Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
798 replies to this topic

redarmy91 #41 Posted 28 May 2019 - 08:33 AM

Corporal

• Player
  • 41417 battles
  • 160
  • [-MKA-] -MKA-

View Postkilic222, on 27 May 2019 - 09:16 PM, said:

Aynen.

Huawei aslında bi telefon üreticisi değilki. Altyapı kuruyorlar ve 5 G yi dünyaya getiriyorlar.

Adamlar yan iş olarak telefonda üretmeye başladı, bi anda zirveye çıktılar. Yan işleri bile, Amerika nın tüm markalarını sildi süpürdü.

Yanlış demedim dimi :)

yanlış yok kardeşim apple nokianın hatasını yapıyor her yıl neredeyse aynı telefonlar aynı ürünler ama daha pahalısına ama huawei öyle değil yaptığı her tanıtım trend oluyor moda oluyor ve o yılın telefon konseptini belirliyor ha kalitelimi tartışılır ama adam ya endüstri ajanları ile yada direkt satın alma yolu ile her yıl yüzlerce proje üretiyor veya çalıyorlar yani huawei nin geleceği çok parlak cuma nın gelişi perşembe den belli dir.

Edited by redarmy91, 28 May 2019 - 08:34 AM.

bardkor #42 Posted 28 May 2019 - 07:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 327

5Gden bahsediyorsunuz. Ben Huawei'in telekomunikasyon ve bilgisayar piyasasindan silindiginden bahsediyorum.

View Postredarmy91, on 27 May 2019 - 09:07 PM, said:

Huawei çökmez adamlar bir ahtapot gibi tüm dünyayı sarmışlar iletişim ve telekominikasyon  teknolojileri bakımından pek çok devlet huawei alt yapısı kullanıyor ve 5.g alanında pek çok avrupa ülkesi ile işbirliği yapıyor adamlar elinin uzandığı her alanda kırılamaz bir tekel oluşturdular diyelimki huawei akıllı telefon piyasasında yenildi ama adamlar sayısız alanda teknoloji üretiyor ve abd yi fena becerecekler ve abd nin buna gücü artık yetmez 

Huawei altyapisinin icinde abd menşeili ürünler var. zaten aynı nedenden dolayı Huawei telefon ve bilgisayar üretse bile dünya çapında artık alıcı bulamaz.

Amerika tam zamaninda müdahale ederek faşist Çinin Huawe markasına kontrolü ele almasına fırsat vermeden tekmeyi basmıştır.

profilden anladıgım kadarıyla sen komünizm sevdalısısın ama Atatürk komünistlerin başı ezilmeli demiştir.

Buna ek olarak Afrikada insanlar Çinlilerden rahatsız çünkü Firmalar sadece Çinli çalıştırmak istiyorlar yani ırkçılık yapıyorlar.
Çinde ne yapıyorlar düşünmek bile istemez insan.

Eger Çinli Firmalar böyle devam ederse Çine kısa vadede gelişen sempati antipatiye dönüşür.
Şimdiye kadar hiçbir Batılı firma çalışanlar konusunda böyle bir ırkçılık yapmamış ve eşit olmuştur.

kilic222 #43 Posted 28 May 2019 - 09:35 PM

Colonel

• Player
  • 43166 battles
  • 3,665

Huawei gücünü koruyamaz ve dünyada biter diyenlerde çok. Bilmiyorum nolur.

ancak ekonomistlerin gündemine dahi girmedi bu konu.

Şu Atatürk ün söylediği laf konusunda dediğin tümden yanlış. Bundan bahsedicem. Atatürk böyle bi laf etmemiştir, Kurtuluş Savaşı döneminde edemezdi, çünkü Kurtuluş savaşı çökerdi.

Sonraki 5-10 yıllık süredede edemezdi, ülke dünyada yalnız kalırdı. Türkiye nin Rus uçağını düşürmesi gibi bişey. Eğer Putin olmasaydı, yani özrü kabul etmeseydi, Türkiye şu anda kesinlikle umutsuz durumdaydı.

Ki ben hep iyimser konuşuyorum Türkiye nin geleceği için. Ancak Asya ya cephe alan bir TÜrkiye nin bekası söz konusu bile değil. Emperyalizmin net hedefi Türkiye yi yoketmek, bu durdurulamaz Türkiye güçlü olmadıkça.

