Jump to content

Raketový expení tanků? Jako proč?

• Please log in to reply
42 replies to this topic

Buddy23 #1 Posted 22 May 2019 - 07:35 PM

Private

• Player
  • 68666 battles
  • 27
  • [_VOLE] _VOLE

Když jsem před více jak sedmi lety začal hrát tanky, byly ve hře pouze dvojnásobky za první výhru a to bylo vše. Když jednou za 2 měsíce dali o víkendu trojnásobek za první           výhru,    mohli jsme si stříknout z toho počtu expů jaké jsme dostali za dobře zahranou výherní bitvu. 

A dnes? Akce na dvojnásobky za každou výhru, trojnásobky, pětinásobky, 15% za hraní v četě, klanové zálohy na expy, osobní zálohy na expy, teďko má každej pět trojnásobků   dle    svého uvážení každej den a ještě k tomu plánky, které zase snižují množství potřebných expů na výzkum tanku. 

A jako proč to všechno? Aby byli na publikcu k potkání hráči co maj 5k bitev a mají 10 desítek? A vůbec nechápou jak se to hraje? Hrát X tier bitvy je za trest. A je to tím co tam ty    lidi    předvádějí. Pud sebezáchovy roven nule, snaha o přežití  nikde. Ve snaze dát si ránu dostanou čtyři zpátky. Však oni si daj 1000 dmg a když se vyhraje tak je z toho se          zálohama      stejně 4k expů. Nemají snahu z bitvy vytřískat co to dá. Tenkrát v roce 2013 nebo 2014 byla radost hrát tanky. Většina hráču na desítkách zelení a lepší. Občas se      vyjímka taky našla, ale jeden dva slabší hráči nejsou poznat jako 12 opic ve hře...

To můžou ve WG rovnou rozdávat X tanky po založení účtu....

Tady vážně pomůže jenom tvorba týmu podle osobního hodnocení...

Zeroberg #2 Posted 22 May 2019 - 08:08 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39099 battles
  • 1,138

U WG se ptám "proč" u spousty věcí... třeba co u nich určuje "zábavnost" hry? Expení nových tanků? Ježdění po mapě sem a tam? Klikání na tanky někde ze vzduchu? Je jedno co jedu, hlavně vyhrávat bitvy? Vážně to nevím a podle mě to neví ani WG :/. Už jen protože u něčeho co se jmenuje "world of tanks" je hlavní banner na fóru tohle:

Krucifikator #3 Posted 23 May 2019 - 12:05 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24240 battles
  • 334
Ty hraní X pravděpodobně ufinancuješ bez prémka... Většina hráčů ne. To je tvá odpověď, proč je v zájmu WG dostat co nejvíc lidí na X =)

Mr_Missclick #4 Posted 23 May 2019 - 12:10 AM

Lieutenant

• Player
  • 11532 battles
  • 1,577
  • [DISS] DISS
Řeší třeba někdo z vás nynější trend? Že drtivou většinu hráčů nebaví hrát několik let tu samou hru? Že dají za nějakou 1200, stráví nad ní 20 - 30 hodin a jdou klidně na další? Expit několik měsíců jednu větev je kontraproduktivní.

Jmeno1 #5 Posted 23 May 2019 - 05:53 AM

General

• Player
  • 47796 battles
  • 9,768
  • [_AF_] _AF_

Za 47.000 bitev jsem vyexpil  37 desítek. Ano, šlo to pomalu, ale bavilo mne to, poznával jsem co mi sedí a co jde mimo mé schopnosti a hru jsem si užíval. Se zjednodušováním hry a příchodem slabších a slabších hráčů mne hra přestává bavit a hraju podstatně méně (dokonce jsem po 6 letech nainstaloval i jinou hru Tuitan Quest Atlantis). Naposledy jsem hrál aktivněji předminulý víkend, kdy byla nějaká akce na expy a za jediný den (neděle) jsem vyjel přes 200.000 expů a koupil 2x T10 - K-91 a Obj. 705A.

