Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
863 replies to this topic

Alaskar6898 #721 Posted 14 July 2019 - 07:16 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 14 July 2019 - 07:15 PM, said:

ABD Guney Kibris Rum Kesimi’nde daha kalici olmak istiyor. ABD ordusu, Temsilciler Meclisi’nden gecen 2020 Ulusal Savunma Yetki Yasa Tasarisi’nda, Kibris’taki Birlesik Krallik’a ait Akrotiri hava ussunde ilave insaatlar yapmak icin 27 milyon dolar butce talep etti. Üzerine İsrail 2 adet f35 savaş uçağını UK himayesindeki hava üssüne konuşlandırdı. bu kadar gazın üzerine rahat bırakırlar mı ?

Yazdığım gibi İsrail ile çıkarlarımız örtüşebilir. İsrail ile anlaşırsak kimse üstüne konuşamaz dahi. 

kilic222 #722 Posted 14 July 2019 - 07:34 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,749

View Posttarikataka, on 14 July 2019 - 09:15 PM, said:

ABD Guney Kibris Rum Kesimi’nde daha kalici olmak istiyor. ABD ordusu,..........

Eyvallah. Sende, Türkiye ne yapmalı konusunda yazmak istediğin , sence önemli noktalar varsa merak ediyorum. Yazmak istersen.

1-Suriye de ABD nin yerleştiği bölgeye müdahale edilmelimi, edilecekse nasıl olmalı, yoksa oraya karışılmamalımı

2- Akdeniz i vermelimiyiz, anlaşıp yarısını filanmı almalı vermeliyiz yoksa her türlü saldırıyı göze alıp direnmelimiyiz. Direneceksek, ittifak aramalımıyız bu kimlerle nasıl olabilir.

Bunların cevabını çok merak ederim. Tabi düşünceni yazmak istersen.

Tabi önerilerimiz, dünyada nelere yol açar onunla ilgili fikrinide merak ederim.

kilic222 #723 Posted 14 July 2019 - 09:43 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,749

https://mobile.twitt...720082640654336

Dünyanın en büyük 10 ekonomisini 1960-2017 arası hareketli olarak çok güzel gösteren bir grafik.

Geçen haftalarda, ABD nin , 1950 lerde, dünyada yaplan üretimin yarısını tek başına yaptığını yazmıştım.Şimdiye nasıl gelindiğini gösteriyor. Bütüün bu küresel kayma, S400 ler, Huawei, aklınıza ne gelirse, işte bu tablodan dolayı oluyor.

Aşk hayatımız bile bu tablodan çok etkileniyor. Çünkü, kültür asimilasyonuda en çok bu tablodan etkilenir.

Amerika nın 1960 taki muazzam ezici gücüne bakın, birde şimdiki durumuna. 10 sene sonrasının tahminleride var vs.

20:51 Added after 8 minutes

Malesef, ekonomik bir çöküş yaşayan ülkemizin, 2019 yılı sonunda, 17. likten 20. liğe düşeceği tahmin ediliyor.

2020 içinse bir çözüm yok. Ekonomi aynı tas aynı hamam gidiyor. Güvendiğimiz analistler, ağır bir bedel ödeneceğini, bedelin 1. taksitini bile ödemediğimizi söylüyor.

Edited by kilic222, 14 July 2019 - 09:45 PM.

tarikataka #724 Posted 14 July 2019 - 09:58 PM

Major General

• Player
  • 40725 battles
  • 5,584
  • [SIGUN] SIGUN

View Postkilic222, on 14 July 2019 - 03:04 PM, said:

Eyvallah. Sende, Türkiye ne yapmalı konusunda yazmak istediğin , sence önemli noktalar varsa merak ediyorum. Yazmak istersen.

