası açısından stratejik başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Çin in işine yarar analizlerini duymadığını anladım, bu yüzden alıntıladım. ABD nin Irak ı veya Vietnam ı işgali gibi düşün kısaca.

İstersen Avrupa lı kaynaklardanda bakarız. Ancak benzer şeyler söyleniyor.

bardkor #314 Posted 21 June 2019 - 05:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357
bu analiz bence çöp.

Daha düne kadar Iran Rusya Çin diyenler bugün Iran düşse Çinin işine gelir analizlerine mi sığındılar.

sonra sıra Türkiyeye geldiginde Türkiye düşsün o da Çin ve Rusyanın işine gelir mi diyecekler.

bakın bunlar kuru bahane. kendinizi kandırıyorsunuz ve gülünç duruma düşüyorsunuz.

ABD İranı talan ettikten sonra yıkılacak sonra Çin ve Rusya yükselecek öylemi. Eee başka hayalleriniz var mı.

o analizi yapanlar ABD'nin de analiz yaptıgını unutmasın.

ABD Suriyede istedigini aldı İrandan da toprak istiyor Türkiyeden de. olay bukadar basit. Buna engel olmak için ABD ile kafa kafaya savaşacaksın aksi halde böyle uçuk bahaneler ile kendinizi avutursunuz.

ABD ile kafa kafaya vuruşacak ne bir Rusya ne bir Çin var. Iran var. Onun da kaybedecegi ortada.

kilic222 #315 Posted 21 June 2019 - 05:19 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Postbardkor, on 21 June 2019 - 07:03 PM, said:

bu analiz bence çöp.

Daha düne kadar Iran Rusya Çin diyenler bugün Iran düşse Çinin işine gelir analizlerine mi sığındılar.

.........

Sana şu kadarını söyleyeyim ordan gör bari.

Amerika Afganistan a saldırdı ve çökertti.

Amerika Irak a saldırdı ve çökertti.

Amerika Libya ya saldırdı ve çökertti.

Amerika Suriye ye saldırdı ve çökertti.

Amerika şu an ismini unuttuğum başka ülkerede saldırdı.

18 yıldır saldırıyor ve mahvediyor. 1991 den alırsan ilk Irak saldırısı, 28 yıl.

Sonuç: Çin Amerikan ekonomisini geçti, Rusya küllerinden doğdu.

Ve sen hala diyosunki, İran a saldıracak. Trump iktidara gelirken dediki, biz savaşlarda kaybediyoruz.

bardkor #316 Posted 21 June 2019 - 05:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

Trump iktidara gelirken dediki Suriyede bukaadr para kaybettik iktidarımızda çekiliyoruz

ve Pentagon Birlik gönderecegiz imzala dedi Trump da imzaladı :)

Televizyonlarda Trump ortayı yatıştırmak için neler diyor neler. Ne yapıldıgına bakın. Trumpın ne söyledigine degil.

Akdenize gelen 300 Savas Gemisi de Trump iktidarında gerçekleşti. Nasıl ama :) baya güzel çekilmişler.

bakın Amerikayı kimin yönettigini ve Pentagonun gücünü iyi analiz edemiyorsunuz.

Barış Elçisi dedikleri Obama Kuzey Afrikayı kana bulayarak Savaş Suçlusu olarak iktidardan ayrıldı.

Edited by bardkor, 21 June 2019 - 05:38 PM.

kilic222 #317 Posted 21 June 2019 - 05:42 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Postbardkor, on 21 June 2019 - 07:36 PM, said:

............

bakın Amerikayı kimin yönettigini ve Pentagonun gücünü iyi analiz edemiyorsunuz.

........

Amerikayı kim yönetiyosa yönetiyo, konu o değil, umrumuzda değil. Pentagon filan, pentagon sevenler takip etsin.

