Jump to content

WG Bazı Oyunculara Avantaj mı Sağlıyor?

Skill4ltu wothaber WG

• Please log in to reply
30 replies to this topic

Sharp1903 #1 Posted 03 June 2019 - 12:50 PM

Captain

• Player
  • 39744 battles
  • 2,297

World of Tanks’ın tanınan simalarından Skill4ltu bir video paylaştı. Bu videoda, WG’nin oyun içinde kendisine bir avantaj sağlayıp sağlamadığını test etti.

Şöyle ki ;

• Oyunda Skill4ltu‘ ya karşı oynayan kişiler, lag sorunu yaşayıp düzgün atış yapamıyorlar
  • Eğer Skill4ltu‘ un takımındaysanız , herhangi bir lag sorunu yaşamıyorsunuz

Bunu bir kaç kişiden duyduğunda, oyun ya da insan hatası diye yorumlayan Skill4ltu, kişi sayısı 10-15’lere çıkınca araştırmaya karar vermiş.

Wothaber

innocenT_deviL #2 Posted 03 June 2019 - 02:28 PM

Captain

• Player
  • 30788 battles
  • 2,481

Bu özellikle Orzanel'in yayınlarını izlerken sıklıkla aklıma gelen bir şey. Skill'den çok Orzanel'e çok sağlam torpil geçiliyor gibi geliyor bana. O da lag konusunda değil, adamın korkunç bir şansı var. Oyunculuğuna ve oyun zekasına lafım yok, şeytan gibi zeki gerçekten çok iyi oyuncu ama bazen sanki başka etkenler de yardım ediyor gibi kendisine. İsabetliliği çok kötü olan tanklarda bile çok ince atışlar yapabiliyor, uzak mesafelerden milimle gördüğü hedefleri vurabiliyor çoğu zaman. Buna o kadar alışmış ki nadiren bir atış kaçırdığında wtf diye tepki veriyor hemen.

Skill'i izlerken bu tür bir izlenime kapılmadım, lag konusunda yaşananları bizim anlamamız zor ama 2 kez kendisine karşı oynadım, ikisinde de kendisini öldürdüm ve ilkinde öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum ona karşı oynarken (uzaktan vurmuştum). İkincisinde yakın mesafe savaştık onu biliyorum da lag oldu mu onu hatırlayamadım. İkisinin de replayleri var ama eski versiyonlar olduğu için izleyemiyorum.

Daha önce özellikle mm ve harita konusunda ünlü yayıncılara torpil geçildiği tarzında bir muhabbet olmuştu diye hatırlıyorum forumda. Ben wg'den bu tür davranışlar beklerim açıkçası, şaşırmam öyle bir şey olduğu ortaya çıkarsa. Kötü oyuncuların rng faktörü ile ekstra korunması, tek atışlık canı kalmış tanklara yapılan atışların sekme veya ıskalama oranının oldukça yüksek olması gibi ince ayarları yapabilen yapımcılar bunu da istedikleri gibi ayarlayabilirler tabi ki.

Spartiat777 #3 Posted 03 June 2019 - 03:27 PM

Captain

• Player
  • 41628 battles
  • 2,204

View PostSharp1903, on 03 June 2019 - 02:50 PM, said:

World of Tanks’ın tanınan simalarından Skill4ltu bir video paylaştı. Bu videoda, WG’nin oyun içinde kendisine bir avantaj sağlayıp sağlamadığını test etti.

Şöyle ki ;

• Oyunda Skill4ltu‘ ya karşı oynayan kişiler, lag sorunu yaşayıp düzgün atış yapamıyorlar
  • Eğer Skill4ltu‘ un takımındaysanız , herhangi bir lag sorunu yaşamıyorsunuz

Bunu bir kaç kişiden duyduğunda, oyun ya da insan hatası diye yorumlayan Skill4ltu, kişi sayısı 10-15’lere çıkınca araştırmaya karar vermiş.

