Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
863 replies to this topic

kilic222 #801 Posted 18 July 2019 - 08:19 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

View Postbardkor, on 18 July 2019 - 10:09 PM, said:

........Amerikalılar Havada insansız Jetleri uçurtacak.

......

Hep gelecekte şunlar olcak bunlar olcak anlatıyosunda, Dediklerinin hiçbiri çıkmıyo gibi gözüküyo.

19 Mayıs geçeli çok oldu. 19 Mayıs sürecinde olan tek bildiğim Sertap Erener grip olmuştu, başkada bişey hatırlamıyorum.

İnsansız uçakları ne zaman yapıcak 20 sene sonramı. Hani Amerika çökücek diyodun, İngiltere yi alıcaktık biz.

ben hiçbişey anlamıyorum ama sen anlat.

:)

Tahminim şu. Amerika bikaç hafta sonra, ya lütfen F35 alın alın barışalım dicek. Bizimkilerde yürü lem dicek gibi geliyo bana:)

Alaskar6898 #802 Posted 18 July 2019 - 08:23 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postbardkor, on 18 July 2019 - 08:09 PM, said:

ya kilic cok kolay kanıyorsun trump'a. bir bekle. Daha dün Trump'a ragmen Pentagon Turkiyeyi Prorgamdan atti ve Pilotlari kovdu üstüne Turkiyenin parasinin da üzerine yatti.

Evet Sputnik resmen Rusyanin A HABERI oldu.

5. Nesil Su-57 motorunu stabil hale getirip üretime koyamayınca Su35 pazarlamaya başlamışlar. hayretle izliyorum.

30 kez su35 şöyle böyle hatta 1 su-35 5 F35'e bedel gibi gerçek dışı dedikodularla kafalamaya ve satış yapmaya çalışıyorlar.

gerçekten komik. insanda biraz profesyonellik olur.

aslında Türkiye şunu demesi lazım. ya tamam alalım da biz Ferrariden inip Volkswagene binmek istemiyoruz. Verin su-57 anlaşalım.

Aaaaaa ! o da ne su-57 hazır degil mi ? ozaman yapacak birşey yok bir alt seviye olan uçakları almıyoruz. :))))))

ABD insansız Savas Jetini testlere aldı Ruslar daha 5. Nesili üretime alacak da...Ruslar motorunu halledip seri üretime aldıklarında Amerikalılar Havada insansız Jetleri uçurtacak.

Dunyada birtek ABDde geliştiriliyor. Ne Çin ne Rusya zaten Çinliler de Rusların agzına bakıyor.

Eurofighter gibi uçaklara yönelebiliriz illa dışarıdan alacaksak. Yoksa TFX veya Almanya-Fransa ile ortak uçak geliştirebiliriz. 
19:27 Added after 4 minutes

View Postkilic222, on 18 July 2019 - 08:19 PM, said:

Hep gelecekte şunlar olcak bunlar olcak anlatıyosunda, Dediklerinin hiçbiri çıkmıyo gibi gözüküyo.

19 Mayıs geçeli çok oldu. 19 Mayıs sürecinde olan tek bildiğim Sertap Erener grip olmuştu, başkada bişey hatırlamıyorum.

İnsansız uçakları ne zaman yapıcak 20 sene sonramı. Hani Amerika çökücek diyodun, İngiltere yi alıcaktık biz.

Tahminim şu. Amerika bikaç hafta sonra, ya lütfen F35 alın alın barışalım dicek. Bizimkilerde yürü lem dicek gibi geliyo bana:)

:D

bardkor #803 Posted 18 July 2019 - 08:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

View Postkilic222, on 18 July 2019 - 07:19 PM, said:

kilic Trump yaptirim yapmiyorum henuz aciklamasini kalkiyorsun ABDnin cöküsüne bagliyorsun. ABD iran IHA düsürdük diye aciklama yapmis simdi. ne oldu simdi ABD tekrar mi gücleniyor. :)

ha ben Ruslarin çok fazla palazlandıgını gördügüm için ve bu uçak meselesinden Rusların sanki çok ileri olduklarını zannedildigi için bunu yazdım ve kimin açık ara farkla önde oldugunu göstermek istedim yoksa bu yeni birsey degil ki.