Sen Amerika nın mahvettiği ülkeler listesine ve sonuç kısmına bakmalısın.

bardkor #318 Posted 21 June 2019 - 05:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

Iyı ama bana Trumpın sözleriyle gelmeyin ozaman. Öyle yaparsanız bend e Trumpın bir etkisinin olmadıgını kanıtlarım. Daha geçen ay ve 1 hafta önce Trump Asker gönderme kararnamesi imzaladı .
dedigim şey gayet net.

Amerikanın şu ana kadar girdigi yerler Kana bulanmıştır ve cogunda başarılı olmuştur.

Vietnam için yenilgi denilebilir ama kuzey afrikayı taa Mısıra kadar resmen talan ettiler ve bu çok eski bir tarih degil. Suriyede takıldılar diyorlar. Ben de diyorum ki Suriyede tampon bölgeyi yani Kürdistanın parçasını koparttı. sıra Iranda. sonra Turkiyede.

BOP'A göre böyle.

sonuçlar ? FED oldugu sürece ABDnin umurunda degil çünkü Dünya Rezerv parasını basan herkim olursa olsun batamaz cünkü matbaa sende.

ABD'de her yil borç tavanı yükseltilir yani aslında ABD battı ama batamıyor ! çünkü daha fazla basarız diyorlar. Engel ne ki ?

sen basamazsın ama ve senin her bir Lirana karşılık Dolar bulundurma zorunlulugun var.
Sen bu Düzende bir ülkeyi isgal et bakalım. Maliyeti ne oluyor. ABD için maliyet 0. Ha tabi evet mürekkep ve kagıt maliyet var :)

16:54 Added after 3 minutes
ama tekrar edeyim bu düzen 2020 itibaren bitiyor çünkü Çin merkezli yeni dünya düzeni kurucuları FEDi kuranlardır ve FED gücünü kırmak için DÜnya Global sistemini çökertecekler. Herkese yeni bri rezerv para önerecekler ve ABD bunu kabul etmeyecek 3. Dünya savasını başlatacak.
17:01 Added after 10 minutes

Pentagon'un yeni Savaş Doktrinini Ruslar da haber sitelerine almislar.. Nükleer Bombaları kullanmak amaca ulaşmak için sevapmış :)

Ben 3. Dünya Savasında ABD çekinmeyecek ve nükleer atacak diyordum.

https://tr.sputniknews.com/abd/201906211039428201-pentagondan-nukleer-savas-stratejik-sevaptir-belgesi/?utm_source=https://t.co/DjZjkxVdln&utm_medium=short_url&utm_content=mHnt&utm_campaign=URL_shortening

Niye atacak çünkü KISA ve ETKİN SONUÇ.
Adamın umurunda olmayacak.
ya varım ya yokum savaşı bu ABD için.
herşeyi göze alacaklar.

Edited by bardkor, 21 June 2019 - 05:51 PM.

Alaskar6898 #319 Posted 21 June 2019 - 06:03 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
(bkz: üçüncü dünya savaşını gören efsanevi nesil.) 

kilic222 #320 Posted 21 June 2019 - 06:45 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

Bi Çin sadece mikrofona konuşur o ülkeden bişi olmaz diyosun

Sonrada ABD seneye 2020 de çökücek diyosun.

Ben bunları usturuplu bi şekilde anlatıyodum yıllar önce itiraz ediyodu herkes, zedx hayatında duymadığı için saydırıyodu filan.Var eski arşivde :)

Usturuplu hali şu abicim.

Dünyada küresel güç ekseni kayıyor, bu durdurulamaz, o nokta çoktan geçildi.

ABD İmparatorluğunun yapabileceği tek şey büyük savaş çıkararak son şansını denemek olabilir.

Ha  bide küresel sermaye yapıyo bunu filan diyosun. Kimsenin bişey yaptığı yok. Çöken bi İmparatorluktan kaçar herkes. Bundan daha doğal ne olabilir, geleceği seçecekler. Asya yı.

Edited by kilic222, 21 June 2019 - 07:30 PM.

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users