Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
863 replies to this topic

kilic222 #341 Posted 24 June 2019 - 07:56 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

İyi o zaman 200 füzelerini düşürüp, ülkedeki Amerikan üslerindeki binlerce Amerikan askerinide yakalarız. Askeri teçhizatlarınıda havaya uçururuz.

Biraz daha büyütürüz kayıplarını

Bize çeyrek trilyon dolar borç vermiş Avrupa bankaları filanda artık beklicek biraz

Edited by kilic222, 24 June 2019 - 07:59 PM.

bardkor #342 Posted 24 June 2019 - 08:05 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349
onların asıl amacı anadoluyu almak.
19:10 Added after 4 minutes

Bence şimdiden daha çok Füze siparişi verilmeli Rusyaya.
200 hedef Uçaklara bile yetmiyor.

tabi S400lerdeki füze kapasitesi savaşa giriyoruz diye alınmadı savunma amaçlı kadar füze sayısı var.

bardkor #343 Posted 24 June 2019 - 10:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

HongKong'da devasa bir protesto var ve Çin'i protesto ediyorlar.
Çin, Hong Kong'un G-20'de Tartışılmasına İzin Vermeyeceğini Söyledi.
yani Çin şimdi küresel sansürcü oldu.
Bakın böyle süpergüç olunmaz.
yasaklayarak tartışılmasına izin vermeyerek.
Uygurları tartışmam.
HongKongu tartışmam.
Böyle olmaz.
Böyle bir anlayışın süper güç olması halinde dünya baskıdan ve sansürden geçilmez.

ABDde Başkana argo kullanabilirsiniz
Almanyada Basbakana argo kullanın dava açılırsa aklanırsınız
Çinde tutuklanıyorsunuz ve Vatandaslık Puanı yani ID puanınız düsürülüyor.

21:23 Added after 1 minute

yürümek yasak konusmak yasak sesini duyurmak yasak. Seslerin uluslararası arenada dile getirilmesi yasak.

ne yapacaklar. Hükümete uyacaklarmış.

21:24 Added after 3 minutes

ABDde Avrupada milyonlarca yürüyenler var. SARI YELEKLER 6 aydir protesto ediyorlar. Fransa mi batti ?

ABDde milyonlarca kisi yürüyor Hükümet mi düstü ?

Alaskar6898 #344 Posted 25 June 2019 - 11:35 AM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

çinin şartları farklı ama. orada baskıcı rejim olmasa koskoca ülke teksasa dönerdi vuran vurana. 1 milyar nüfusu başka nasıl yönetebilirsin ki?

ha birde batı ile çini özgürlükte karşılaştırmak hiç adil değil be :) batı nerden baksan bi 50 yıl ileride..ki bu geri kalmış hali. sovyetler yıkıldıktan sonra çoğu haklar geri alındı yavaş yavaş. 

kilic222 #345 Posted 25 June 2019 - 11:37 AM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

bardkor, ABD senin dediğin şeyi yapmaya karar aldı zaten , AB de buna uyuyor. Yani parasal genişlemeye gidiyor 2008 krizinden sonra bir daha, yani dolar basacak.

Bunun dünyaya yansıması dolar bolluğu şeklinde olur, ve özellikle ülkemiz açısından önemli, doların değeri biraz düşer ve borçlu ülkeler yüksek faizle tekrar borçlanmya başlar.

Edit: ABD nin parasal genişlemeye gitmesi yani tekrar dolar basması bence,

ABD üretimini biraz daha vuracak, üretim düşüşü yaşanacak

Türkiye gibi yüksek borçlu ülkeler can havliyle yüksek faizle borçlarını büyütecek, onlarında üretimleri bence vurulacak

Çin ise, muhtemelen doların düşmesine , her zaman olduğu gibi izin vermeyecektir. Çin in yaklaşımı mutlaka farklı olacaktır. Bakalım artık.