Wothaber

View PostinnocenT_deviL, on 03 June 2019 - 04:28 PM, said:

Bu özellikle Orzanel'in yayınlarını izlerken sıklıkla aklıma gelen bir şey. Skill'den çok Orzanel'e çok sağlam torpil geçiliyor gibi geliyor bana. O da lag konusunda değil, adamın korkunç bir şansı var. Oyunculuğuna ve oyun zekasına lafım yok, şeytan gibi zeki gerçekten çok iyi oyuncu ama bazen sanki başka etkenler de yardım ediyor gibi kendisine. İsabetliliği çok kötü olan tanklarda bile çok ince atışlar yapabiliyor, uzak mesafelerden milimle gördüğü hedefleri vurabiliyor çoğu zaman. Buna o kadar alışmış ki nadiren bir atış kaçırdığında wtf diye tepki veriyor hemen.

Skill'i izlerken bu tür bir izlenime kapılmadım, lag konusunda yaşananları bizim anlamamız zor ama 2 kez kendisine karşı oynadım, ikisinde de kendisini öldürdüm ve ilkinde öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum ona karşı oynarken (uzaktan vurmuştum). İkincisinde yakın mesafe savaştık onu biliyorum da lag oldu mu onu hatırlayamadım. İkisinin de replayleri var ama eski versiyonlar olduğu için izleyemiyorum.

Daha önce özellikle mm ve harita konusunda ünlü yayıncılara torpil geçildiği tarzında bir muhabbet olmuştu diye hatırlıyorum forumda. Ben wg'den bu tür davranışlar beklerim açıkçası, şaşırmam öyle bir şey olduğu ortaya çıkarsa. Kötü oyuncuların rng faktörü ile ekstra korunması, tek atışlık canı kalmış tanklara yapılan atışların sekme veya ıskalama oranının oldukça yüksek olması gibi ince ayarları yapabilen yapımcılar bunu da istedikleri gibi ayarlayabilirler tabi ki.

Skill4ltu aynı deneyde kendi ortamında aynı ve karşı takımdan birinin hesabını, vasat altı bir oyuncu da kendi ortamında onun hesabını kullandığında şartlarda bir değişiklik olup olmadığını ve her oyuncu için bağlantı, internete ek yükler gibi etkilerin denkliğini kontrol etmediği sürece deney tam olgunluğa ulaşmış sayılmaz. ( Video yorumlarında birisi de benzer bir konuya değinmiş: I imagine skill might have two PC's. A better test would be to have two near identical PC's on the same network and one person pressing the fire key on both computers using two random accounts as a constant and then using one random and Skill's account. )

Ben oluşan bu durumun nedenini söyleyeyim: Skill4ltu'yu ya da Orzanel'i karşı takımda gören hemen yayını açıp onun nerede olduğunu bulmaya çalıştığından lag oluyordur :) 

Bilgisayarda çalışan her türlü yazılımı gördüğümde ister istemez arka planda neler döndüğünü, yükünü, trafiğini düşünmeye başladığım için, bu kadar çok oyuncunun ve çok fazla değişkenin olduğu ortamlarda "kişiye özel muamele" fikri bana çok fantastik geliyor. Bir de bütün savaşların özel olarak seçilerek bir araya getirilmiş oyuncular arasında, hatta özel olarak seçilmiş insan takımının tamamen botlara karşı savaştığı gibi büyük hayalleri bir tarafa bırakıp yapılan her atışın, hasarın kişiye özel olarak tek tek hesaplandığını düşünürsek bu işlemlerin sistemlere bindireceği yük, oyunun temel işlevlerine harcanan kaynakların çok üstüne çıkar ve bu oyunu oynanamaz hale getirir. Ama bunun yerine şans sınırlarını %25 gibi çok büyük ( aslında isabette, delişte, hasarda -25'ten +25'e bileşimini düşünürsek aşırı yüksek ) oranda uygular ve örneğin isabetlilikte gerçekçilikten iyice uzaklaşıp merkeze meyilli olmak yerine sınırlara da eşit şans tanırlarsa ( bir atışı hedef dairesinin merkeziyle sınırına denk getirmek aynı ihtimale sahipken sınırın bir mikron dışının nasıl hiç ihtimali olamadığını Einstein gelse bana açıklayamaz ;) hiç kaynak harcamadan istedikleri amaca ulaşırlar ki öyle de oluyor. 

