Jump to content

Czarny rynek już otwarty

• This topic is locked This topic is locked
2017 replies to this topic

RaJCeL #1361 Posted 27 May 2019 - 11:42 AM

Lieutenant

• Player
  • 24471 battles
  • 1,567

View Post_Patrol, on 27 May 2019 - 11:39 AM, said:

Drodzy gracze mam dla Was ważną informację.

(...)

Logowanie do naszych garaży gry wykorzystując do tego celu darmowy program Teamviewer jest LEGALNE i nie grozi za to ban. Potwierdził mi to jeden z pracowników Wargaming.

(...)

Sprawa 1. nigdzie nie widzę oficjalnej wypowiedzi tego pracownika WG. Poproszę o cytat, a jeżeli nie ma to poproś o jawną komunikacje w tym temacie. Tak dla jasności mojej i innych graczy, gdyż na komunikację spod stołu lub ze schowka na miotły każdy może się powoływać. Jak działa system banowania WG my gracze nie wiemy, więc warto dmuchać na zimne i mieć oficjalną wypowiedź pracownika WG na podkładkę.

Sprawa 2. innym osobom zarzucasz, że piszą ściany tekstu i nie da się tego czytać, a sam co robisz? Jak mają to zrozumieć osoby starsze? Czyżby podwójne standardy? Ty lubisz pomagać, a ja lubię spójność.

View Post_Patrol, on 14 February 2019 - 02:56 PM, said:

Nie dość, że za dużo oglądasz filmów, to jeszcze piszesz ściany tekstu, a mnie starszej osobie trudno zrozumieć tyle literek.

Co do czarnego rynku, bardzo ciekawa akcja. Czekam na kolejne oferty.

Dziękuję i życzę miłego dnia :)

1lt_Mike #1362 Posted 27 May 2019 - 11:48 AM

Lieutenant

• Player
  • 35992 battles
  • 1,545
  • [FNPRO] FNPRO

Drodzy współczołgiści,

był już w sklepie Pz IV Hydro, podobno ma być Pz V/IV.

Pamiętajcie, Pz V/IV jest tak samo słaby jak Pz IV Hydro, nie kupujcie go. Naprawdę. Szkoda kredek/złota.

Zostawcie go dla mnie :trollface:

Z góry dziękuję!

miluft_waffel #1363 Posted 27 May 2019 - 11:52 AM

Corporal

• Player
  • 7572 battles
  • 128

Dokładnie @1lt_Mike, PZV/IV to zwykły złom. Nawet nie ma podejścia do takiego cacuszka jak CAX. Trzeba być zdrowo walniętym żeby go kupić.

Ja go kupię tylko dlatego, że lubie koszmarnie słabe czołgi, które na zwykłej amo nie przebijają nawet starego drewnianego pudła.  

Polish_Badger #1364 Posted 27 May 2019 - 11:57 AM

Corporal

• Player
  • 16701 battles
  • 174
  • [_PWD_] _PWD_

Dziś is6-b za 10000 golda ilość sztuk 10000

Na ruskich stronach o tym piszą ponoć wyciek

Edited by Polish_Badger, 27 May 2019 - 12:00 PM.

ElitarnyHagen #1365 Posted 27 May 2019 - 11:59 AM

Private

• Player
  • 290 battles
  • 28
Ja strzelam 15k sztuk za 8k golda :v

muriceps #1366 Posted 27 May 2019 - 12:01 PM

Brigadier

• Player
  • 28873 battles
  • 4,934
  • [_CHS_] _CHS_
http://rykoszet.info/2019/05/27/czarny-rynek-where-is-my-caernarvon-ax-cz-2/ - ciąg dalszy wyjaśnień co do braku CAX w garażach tych co kupili. Ja się spóźniłem :( 

Pancerny_Samuraj #1367 Posted 27 May 2019 - 12:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 829

View Postprofes79, on 27 May 2019 - 05:54 AM, said:

Bo czołg ma wartość jedynie kolekcjonerską i tyle. Ze wszystkich dotychczasowych ofert jedyną naprawdę sensowną byłą pierwsza - na Buldoga; cała reszta to żerowanie na naiwnych/kolekcjonerach (niepotrzebne skreślić).

Mam tylko cichą nadzieję, że jak pojawi się PzIIJ to za naprawdę kosmiczną cenę i w niewielkiej ilości bo inaczej resztki balansu na niskich tierach szlag trafi, podobnie jak balans na X po rzuceniu 183 - teraz na X czasami i połowa składu to lodówki albo godzille i zastosowanie ma komentarz kumpla z klanu - pojawiasz się i znikasz...

