Jump to content

Ulepszajcie załogi dzięki podręcznikom dla załóg!

• Please log in to reply
123 replies to this topic

Msciboj #101 Posted 12 June 2019 - 06:28 PM

Lieutenant

• Player
  • 19855 battles
  • 1,754

View PostFalathi, on 12 June 2019 - 02:53 PM, said:

@voodoo4611

Opcja szkolenia załogi za kredyty jest na tyle droga, że w dłuższej perspektywie mało opłacalna. Dobra, żeby zrobić sobie powiedzmy żarówkę na dowódcy, ale żeby dostać kilku perkową załogę trzeba wydać sporo kasy - w praktyce, patrząc na zachowania graczy takie przypadki będą  bardzo, bardzo rzadkie, na tyle by nie były istotne statystycznie. 
Nadto, jeśli już to większą szansę na wykorzystanie tej opcji mają starzy, doświadczeni gracze których prędzej będzie stać na to, by wydać na jedną załogę dość sporo zgromadzonego w grze srebra. I którzy mogą mieć to samo, co początkujący - ale za darmo. 
Zresztą, od dość dawna dostępna jest opcja pompowania załogi z wolnego doświadczenia. Duże ilości wolnego doświadczenia można uzyskać za złoto więc jeśli ktoś uparłby się, żeby sztucznie podbijać sobie załogi to mógłby robić to w ten sposób. 
Nie widać jednak, by taki sposób podbijania załóg był jakimś problemem. 

Naprawde wielu problemow tej gry nie widzicie, a ty jako pracownik WG nie wyrozniasz sie wsrod pozostalych.

Ot chocby przypomniec jakie problemy miales z dostrzezeniem patologii systrmu rekrutanckiego.

A pozniej sie 120 dni dodalo...

Milej pracy.

Unterwalder #102 Posted 12 June 2019 - 06:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 57881 battles
  • 312
  • [SOVIA] SOVIA

View PostFalathi, on 12 June 2019 - 03:56 PM, said:

Przesłane do speca. 

To się robiło już kilka dni temu, w poprzednim patchu. Grałem na kilku rezerwach 1 - godzinnych i po ich wyczerpaniu-zajrzałem do menagera rezerw. Świeciła się tak samo jak tutaj rezerwa 100% 2h której ja na pewno nie włączałem.

Sprawdźcie czy te rezerwy znikają, czy nie. Na pewno nie blokują włączenia innej rezerwy.

voodoo4611 #103 Posted 12 June 2019 - 07:50 PM

Sergeant

• Player
  • 15327 battles
  • 261
  • [ROTTN] ROTTN

Block Quote

To się robiło już kilka dni temu, w poprzednim patchu. Grałem na kilku rezerwach 1 - godzinnych i po ich wyczerpaniu-zajrzałem do menagera rezerw. Świeciła się tak samo jak tutaj rezerwa 100% 2h której ja na pewno nie włączałem.

Sprawdźcie czy te rezerwy znikają, czy nie. Na pewno nie blokują włączenia innej rezerwy.

Ziomek. Przeciez jak to kolega parim raczyl nam napisac. "Randomki zweryfikuja" 

Znalezione obrazy dla zapytania lol meme

Edited by voodoo4611, 12 June 2019 - 07:50 PM.

SirBushman #104 Posted 12 June 2019 - 08:28 PM

Lieutenant General

• Player
  • 54586 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

View Postmiluft_waffel, on 12 June 2019 - 04:39 PM, said:

Można, tu przez kilka stron poczytać o tym jak to w niesprawiedliwy sposób gracze, którzy wchodzą po drabince grindu... będą mieli 5 - 6 perkowe załogi. 

Nie będą za chiny ludowe mieli takich załóg jak nie będą na danych czołgach grać sporej ilości bitew. Ludzie, na głowy poupadaliście ze zgryzoty? 

Nie jeden dziwi się, że np. na tierach 7, 8, 9 czy 10 są gracze (nie zawsze krwawe pomidory), którzy grają, delikatnie ujmując... bardzo zachowawczo.