Spoiler
Spoiler

Vyjet za jediný den cca 7 hodin přes 200.000 expů na tieru IX bylo dříve nepředstavitelné i pro fialky. Teď už je to jen fraška a i když WoT stále není p2w, tak jednoduchostí expení a přívalem neschopných nováčků kompletně zabíjejí hratelnost. 

Ano, dříve bylo těžké nějaký tanky vyexpit, ale když už to někdo dokázal, tak se během expení i dost naučil (mimo jiné i ekonomiku) a hra měla jistou úroveň. Teď s klesající obtížností expení klesá silně i úroveň bitev, zkracují se a IMHO nárůst hráčů nevidím; i podle QB nastává dost silný pokles.

PS: Trochu mi to připomíná proces školství; čím nižší nároky na žáky, tím méně schopná společnost ve finále. Je to jen otázkou času.

Leeroy_YOLO #6 Posted 23 May 2019 - 07:02 AM

Captain

• Player
  • 6164 battles
  • 2,284

View PostJmeno1, on 23 May 2019 - 06:53 AM, said:

Teď s klesající obtížností expení klesá silně i úroveň bitev, zkracují se

Tak ono se to zkracuje dost i z jiných důvodů... Obnovitelné spotřebáky, přidávání mobilních tanků s dobrým pancířem, atd.

Pro WG je výhodné, když má na TX co nejvíc hráčů, co to musí dotovat, protože z toho mají příjem. Navíc i spousta z těch lepších hráčů si mnohdy u tanku při expení stěžují, jak je to a to dělo špatné apod. a nakonec jak jsou rádi, že šlo rychle přeexpit.

A v neposlední řadě se nesmí zapomínat na snowballing. Jako je strašně krásný číst komenty typu dříve to bylo super, na TX byli jen hráči od zelené výše, ale na druhou stranu když tu někteří slabší volají po tom, aby se zavedl MM +/- 1 nebo úplně jednoúrovňové bitvy, tak jsou hned okřiknuti z řad těch lepších, že +/- 2 je v pohodě apod. (v lepším a slušnějším případě ). Koho by mělo bavit hrát proti lepším hráčům a ještě v mnohem lepší technice ? Kdo by to pak hrál, když by neměl ani možnost vyrovnané techniky a nemít vždy hendikep 100 mm v pancíři a penetraci ? A když by to pak nehráli, pro koho by pak dělalo WG WoT ? Těch pár fialek a modrásků by IMHO ten tým neuživili a neměli byste WoT vůbec.

Obdobně je to se skill MM. Pokud chcete lepší bitvy bez slabších hráčů, tlačte na WG, aby vám dalo speciální mód se statistikami nezávislými na randomu, kam by pouštěli jen hráče od určitého hodnocení z randomu. Pak by se vidělo, jestli by vám to přineslo lepší bitvy a nebo jestli byste ty zkrácené měli i mezi sebou. A jestli by vás uspokojily třeba zkrácené, ale kvalitnější bitvy.

Bez těchto věcí je IMHO úplně zbytečné žehrat na přítomnost slabších hráčů na vyšších tierech.

Buddy23 #7 Posted 23 May 2019 - 07:45 AM

Private

• Player
  • 68666 battles
  • 27
  • [_VOLE] _VOLE

View PostLeeroy_YOLO, on 23 May 2019 - 06:02 AM, said:

Obdobně je to se skill MM. Pokud chcete lepší bitvy bez slabších hráčů, tlačte na WG, aby vám dalo speciální mód se statistikami nezávislými na randomu, kam by pouštěli jen hráče od určitého hodnocení z randomu. Pak by se vidělo, jestli by vám to přineslo lepší bitvy a nebo jestli byste ty zkrácené měli i mezi sebou. A jestli by vás uspokojily třeba zkrácené, ale kvalitnější bitvy.

