Jump to content

Sıkıysa İzini Sürün: Panhard EBR 75

• Please log in to reply
11 replies to this topic

Community #1 Posted 05 June 2019 - 06:01 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 33,838
İlk Premium tekerlekli aracımız yeniden dükkânda! Hemen bu fırsatı değerlendirin!

Haber ögesinin tam metni

DarkSQul #2 Posted 05 June 2019 - 08:19 AM

Sergeant

• Player
  • 22579 battles
  • 278
  • [TR-AK] TR-AK
Her şeyde kullanabileceğim %15 indirim kuponu var bunda kullanamıyorum. Diğer tüm paketlerde kullanılıyor. Nedeni nedir?

Witch_King__Angmar #3 Posted 05 June 2019 - 08:57 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 5360 battles
  • 346
  • [CMPLX] CMPLX
Bence oyunun ismini Word Of Truck olarak değiştirin,Bunu kullanmak için E ehliyeti istiyormusunuz.Yada daha iii bir isim var aklımda Word Of Premium :medal:

totan35 #4 Posted 06 June 2019 - 02:37 PM

Sergeant

• Player
  • 31261 battles
  • 291
5x paketleri makul fiyatlarla getirir misiniz? 100 x 5x altınsız kamuflajsız gibi

vuque #5 Posted 06 June 2019 - 03:22 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 19284 battles
  • 4,129
  • [PNGS] PNGS
EBR hakkında ne düşünüyorsunuz komutanlar? Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa diğer arkadaşlar için faydalı olacaktır.

Merug #6 Posted 06 June 2019 - 03:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 45189 battles
  • 467
Lt dan pre tank olmamalı. Tier 8 lt lar tier-9-10 a da giriyor yani bugün oyuna başlayan adam yarın tier 10 oyunda spot yap diye canavar gibi oyuncuların önüne atılıyor. Spot tank oyun kazandirabilecek en önemli tanktir oyunda. Oyunu kilitler yeri gelir 10 tankı birden açarsın rakibi oyundan düşürür. Oynamayı bilen adamlar tarafından kullanılmalıdır. Üstelik bu tankların görüş mesafeleri de düşük olduğundan yeterince spot da yapılamıyor. Bence spot tanktan pre yapacaksanız en fazla tier 6 ya kadar falan yapın.

ali1234512 #7 Posted 06 June 2019 - 03:42 PM

Major General

• Player
  • 42794 battles
  • 5,566
  • [AR-MA] AR-MA

View Postvuque, on 06 June 2019 - 04:22 PM, said:

EBR hakkında ne düşünüyorsunuz komutanlar? Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa diğer arkadaşlar için faydalı olacaktır.

oyuna eklenmesi satılması her şeyiyle hatalıydı

innocenT_deviL #8 Posted 06 June 2019 - 05:42 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37146 battles
  • 3,476
  • [CMPLX] CMPLX

View Postvuque, on 06 June 2019 - 05:22 PM, said:

WG bazı şeyleri "ya sev ya terket" dayatmasıyla yapıyor, biz de mecburen sevmeye çalışıyoruz. -Sen de çok iyi biliyorsun eminim- oyuncuların (fikir belirtenlerin) çoğunluğu tekerlekli araçların oyuna eklenmesine karşıydı. Neyse o konuda geri dönüş yok artık, WG kendi bildiğini okudu ve oyuna devam etmek isteyenler şu anki şartlara adapte olmak zorunda.

Ebr'ye gelirsek; bu araçlar oynaması zor ancak oynamayı bilenin elinde çok güçlü bir silah olabiliyorlar. Oynamayı becerirseniz kullanması oldukça eğlenceli, beceremezseniz de oldukça sinir bozucu olabiliyorlar. Gizlenme becerileri yüksek olduğundan spotlanmadan düşmanın dibine kadar girip sizden çok daha yüksek görüş mesafesine sahip düşmanları onlar sizi açmadan önce açabiliyorsunuz. İleri ve geri yüksek hızı, gizlenmesi, ateş gücü, spot yeteneği ve zor vurulması öne çıkan özellikleri. Önden ve arkadan küçük bir profile sahip, yandan ise kolay hedef gibi görünse de tekerlere gelen atışlar hasar vermediği için ve o tekerler de gövdenin büyük bölümünü kapadığı için bir çok atışı hasar yemeden sadece tekeriniz patlayarak atlatabiliyorsunuz.

Oynamayı becerme derken seyir ve sürat kiplerine geçiş olayını doğru zamanlarda yapmak, aracın kısıtlı dönüş açılarını hesaba katarak sürmek (bunu doğru hesaplayamadığınızda bazı noktalara sıkışıp kalıyorsunuz ya da çıkmak için çok vakit kaybedip açık hedef oluyorsunuz) gibi şeyleri kastediyorum. Bunlara alışmak önemli. Ateş gücü açısından zaten bir sıkıntınız olmayacak çünkü normalde illegal ama bu araçlara özel olarak "legal" sayılan bir modu var.