Ve Türkiye nin gücü buna bağlı, Asya desteğine. Kaçınılmaz bir yazgı bu. Bu yüzden gerçekleşiyor. Durdurulamaz

Veya şöyle. Türkiye nin bu ork saldırısını durdurmasının tek yolu, gücüne bağlı caydırıcılığı, ve bu güç, Rusya ve Çin le yakınlaşmasına ve tüm bölge ülkeleriyle yakın ittifakına bağlı(Suriye-İran*ırak başta). Ülkemizin tek geleceği bu.

Bu yüzden Türkiye yi kim yönetirse yönetsin, ülkenin bunu yapacağını göreceksiniz. Coğrafyanın kaderi bu

Edited by kilic222, 28 May 2019 - 09:41 PM.

Alaskar6898 #44 Posted 28 May 2019 - 09:41 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,683

View Postkilic222, on 28 May 2019 - 09:35 PM, said:

Şu Atatürk ün söylediği laf konusunda dediğin tümden yanlış. Bundan bahsedicem. Atatürk böyle bi laf etmemiştir, Kurtuluş Savaşı döneminde edemezdi, çünkü Kurtuluş savaşı çökerdi.

Sonraki 5-10 yıllık süredede edemezdi, ülke dünyada yalnız kalırdı. Türkiye nin Rus uçağını düşürmesi gibi bişey. Eğer Putin olmasaydı, yani özrü kabul etmeseydi, Türkiye şu anda kesinlikle umutsuz durumdaydı.

Ki ben hep iyimser konuşuyorum Türkiye nin geleceği için. Ancak Asya ya cephe alan bir TÜrkiye nin bekası söz konusu bile değil. Emperyalizmin net hedefi Türkiye yi yoketmek, bu durdurulamaz Türkiye güçlü olmadıkça.

Ve Türkiye nin gücü buna bağlı, Asya desteğine. Kaçınılmaz bir yazgı bu. Bu yüzden gerçekleşiyor. Durdurulamaz

Huawei dünyada bitecektir maalesef lakin Çinde yaşayacağı için herhangi bir sorun yok. Çinde yaklaşık 1 milyar insan akıllı telefon kullanırken abd nin nüfusu 350m..huawei den zararı gene biz göreceğiz..

kilic222 #45 Posted 28 May 2019 - 09:42 PM

Colonel

• Player
  • 43166 battles
  • 3,665
Alaskar naber :) Nerlerdesin :)

bardkor #46 Posted 28 May 2019 - 10:08 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 327

View Postkilic222, on 28 May 2019 - 08:35 PM, said:

Veya şöyle. Türkiye nin bu ork saldırısını durdurmasının tek yolu, gücüne bağlı caydırıcılığı, ve bu güç, Rusya ve Çin le yakınlaşmasına ve tüm bölge ülkeleriyle yakın ittifakına bağlı(Suriye-İran*ırak başta). Ülkemizin tek geleceği bu.

Bu yüzden Türkiye yi kim yönetirse yönetsin, ülkenin bunu yapacağını göreceksiniz. Coğrafyanın kaderi bu

Atatürk Komünizm heryerde ezilmeli demiştir. TBMM Tutanağı

https://www.tbmm.gov.tr/tutanaklar/TUTANAK/MM__/d02/c021/b145/mm__020211450521.pdf

21:10 Added after 2 minutes

View PostAlaskar6898, on 28 May 2019 - 08:41 PM, said:

Huawei dünyada bitecektir maalesef lakin Çinde yaşayacağı için herhangi bir sorun yok. Çinde yaklaşık 1 milyar insan akıllı telefon kullanırken abd nin nüfusu 350m..huawei den zararı gene biz göreceğiz..

bende bunu diyorum. Çinde devam eder ve milli dava konusu yaparlar satarlar. onların pazarı onlara yine para kazanmaya yeter ama Dünyaya açılamazlar artık. En az 5 yıl açılamazlar. bu 5 yılı kullanabilirlerse ve becerirlerse açılırlar tabi öyle lafla olmaz.
Lafla olsaydı her 5 senede bir Şirket çıkar rakiplerini devirirdi.
21:15 Added after 7 minutes

