Jump to content

Bunu sana daha önce yazmalıydım

Sevgili Wot

• This topic is locked This topic is locked
95 replies to this topic

_KUZEY_MEHMET_ #1 Posted 16 June 2019 - 09:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 82722 battles
  • 473
  • [ASYA] ASYA

Seni seviyor DUM Wot!

Palet, Taret, Namlu Vs... Açık değilse, oyuncuları süründürüyorsun. Amacın belli uğraşmasın, bıksın usansın Gold harcasın.

Ortak araştırmadan, yukarıda saydıklarımı direk açmazsam bana iğne ile kuyu kazdırıyorsun. Asla galibiyet gelmeksizin onlarca oyun yenilgi verip, kaybettiriyorsun.

8 Tier Premium tank satıyorsun. Güzelde para kazanıyorsun. Allah daha çok versin. Hani söz vermiştin, 8 Tier tanklar asla 10 Tier tanklarla eşleştirmeyecektin? (Söz ağızdan çıkar) Gold atarak mı, para kasacağım.

Sürekli ezik takımlara atıyorsun. Çok merak ediyorum, sürekli yenilgi vermenin sana ne faydası var? Karşı takım şampiyonlar ligi, bana verdiğin mahalle ligi! Sana yazıyorum, Yav bu rezalet nedir. Neden sıralamalı savaşta olduğu gibi, eşleştirmiyorsun. Öyle yaparsam sıra beklersin gibi, komik cevaplar veriyorsun. MM eşleştirirken, Ezikleri bir tarafa atmasını iyi beceriyor peki buna ne diyorsun?

Mor oyuncu karşıya veriyorsan, birde benim takıma ver. Adaletin olmadığı yerde kargaşa olur, insanlar kaçar.

Boyana, kamuflajına, amplemine, yazına, premium hesabına ve tankına Seni doyuracak kadar para ödemiyor muyuz? Sende aldığın paranın hakkını ver. 

MM yi proğramlayan elemanların iyi değilse, işlerine son ver. Birazcık paraya kıy! Elemanın hasını işe al ki, Ne sen üzül nede ben.

Canım kardeşim; dört milyon küsür oyuncudan, iki milyon küsüre neden düştüm diye araştırma, cevabı bu mektubun içinde var. 

Kontrol mekanizman çok zayıf. Çalıştırdığın elemanların, müşterilerini üzüyormu, sorunları çözeceğine sarpa mı sarıyor bir araştır. 

Korkumdan savaşta sohbetini kapalı tutuyorum. Karnı ağrıyan beni report ediyor. Seni sevmedim report, İstediğim yere gitmiyorsun report, Türkleri sevmiyorum report.  Böyle dandik bir cezalandırma sistemi olabilir mi?

Yedi yıl oldu ben bu oyuna başlayalı. Son iki yılda oyun resmen çöktü. İşi bilmeyen televizyon tamircisi gibi, kurcaladıkça daha da bozuyorlar. Sen en iyisi bu ustaları değiştir.

Destek hattı işin kolayını bulmuş. Formda tartış))) Ne söylersen söyle, Antony Basma kalıp gibi, forma git forma diyor. Bu bizim Antony iş yapmıyor başından atıyor. 

Geliyorsun form a. Form un müdayimleri var sen onları biliyor musun? Tabii bu nickler malum kişilerin yan nickleri. Başlıyorlar aşağılamaya. Sen kimsin, WN8 düşük bizi uğraştırma git tekken oyna. Bak bak birde yol gösteriyor. Benim WN8 düşük ise, Wot u bırakmalımıyım? Benden daha kötüleri var. Onlarda mı bıraksın. Bu kendinden görevliler yüzünden bu oyunu oynamayalım mı?

Bir haritayı beğendim diye, işitmediğim hakaret kalmadı. Neymiş efendim wn8 düşük şundaki öz güvene bak. Kim bunlar? Bu yetkiyi kimlerden alıyorlar. Formda ne yazarsan yaz, bu avane takımı önüne geleni azarlıyor, hakaret ediyor. 

Diyorum ya sana kontrol mekanizman çok zayıf çoook.