1-Suriye de ABD nin yerleştiği bölgeye müdahale edilmelimi, edilecekse nasıl olmalı, yoksa oraya karışılmamalımı

2- Akdeniz i vermelimiyiz, anlaşıp yarısını filanmı almalı vermeliyiz yoksa her türlü saldırıyı göze alıp direnmelimiyiz. Direneceksek, ittifak aramalımıyız bu kimlerle nasıl olabilir.

Bunların cevabını çok merak ederim. Tabi düşünceni yazmak istersen.

Tabi önerilerimiz, dünyada nelere yol açar onunla ilgili fikrinide merak ederim.

sen bardkor alaskar filan yazıyorsunuz ben izlemekte yetiniyorum sadece gerektiğinde yazıyorum burda yazanların hepsi güncel dünyayı takip eden ve beyni basan adamlardan oluşuyor öncelik olarak durum çok vahim dün günlük konseyden rum kesimine silah satışı onayı çıkmıştı bugün ise yunanistana 600 milyon dolarlık mh-60 (seahawk) helikopterlerinin satış izni gerçekleşti. egede ciddi derece dengeler değişiyor son keşif helikopterlerin ardından su altı ve su üstü muharebe için tasarlanmış denizaltı avcısına bürünen helikopterleri satıyor. durum vahim çünkü biz adım attıkça abd düşman potansiyellerini desteklemeye devam ediyor sadece ege akdeniz değil bugün abd-kürt ordusu ypg demiyeceğim  devriyelerine sıklaştırdı aynı zamanda hava kuvvetleri devriyeye destek uçuş gerçekleştirdi 1. soruna cevap olarak bu bölgeye TR ordusu girmeye kalkışabilirmi kalkışırsa diplomatik/askeri kaybın söz konusunu düşünebiliyormusun ? operasyon yapılma ihtimali olan yerler abd nin konmadığı zeytin ve fırat harekatlarında yarım kalan yerler için yapılacaktır diye düşünüyorum ki eminim ki öyle olucak 80 bin askerin beklediği söyleniyor öyleyse askeri ve taktik bakımından suriyenin çoğunluğuna ele geçirmemiz gerekiyor ama engel hükümettir. hükümetimizin şuan büyük sorun ettiği yer abd nin kürt ordusu değil idlib den çekiniyor. (benim düşüncem)

2. soruna cevap olarak s400 konusunda nasıl kararlıysak  artık alınmıyacak diye birşey yok dün anladık herşeyi s400 lerde karar verdiler geri dönüş yok aynı şekilde karar akdeniz ve gaz yatakları için geçerli Türkiyenin kararı 3 taraftan arayıp 2 gemi ile tek başlarına çıkarma düşüncesi var. bu düşünülen taraf bende bu düşüncedeyim. anlaşma yapılsa o kadar gemi alımı için beklenmez anlaşma yapılan ülkelerin gemileri ile çıkarma yapılırdı artık anlaşma yok

biz gazı bulduk ülkemiz neden inatla açıklamıyor bilmiyorum bütün dünya haberlere çıkardı. o gaz çıkarılacaktır çıkarıldığı an tüm dünyanın üstümüze geldiğinde olacakları kestiremiyorum ister Avrupa yaptırımı ister savaş tehditi ama ülkemiz bana göre bunlara direnmeye hazırlıklıdır hepsi tasarlanmıştır bizim tek ortağımız kktc olmuştur ta ki abd yalaması cumhurbaşkanı hariç bir kaç gün önce ortaklaşa abd ve rum kesimi ile  çalışma yapılmasını söylemişti allahtan başbakanı bizi destekliyor.

2020 yılı dünya  özellikle Türkiye ve Türk halkı için sıkıntılı süreçlere sahiplik yapacak diye düşünüyorum

Spoiler

Edited by tarikataka, 14 July 2019 - 10:03 PM.

kilic222 #725 Posted 14 July 2019 - 11:08 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,749

Eline sağlık tarikataka. Ayrıca önemli bilgiler veriyosun.