Türkiye ne Cine ne de Rusyaya ihtiyaci kalmayacak. 19 sürecinden sonra bu dunya bunu görecek.

dogu Akdenizde 600 yil yetecek kadar enerji var. Bundan dolayi Kibrisi bizden almak istediler. Bu Enerji sahalari nedeniyle simdi bize saldiracaklar ama isgal sonrasi yenilecekler. Bizim Enerjimiz de hazir altyapimiz da var. herseyimiz var. 3. dunya savasini atlatalim gerisi gelecek.

su anda 250ye varan savas gemisi namluyu bize cevirmis durumda. ucaklari saymiyorum. iranin durumu zor. rusya ben sana yardim etmem dedi savas cikarsa ama 19 sureci cok kanli gecse de turkler atlatacak.

21:24 Added after 16 minutes

Sadece Akdenizde Namluyu çevirmiş 200den fazla Savaş gemisi var. Savunma Bakani Akar S400 Hazirandan sonra diyor. Trump'ı bekleyecekler. Umarım S400 seneye ertelensin demezler. 2019da bize saldirmazlar cunku 19 süreci yani bu Süreç insiyatöre yani Atabey'e göre işler.  Köyler GIDA + Temiz su bulundurun. bireysel olarak da Silahlanmaya başlayın. Ana Baba usulu Köylerde ekin bicin simdilik.

S400 birsekilde cok fazla ertelenirse Turkiye Hisar savunma sistemlerini kullanir ama yetersiz onlar zaten bundan dolayi ileri seviye S400 alinmisti. S400 olmazusa Karaya daha kolay cikacaklar.

Bu arada Trump Japonyaya 100 F35 veriyor. 3. Dunya Savasinda Japonya bukez ABDnin yaninda. zaten sömürgesi su anda. 2. Dunya Savasinda Almanlarin yanindaydi simdi Amerikalilarin.

bardkor #47 Posted 28 May 2019 - 10:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 327

bakin Cinin durumu. aslinda bu ülke capinda ama para pompalayarak sakliyorlar. biliyorsunuz Cin herseyi sakliyor ve disariya bilgi vermemeye calisiyor. cin kapali bir kutu gibi.

https://www.haberler.com/cin-20-yil-sonra-ilk-kez-bir-bankaya-el-koydu-12094113-haberi/

kilic222 #48 Posted 28 May 2019 - 11:01 PM

Colonel

• Player
  • 43166 battles
  • 3,665

View Postbardkor, on 29 May 2019 - 12:35 AM, said:

bakin Cinin durumu. aslinda bu ülke capinda ama para pompalayarak sakliyorlar. biliyorsunuz Cin herseyi sakliyor ve disariya bilgi vermemeye calisiyor. cin kapali bir kutu gibi.

https://www.haberler.com/cin-20-yil-sonra-ilk-kez-bir-bankaya-el-koydu-12094113-haberi/

Çin deki bankaya el konulduğunu paylaşmışsın.

2 saat önce Ulusal Kanaldaki 4 ekonomist, Çin Bankalarının dünyanın nasıl ve neden en büyük bankaları haline geldiğini öve öve anlattılar filan.

Cemal Kutay ın o iddiası, Mecliste de tartışılmış, hiçbir sağlam belgeye dayanmayan bi uydurmaya benziyor.İnternette var.

Edit:

Ağustos 1922

Türk Ordu Karargahı

Resimde uzanan asker, Rus Uniformalı bir Rus generali. Türkiye Tarihinin en önemli anı, Büyük Taaruzda, en kritik yerde.

Rusya ile Türkiyenin müttefikliğini gösteren önemli resimlerinden biri.

Edited by kilic222, 28 May 2019 - 11:49 PM.