Można pomarzyć o balansie, pieniądze oraz decyzje kilku osób są ważniejsze.

_Patrol #1368 Posted 27 May 2019 - 12:09 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40048 battles
  • 34,113
  • [AW-LE] AW-LE

View PostRaJCeL, on 27 May 2019 - 12:42 PM, said:

Sprawa 1. nigdzie nie widzę oficjalnej wypowiedzi tego pracownika WG. Poproszę o cytat, a jeżeli nie ma to poproś o jawną komunikacje w tym temacie. Tak dla jasności mojej i innych graczy, gdyż na komunikację spod stołu lub ze schowka na miotły każdy może się powoływać. Jak działa system banowania WG my gracze nie wiemy, więc warto dmuchać na zimne i mieć oficjalną wypowiedź pracownika WG na podkładkę.

Podkładką jest EULA. W każdym razie słusznie prosisz o wypowiedź pracownika Wargaming.

Dam znać komu trzeba.

View PostRaJCeL, on 27 May 2019 - 12:42 PM, said:

Sprawa 2. innym osobom zarzucasz, że piszą ściany tekstu i nie da się tego czytać, a sam co robisz? Jak mają to zrozumieć osoby starsze? Czyżby podwójne standardy? Ty lubisz pomagać, a ja lubię spójność.

Nie tylko ja, to po pierwsze, a po drugie przeczytaj poniższy wpis, proszę.

Jest różnica między ważną informacją, a wklejaniem wszędzie ściany tekstu.

Ważna informacja w tym przypadku potwierdzenie legalności, jak i zwrócenie uwagi na różnicę w EULA dla serwerów NA i EU musi być widoczna dla wszystkich graczy, ponieważ jeśli ktoś przegląda forum na smartfonie może mieć problem z kliknięciem spoilera dlatego ważna informacja nie jest w spoilerze ;)

Edited by _Patrol, 27 May 2019 - 12:13 PM.

RaJCeL #1369 Posted 27 May 2019 - 12:24 PM

Lieutenant

• Player
  • 24471 battles
  • 1,567

View Post_Patrol, on 27 May 2019 - 01:09 PM, said:

Podkładką jest EULA. W każdym razie słusznie prosisz o wypowiedź pracownika Wargaming.

Dam znać komu trzeba.

Nie tylko ja, to po pierwsze, a po drugie przeczytaj poniższy wpis, proszę.

Jest różnica między ważną informacją, a wklejaniem wszędzie ściany tekstu.

Ważna informacja w tym przypadku potwierdzenie legalności, jak i zwrócenie uwagi na różnicę w EULA dla serwerów NA i EU musi być widoczna dla wszystkich graczy, ponieważ jeśli ktoś przegląda forum na smartfonie może mieć problem z kliknięciem spoilera dlatego ważna informacja nie jest w spoilerze ;)

Dzięki za przekazanie prośby do informującego pracownika WG. Słowo pisane WG może interpretować różnie. Sam wiesz jak to jest z regulaminem gry i makrami, a modyfikacjami, które według WG są dopuszczalne.

Umiem czytać. Ba. nawet przeczytanie dłuższego tekstu nie sprawia mi problemów jak niektórym ludziom na tej planecie. Polecam wszystkim borykającym się z tym problemem trenować czytając książki. Na stare lata też można (w razie potrzeby można nabyć okulary lub lupę do czytania). Na samodoskonalenie nigdy nie jest za późno :)

Nie każdy wkleja wszędzie ścianę tekstu, a ważną informację można podać też w zwięzłej formie. Przykładowo w tym przypadku wystarczyłaby jedna wiadomość od pracownika WG. Jedno zdanie stwierdzające, że korzystanie z tego typu oprogramowania w WoT nie stanowi przesłanki do otrzymania bana, jeżeli nie dotyczy to współdzielenia kont. Tak samo taka wiadomość byłaby w łatwy sposób widoczna dla graczy przez oznaczenie czerwonym kolorem i tworzenie ściany tekstu w tym przypadku jest zbędne.

//Edit:
Ponadto część graczy grająca na serwerze EU i czytająca forum EU (w tym Twoje porady) posiada też konto na NA. Co w przypadku jeżeli przeczyta i zastosuje Twoją poradę na serwerze NA. Czy to również nie naraża nikogo na bana?

Edited by RaJCeL, 27 May 2019 - 12:31 PM.