İnsanlar sana demiyor ki, hep kazanalım. İstedikleri azda olsa adaletli bir eşleştirme sistemi. Bu mod konusuna gelecek olursak. Hilecilere engel olmak için, bu mod belasını tamemen kaldıramıyor musun?  Adam kurmuş modu, kendine kim nişan alacak olursa lag oluyor adamı vuramıyorsun. Taret etrafında dönmeye başlıyor ve attığın mermi uzaya gidiyor. Bunu yapan yayıncı olunca bu bizim oğlan mı diyorsun? Bir gariban mod yükleyince elinden gelse adamı hapse attıracaksın. Adaletli ol adaletli ol adaletli ol...

Şimdilerde maçlar, üç dakikada bitiyor, kralı dört dakika sürüyor. Bu saçmalığa bir son vermeyi düşünüyor musun?

Şapkayı çıkarıp, önüne koy ve dört milyon küsür oyuncudan, ikimilyon küsür aktif oyuncuya nasıl düştük de.  Aradığın soruların cevabı bu mektupta, alenen ortada.

Bizde bir hikaye vardır. Baba atın önündün yemini kesiyorum hiç farkına varmıyor der. Babası oğluna bir gün bilir oğlum, bir gün bilir der.  Sende bir gün bilirsin. Lakin çok geç olur diye düşünüyorum.

WN8 i düşük garip Kuzey Mehmet.  Dost acı söylermiş. Hadi kal sağlıcakla Wot kardeş...

Acaip_1_Heyone #2 Posted 16 June 2019 - 11:22 PM

Sergeant

• Player
  • 21287 battles
  • 239
  • [COHM] COHM

3 sene önce biz forumda yazınca bu oyun batıyor diyence linçe uğradık sanki wg den para alıyorlar şimdi o oyunculara bakıyorum oyunu bırakmışlar  tahmin ediyorum !!!! tam bir ironi bu bence bir oyun firması oyucuları dinlemeli ama wg böyle yapmadı uyandılar ama oyunu düzeltelim dedikçe arap saçına döndü kendileri bile çözemiyorlar benim fikrim 5 maç üst üste kaybetmeye başlamışsan bırak film izle hırs yapma daha çok üzülürsün.

tarikataka #3 Posted 17 June 2019 - 12:19 AM

Major General

• Player
  • 39946 battles
  • 5,543
  • [TR-U] TR-U
zed_x buraya bekleniyorsunuz :trollface:

Spoiler

ali1234512 #4 Posted 17 June 2019 - 07:07 AM

Major General

• Player
  • 39496 battles
  • 5,223
  • [TR-U] TR-U

View PostAcaip_1_Heyone, on 17 June 2019 - 12:22 AM, said:

3 sene önce biz forumda yazınca bu oyun batıyor diyence linçe uğradık sanki wg den para alıyorlar şimdi o oyunculara bakıyorum oyunu bırakmışlar  tahmin ediyorum !!!! tam bir ironi bu bence bir oyun firması oyucuları dinlemeli ama wg böyle yapmadı uyandılar ama oyunu düzeltelim dedikçe arap saçına döndü kendileri bile çözemiyorlar benim fikrim 5 maç üst üste kaybetmeye başlamışsan bırak film izle hırs yapma daha çok üzülürsün.

3 sende olarak düşünme şu oyun 1-2 senedir verdiği yanlış kararlardan dolayı böle oldu  ,  tankların zırhlanması, çöp hd haritalar, saçma sapan 268 4 obj430u gibi tanklar, artyleri nerfledik gibi gösterip ilk pach geldiğinde 300  vuran artylerin, her pach yavaş yavaş buflana buflana  şuan her atış 600 vurması ve goldu nerfi tabuta bir çivi olarak çakılmaya geliyor

ha bu oyun batmaz bu kuzey gibilere 80k maç oynattığı sürece  batmaz, o  batmaz diyen iyi oyuncuların çoğu hesabı sattı gitti  , şu an  oyunun özellikle full tier 10da oynanabilirliği yok 3 arty 7 td geliyor her maç

daha çok maraton yaparlar  karaborsada kredile tank verirler  akıllanmaz bu wg

Edited by ali1234512, 17 June 2019 - 07:09 AM.

