Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
863 replies to this topic

kilic222 #761 Posted 17 July 2019 - 01:31 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Posttarikataka, on 17 July 2019 - 02:23 PM, said:

önceki iran konularında bu geçmişti hatta üzerine konuşmuştuk sende eski konuları mı unutmaya başladın :) 

iki ihtimal vardı ya sınırı açıp kendi ihasını vurdutmaya çalıştılar yada ihalarını iranın vuramayacağını düşündüler 

ingilizlerin iran gemilerini ele geçirerek iranın atak yapmasını bekliyorlar hepsi birlikte olup bir zemin hazırlıyorlar demiştik 

Konuda geçiyosa,

bardkor Türkiye ye 200 füze verileceği üzerine biçok şey yazmıştı. 200+1. uçak vurmaya devam eder filan.

Oysa bakıyoruz şimdi, 120 tane füze gelcekmiş, diğerlerini biz üreticekmişiz.

E bardkor haftalardır 200 füze gelicek başkası olmıcak diyodu. Gerçek bambaşkaymış. Biz üretecekmişiz.

12:32 Added after 1 minute
İngiltere Amerika haydut devlet olarak bilinir. Haydutluk hırsızlık sürekli yaparlar. İran ın gemisine el koydular, bu zaten onlardan beklenecek bişey. Çalmak en temel özellikleridir, herkes bilir.

tarikataka #762 Posted 17 July 2019 - 01:38 PM

Major General

• Player
  • 40661 battles
  • 5,582
  • [SIGUN] SIGUN

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 09:01 AM, said:

Konuda geçiyosa,

bardkor Türkiye ye 200 füze verileceği üzerine biçok şey yazmıştı. 200+1. uçak vurmaya devam eder filan.

Oysa bakıyoruz şimdi, 120 tane füze gelcekmiş, diğerlerini biz üreticekmişiz.

E bardkor haftalardır 200 füze gelicek başkası olmıcak diyodu. Gerçek bambaşkaymış. Biz üretecekmişiz.

12:32 Added after 1 minute
İngiltere Amerika haydut devlet olarak bilinir. Haydutluk hırsızlık sürekli yaparlar. İran ın gemisine el koydular, bu zaten onlardan beklenecek bişey. Çalmak en temel özellikleridir, herkes bilir.

ben 192 demiştim bardkor benim dediğime katıldı HSS yetebildiğini vurur kalan uçaklar gene vurmaya devam eder bunu bende demiştim sayı olarak az demiştim. 

esas anlaşma şartı 144+48  olarak 192 füze olarak anlaşıldı 4 bölük 144 füze olarak kullanılmaya devam edilecekti.

ihtiyaç duyulursa fazlası tedarik edilecekti cidden fazlası alınması gündem de değildi şimdi senin dediklerini ilk defa duyuyorum üretim filan. Türkiyenin ilk defa tanışdığı rus HSS için füze üretmesi demek bambaşka dünyalar demek bana nerede gördüğünü okuduğunu gösterirmisin  link filan bekliyorum

12:39 Added after 0 minutes

iranı kışkırtmaya çalışıp av yapıcaklar av :) 

Edited by tarikataka, 17 July 2019 - 01:39 PM.

kilic222 #763 Posted 17 July 2019 - 02:05 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Posttarikataka, on 17 July 2019 - 03:38 PM, said:

...........

iranı kışkırtmaya çalışıp av yapıcaklar av :) 

Anladığım kadarıyla, İran ın, Batılı devletler tarafından mahvedilmesine çok fazla seviniyorsunuz.