Trostani #1370 Posted 27 May 2019 - 12:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 49379 battles
  • 1,386

Mimo że event jeszcze się nie skończył pokuszę się o krótkie podsumowanie. Bardzo ciekawa akcja marketingowa ale po raz kolejny WG udowodniło że albo nie mają odpowiedniej infrastruktury albo po prostu są niekompetentni. Oferty znikające w 12 sekund (typek na serwerze NA) czy problemy z dostarczanie kupionych pojazdów to coś absolutnie do przewidzenia przy takim obłożeniu serwera. Jeśli WG chciało by przeprowadzić podobną akcję w przyszłości to sugeruję dodawanie ofert w małych partiach (kilkadziesiąt-kilkaset pojazdów) albo w losowych porach albo np. zawsze o pełnej godzinie. Uniknięcie przeciążenia serwera, przykujecie graczy na dłużej do sklepiku, będzie bardziej klimatyczne i umożliwi udostępnienie większej ilości rodzajów pojazdów w ofercie. Ba, można by się pokusić o dodanie podobnego mechanizmu na stałe, tylko z mniejszą częstotliwością ofert (powiedzmy kilka tygodniowo) i nazwać to WG outlet :trollface:. Przynajmniej zawsze byłby powód żeby tam zerknąć po zalogowaniu albo w trakcie sesji.

_Patrol #1371 Posted 27 May 2019 - 12:36 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40048 battles
  • 34,113
  • [AW-LE] AW-LE

View PostRaJCeL, on 27 May 2019 - 01:24 PM, said:

//Edit:

Ponadto część graczy grająca na serwerze EU i czytająca forum EU (w tym Twoje porady) posiada też konto na NA. Co w przypadku jeżeli przeczyta i zastosuje Twoją poradę na serwerze NA. Czy to również nie naraża nikogo na bana?

Napisałem, że są różnice w EULA dla NA i EU więc wydawało mi się, że gracze zrozumieją, iż jeśli wypowiadam się na forum dla serwerów EU, to kieruję moje wypowiedzi do graczy grających na serwerach EU.

No, ale jeśli jednak miałeś problem (lub szukasz dziury na siłę), to postaram się w przyszłości napisać łopatologicznie czyli tak, abyś zrozumiał ty i gracze, dla których moja informacja nie jest czytelna.

Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Edited by _Patrol, 27 May 2019 - 12:39 PM.

RaJCeL #1372 Posted 27 May 2019 - 12:52 PM

Lieutenant

• Player
  • 24471 battles
  • 1,567

View Post_Patrol, on 27 May 2019 - 01:36 PM, said:

Napisałem, że są różnice w EULA dla NA i EU więc wydawało mi się, że gracze zrozumieją, iż jeśli wypowiadam się na forum dla serwerów EU, to kieruję moje wypowiedzi do graczy grających na serwerach EU.

No, ale jeśli jednak miałeś problem (lub szukasz dziury na siłę), to postaram się w przyszłości napisać łopatologicznie czyli tak, abyś zrozumiał.

Poza spójnością lubię też jednoznaczność i chronienie graczy, którzy mogą być czegoś nieświadomi. Po co narażać kogokolwiek na bana. Nie szukam dziury na siłę. Nie chodzi tu o mnie, tylko o ogół szeroko pojętych graczy.

Ponadto Twoja porada jest cytowana na blogach, które już niekoniecznie traktują tylko o serwerze EU, a tam informacji o różnicach w EULI brak. Nie wiem czy autoryzujesz swoje poradniki na tych blogach, więc możesz być nieświadomy potencjalnego zagrożenia nieświadomych graczy, ale może warto zacząć autoryzować? Może warto zwrócić się do ichnich redaktorów aby dodali stosowną adnotację jeżeli porada dotyczy jednego serwera i może być uznana za niestosowną na innych serwerach?

Jeżeli poczułeś się urażony, że drożę temat gdyż zależy mi aby nieświadomi gracze nie dostawali banów ze względu na swoją niewiedzę, to przepraszam z całego serca.
Również chciałbym Ci podziękować gdyż nie wiedziałem, że umowy EULA są różne na poszczególnych serwerach. Jestem świadomy, że nie jestem alfą i omegą i z chęci poszerzam swoją wiedzę i horyzonty czytając i dyskutując z mądrymi ludźmi. Mam nadzieje, że pozostali czytelnicy również wyciągną pewną wiedzą z tej małej dyskusji i tego wszystkim życzę.

parim1331 #1373 Posted 27 May 2019 - 01:20 PM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 6520 battles
  • 642

View PostRaJCeL, on 27 May 2019 - 12:52 PM, said:

Poza spójnością lubię też jednoznaczność i chronienie graczy, którzy mogą być czegoś nieświadomi. Po co narażać kogokolwiek na bana. Nie szukam dziury na siłę. Nie chodzi tu o mnie, tylko o ogół szeroko pojętych graczy.