FLAME_OxyGeN #5 Posted 17 June 2019 - 08:30 AM

Corporal

• Player
  • 28740 battles
  • 156
  • [SIGUN] SIGUN
Mor oyuncuya sor bakalım senin takımına düşmek istiyor mu peki ? :popcorn:

khanputty #6 Posted 17 June 2019 - 09:22 AM

Private

• Player
  • 19716 battles
  • 23
  • [GTRK] GTRK

Bu "okuduğunu anlamama" ve "saygı yoksunu olma" sorunu son yıllarda ciddi bir problem haline geldi. Bir insanın bir Olay ya da Kişi hakkında rahatsızlığını dile getirmek için DOĞUŞTAN bir hakkı vardır. burada ve yukarıda bahsi geçen harita konusu içinde geçen yok maç sayısı yok wn8ine göre konuş vs. diyenleri anlayamıyorum. Cidden bu istatistiklere bu kadar önem veriyorsanız ilk fırsatta bir doktora görünün. bu bir oyun insanlar çok iyi oynamak zorunda değiller. Gayet kötü istatistiklere sahip olma hakları var. ve kimsenin bir başkasını bu istatistiklere göre YARGILAMA hakkı yok. senin iyi oyuncu olman beni veya bir başkasını ya da senden daha iyi olmayan bir oyuncuyu yerme / Ezme hakkına sahip olduğun anlamına gelmez. 

Ayrıca yukarıda WG için yapılan eleştirel yazı gayet kabul edilebilir şeylerden şikayetçi. Mor adam Kırmızı adam konusu değil anlatılmak istenen. Dengeli bir ortam dengeli bir oyuncu dağılımı isteniyor farkındaysanız..

Şunu da unutmayın Bir insanın mutluluğu için başkaları üzülüyor ise bu OYUN olamaz. 

ali1234512 #7 Posted 17 June 2019 - 10:07 AM

Major General

• Player
  • 39496 battles
  • 5,223
  • [TR-U] TR-U

View Postkhanputty, on 17 June 2019 - 10:22 AM, said:

Bu "okuduğunu anlamama" ve "saygı yoksunu olma" sorunu son yıllarda ciddi bir problem haline geldi. Bir insanın bir Olay ya da Kişi hakkında rahatsızlığını dile getirmek için DOĞUŞTAN bir hakkı vardır. burada ve yukarıda bahsi geçen harita konusu içinde geçen yok maç sayısı yok wn8ine göre konuş vs. diyenleri anlayamıyorum. Cidden bu istatistiklere bu kadar önem veriyorsanız ilk fırsatta bir doktora görünün. bu bir oyun insanlar çok iyi oynamak zorunda değiller. Gayet kötü istatistiklere sahip olma hakları var. ve kimsenin bir başkasını bu istatistiklere göre YARGILAMA hakkı yok. senin iyi oyuncu olman beni veya bir başkasını ya da senden daha iyi olmayan bir oyuncuyu yerme / Ezme hakkına sahip olduğun anlamına gelmez. 

Ayrıca yukarıda WG için yapılan eleştirel yazı gayet kabul edilebilir şeylerden şikayetçi. Mor adam Kırmızı adam konusu değil anlatılmak istenen. Dengeli bir ortam dengeli bir oyuncu dağılımı isteniyor farkındaysanız..

Şunu da unutmayın Bir insanın mutluluğu için başkaları üzülüyor ise bu OYUN olamaz. 

sen nasıl tıp mühendislik alanında konuşurken diplomanı gösterir öle konuşursun sokaktan geçenin dediğinin hükmü yok buda öle bişey   wn wr senin bu oyunda oyunu bilip bilmediğini gösterir

sen %47 wrle 80k maç yapıp oyunu eleştirirsen millet seni yargılar, sen ilk oyunu öğren oyunu kavra ondan sonra konuş derler,  kimse kusura bakmasın gerçektede böledir oyundada böle , bilmeyen birinin bilmediği konuda yorum yapması hatalıdır

Edited by ali1234512, 17 June 2019 - 10:13 AM.