Edited by kilic222, 25 June 2019 - 11:41 AM.

bardkor #346 Posted 25 June 2019 - 07:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

ben başka birşeyden bahsediyorum. Ben para basmadan degil rezerv para sana ait oldugu için para basmanın yanında kagıt uzerinde battıgın halde birtürlü iflas edemedigini diyorum.

Avrupa bunu yapamaz
Eger Avrupalılar üretmesin çökerler.
Almanya üretmesin çöker.

ABD üretmese de çökmez ama zaten üretiyor da.

ABDyi yönetenlerin korkusu ellerinden rezerv parasının 2020 itibariyle alınacagı ve yeni rezerv parayi kabul edememeleri aksi halde süper guc o andan itibaren bitiyor.

Alaskar yürümekle ülke mi batıyor veya isgal ediliyor ? bırak insanlar yürüsün. tüm ulke yurumuyor ki.
ABD ve Avrupada yürüyorlar ne oluyor. Amerikada bundan yillar once milyonlarca insan sokaklardaydi tum ulkede ve ABD  10 milyonluk bir ulke degil 330 milyon nüfusu var.
Çin birdefa bu puan sisteminden dolayı modern köleligi birebir uyguluyor.
bunun savunulacak tarafı yok.

ben hükümet aleyhinde yazıyorum diye sosyal puanımı düşürüyor.
bumu özgürlük.

çok nüfus böyle mi kontrol ediliyor. bu baskıdan baska brsey degil

böyle olacagına 10 milyonluk ülke olurum daha iyi

Edited by bardkor, 25 June 2019 - 07:31 PM.

Alaskar6898 #347 Posted 25 June 2019 - 11:43 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

zaten 10milyonluk ülke daha iyidir. bu başka bir konu ama neyse.

pirate dikkat ettiysen itaat kültürü doğuda çok fazladır, en batıda biz ve ruslardan başlar arapları çevreler komple gider ordan ver elini kore. 

eskiden batıda da öyleydi. ama batı İnanılmaz bedeller ödedi. çok kan aktı ve bugünkü medeniyetine ulaştı. şuan orda çok hafif bir zamda bile hükümet düşebiliyor. gerçekten çok bilinçli halkları var 

ama abdye bakınca yönetici kısım dışında halkı refahtan kaynaklı çok yobaz. genede onlarda çok nadirde olsa ayaklanabiliyor. 

her neyse en başa dönersek çin toplumu gibi toplumlar itaat kültürüne alışık olduğu için arıza yapmıyor, isteseler çini dümdüz eder o halk ama öyle bir şeye kalkışmıyorlar. işte o halklar hala 500 yıl geriden geliyor. İslam coğrafyasının en parlak dönemleri dışında batı çok çok nadirdir doğudan geriye düştüğü zamanlar. mesela japon halkı falan korkunç diyebilirim. gerçekten çok kötüler. maalesef bunlar hep rasyonellikle açıklanamayan dinamikler. keşke her şey senin dediğin gibi halkların özgürleşmesiyle çok güzel olsa. - diyorum - ve burdanda yazımı noktalıyorum.

şuanda kendimi bir konuşmacı gibi hissettim heyecanlandım hevesimi kırmayın heheheh

bardkor #348 Posted 26 June 2019 - 09:00 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

Evet dogu toplumlari özellikle itaat kültürüne sahipler. Burada ben Araplari yazmam cunku Araplarin dunya sahnesinde bir iddialari yok yani medeniyet olarak geri kalmalari beni ilgilendirmiyor, bunun bedlini kendileri öderler. Cin ise iddiasi olan bir ulke oldugu icin gözler ona cevrilir ve dikkatlice incelenir.