Alaskar6898 #49 Posted 28 May 2019 - 11:52 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,683

View Postkilic222, on 28 May 2019 - 09:42 PM, said:

Alaskar naber :) Nerlerdesin :)

herzamanki gibi belirli zamanlarda belirebilme özelliğimi aktif ettim. arada hatırlıyorum burayı.

ww3 bahsi geçiyor ve açıkçası ben tarafları netleştiremedim çünkü ortada şöyle bir denklem var : abd ve rusya çini sevmiyor, ab ve israil çini seviyor (+afrika). ab ile Amerika arası o kadar iyi değil,ab ile rusya arası normal ile normal+. İngiltere kendi içinde bir brexit kavgası veriyor. İsrail bölgede Amerika'nın irana saldıramamasının en büyük sebeplerinden(ortada bir haritadan silme meselesi var) iran atarlı giderli konuşsada devlet aklı abd ile savaşma yoluna gitmeyecektir. suriyede durum belli oldu sırada paylaşımlar var. rusya ile iran arası limuni. Rusya ile Suriye arası kötü ama rusya kazançlı durumda. Suriye ile iran arası iyi. Türkiye ekonomik olarak sürünüyor ve yaz ayları bu durumu oldukça alevlendirecek (umalım imf bize yanaşır yoksa başımızdakiler  ülkeyi çinden, katardan getirilen kredilerle parsel parsel satıyorlar) yani dünyada durum bu iken ve nükleer silahlar varken global savaş çıkma ihtimalini - %20 gibi bir değerde görüyorum. ( normalde ihtimal vermiyorum yani %0 lakin o gelen - %20lik payı ticari ilişkilerden verdim.) bu arada nükleer silahlar sayesinde dünya tarihinin en uzun barış dönemini yaşıyoruz, buda ne güzel bir ironi... 

Bagora #50 Posted 29 May 2019 - 03:39 AM

Lieutenant General

• Player
  • 44750 battles
  • 6,046

View Postkilic222, on 28 May 2019 - 10:01 PM, said:

Çin deki bankaya el konulduğunu paylaşmışsın.

2 saat önce Ulusal Kanaldaki 4 ekonomist, Çin Bankalarının dünyanın nasıl ve neden en büyük bankaları haline geldiğini öve öve anlattılar filan.

Cemal Kutay ın o iddiası, Mecliste de tartışılmış, hiçbir sağlam belgeye dayanmayan bi uydurmaya benziyor.İnternette var.

Edit:

Ağustos 1922

Türk Ordu Karargahı

Resimde uzanan asker, Rus Uniformalı bir Rus generali. Türkiye Tarihinin en önemli anı, Büyük Taaruzda, en kritik yerde.

Rusya ile Türkiyenin müttefikliğini gösteren önemli resimlerinden biri.

1. dünya savaşı sırasında almanlar devrim olması için ellerinden geleni yaptılar sovyetlerin kurulmasında çok emekleri var > 20-25 yıl sonra birbirlerini boğazladılar

2. dünya savaşında almanlara karşı ruslar amerikalılar ingilizler birbirine yardım etti > savaş bittikten sonra batı ve doğu blokları biribirini yedi

kurtuluş savaşı sırasında çıkarlarımız sovyetler ile ittifak halin olmamızı gerektiriyordu olduk . nazım hikmetin komünizm propagandası yapmaktan ceza aldıgı ve sürüldüğü bi ortamda komünizme karşı değildi demek bence yanlış.

redarmy91 #51 Posted 29 May 2019 - 04:04 AM

Corporal

• Player
  • 41417 battles
  • 160
  • [-MKA-] -MKA-

View Postbardkor, on 28 May 2019 - 06:32 PM, said:

5Gden bahsediyorsunuz. Ben Huawei'in telekomunikasyon ve bilgisayar piyasasindan silindiginden bahsediyorum.

Huawei altyapisinin icinde abd menşeili ürünler var. zaten aynı nedenden dolayı Huawei telefon ve bilgisayar üretse bile dünya çapında artık alıcı bulamaz.

Amerika tam zamaninda müdahale ederek faşist Çinin Huawe markasına kontrolü ele almasına fırsat vermeden tekmeyi basmıştır.

profilden anladıgım kadarıyla sen komünizm sevdalısısın ama Atatürk komünistlerin başı ezilmeli demiştir.

Buna ek olarak Afrikada insanlar Çinlilerden rahatsız çünkü Firmalar sadece Çinli çalıştırmak istiyorlar yani ırkçılık yapıyorlar.
Çinde ne yapıyorlar düşünmek bile istemez insan.

