Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
863 replies to this topic

CamokaTechnics #741 Posted 16 July 2019 - 02:41 PM

General

• Player
  • 57105 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK
Bazı şeyleri "çok fazla biliyorsunuz" gibi geliyor.

tarikataka #742 Posted 16 July 2019 - 03:11 PM

Major General

• Player
  • 40389 battles
  • 5,560
  • [CURE] CURE

View PostAlaskar6898, on 16 July 2019 - 09:53 AM, said:

Hayat o kadar kolay değil. Malum şahıs otobüslere doldurup yollarım diyor ama Avrupayla mülteci antlaşması yapıyor. Hadi askıya aldık. Anlaşılmamış yazdığım, Suriyelilerden önce Türkler ve Afganı, Pakistanlısı, İranlısı, siyahiside geçmek için bizim ülkeye yığılır.Ülke mülteci aktarma merkezine döner iyice. Diğer AB ülkeleri bizim gibi ıslak rüyalarda yaşamıyorlar. Bir laf var hayallerle yaşayanı gerçeklerle düzerler diye. Saygıdeğer bardkorun dediği gibi vururlar direkt kimseyi gözetmeden. Bu Suriyeli kozunu ancak bizim insanımız yiyor. Yoksa hadi yapsın bakalım noluyor hep birlikte görelim :) 
13:24 Added after 1 minute

Patriotları tutan ülke de İspanyaydı değil mi? Bu adamların bizim lehimize oynaması gerçekten anlamsız ve ilginç. Ne için böyleler bilemiyorum.

alaskar emin olarak konuşuyorsun bu senin düşüncen tabi nesnel olarak konuşmana gerek yok. araştırma yapman gerek  AB den gelmeyen para hükümetin açıklamalarından sonra bir miktar gelmişti eskiden ayrıca  açıklamalar olsun yapılan atılan adımlar olsun bunları her zaman etkilemişti. ayrıca neden AB Türkiye ile anlaşma yapıyor neden finansman sağlıyor bundaki amaçları AB korkusunu öğrenip yazarsan daha iyi olur.

aynen öyle ispanya ve italyan patriotları nato görevlendirmesi ile maraş ve adana çevresini koruyorlar dediğim gibi nato görevlendirmesi ilke ülkemizde geldiler. nato ülkesini koruma amaçlı son rusya uçağının düşürülmesinin ardından konuşlanılmıştı hala aktif görevdeler.

Alaskar6898 #743 Posted 16 July 2019 - 03:23 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
Paranın tamamı gelmedi doğru. Ama ben antlaşma askıya alınsa dahi bir şey değişmeyeceğini söylüyorum. Eminlikle alakası değil bence ama bekleyip görelim. 

kilic222 #744 Posted 16 July 2019 - 04:47 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

View PostAlaskar6898, on 16 July 2019 - 02:08 PM, said:

@kılıç222 Rusya AB yaptırımlarını desteklemediği yönünde açıklama yaptı.........

Rusya nın negatif olduğunu ben söylemiyorum zaten, bana deme:)

Tam tersini söylüyorum

1- Rusya ve Türkiye , çıkarları tamamen ortak ülkelerdir, bu yüzden doğal müttefiktirler. Eğer bu 2 ülkeden biri, diğerine negatif şeyler yaparsa, bilinki bunu yapan ülke yöneticisi, kendi ülkesinin çıkarına ters hareket yapıyordur. Rus uçağı düşürülmesi gibi.

2- Rusya nın Akdeniz açıklaması, Rusya nın denge izlemesi nedeniyledi. Bunu, Amerikancı medya, "gördünüzmü Rusya kötü" diyerek manüple etti. Gerçek öyle değildi.

Zaten 3 gün sonra S400 ler verildi, 2 gün sonrada, Türkiye ye yaptırımları onaylamıyoruz açıklaması geldi.

Yani ilk açıklamadan sonra 2 önemli adımla, Türkiye nin yanında olduğunu gösterdi.Amerikancı medyaya bakmayın tüm dünya ve kılıç biliyor :)

Dünyada yaşanan herhangi bir şeyi yorumlarken, hangi konuda olursa olsun, seneler önce açtığım ABD İmp. çöküyor başlığımda yazdıklarım merkezinde anlamaya çalışın. Onu bilmeden hiçbir şeyi anlayamaz ve eski dünyaya göre yorumlarsınız.