Süper Güc iddiasi olan bir ülke 21. yuzyilda kendi toplumunu "cok nüfusa sahip" bahanesiyle nefes aldirmiyorsa burada bir sorun var demektir. Cinde en ücra noktaya kadar her sokaga izleme kamerasini hadi bir sekilde kabul edelim ama bir sosyal kredi sistemi getirerek elestiri yapiyor diye bir insanin puanini düsüremezsin. bu insanliga aykiri. Batili insanlara bu hayat bicimi uymaz.

zaten alisveris yapilan hersey kayit altina aliniyor Cinde. buradan bir liste tutuyorlar. hadi gucenlik adi altinda bunu da gectim ama  en iyi arkadasin akraban veya yakinin, hükümet aleyhinde konusursa sen de puan kaybediyorsun veya yabanci internet sitelerinde gezildiginde bu hos karsilanmiyor ve puanin düsebiliyor. Bunun sonucunda bankadan kredi cekerken, otel rezervasyonu yaparken veya basit bir ucak bileti alirken engelleme olabiliyor ve yurtdisina cikamiyorsunu birak baska bir sehire seyahat edemiyorsun.

iste Avrasyaci insanlarin bilmedigi konu bu. insanlar cin süpergüc olacak asya yükselecek diye seviniyor. Bir ulkenin bu haliyle süpergüc olacagina BATILI bir ulke süpergüc kalsin daha iyi mesela Amerika.

Alaskar6898 #349 Posted 26 June 2019 - 09:54 AM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

ben senle zaten aynı fikirdeyim. Batılı süper güç (amerika diyelim); gaddardır, inanılmaz katliamlara imza atmıştır, politikalarını falan hiç sevmem ama bir çinden bir japondan (ki japonya'yı bu hale getiren de amerikadır. ) daha iyidir benim için. şimdi o malum soruyu kılıç gibi çin (doğu) tarafcılarına sorayım?

amerikada mı yaşamak istersin çinde mi?

yada avrupada mı yaşamak istersin doğuda herhangi bir ülkeede mi? ( tayvan, japonya gibi amerika'nın el attığı ülkeler yasak haa) 

bardkor #350 Posted 26 June 2019 - 11:17 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

kılıç maalesef gözü boyananlardan. Çinin insanlık dışı faaliyetlerini bilmiyor.
Bırak Uygurları kendi vatandaşlarını köle olarak görüyorlar.
Batıda istedigin siteye girersin ister yerli olsun ister yabancı. Kimseden sana tehdit gelmez veya Bakanlıktan yazı gelip bu siteye girdiginizden dolayı puanınızı düsürüyoruz diye bildiri gelmez.

ozaman agzımızı kapatalım Hükümet ne diyorsa onu yapalım mutlu insan rolü oynayalım.

tabi Cinliler alışmışlar bu kölelik hayatına.

10:18 Added after 0 minutes
biz süper güç olacagız diye gazı vermişler tabi yersen

kilic222 #351 Posted 26 June 2019 - 12:15 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

View Postbardkor, on 26 June 2019 - 01:17 PM, said:

.........
Batıda istedigin siteye girersin ister yerli olsun ister yabancı.............

Süper güç olduğu için rahattı, durum tersine dönsün tersi olur.

Pakistan başbakanı İmran Han, Çin de Uygurlara yönelik hak ihlalleri için " benim böyle birşeyden haberim yok" demişti geçen aylarda.

Daha önceki başbakanı Navaz Şerif te öyle.

Hepsi Batı projesi. Bi tv programında karşı karşıya gelmişlerdi, bunları anlatanlar mantıklı konuşamıyordu bence. Linklerde verebiliriz.

Aynı şeyleri Suriye içinde yapıyorlar, beyaz Bereliler diye bi yardım gönüllüsü görünümlü şirket var, çok popüler, sahte video çekimleri ve sayısız faaliyet yürütüyor, kimyasal bomba atıldığını göstermek için filan.

Sorun, Batı kaynaklı, Çin i zayıflatmak, Asya yı dağıtmak, Türkiye ile Çin-Rusya nın ilişkisini kesme projesidir.