Eger Çinli Firmalar böyle devam ederse Çine kısa vadede gelişen sempati antipatiye dönüşür.
Şimdiye kadar hiçbir Batılı firma çalışanlar konusunda böyle bir ırkçılık yapmamış ve eşit olmuştur.

(1) ya okuduğunu anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun dedimki telefon piyasasından silinse bile artık güçlü bir firma küresel bir güç konumunda abd durduramaz (2) profil avatarım devrimci olduğumu gösterir çin yanlısı olduğumu değil (3) komunistlerin başı ezilmeli diyen atatürk 1920 türkiye komünist partisini kurdu tabi daha sonra yasakladı  (4) dünya amerika ya tapıyor bak ırak afganistan yemen suriye libya liste uzar gider yani dünyanın geneli bu demokrasi azizlerine büyük sempati besliyor (5) çin artık bu demokrasi ve özgürlük takımının gücünü aşan bir konuma geldi  dünyanın unuttuğu afrikaya çin ve türkiye gibi ülkeler devasa yatırımlar yapıyor biraz araştır sömürgeciler ve petrol avcıları ne zamandan beri haklı oldu buda benim anlayamadığım nokta ve başımızı ezmeyi düşünenleri gazimahallesine beklerim.

FLAME_OxyGeN #52 Posted 29 May 2019 - 08:39 AM

Corporal

• Player
  • 28740 battles
  • 157
  • [SIGUN] SIGUN

View Postbardkor, on 25 May 2019 - 11:20 AM, said:

ABD Dunya Savasini baslatacak ve yanindaki tum devletleri de batiracak. sonra TÜRKLER yunanistandan baslayip Ingiltereye kadar heryeri isgal edecekler. Önümuzdeki 10 yilda.

Bu savaşta göktürklerin rolü olacak mı ?

kilic222 #53 Posted 29 May 2019 - 09:07 AM

Colonel

• Player
  • 43166 battles
  • 3,665

View PostBagora, on 29 May 2019 - 05:39 AM, said:

ellerinden geleni yaptilar......> 20-25 yıl sonra birbirlerini boğazladılar

....

20 yil sonrasini 20 yil sonra degerlendirirsin. Ittifaklar, 100 yil calissin 1 milyon yil calisma sarti olsun seklinde kurulmuyor. Surekli guncellenen ve degisen bir dunya bu.

Ataturk Tutkiyesinde SSCB ile ittifak kurmak yasamsaldi, bu yuzden.oldu.

Gunumuzdede en basta Suriye, Iran Irak muttefikligi ve arkamiza Rusya-Cin i almak yasamsal. Bu yuzden kesinlikle olacak.

Bu goruse katilmayabilirsiniz. Ancak yasananlar bunu zaten gosteriyor, Turkiye Bati dan koparak Asya ya yoneliyor ve yakinda bu cok bariz hale gelecek.

Turkiye yi kimin yonettiginden bagimsiz bi konu bu. Cografya kaderdir.

Yakin gelecek kim hakli cikti gosterecek

08:08 Added after 0 minutes
Bu arada aksam, 1922 den 20 yil sinrasini anlaticam. Hehe

Edited by kilic222, 29 May 2019 - 09:12 AM.

Bagora #54 Posted 29 May 2019 - 09:22 AM

Lieutenant General

• Player
  • 44750 battles
  • 6,046

View Postkilic222, on 29 May 2019 - 08:07 AM, said:

20 yil sonrasini 20 yil sonra degerlendirirsin. Ittifaklar, 100 yil calissin 1 milyon yil calisma sarti olsun seklinde kurulmuyor. Surekli guncellenen ve degisen bir dunya bu.

Ataturk Tutkiyesinde SSCB ile ittifak kurmak yasamsaldi, bu yuzden.oldu.

Gunumuzdede en basta Suriye, Iran Irak muttefikligi ve arkamiza Rusya-Cin i almak yasamsal. Bu yuzden kesinlikle olacak.

Bu goruse katilmayabilirsiniz. Ancak yasananlar bunu zaten gosteriyor, Turkiye Bati dan koparak Asya ya yoneliyor ve yakinda bu cok bariz hale gelecek.

Turkiye yi kimin yonettiginden bagimsiz bi konu bu. Cografya kaderdir.

