Jump to content

Ulepszajcie załogi dzięki podręcznikom dla załóg!

• Please log in to reply
123 replies to this topic

Romano666 #81 Posted 12 June 2019 - 12:18 PM

Private

• Player
  • 105047 battles
  • 14
  • [DEF__] DEF__
Dlaczego po użyciu "darmowej" książeczki szkoleniowej blokuje mi Rezerwę osobistą +100% dla załogi na 2H rezerwa zablokowana na stałe nie mogę włączyć nawet kiedy chcę skorzystać z innego czołgu ?

Kurdebalans #82 Posted 12 June 2019 - 12:39 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22437 battles
  • 89
  • [FNPRO] FNPRO

View PostRomano666, on 12 June 2019 - 11:18 AM, said:

Dlaczego po użyciu "darmowej" książeczki szkoleniowej blokuje mi Rezerwę osobistą +100% dla załogi na 2H rezerwa zablokowana na stałe nie mogę włączyć nawet kiedy chcę skorzystać z innego czołgu ?

u mnie to samo :(

SirBushman #83 Posted 12 June 2019 - 12:56 PM

Lieutenant General

• Player
  • 54265 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN
Potwierdzam.
Spoiler

barlPL #84 Posted 12 June 2019 - 01:08 PM

Corporal

• Player
  • 21224 battles
  • 174

Jeśli ktoś myśli, że te  2 mln za 250k expa to jest gradka dla nowych graczy to się myli. Ta zmiana wprowadzi tylko jeszcze większe rozwarstwienie na niskich tierach. Gracze, którzy już długo grają w wota i maja nazbierane duże ilości kredek będą pakować perki w lolki 3 i 4 tieru.

Rozumiem że WG chce odessać kredki choćby z grania linii frontu, ale nie tędy droga. 

Zacznijcie po prostu słuchać graczy, robić ankiety, wyciągać wnioski, to wszystko na prawdę nie ma sensu.

ankuba57 #85 Posted 12 June 2019 - 01:13 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 35912 battles
  • 3,385
  • [WGSR] WGSR
Zużyłem od razu te książeczki. W większości na te czołgi, które mają największą liczbę załogantów (żeby się nie zmarnowało :)  )

Anatema #86 Posted 12 June 2019 - 02:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23833 battles
  • 300

1. A co jeśli załoga ma 6 osób? Pokazuje wzrost tylko dla 5...?

2. Analogicznie dla 3 osobowej "marnuje się"?

voodoo4611 #87 Posted 12 June 2019 - 02:21 PM

Sergeant

• Player
  • 15231 battles
  • 253
  • [ROTTN] ROTTN
Kolega mnie juz wczesniej zcytowal ale pozwole sobie wkleic jeszcze raz czesc tego co napisalem w innym watku.

Block Quote

Przyjdzie taki,  wpadnie do sklepu premium,nakupi fortow knox czy czego tam, premke 8 poziomu, przeszkoli zaloge na jakims ciezkim tierze 3-4. Wpakuje ksiazki i ... ano bedzie mial dokladnie to samo co Ty i inni gracze ciulali latami. (LATAMI!).
Nieda sie tego okreslic inaczej niz Pay to Win. Chcialbym bo Wg wprowadza tez inne fajne zmiany od jakiegos czasu ale sie N I E D A.
P2W wita oficjalnie. Sluchamy graczy.

W kontekscie wczesniejszej wypowiedzi @Falathi, przypomne:

Block Quote

​Wszystko się zgadza. Pytanie, ilu nowych graczy będzie stać by ot, tak wydać kilkanaście milionów kredytów na załogę dla JEDNEGO czołgu? Bo szczerze mówiąc wątpię, by takich przypadków było dużo. Co innego, jeśli ktoś nie chce się męczyć nie mając żarówki - wtedy wydanie 2 milionów zaczyna wyglądać nieco inaczej. 

Mam pytanie. Raczej stwierdzenie. Moze przemyslenie. 
Jak to koresponduje z ofertmi srebra ze sklepu premium? Bo to co raczyles tu napisac to dokldnie to samo co wypowiedz w kontekscie "amunicji specjalnej". Nie udawajmy, ze nie widzimy, ze za 100 Eurosow mozna miec 5 perkowa zaloge. Nie dyskutuje czy dla nas to duzo czy malo pieniedzy ale jak popatrzymy na to przez pryzmat dajmy na to naszego zachodniego sasiada i ichniejszych realiow, to mowiac krotko jest to pan Pikus.