Asya ile arası bozulan Türkiye, emperyalizmin kucağına düşer. Rus uçağını düşürmekle aynı etkileri gösterir.Türkiye nin çıkarını düşünen, böyle oyunlara gelmez.Değil Uygur kardeşlerimize yardım etmek, kendimizi kurtaramayız.

Edited by kilic222, 26 June 2019 - 04:59 PM.

Alaskar6898 #352 Posted 26 June 2019 - 04:38 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

#

batı ile ilişiği kesilen türkiyede çin gibi kan emicilerin kucağına düştü düşecek. ne doğu ne batı hepsi aynı terane birini iyi göstermenin manası yok. ama batıyı tercih etmek çok daha mantıklı ve makul. bak İtalya düştü bile :)

pirate uygularlara maalesef gene biz bir şey yapamayız bunu sende biliyorsun. eğer bir şey yaparsak buda bize kürt meselesi olarak geri döner. hatta dolaylı olarak ellerinde ışid belgeleriyle bekleyen ruslar da bize sıkıntı çıkarır. bu Azerbaycan'ın kktcyi tanımaması gibi. 

bardkor #353 Posted 26 June 2019 - 05:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

View Postkilic222, on 26 June 2019 - 11:15 AM, said:

Süper güç olduğu için rahattı, durum tersine dönsün tersi olur.

Pakistan başbakanı İmran Han, Çin de Uygurlara yönelik hak ihlalleri için " benim böyle birşeyden haberim yok" demişti geçen aylarda.

Daha önceki başbakanı Navaz Şerif te öyle.

Hepsi Batı projesi. Bi tv programında karşı karşıya gelmişlerdi, bunları anlatanlar mantıklı konuşamıyordu bence. Linklerde verebiliriz.

Aynı şeyleri Suriye içinde yapıyorlar, beyaz Bereliler diye bi yardım gönüllüsü görünümlü şirket var, çok popüler, sahte video çekimleri ve sayısız faaliyet yürütüyor, kimyasal bomba atıldığını göstermek için filan.

Sorun, Batı kaynaklı, Çin i zayıflatmak, Asya yı dağıtmak, Türkiye ile Çin-Rusya nın ilişkisini kesme projesidir.

Asya ile arası bozulan Türkiye, emperyalizmin kucağına düşer. Rus uçağını düşürmekle aynı etkileri gösterir.Türkiye nin çıkarını düşünen, böyle oyunlara gelmez.Değil Uygur kardeşlerimize yardım etmek, kendimizi kurtaramayız.

iyi de Çin süper güç olmadan sosyal puan sistemi denilen modern köleligi uygulamaya koydu ve 2020 sonuna kadar tum ulkede yaygınlastırılması bekleniyor. Çindeki sosyal kredi sistemi bir uydurma degil bizzat uygulanıyor.

Birde süper güç olsun bakalım neler gelecek.

Ne Amerikanın kucagına ne Asyanın kucacına oturmamız gerekmiyor.
Anadoluda oturan bir Devlete herkesin ihtiyacı var.
Bunu idrak edip kendi politikasını ve dünyasını kuramayan Hükümetler basa geldigi için bunun imkansız oldugunu zannediyor insanlar.

hatırlatayım. Atatürk Türkiyesi ne Amerikancı ne Avrupacı ne de Avrasyacı idi.

Herhalde Çinliler diyecek ki süper güç biziz bu sistemi herryerde uygulayalım insanları kontrol altına alırsınız.

Imran Han bir amerikancıdır.

ve aynı zamanda reddediyor Uygur sorununu çünkü aynı şeyi bizzat birkaç OrtaAsya Türk Devleti de yapıyor zaman zaman. Çin ve Rus ilişkileri bozulmasın ayağına bilmiyoruz etmiyoruz deniliyor.
uygur sorunu üzerinde durmak için güçlü olmak lazım ki gündemi yaratabilesin ve Çini karşına alabilesin.

