Jump to content

Czarny rynek i robienie w bambuko graczy którzy wydali prawdziwe piniądze

• This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

Ukijeden #1 Posted 24 May 2019 - 06:16 AM

Private

• Player
  • 49959 battles
  • 39
  • [SKLEP] SKLEP

OK idea fajna ale ......

Jak na razie 2 oferty na czarnym rynku były takimi, które już posiadam w garażu, zresztą nie tylko ja zapewne. Ja wydając realne pieniądze zakupiłem te czołgi a teraz rozdajecie je praktycznie za darmo, bez jakiejkolwiek opcji czy rekompensaty dla tych co je posiadają. Czy to nie jest jawne robienie w bambuko ludzi którzy was wspierali realnymi pieniędzmi?? 

Jeśli tak podchodzicie do graczy, którzy płacą i was wspierają w końcu rozwijacie się dzięki tym płacącym graczom to niedługo tych płacących nie będziecie mieli w ogóle. Ja na wasze gry WOT/WOWs wydaję miesięcznie kilkaset złotych bo traktuje to jako hobby (czekam na fale krytyki) ale po tym evencie czarny rynek i potraktowaniu graczy płacących jak idiotów bo w sumie już kupili i  co nam zrobicie. Ja osobiście i kilku znajomych, przestajemy kupować juz cokolwiek w grach WG chyba, że pójdziecie po rozum do głowy i zaproponujecie jakąś rekompensatę. Nie chce "golda" bo to nie realne i rozumiem ale czy tak trudno było dla posiadaczy tych czołgów dać im choć równowartość w kredytach za jaki je oferujecie na czarnym rynku??? Przynajmniej poczuli by się fajnie bo zapłacili realne pieniądze za ten czołg a kredyty są wasza wirtualna waluta, ewnetualnie jakieś consumable macie w końcu UX team wiec coś możecie wymyślec.

Edited by Ukijeden, 24 May 2019 - 06:20 AM.

geohound #2 Posted 24 May 2019 - 06:26 AM

Captain

• Beta Tester
  • 17899 battles
  • 2,330
  • [G-P-P] G-P-P

Moment... ludzie płacą własnym CZASEM, którego się nie da na złotówki przeliczyć i zdobywają kredyty, za które kupują te czołgi. Ty poszedłeś na łatwiznę i wybuliłeś portfelem.

Gdzie tu nieuczciwość? Ktoś, kto ma setki milionów i tak już pewnie ma wszystkie premki. Ktoś, kogo stać kredytami na jedną-dwie uzyskał je grając.

Każdy tu jakoś zapłacił. Ty akurat portfelem.

plzNO #3 Posted 24 May 2019 - 06:29 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 24914 battles
  • 774
  • [_CHS_] _CHS_

No tak, w końcu ktoś musiał podnieść raban :D nie da się wszystkim dogodzić.

Już nic nie kupuj, obraź się i wyjdź.

Ukijeden #4 Posted 24 May 2019 - 06:30 AM

Private

• Player
  • 49959 battles
  • 39
  • [SKLEP] SKLEP

View Postgeohound, on 24 May 2019 - 06:26 AM, said:

Moment... ludzie płacą własnym CZASEM, którego się nie da na złotówki przeliczyć i zdobywają kredyty, za które kupują te czołgi. Ty poszedłeś na łatwiznę i wybuliłeś portfelem.

Gdzie tu nieuczciwość? Ktoś, kto ma setki milionów i tak już pewnie ma wszystkie premki. Ktoś, kogo stać kredytami na jedną-dwie uzyskał je grając.

Zobacz na moją ilość bitew więc też dużo czasu poświęciłem na tą grę, także to nie jest argument. Dzięki ludziom, którzy płacą WG może rozwijać tą grę więc poniekąd jest ot jakiś wkład w rozwój WG a nie łatwizna. Owszem nie każdy che inwestować prawdziwe pieniądze ale to nie znaczy, że ktoś kto inwestuje idzie na łatwiznę. Nikt nie zabrania nikomu płacić WG, używać gold ammo itp to jest cześć tej gry. 