Bir tanede dışardan ekleyeyim, Türkiye deki bir düşünce kuruluşundan, Türkiye Akdeniz de ne yapmalı sorusuna cevap vermiş,

http://www.bilgesam....iz#.XSuk20dS_IV

Suriye bölgesini katmamış. Türkiye ağır hataları sonucu yalnızlaşarak ne kadar riskli bir duruma girdiğini anlattıktan sonra, bundan sonra yapılabilecekler üzerine yazmış.

Suriye ve Mısır la derhal görüşmelere başlanmalı kısmına katılıyorum ki son 1 trilyon yılın en ağır vahim akıl dışı devlet dışı,kabul edilemez hatasıdır bu durum.

Bunun dışındaki fikirlerine pek katılamıyorum. Amerika ve Batı ile zaten 70 yıldır görüşüyoruz. Görüşmekten başka hiçbirşey yapmadık.

bardkor #726 Posted 15 July 2019 - 12:31 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 358

evet ABD Ege saldırı kanadını hazirlamaya devam ediyor ve Yunan Ordusunu donatmaya devam ediyor. Yunan Hava Gücününü baya iyi hazırlıyorlar. 2. 19 süreci çok kanlı geçecek.

eşzamanlı saldırı için önce Block50+ler sonra Taarruz helikopterlerini kullanırlar.

Detayları atlamıyorlar. Yunan ve Bulgar hazırlıgı bitmek üzere diye düşünüyorum.

Fransa ve ABD şu anda Rumlara geçtiler en son Fransanin Üs istemesi ve silahlandirmaya baslamasi bunun icin. tabi ABDyi de atlamamak lazim. ayni sey.

Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyetine yapılacak olan taarruz için simdi Rumları tamamlayacaklardır.

Ege-Akdeniz hattında en ufak muttefik dahil atlamiyorlar.

tarikataka #727 Posted 15 July 2019 - 07:32 PM

Major General

• Player
  • 40725 battles
  • 5,584
  • [SIGUN] SIGUN

Avrupa Birliği Kıbrıs faaliyetlerinden dolayı Türkiyeye yönelik yaptırımları onayladı

yavaş yavaş değil hızlı adımlarla üstümüze gelmeye başladılar. ab yaptırımı ile ülkemiz çok zor günleri bekliyor maalesef 

Alaskar6898 #728 Posted 15 July 2019 - 08:01 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 15 July 2019 - 07:32 PM, said:

Avrupa Birliği Kıbrıs faaliyetlerinden dolayı Türkiyeye yönelik yaptırımları onayladı

yavaş yavaş değil hızlı adımlarla üstümüze gelmeye başladılar. ab yaptırımı ile ülkemiz çok zor günleri bekliyor maalesef 

Yaptırım içeriğini görmedim, lakin Avrupa ile ticaret hacmimiz çok yüksek. (%60 oranında ihraç ediyoruz.) Bu tür bir yaptırım sanmıyorum, çok sert olur.

Kıbrıs için ordaki pastayı tek başımıza yiyecek güçte değiliz. Anlaşma yolunu aramalıyız. 

kilic222 #729 Posted 15 July 2019 - 08:16 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,749

View Postkilic222, on 13 July 2019 - 11:36 PM, said:

...............

ABD den Avrupa dan haberleri gene SKANDAL kelimesiyle vermeye devam ediyor. Ya arkadaşım, skandal nadiren olan şeylere denir. Her gün skandal diye manet nasıl atıyosunuz :) ABD-Avrupa toprak ve deniz istiyor, hala anlaşılmadımı. Bu Amerikancılık nasıl bi şey ya.

Yarına gene bi ABD skandal, AB skandal dicekler kesin :)

bardkor #730 Posted 15 July 2019 - 08:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 358

Alman Dış İşleri yetkilisi Brükselde yaptırımların hazırlandıgı ve yolda oldugunu söyledi. Bunun yanında Rumların tarafında olduklarını da açıkladılar.

Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyetini bundan dolayı tanımıyorlar. Tanımadıkları için Turkler işgalci konumunda gösterebiliyorlar. Bu gerçekleşiyor şu anda.

Tabiki Silahlı bir çatışmada Avrupalılar da Rum ve Yunanistanın yanında yer alacak.

View PostAlaskar6898, on 15 July 2019 - 07:01 PM, said:

Yaptırım içeriğini görmedim, lakin Avrupa ile ticaret hacmimiz çok yüksek. (%60 oranında ihraç ediyoruz.) Bu tür bir yaptırım sanmıyorum, çok sert olur.

Kıbrıs için ordaki pastayı tek başımıza yiyecek güçte değiliz. Anlaşma yolunu aramalıyız. 

Turk mallarini almayiverir. simdiye kadar Turk mallarini almalarinin sebebi Turkiyenin AB ve ABDnin istedigi gibi hareket etmesi nedeniyle oldu. Zaten istedikelrini yapiyoruz onlar da mallarimizi aliyorlar. Sattigimiz mallar da öyle ileri teknoloji degil zaten.

AB almayiverir olur biter. cok da umurunda olmaz. ilk yaptirimlar tum yardimlarin ve fonlarin kesilmesi, Bakanlik düzeyi görüsmelerin askiya alinmasi. bu dedigin bir sonraki asama.

Ankara kimseyle anlasmadi ve bunu tek basina aramaya ve cikarmaya karar verdi. anlasma olsaydi bilinirdi.

Avrupa ABD ve Rusya senin gaz cikarmana karsi. Kiminle anlasip yardim talep edeceksin...anlasacagin partner bu saydigim ülkeleri görüp geri cekilmeyecek ama....

Edited by bardkor, 15 July 2019 - 08:30 PM.

kilic222 #731 Posted 15 July 2019 - 11:20 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,749

View Postbardkor, on 15 July 2019 - 10:28 PM, said:

...........

Avrupa ABD ve Rusya senin gaz cikarmana karsi. Kiminle anlasip yardim talep edeceksin...anlasacagin partner bu saydigim ülkeleri görüp geri cekilmeyecek ama....

Rusya nın, yakın zaman içinde, Türkiye ile ortak yol izlediğini göreceksiniz. Başka yolu yok her 2 ülkeninde.

22:27 Added after 6 minutes

Ve şunlardan bazılarının gerçekleştiğini görürsenizde hiç şaşırmayın.

1-Rusya ya KKTC de deniz üssü verilmesi

2-Kırım ın Türkiye tarafından tanınması

3-KKTC nin Rusya ve en az 20-30 ülke tarafından tanınması.Tanınma için Türkiye nin, federal çözümden vazgeçtiğini açıklaması gerekiyor.

4- Tabi, Şam la işbirliği. Bütün Asya, Türkiye nin pozisyonunu görmek için turnusol kağıdı gibi buna bakıyor çünkü.

tarikataka #732 Posted 16 July 2019 - 09:04 AM

Major General

• Player
  • 40725 battles
  • 5,584
  • [SIGUN] SIGUN

View Postkilic222, on 15 July 2019 - 06:50 PM, said:

Rusya nın, yakın zaman içinde, Türkiye ile ortak yol izlediğini göreceksiniz. Başka yolu yok her 2 ülkeninde.

22:27 Added after 6 minutes

Ve şunlardan bazılarının gerçekleştiğini görürsenizde hiç şaşırmayın.

1-Rusya ya KKTC de deniz üssü verilmesi

2-Kırım ın Türkiye tarafından tanınması

3-KKTC nin Rusya ve en az 20-30 ülke tarafından tanınması.Tanınma için Türkiye nin, federal çözümden vazgeçtiğini açıklaması gerekiyor.

