Jump to content

Çin'li Huawei çöküş sürecine girmiştir!

Google Huawei Trump USA ABD Android

• Please log in to reply
862 replies to this topic

Alaskar6898 #821 Posted 19 July 2019 - 07:02 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
Biz ülkelerin dış politikasına bakmıyoruz. Amerika'nın kendi içine bak sen çarpıtma lütfen. Putin muhaliflerinin çapraz ateşle taranmasından bahset biraz :) yada organ çalan Çinden bahset. Bu iki ülke şeffaf değil. Ama Amerika ve Avrupa gayet şeffaf. Şeffaf olmadıkları konularsa devlet üstü konular oluyor. (Çok çok özel durumlar misal bardkorun dediği uzaylı durumları vesaire. Burdan uzaylılar saklanıyor anlamı çıkmasın örnek olarak söyledim.) Türkiye gibi tek kişinin iradesine kalmış ülkelerde ise görüyoruz, Tweet atan yüzyıl hapis yiyor. Bunu mu savunuyorsun? Özgürlükler dünyasında bunu mu? 
18:06 Added after 4 minutes

View Postkilic222, on 19 July 2019 - 06:49 PM, said:

Hala anlatıyosun.

2 haydut devlet, bikaç hafta önce, İran ve Suriye halkının petrol tankerini çaldı.

Senin o sevdiğin basın, napıyosunuz siz, başka ülkelerin petrol tankerini çalıyor diye, ABD ve İngiltere de yoğun baskı yaptımı. Hırsızlık bu dedimi.

Bu kadar göstere göstere , haydut devletler başka ülkelerin petrolünü çalıyor, ve o basında araki bulasın, haydut devletmiyiz biz diye soran.

Ha bunu soran olmadıktan sonra, demokrasi ne demek oluyor. Hepsi Murdok tarzı küresel patronların kontrolü altında.

17:54 Added after 4 minutes
Bahsettiğiniz kişi, Rus silahlarını eleştiren kişi değil. Onun kim olduğunumu yazıcaz burada ve neler neler yaptığını.

24 Kasımdan bir yıl sonra Rus uçaklarının bizi bombalamasından bashetsene lütfen. Madem ülkelerin dış politikalarıyla gidiyoruz. Haydut devlet kim oluyor bakalım. 50 Yıl önce ve 1945'te hemen savaş bittikten sonra üzerimizde resmen hak iddia eden Ruslar haydut devlet değil mi şimdi? Bizim NATO'ya girme sebebimiz zaten bu. Küba Füze krizinde işgalimizden bahsediyordu aynı Ruslar? Ülkelerin dış politikasına göre yorum yaparsak olmaz. 

kilic222 #822 Posted 19 July 2019 - 07:37 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,702

View PostAlaskar6898, on 19 July 2019 - 09:02 PM, said:

......... Bizim NATO'ya girme sebebimiz zaten bu. Küba Füze krizinde işgalimizden bahsediyordu aynı Ruslar? Ülkelerin dış politikasına göre yorum yaparsak olmaz. 

Abicim siz bu kafayla giderseniz, çok sevdiğiniz Amerikan demokrasisini ülkenin dört bir yanında göreceksiniz zaten. Ne mutluki, Türk Devleti 2015 ten beride olsa, tam olmasada, bu lafları yemiyor artık.

Edited by kilic222, 19 July 2019 - 07:37 PM.

bardkor #823 Posted 19 July 2019 - 07:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349
beklenen oldu. Ingiliz derin akli basariya ulasti. Iran Ingiliz Tankerine el koydugunu acikladi. Ingiltere ve Amerikanin istedigi tam da buydu.
18:56 Added after 3 minutes

Rusya ve Cini bosuna cilalamaya ve parlatmaya gerek yok. ozellikle insan haklari ve medya konusunda sinifta kaliyorlar ve kötü dedikleri ABD Avrupa'ya alternatif asla olamazlar bu hareketlerle. Rus silah sistemlerini elestirmek kadar abd silah sistemleri de elestirilebilir ve bu fikir ozgurlugune girer. herhangi bir teror propagandasi degildir uyusturucuya özendirmeye de girmez.

Rusyanin ve Cinin insan haklari konusunda savunulacaklari tek taraf yoktur, ABDden daha iyi zaten degiller.

Edited by bardkor, 19 July 2019 - 07:57 PM.