BU arada görüş mesafesi çok düşük o yüzden spot yapılamaz diye düşünmeyin, Ebr 75 ve 9-10 seviyedeki Ebr 90 ile Ebr 105 bu konuda çok iyiler. Spot olayı 6 ve 7 seviyeler için zor, 8 seviye olanı (Lynx) pek bilmiyorum. Ben Ebr 75 ile randomda az maç oynadım sayılır ama kolayca 6 ve 7k üstü spot hasarları çıkartabildim uygun haritalarda. Düşmanın üstüne sürmekten çekinmeyin ama sık sık ani manevralar yapın. Oyuncular artık alıştı ve biraz daha kolay vuruyorlar tekerlekli araçları. O olağanüstü hızın avantajını iyi kullanın, bütün olay bu.

Teknoloji ağacında 7 seviyeye kadar geldim. Geçen gün Ebr Hotchkiss ile 2.topu kullandığım iki seviyeli (6-7 seviyeler) maçta 3263 hasar, 5 spot ve 1030 yardımcı hasar çıkarttım. Bu araçların bu kadar yüksek bir hasar potansiyeline sahip olması bana pek doğru gelmiyor. Benden iyi oyuncular hangi değerlere çıkıyordur düşünün. Nişan alma derdi yok, durup ateş etme derdi yok, vurulma korkusu yok...

Ebr 75 ile ilgili son olarak şunu söyleyeyim alsam mı almasam mı diye düşünen arkadaşlara; ben bu aracı maratonla bedava aldım. Başta yazdığım gibi oynaması gayet eğlenceli. Doğru ellerde potansiyeli çok yüksek. Ön cephe kipinde son derece etkili. Eğer oynarım beceririm diyorsanız alınır, almaya değer. TR şartlarında o paralar verilir mi verilmez mi o sizin bileceğiniz iş. Premium olarak almaya değer 2 tane hafif sınıfı araç var zaten, biri Lt-432 diğeri de bu.

francisco77_hero #9 Posted 06 June 2019 - 06:00 PM

Colonel

• Player
  • 43152 battles
  • 3,520
  • [CMPLX] CMPLX

View PostinnocenT_deviL, on 06 June 2019 - 06:42 PM, said:

WG bazı şeyleri "ya sev ya terket" dayatmasıyla yapıyor, biz de mecburen sevmeye çalışıyoruz. -Sen de çok iyi biliyorsun eminim- oyuncuların (fikir belirtenlerin) çoğunluğu tekerlekli araçların oyuna eklenmesine karşıydı. Neyse o konuda geri dönüş yok artık, WG kendi bildiğini okudu ve oyuna devam etmek isteyenler şu anki şartlara adapte olmak zorunda.

Ebr'ye gelirsek; bu araçlar oynaması zor ancak oynamayı bilenin elinde çok güçlü bir silah olabiliyorlar. Oynamayı becerirseniz kullanması oldukça eğlenceli, beceremezseniz de oldukça sinir bozucu olabiliyorlar. Gizlenme becerileri yüksek olduğundan spotlanmadan düşmanın dibine kadar girip sizden çok daha yüksek görüş mesafesine sahip düşmanları onlar sizi açmadan önce açabiliyorsunuz. İleri ve geri yüksek hızı, gizlenmesi, ateş gücü, spot yeteneği ve zor vurulması öne çıkan özellikleri. Önden ve arkadan küçük bir profile sahip, yandan ise kolay hedef gibi görünse de tekerlere gelen atışlar hasar vermediği için ve o tekerler de gövdenin büyük bölümünü kapadığı için bir çok atışı hasar yemeden sadece tekeriniz patlayarak atlatabiliyorsunuz.

Oynamayı becerme derken seyir ve sürat kiplerine geçiş olayını doğru zamanlarda yapmak, aracın kısıtlı dönüş açılarını hesaba katarak sürmek (bunu doğru hesaplayamadığınızda bazı noktalara sıkışıp kalıyorsunuz ya da çıkmak için çok vakit kaybedip açık hedef oluyorsunuz) gibi şeyleri kastediyorum. Bunlara alışmak önemli. Ateş gücü açısından zaten bir sıkıntınız olmayacak çünkü normalde illegal ama bu araçlara özel olarak "legal" sayılan bir modu var.

BU arada görüş mesafesi çok düşük o yüzden spot yapılamaz diye düşünmeyin, Ebr 75 ve 9-10 seviyedeki Ebr 90 ile Ebr 105 bu konuda çok iyiler. Spot olayı 6 ve 7 seviyeler için zor, 8 seviye olanı (Lynx) pek bilmiyorum. Ben Ebr 75 ile randomda az maç oynadım sayılır ama kolayca 6 ve 7k üstü spot hasarları çıkartabildim uygun haritalarda. Düşmanın üstüne sürmekten çekinmeyin ama sık sık ani manevralar yapın. Oyuncular artık alıştı ve biraz daha kolay vuruyorlar tekerlekli araçları. O olağanüstü hızın avantajını iyi kullanın, bütün olay bu.