FLAME_OxyGeN #8 Posted 17 June 2019 - 11:19 AM

Corporal

• Player
  • 28740 battles
  • 156
  • [SIGUN] SIGUN
Sosyal hayatımızdaki mm dengelidir mesela. 

Kazancın, eğitim seviyene göre sosyal çevren şekillenir. 

Ortalama bir hayat sürüyorsan eğer milyon dolarlar kazanan biriyle arkadaş olamazsın yada onların bulunduğu çevrede herhangi bir yer edinemezsin.

Yani kısacası mm dengeli olacaksa botlar bir takımda olacak, unicumlar bir takımda,olacak çünkü herkes dengi olanla anlaşabilir, bir turuncu ile moru aynı sepete koyarsan olmaz.

Yok ya, unicum önde oynasın, kafa patlatsın, nasıl kazanayım diye uğraşssın, sen E75 ile baseden snipe yap, sonra takıma unicum at de, severler öyle işi.

Edited by FLAME_OxyGeN, 17 June 2019 - 11:20 AM.

JackMayer #9 Posted 17 June 2019 - 11:31 AM

Lance-corporal

• Player
  • 27425 battles
  • 88
  • [TAF-X] TAF-X

View Postkhanputty, on 17 June 2019 - 09:22 AM, said:

İnsanlar istatistiklere hayati bir önem yüklemiyor, bunu bir çeşit turnusol kağıdı olarak kağıdı olarak düşünebiliriz. Evet, bu bir oyun ve herkesin 4000 WN ile oynama kapasitesi yok ama herkesin de bu doğrultuda konuşması, düzeyinin farkında olması gerekiyor. Gönderi sahibinin istatistikleri bize gösteriyor ki kendisi oyun mekaniklerine hakim değil ya da karakteri gereği sabırsız/dikkatsiz olduğu için istediği verimi elde edemiyor, bunlar gayet normal. Bunu dile getirmek ezmek değildir. Modtur, şaibeli eşleştirme sistemidir, hiledir vs. 2010 yılından beri nerede kötü bir oyuncu varsa bunları dillendirip duruyor fakat elle tutulur bir yanı yok. Ayrıca mevcut sistem oldukça dengeli ve adil. 100 maç yaptığında takımlara düşen oyunculardan dolayı dengesizlik olabiliyor ama 10.000 maç attığında bu da kendi içerisinde dengelenmiş oluyor. 10 kere yazı-tura atmakla 1000 kere atmanın sonuca olan etkisi gibi... 80.000 savaşı olan biri bunu zaten çoktan dengelemiş oluyor. 

_KUZEY_MEHMET_ #10 Posted 17 June 2019 - 12:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 82722 battles
  • 473
  • [ASYA] ASYA

View PostAcaip_1_Heyone, on 16 June 2019 - 11:22 PM, said:

Oyun keyf almak için oynanır. Şimdilerde wot, keşmekeş oldu. İnsanları stres yapmaya başladı
11:43 Added after 4 minutes

View Postali1234512, on 17 June 2019 - 07:07 AM, said:

3 sende olarak düşünme şu oyun 1-2 senedir verdiği yanlış kararlardan dolayı böle oldu  ,  tankların zırhlanması, çöp hd haritalar, saçma sapan 268 4 obj430u gibi tanklar, artyleri nerfledik gibi gösterip ilk pach geldiğinde 300  vuran artylerin, her pach yavaş yavaş buflana buflana  şuan her atış 600 vurması ve goldu nerfi tabuta bir çivi olarak çakılmaya geliyor

ha bu oyun batmaz bu kuzey gibilere 80k maç oynattığı sürece  batmaz, o  batmaz diyen iyi oyuncuların çoğu hesabı sattı gitti  , şu an  oyunun özellikle full tier 10da oynanabilirliği yok 3 arty 7 td geliyor her maç

daha çok maraton yaparlar  karaborsada kredile tank verirler  akıllanmaz bu wg

Bende o bahsettiğin adamlar gibi, çare aramıyor değilim reis. Son 2 yılda oyun duvara tosladı. 5 Yıl boyunca 2 tane premium tankı bedava verdiklerini görmüştüm. Son iki yılda neredeyse oyuna başladın alsana 8 Tier premium tank diyecekler. İnsanlar oyunu bırakmasın diye pre tank dağıtıyorlar ama, işleri dahada sarpa sardılar haberleri yok.