Alaskar6898 #824 Posted 19 July 2019 - 07:57 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postkilic222, on 19 July 2019 - 07:37 PM, said:

Abicim siz bu kafayla giderseniz, çok sevdiğiniz Amerikan demokrasisini ülkenin dört bir yanında göreceksiniz zaten. Ne mutluki, Türk Devleti 2015 ten beride olsa, tam olmasada, bu lafları yemiyor artık.

Off, hala çarpıtıyorsun. Amerika'nın dış politikasından bahsetmeyelim diyorum demokrasi konuşursak. Amerikan iç işlerine bakalım demokrasi için. Ne mutsuz ki Türk devleti 2015'e kadar beklemiş ülkeyi devralmak için. 

Alaskar6898 #825 Posted 19 July 2019 - 09:16 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
İran Hürmüzde gelen geçene el koyuyor. Petrol fiyatlarıyla alakalı büyük ihtimal. 

dOnTCryPleASee #826 Posted 19 July 2019 - 10:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8482 battles
  • 55

Haha. Yarı fantazi yarı gerçek, masalımsı hikaye tadında bir başlık daha. Okumak çok eğlenceli ama bazen bakış açımı uçuk şeylere yöneltmemek için kendimi zorlamam gerekiyor. 

Güncelle ilgili olmayacak ama bardkora şunları sormak istiyorum:

Tatil konusunda 19 süreci diyordun, seneye ortalığı kan götürecek diyordun; şimdiyse bu süreci çok daha ileri atıyorsun. Neden kendinle çelişiyorsun? Yoksa bilgi kaynaklarında bir sıkıntı mı var?

Türkiye'ye karşı olası ekonomik ya da fiziksel bir savaşta bunu bir şekilde atlatacağımızı ve büyük reformlarla çok daha güçleneceğimizi (sana göreyse insan aklının çok yatkın olduğu ve kendini kurtarmak için sığındığı yüce bir güç olarak atabey ve derin Türk devleti sayesinde bunu başaracağımızı) söylüyorsun. Sana inanmak inan ki çok isterim. Ama dediğim gibi insan fıtratı gereği gerçeğin ötesinde bir gücün kendisine yardım etmesini bekler ve bence sen de bu kolay yolu seçiyorsun ve kendini buna inandırıyorsun. Yukarıda yazdığıma gelirsek olası bir savaştan nasıl galip çıkabiliriz?

1. Ekonomimizin temelleri nasıl? Kendimize yetebilirliğimiz ne kadar? Olası bir fevkalade geniş ambargoda stratejik kaynakları kendimiz üretebilir miyiz? Büyük bir ekonomik buhranda bundan halkın olabildiğince az etkilenmesini sağlayabilir miyiz? Kısaca ekonomimiz ve sanayimiz savaş şartlarını karşılayabilir mi?

2. Savunmada güncel teknolojiyi yakalayabildik mi? Atatürk'ten sonra onlarca yıldır amerikan mandasında elimiz bağlandı. Savunma sanayisini bu durumdan çıkartabildik mi? Söz gelimi Amerika ile olan bir savaşta tüm sistemlerimiz uygun şekilde çalışacak mı veya alt parça yetersizliği çekecek miyiz? Savunma ve saldırı silahlarında yeni nesil versiyonları yakalayabildik mi? Ya da geleceğin silahlarıyla ilgili ne kadar yatırımımız var? Bunlarla ilgili ne kadar proje var? Bu alana çok sonradan dahil olduk, bu zaman farkını kapatacak düzeyde mühendislerimiz var mı? Bu mühendisleri yetiştirecek kaliteli okullarımız var mı? Peki ya okulların işletim sistemi olan eğitim öğretim nasıl? Öğretmenlik gibi kutsal bir meslek ülkemizde ne kadar önemli görülüyor? En ahlaksız insanlar bile öğretmen olup yüzlerce çocuğun hayatını mahvediyorlar mı? İlkokulda vatanı, milleti, şehitlerimizi, ne uğruna şehit olduklarını, birlik beraberliği yeterince anlatabiliyor muyuz? Peki ya öğretim sistemimiz ne kadar güncel ve ne kadar verim sağlıyor? Bu verim eksilerde mi? Bu sistem bencil, paragöz, Türklerin temel anlayışlarından olan teşkilatçılıktan olabildiğine uzak, birlik beraberliği bozulmuş, hiçbir işe yaramayan siyasetin boyunduruğunda birbirinden olabildiğine uzaklaşan ve uzaklaştırılan, tembel, geçmişini hatırlamayan ve gelecek için dogmalara bağlanmış insanlar mı üretiyor? Bu kadar temiz, derin ve güçlü Türk kültüründen bu denli uzaklaştık mı? 