"gruba özel muamele" her zaman mümkün ve kaynaklar açısından da uygulanması kolay tabii ama başarısıza avantaj, iyi oyuncuya dezavantaj sağlandığında gruplar arasındaki farklar kapanmaya meyilli olurdu. Kırmızı oyuncu kendini geliştirme ihtiyacı durmadan turuncuya, mor oyuncu elinden gelenin en iyisini yapsa bile turkuaza doğru kayar, oyuncuların çoğunluğunun sarı olması gerekirdi. 

Bu yüzden "gruba özel muamele"yi tamamen ihtimal dışı bırakmıyorum ama "kişiye özel muamele" bence tamamen fantezi. 

Edited by Spartiat777, 03 June 2019 - 05:50 PM.

innocenT_deviL #4 Posted 03 June 2019 - 05:00 PM

Captain

• Player
  • 30788 battles
  • 2,481

View PostSpartiat777, on 03 June 2019 - 05:27 PM, said:

"kişiye özel muamele" bence tamamen fantezi. 

Teknik boyutunu bilemem, o konuda bir şey iddia edemem ama işin reklam boyutunu düşündüğünde bence bunu yapmaları için en azından oldukça geçerli bir nedenleri var. Premium tankları bu kişilere bedava vermeleri, basın hesabı tanımlamaları, dağıtılacak hediyeler kodlar sunmaları vs hep neden?

Yani şimdi düşünsene; binlerce hatta on binlerce takipçisi olan bu yayıncılar maça giriyor, mm sürekli +2 atıyor, rng faktörü can sıkıyor, attığı dağa taşa gidiyor, oyunda lag ve takılmalar oluyor vs vs... İzleyenleri oyundan soğutur. Oysa ki bu oyuncular iyi oynadığında, başarılı olduğunda, bazı güzel anlar paylaştığında bunlar hep oyuncu çeker.

Sonuçta bu yayıncıları oyuna başlamayı düşünen, wot nasıldır nasıl oynanır bunları öğrenmek isteyen insanlar da izliyor. Oyuna ara vermiş oyuncular da izliyor. Oyundan soğumuş oyuncular da keza. Yayıncının güzel veya eğlenceli bir maçını izlediğimde oyuna girip oynayasım geliyor çoğu zaman. Eminim ki bu şekilde hisseden çok kişi vardır. Yani mevcut oyuncuları da oyuna çekiyor.

Başta yazdığım gibi, teknik olarak bir iddiada bulunmam komik olur fakat şunu sormak istiyorum; bu adamlar istese Spartiat777'nin rng'si daha çok olumlu (avantaj sağlayacak) şekilde çalışsın diye ayarlayamaz mı? Atıyorum -1, 0 ve + 1 olmak üzere bunun değerleri vardır, -1 ağırlıklı olarak negatif yönde, 0 tamamen rastlantısal, +1 ise ağırlıklı olarak olumlu yönde çalışmasını sağlayacak değerler ise sana bu değeri +1 olarak tanımlayamazlar mı?

tountini #5 Posted 03 June 2019 - 05:05 PM

Corporal

• Player
  • 24202 battles
  • 165

Haritalarda hep aynı bölgelere giden,balkonlarda,çalı içlerinde bekleyip etliye sütlüye pek karışmadan oynayan,kendi takımında ki oyuncuların rakip takım oyuncularından iyi olduğu,hal böyleyken ballı kaymaklı eşleşmeleri çok sık gören  oyuncu kimdir ? 

A-Sir Alex Ferguson

B-Sir Ağda

C-Sir Elton John

D-Sir Foch

Spartiat777 #6 Posted 03 June 2019 - 05:27 PM

Captain

• Player
  • 41628 battles
  • 2,204

View PostinnocenT_deviL, on 03 June 2019 - 07:00 PM, said:

Teknik boyutunu bilemem, o konuda bir şey iddia edemem ama işin reklam boyutunu düşündüğünde bence bunu yapmaları için en azından oldukça geçerli bir nedenleri var. Premium tankları bu kişilere bedava vermeleri, basın hesabı tanımlamaları, dağıtılacak hediyeler kodlar sunmaları vs hep neden?

