Jump to content

Francouzské těžké tanky AMX 50

AMX 50 AMX M4 mle.49 French heavy tanks

• Please log in to reply
1 reply to this topic

KingBoberoCZ #1 Posted 27 May 2019 - 02:40 PM

Private

• Player
  • 16747 battles
  • 1
  • [HARD_] HARD_

Zdravím lidi,

velmi špatně se mi hraje s linií těžkých tanků AMX 50. Nemají žádný pancíř a do přední linie se vůbec nehodí. K čemu to jsou teda těžké tanky, když musím hrát s velkým odstupem, abych toho udělal v bitvě co nejvíce? Nebylo by lepší je přetypovat na střední tanky nebo jim posílit přední pancíř alespoň na věži?

Dále tu máme prémiový tank AMX M4 mle.49. Toto opravdu je těžký tank, (i když je francouzský;) jenom ho každý prostřelí na obrovské, jednoduše trefitelné kopuli na věži. Otázka zní, proč je ta kopule tak obrovská a měkká? Když už to je tank do přední linie s výborným čelním pancířem, tak proč ta obrovská kopule je tak měkká? Dále je tady dost nepřesné dělo s příliš dlouhou dobou zaměření a velkým rozptylem za pohybu (a že se tank hýbe dost pomalu). Dále údajná maximální rychlost 40 km/h... snad jen z prudkého kopce, jinak se rychlost pohybuje kolem 30 km/h (výkon motoru 1000HP... je to málo).

Nevím, jestli také pociťujete tyto problémy, já ano.

Edited by KingBoberoCZ, 27 May 2019 - 02:40 PM.

Taramtum #2 Posted 27 May 2019 - 03:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14012 battles
  • 387
  • [AF_F] AF_F

AMX 50 byl konstruován jako těžký v době kdy pancíř neměl velký význam a proto sázel na rychlost. To, že je ve hře, kde pancíř význam má, je druhá věc. Ano, hraje se z dálky, má na to kanón, nebo měníš z blízka HPka. Jako prvoliniový je dosti nevhoný, kdejaký sovětský LT má na věži více pancíře. Nejtěžší není někam najet a vystřílet se, ale dokázat ujet a v klidu si dobýti zásobník. Je těžký na hraní. Pořád tě nějaký tydýt bude honit do první linie a sovětské heviny se za tebe budou schovávat a blokovat ti únikovou cestu. Mimochodem, jendá se o reálný, ale neúspěšný projekt. Ale ne kvůli pancíři.

Francouzké těžké tanky jsou tanky s náročností hry hard. Jestli chceš hrát na obtížnost easy až don't hurt me, tak musíš hrát sověty.

Z kopce tu rychlost dosáhnou. Stalo se mě, že jsem z kopce minul souboj s nepřátelkým tankem, protože jsem se kolem něho prořítil vyšší rychlostí než jsem předpokládal.

Dobře se hraje v četě, kdy kolegové mají tvrdší tanky, sovětské nebo německé, a ty je kryješ a najíždíš na nepřítele z boku. Jsou takto vyndat i 3-5 nepřátelských tanků a přežít. Bohužel na randomu dostaneš tak maximálně ránu, když odmítneš si nechat dát ránu héčkem, páč jseš pak nepoužitelný. Jedna pecka, hápka nikde a nabíjíš přes minutu.

Edited by Taramtum, 28 May 2019 - 08:31 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users