Peki ya olası bir savaşta güçlü bir savunma stratejimiz var mı? 4 bir yanı çıkmaz sokak olan güzel ülkemizin sınırları içinde ve dışında yeterince üssümüz var mı? Saldırıları çok önceden öğrenip bunu daha ülke sınırları dışından imha edebilecek kudrete sahip miyiz? İstihbaratımız ne kadar güçlü? yurt dışında stratejik bir hedefi yok edebilecek kapasitede miyiz? Yunanistan, Irak, Suriye, Ermenistan, Mısır, Libya, İsrail gibi bölgedeki stratejik veya düşman ülkelerde istihbarat yapılanmamız ne kadar iyi? 

Ben bu soruların çoğuna olumsuz yanıtlar veriyorum. Pekala senin dediğin gibi bir savaştan kurtuluşumuz bu imkanlarla nasıl olacak? Ben şahsen eğitim düzelmeden ve toplumca birleşmeden böyle bir şeyi başaracağımıza inanmıyorum. Bu ülkeyi sadece vatanın devamı için, devletin sürdürülmesi için, milletin bağımsızlığı ve özgürlüğü için, Fatih misali, Atatürk misali zeki, öngörülü, çalışkan, üretken bir liderin ve hükümetin yönetmesi dileğiyle...

Alaskar6898 #827 Posted 19 July 2019 - 10:35 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696
Nezaket bu toplumda olmadıkça kaybetmeye mahkumuz. 1920-23 arası meclis dönemindeki nezaketi yakalasak çok şey değişirdi. 

bardkor #828 Posted 19 July 2019 - 11:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

bakın aynı şeyi yazacagım.
19 süreci 2019 yılıyla bitmez. >19-23<
19 sürecidir. bu yıllar içinde yaşanacaklar 100 yıl önce yaşananlarla aynı olacak diyorum yani hem ülke kontrolü el değişecek hem de birçok cephede savaş yaşanacak.

daha bugün Iranla gerilim var. İngiltere Amerika Iran vesaire. hangisini yazayım. 2 hafta önce 3. dünya savaşı çıkabilirdi. merak etme bu kan dökülecek ve sende öleceksin belki zaten hasarsız atlatman mumkun degil.

evet tekarr ediyorum. Ataturkten sonra inisiye olan kisi Atabeydir. Atabey de bir insan ama inisiye olmuş birisi.

herşey planlı ve herşey yani tüm kısıtlamalar açılacak cepheler ambargolar buna Gıda ve Su sıkıntısı dahil hepsi hesaplanmıştır ve yola çıkılmıştır.
gerek orduda gerekde valilik binyesinde soğuk hava depoları çoktan hazırlandı.

senin buna kafa yorman guzel ama altından kalkamayacagın ve anlayamayacagın bir konu.

Savunmada sadece Füze teknolojisi var türkiyede hava savunma ve uçak teknolojisinde türkiye yok ondan dolayı S400 alındı ama kullanılabilirligi hala tartışma konusu.
S400 zaten heryeri degil bazı yerleri koruyacak ve görevi insan zaiyatını en aza indirmek olacak.

2 degil en az 10 tane alman lazım heryerin herşeyden korunması için.

mesela Ege korunamayacak niye çünkü 2 tane var oraya da koyulmuyor.

yani F16lara karşı F16 kapışması yaşanır belki bir nebze engel olursun ama radar oraya ulaşmadıgı için 5. Nesil uçaklara karşı birsey yapamazsın.

insanların köyden sehirlere doldurulması zaten bir proje ve bunu hükümete soracaksın bana degil. o projeyi onlar uyguladı.

ya arkadaşım ben çok insan ölecek derken bu sebeplerden diyorum zaten.

şehir hastaneleri de isgal çerçevesinde hazırlanan yerler. otoyollar da öyle ama bunlarin tamami hesaplandi. ha cok insan ölecek ama yapacak birsey yok.