Güçlü olan ülkelere bakıyorsun. Bunlar da Uygur sorununu kendi çıkarları için kullanıyolar. Uygurları düşünen ve Türk oldukları için onları sahiplenecek olan yine Türklerdir fakat Türkiye bile uzerinde durmuyor.

Beyaz Baretlileri biliyoruz. CIA projesi.

seni bilmem ama ben Çinin yok edilmesi taraftarıyım ve böyle de olacak.

kilic222 #354 Posted 26 June 2019 - 05:35 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714
Şangay İşbirliği Örgütü -Şangay Beşlisi - ŞİÖ

Kurucu üyeler- Çin-Rusya-Kazakistan-Kırgızistan-Tacikistan

Kurucu 5 üyenin 3 ü Türk.

View Postbardkor, on 26 June 2019 - 07:29 PM, said:

......

seni bilmem ama ben Çinin yok edilmesi taraftarıyım ve böyle de olacak.

Daha makul ve mantıklı konuşmak daha iyi sonuç verir :):)

Türkiye ne yapmalı diye düşünürken, Jüpiter i yörüngesinden çıkaralım diye başlayınca olmuyor :)

kilic222 #355 Posted 26 June 2019 - 10:23 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

Bardkor ve Alaskar a (herkese) ilkokul düzeyinde bir soru soracağım

a)Övmekle bitiremediğiniz Batı nın Türkiye den istediği ve hayati çıkarlarımızla uyuşmayan talepleri-baskısı varmı

b)Yermekle bitiremediğiniz Asya nın Türkiye den istediği ve hayati çıkarımızla uyuşmayan talepleri-baskısı varmı.

A şıkkını ben göstericem bilmeyen Allahın kulu kaldıysa, b şıkkına dair tek talep varsa bilen yazsın. Ülke çıkarımıza uymayan ne istiyor Asya?

Size puan vericem.:)

bardkor #356 Posted 27 June 2019 - 11:22 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

kisaca Bati Turkiyeyi parcalamak ve Turkleri Anadoludan sürmek istiyor. bunu cogumuz biliyor. Buradan hareketle Avrasyaci olalim böylece parcalanmaktan kurtuluruz diye bir egilim var. Bu nekadar dogru ?

Cin ekonomik olarak Turk devletlerini ve tabiki Turkiyeyi kendi boyunduruluguna aldiginda mükafat olarak en fazla vatandaslarin daha refah bir hayati olur ama siz sadece refah bir hayat mi istiyorsunuz ? Bakin Cin'in yaninda olursak eger bunun kültürel yansimalari da olacaktir. Bugün Amerikan yasam bicimini yerden yere vuranlar yarin Cin Devletinin özellikle ittifak kurdugu ulkelerde yasam bicimini dayatmayacak mi zannediyorsunuz ?

Ben ne dedim. Cinde su an modern kölelik uygulaniyor. yarin öbürgün Cin süpergüc oldugunda aynisini dünyaya dayatmayacak mi. Süper Güc olarak ben ne dersem odur demeyecek mi zannediyorsunuz. Biz nasil Fransizlara meydanlarda Dans etmeyi yasakladiysak baska Süper Gücler de kendi yasam bicimlerini dayattilar. Düne kadar Amerika icin laf ediliyordu. Yarin Cin icin edilecek.

Cin diyecek ki bendeki sistemin uygulanmasini önderiyorum böylece herkesi kontrol altinda tutabilirsiniz.

Cin demek Bedenlerinize Chip takmak demektir

Cin demek Kölelik demektir

Cin demek heryerde izlenmek demektir

Cin demek Hükümete uymayanlarin cezalandirilmasi demektir.