Yakin gelecek kim hakli cikti gosterecek

08:08 Added after 0 minutes
Bu arada aksam, 1922 den 20 yil sinrasini anlaticam. Hehe

e tamam bende onu söylüyorum Türkiye kurulurken sscb ile ittifak zaruri idi bu Atatürkün komünistlere düşman oldugu gerçeğini değiştirmez ki kendi ağzınla söylüyorsun mecburiyetten diye yani sscb yi sevdiğinden değil mecbur oldugundan ittifak halindeydi .

kilic222 #55 Posted 29 May 2019 - 09:35 AM

Colonel

• Player
  • 43166 battles
  • 3,665

Tabi, zorunluluktan kuruluyor.

Aksam 1922 Buyuk Taarruz dan 20 yil sonrasiyla ilgili bikac sey ekliyim. Turkiye icin cok.onemli bi zaman cunku 1945

CamokaTechnics #56 Posted 29 May 2019 - 10:07 AM

General

• Player
  • 55913 battles
  • 9,043
  • [ZERK] ZERK

Aferin @kılıç222; bi tane doğru laf etmişsin.

Block Quote

Emperyalizmin net hedefi Türkiye yi yoketmek, bu durdurulamaz Türkiye güçlü olmadıkça.

Peki göktürk hareketi durduramaz mı bu olayı?. :trollface:

Rusya ve Çin bizim tarih boyunca ençok savaştığımız iki ülke. Çinin kucağına atlamaka öyle kolay iş değil.

Siyaset dengeleri gözeterek işini yürütme sanatıdır. Nitekim bunun örneğini Abdulhamit han'da Atatürkte ve günümüzde görmekteyiz.

Bu bir kırizdir deyip milletinin anasını ağlatmakla bu işler olmuyor.

Tabi askeri varlık savaş durumundaki en baba unsurdur. Bakın bugün ırakta, suriyede sınır ötesi işler yapıyorsak bu ''kendi varlığımızın ve irdademizin'' farkına vardığımızı gösterir.

Tekrar söylüyorum amarikadan korkarak yaşamak gereksiz, onun içinde devlet kendi iradesiyle işler yapma gayesinde.

Bizim düşünmemiz gereken Erdoğandan sonra yerine nasıl iyi bir adam bulabiliriz olmalıdır.

Alaskar6898 #57 Posted 29 May 2019 - 10:32 AM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,683

uluslararası ilişkilerin ilk ve net olan kuralı bellidir : devletlerin dostlukları olmaz çıkarları olur. benim gözümde şu dünyadaki bu kurala uymayan tek ittifak kutsal amerika-ingiltere(yada britanya her neyse) -israil ittifakı. ilerde çine karşı abd rus ittifakı olacağına çok yüksek ihtimal veriyorum.

yıl olmuş 2019,aylardan mayıs. hala bir ideolojiyi uçlarda yaşamak-yahut savunmak günümüz için fazla geri. dünya küreselleşti artık, izole olmuşların da hali ortada (bknz:k kore ) . çine ise komünist demek ne bileyim en fazla komik olmayan bir fıkrayla eşdeğer.

kapitalizm ve komünizm iki hastalıklı ideoloji lakin kapitalizm bu savaşı kazandı. ilerisi için ben kapitalizminde etkisinin kalmayacağını düşünüyorum. sovyetler yıkılınca oluşan McDonald's kuyruğunu görünce ay bir gülme geliyor. (ha burada o zamanki sovyetlerin tabiiki de tr den 3 4 kat refah içerdiğini söylemeden geçmek ayıp olur.) 

09:34 Added after 1 minute

View PostCamokaTechnics, on 29 May 2019 - 10:07 AM, said:

Rusya ve Çin bizim tarih boyunca ençok savaştığımız iki ülke. Çinin kucağına atlamaka öyle kolay iş değil.

Siyaset dengeleri gözeterek işini yürütme sanatıdır. Nitekim bunun örneğini Abdulhamit han'da Atatürkte ve günümüzde görmekteyiz.

Tabi askeri varlık savaş durumundaki en baba unsurdur. Bakın bugün ırakta, suriyede sınır ötesi işler yapıyorsak bu ''kendi varlığımızın ve irdademizin'' farkına vardığımızı gösterir.