Yani şimdi düşünsene; binlerce hatta on binlerce takipçisi olan bu yayıncılar maça giriyor, mm sürekli +2 atıyor, rng faktörü can sıkıyor, attığı dağa taşa gidiyor, oyunda lag ve takılmalar oluyor vs vs... İzleyenleri oyundan soğutur. Oysa ki bu oyuncular iyi oynadığında, başarılı olduğunda, bazı güzel anlar paylaştığında bunlar hep oyuncu çeker.

Sonuçta bu yayıncıları oyuna başlamayı düşünen, wot nasıldır nasıl oynanır bunları öğrenmek isteyen insanlar da izliyor. Oyuna ara vermiş oyuncular da izliyor. Oyundan soğumuş oyuncular da keza. Yayıncının güzel veya eğlenceli bir maçını izlediğimde oyuna girip oynayasım geliyor çoğu zaman. Eminim ki bu şekilde hisseden çok kişi vardır. Yani mevcut oyuncuları da oyuna çekiyor.

Başta yazdığım gibi, teknik olarak bir iddiada bulunmam komik olur fakat şunu sormak istiyorum; bu adamlar istese Spartiat777'nin rng'si daha çok olumlu (avantaj sağlayacak) şekilde çalışsın diye ayarlayamaz mı? Atıyorum -1, 0 ve + 1 olmak üzere bunun değerleri vardır, -1 ağırlıklı olarak negatif yönde, 0 tamamen rastlantısal, +1 ise ağırlıklı olarak olumlu yönde çalışmasını sağlayacak değerler ise sana bu değeri +1 olarak tanımlayamazlar mı?

Tanıtım için o adamları beslemeleri çok normal, her eskiyen oyun gibi kendi isteğiyle bu işi yapanlar gittikçe azalacaktır ama herhangi bir adama yapılan en küçük kıyağın "hile" olduğu gerçeği ve bunun ortaya çıkma riski bence bir online oyun firmasının en çok korkacağı konu.

Spartiat777'nin RNG'siyle oynadığında kalan 29 kişinin de ona göre durumu göz önüne alınmalı. Skill4ltu ile Orzanel'in aynı maçta olma ihtimali hesaplanmalı. Birine yapılan güzelliğin başka bir güzellik yapılması gereken kişiyle çakışmasına karşı önlem alınmalı... Ne kadar fazla özel durum, o kadar kaotik sistem. 3-5 yayıncı için belki yük değil, yeterince büyük sorun değil ama biliyoruz ki sırf bizim forumda bu özel ilgiye mazhar olduğunu düşünen onlarca oyuncu var. Kendine özel negatif muamele gördüğünü düşünüp açık açık foruma yazan oyuncular için "Türkçe konuşan foruma özel RNG hesaplama departmanı" kursalar yeridir.

( Bu forumda bir maçın tüm detaylarıyla önceden planlandığını, her atışın neyle sonuçlanacağının, her oyuncunun tek tek nerede olup ne yapacağının baştan dizayn edildiğini ciddi ciddi iddia edip buraya yazanlar var ki karşı takımdan bir kişinin replayi bile bu iddiayı çökertir. Bu düşünce yapısı, kendi davranış tarzının bile böyle bir sistemi çalışmaz hale getireceğini gözünde canlandıramıyor, muhtemelen kendi beynini de oyunun yönettiğini falan düşünüyor. )

Son durumda yayıncı gelirleri ve yüksek reyting popülaritesi dışında herhangi bir kazanımın olmadığı bir oyunda - alt tarafı bir oyunda - bu komplo teorileri bana paranoya gibi geliyor. Paranoyanın dozu da oyundan alınacak zevki etkiliyor. Olur da bir gün bunların aksine inanırsam, ne harcadığım zamana, ne paraya bakarım, bırakır giderim.