Bunun nedeninide çok merak etmekteyim.

tarikataka #764 Posted 17 July 2019 - 02:11 PM

Major General

• Player
  • 40661 battles
  • 5,582
  • [SIGUN] SIGUN

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 09:35 AM, said:

Anladığım kadarıyla, İran ın, Batılı devletler tarafından mahvedilmesine çok fazla seviniyorsunuz.

sebebini akşam uzunca anlatabilirim ama sildiğin yerde ben senden birşey istedim Türkiyenin füze üretmesini nerden duydun gerçeklik payı var mı cidden çok merak ediyorum hiç bir yerde yazmıyor bilgi de geçilmemiş 

kilic222 #765 Posted 17 July 2019 - 02:13 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Posttarikataka, on 17 July 2019 - 04:11 PM, said:

sebebini akşam uzunca anlatabilirim ama sildiğin yerde ben senden birşey istedim Türkiyenin füze üretmesini nerden duydun gerçeklik payı var mı cidden çok merak ediyorum hiç bir yerde yazmıyor bilgi de geçilmemiş 

Özet olarak anlatsanda olur:)

Bilmiyorum dün akşam duydum. Sanırım sencer İmerden birazdan kontrol eder söylerim

Alaskar6898 #766 Posted 17 July 2019 - 02:19 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 02:05 PM, said:

Oysaki Persleri tanımıyorlar. İran'ın devlet aklından bir haberler. 

bardkor #767 Posted 17 July 2019 - 02:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

Türkiyeye gelen Füzeler yetersiz ve bunun artması için herhangi bir çalışma da bulunmuyor.

Turkiyenin bu Füzeleri üretecegini bende ilk defa duyuyorum. Kaynak alabilirmiyim.

Tekrar edeyim. Saldırı esnasında sadece Uçakları hesaplarsak mevcut Füzeler sadece İngiliz Uçaklarına bile YETMEZ.

Diger Devletlerin saldırıları hesapta bile yok.

İngilizler sahaya indiler sonunda ve şunu bilin ki İngilizler en sonda sahaya inerler.

gerek Iran gerekse Türkiye üzerinde baskı kurmaya çalışıyorlarsa Final çok yakındır.

İngiliz Telegraph 'TÜRKİYEYI NATODAN ATMA ZAMANI GELDI'

https://www.telegraph.co.uk/news/2019/07/17/erdogans-gone-far-time-throw-turkey-nato/

Ben yine de Ege ve Akdeniz çarpışması için Türkiyenin illaki atılmaması gerektigine inanıyorum.
Turkiye Natodan atılmadan da taciz ateşiyle saldırı gelebilir ve Rumn+Yunanların yanında yer alırlar.

13:40 Added after 8 minutes

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 01:05 PM, said:

ben Iranin yerle bir edilmesine sevinmem niye sevineyim. yerle bir edilecegini biliyorum sadece.

mesela ABD-AB-İNGİLTERE-İsrail-Arap Koalisyonu Iranı vurur denildiginde insanlar yok yahu orası Iran derler mesela. Ipek Yolu derler vesaire.

ben olabilirligini bildigim için üzerinde duruyorum sadece yoksa Iranın bölünmesi Türkiyenin isine gelmez Türkiye daha kolay bölünür.

5 yıl önce hiçbir Askeri hareketlilik yokken 2019da bu başladı ve artacak da. sonuç Iranın bölünmesidir ve evet bölecekler de.

tarikataka #768 Posted 17 July 2019 - 02:40 PM

Major General

• Player
  • 40661 battles
  • 5,582
  • [SIGUN] SIGUN

ya kılıç bu insandan bilgi alınır mı ahahaha adamdan cahillik fışkırıyor 

öncelikle iran rekabetcimin düşmanı dostumdur düşüncesiyle gittiği sürece ne yaparlarsa yapsınlar irana bu çok karışık konu akşama düzeltirim

ve iranın rejim değişikliğine gitmesini düşünüyorum

abd nin ve AB ülkelerin amacı asya bloğunun tam oluşmadan önemli faktörlerden birini yok etmesi olucak  rusya bile iranı artık ülkeden saymıyor 

bide bunlarla araplar birbirini yiyecek güzel birşey

tam olarak abdye karşı olan anti ülkeyi yok edicekler olay bu :) 

Irak ta 3 şehitimiz varmış konsolosluk çalışanlara suikast düzenlemişler 1994 den sonra ki diplomat şehitleri. operasyonlar tam gaz devam ettiği sürece eylem yapamayan bölücüler asela taktiğine geçtiler son kozlarını oynuyorlar az kaldı. 