Co do wszystkich, ktorzy sie tu wypowiadali, ze to dobrze dla nowych graczy. Tak. Bardzo dobrze.Zgadzam sie.
Widze tylko dwa problemy:
1. Kompletny Speed up w ekspieniu zalogi karta kredytowa.
2. Mnie jako graczowi z jakims tam (malym bo malym ale jednak) stazem - zwyczajnie pluje sie w twarz. Co maja poczuc ludzie bedacy z Wami od bety ....

Nprawde czulbym sie lepiej gdybym dzis wchodzac po pracy do gry zobaczyl wszystkie zalogi bez perkow a doswiadczenie, ktore mozolnie zbieralem (Wspomagajac Was jako firme brterem za czolgi premium) zobaczyl w postaci ladnie czekajacego na mnie wolnego expa.

Edit:Ach te literowki (troche zostalo?)

Edited by voodoo4611, 12 June 2019 - 02:23 PM.

Xwoknaj #88 Posted 12 June 2019 - 02:27 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9766 battles
  • 1,011
Dropi z tych nagród za bitwy, nie pamiętam jak to się nazywa

miluft_waffel #89 Posted 12 June 2019 - 03:39 PM

Sergeant

• Player
  • 10959 battles
  • 285
  • [KLOP] KLOP

Można, tu przez kilka stron poczytać o tym jak to w niesprawiedliwy sposób gracze, którzy wchodzą po drabince grindu... będą mieli 5 - 6 perkowe załogi. 

Nie będą za chiny ludowe mieli takich załóg jak nie będą na danych czołgach grać sporej ilości bitew. Ludzie, na głowy poupadaliście ze zgryzoty? 

Nie jeden dziwi się, że np. na tierach 7, 8, 9 czy 10 są gracze (nie zawsze krwawe pomidory), którzy grają, delikatnie ujmując... bardzo zachowawczo.

Jak ma grać skoro nie ma nawet żarówki na dowódcy? Poleci z innymi to zejdzie jako pierwszy i nawet średniego dmg nie zrobi. Jak nie zrobi to wolniej doszkoli załogę. Jak wolniej będzie szkolił to dłużej będzie grał zachowawczo, bojaźliwie. Błędne koło. 

Do głowy Wam nie przyjdzie, że może ich załogi to dopiero 70% pierwszego perka? Nie każdy jak głupol od t6 leci drzewko tą samą załogą do zakichanej, mitycznej X.

Jest wielu takich co w 50% swoich czołgów mają w miarę przyzwoitą załogę, a nie 4 wymaksowane załogi przewalane z 4 ulubionych drzewkowych czołgów do wielu premek tej samej nacji.

Moim zdaniem to jest ukłon w stronę tych co zaczynają wbijanie pierwszych perek, a nie dla tych co będą bez grania robić maks załogi. Z tego powodu pomysłu nie można skreślać definitywnie jako samo zło. 

Takim samym zgryźliwym tetrykiem byłem na WoWP. Bolało mnie, że ja od początku związany z samolotami od WG, to, tamto... a inni, nieliczni nowi, mają teraz łatwiej itd. Zmieniłem podejście i jestem szczęśliwy, mniej zgorzkniały. 

Edited by miluft_waffel, 12 June 2019 - 04:14 PM.

SlaworPL #90 Posted 12 June 2019 - 03:46 PM

Major

• Player
  • 33329 battles
  • 2,574
Jeśli ktoś na X tierze ma załogę z niepełnym 1 perkiem to powinien się zastanowić.

miluft_waffel #91 Posted 12 June 2019 - 03:49 PM

Sergeant

• Player
  • 10959 battles
  • 285
  • [KLOP] KLOP
Tak, powinien... W większości przypadków na X dawana jest najlepsza, ograna załoga. Jeśli jednak ktoś leciał tylko na tej załodze i wyszkoli ją do konkretnego czołgu X to na niższych tierach, jeśli chce sobie pograć... siłą rzeczy będzie miał zabawę z perkami od początku. 