1990 lar dünyasında olsaydık, şimdi yaşadıklarımız olmazdı. O dünyada bambaşka güç dengesi vardı. Türkiye ile ilgili değil, dünya yörüngesiyle alakalı bir durum.

bardkor #745 Posted 16 July 2019 - 05:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

Ruslara Üs verilecek dedikodusu çıksa hatta resmi makamlar onaylasa bile 2 yıl bile kalmadı 3. Dünya Savaşının çıkmasına.

Rusya karşısına 30 tane Devleti almaz ve kendisini bu ateş hattına sokmaz. Burada bahsettigimiz ulus Devletleri.

öyle eline silah ve para verilen aynı suriyede oldugu gibi çapulcu cihadcı terör grupları degil.

Libyaya Ulus Devletleri müdahale etti de düştü Suriyeye ulus Devletleri müdahale etmedi yani bilinçli düşürülmedi çünkü Armageddon bir zamanlama meselesiydi ve zamanı vardı.

zaten Rusyanın bir an önce S400 vermesinin bir nedeni de 3. dünya savaşında kendi savunma hattını Türkiyeye çekmek ve olası çarpışmaların ve zararların önce anadoluda gerceklesmesi sonra rusyaya ulaşması.

Rusya Turkiye ile ortaklık ederse aptallık etmiş olur ve bir gereksiz bir cephe açmış olur.
Bu da gereksiz Asker kaybı Donanma kaybı.

kilic222 #746 Posted 16 July 2019 - 05:34 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

View Postbardkor, on 16 July 2019 - 07:09 PM, said:

............

Rusya Turkiye ile ortaklık ederse aptallık etmiş olur.........

Biraz felsefe yapayım.:)

Bu bir seçenek değil, veya Putinle veya ülke yönetenlerle alakalı birşey değil. Ülkeleri insanlar değil Jeoloji ve Jeofizik yönetir. Buna Jeopolitika-Jeostrateji deniyor.

Ülkede yaşayan insanlara düşen görev, Jeostratejinin emirlerini herkesten önce anlamaya çalışmak, buna bağlı güç dengelerini en hızlı keşfedip, toplumsal yapı örgütlenme ve yaşam tarzını emirlere uygun düzenlemektir. Emireri en iyi anlayıp uyum sağlayanlara büyük devlet adamı diyoruz, Atatürk diyoruz, Metehan-İskender, Cengizhan diyoruz.

Jeolojik,Jeofizik ve insanın doğasından gelen emirleri en iyi anlayıp uyum gösterenler hayatta kalır ve güçlenirken, bu emirleri anlamayan ve hayallerine kapılanlar, doğanın evrimsel süreçleri tarafından yok edilir.

Bu felsefik laflardan sonra son cümlemizi koyalım.

Rusya ve Türkiye, birbirine tutuklu 2 ülke. Çünkü coğrafyaları bunu emrediyor. Neden emrediyor, açarız:)

Edited by kilic222, 16 July 2019 - 05:47 PM.

bardkor #747 Posted 16 July 2019 - 05:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

iyi niyetini anliyorum da kilic felsefeyle olmuyor bunlar.
Turkiyenin yanında yer alarak Rusya Hitler Almanyası konumuna düşer çünkü 30 tane büyük Devletin Ordusuyla baş edemez.

Anca bu kaybı göze alırsan Turkiye ile isbirligi yapılır ama bu mantığa aykırı.

Rusya bir cephe daha açarak üstelik kendi ülkesindeki güvenliğini biraz daha tehlikeye atmış olur.

16:49 Added after 1 minute
size göre böyle birsey yasanmayacak ve en fazla gerilimle bu olaylar kapatılacak. ozaman tabi benim yazdıgımı dikkate almasan da olur. iste ozaman bu felsefeler vesaire olmasi normal zaten

Edited by bardkor, 16 July 2019 - 05:49 PM.

kilic222 #748 Posted 16 July 2019 - 06:16 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

View Postbardkor, on 16 July 2019 - 07:47 PM, said:

iyi niyetini anliyorum da kilic felsefeyle olmuyor bunlar.

Felsefe derken, felsefe lafın gelişi, Jeostrateji.

Ülkeler Jeostratejiye inanıyor ve ezici şekilde buna göre yönetiliyor. İstisnaları var.

Mesela ülkenin Suriye ve Mısır a bakışı Jeostratejik değil ,akıl dışı hayallere göre. Ve bu durum Türkiye ye çok ağır zarar verdi, veriyor.