4- Tabi, Şam la işbirliği. Bütün Asya, Türkiye nin pozisyonunu görmek için turnusol kağıdı gibi buna bakıyor çünkü.

hatırlıyormusun rusya ile işbirliği yapmamız için akdenizde rusyaya göz yummamız lazım özellikler limanlar konusunda demiştim bir kaç kişi gelip öyle şey olur mu hüloğğ demişti ilk sayfalarda. sen kktc demişsin ben biraz daha bizim limanları demiştim. Rusya en büyük müşterisini kaybetmek istemiyor fakat anlaşma sağlanırsa Rusya çıkarı için bizimle hareket eder. Bana göre Rusyanın varlığı Türkiyeden geçiyor.

ben hala anlamış değilim hükümet neden o kadar mülteciyi sınıra dayamıyor ilk yaptırım sesleri gelmeye başladı daha kötüsü olmadan tehditkar bir şekilde mülteciler kozunu oynamalı AB için son kozumuz mülteciler olduğunu düşünüyorum mülteciler için istenen fon gelmedi üstüne AB para fonları kesintiye uğrayacak  daha ne bekleniyor anlamıyorum 

CamokaTechnics #733 Posted 16 July 2019 - 09:13 AM

General

• Player
  • 57388 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK

View Posttarikataka, on 16 July 2019 - 11:04 AM, said:

hatırlıyormusun rusya ile işbirliği yapmamız için akdenizde rusyaya göz yummamız lazım özellikler limanlar konusunda demiştim bir kaç kişi gelip öyle şey olur mu hüloğğ demişti ilk sayfalarda. sen kktc demişsin ben biraz daha bizim limanları demiştim. Rusya en büyük müşterisini kaybetmek istemiyor fakat anlaşma sağlanırsa Rusya çıkarı için bizimle hareket eder. Bana göre Rusyanın varlığı Türkiyeden geçiyor.

ben hala anlamış değilim hükümet neden o kadar mülteciyi sınıra dayamıyor ilk yaptırım sesleri gelmeye başladı daha kötüsü olmadan tehditkar bir şekilde mülteciler kozunu oynamalı AB için son kozumuz mülteciler olduğunu düşünüyorum mülteciler için istenen fon gelmedi üstüne AB para fonları kesintiye uğrayacak  daha ne bekleniyor anlamıyorum 

Bunlar bizim devlet ve milletimizin vicdan ve merhamet sahibi, müslümanın müslümanı koruma-kollama anlayışından kaynaklanıyor.

Elbette ki hükümet bunu masaya sürmek zorunda kalırsa kullanacaktır.

Büyükler tehditle değil anlayış ve hoşgörüyle konuya yaklaşırlar.

Bu davranış Türk devletinin ezelden beri gelen büyüklüğü, olgunluğudur.

Ancak serseri, yağmacı, şahsiyeti küçük devletler tehditle masaya oturur.

Alaskar6898 #734 Posted 16 July 2019 - 10:09 AM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 16 July 2019 - 09:04 AM, said:

Mülteci kozumuz falan değil. Bahçeden salmıyoruz herifleri koskoca sınırdan bahsediyoruz. Ki anlaşmalar yapılalı oluyor salamıyoruz. Salsak dahi ancak Bulgaristan ile Yunanistan'a biraz iteleriz. Sonra onlar geri döner. Birde işin Türk ve diğer mültecilerin geçişi var. Mülteci ile koz olmaz. En büyük kozumuz Avrupaya alternatif doğalgaz yolu bulmamız ile ticaret hacmimiz. Onlar için ucuz iş gücü ve pazarız.

Alaskar6898 #735 Posted 16 July 2019 - 12:08 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
@kılıç222 Rusya AB yaptırımlarını desteklemediği yönünde açıklama yaptı. Dışişleri Bakanımız 4. gemiyi göndermekten bahsetti. Su hafiften ısınmaya başladı. 

bardkor #736 Posted 16 July 2019 - 01:05 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 358

Ruslara Üs verilmesi şu anda söz konusu degil. Bunun konusu dahi geçmiyor.