Falathi #92 Posted 12 June 2019 - 03:53 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19932 battles
  • 11,327
  • [WG] WG

@voodoo4611

Opcja szkolenia załogi za kredyty jest na tyle droga, że w dłuższej perspektywie mało opłacalna. Dobra, żeby zrobić sobie powiedzmy żarówkę na dowódcy, ale żeby dostać kilku perkową załogę trzeba wydać sporo kasy - w praktyce, patrząc na zachowania graczy takie przypadki będą  bardzo, bardzo rzadkie, na tyle by nie były istotne statystycznie. 
Nadto, jeśli już to większą szansę na wykorzystanie tej opcji mają starzy, doświadczeni gracze których prędzej będzie stać na to, by wydać na jedną załogę dość sporo zgromadzonego w grze srebra. I którzy mogą mieć to samo, co początkujący - ale za darmo. 
Zresztą, od dość dawna dostępna jest opcja pompowania załogi z wolnego doświadczenia. Duże ilości wolnego doświadczenia można uzyskać za złoto więc jeśli ktoś uparłby się, żeby sztucznie podbijać sobie załogi to mógłby robić to w ten sposób. 
Nie widać jednak, by taki sposób podbijania załóg był jakimś problemem. 

voodoo4611 #93 Posted 12 June 2019 - 03:53 PM

Sergeant

• Player
  • 15231 battles
  • 253
  • [ROTTN] ROTTN

Po tonie wypowiedzi sadze, ze nawet kolega miluft_waffel ma taka zaloge ;)
I tak, godze sie na bycie nazywanym zgryzialym tetrykiem dopoki WG tak postepuje. Ja chetnie wydal bym te pieniadze, ktore wydalem na czolgi premium, na powiedzmy srebro teraz. (pomijajac oplacalnosc...).
Ale jako gracz o jakims tam stazu, zwyczajnie nie moge. WG nie dalo mi tej szansy. I dac jej nie chce (wolny exp zamiast expa na zalogach).
A nowym graczom zycze jak najlepiej. I nie zabieram im tego, ze beda mieli teraz latwiej. Niech maja! 

Edited.
@Falathi, jak zawsze szanowny kolego balansujesz w wypowiedziach wszystko do:
a) Amunicji standardowej
b) Czolgow premium sprzed 3 lat.
c) Ludzi grajacych za darmo.

Tymczasem w alternatywnej rzeczywistosci czyli w grze, mmy:

a) Lata olbrzmia ilosc amunicji "specjalnej" (wla do mnie nawet typki APCRami jak gram papierem i arta)
b) Czolgi premium bez slabych punktow z przodu i czasem nawet nie tylko z przodu. O solidnym gumowym pancerzu kolowcow nie wspomne.
c) Jesli podzielic to co wydaje (i gotowy jestem wydac na gre jesli bedzie dobrze prowadzona jako produkt) przez 5 to niestety nie wierze, ze ilosc osob ktorym jescze dzis magicznie skoczy ilosc perkow na zalogach bedzie taka mala jak to tu opisujesz.

Chce jednoczesnie zaznaczyc. Ze wszysko co pisze jet moim prywatnym zdaniem. Moimi spostrzezeniami.
Gdy robicie cos co uwazam za beznadziejne - krytykuje. Gdy wprowadzacie pozytywne zmiany - chwale i wspieram. 

Co do tego:

Block Quote

Duże ilości wolnego doświadczenia można uzyskać za złoto więc jeśli ktoś uparłby się, żeby sztucznie podbijać sobie załogi to mógłby robić to w ten sposób. 

Owszem. Ale zeby tak zrobic, trzeba sporo grac i kupic zloto.
Widac chyba roznice miedzy grac i kupic cos w sklepie premium a tylko kupic cos w sklepie premium, prawda ?

I tak, tak jak juz w ktoryms watku wspomnilem. Szanuje Cie za to, ze podejmujesz dyskusje. To sie bardzo chwli.

Edited by voodoo4611, 12 June 2019 - 04:06 PM.

Falathi #94 Posted 12 June 2019 - 03:56 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19932 battles
  • 11,327
  • [WG] WG

View PostRomano666, on 12 June 2019 - 12:18 PM, said:

Przesłane do speca. 

miluft_waffel #95 Posted 12 June 2019 - 04:23 PM

Sergeant

• Player
  • 10959 battles
  • 285
  • [KLOP] KLOP

View Postvoodoo4611, on 12 June 2019 - 03:53 PM, said:

Po tonie wypowiedzi sadze, ze nawet kolega miluft_waffel ma taka zaloge ;)
I tak, godze sie na bycie nazywanym zgryzialym tetrykiem dopoki WG tak postepuje. Ja chetnie wydal bym te pieniadze, ktore wydalem na czolgi premium, na powiedzmy srebro teraz. (pomijajac oplacalnosc...).