16:32 Added after 5 minutes

View Posttountini, on 03 June 2019 - 07:05 PM, said:

Haritalarda hep aynı bölgelere giden,balkonlarda,çalı içlerinde bekleyip etliye sütlüye pek karışmadan oynayan,kendi takımında ki oyuncuların rakip takım oyuncularından iyi olduğu,hal böyleyken ballı kaymaklı eşleşmeleri çok sık gören  oyuncu kimdir ? 

A-Sir Alex Ferguson

B-Sir Ağda

C-Sir Elton John

D-Sir Foch

Bu büyük avantaja rağmen de kazanma oranı normal bir mor oyuncu kadar olduğuna göre savaşları bilerek kaybediyor olmalı. Benim gibi dandik bir oyuncuya bile bu iddia edilen imkanı verseler 63,84% kazanma oranını geçerdim herhalde.

TankistSmurf #7 Posted 03 June 2019 - 05:38 PM

Private

• Player
  • 737 battles
  • 34

Böyle bir durum varsa şaşırmam.

Ama geri sayım komutunu iletişim programında ki gecikme ve karşıda ki kişilerin onu algılama süreleri falan...

Lütfen televizyonunuzun sesini kısar mısınız, bizi telefondan dinleyiniz durumu yıl 2019 da bile hala geçerli.

Edited by TankistSmurf, 03 June 2019 - 05:39 PM.

ThirdStepToKill #8 Posted 03 June 2019 - 05:39 PM

Corporal

• Player
  • 12915 battles
  • 153
  • [DMDL] DMDL
 Böyle bir yorumu bırak en cok takip edilen topluluk katılımcılarından birinin yapması sıradan ortalama bir oyuncunun yapması bile şirket yönetiminin kalitesizliğini sorgulatacakken Skill gibi bi cc'nin böyle bir yorum yapması WG'nin toplulugun gözünde ne kadar güvenilmez ne kadar cıkarcı oldugunun göstergesidir bence
 Böyle bir durum olmasa bile gerek RNG gerek eşleştirmeler cogu zaman yayıncılara bile rigged game dedirtiyorken başka konulardan ziyade çözülmesi gereken ilk sorun bu olmalı ki oyun neden sürekli kan kaybediyor diye sormasın oyuncular birbirlerine ve kafalarda şüphe kalmasın 

Forumda 12631263 tane konu vardır oyunun rng adıyla bazı oyuncuları koruduguna dair , bir şekilde bastırıldı susturuldu da bu sefer mesele RNG olmamakla birlikte bu kadar yüksek perdeden hiç böyle tepkiler yoktu bu konularda merakla takip ediyorum WG Avrupa youtube video altına böyle bişey yok gibisinden bir yorum yapmış ama bu konu uzar bence 

iarmolenkho #9 Posted 03 June 2019 - 06:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14039 battles
  • 1,063
  • [SIGUN] SIGUN
Aklıma ping hilesi geldi :trollface:
Spoiler

Edited by iarmolenkho, 03 June 2019 - 06:22 PM.

ali1234512 #10 Posted 03 June 2019 - 06:26 PM

Major General

• Player
  • 39508 battles
  • 5,223
  • [TR-U] TR-U

basın hesapların + bilmem kaç rng varken wotun yayıncılarına özel rng yapması kolay normal bence  

bana göre bir pre tank yayından izleyip alınmaz wg tankı iyi göstermek için özelliklee ilk oyunlarda full + rng çalıştırıyor

Edited by ali1234512, 03 June 2019 - 06:30 PM.

QuaLityDamageR #11 Posted 03 June 2019 - 07:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 42113 battles
  • 441
  • [JSTCE] JSTCE
Tabikide Wg istediği oyuncuya avantaj sağlıyor peki kim bunlar dersen ilk olarak kırmızı botlar bu arkadaşlar oyunu bırakmasın diye bunlara bir bonus sağlıyor.Bide yayıncılara falan millet tankı görünce alası gelsin diye bide 25 kutuda bir tier 8 çıkıyor yayınlarda ama ben ıs3a için 100 den fazla kutu açıp çıkaramayan biliyorum.