Istihbaratlik isler degil bunlar artik. Genel Harp bu. Istihbarat anca bilgi toplar toplayabilirse ve iletir bunlar herzaman heryerde devam eder savas esnasinda bile.

zaten sartlar olumsuz ve cevaplar da olumsuz olacaktir. devlet devamlilik saglayacak ama herkes ile degil.

DerpMcKebab #829 Posted 20 July 2019 - 06:32 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 21699 battles
  • 384

Edited by DerpMcKebab, 20 July 2019 - 07:08 AM.

bardkor #830 Posted 20 July 2019 - 09:23 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-49035057?ocid=socialflow_twitter

Trump Turkiyeye yaptirim dusunmuyormus ? 7 gun gecmedi.....

Alaskar6898 #831 Posted 20 July 2019 - 09:54 AM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Postbardkor, on 20 July 2019 - 09:23 AM, said:

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-49035057?ocid=socialflow_twitter

Trump Turkiyeye yaptirim dusunmuyormus ? 7 gun gecmedi.....

O iyi polis-kötü polis muhabbeti normal zaten. Trump'ın bu demeçleri önceki yönetime sallamaktan kaynaklı diye düşünüyorum, birde ticaret adamı olmasından kaynaklı bir durum var. Trump'a kalsa biz iki para versek F35'i sıkıntısız alırız. Ama kuvvetler ayrılığı var işte. Yapacak bir şey yok. 

tarikataka #832 Posted 20 July 2019 - 01:10 PM

Major General

• Player
  • 40295 battles
  • 5,558
  • [CURE] CURE

View PostAlaskar6898, on 20 July 2019 - 05:24 AM, said:

O iyi polis-kötü polis muhabbeti normal zaten. Trump'ın bu demeçleri önceki yönetime sallamaktan kaynaklı diye düşünüyorum, birde ticaret adamı olmasından kaynaklı bir durum var. Trump'a kalsa biz iki para versek F35'i sıkıntısız alırız. Ama kuvvetler ayrılığı var işte. Yapacak bir şey yok. 

pentagon ve parlamentoya kalsa en ağır CAATSA uygulamaya çalışacaklar

Alaskar6898 #833 Posted 20 July 2019 - 06:34 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,696

View Posttarikataka, on 20 July 2019 - 01:10 PM, said:

pentagon ve parlamentoya kalsa en ağır CAATSA uygulamaya çalışacaklar

Zaten iş onlara kalıyor. Amerikan dış politikasını belirleyen kurumlar bunlar, başkan değil. 

bardkor #834 Posted 20 July 2019 - 07:53 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

isim vermiyorum çünkü önemi yok ABD Başkanları zaten yaptırımları öyle veya böyle uygulamakla mükelleftir sadece hangi yaptırımların olması yönünde Listeden seçimini yapar. Prosedür böyle.

ABD'de Hukuk ve kuvvetler ayrılıgı oldugu için asarım keserim uygulamam gibi birşey söz konusu degildir. Kural neyse o uygulanır. Başkanlık sisteminin ABD'de başarılı olmasının nedeni de bu zaten.
Türkiyedeki veya Azerbaycandaki gibi Başkanlık adı altında Diktatörlük yok.

Türkiye ve Azerbaycandaki gibi bir güç ABD'deki Başkanlık sisteminde zaten yok ve Başkanın uyması gereken kurallar bulunuyor.

ABD'de kuvvetler ayrılıgı olmasaydı Dış Politikayı Başkan belirleyebilirdi hatta yaptırımları uygulamıyorum diyebilirdi.
Dış politika Pentagona ait yaptırımlar konusunda ise Başkan inceler ve listeden maddeleri seçer uygular.

Pentagon en agır maddeleri istiyor evet ama zaten listeye baktıgımızda hafif madde de yok. Trump listeden öyle veya böyle birilerini seçecek.

Bu düzeni ne Rusya ne Çinde ne de Turkiye ve Azerbaycanda bulamazsınız.
Birkaç milyarlık ihracat yapan hemen ülkedeki yetkileri kendinde topluyor ve Krallıgını ya ilane diyor veya başka isimler altında Krallıgını sürdürmeye kalkiyor.

listen_little_man #835 Posted 21 July 2019 - 11:44 AM

General

• Player
  • 51758 battles
  • 9,058
cep telefonu konusu nerelere evrilmiş.

tarikataka #836 Posted 21 July 2019 - 08:15 PM

Major General

• Player
  • 40295 battles
  • 5,558
  • [CURE] CURE
Salı 23:00 den sonra burda toplanalım :)

kilic222 #837 Posted 21 July 2019 - 09:42 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,702

Bildt, “Almanya’nın eski savunma bakanı Ursula von der Leyen, Avrupa Komisyonu’nun başkanı olduğuna göre artık jeopolitik gerçeklere bakmanın zamanı geldi. AB, Amerika’nın yıkıcı tutumu, Çin’in iddialı yaklaşımı ve Rusya’nın intikam istemesiyle zeminini kaybediyor.