Bunu önceden de hiç yazmadım buraya. Evet ABD insansız Jetleri testlere bile aldı. Rusyayı ezmek gibi olmasın ama öyle ve bunu 3 yıl önce 5. nesillerle eşzamanlı geliştirmeye başladılar.

ama konumuz zaten insansız Jet olamaz çünkü Rusya daha 5. nesil üretemiyor. :)

Biz F35 S400 su-57 devam edelim. :)

ABD insansız Jetleri test ediyor diye çökemez mi.
Bak en azından kimsenin ulaşamadıgı bir silah gücünün seviyesinde çöküyor Osmanlı gibi bilmem kaçyüzyıl geride kalmış av tüfeği ile çökmüyor en azından. ABD çökerken bile ne Çin ne Rusya onun seviyesinde olmayacak.

19 Mayis sureci degil. 19 süreci basladi evet ve 2023te cumhuryetin tekrar ilanina kadar devam eder.

19:43 Added after 4 minutes
Turk Medyasi yanlis ceviriyor bikere. Trump bakmiyoruz dememis. yaptirimlari ILAN ETMEDIK demis ! Turk medyasi ingilizce dersi alsin.

Edited by bardkor, 18 July 2019 - 08:40 PM.

kilic222 #804 Posted 18 July 2019 - 09:04 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

sayın bardkor,

bırak şimdi SU ları.

19 mayıs ta ne oldu. Geçen sene 19 Mayıs 2019 anlattın hep. 19 Mayıs ta bişey olmadı, sonrada 2019-2029 diyosun, sanki 10 sene ileri attın gibi gözüküyo. Yada ben hiçbişey anlamıyorum.

Sonra ABD çökücek ,İngiltere yi alıcaz deyip dururken, şimdide 20-30 sene sonra ABD insansız uçak üreticek diyosun.

Çöküyomu çıkıyomu.

Anlattıkların olmuyo.

Nasıl olur ben anlatıcam aslında bişilerde, 19 Mayıs ta Sertap ın gribinden başka noldu

20:08 Added after 3 minutes

Şimdi gördüm, 19 Mayıs ta süreç başladı demişsin. 2023 4 sene sonraya çekmişsin.

Eyvallah , geçen sene böyle anlatmıyodun , 19 Mayıs büyük gündü. Neyse, ben bunlardan bişey anlamıyorum.

20:11 Added after 6 minutes

Amerikadan bi cacık olmaz. Sorun sadece ve sadece Türkiye yönetiminde yapılan akıl almaz işler.

Bunun başındada Suriye ile işbirliği yapmamak var. Yaşadığımız şeylerin %90ını bundan yaşıyoruz, yoksa ABD giremezdi buraya böyle.

Ve bu iş böyle devam ederse, ABD filan çıkartılamaz ve her geçen gün daha kötü.

bardkor #805 Posted 18 July 2019 - 09:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

View Postkilic222, on 18 July 2019 - 08:04 PM, said:

sayın bardkor,

bırak şimdi SU ları.

19 mayıs ta ne oldu. Geçen sene 19 Mayıs 2019 anlattın hep. 19 Mayıs ta bişey olmadı, sonrada 2019-2029 diyosun, sanki 10 sene ileri attın gibi gözüküyo. Yada ben hiçbişey anlamıyorum.

Sonra ABD çökücek ,İngiltere yi alıcaz deyip dururken, şimdide 20-30 sene sonra ABD insansız uçak üreticek diyosun.

Çöküyomu çıkıyomu.

Anlattıkların olmuyo.

Nasıl olur ben anlatıcam aslında bişilerde, 19 Mayıs ta Sertap ın gribinden başka noldu

20:08 Added after 3 minutes

Şimdi gördüm, 19 Mayıs ta süreç başladı demişsin. 2023 4 sene sonraya çekmişsin.

Eyvallah , geçen sene böyle anlatmıyodun , 19 Mayıs büyük gündü. Neyse, ben bunlardan bişey anlamıyorum.

19 süreci 2019da basladi. 2019-2023 29 Ekim Finaldir. sonra Taaruz baslar 2027 Ingiltere bu döneme denk gelir. herhangi bir kayma yok :)

günü geldiginde sizin de basvuracaginiz yer olacak olan toplanma yerlerinden bahsetmistim. izmir istanbul gibi basta olmak uzere ankara ve diger illerde devam ediyor. tüm ülkenin buraya toplanmasina az kaldi.