Edited by tarikataka, 17 July 2019 - 02:46 PM.

bardkor #769 Posted 17 July 2019 - 02:44 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

AB yaptırımları > Nijeryada Turk gemisine saldırı > Konsolosluk çalışanlarının öldürülmesi > ABD yaptırımları

sırada Akdeniz ve Ege Gemilerimize saldırı var bu da taciz ateşiyle olur

Alaskar6898 #770 Posted 17 July 2019 - 02:58 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 17 July 2019 - 02:40 PM, said:

öncelikle iran rekabetcimin düşmanı dostumdur düşüncesiyle gittiği sürece ne yaparlarsa yapsınlar irana bu çok karışık konu akşama düzeltirim

ve iranın rejim değişikliğine gitmesini düşünüyorum

abd nin ve AB ülkelerin amacı asya bloğunun tam oluşmadan önemli faktörlerden birini yok etmesi olucak  rusya bile iranı artık ülkeden saymıyor 

bide bunlarla araplar birbirini yiyecek güzel birşey

tam olarak abdye karşı olan anti ülkeyi yok edicekler olay bu :) 

Irak ta 3 şehitimiz varmış konsolosluk çalışanlara suikast düzenlemişler 1994 den sonra ki diplomat şehitleri. operasyonlar tam gaz devam ettiği sürece eylem yapamayan bölücüler asela taktiğine geçtiler son kozlarını oynuyorlar az kaldı. 

Asala ile bende bağdaştırdım bayağı. Lakin İran düşerse Türkiye düşer. İran atar gider yapsada eninde sonunda bizden destek isteyecektir. Buna mecburlar. 

kilic222 #771 Posted 17 July 2019 - 03:15 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Posttarikataka, on 17 July 2019 - 04:40 PM, said:

iranın rejim değişikliğine gitmesini düşünüyorum............tam olarak abdye karşı olan anti ülkeyi yok edicekler olay bu :) ......

........

ABD nin İran ı mahvetmesine neden seviniyosun diye sorunca, çünkü yönetim değişmeli ve Anti ABD bir ülke yok olacak, bu yüzden seviniyorum demiş oldun.

O zaman sen, ABD yanlısısın.

ABD nin planı, İran daki rejimin yapısı filan değil, İran daki yönetim biçimi hiç umurunda bile değil. İran-Irak-Suriye-Türkiye den toprak istiyor.

Sanırım sen buna katılmıyorsun, İran a saldırı amacının, o ülkeye demokrasi getirmek olduğunu düşünüyorsun.

Edited by kilic222, 17 July 2019 - 03:15 PM.

kilic222 #772 Posted 17 July 2019 - 04:41 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Postbardkor, on 17 July 2019 - 04:32 PM, said:

Türkiyeye gelen Füzeler yetersiz ve bunun artması için herhangi bir çalışma da bulunmuyor.

Turkiyenin bu Füzeleri üretecegini bende ilk defa duyuyorum. Kaynak alabilirmiyim.

...............

Kaynak kılıç :) hehe

Bulamadım. Dün bi yerde duymuştum. Yakın dönemde anlaşılır.

Alaskar6898 #773 Posted 17 July 2019 - 04:42 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 04:41 PM, said:

Dediğin durum ilerki dönem için olabilir. İşbirliği kapsamı açıklandıysa ordan bakabilirsin.

kilic222 #774 Posted 17 July 2019 - 05:02 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Posttarikataka, on 17 July 2019 - 04:40 PM, said:

..........

Sencer İmer dediğin adam,

-- 1970 lerde Ecevit ve bakanlarla kritik görüşmeler yapan (Rusya ile ilişkiler). Yıllar geçtikçe bu bilgileri bazen açıklayan.

--1980 lerde Özal tarafından ANAP kuruculuğu teklif edilen

--83 te, BM uzmanı olarak Türkiye demir çelik işletmelerinin başına getirilen ve Çiller dönemine kadar devam eden

-- 15 temmuz dan 1 gün önce Rus Devleti tnin gönderdiği Alexander Dugin tarafından çağrılarak, Rixos otelde 1 saat görüşülen ve Türkiye de İç Savaş çıkacak diye uyarılan kişidir.1 gün sonra olanları biliyosunuz.