_KUZEY_MEHMET_ #11 Posted 17 June 2019 - 01:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 82722 battles
  • 473
  • [ASYA] ASYA

Yazımda da belirttiğim gibi boş beleş insanların yorumu değil, bu saatten sonra Wot un ne yapacağı önemli benim için. 

LeSept7 #12 Posted 17 June 2019 - 01:04 PM

Sergeant

• Player
  • 17074 battles
  • 258

Biz sana göre değiliz. WG sana göre değil. Bu oyun sana layık değil. Seni üzer hırpalar naçizane sinirlerini altüst eder. 

Oyunu sil kendini sudokuya ver, okeye ver. Çanak okeyde çanak kır. Böyle olumsuz şeyler düşünme. Sen herşeyin en iyisine layıksın. IS3 gider Batchat 25t gider sudoku kalır. Sudokuya yoğunlaş. Forumu da meşgul etme.

WieBenzin #13 Posted 17 June 2019 - 02:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28229 battles
  • 853
  • [JOD] JOD

View Postkhanputty, on 17 June 2019 - 10:22 AM, said:

ben bu yazıya katılıyorum. türkçeyi çok güzel kullanmış. içeriği saçma olsaydı da destek verirdim çünkü dediğim gibi şekil olarak türkçesi cezbediyor.

evet karşı çıkan varsa gelsin kapışalım ben de insanların şikayetlerinin istatistikten bağımsız incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. kaldı ki istatistiğe göre değerlendirme olacaksa ‘iyi istatistik’in sınırı kaç olacak ve bunu kim belirleyecek?

not: ilk postu okumadım

khanputty #14 Posted 17 June 2019 - 02:20 PM

Private

• Player
  • 19716 battles
  • 23
  • [GTRK] GTRK

View PostJackMayer, on 17 June 2019 - 11:31 AM, said:

İnsanlar istatistiklere hayati bir önem yüklemiyor, bunu bir çeşit turnusol kağıdı olarak kağıdı olarak düşünebiliriz. Evet, bu bir oyun ve herkesin 4000 WN ile oynama kapasitesi yok ama herkesin de bu doğrultuda konuşması, düzeyinin farkında olması gerekiyor. Gönderi sahibinin istatistikleri bize gösteriyor ki kendisi oyun mekaniklerine hakim değil ya da karakteri gereği sabırsız/dikkatsiz olduğu için istediği verimi elde edemiyor, bunlar gayet normal. Bunu dile getirmek ezmek değildir. Modtur, şaibeli eşleştirme sistemidir, hiledir vs. 2010 yılından beri nerede kötü bir oyuncu varsa bunları dillendirip duruyor fakat elle tutulur bir yanı yok. Ayrıca mevcut sistem oldukça dengeli ve adil. 100 maç yaptığında takımlara düşen oyunculardan dolayı dengesizlik olabiliyor ama 10.000 maç attığında bu da kendi içerisinde dengelenmiş oluyor. 10 kere yazı-tura atmakla 1000 kere atmanın sonuca olan etkisi gibi... 80.000 savaşı olan biri bunu zaten çoktan dengelemiş oluyor. 

Konunun yanlış anlaşılmaması adına: MM 'den şikayet etmek için iyi ya da kötü oyuncu olmamıza gerek olmadığı kanısındayım. Hepimizin başına geldiğini de biliyorum kimi daha çok kimi daha az ama bu sorunla mutlaka karşılaşıyoruz. Üstelik sadece Negatif olarak da değil Pozitif anlamda da. 
Örneğin hantal bir tankla girdiğin ve senden tarafta iyi oyuncuların karşı tarafta kötü oyuncuların olduğu hareketli bir karşılaşmada eğlenebiliyor musun? Aynı karşılaşmada kötü oyuncuların toplandığı takımda olsan yine eğlenebilir misin? Aracın hantal olduğu için senin pozisyon değiştirebilmen mümkün oluyor mu? ki sen pozisyon değiştirene kadar karşılaşma bitmiyor mu? 

işte bahsedilen ve herkesin şikayet edebileceği şey bu bence. 