Tekrar söylüyorum amarikadan korkarak yaşamak gereksiz, onun içinde devlet kendi iradesiyle işler yapma gayesinde.

Bizim düşünmemiz gereken Erdoğandan sonra yerine nasıl iyi bir adam bulabiliriz olmalıdır.

Abdulhamid han, dengede yürütmek için verdiği tavizler insana kafayı yedirtecek türden...lakin bu yeni Türk devletinde Atatürk ve kurucu kadrodan sonra 2.mahmut ile en büyük payı kendisi alacaktır. 

redarmy91 #58 Posted 29 May 2019 - 12:48 PM

Corporal

• Player
  • 41417 battles
  • 160
  • [-MKA-] -MKA-

View PostCamokaTechnics, on 29 May 2019 - 09:07 AM, said:

ve amerika dan korkmayız çünkü biz ne ırak ne de afganistanız amerika ingiliz sömürgesiyken biz 450 yıllık imparatorluktuk ve 2 milyarlık islam dünyasının ve ezilen sömürülen tüm milletlerin abisiyiz kenetlenmiş bir milletiz ve amerika dan düzenli ve disiplinli bir ordumuz var yankee korksun biz değil.
11:52 Added after 3 minutes

View PostBagora, on 29 May 2019 - 08:22 AM, said:

e tamam bende onu söylüyorum Türkiye kurulurken sscb ile ittifak zaruri idi bu Atatürkün komünistlere düşman oldugu gerçeğini değiştirmez ki kendi ağzınla söylüyorsun mecburiyetten diye yani sscb yi sevdiğinden değil mecbur oldugundan ittifak halindeydi .

bu zaruri bir ortaklıktı sovyetlerin planı açıktı atatürk başarısız olsaydı kurtuluş savaşında enver paşayı yollayacaktı çünkü bölgedeki emperyalistler yeni ankara hükümetini yenerse sıranın kendinde olacağını biliyordu zira sovyetler o dönemde batı destekli monarşi yanlısı beyaz ordu ile mücadele veriyordu kasım 1917 den ekim 1922 ye kadar

Edited by redarmy91, 29 May 2019 - 12:54 PM.

kilic222 #59 Posted 29 May 2019 - 01:08 PM

Colonel

• Player
  • 43166 battles
  • 3,665

View Postkilic222, on 28 May 2019 - 11:35 PM, said:

........... Emperyalizmin net hedefi Türkiye yi yoketmek, bu durdurulamaz Türkiye güçlü olmadıkça.

.........

............

View PostCamokaTechnics, on 29 May 2019 - 12:07 PM, said:

...........................

Emperyalizmin net hedefi Türkiye yi yoketmektir cümleme doğru deyip,

2002-2015 yıllarında Emperyalizm tarafından (ABD-Avrupa) göklere çıkarılan, kırmızı halılarla karşılanan, biz ABD nin Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanıyız sözünü yıllarca tekrarlayan bir yönetime "iyi" demişsin.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Sıfır IQ ya sahip değiliz, böyle yapma lütfen.

Bu derece mantık hatalarıyla, Türkiye yi hedefe koyanlar için çok kolay bir hedef halindesin.

2015 sonrası ise, büyük U dönüşleri ile, doğru yollara girmeye çalışan bir yönetim var.

Emperyalizme karşı tavır geliştirmeye çalışıyorlar, ayrıca Atatürk e çok ciddi sahip çıkmaya çalışıyorlar son 3 yıldır.

Milli Bayramları neredeyse yasaklamaya çalışırlarken, artık önceki dönemlerde bile görülmedik önem vererek kutlamaya çalışıyorlar mesela son 19 Mayıs. Önceki 19 Kasım ve diğerleri.

Ne 19 Mayıs kutlamasıydı öyle, Bandırma Vapuru önünde birlik fotoğraları filan.

Sadece Atatürk çok iyi işler yaptı demeyide geçip, Atatürk geleceğime ışık tutuyor gibi geleceğe dönük Atatürk yol göstericiliğinede defalarca vurgular yapıyorlar.

Kısaca, 2002-2015 Türkiye sinden, bambaşka ve bir Türkiye ye geçiyoruz.