Ruslara Üs verilecegini zannetmiyorum çünkü eger bu olmuş olsaydı çoktan masaya oturulurdu.
Üs vermekle kalmayıp Ruslarla sondaj ve çıkarma konusunda ortaklık kurulurdu.

Hiçbir anlaşma saglanamadı ki Ankara herşeyi tek başına yapmaya karar kıldı.

Rumlar farklı ama onları destekleyen ve arkasında olan AB ABD Mısır israil yani 30 tane Devlet var.

Rusya Türkleri sadece kullanmak ister ve üzerinden para kazanmak ister.

Rusyanın AB yaptırımlarını desteklemiyoruz açıklaması da kuru bir açıklamadan ibarettir.
Arkası boştur ve sanki Turkiyenin yanındaymış gibi kendisini göstermektedir.

Rusyaya üs verilmesi halinde sondaj çalışmasına ortak edeceksin. Bu Rusyanın çıkarına ters.
Ruslar Turklerin kendilerine bağımlı olmasının devam etmesini istiyor.
Turkler Gaz zengini oldukları takdirde Ruslar en buyuk müsterilerini kaybedecek ve hiçbirşey kazanmayacak.
Bunun gerçekleşmesi için bunu kendi elleriyle aptalca yapmazlar.

Burada Türkler olmuş veya başkası olmuş fark etmiyor.
Anadoluda hangi Devlet olursa olsun Rusya açısından en buyuk müşteridir.

Kıbrıs 3. Dünya Savaşından sonra rum tarafını da ele geçirmemiz ve rumları temizlememiz ile birlikte 2027 yılında tüm dünya tarafından KIBRIS TURK CUMHURİYETİ olarak tanınacaktır.

mülteciler konusunda Trumpı destekliyorum.
Dün siyahi göçmen Siyasilere dedi ki çok sikayet ediyorsanız fazla konuşmayın ülkenize geri dönün.

Dünyada mülteci sorununu çözecek yönetimde olan tek bir adam var o da Donald Trump.
-Meksikaya örülen Duvar
-Sınır kontrol bölgelerinde kurulan toplanma Kampı benzeri yapılar
-Sınır Güvenlik Ekiplerinde vurma yetkisi
-Göçmenlerin ABD'ye girişinde zorluk çıkarılması
-Mevcut Göçmenler ki çogu siyahi zenci ülkeden ayrılmalarının istenmesi.

Avrupa mesela çok ynalış yapıyor mülteci alıyor Turkiye ona keza.

yapılacak olan şey tümünün toplanma kamplarında imha edilmesi ve gelmeye çalışanların sınırda vurulması.
Denizden gelmeye çalışanların ise yine çoluk çocuk demeden vurulması.

Ulusal güvenlik söz konusuysa affetmeyeceksin

kilic222 #737 Posted 16 July 2019 - 01:53 PM

Colonel

• Player
  • 43517 battles
  • 3,749

View Postbardkor, on 16 July 2019 - 03:05 PM, said:

Ruslara Üs verilmesi şu anda söz konusu degil. Bunun konusu dahi geçmiyor.

.......

Tabiki su anda soz komusu bile degil.

Ancak bikac sene once ABD imp cokuyor basliginda oldugu gibi, gelecekten bildiriyorum size :)

Dunyanin yorungesi kayiyor.

tarikataka #738 Posted 16 July 2019 - 02:13 PM

Major General

• Player
  • 40725 battles
  • 5,584
  • [SIGUN] SIGUN

View PostCamokaTechnics, on 16 July 2019 - 04:43 AM, said:

Bunlar bizim devlet ve milletimizin vicdan ve merhamet sahibi, müslümanın müslümanı koruma-kollama anlayışından kaynaklanıyor.

Elbette ki hükümet bunu masaya sürmek zorunda kalırsa kullanacaktır.

Büyükler tehditle değil anlayış ve hoşgörüyle konuya yaklaşırlar.

Bu davranış Türk devletinin ezelden beri gelen büyüklüğü, olgunluğudur.