Mesela Rusya nın 1917-1990 yönetimi hayallere göreydi. Ancak 1990 da, hayalleri bırakıp, Jeostratejiye geçti.

Mesela ABD hep Jeostratejik bakar. Mesela Suudi Arabistan, Amerikalıların hangi hayalinde seveceği bir ülke.İşi olmaz. Ancak Jeostrateji, Suudi Arabistan la ittifakı kurdurtuyor.Hayallere yer yok.

Bizimkiler İran a "Pers Milliyetçisi bunlar" demişti. Ancak şimdi müttefik oldular yani jeostratejik emri keşfedip ona uyuyorlar.

Bu Armageddon olayının hiçbi önemi yok. Dinsel ögeler, Jeostratejik emirlere uyduğu anda, bu ögelerden, o emre uyan herhangi birisi seçilir ve topluma sunulur. Bizi ancak savaş kurtarır diye düşünen ABD li grup, bunu destekleyecek bir dini öge olarak Armageddon u kullanıyor.Yarın başka bir Jeostratejik çözüm keşfedildiğinde, farklı bir öge yerleştirirler, ne bileyim İsa Barışçıydı filan.

Alaskar6898 #749 Posted 16 July 2019 - 06:21 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
Rusların savunmak için endişelenmesine lüzum yokki? Her neyse bende sayın kılıça katılıyorum Doğu Akdeniz için olmasada Suriye ve bir takım konular için Rusya ile müttefikliğin zorunluluğuna. 

kilic222 #750 Posted 16 July 2019 - 06:36 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

View PostAlaskar6898, on 16 July 2019 - 08:21 PM, said:

Rusların savunmak için endişelenmesine lüzum yokki? .......

Aslında biraz var.

Hemde Barbarossa Harekatı gibi beklenmedik ani bir baskınla Rusya ya bi anda saldırabilir, mesela biz burda yazarken şu anda bile. 2 hafta önce Dünya noluyoruz dedi zaten ki olay anlaşılmış değil.Bişey olduysa belki 50 sene sonra öğrenicek insanlık.

bardkor 2 sene sonra dünya savaşı diyor. E niye bekliyoki ABD.

Çünkü zaman, çok hızlı şekilde Rus-Çin ordusu lehine işliyor. Çin-Rus füze teknolojisi, ciddi fark yaratıyor. ABD nin hazırlık yapması mantıksız, çünkü zamanı lehine kullanan Çin-Rus Ordusu.

Güvendiğim okuduklarıma göre savaş çıkmayacak ama, bu risk var tabi. Dünyanın yörüngesi kayıyor sonuçta.Birileri delirebilir.

Alaskar6898 #751 Posted 16 July 2019 - 07:06 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 16 July 2019 - 06:36 PM, said:

Aslında biraz var.

Hemde Barbarossa Harekatı gibi beklenmedik ani bir baskınla Rusya ya bi anda saldırabilir, mesela biz burda yazarken şu anda bile. 2 hafta önce Dünya noluyoruz dedi zaten ki olay anlaşılmış değil.Bişey olduysa belki 50 sene sonra öğrenicek insanlık.

bardkor 2 sene sonra dünya savaşı diyor. E niye bekliyoki ABD.

Çünkü zaman, çok hızlı şekilde Rus-Çin ordusu lehine işliyor. Çin-Rus füze teknolojisi, ciddi fark yaratıyor. ABD nin hazırlık yapması mantıksız, çünkü zamanı lehine kullanan Çin-Rus Ordusu.

Güvendiğim okuduklarıma göre savaş çıkmayacak ama, bu risk var tabi. Dünyanın yörüngesi kayıyor sonuçta.Birileri delirebilir.

Zaten savaşın çıkmama olasılığı daha fazla her zaman için. Soğuk Savaş döneminde ne krizler oldu savaş çıkmadı. Doğu Akdeniz sıcak temas için elverişli baya ama ben çok radikal bir adım gelmediği sürece sorun olacağını sanmıyorum. Birde Kuzey Buz Denizi var. 

bardkor #752 Posted 16 July 2019 - 07:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

bakın arkadaşlar 2 hafta önce 3. dünya savaşı çıkıyordu hem de rusyaya danışmadan karar verildi. ben yine de 2 yıl sonra degil içerisinde diyorum.

biz ne yazarsak yazalım BATIyı kim begenmezse begenmesin bir karar alınır ve uygulanır savaş başlar. Akdenizde zaten adım atacak yer kalmamış.