ATABEY TÜRK OCAKLARI yurt genelinde aciliyor hatta yarin  Ankara il beyliğinin açılışı var. :)

http://www.atabeyturkocaklari.com/?Syf=18&Hbr=1092867&/19-Temmuz-Saat-18:00-itibari-ile-Genel-Ba%C5%9Fkan-H%C3%BCseyin-Hakk%C4%B1-Kahvecinin-kat%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1yla-Ankara-%C4%B0l-Beyli%C4%9Fi-Tan%C4%B1%C5%9Fma-ve-%C4%B0mza-g%C3%BCn%C3%BC-etkinli%C4%9Fi-ger%C3%A7ekle%C5%9Ftirilecektir.-T%C3%BCm-halk

güncel olarak bunun yanisira gecen gün Atabey Gemlik'e davet edildi konferans icin. Prof. Dr. Yusuf Halacoglunu da davet etmislerdi. izleyebilirsiniz.

Alaskar6898 #806 Posted 18 July 2019 - 10:04 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postbardkor, on 18 July 2019 - 09:32 PM, said:

19 süreci 2019da basladi. 2019-2023 29 Ekim Finaldir. sonra Taaruz baslar 2027 Ingiltere bu döneme denk gelir. herhangi bir kayma yok :)

günü geldiginde sizin de basvuracaginiz yer olacak olan toplanma yerlerinden bahsetmistim. izmir istanbul gibi basta olmak uzere ankara ve diger illerde devam ediyor. tüm ülkenin buraya toplanmasina az kaldi.

ATABEY TÜRK OCAKLARI yurt genelinde aciliyor hatta yarin  Ankara il beyliğinin açılışı var. :)

http://www.atabeyturkocaklari.com/?Syf=18&Hbr=1092867&/19-Temmuz-Saat-18:00-itibari-ile-Genel-Ba%C5%9Fkan-H%C3%BCseyin-Hakk%C4%B1-Kahvecinin-kat%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1yla-Ankara-%C4%B0l-Beyli%C4%9Fi-Tan%C4%B1%C5%9Fma-ve-%C4%B0mza-g%C3%BCn%C3%BC-etkinli%C4%9Fi-ger%C3%A7ekle%C5%9Ftirilecektir.-T%C3%BCm-halk

güncel olarak bunun yanisira gecen gün Atabey Gemlik'e davet edildi konferans icin. Prof. Dr. Yusuf Halacoglunu da davet etmislerdi. izleyebilirsiniz.

world conquest mi yapıyoruz sonra? 

bardkor #807 Posted 18 July 2019 - 10:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

@Alaskar evet Türk Cumhuriyeti'nin nasil yapacagini dunya sahit olacak tabi herkes görmeyecek :)

Ben Atatürkten sonra inisiye edilmis ve Tug verilmis olan kisiyi yazmistim. 19 ile kodlanan Huseyin Hakki Kahveci. ona bir unvan verdiler. Atabey. neyse bunlara cok az kaldi sizler de hissedeceksiniz.

Amerikaya gelirsek. Turkiyenin mevcut yönetimi hatta tum siyasi yapilarin nasil tasfiye edilecegini 2020-2021de görecegiz. ikinci 19 sureci baslamistir. tabi tasfiye olurken etrafa zarar vererek gidecekler ama bu millet bu bedeli ödemek zorunda cunku her secim bir fatura ortaya cikartir. bu ister genel harp olsun ister baska birsey. suclu yetkiyi verendir ve destekleyendir.

Amerika öyle veya böyle yenilecek ama bu carpisarak olacak. F35leri madem vermiyorlar paranin uzerine de yattilar o halde ABDnin Turkiyede 50 tane nukleer bombasi var. okadar ABD üssü var. Israili koruyan Radari var. iptal etsinler. niye boeing ucaklarini aliyorlar hemde 100 adet. hicbirini bu siyasiler kaldirmayacak iptal etmeyecek  ta ki 2021 yilina kadar.

CamokaTechnics #808 Posted 19 July 2019 - 07:33 AM

General

• Player
  • 57366 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK
Olum biriniz amarikancı biriniz çin~rusyacı, bir türlü kendinize gelemediniz. Ha illaki dışardan olsun diyorsanız en sağlam yabancı japonyadır.

Kendinize dönmenizi rica ediyorum.

Alaskar6898 #809 Posted 19 July 2019 - 09:14 AM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View PostCamokaTechnics, on 19 July 2019 - 07:33 AM, said:

Olum biriniz amarikancı biriniz çin~rusyacı, bir türlü kendinize gelemediniz. Ha illaki dışardan olsun diyorsanız en sağlam yabancı japonyadır.