Hayalet_Tank #12 Posted 03 June 2019 - 07:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31083 battles
  • 62
  • [GWTR] GWTR
Topçu oynayanlara sağladığı avantaj yetmez mi arkadan hiç uğraşmadan kafamıza kafamıza indiriyorlar.

Far_Beyond_Driven #13 Posted 03 June 2019 - 09:14 PM

Captain

• Player
  • 30759 battles
  • 2,313
  • [MEME] MEME
Olum bildigin ping hilesi bu yalniz nasil aktif edilir vidyosu da bekliyoruz skill karşim seviliyorsun :girl:

meta393 #14 Posted 03 June 2019 - 09:57 PM

Corporal

• Player
  • 16376 battles
  • 195
  • [GSBJK] GSBJK
bunun üzerine hemen bir yaz sınaması gelir herhalde :teethhappy:

Ingenjor #15 Posted 03 June 2019 - 10:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22239 battles
  • 61
  • [XIOS] XIOS

Geçenlerde skill4ltu yayında şu hikayeden bahsetti;

Adamın birisi var. Çok zengin. Harika bir arabası var harika bir evi var. Ailesi çocukları var. Adam güzel kazanıyor.

Bu adam bir gün alkolik oluyor, önce işini kaybediyor, sonra alkoliklige ilave olarak kumar oynamaya başlıyor. Çünkü para kazanması lazım. Sonra arabasını kaybediyor. Ailesi bu durumu artık daha fazla idare edemiyor ve ailesi bu adamı terk ediyor. Adam daha sonra evinide kaybediyor derken adamın hiç birseyi kalmıyor.

Bu hikayedeki adam=wot 

Skill4ltu bunu üzülerek anlattı. Ve devamında şöyle dedi, bu adam şimdi yeni bir iş buldu ama eski günlerdeki gibi değil, çünkü boka batmış durumda. Ve küçük bir evde kiralık yaşıyor.

Ister sevin ister sevmeyin ister kabul edin ister etmeyin oyun boka döndü. Burdan çıkması zor. Daha da batıyor milyon tane sebep var ve herkes biliyor.

Evet en sonunda en popüler yayıncılar da isyan etmeye basladı. Quickybaby, orzanel, Sirfoch, skill4ltu, mainlandwot... liste uzar gider. Eğer bunlar isyan ediyorsa RIP WOT..

N5K1 #16 Posted 03 June 2019 - 10:19 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9777 battles
  • 79
Şuan tam 1 dakika 52 saniyedir eşleştirmede bekletiyor beni karsıma 5 tane %55 üstü adam toplamaya çalışıyor.. Bekliyoruz..

innocenT_deviL #17 Posted 03 June 2019 - 10:25 PM

Captain

• Player
  • 30788 battles
  • 2,481

@Ingenjor - aynı skill4ltu bu oyunun en az bi 10 sene daha batmayacağını batmasının mümkün olmadığını söylüyor ki ben de öyle düşünüyorum. Sadece yılbaşı kutularından kazandığı paralar her sene ayakta tutmaya yeter ki o pastanın dilimlerinden sadece biri.

Bir dönem oyuncu sayısı azaldı bu bir gerçek ancak doğru hamlelerle yeniden oyuncu kazandılar. Varolan oyuncuları da oyuna bağlı tutuyorlar bir şekilde. Ben bu batma muhabbetlerini şuna benzetiyorum: eleman maçta ölüyor başlıyor takıma saydırmaya noob lar idiot lar vs... O sıra skora bakıyorum takım 12-5 önde. Kendi öldü diye bütün takım kaybediyor sanıyor.

Evet yayıncılar da oyuncuların da şikayetçi olduğu eleştirdiği bir çok şey var ama emin ol ki wot batmıyor, kolay kolay batmazda... 