Však a jsem psal ať udělaji MM podle osobního hodnocení. Teď je to katastrofa když se načítá bitva a vidím že oni mají 10 zelenejch a mi 10 oranžovejch. Však to taky dopadlo 15:1 za 3 minuty. To jsem pak rád že urvu aspoň 3k dmg. A je to vidět na té bitvě. Jejich zelený heavy tanky jedou městem a krejou se za můžou, ale naši oranžáci stojí uprostřed ulice jak na výstavě. A to je ono. 

A teď taky. Jedu s 9 tier heavy tankem Plzeň, mám za sebou 60 TP, snažím se přestřelovat s E100 a 430U , jenže náš 800 Wn8 polák jakmile dostane jednu ránu tak se sebere a odjede na med flank přes celou mapu a tam kempí redlinu. Mě pak samozřejmě rozjedou jak nic potom.

Tyhle rozdíly v hráčích se dají přirovnat teď k hokej. Je to stejný jako když hraje Kanada s Anglií nebo Rusko s Itálii. To jsou výsledky jak na tankách. 

06:47 Added after 2 minutes

View PostJmeno1, on 23 May 2019 - 04:53 AM, said:

Za 47.000 bitev jsem vyexpil  37 desítek. Ano, šlo to pomalu, ale bavilo mne to, poznával jsem co mi sedí a co jde mimo mé schopnosti a hru jsem si užíval.

Však jo. Aspoň to o něčem bylo.

Dnešní rychlokvašky to je mor

Edited by Buddy23, 23 May 2019 - 07:45 AM.

Miri37 #8 Posted 23 May 2019 - 07:47 AM

Lieutenant General

• Player
  • 47469 battles
  • 6,729
Spoiler

Co by bylo dobrého na jednoúrovňových bitvách? Myslím celkové hodnocení vlivu na hru a ne jen vytažení "pozitivních" věcí a přehlížení špatných. Z mého pohledu bylo původní základní MM+-3 v kombinaci s finanční náročností (stříbra) T8+ geniální.   

UKO_JESHITA #9 Posted 23 May 2019 - 08:07 AM

Brigadier

• Player
  • 49371 battles
  • 4,501
  • [_LDN] _LDN

View PostBuddy23, on 22 May 2019 - 07:35 PM, said:

Když jsem před více jak sedmi lety začal hrát tanky, byly ve hře pouze dvojnásobky za první výhru a to bylo vše. Když jednou za 2 měsíce dali o víkendu trojnásobek za první           výhru,    mohli jsme si stříknout z toho počtu expů jaké jsme dostali za dobře zahranou výherní bitvu. 

A dnes? Akce na dvojnásobky za každou výhru, trojnásobky, pětinásobky, 15% za hraní v četě, klanové zálohy na expy, osobní zálohy na expy, teďko má každej pět trojnásobků   dle    svého uvážení každej den a ještě k tomu plánky, které zase snižují množství potřebných expů na výzkum tanku. 

A jako proč to všechno? Aby byli na publikcu k potkání hráči co maj 5k bitev a mají 10 desítek? A vůbec nechápou jak se to hraje? Hrát X tier bitvy je za trest. A je to tím co tam ty    lidi    předvádějí. Pud sebezáchovy roven nule, snaha o přežití  nikde. Ve snaze dát si ránu dostanou čtyři zpátky. Však oni si daj 1000 dmg a když se vyhraje tak je z toho se          zálohama      stejně 4k expů. Nemají snahu z bitvy vytřískat co to dá. Tenkrát v roce 2013 nebo 2014 byla radost hrát tanky. Většina hráču na desítkách zelení a lepší. Občas se      vyjímka taky našla, ale jeden dva slabší hráči nejsou poznat jako 12 opic ve hře...

To můžou ve WG rovnou rozdávat X tanky po založení účtu....

Tady vážně pomůže jenom tvorba týmu podle osobního hodnocení...

Tak na druhou stranu, byla ve hře třetina, možná méně, tanků. Dnes by takový postup hráče velmi frustroval. To zrychlení je na místě, ovšem můžeme se bavit, jestli to dnes není až moc. Navíc většina hráčů má takový skill, že zase tak rychle nepostupují i při těchto výhodách. Navíc expy předbíhají velmi stříbro a to je pro WG také dobré. Ford nox zdraví :) 

guthas #10 Posted 23 May 2019 - 08:19 AM

Captain

• Player
  • 37648 battles
  • 2,437
  • [BIA] BIA
Ono když dneska je potřeba na TX lightko skoro 300k expů se není čemu moc divit.