Ancak serseri, yağmacı, şahsiyeti küçük devletler tehditle masaya oturur.

iyi de bu yüzden bu haldeyiz ekonomik olarak da etkisi var iç kargaşıkla da ilgilisi var dış politakada bu dile getirilecektir diye tahmin ediyorum sadece

View PostAlaskar6898, on 16 July 2019 - 05:39 AM, said:

Mülteci kozumuz falan değil. Bahçeden salmıyoruz herifleri koskoca sınırdan bahsediyoruz. Ki anlaşmalar yapılalı oluyor salamıyoruz. Salsak dahi ancak Bulgaristan ile Yunanistan'a biraz iteleriz. Sonra onlar geri döner. Birde işin Türk ve diğer mültecilerin geçişi var. Mülteci ile koz olmaz. En büyük kozumuz Avrupaya alternatif doğalgaz yolu bulmamız ile ticaret hacmimiz. Onlar için ucuz iş gücü ve pazarız.

bir iki gün sonra görürsün dış politika böyle bir şey bunlar olucak zamanında olmadı değil :)  Sınırlara yönlendirmemiz onlar için bir mesaj yeterli olur adamlar kendi yolunu  bulmuşlar zaten Trye mi bakarlar bundan sonra 

@bardkor biz sadece tahmin yürütüyoruz öyle oldu demiyoruz limanlar konusunda neler olabilceğini tartışıyoruz ya hani hep yaptığımız gibi 

AB ülkelerinden sadece İspanyadan destek geldi yaptırımların gereksiz olduğunu söylediler belirtmekde fayda var

Edited by tarikataka, 16 July 2019 - 02:14 PM.

CamokaTechnics #739 Posted 16 July 2019 - 02:22 PM

General

• Player
  • 57388 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK
Dışişleri bakanı gerekeni söyledi; kaale almaya gerek yok.

Alaskar6898 #740 Posted 16 July 2019 - 02:23 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
Hayat o kadar kolay değil. Malum şahıs otobüslere doldurup yollarım diyor ama Avrupayla mülteci antlaşması yapıyor. Hadi askıya aldık. Anlaşılmamış yazdığım, Suriyelilerden önce Türkler ve Afganı, Pakistanlısı, İranlısı, siyahiside geçmek için bizim ülkeye yığılır.Ülke mülteci aktarma merkezine döner iyice. Diğer AB ülkeleri bizim gibi ıslak rüyalarda yaşamıyorlar. Bir laf var hayallerle yaşayanı gerçeklerle düzerler diye. Saygıdeğer bardkorun dediği gibi vururlar direkt kimseyi gözetmeden. Bu Suriyeli kozunu ancak bizim insanımız yiyor. Yoksa hadi yapsın bakalım noluyor hep birlikte görelim :) 
13:24 Added after 1 minute

View Posttarikataka, on 16 July 2019 - 02:13 PM, said:

iyi de bu yüzden bu haldeyiz ekonomik olarak da etkisi var iç kargaşıkla da ilgilisi var dış politakada bu dile getirilecektir diye tahmin ediyorum sadece

bir iki gün sonra görürsün dış politika böyle bir şey bunlar olucak zamanında olmadı değil :)  Sınırlara yönlendirmemiz onlar için bir mesaj yeterli olur adamlar kendi yolunu  bulmuşlar zaten Trye mi bakarlar bundan sonra 

@bardkor biz sadece tahmin yürütüyoruz öyle oldu demiyoruz limanlar konusunda neler olabilceğini tartışıyoruz ya hani hep yaptığımız gibi 

AB ülkelerinden sadece İspanyadan destek geldi yaptırımların gereksiz olduğunu söylediler belirtmekde fayda var

Patriotları tutan ülke de İspanyaydı değil mi? Bu adamların bizim lehimize oynaması gerçekten anlamsız ve ilginç. Ne için böyleler bilemiyorum.

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users