Bunu yapan bu ülkenin ta kendisi, ülke Atatürk yolunu kaçınılmaz kılıyor. Durdurulamaz.

Ancak bunu en iyi yapacak yönetim, zorunluluk ve kaçınılmazlıktan değil, zaten bunu baştan bilerek bunu yapacaklar olacak.

Yinede, 2015 sonrası, beceriksizcede olsa, doğru yola girmeye çalışmalarını destekliyorum. Ve yinede, çok kritik bir dönemdeyiz. Hata yapma lüksümüz iyice azaldı.

Edited by kilic222, 29 May 2019 - 01:11 PM.

Alaskar6898 #60 Posted 29 May 2019 - 01:51 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,683

View Postkilic222, on 29 May 2019 - 01:08 PM, said:

............

Emperyalizmin net hedefi Türkiye yi yoketmektir cümleme doğru deyip,

2002-2015 yıllarında Emperyalizm tarafından (ABD-Avrupa) göklere çıkarılan, kırmızı halılarla karşılanan, biz ABD nin Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanıyız sözünü yıllarca tekrarlayan bir yönetime "iyi" demişsin.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Sıfır IQ ya sahip değiliz, böyle yapma lütfen.

Bu derece mantık hatalarıyla, Türkiye yi hedefe koyanlar için çok kolay bir hedef halindesin.

2015 sonrası ise, büyük U dönüşleri ile, doğru yollara girmeye çalışan bir yönetim var.

Emperyalizme karşı tavır geliştirmeye çalışıyorlar, ayrıca Atatürk e çok ciddi sahip çıkmaya çalışıyorlar son 3 yıldır.

Milli Bayramları neredeyse yasaklamaya çalışırlarken, artık önceki dönemlerde bile görülmedik önem vererek kutlamaya çalışıyorlar mesela son 19 Mayıs. Önceki 19 Kasım ve diğerleri.

Ne 19 Mayıs kutlamasıydı öyle, Bandırma Vapuru önünde birlik fotoğraları filan.

Sadece Atatürk çok iyi işler yaptı demeyide geçip, Atatürk geleceğime ışık tutuyor gibi geleceğe dönük Atatürk yol göstericiliğinede defalarca vurgular yapıyorlar.

Kısaca, 2002-2015 Türkiye sinden, bambaşka ve bir Türkiye ye geçiyoruz.

Bunu yapan bu ülkenin ta kendisi, ülke Atatürk yolunu kaçınılmaz kılıyor. Durdurulamaz.

Ancak bunu en iyi yapacak yönetim, zorunluluk ve kaçınılmazlıktan değil, zaten bunu baştan bilerek bunu yapacaklar olacak.

Yinede, 2015 sonrası, beceriksizcede olsa, doğru yola girmeye çalışmalarını destekliyorum. Ve yinede, çok kritik bir dönemdeyiz. Hata yapma lüksümüz iyice azaldı.

şahsen 80 yıldır batı tarafından sömürülmekteyken batıyla aramızı kötü tutmamalıydık. Çin vietnam savaşından beri yükseliyor ve birer birer ülkelerden taviz alıyor. ülkeyi abdye peşkeş çekmeyi Çine peşkeş çekmeyi yeğliyorum çünkü 1950lerden beri abdyle beraberiz. putininde çinden rahatsız olduğu çok net. Türkiye nin ta 90 daki körfez savaşından beri ırak suriye politikası çok çok yanlışken bu yanlışlarını 2015ten sonra düzeltmeye çalıştığı doğrudur. bu düzeltme gerçekleşirken çin gibi bir fırsatçı canavardan kendimizi uzak tutmamız daha lehimizedir. ki abd de suriyede yenilgisini kabul etti.

Aslında abd nin tüm dünya tarihinin gelmiş geçmiş en kudretli devleti olması sebebiyle yenilgi aldığını düşünmüyorum. Onlar ne Vietnam da ne afganistanda ne ırakta nede suriyede kaybettiler. aksine bu haşmetli devletin orduları global çapta ki operasyonlarıyla doktrin geliştirdiler. kim ne derse desin şuanda dünyada abd kadar tecrübeli bir ordu yok.

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

3 user(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

Alaskar6898