50 yıldır Devletin üst kurumlarında olan,Rusya nın en kritik konuda muhatap aldığı, en kritik bilgiyi paylaştığı insanlara cahil demek ne demek yani.

Edited by kilic222, 17 July 2019 - 06:01 PM.

CamokaTechnics #775 Posted 17 July 2019 - 05:43 PM

General

• Player
  • 57366 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 04:05 PM, said:

Sevinmek yanlış tarafta olunduğunu gösterir.

İran yüzyıllardır var olmuş ve bölgesinde bir politika izlemiş köklü bir devlettir.

İran bizim karşımızda dahi olsa yerinin korunması gereken ve ileride bize istemese de faydası dokunacak bir devlettir.

tarikataka #776 Posted 17 July 2019 - 06:26 PM

Major General

• Player
  • 40661 battles
  • 5,582
  • [SIGUN] SIGUN

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 10:45 AM, said:

ABD nin İran ı mahvetmesine neden seviniyosun diye sorunca, çünkü yönetim değişmeli ve Anti ABD bir ülke yok olacak, bu yüzden seviniyorum demiş oldun.

O zaman sen, ABD yanlısısın.

ABD nin planı, İran daki rejimin yapısı filan değil, İran daki yönetim biçimi hiç umurunda bile değil. İran-Irak-Suriye-Türkiye den toprak istiyor.

Sanırım sen buna katılmıyorsun, İran a saldırı amacının, o ülkeye demokrasi getirmek olduğunu düşünüyorsun.

yani ben düşüncemi belirtiyorum asya bloğun oluşmasına karşı ilk başta sonra dediğim maddeler

benim dış politika fazla anlamışlığım yok ilgilendiğim alan belli zaten sadece fikir sundum  iran rejimi değişmeli ne olursa olsun 

yoksa beğenmedin mi ? o kadar yazdım burada hiç abd taraflısı olduğumu anlayabildin mi  ?

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 12:11 PM, said:

duymuş olabilirsin ama yakın zamanda bile Türkiyenin kendi yapması imkansız şuan ortak üretim çalışma deniliyor ama onlar için bile somut adım yok Rusyada belli kesim ortak üretime evet derken bir kesim asla olmaz diyor bir kesimde biz bayağı kullanıcaz ondan sonra vericez diyor kesim dediklerim de askeri ve parlamentoları umarım yakın zamanda öyle çalışmalar olur.

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 12:32 PM, said:

Sencer İmer dediğin adam,

-- 1970 lerde Ecevit ve bakanlarla kritik görüşmeler yapan (Rusya ile ilişkiler). Yıllar geçtikçe bu bilgileri bazen açıklayan.

--1980 lerde Özal tarafından ANAP kuruculuğu teklif edilen

--83 te, BM uzmanı olarak Türkiye demir çelik işletmelerinin başına getirilen ve Çiller dönemine kadar devam eden

-- 15 temmuz dan 1 gün önce Rus Devleti tnin gönderdiği Alexander Dugin tarafından çağrılarak, Rixos otelde 1 saat görüşülen ve Türkiye de İç Savaş çıkacak diye uyarılan kişidir.1 gün sonra olanları biliyosunuz.

50 yıldır Devletin üst kurumlarında olan,Rusya nın en kritik konuda muhatap aldığı, en kritik bilgiyi paylaştığı insanlara cahil demek ne demek yani.

noldu zoruna mı gitti bunları yapıyor olması adamı ilah mı yapalım ? 

adamın yaptığı çoğu şey halkı gaza getirme hükümeti savunma adam bildiğin zırva

en son neler demişti ?