AB diğer 3 dünya gücüyle yan yana mı olacak yoksa basitçe onların oyun sahasının zeminini mi oluşturacak”

“AB büyük güçlerin mücadele ettiği bu yeni çağda ciddi bir oyuncu olmak zorunda yoksa ya konu dışı kalacak ya da daha kötü şeyler olacak”

https://www.sozcu.co...yorumu-5241012/

Eski İsveç başbakanı, Avrupa nın birşey yapamazsa gücünü kaybedeceği yada daha kötü şeyler olacağını söylüyor.

Avrupa nın çöküşünün kaçınılmaz olduğu 90 lardan beri söyleniyor.

İngiltere İran tankerine el koyarak, ABD uydu devleti haline dönüşmeye başladı.Tutunacağı başka dal yok,Avrupa dahil. İlerde ,bölünmüş bir ada içinde, devlet özelliklerini tümden kaybedip, bir süre döviz bürosu şeklinde devam eder. Daha sonrasında İngiltere diye bir devletin kalma ihtimali yok.

20:48 Added after 6 minutes

İsveç Başbakanınında, Jeostrateji , yani ülkeleri coğrafyanın yönettiği gerçeğine yaptığı vurguya dikkat.

Edited by kilic222, 21 July 2019 - 09:52 PM.

kilic222 #838 Posted 21 July 2019 - 10:09 PM

Colonel

• Player
  • 43473 battles
  • 3,702

View Posttarikataka, on 19 July 2019 - 02:05 PM, said:

haber siteleri Türkiye gaz için Rusya ile Çin görüştüğünü açıklamış ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ? 

...........

Düşüncemi 3 yıldır yazıyorum zaten. Türkiye nin yeri Asya müttefikliğinde.

ABD ,Türkiye nin müttefikidir diyenlerin hiçbir görüş ve düşüncesinden hayır gelmez. Çünkü namümkündür. Çünkü, binlerce ton silah, kendine bağlı bir devlet kurmak için veriyor. Ve bu devlet 4 ülkeden toprak isteyecek. Türkiye-ABD müttefikliğinin hiçbir ihtimali yok bu yüzden.

Türkiye bu tehdit karşısında,hep dediğim gibi, bölge ülkeleri-Suriye-Mısır-İran-Irak la işbirliği yapmak zorunda, Rusya ve Çin i arkasına alarak. Bunu yapmayanlar, devlet yönetimine yakışmıyor.

--- ABD, bölgeyi dağıtmak ve kontrol altına almaya çalışıyor. Çünkü Çin i yavaşlatmak için bu bölgede bunu yapmak zorunda, o da çaresiz.

---Avrupa da milliyetçilik yükseliyor lafı, ABD merkezli bir karalama söylemi. Yükselen şey, vatanseverlik ve ulusalcılık. Irkçılıkta var mutlaka ama önemsiz, ana damar ulusalcılık.

Ulusalcıların ortak özelliği ABD karşıtı olmaları. Çünkü, Avrupa nın hayatta kalması, ABD den kopmayı gerektiriyor. Bununla mücadele ediyorlar ve halk destekleri her geçen gün artıyor. Fransa da Le pen, çok büyük bir anti-ABD ci mesela. Hepsi öyle.

bardkor #839 Posted 22 July 2019 - 01:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

kılıç iyide ben İngilterenin ve Avrupanın ABD ile birlikte oldugunu yazınca sen Avrupanın ipek yolu nedeniyle ABDyi cephe aldıgını Avrupanın Türkiyenin ve Asyanın yanında bulundugunu yazıyordun. Sadece Avrupa degil İngilterenin de Turkiyenin yanında oldugunu söylüyordun.

hatta Alaskarın bir cümlesinde İngiltere Turkiyenin yanında gibi bir cümle okumuştum yanılmıyorsam.