Ponadto Twoja porada jest cytowana na blogach, które już niekoniecznie traktują tylko o serwerze EU, a tam informacji o różnicach w EULI brak. Nie wiem czy autoryzujesz swoje poradniki na tych blogach, więc możesz być nieświadomy potencjalnego zagrożenia nieświadomych graczy, ale może warto zacząć autoryzować? Może warto zwrócić się do ichnich redaktorów aby dodali stosowną adnotację jeżeli porada dotyczy jednego serwera i może być uznana za niestosowną na innych serwerach?

Jeżeli poczułeś się urażony, że drożę temat gdyż zależy mi aby nieświadomi gracze nie dostawali banów ze względu na swoją niewiedzę, to przepraszam z całego serca.
Również chciałbym Ci podziękować gdyż nie wiedziałem, że umowy EULA są różne na poszczególnych serwerach. Jestem świadomy, że nie jestem alfą i omegą i z chęci poszerzam swoją wiedzę i horyzonty czytając i dyskutując z mądrymi ludźmi. Mam nadzieje, że pozostali czytelnicy również wyciągną pewną wiedzą z tej małej dyskusji i tego wszystkim życzę.

Tak jak napisał @_Patrol, można używać Teamviewer'a.

yabede #1374 Posted 27 May 2019 - 01:28 PM

Private

• Player
  • 2563 battles
  • 3

19-nasta godzina oczekiwan na CAX LOL :)

Zenek_Satelita #1375 Posted 27 May 2019 - 01:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 35605 battles
  • 62
21h i nadal brak

amadeo_2013_WOT_PL #1376 Posted 27 May 2019 - 01:41 PM

Private

• Player
  • 46005 battles
  • 5
  • [DAILY] DAILY

Dzięki już jest :D

mateuszgizycko #1377 Posted 27 May 2019 - 01:48 PM

Private

• Player
  • 32488 battles
  • 2

View Postyabede, on 27 May 2019 - 12:28 PM, said:

19-nasta godzina oczekiwan na CAX LOL :)

Coś jest na rzeczy, jak dziś kupiłem Hydro to pojawiło się info o zakupie Cax-a i Hydro jednocześnie ... i boom.. restart, i są dwa...

Radzio337_sniper #1378 Posted 27 May 2019 - 01:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2949 battles
  • 72
  • [WIN-A] WIN-A
WG to jest jakaś kpina. Kredyty poleciały, a CAX-a nie ma w garażu. Do kiedy będą rozwiązywać problem? Do jutra? Naprawdę fajne te 5h... GG WG

Pancerny_Samuraj #1379 Posted 27 May 2019 - 01:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 829

View PostMaro_Kay, on 27 May 2019 - 07:26 AM, said:

Taka podpowiedź z szeroko rozumianego interesu. Produkt (jakikolwiek) jest wart dokładnie tyle ile ktoś za niego jest skłonny zapłacić. Jeżeli 5000 medów V tieru za 6,5kk kredytów rozeszło się w 2 min na 12h przewidziane tzn, że są one warte dużo więcej. To jest pierwszy wniosek jaki WG dostaje od czarnego rynku. Jak na razie jedyną przeszacowaną ofertą był Alpejski Tygrys.

Ja go kupiłem z tego samego powodu z jakiego kupię pz V/IV (jeżeli się wstrzelę w termin) - jak skończę grindować ostatnie linie, które mnie interesują zacznę markować od V, dla zabawy. Z tego samego powodu odkupiłem Turana i Skodę. Z tego powodu kupię tego Helcatopodobnego co ma być dodany, z tego samego powodu cieszy mnie ten maraton na francuskiego TDka.

Połowa eventu i 65 stron na forum. Prawie wszystkie oferty rozsprzedane w parę minut, gold i kredyty z rynku skutecznie wyssane. Jęczcie dalej, że WoT umiera, a WG tacy i owacy. A oni niech dalej robią biznes bo są w tym dobrzy, a ja przy tym mam sporo fajnej rozrywki.

Kolejny niesamowicie długi komentarz, lecz jak zwykłem mówić: Obalanie mitów ma w historii ludzkości krótką historię, tworzenie ich zaś niezwykle długą.

Spoiler

Edited by Pancerny_Samuraj, 27 May 2019 - 02:28 PM.

Polish_Badger #1380 Posted 27 May 2019 - 02:00 PM

Corporal

• Player
  • 16701 battles
  • 174
  • [_PWD_] _PWD_
Czekajta spokojnie - dziś rano kupiłem hydro i wpadł do garażu przed godziną 14 - trzeba czekać

5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users