muhalefet istanbul büyükşehiri alırsa ülke işgale uğrarmış

muhalefet abd ağzıyla konuşuyormuş

ekonominin kötü olması hükümetle hiç alaksı yokmuş

f35 ler çok kötü uçakmış s400 ler alınmasında fayda varmış da 

son olarak s400 füzesini Türkiye yapıcakmış buahaha 

kilic222 #777 Posted 17 July 2019 - 06:41 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Posttarikataka, on 17 July 2019 - 08:26 PM, said:

adamın yaptığı çoğu şey halkı gaza getirme hükümeti savunma

................

son olarak s400 füzesini Türkiye yapıcakmış buahaha 

Yok. Tekrar izledim öyle dememiş. Bundan sonraki adım füzeleri kendimizin yapma yoluna girmek demiş. Yanlış alarm yapmışım :)

https://www.youtube....h?v=3y1zq3TLGFo

3 gün önceki konuşması. İnançlar,cemaatlerle ilgili uzun konuşması ve yönetimin bu yaptıklarının, ülke için en ciddi sorun olduğunu söylemeler. Hiçte desteklediği yok yönetimi yani.

Tek farkı şu. ABD nin Türkiye den toprak ve deniz talep ettiğini biliyor. Bu yüzden ABD hedeflerinin karşısında olan biri. Bu yönde atılan adımları destekliyor sadece. hepsi bu. Neyse, uzatmaya gerek yok.

Edited by kilic222, 17 July 2019 - 06:59 PM.

bardkor #778 Posted 17 July 2019 - 07:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

İngiltere'nin yıllardır Turkiyenin yanında oldugu ve ABD'ye cephe aldıgını düşünen milyonlarca insan vardı :))))))

hatta İngilterenin Turkiyeyi AB konusunda desteklemesi bile bunu SÖZDE destekliyordu.

Ben baştan dedim bu 100 yıllık bir hesaplaşma ve 100 yıl önce başaramadıklarını başarmak için geri gelecekler.

İngilterenin sahaya inmesiyle Iran ve Turkiyeyi cephe almasıyla bu netlik kazanmış olup daha ileriye gidecekleri günler çok yakın.

En son İngiltere Elçisinin Trumpa beceriksiz dedigi yazışmalar ortaya çıktığı için elçi istifa etmişti.

İstifa ettirildi çünkü bu yazışmanın açıga çıkması ilişkilere zarar veriyordu yani eger gizli kalmış ve dünya görmemiş olsaydı sorun yoktu.
Önemli olan dünyanın görmemesi. Ben ortağıma salak derim ama bu odada kalır. işimize devam ederiz. Mahalle görürse olmaz. Ebedi bir evlilik var ABD ile İngiltere arasında.

Neden Elci Londraya "Trump Beceriksiz" dedi çünkü Trump İran ve Turkiye konusunda yavaş hareket ediyordu. Bu yavaş hareketlere daha fazla tahammül edemeyen İngiltere sahaya inmeye karar verdi ve İran tankerine el koydu ve şimdi Turkiye ile uğraşmaya başladı.

kilic222 #779 Posted 17 July 2019 - 07:19 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Postbardkor, on 17 July 2019 - 09:14 PM, said:

........ Ebedi bir evlilik var ABD ile İngiltere arasında.

.......

Ya, Amerika , İngiltere nin sömürge uydu devletiydi.Kanını emiyodu Amerika nın, haraca bağlamıştı. Evlilik şimdi var. Bunlar birbirine herşeyi yapar, merak etme :)

Alaskar6898 #780 Posted 17 July 2019 - 07:24 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
İngiltere'nin ne olduğunu göreceğiz. Birinci Dünya Savaşı'ndan neden zayıflayarak çıktığını iyi okuyamıyorsunuz. İngilizler yanlış ata oynamaz. Ve yanlış at burda Rum kesimi. 

View Postkilic222, on 17 July 2019 - 07:19 PM, said:

Ya, Amerika , İngiltere nin sömürge uydu devletiydi.Kanını emiyodu Amerika nın, haraca bağlamıştı. Evlilik şimdi var. Bunlar birbirine herşeyi yapar, merak etme :)

İngiltere'nin nüfuzu halen yerinde. Ama Irak savaşında Amerikalılara nasıl kızdıklarını unutmamak lazım. 

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users