Avrasyaci oldugunu söyleyenler, bu fikir ve düsüncelerini BATININ rahat yasam biciminde ve saglanan ortamda söylüyorlar. BATI yasam bicimi size Batiyi elestirme ve Avrasyayi övme hakki veriyor hem de cezasiz olarak. Ayni seyi Avrasyada yani Cin'de yapamazsiniz. Yaptiginiz takdirde sosyal puaninizi düsürür, Araba almak icin Bankaya gidip Kredi cekmek istediginizde bu önünüze koyulur yani zorluk cikartilir.

Batinin rahatligina alismis olanlar Cin yasalarina göre asla yasayamayacaklar. Burada yazdigimiz bu yazilar bile suc unsuru sayilirdi yani Ben ve Alaskar Cin Hükümeti aleyhinde yazdigimiz gerekcesiyle suc islemis olurduk, bunun cezasini sosyal puanimizin düsürülmesiyle öderdik.

Düsürülen sosyal puanimizi da mecbur Cin Hükümetinin önerdigi faaliyetleri yerine getirerek anca eski seviyesine yukseltebilirdik mesela Cin Hükümetinin önerdigi Televizyon Kanallarini izlemek gibi. ( Bu da Cin Devlet Televizyonudur Türkiyedeki TRT gibi )

10:28 Added after 5 minutes
demek istedigim sey, size yazma ve konusma hakkini BATI veriyor ama Cin vermiyor hatta cezalandiriyor.

Edited by bardkor, 27 June 2019 - 11:25 AM.

CamokaTechnics #357 Posted 27 June 2019 - 12:35 PM

General

• Player
  • 57140 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK

View Postbardkor, on 27 June 2019 - 01:22 PM, said:

kisaca Bati Turkiyeyi parcalamak ve Turkleri Anadoludan sürmek istiyor. bunu cogumuz biliyor. Buradan hareketle Avrasyaci olalim böylece parcalanmaktan kurtuluruz diye bir egilim var. Bu nekadar dogru ?

Cin ekonomik olarak Turk devletlerini ve tabiki Turkiyeyi kendi boyunduruluguna aldiginda mükafat olarak en fazla vatandaslarin daha refah bir hayati olur ama siz sadece refah bir hayat mi istiyorsunuz ? Bakin Cin'in yaninda olursak eger bunun kültürel yansimalari da olacaktir. Bugün Amerikan yasam bicimini yerden yere vuranlar yarin Cin Devletinin özellikle ittifak kurdugu ulkelerde yasam bicimini dayatmayacak mi zannediyorsunuz ?

Ben ne dedim. Cinde su an modern kölelik uygulaniyor. yarin öbürgün Cin süpergüc oldugunda aynisini dünyaya dayatmayacak mi. Süper Güc olarak ben ne dersem odur demeyecek mi zannediyorsunuz. Biz nasil Fransizlara meydanlarda Dans etmeyi yasakladiysak baska Süper Gücler de kendi yasam bicimlerini dayattilar. Düne kadar Amerika icin laf ediliyordu. Yarin Cin icin edilecek.

Cin diyecek ki bendeki sistemin uygulanmasini önderiyorum böylece herkesi kontrol altinda tutabilirsiniz.

Cin demek Bedenlerinize Chip takmak demektir

Cin demek Kölelik demektir

Cin demek heryerde izlenmek demektir

Cin demek Hükümete uymayanlarin cezalandirilmasi demektir.

Avrasyaci oldugunu söyleyenler, bu fikir ve düsüncelerini BATININ rahat yasam biciminde ve saglanan ortamda söylüyorlar. BATI yasam bicimi size Batiyi elestirme ve Avrasyayi övme hakki veriyor hem de cezasiz olarak. Ayni seyi Avrasyada yani Cin'de yapamazsiniz. Yaptiginiz takdirde sosyal puaninizi düsürür, Araba almak icin Bankaya gidip Kredi cekmek istediginizde bu önünüze koyulur yani zorluk cikartilir.