Teknoloji ağacında 7 seviyeye kadar geldim. Geçen gün Ebr Hotchkiss ile 2.topu kullandığım iki seviyeli (6-7 seviyeler) maçta 3263 hasar, 5 spot ve 1030 yardımcı hasar çıkarttım. Bu araçların bu kadar yüksek bir hasar potansiyeline sahip olması bana pek doğru gelmiyor. Benden iyi oyuncular hangi değerlere çıkıyordur düşünün. Nişan alma derdi yok, durup ateş etme derdi yok, vurulma korkusu yok...

Ebr 75 ile ilgili son olarak şunu söyleyeyim alsam mı almasam mı diye düşünen arkadaşlara; ben bu aracı maratonla bedava aldım. Başta yazdığım gibi oynaması gayet eğlenceli. Doğru ellerde potansiyeli çok yüksek. Ön cephe kipinde son derece etkili. Eğer oynarım beceririm diyorsanız alınır, almaya değer. TR şartlarında o paralar verilir mi verilmez mi o sizin bileceğiniz iş. Premium olarak almaya değer 2 tane hafif sınıfı araç var zaten, biri Lt-432 diğeri de bu.

peki, bu araç orta karar bir araç kesinlikle nerf yemez güvenle kasabilirsiniz diyebilir misin? 

SouIfIy #10 Posted 06 June 2019 - 06:05 PM

Major General

• Player
  • 45647 battles
  • 5,624
  • [BABA] BABA
seviye 8 maça girdiğinizde 4-5 tane m41 gf  lt-132 ebr 75 görebilirsiniz. artık zevk almak için light tanklarla girmeye başladım 

innocenT_deviL #11 Posted 06 June 2019 - 07:40 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37146 battles
  • 3,476
  • [CMPLX] CMPLX

View Postfrancisco77_hero, on 06 June 2019 - 08:00 PM, said:

peki, bu araç orta karar bir araç kesinlikle nerf yemez güvenle kasabilirsiniz diyebilir misin? 

Ebr 75'i diyorsan bildiğim kadarıyla premium araçlar hiçbir şekilde nerf yemiyor. Sadece bir premium araç için öyle bi nerf yedi sonra tekrar buff aldı gibisinden bir şeyler yazılmıştı ama hangi araç hatırlamıyorum. Baktığın zaman hafif tanklar yeniden düzenlendiğinde premium olanlara dokunmadılar ayrıca, standart olanların görüş mesafeleri kırpılırken 6 seviyede Type 64 hala 390m görüş mesafesine sahip (10 seviye T-100LT ile aynı).

Standart araçları diyorsan wg bu sağı solu belli olmaz ama yakın bir zamanda hiç sanmıyorum öyle bir şey olacağını. Önce oyuncular mızmızlanacak, sonra wg bunları dikkate alıp veri toplamaya başlayacak, sonra o verileri değerlendirip nerf yapıp yapmamaya karar verecek, sonra neler yapılabilir bunu kendi içerisinde tartışıp bir veya birkaç değişiklik projesi ortaya çıkaracak, sonra bu kararı açıklayıp supertestti açık testti bir test sürecine girecek ve en sonunda tatmin edici bir sonuç alırsa bir güncellemeyle o değişiklikleri uygulayacak... nerden baksan en az 1 sene sürer o da en iyi ihtimalle. EBR 75'e ise çok çok istisnai bir durum olmadıkça dokunmazlar diğerleri nerf yese bile.

10 seviyedeki Ebr 105 kesinlikle orta karar bir araç değil bu arada, bence ve izlediğim kadarıyla bazı ünlü yayıncılara (örn: Skill4ltu) göre oyunun en iyi araçlarından birisi. Yalnız Skill hep diyor, bu tekerlekli araçlar iyi oyuncunun elinde iyi, onun dışında oynaması zor araçlar aynı zamanda. 6 seviyesinden başlayıp oynayamadığı için bırakan çok kişi vardır bu hattı. Çünkü özellikle 6 seviyedeki tank neredeyse hiç dönmüyor, dönüş açıları çok kısıtlı ve yeterince hızlı olmadığından (görüş mesafesi de çok çok düşük) hem kolay vuruluyor hem spot yapamıyor. Ben 2.markı takmıştım sonraki tankı açıp satmadan önce ama doğru oynamayı öğrenene kadar nefret etmiştim, nerden bulaştım demiştim açıkçası.

ChaqaL #12 Posted 07 June 2019 - 02:15 AM

Private

• Player
  • 11538 battles
  • 39
  • [SANRI] SANRI

View Postvuque, on 06 June 2019 - 02:22 PM, said:

Ya bi 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users