@Alaskar soguk savaş soguk savaştır. zaten konvansiyonel savaş bitmiş ve sonrası soguk savaşa geçilmiş.

şimdiki şartlar bir soguk savaşın degil yine bir konvansiyonel savaşın oldugu şartlardır.

ABD kafasına estigi gibi hareket etmez çünkü misyonlar zamanlamalara göre yapılır.

Armageddon 2011de çıkamaz.
Zaten Armageddon 2018 İTİBAREN çıkarılması gerekiyor.
Eger 2017de çıkarırsan kurallara uymazsın yani Dinin geregini yerine getirmezsin.
Kitaba göre 2018 itibarendir bu.

Aynı Büyük Israil projesi oldugu gibi.

Size göre gücü kalmadı. Ben diyorum ki bunun zamanlaması vardır.
Kudüs Başkent olmadan Mescidi Aksayı yıkıp Süleyman tapınagını yapamazsın.
Kitaba ayrkıı hareket etmiş olursun yani İnanca.

Şimdi bakalım ne yapıldı ?
-Kudüs İsrailin Baskenti ilan edildi
-Golan Tepeleri İsrailin ilan edildi
-şimdi Mescidi Aksa yıkılabilir ve Suleyman Tapınagı yapabilirsin.

Edited by bardkor, 16 July 2019 - 07:23 PM.

kilic222 #753 Posted 16 July 2019 - 07:55 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

View PostAlaskar6898, on 16 July 2019 - 09:06 PM, said:

.Soğuk Savaş döneminde.........

Soğuk savaş dönemi farklıydı  biliyosun.

ABD Ekonomisi dünyada patron, askeri alandada nükleer hariç tek hegamondu aslında. Rusya direniyordu sadece diyelim.

Şimdiyse ekonomik olarak eşitler, ve askeri alanada süratle yansıyor haliyle.

Soğuk savaş döneminde olmayan bu ekonomik güç dengesi, haliyle yeni bir dünya dengelenmesini dayatıyor. ABD ve ona itaat ederek sömürüden pay alan Avrupa nın payını azaltıp Asya nınkini yükseltecek yeni bir bölüşüm sistemi.

19:02 Added after 6 minutes

View Postkilic222, on 16 July 2019 - 09:55 PM, said:

.....

Şimdiyse ekonomik olarak eşitler..

........

Eşit derken Çin-Asya yı kastettim.

Edited by kilic222, 16 July 2019 - 07:56 PM.

Alaskar6898 #754 Posted 16 July 2019 - 08:30 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
Kast ettiğim şey soğuk savaş döneminde çok daha sert olaylar olmuşken kimse çatışmayı göze alması.Bugün çok kutuplu bir dünyada kim nasıl çatışsın? 

kilic222 #755 Posted 16 July 2019 - 09:19 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

Sencer İmer-Anka Enstitüsü

--- Stavridis, sanırım ABD-Avrupa kuvvetler komutanıydı, deniz K.K. olabilirdi, Yunan asıllı olduğu için olmadı. Emekli olup, Deniz Akademisi hocası oldu. Bir kitap yazdı. Kitapta, ABD 6. filosunun, ani bir baskınla Türk Deniz Kuvvetlerini imha senaryosunu yazdı. Bu senaryo ABD ordusu tarafından simule edildi. Mavi Vatan-Deniz Kurdu tatbikatları bunun üzerine yapıldı.

--- Alman genelkurmayı, F35 lerin hedeflenenin %25 kapasitesi ile çalıştığını, Almanya nın projeden çıkarak, F16 ve Tornado larla devam etmesi gerektiğine dair rapor hazırladı. ABD Genelkurmayındanda bu yönde rapor çıktı. Bu, ABD için skandaldır. İran, ABD nin en üst teknoloji İHA sını 20km irtifada , S300 lerin biraz gelişmiş modeliyle vurdu. ABD silah teknolojisinin ne durumda olduğunu görmek için skandal durumlar bunlar. Trump, bunlar üzerine geri adım attı.

--- 10 yıl önce Annan Planı kabul olunca,Kıbrıs ı kaybedecektik. Türkiye kabul etmişti Rumlar etmedi.Bunun nedeni Rusya dır. Türkiye nin Akdeniz i kaybetmesini istemeyen Rusya, Akel e etki ederek, Rumların planı kabul etmesini engelledi. Türkiye yi kurtardı.