Natural__ #5 Posted 24 May 2019 - 06:31 AM

Lieutenant

• Player
  • 35881 battles
  • 1,975
  • [S_W_F] S_W_F
Czarny rynek zawsze będzie stał w opozycji do SKLEPu...

geohound #6 Posted 24 May 2019 - 06:32 AM

Captain

• Beta Tester
  • 17899 battles
  • 2,330
  • [G-P-P] G-P-P
No a ich event to kolejna część tej gry. I fajnie. Mam gdzieś pieniądze innych. Ja kupiłem tylko jedną premkę przez 8 lat grania - Lowe na przecenie -60% chyba, a i tak nie gram od tego czasu prawie w ogóle. Mam się obrazić, bo teraz pewnie Lowe będzie za 5kk? No cóż, niedawno dostaliśmy za darmo 5kk z okazji bycia weteranem/betatesterem. To tak, jakbyś dostał 8 tier za darmo.

Ukijeden #7 Posted 24 May 2019 - 06:33 AM

Private

• Player
  • 49959 battles
  • 39
  • [SKLEP] SKLEP

View PostplzNO, on 24 May 2019 - 06:29 AM, said:

No tak, w końcu ktoś musiał podnieść raban :D nie da się wszystkim dogodzić.

Już nic nie kupuj, obraź się i wyjdź.

Nie chodzi o raban a o jawne olanie graczy mających wpływ na rozwój WG poprzez płacenie prawdziwą gotówką. Chodzi o idee i podejście WG a nie o robienie rabanu to jawne śmianie sie w twarz graczom, którzy przycyznili sie do rozwoju WG, w końcu to z pieniędzy graczy oni żyją

plzNO #8 Posted 24 May 2019 - 06:36 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 24914 battles
  • 774
  • [_CHS_] _CHS_

View PostUkijeden, on 24 May 2019 - 06:33 AM, said:

Nie chodzi o raban a o jawne olanie graczy mających wpływ na rozwój WG poprzez płacenie prawdziwą gotówką. Chodzi o idee i podejście WG a nie o robienie rabanu to jawne śmianie sie w twarz graczom, którzy przycyznili sie do rozwoju WG, w końcu to z pieniędzy graczy oni żyją

Ziomeczku ja rozumiem doskonale co piszesz.

Ale WG koła na nowo nie wymyśliło, takie akcje masz na co dzień: promocje, rabaty, obniżki i "czarne piątki".

Kupujesz sobie piłę mechaniczną za 1000 zł, a tu nagle jest w promce za 500 zł, kupujesz sobie rower? Spoko, kilka lat temu dodawali rower gratis do jajek!

Tak jest ten świat zbudowany i trzeba się z tym liczyć albo nie kupować nigdy nic...

arek2602 #9 Posted 24 May 2019 - 07:10 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19820 battles
  • 545
  • [XIII_] XIII_

View PostUkijeden, on 24 May 2019 - 06:33 AM, said:

WG ostatnio nieszczególnie fortunnie dokonywało decyzji na temat rozwoju, ale musi jakoś przyciągać mięso armatnie aby wieloryby miały w co strzelać.

profes79 #10 Posted 24 May 2019 - 07:32 AM

Field Marshal

• Player
  • 21468 battles
  • 10,206
  • [FENOM] FENOM

View PostplzNO, on 24 May 2019 - 07:36 AM, said:

Ale WG koła na nowo nie wymyśliło, takie akcje masz na co dzień: promocje, rabaty, obniżki i "czarne piątki".

Kupujesz sobie piłę mechaniczną za 1000 zł, a tu nagle jest w promce za 500 zł, kupujesz sobie rower? Spoko, kilka lat temu dodawali rower gratis do jajek!

Tak jest ten świat zbudowany i trzeba się z tym liczyć albo nie kupować nigdy nic...

No i WG kolejny raz rzuciło ofertę która mocno każe zastanawiać się nad kupowaniem czegokolwiek.

"Kupujcie, czołg wyjątkowy" - w ciągu następnych trzech miesięcy trzy razy w sklepie premium

"Tylko w preorderze" - bach, do zakupu za złotówki

"Tylko w sklepie premium, okazja" - o, można kupić za kredyty w grze.