Batinin rahatligina alismis olanlar Cin yasalarina göre asla yasayamayacaklar. Burada yazdigimiz bu yazilar bile suc unsuru sayilirdi yani Ben ve Alaskar Cin Hükümeti aleyhinde yazdigimiz gerekcesiyle suc islemis olurduk, bunun cezasini sosyal puanimizin düsürülmesiyle öderdik.

Düsürülen sosyal puanimizi da mecbur Cin Hükümetinin önerdigi faaliyetleri yerine getirerek anca eski seviyesine yukseltebilirdik mesela Cin Hükümetinin önerdigi Televizyon Kanallarini izlemek gibi. ( Bu da Cin Devlet Televizyonudur Türkiyedeki TRT gibi )

10:28 Added after 5 minutes
demek istedigim sey, size yazma ve konusma hakkini BATI veriyor ama Cin vermiyor hatta cezalandiriyor.

Çine mi göçüyoruz?.

Tarihte ençok savaştığımız 2 devlet çin ve rusya.

Alaskar6898 #358 Posted 27 June 2019 - 03:17 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

Bardkorun dediklerinin üstüne ekleme yapmanın lüzmu yok, çok güzel yazmış.

Biz batıcılığı savunmuyoruz. tam bağımsız Türkiye her zaman için ilk tercihimiz. ama malum bizi yönet(emeyenler)enler sonucu bundan mahrum kaldık. Türkiye olarak demokrasimizi teşvik eden her zaman için batı oldu. putinin rusyası gibi mi olalım yani kılıç? eleştirmeci gazetecilerin çapraz ateşe alındığı gibi mi? bugün Fatih portakalın başına böyle bir şey geldiğinde kimsenin ses çıkarmaya hakkının olmaması gibi mi? batıdan kopartılmaya çalışılıyoruz. koptuğumuz zaman emin ol ki bugün sahip olduğumuz hakların çoğu gidecek. birazı zaten alınmıştı. 90 ların devlet adamlarına her türlü sallayan basın bugün tek kelime edemiyor. (karanlık birisi olan Tansu çiller bile kendisine sallanmasından rahatsız olmuyordu)

denge politikasını adam akıllı yönetseydik bugün bu bölgede bizden izin alınmadan kimse bir hareket çekemezdi.

Alaskar6898 #359 Posted 27 June 2019 - 04:58 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

bugün trumpla saddamın ne farkı var?? ama işte amerikada kuvvetler ayrılığı var. Trump istediğini desin pentagon hayır derse hiçbir şey yapamaz. yapmaya kalkışırsada sonu çok iyi olmuyor genelde.

yada pentagon kendi alanları dışında herhangi bir şeye karışamaz. anında müdahale ederler kardeş sen hayırdır diye. 

kilic222 #360 Posted 27 June 2019 - 06:41 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

View PostAlaskar6898, on 27 June 2019 - 05:17 PM, said:

Bardkorun dediklerinin üstüne ekleme yapmanın lüzmu yok, çok güzel yazmış.

............

Bence o kötü bu kötü şu kötü demek dışında bişey yazmıyosunuz gibi geliyor. Gösterdiğiniz bir yol ve çözüm yok

Birazdan bardkor a cevap vericem, fırsatım olsun.:) Size denize hiçbir kıyısı olmayan, hindiçin in en yoksul ülkesi olan Laos ta ne olduğunu anlatıcam.

Türkiye, yeni ipek yolu hakkında birşey bilmiyor, tv lerde yok. Çünkü çok fazla dünyaya kapanmış bir ülke, los encılıs, nivyork,şakira makira gibi gereksiz isimleri ezberlerken, dünyayı şaşırmış :)

Bu paralize durumdan kurtulucak ülke merak etmeyin:) Coğrafyamızın kaderi bu çünkü, ve coğrafyanın önünde kimse duramaz.

Edited by kilic222, 27 June 2019 - 07:00 PM.

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users