Jak ma grać skoro nie ma nawet żarówki na dowódcy? Poleci z innymi to zejdzie jako pierwszy i nawet średniego dmg nie zrobi. Jak nie zrobi to wolniej doszkoli załogę. Jak wolniej będzie szkolił to dłużej będzie grał zachowawczo, bojaźliwie. Błędne koło. 

Do głowy Wam nie przyjdzie, że może ich załogi to dopiero 70% pierwszego perka? Nie każdy jak głupol od t6 leci drzewko tą samą załogą do zakichanej, mitycznej X.

Jest wielu takich co w 50% swoich czołgów mają w miarę przyzwoitą załogę, a nie 4 wymaksowane załogi przewalane z 4 ulubionych drzewkowych czołgów do wielu premek tej samej nacji.

Moim zdaniem to jest ukłon w stronę tych co zaczynają wbijanie pierwszych perek, a nie dla tych co będą bez grania robić maks załogi. Z tego powodu pomysłu nie można skreślać definitywnie jako samo zło. 

Takim samym zgryźliwym tetrykiem byłem na WoWP. Bolało mnie, że ja od początku związany z samolotami od WG, to, tamto... a inni, nieliczni nowi, mają teraz łatwiej itd. Zmieniłem podejście i jestem szczęśliwy, mniej zgorzkniały. 

Przeczytałem dokładnie to co napisałeś, trzy razy.
Czemu?

Powód jest bardzo prosty, nie mogłem uwierzyć, że po tych wszystkich numerach jakie wywinęło WG na przestrzeni ostatnich lat znajdzie się jeszcze ktoś naiwny na tyle, żeby wierzyć w ich "dobre" intencje i działanie "dla graczy".

Jeżeli uważasz, że krwawe pomidory będą grać mniej zachowawczo mając załogi z "żarówką" to polecam przemyślenie tego tematu od nowa. Ich styl gry to nie tylko brak "żarówki", to nieznajomość gry, jej zasad, map, taktyk, czołgów, którymi grają, ich silnych i słabych stron, etc.

Pomysłu nie skreślam, ale wykonanie na zasadzie - kup sobie załogę, jak najbardziej tak, bo jest tożsame z "kup sobie za realną kasę czołg, którym cokolwiek zrobisz" i oferowanie do sprzedaży Defendera, i innych, lepszych od drzewkowych i całą masą innych pomysłów, które zebrane do kupy robią z tej grę kupę.

Tak na marginesie - tak, jestem świadom tego, że mogę przestać grać, tak samo jak tego, że na świecie nie ma sprawiedliwości.

View Postprofes79, on 12 June 2019 - 07:24 PM, said:

Po co 15? Wystarczy, że bez wysiłku robisz sobie dwa.

​Dokładnie.

View PostFalathi, on 12 June 2019 - 04:53 PM, said:

@voodoo4611

Opcja szkolenia załogi za kredyty jest na tyle droga, że w dłuższej perspektywie mało opłacalna. Dobra, żeby zrobić sobie powiedzmy żarówkę na dowódcy, ale żeby dostać kilku perkową załogę trzeba wydać sporo kasy - w praktyce, patrząc na zachowania graczy takie przypadki będą  bardzo, bardzo rzadkie, na tyle by nie były istotne statystycznie. 
Nadto, jeśli już to większą szansę na wykorzystanie tej opcji mają starzy, doświadczeni gracze których prędzej będzie stać na to, by wydać na jedną załogę dość sporo zgromadzonego w grze srebra. I którzy mogą mieć to samo, co początkujący - ale za darmo. 
Zresztą, od dość dawna dostępna jest opcja pompowania załogi z wolnego doświadczenia. Duże ilości wolnego doświadczenia można uzyskać za złoto więc jeśli ktoś uparłby się, żeby sztucznie podbijać sobie załogi to mógłby robić to w ten sposób. 
Nie widać jednak, by taki sposób podbijania załóg był jakimś problemem. 