___Wolff___ #11 Posted 24 May 2019 - 08:05 AM

Sergeant

• Player
  • 13956 battles
  • 222
  • [_CHS_] _CHS_

View Postprofes79, on 24 May 2019 - 07:32 AM, said:

No i WG kolejny raz rzuciło ofertę która mocno każe zastanawiać się nad kupowaniem czegokolwiek.

"Kupujcie, czołg wyjątkowy" - w ciągu następnych trzech miesięcy trzy razy w sklepie premium

"Tylko w preorderze" - bach, do zakupu za złotówki

"Tylko w sklepie premium, okazja" - o, można kupić za kredyty w grze.

Przecież od dawna wiadomo, że słów WG nie można brać na poważnie. Jeśli mówią, że czegoś nie będzie to trzeba założyć, że jednak kiedyś będzie. Według mnie wczorajsza premka VIII tieru była wprowadzona po to aby zachęcić graczy do czarnego rynku, jeśli oferty grywalnych premek za kredyty będą się powtarzać to wkrótce możemy spodziewać się czołgów premium IX a może i nawet X poziomu.

Wlodi89LCT #12 Posted 24 May 2019 - 08:23 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16002 battles
  • 865

@Ukijeden Zawsze możesz założyć drugie konto i trzecie i sobie tam kupić... :facepalm: Bo za co masz niby dostać rekompensatę? Za to że inni kupili czołg który masz? I to, o zgrozo, za kredyty, a nie za pinionszki jak Ty. Ogarnij się. 

Ziewnik #13 Posted 24 May 2019 - 08:36 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 18859 battles
  • 467
  • [_CHS_] _CHS_

View PostplzNO, on 24 May 2019 - 06:36 AM, said:

Masz rację, tylko jest jedno "ale", kupujesz dalej za kasę, dlatego jak już to powinna być przecena ze 100 zł powiedzmy na 10 zł. ;) Tak, chyba zaczyna ze mnie wyłazić cebula :D jak tak dalej pójdzie to wyrośnie mi szczypior a na koniec wydarzenia ładnie zakwitnę. :D

Ukijeden #14 Posted 24 May 2019 - 10:13 AM

Private

• Player
  • 49959 battles
  • 39
  • [SKLEP] SKLEP

View PostWlodi89LCT, on 24 May 2019 - 08:23 AM, said:

@Ukijeden Zawsze możesz założyć drugie konto i trzecie i sobie tam kupić... :facepalm: Bo za co masz niby dostać rekompensatę? Za to że inni kupili czołg który masz? I to, o zgrozo, za kredyty, a nie za pinionszki jak Ty. Ogarnij się. 

Napisze jeszcze raz tu chodzi o idee a nie rekompensatę. I po tym evencie jak WG się nie ogarnie na pewno nie będzie 2 ii 3 konta jak piszesz bo po co coś kupować otrzymywać WG dawać im kasę na rozwój skoro oni i tak oleją graczy płacących i rozdadzą ,,za czas poświęcony grze" coś co kosztowało jakiś czas temu realne pieniądze. 

Żeby nie było nie mam nic przeciwko eventowi jest naprawdę fajny i sporo ludzi zdobędzie premki itp.... i tylko się cieszyć, że więcej ludzi będzie grać. 

Nie lubię po prostu być nabijany w butelkę, można na przykład dać coś alternatywnego jak pisałem tez za te 5mln kredytów (jakeis obligacje na przykład) ale to trzeba pomyśleć. A u wyszło jak zwykle WG zrobiło z lojalnych konsumentów wycieraczkę. 

Także nie uważam, jak napisałeś, że jestem nie ogarnięty a wręcz przeciwnie wkurzony i zniesmaczony postępowaniem WG.