190k expů na 13 90 a dalších cca 90-100k expů na top stav?

Hugo_bear #11 Posted 23 May 2019 - 08:24 AM

Major

• Player
  • 22240 battles
  • 2,797
  • [_AF_] _AF_
je třeba větší přísun euráčů.

Buddy23 #12 Posted 23 May 2019 - 08:44 AM

Private

• Player
  • 68666 battles
  • 27
  • [_VOLE] _VOLE

View PostUKO_JESHITA, on 23 May 2019 - 07:07 AM, said:

Tak na druhou stranu, byla ve hře třetina, možná méně, tanků. 

Však nikde není napsáno že musí mít všichni hráči všechny tanky v garáži. Já mám skoro včechny desítky a myslíš že je hraju? Ono to ani pořádně nejde. Je jich snad 60 a zkus si na všech odjezdit first win. 

Tenkrát jsme vyjížděli tanky kvůli klanu, když na globálce zničenej tank zamrznul a nešel použít. Dneska myslím nic podobnýho není.

07:45 Added after 0 minutes

View PostHugo_bear, on 23 May 2019 - 07:24 AM, said:

je třeba větší přísun euráčů.

menší počet hráčů = méně euráčů. Možná by si měli ve WG zopakovat matematiku...

UKO_JESHITA #13 Posted 23 May 2019 - 09:35 AM

Brigadier

• Player
  • 49371 battles
  • 4,501
  • [_LDN] _LDN

View PostBuddy23, on 23 May 2019 - 08:44 AM, said:

Však nikde není napsáno že musí mít všichni hráči všechny tanky v garáži. Já mám skoro včechny desítky a myslíš že je hraju? Ono to ani pořádně nejde. Je jich snad 60 a zkus si na všech odjezdit first win. 

Tenkrát jsme vyjížděli tanky kvůli klanu, když na globálce zničenej tank zamrznul a nešel použít. Dneska myslím nic podobnýho není.

07:45 Added after 0 minutes

Nemusí, ale expení je základní motor hry a pokud hráč by zjistil, že se na 1 desítku dostane za půl roku, tak ho bude frustrovat už jen výběr větve. A může přestat hrát. 

hoggarr #14 Posted 23 May 2019 - 09:50 AM

Corporal

• Player
  • 30490 battles
  • 103
  • [KZO] KZO

technická vždy byli na 9/10 špatní hráči a vždy jich byla většina, já když jsem začínal tak na první 10 jsem potřeboval necelých 2k her a hrál jsem dvě větve tanků ( a tuším, že jsem byl oranžový nebo žlutý :) ) A to jsem hrál Britské HT která do 9 stála za prd. Takže na 10 šlo se dostat poměrně rychle, vždy snad kromě záčátků hry

Buddy23 #15 Posted 23 May 2019 - 09:55 AM

Private

• Player
  • 68666 battles
  • 27
  • [_VOLE] _VOLE

View PostUKO_JESHITA, on 23 May 2019 - 08:35 AM, said:

Nemusí, ale expení je základní motor hry a pokud hráč by zjistil, že se na 1 desítku dostane za půl roku, tak ho bude frustrovat už jen výběr větve. A může přestat hrát. 

Hlavně na desítku jsi se nikdy nedostal za půl roku. Když bylo poprvní na vrcholku stromu ( tenkrát se to jmenovalo Velcí a silní ) tak vím, že jsem prvního koupil Tigera2 II a posledního kupoval E100. Sice s odřenejma ušima ale stihl jsem to. A to vůbec nepoužívam free expy. Takže zase taková hrůza to nikdy nebyla. Ale dneska s těma zálohama přeexpíš devítku klidně za den jak nic. A to je crap.