Słowo klucz - w dłuższej perspektywie.
Dla gracza, takiego "zwykłego" na pewno. Dla gracza z zasobnym portfelem, waszego targetu, właściwie nie istnieją w tej chwili ograniczenia bo do OP czołgusiów dokupi sobie OP załogę.
Poza tym - tłumaczenie, że P2W nie jest problemem to coś zdecydowanie nowego. Do tej pory WG twierdziło, że gra jest F2P, teraz gdy już dopuściliście P2W, to okazuje się, że to nie problem, bo dotyczy tylko znikomej ilości graczy.
Aha. :facepalm:

Ktoś inteligentny alternatywnie z marketing w Paryżu to wymyślił, czy to pomysł z Mińska? Stawiam na to drugie i o ile na RU to nie będzie problem, to założę się, że na EU tak.
Poza tym zapominasz, że za darmo do tej pory oznaczało konieczność grania a nie tylko wyjęcia karty kredytowej.

Zresztą, po co ja to piszę, skoro mieszasz ze sobą rzeczy, które nie mają ze sobą związku i udajesz, że jest OK?

View Postvoodoo4611, on 12 June 2019 - 04:53 PM, said:

Spoiler

Owszem. Ale zeby tak zrobic, trzeba sporo grac i kupic zloto.
Widac chyba roznice miedzy grac i kupic cos w sklepie premium a tylko kupic cos w sklepie premium, prawda ?

I tak, tak jak juz w ktoryms watku wspomnilem. Szanuje Cie za to, ze podejmujesz dyskusje. To sie bardzo chwli.

Generalnie zgadza się z postem powyżej, oprócz jednej kwestii.
Owszem, Falathi podejmuje dyskusję, tylko z tego kompletnie nic nie wynika. Cóż z tego, że to sympatyczny (przeważnie) gość, który z uwagą pochyli się nad tym co ma do powiedzenia Społeczność, jak w wyniku tego pochylania się jesteśmy dalej ignorowani bo dla WG w Paryżu i Mińsku liczy się tylko kasa a odczucia starych graczy, mających o grze jakieś pojęcie są olewane?

Dlaczego?
A ile czołgów może jeszcze stary gracz kupić?
Niewiele.
Może ewentualnie płacić za konto premium, ale to na waciki dla Trichy nie wystarczy. Dlatego konieczni są nowi, którym oferuje się uproszczoną do bólu rozgrywkę, OP czołgi a starzy są zbędni. Czemu? Bo zajmują miejsce i kopią tych nowych w jaja tym, że znają grę.

skudi222 #105 Posted 12 June 2019 - 08:47 PM

Corporal

• Player
  • 41698 battles
  • 155
 Każdy płacił frycowe jak grał na załodze bez żarówki naprawki i itp,i nieważne czy był nowym graczem czy starym i zaczynał nowa linie i to było sprawiedliwe.A teraz kto ma MasterCard  może przeskoczyć to i mieć przewagę nad reszta...

SirBushman #106 Posted 12 June 2019 - 08:57 PM

Lieutenant General

• Player
  • 54586 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

View Postskudi222, on 12 June 2019 - 09:47 PM, said:

Każdy płacił frycowe jak grał na załodze bez żarówki naprawki i itp,i nieważne czy był nowym graczem czy starym i zaczynał nowa linie i to było sprawiedliwe.A teraz kto ma MasterCard  może przeskoczyć to i mieć przewagę nad reszta...

Owszem, ale zgodnie z linią Partii WG przedstawioną nam przez Community Managera, WG uważa, że to nie problem, bo:

1. P2W w tej postaci będzie występowało, ale  "takie przypadki będą  bardzo, bardzo rzadkie, na tyle by nie były istotne statystycznie"
  2. WG na tym zarobi a skoro tak to nie ma problemu.

FZS_1000_1 #107 Posted 12 June 2019 - 09:08 PM

Private

• Player
  • 540 battles
  • 7
Hmmm ciekawe czy pazerność tej chorej firmy ma granice.

maremel #108 Posted 12 June 2019 - 09:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44286 battles
  • 574

View PostFZS_1000_1, on 12 June 2019 - 08:08 PM, said:

Hmmm ciekawe czy pazerność tej chorej firmy ma granice.