Edited by Ukijeden, 24 May 2019 - 10:32 AM.

baxowaty #15 Posted 24 May 2019 - 10:17 AM

Private

• Player
  • 6776 battles
  • 27

View Postgeohound, on 24 May 2019 - 06:26 AM, said:

On mówi o czołgach premium, kiedy dałnie mogłeś je kupić za kredyty? Czytaj ze zrozumieniem.

plzNO #16 Posted 24 May 2019 - 10:35 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 24914 battles
  • 774
  • [_CHS_] _CHS_

View PostZiewnik, on 24 May 2019 - 08:36 AM, said:

Masz rację, tylko jest jedno "ale", kupujesz dalej za kasę, dlatego jak już to powinna być przecena ze 100 zł powiedzmy na 10 zł. ;) Tak, chyba zaczyna ze mnie wyłazić cebula :D jak tak dalej pójdzie to wyrośnie mi szczypior a na koniec wydarzenia ładnie zakwitnę. :D

Masz rację ale proponuję zmienić trochę logikę myślenia: w wocie mamy 3 a w zasadzie nawet 4 waluty.

Dla części ludzi gotówka jest cenniejsza niż czas a dla drugiej odwrotnie. W "realu" mamy tylko polskie cebuliony(a za nie płacimy właśnie czasem).

Kwestia punktu widzenia co dla kogo jest cenniejsze.

_Patrol #17 Posted 24 May 2019 - 10:49 AM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40019 battles
  • 34,072
  • [AW-LE] AW-LE

Drogi autorze tamatu, WG czeka w podlinkowanym temacie na nasze uwagi i podpowiedzi.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/708690-czarny-rynek-juz-otwarty/

Wlodi89LCT #18 Posted 24 May 2019 - 10:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16002 battles
  • 865

View PostUkijeden, on 24 May 2019 - 10:13 AM, said:

Napisze jeszcze raz tu chodzi o idee a nie rekompensatę. I po tym evencie jak WG się nie ogarnie na pewno nie będzie 2 ii 3 konta jak piszesz bo po co coś kupować otrzymywać WG dawać im kasę na rozwój skoro oni i tak oleją graczy płacących i rozdadzą ,,za czas poświęcony grze" coś co kosztowało jakiś czas temu realne pieniądze. 

Żeby nie było nie mam nic przeciwko eventowi jest naprawdę fajny i sporo ludzi zdobędzie premki itp.... i tylko się cieszyć, że więcej ludzi będzie grać. 

Nie lubię po prostu być nabijany w butelkę, można na przykład dać coś alternatywnego jak pisałem tez za te 5mln kredytów (jakeis obligacje na przykład) ale to trzeba pomyśleć. A u wyszło jak zwykle WG zrobiło z lojalnych konsumentów wycieraczkę. 

Także nie uważam, jak napisałeś, że jestem nie ogarnięty a wręcz przeciwnie wkurzony i zniesmaczony postępowaniem WG.

Nie widzę w tym nabijania w butelkę i robienie z kogokolwiek wycieraczki... Totalne januszowanie z twojej strony. "ja kupiłem, a somsiad dostał za darmo, oszukali mnie...". No i nikt nie karze Ci kupować pikseli od WG. Możesz się obrazić i iść grać w coś innego. Ja mimo że na buldoga nie zdążyłem, jestem szczęśliwy, że innym się udało go kupić za kredki. Nich mają i nich im służy jak najlepiej. No i wielki + dla WG za całą akcję. Oby więcej takich. 

Ukijeden #19 Posted 24 May 2019 - 10:59 AM

Private

• Player
  • 49959 battles
  • 39
  • [SKLEP] SKLEP

View Post_Patrol, on 24 May 2019 - 10:49 AM, said:

Drogi autorze tamatu, WG czeka w podlinkowanym temacie na nasze uwagi i podpowiedzi.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/708690-czarny-rynek-juz-otwarty/

Witam,

Temat widziałem ale jest tam tyle wpisów, iż ten temat przeszedłby bez echa a sadze ze WG powinno coś zrobić żeby wyjść z twarzą w stosunku do lojalnych klientów. 

Oczywiście jako Community Contributor możesz zrobić wszystko na forum:)

Wlodi89LCT #20 Posted 24 May 2019 - 11:02 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16002 battles
  • 865

View PostUkijeden, on 24 May 2019 - 10:59 AM, said:

Oczywiście jako Community Contributor możesz zrobić wszystko na forum:)

CC to nie moderator ani administrator forum... 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users