Ben 1 yıl önce AB ve İngilterenin ABDnin yanında oldugunu ve ayrılmadıgını yazmıştım.
Bunu da Askeri kaynaklara ve birlikteliklere bakarak yazmıştım ve tabiki bildigim ikinci 19 süreci.

şimdi Dünyanın gelmiş oldugunu nokta İngiltere ve Avrupanın ABDnin yanında oldugunu görmesiyle sonuçlanmış oldu.

İnsanoglu maalesef illaki çıplak gözle görmek istiyor. Dahası gelecek.

eger AB ve Ingiltere Turkiye ve sözde yükselen Asyayı cephe almayıp yanında olsalardi siz haklıydınız ama öyle olmadı niye cunku bu ikinci 19 süreci. 100 yil önceki ittifak devam ediyor.

ikinci 19 sürecinde ve Turkiyenin isgalinde ki buna tüm saldırılar dahil ABD AB İngiltere İsrail Mısırdan Katara tüm Arap Koalisyonu aynı safta olacaklarını bu dünya görecek.

Ingilterenin oyuna girmesi ABD nedeniyle olmuştur. Ingiltere uydu devlet degil.
İngiltere baştan beri inanmıyordunuz bana dedim ki oyunun içinde.

yine bilinmeyen birşey bu. İngilizlerin çalışma prensipleri farklıdır. İngilizler ben yokum havasında perdenin arkasından yönetirler.
yıllardır ingiltereyi bundan görmediniz.
şimdi sahaya indigi için gördünüz.
Economistten kapaklar gösterildi vesaire yok ABD yalnız kaldı yok dünya ABDye karsı birlesti. ne oldu ? demekki yok öyle birsey.

İngiltere zaten bu oyunun içindeydi. İngiltere ihaleyi ABD'ye bırakmıştı ama ABD çok yavaş hareket etti.

Şimdi İngiltere oyuna girdi ve süreci hızlandırmaya çalışıyor.

Asya masya bu hikayeler degil aslolan ikinci 19 sürecidir ve 100 yıl öncesinde başarılamayanın başarılmak istenmesidir. Turkiyenin isgal dahildir.

O Economist kapakları Çöp oldu. Niye çöp oldu çünkü
Amerika yalnız degildiki hic. Dünya gördü.

Ne dedim o Economist kime ait ? Rothschild'e ait.
Çin kimin sayesinde bukadar pazara açılabildi ve ayakta durdu ? Rotschild sayesinde.

Rothschild Economist dergisinde hayalini satıyordu. bukadar basit.

Rothscild Çin merkezli yeni dünya düzenini istiyor dogru ama Avrupadaki ulusal yapılar istemiyor.

Amerikayı yalnız göstererek, BMde kimse Amerikanın artık yanında durmuyor tarzında görseller yayınlayarak. Balon patladı 2019 hemde...

Asya yükseliyormuş da bilmem neymiş de iyi ozaman neden AB ve İngiltere biz yokuz bu işte demiyorlar biz Asyaya bakıyoruz demiyorlar ?

ABDyi neden yalnız bırakmıyorlar ?
Anlamıyorsunuz. Ekonomi Mekonomi hikayedir.
AB dedigin İngiltere dedigin ülkeler ve ittifakların birinci önceligi (ABD ile birlikte) Asya falan degil. Turkleri Anadoludan atmaktır ve Armageddonu çıkartmaktır.

İnsanların inanmadıgı kutsal ittifaklar kutsal amaçları için ayrılmayacaklar.
Tüm derin yapılar bunun için çalışır.

Milleti oyalarlar anca asya masya diye sonunda asıl amaca odaklanırlar o da Türklerle hesaplaşmadır.

12:47 Added after 3 minutes
Turkiye resmi olarak ABDnin müttefikidir ve tek bür üssü dahi kapatmadan 50 nükleer bombayı ülkeden çıkartmadan amerikan birliklerini göndermeden ABD müttefiki olmaya devam edecektir.

bardkor #840 Posted 22 July 2019 - 02:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 349

Yunanistan 19. adayı işgale hazırlanıyor. okadarrına ses etmeyen buna da ses etmez.

https://www.parlamentohaber.com/yunanistandan-isgal-hazirligi-egede-19uncu-adamiz-tehlike-altinda/

Also tagged with Google, Huawei, Trump, USA, ABD, Android

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users