UKO_JESHITA #16 Posted 23 May 2019 - 10:03 AM

Brigadier

• Player
  • 49371 battles
  • 4,501
  • [_LDN] _LDN

View PostBuddy23, on 23 May 2019 - 09:55 AM, said:

Hlavně na desítku jsi se nikdy nedostal za půl roku. Když bylo poprvní na vrcholku stromu ( tenkrát se to jmenovalo Velcí a silní ) tak vím, že jsem prvního koupil Tigera2 II a posledního kupoval E100. Sice s odřenejma ušima ale stihl jsem to. A to vůbec nepoužívam free expy. Takže zase taková hrůza to nikdy nebyla. Ale dneska s těma zálohama přeexpíš devítku klidně za den jak nic. A to je crap.

No já Leoparda 1 měl skoro za půl roku. Ano špatný výběr začátečníka a když se podíváš na mé staty, tak až nahoru černé vn. A stříbro bylo také problém. Já byl prototyp špatného hráče, takže to vidím i z tohoto pohledu. 

Jmeno1 #17 Posted 23 May 2019 - 10:07 AM

General

• Player
  • 47796 battles
  • 9,768
  • [_AF_] _AF_
První dvě desítky jsem kupoval po 8000 bitev; jel jsem víc větví současně. Na TVP T 50/51 jsem před rokem potřeboval 560 bitev, teď bych to IMHO zvládnul i za 300 bitev. A to už mi připadá jako extrém a zabíjení hry. Nehledě k tomu, že nováček, když se dostane na tier X tak rychle a není extra nadaný, tak s hrou sekne rychleji, než kdyby se tam doplahočil pomaleji a o hře se něco naučil. Takže IMHO lepší je pomalejší postupný vývoj s garancí lepšího herního prostředí a kontinuálních plateb než nárazový skok a znechucený odchod.

SWAT0013 #18 Posted 23 May 2019 - 10:17 AM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,678
  • [ANV-V] ANV-V

Možná to vidím moc jednoduše - ale já fakt nevidím rozdíl, jestli se někdo dostane na T10 za 500, 1000 nebo 2000 her... A zejména na otravné části větví je tohle rychlé expení super - kdyby to tehdy šlo takhle rychle, třeba bych i některé tanky skutečně přeexpil, místo jejich skákání za free expy ;)

A co bych za takto rychlé expení dal kdysi, když jsem třeba u T-54 expil zbraň? :D Ten tank se mi s tím základním dělem tak znechutil, že jsem nakonec vyexpil dělo na starém Objectovi 430 II a za free dovyexpil věž, abych to dělo mohl hned nasadit. S tím, že kdybych si ten tank tak nezhnusil, třeba bych již dávno měl 140 vyexpenou - ale ještě dlouho mě ta stock T-54 strašila, i když již byla prakticky v topu...

View PostBuddy23, on 23 May 2019 - 09:44 AM, said:

Tato věta je jako ve všech F2P hrách značně diskutabilní.

View PostUKO_JESHITA, on 23 May 2019 - 10:35 AM, said:

Kdyby jen výběr - pamatuji se na mé expení tehdy vysněné T57 HT. Když jsem se asi po půl roce (možná i o něco více) blížil k tomu mému vysněnému cíli a první desítce, WG najednou oznámilo její nerf - musím pravdivě uznat, že kdyby mě tehdy nelákala vidina zkusit CW, asi bych se hrou skončil...

View Posthoggarr, on 23 May 2019 - 10:50 AM, said:

technická vždy byli na 9/10 špatní hráči a vždy jich byla většina, já když jsem začínal tak na první 10 jsem potřeboval necelých 2k her a hrál jsem dvě větve tanků ( a tuším, že jsem byl oranžový nebo žlutý :) ) A to jsem hrál Britské HT která do 9 stála za prd. Takže na 10 šlo se dostat poměrně rychle, vždy snad kromě záčátků hry