Nie.

voodoo4611 #109 Posted 12 June 2019 - 09:58 PM

Sergeant

• Player
  • 15327 battles
  • 261
  • [ROTTN] ROTTN
Pozwole sobie zacytowac dwa fragmenty z wypowiedzi Kolegi powyzej.

Block Quote

​że za darmo do tej pory oznaczało konieczność grania a nie tylko wyjęcia karty kredytowej.

Ten fragmen mowi w sposob piekny i jednoczesnie bardzo celny o ogolnej (bo trafiaja sie tez dobre zmiany) polityce WG. - jak mialbym strzelac to jakies ostatnie 1,5 roku.
No po prostu w punkt.
Teraz uwaga. Zartobliwie. Nie majac na celu obrazy Kolegi, o ktorym zostalo napisane ale:

Block Quote

Owszem, Falathi podejmuje dyskusję, tylko z tego kompletnie nic nie wynika. Cóż z tego, że to sympatyczny (przeważnie) gość, który z uwagą pochyli się nad tym co ma do powiedzenia Społeczność, jak w wyniku tego pochylania się

Pochylanie sie ma niestety jeden mankament. Czy do spolecznosci, czy do WG, bedziesz jednak odwrocony koncowka plecow.
<ZART MODE OFF>

Edited by voodoo4611, 12 June 2019 - 09:59 PM.

FZS_1000_1 #110 Posted 12 June 2019 - 10:08 PM

Private

• Player
  • 540 battles
  • 7
To teraz poprosimy podręczniki do zmniejszenia rng , podręczniki jak być na topie mm, i może jakiś podręcznik z dopalaczami do pojazdów by móc mausem pościgać się z kołowcem.Czy wy w wg pozamienialiście się głowami z tym co ma mężczyzna pomiędzy nogami?

Anatema #111 Posted 12 June 2019 - 10:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23970 battles
  • 300
Po kołowcach z pancernymi kołami które łykają strzały z działa 152 mm za zero... Teraz.... szkolenie załogi za kasę to już dno i metr mułu.

SirBushman #112 Posted 12 June 2019 - 10:54 PM

Lieutenant General

• Player
  • 54586 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

View Postvoodoo4611, on 12 June 2019 - 10:58 PM, said:

Teraz uwaga. Zartobliwie. Nie majac na celu obrazy Kolegi, o ktorym zostalo napisane ale:

Pochylanie sie ma niestety jeden mankament. Czy do spolecznosci, czy do WG, bedziesz jednak odwrocony koncowka plecow.
<ZART MODE OFF>

W sumie faktycznie żaden Community Manager nigdy nie napisał w którą stronę WG się pochyla nad postulatami graczy.
Tak czy inaczej,  W PUNKT!

_Patrol #113 Posted 12 June 2019 - 11:37 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40851 battles
  • 35,769
  • [AW-LE] AW-LE

Nie muszą się wypowiadać, bo wiemy, w którą stronę zmierza wot.

WOT od dawna zmierza w kierunku portfeli graczy, a od jakiegoś czasu agresywnie, bo biznes jest brutalny, jak i chcą wytrzepać maksimum z portfeli graczy korzystając z popularności wot.

Przykładem jest abonament, który pozwala grać pojazdem premium.

A co jeśli WG pójdzie krok dalej i jedna z książeczek pojawi się w sklepie premium za milion pińcet dwa dziewnińcet?

Mam na myśli osobisty podręcznik szkoleniowy.

Posted Image

Nie będę zdziwiony jeśli pojawi się w sklepie premium, bo jak już wspomniałem biznes jest brutalny.

SlaworPL #114 Posted 13 June 2019 - 03:49 PM

Major

• Player
  • 33603 battles
  • 2,574

View Post_Patrol, on 12 June 2019 - 10:37 PM, said:

Nie będę zdziwiony jeśli pojawi się w sklepie premium, bo jak już wspomniałem biznes jest brutalny.

Pytanie tylko kiedy. Obstawiam paczki świąteczne tudzież na przyszłe wakacje.