Sencer İmer

bardkor #756 Posted 16 July 2019 - 11:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

ABD: Askerlerimiz Suriyede kalıyor : Rus Sputnik

https://tr.sputniknews.com/abd/201907171039684944-abd-savunma-bakani-adayi-esper-askerlerimiz-suriyede-kalacak/?utm_source=https://t.co/fNx5Hhm2iL&utm_medium=short_url&utm_content=7pHZ&utm_campaign=URL_shortening

bardkor #757 Posted 16 July 2019 - 11:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

Iran ABD İHAsını düşürdü de iyi de düşürülmesine izin verildi belki.
ABD buna dayanarak siber saldırı düzenledi.

F35 Almanlar almayabilir. Almanlar başka uçaklara yönelebilir. kendileri bilir.
Aynı Almanlar ABD agzıyla Brükselde Türkiyeye yaptırımları onaylayan Komisyonda görev aldılar.
Almanlar Rumları tutuyoruz dediler.

Ipek yolu nerede ? Almanya Rusya birlikteligi nerede ? Almanya -ABD kavgası nerede ?

Ipek Yolu ve Asya hikayesi konu Türkler olunca çöp olur Ipek yolu falan kalmaz rafa kaldırırlar

bunu diyorum işte. Akdenizde ABD ve AB buna Almanlar dahil düşmanlar ve saldıracaklar da.

Bir Almanya vardı o da gitti.

F35leri kötüleyenler boşuna kötülüyorlar.
Kötüleyenler daha iyi bir uçaga sahip degiller.

Hem ABDnin F22si var. bunu da kötülesinler de göreyim.

B2 var dünyanın en pahalı görünmez uçagı. bu uçagın görev aldıgı heryer garanti isgal edilir.
şimdi dikkat edin bu uçak suriyeye ugramadı....

çünkü zamanı gelmemişti.
her halükarda ABD üstün. ne Çin ne Rusya havada baş edemez.

kilic222 #758 Posted 17 July 2019 - 12:01 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

View Postbardkor, on 17 July 2019 - 01:40 AM, said:

Iran ABD İHAsını düşürdü de iyi de düşürülmesine izin verildi belki...............

Amerika ya iki laf edemiyoruz ya, hemen kızıyosun :)

Tamam Trump kendi ateş edip düşürdü, kendi uçağını. Öyle diyosan öyle olsun :)

kilic222 #759 Posted 17 July 2019 - 12:18 PM

Colonel

• Player
  • 43491 battles
  • 3,714

Bu demokrasi,seçim, halkın yönetimi seçmesi gibi kavramlar var ya, yakında bunlar ortadan kalkabilirmi acaba.

Mesela ABD de halka yönetimi seçtiriyorlar ancak, 2 seçenek var önlerinde sadece. Bu 2 seçenekte tanıtılıyor halka sadece. Bunlarda ABD derin devletinin kontrolü altında oluyor filan. Bu konu çok karışık.

İtalya da 5-6 sene önce olmuştu, şu andada Avusturya da yönetim sanırım bürokrasi tarafından yürütülüyor. Bunu incelemek lazım.

11:23 Added after 4 minutes

Avusturya da hükümet düştü mesela. Skandallar oluyor, yolsuzluk bilmemne illa oluyor, devriliyorlar. Şimdi Anayasa Mahkemesi başkanı başbakan olmuş. Seçilmiş kişi değil. Seçime bu götürecek.

Aslında bence böyle kalabilir. Ülkede, başbakanın adını bilen kişi az. Gayette düzgün gidiyor ülke, çalkantılar azaldı.

tarikataka #760 Posted 17 July 2019 - 12:23 PM

Major General

• Player
  • 40389 battles
  • 5,560
  • [CURE] CURE

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 07:31 AM, said:

Amerika ya iki laf edemiyoruz ya, hemen kızıyosun :)

Tamam Trump kendi ateş edip düşürdü, kendi uçağını. Öyle diyosan öyle olsun :)

önceki iran konularında bu geçmişti hatta üzerine konuşmuştuk sende eski konuları mı unutmaya başladın :) 

iki ihtimal vardı ya sınırı açıp kendi ihasını vurdutmaya çalıştılar yada ihalarını iranın vuramayacağını düşündüler 

ingilizlerin iran gemilerini ele geçirerek iranın atak yapmasını bekliyorlar hepsi birlikte olup bir zemin hazırlıyorlar demiştik 

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users