Přesně tak - dokud nebude postup limitován nějakými výsledky či něčím jiným než expy a kredity, bude to vypadat přesně takto. A k tomu nikdy nedojde - jelikož právě to, že nic není omezené ničím je také jedním z důvodů úspěchů té hry... ;)

View PostBuddy23, on 23 May 2019 - 10:55 AM, said:

Jenže to je čistě otázka tvého způsobu hraní. Já třeba když expil stock tanky a free expy jsem také nijak moc nepoužíval, odehrával jsem maximálně denní násobky. Takže se expení linie klidně i z T8 snadno protáhlo na ten cca půl rok ;)

Já pořád nevidím tak velký rozdíl, jestli devítku přeexpíš za den, 3 dny nebo týden, kdybys fakt kromě PÚ nepoužil vůbec nic... Ano, v celkovém součtu ti to zabere trochu déle. Ale jsem přesvědčený o tom, že pokud přijde nový hráč, tak je z 99% úplně jedno, zda se na desítku dostane za 500, 1000 nebo 2000 her - ty potřebné znalosti o hře nezíská ani v jednom případě, pokud se nebude sám zajímat. A pokud bude, možná se bude nepatrně lišit  jeho křivka zlepšování, nic moc jiného rozdílného tam podle mě nebude ;)

View PostJmeno1, on 23 May 2019 - 11:07 AM, said:

První dvě desítky jsem kupoval po 8000 bitev; jel jsem víc větví současně. Na TVP T 50/51 jsem před rokem potřeboval 560 bitev, teď bych to IMHO zvládnul i za 300 bitev. A to už mi připadá jako extrém a zabíjení hry. Nehledě k tomu, že nováček, když se dostane na tier X tak rychle a není extra nadaný, tak s hrou sekne rychleji, než kdyby se tam doplahočil pomaleji a o hře se něco naučil. Takže IMHO lepší je pomalejší postupný vývoj s garancí lepšího herního prostředí a kontinuálních plateb než nárazový skok a znechucený odchod.

To je strašně, ale strašně diskutabilní. Problém většiny hráčů je, že oni si nepřiznají, že nehrají dobře - a ono se jim není svým způsobem co divit, protože netuší, jaké jsou možnosti.

Pamatuji se, jak když jsem hrál a dozvěděl se o XVM a WN, jak jsem se rozhodl si to nainstalovat, abych viděl, jaká hvězda jsem - protože jsem vážně měl pocit, že o moc lépe se hrát už na daných vozidlech nedá. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že mám WNko někde kolem 700, možná 800 a že je tam hodně velký prostor na zlepšení ;)

Nebýt tohoto okamžiku, je otázka, jako moc bych se o hru zajímal a jak moc bych se zlepšil jen hraním. Byl by to hodně zajímavý pokus - škoda jen, že asi není nijak reálné ho provést (možná časem s vývojem umělé inteligence) :)

UKO_JESHITA #19 Posted 23 May 2019 - 10:31 AM

Brigadier

• Player
  • 49371 battles
  • 4,501
  • [_LDN] _LDN
:D s xvm jsem ti měl podobně, akorát na mě vyskočilo 450 vn, takže všichni fialový byli unterwasrmanni atd atd..., sakra tohle mi připomnělo jaký jsem byl kus hovězího :D

kinugasa #20 Posted 23 May 2019 - 10:48 AM

Lance-corporal

• Player
  • 60670 battles
  • 73

View PostUKO_JESHITA, on 23 May 2019 - 09:31 AM, said:

:D s xvm jsem ti měl podobně, akorát na mě vyskočilo 450 vn, takže všichni fialový byli unterwasrmanni atd atd..., sakra tohle mi připomnělo jaký jsem byl kus hovězího :D

Z toho si nic nedělej, já jsem větší "inteligent". Po cca 30.000 hrách jsem objevil co znamenají ta pluska u členů posádky:facepalm:. A přišel jsem na to díky fóru, když mě překvapilo neznámé slovo PERK. V padesáti se člověk pořád učí, alespoň neumřu blbej:rolleyes:.

Edited by kinugasa, 23 May 2019 - 10:50 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users