WalkerNSP #115 Posted 13 June 2019 - 11:13 PM

Sergeant

• Player
  • 14463 battles
  • 219
  • [WSP] WSP

View PostSirBushman, on 12 June 2019 - 12:56 PM, said:

Potwierdzam.
Spoiler

Kiedy to będzie naprawione ?

Msciboj #116 Posted 14 June 2019 - 08:18 AM

Lieutenant

• Player
  • 19855 battles
  • 1,754

View PostWalkerNSP, on 13 June 2019 - 10:13 PM, said:

Kiedy to będzie naprawione ?

To nie sklep premium musi poczekać.

WOT_Barsa8 #117 Posted 15 June 2019 - 11:42 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 21972 battles
  • 1,455
  • [GE-PL] GE-PL
W sumie to teraz tylko naparzać na premkach, zarabiać kredyty i pakować w załogę do 3-4 perka.... to po grzyba ja tyle premek V-VI tieru kupiłem, nawet w sumie jedną VII tieru, do niczego teraz niepotrzebne.

Ulthion #118 Posted 16 June 2019 - 04:54 PM

Lieutenant

• Player
  • 31903 battles
  • 1,625
  • [BLUZG] BLUZG
Nie wiem czy ktoś wspomniał ale występuje błąd. Nie można jej użyć, gdy załoga jest na pojeździe premium.

_Patrol #119 Posted 16 June 2019 - 09:21 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40851 battles
  • 35,769
  • [AW-LE] AW-LE

View PostUlthion, on 16 June 2019 - 05:54 PM, said:

Nie wiem czy ktoś wspomniał ale występuje błąd. Nie można jej użyć, gdy załoga jest na pojeździe premium.

Zwróć uwagę na czerwone ramki.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/708702-ulepszajcie-zalogi-dzieki-podrecznikom-dla-zalog/page__st__100__pid__16987900#entry16987900

Wydaje mi się, że czytanie nie zadziała jeśli przeniesiesz załogę z innego pojazdu na pojazd premium bez przeszkolenia.

Będzie działać jeśli pojazd premium kupiłeś wraz z załogą lub jeśli przeszkolisz załogę na pojazd premium.

Wyjątkiem jest osobisty podręcznik szkoleniowy.

Mam nadzieję, że jeśli się mylę poprawi mnie pracownik Wargaming.

Edited by _Patrol, 16 June 2019 - 09:28 PM.

barlPL #120 Posted 16 June 2019 - 09:53 PM

Corporal

• Player
  • 21224 battles
  • 174

View Postmiluft_waffel, on 12 June 2019 - 03:23 PM, said:

Ano mam, nawet kilka 4 - 5 perkowych załóg. Nie chcę się jednak ograniczać tylko do 6 - 7 czołgów, więc na innych załogach mozolnie wbijam perka po perce. To co WG zaproponowało pomoże mi z załogami zerowymi w perki, żeby dojść choćby do żarówki i dalej już z górki. Nie muszę wydawać na to kupę kredytów (nawet nie mam zamiaru)...

Nie chciałem nikogo obrażać nazywając go zgryźliwym tetrykiem, ale tak to wygląda. 

Sam takie zachowania zauważyłem u siebie w WoWP (sam więc taki jestem), na WoT nie, bo jestem młodym "czołgistą". :child:   

Powody dlaczego WG wprowadziło ulepszanie załód dzięki podręcznikom są dwa:

1. Nie udała im się linia frontu :D -  gracze zdobywają za dużo kredytów czego WG nie przewidziało,

2. a że LF ma w tym roku 10 odsłon więc ilość kredytów niewygodnie na serwerze się rozmnoży. Trzeba te ilość odessać dlatego tworzymy podręczniki dla załóg :)

Także masz 2 prawdziwe powody wprowadzenia podręczników.

A jak nie starczy to LF popsujemy, pogrzebiemy trochę przy czasie odradzania czołgu z 5 min na 7 i będzie git :D Ilość kredek się dodatkowo zmniejszy :)

Podsumowując kolego zmiany tak na prawdę nie są dla nas.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users