Şu ülkede bir Japon hayranlığını çözemedim. Psikopat bir toplumla işimiz olmamalı. İkinci Dünya Savaşı'nda Almanlardan daha çok tepki görmeliydi, üzeri örtüldü. 

bardkor #810 Posted 19 July 2019 - 10:17 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

View PostCamokaTechnics, on 19 July 2019 - 06:33 AM, said:

Japonlar ikinci dünya savasında Çinlileri diri diri kesiyordu. Ha bana uyar Çinlilerin kesilmesi ama hani en saglam dedigin için yazdım. Japonlar dünyaya hükmetse sen de düşman isenacımazlar kese kese ilerlerler.

Yunanistan Savaş Pozisyonuna geçti. Ege cephesi.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yunanistan-egede-savas-pozisyonuna-gecti-52642yy.htm

09:22 Added after 4 minutes

Ingilizler gücsüz, birsey yapmiyorlar, cok sessizler vesaire...Devlete ulaşan raporlardan.

tarikataka #811 Posted 19 July 2019 - 12:05 PM

Major General

• Player
  • 40661 battles
  • 5,582
  • [SIGUN] SIGUN

haber siteleri Türkiye gaz için Rusya ile Çin görüştüğünü açıklamış ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ? 

Doğu Akdeniz'deki arama çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çin ve Rusya gibi ülkelerle işbirliği olasılığı hakkında, "Türkiye Petrolleri bazı şirketlerle görüşme yapıyor" dedi.

Alaskar6898 #812 Posted 19 July 2019 - 12:41 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 19 July 2019 - 12:05 PM, said:

haber siteleri Türkiye gaz için Rusya ile Çin görüştüğünü açıklamış ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ? 

Doğu Akdeniz'deki arama çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çin ve Rusya gibi ülkelerle işbirliği olasılığı hakkında, "Türkiye Petrolleri bazı şirketlerle görüşme yapıyor" dedi.

Doğru olanı yapıyorlar gibi. İçerik önemli, taviz verilecek mi? (verilecek net şekilde bu durumda) verilecekse ne şekilde incelenmeli. Fıratın Doğusu için pazarlık var mı? merak edilenler bunlar. 

kilic222 #813 Posted 19 July 2019 - 04:13 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

Selam millet. Gene akşam oldu, hafta sonu tatil. Gerçi yarın nöbet var :)

bardkor #814 Posted 19 July 2019 - 06:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

ne diyorum ! Çin ve Rusya baskıcıdır medyadaki baskıdan tut bürokrasiye kadar tek seslilik heryerde.

ne eski Başbakanı ne de bu gazetecileri. hiçbirisini onaylamam ve sevmem bunu söyleyeyim.
Davutoglu ile röportaj yapan ve bunu üstelik KENDİ YOUTUBE kanallarında yayinlayan Rus Sputnik'in Türkiyedeki RS FM çalışanları(gazetecileri Akif Beki, Ismail Saymaz)

Davutoglunun "S400 Kritiği" nedeniyle programları sonlandırıldı :)))))))

bu nedir ya. ne yani benim röportaj yaptıgım kişi Rus tarafını tutmadıgı için ve S400leri eleştirdigi için benim programım niye sonlanıyor ?

böyle bir saçmalık olabilir mi ?
Gazeteci ne yapsın sadece Putin'e aşık olanlarıyla mı röportaj yapsın ?
Röportaj öncesi EFENDİM SAKIN RUSYAYI VE RUS SİLAHLARINI ELEŞTİRMEYİN diye uyarıda mı bulunsun yani Konuka Sansür mü uygulasın ?

ABD ve Avrupada bunu göremezsiniz. İşte bagımsız gazetecilik ve özgür medya buna derim. Trumpa neler diyorlar Merkel'e neler diyorlar dalga geçiyorlar.
Batı Kurumları kendi ülkelerini nasıl eleştiriyorlar bir görseniz. Gelişim özeleştiriden gelir

Çin gibi Rusya gibi baskıcı yönetimler yarın süper güç olduklarında kendi fikrinizi degil Rusyanın ve Çinin fikrini savunmak zorunda kalırsınız haksi halde cezalandirilirsiniz.

17:08 Added after 5 minutes

Cüneyt Özdemir aynı şeyi yıllardır yapıyor CNNTürkte çalışıyor. ( yine söyleyeyim ne CNNTURK ne Cuneyti ikisini de sevmem)

Madurodan tut kimlerle röportaj yapıyor vesaire kendisi ABD patentli bir TV kanalında Maduro ise ABDye Muhalif bu arada...

böyle yıllardır kimlerle röportaj yaptı say say bitmez...

gerek Cnntürk hesabında gerekse kendi youtube kanalında yayınladı.

hiçbirşey olmadı ve ABDnin emriyle vay efendim sen maduroyla nasıl röportaj yaparsın maduro bizi eleştirdi denilmedi ve Cüneyt işten atılmadı.