Ano mam, nawet kilka 4 - 5 perkowych załóg. Nie chcę się jednak ograniczać tylko do 6 - 7 czołgów, więc na innych załogach mozolnie wbijam perka po perce. To co WG zaproponowało pomoże mi z załogami zerowymi w perki, żeby dojść choćby do żarówki i dalej już z górki. Nie muszę wydawać na to kupę kredytów (nawet nie mam zamiaru)...

Nie chciałem nikogo obrażać nazywając go zgryźliwym tetrykiem, ale tak to wygląda. 

Sam takie zachowania zauważyłem u siebie w WoWP (sam więc taki jestem), na WoT nie, bo jestem młodym "czołgistą". :child:   

Edited by miluft_waffel, 12 June 2019 - 04:25 PM.

malboras1 #96 Posted 12 June 2019 - 05:37 PM

Sergeant

• Player
  • 1194 battles
  • 207
Bardzo fajny pomysł ale tylko dla bogatych noobków i starych wyjadaczy którzy nie wiedzą co z kredkami robić (znak kilku mających po 300 baniek z twierdzy) bo kogo zaczynające go grać będzie stać wydać 2 banki

Edited by malboras1, 12 June 2019 - 05:39 PM.

baniol4 #97 Posted 12 June 2019 - 06:13 PM

Private

• Player
  • 16500 battles
  • 2
Mnie szkoda że nie ma takiego przekładu jak szkolenie za freePD. A tak, to całe doświadczenie z książeczki (np. te 20 000), wg moich obserwacji, rozkłada się na załogę.

Moja obserwacja:
FreePD - Potrzebne do zrobienia 1 perka do 100% to 42,012
Książeczki - Potrzebne do zrobienia 1 perka do 100% to około 11 książeczek co daje 200 000 PD.

Balrogos #98 Posted 12 June 2019 - 06:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30640 battles
  • 767
  • [4PBP] 4PBP

View PostTrostani, on 23 May 2019 - 02:14 PM, said:

850k expa dla załoganta, do kupienia za kredyty i można użyć kilku? 6 perkowa załoga bez zagrania jednej bitwy - easy, wystarczy jakiś Fort Knox lub konto premium.

Tylko tak sobie myślę po co ja wbijałem mozolnie te swoje 5-6 perkowe załogi grając 1-2k bitew na czołgu, w sumie to frajer że mnie jak teraz wystarczy jedna wizyta w sklepie premium.

Załoga 5 perków i 6 na 90% to ponad 10,000,000 xp a ksiazka za srebro da mi 0,5% gdzie ty chlopie widzisz te super zalogi?? Pamietajcie jeszcze ze czesto dowódca pelni tez role radiooperatora, a w czolgach z autoladerem albo automatem zaloga tez pelni funkcje ladowniczego i wez zrob teraz 15 perków gratuluje.

DObrym pomyslem bylo by zbieranie dodatkowego XP cos jak wolny XP tylko bylby to XP ktory leci w taka ksiazkke tak jak pieniadze w rezerwie co tydzien dostajemy 750k kredek tylko w tym wypadku zbieralisbysmy dodatkowego XP do zalogi. Wargaming od lat nie ma pomyslu na szkolenie zalog a moim zdaniem stary system byl dobry naprawa gaszenie kamuflaz i koniec.

Edited by Balrogos, 12 June 2019 - 06:24 PM.

profes79 #99 Posted 12 June 2019 - 06:24 PM

Field Marshal

• Player
  • 22282 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN
Po co 15? Wystarczy, że bez wysiłku robisz sobie dwa.

_drodu_ #100 Posted 12 June 2019 - 06:24 PM

Private

• Player
  • 37552 battles
  • 25
  • [DODIS] DODIS

Opis w grze wprowadza w błąd.  Książki dają 250k expa nie załogantowi tylko całej zalodzę i jest to dzielone przez ilość załogantów. 

Teraz nie wiem czy własnie tak to ma działać?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users