Ingenjor #18 Posted 03 June 2019 - 10:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22239 battles
  • 61
  • [XIOS] XIOS

@Innocent Devil zannedersem at least 5 years demişti yanlış hatırlamıyorsam. Ama 5-10 önemli degil. Tabikide herşeyi kaybetmiş adam yaşamaya devam edecek ama eldeki kaynakları kullanamama, eski gunlerdeki yaşantısına dönmesi zor görünüyor. EU serverlarında sayı azalıyor. Aklıma gelmişken sunuda soyliyim skill4ltu ya abd serverina bağlanma imkanı verdiler. Oyunu orda canlandırmasını istiyorlar. Abd serveri eu  dan da kötü durumda. Eğer böyle imtiyaza sahip yayıncılar oyunun çöküşünden bahsediyorsa, işler düşünülenden daha da kötü olabilir.

QB kendi çapında bazı seyleri ispatlamak için nick değiştirerek oynuyor. Free to play ve pay to win diyerek 2 ayrı hesabında oyun oynuyor ve bariz fark var iki hesap arasında. Iki hesapta kendisine ait ve ikisi arasında ciddi fark var. Neyse yazmakla bitemez hepimiz farkındayız aslında neler olduğunu az çok tahmin edebiliyoruz.

Burdan çıkış zor wot için bence. Çünkü oyuncularina çoktan sırt çevirdi. Yeni müşteriler arıyor.

SupremeMaster #19 Posted 03 June 2019 - 10:45 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 37336 battles
  • 1,034
  • [M-O-M] M-O-M
WG nin videoya verdiği cevapta bu planlanmış bir durum değil bunun üzerinde çalışıyoruz denmiş. WGnin programlama hatalarından da kaynaklanıyor olabilir veya saman altından yok öyle bişey diyip 1 hafta içinde kaldırabilirler.

tuz_ruhu #20 Posted 04 June 2019 - 01:21 AM

Corporal

• Player
  • 9761 battles
  • 170

Saçma  birşey olabilir, tamamen benim kaotik sanrılarım da olabilir ama bu oyunda birşey var. Öyle RNG ile açıklanacak veya "hile modu aktif" diye birşey değil. 

Benim aklıma tek birşey geliyor. Oyundaki maç sayıları üzerinden cezalandırma sistemi. Şöyle ki; ilk başlayan kişiler belli bir maça kadar kendi sınıflarında oyun bilgilerine göre (hiç bilmemek gibi) iyi oynuyorlar. Mekanik bilgisi sıfır, haritaya bakmak sıfır, AP, APCR, HE, HEAT nedir bilmemek vs. vs. bunları dikkate alan oyun pozitif yaklaşıyor. Belli bir maç sayısına ulaşınca işte asıl işkence başlıyor.

Benim yaşadıklarımdan örnek vereyim. İlk 4 bin savaşım gayet güzel geçti. Tanklarım türünün en iyilerindendi (KV, KV 1-S, IS, JagdPanther vs) Belli bir maç eşiğini geçtikten sonra 8 seviyelere ulaştığımda işte sıkıntı kendini göstermeye başladı. Düzensiz MM'ler, RNG faktörü, uzaya giden mermiler, 30 metre önündeki adama full odakta sıktığın halde yer çekimine yenilen mermiler, sürekli kaybeden takıma düşmeler. Maç sayısı 9.2K oldu ve bu çok acı bir şekilde kendini hissettiriyor. 60TP ile birkaç metre ötendeki skorpiona ateş edipte sektiren var mı bilmiyorum. Veya tankın içinden geçen ama hasar vermeyen mermiler. Adama HE sıktığın halde sekmeler. 

Ben inanıyorum ki (züğürt tesellisi) belli bir maç sayısını geçtiğimde bu saçmalamalar düzelecek. Eskiden kaybeden takıma beni atarken artık o takımda yer almayacağım. Çünkü lanet olasıca MM yüzünden maçı sırtlamama rağmen kaybediyorum. Burada birçok arkadaş yazmıştı, belli bir maç sayısına gelince ben oyunu bilmiyormuşum filan dediler. 

Oyun senin ne kadar sabırlı ve bağımlı olduğunu test ediyor. Bu testi kazanırsan sana eziyet etmeyeceğim diye ayarlanmış. Bunun başka izahı gelmiyor aklıma. 

Also tagged with Skill4ltu, wothaber, WG

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users