Biri RUS VE ÇIN, digeri ABD yani BATI gazeteciligi....

Edited by bardkor, 19 July 2019 - 06:15 PM.

kilic222 #815 Posted 19 July 2019 - 06:19 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

Amerika nın Maduro yu bi kerecik TV ye çıkarması süper güzel birşey,

Venezuelanın seçilmiş başbakanını kabul etmeyip, benim adamım size başkan olacak demeside demokrasinin cilvesi.

Haydut devlet hayranlığıının güzellemeleri.

bardkor #816 Posted 19 July 2019 - 06:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

Haydut devlet hayranligi diye birsey yok. Cuneyt Ozdemir tum isgal edilen yerlede diktatorlerle röportaj yapti. su anda da yapabilirsiniz.

ABD silah sistemlerini elestiren konuklar nedeniyle Gazeteciler isten atilmiyor BATIDA ama Rusyada Cinde görüyorsunuz. durum vahim....

Edited by bardkor, 19 July 2019 - 06:28 PM.

Alaskar6898 #817 Posted 19 July 2019 - 06:32 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 19 July 2019 - 06:19 PM, said:

Amerika nın Maduro yu bi kerecik TV ye çıkarması süper güzel birşey,

Venezuelanın seçilmiş başbakanını kabul etmeyip, benim adamım size başkan olacak demeside demokrasinin cilvesi.

Haydut devlet hayranlığıının güzellemeleri.

Düşüncesinden dolayı ölüme yollanmak > diğer bütün şeyler. abi hadi ya. ileri demokrasiye sallamayın. 

kilic222 #818 Posted 19 July 2019 - 06:36 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

Bu konuya ne kadar girilebilinir burada. Sizin Amerikan demokrasisinden tek madde şey söyleyeyim.

Türkiye de, Atatürkçü ve ABD ye itaat etmeyen aydınlar ve komutanların hepsi, oradan gelen talimatla hapislere atıldı, sesleri kesilmek istendi kumpaslarla. Buradaki paravanlarıyla yapıldı bu iş. Hangi demokrasiden bahsediyosunuz siz ya.

Haydut devletin dünya çapında yaptığı katliamları bu başlıkta tartışabileceğinize eminmisiniz.

bardkor #819 Posted 19 July 2019 - 06:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 357

iyi de Türkiyede bir Kumpas Davası yaşandı diye ben Baskıcı Rus ve Çin yönetimlerinin örneklerini ve yaşanan olayları görmeyecek miyim ?

üstünü örtelim boşver gitsin hazır tek söz dahi söylemek yokmu ?

kendi fikrini geç konuk hükümete aykırı fikir söyledi diye gazeteci işten atılıyor. Niye çünkü Çinde ve Rusyada zincir şöyle işliyor (benim tahminime göre)

Rus Sputnik'in Rus Hükümeti tarafından finanse edildigi gizli birsey degil.

Hal böyle olunca herhalde Rus Sputnik çeşitli ülkelerdeki buna Turkiye dahil Bürolarında çalışanların da sadece RUS YANLISI HABER ve RÖPORTAJ yapması isteniyor.

Buna uyulmadıgı takdirde Gazeteci işten çıkarılıyor.

neymiş efendim. Konuk S400leri begenmemiş veya buna benzer.

Amerikada Almanyada böyle birsey yok. Rusyada Cinde, Turkiyede var.

kilic222 #820 Posted 19 July 2019 - 06:49 PM

Colonel

• Player
  • 43516 battles
  • 3,744

Hala anlatıyosun.

2 haydut devlet, bikaç hafta önce, İran ve Suriye halkının petrol tankerini çaldı.

Senin o sevdiğin basın, napıyosunuz siz, başka ülkelerin petrol tankerini çalıyor diye, ABD ve İngiltere de yoğun baskı yaptımı. Hırsızlık bu dedimi.

Bu kadar göstere göstere , haydut devletler başka ülkelerin petrolünü çalıyor, ve o basında araki bulasın, haydut devletmiyiz biz diye soran.

Ha bunu soran olmadıktan sonra, demokrasi ne demek oluyor. Hepsi Murdok tarzı küresel patronların kontrolü altında.

17:54 Added after 4 minutes
Bahsettiğiniz kişi, Rus silahlarını eleştiren kişi değil. Onun kim olduğunumu yazıcaz burada ve neler neler yaptığını.

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users