Ben her karşılaşmayı kazanmak ya da kaybetmek istemiyorum. Ben her karşılaşmada bana yakın ( aramızda çok büyük fark olmayan ) oyuncularla eşleşmek istiyorum. bence adalet dediğimiz şey bu şekilde gerçekleşir. Bir yazılım mühendisi olarak bu oyunun MM esnasında Adil eşleştirme yapamamasını halen anlamış değilim üstelik sıralamalı savaşlar denen bir olguda gayet eşleştirme yapabiliyorken. 

Bu tarz Player v Player oyunlarda herkesin kazanması imkansız. Kazanan & Kaybeden arasında minimum %20 fark olmalı kabul ama Çok kötü bir oyuncunun sırf RANDOM olarak belirlenen bir eşleşme yapısı ile ÇOK iyi bir oyuncu ile karşılaşması büyük talihsizlik oluyor.

Umarım demek istediğimi anlıyorsunuzdur. Senin veya diğerinin iyi oyuncu olması bir başkasının kötü oyuncu olması ve buna göre iyi oyuncuların Eleştirmeye Kötü oyuncuların ise susmaya hakkı olduğunun savunulmasına karşıyım. Sonuçta iyi kötü hepimizi etkileyen bir durumdan bahsediyoruz.

Merug #15 Posted 17 June 2019 - 03:25 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 41502 battles
  • 342
Takımlar dengeli olsun olayı çok saçma cidden. Unicum unicumla mavi maviyle kırmızı kırmızıyla takım olsun o zaman. Ya adam uğraşmış oyunu öğrenmiş. Kendini geliştirmiş neden kırmızı sarı oyuncuyu taşımak zorunda bütün maçlarda. Olay renk meselesi değil ben de kirmiziydim buradaki konuşan mor mavilerde. Olay dünya benim etrafımda dönsün morlar benim takımımda olsun beni taşısın demek. Sen mor ol sen taşı takımı kimse kimse için oyun kazanmak zorunda değil.

Edited by Merug, 17 June 2019 - 03:28 PM.

Acaip_1_Heyone #16 Posted 17 June 2019 - 03:26 PM

Sergeant

• Player
  • 21287 battles
  • 239
  • [COHM] COHM
bırakın bu wn8 muhabbetini ya bir oyunda  ne kazandırır bir insana gerçek hayat ta 100 lerce ODTÜ mühendisleri bile bir ilkokul mezunun yanında el pençe durduğu bir ülkede yaşıyoruz .maalesef oyunda istatistik iyi olsa ne olur hayatınıza ne kazandırır wn8  10.000 olsa ne yazar işten çıkarıldım 4 aydır işim yok hayat gerçektir ama bu bir oyun stres atmaya geliyorum ama nereye kadar.

Edited by Acaip_1_Heyone, 17 June 2019 - 03:29 PM.

LeSept7 #17 Posted 17 June 2019 - 03:55 PM

Sergeant

• Player
  • 17074 battles
  • 258

View PostAcaip_1_Heyone, on 17 June 2019 - 03:26 PM, said:

bırakın bu wn8 muhabbetini ya bir oyunda  ne kazandırır bir insana gerçek hayat ta 100 lerce ODTÜ mühendisleri bile bir ilkokul mezunun yanında el pençe durduğu bir ülkede yaşıyoruz .maalesef oyunda istatistik iyi olsa ne olur hayatınıza ne kazandırır wn8  10.000 olsa ne yazar işten çıkarıldım 4 aydır işim yok hayat gerçektir ama bu bir oyun stres atmaya geliyorum ama nereye kadar.

Üzüldüm. Umarım istediğin gibi bir iş bulur hayatını düzene sokarsın.

Acaip_1_Heyone #18 Posted 17 June 2019 - 04:06 PM

Sergeant

• Player
  • 21287 battles
  • 239
  • [COHM] COHM

View PostLeSept7, on 17 June 2019 - 03:55 PM, said:

Üzüldüm. Umarım istediğin gibi bir iş bulur hayatını düzene sokarsın.

inşallah kardeşim 

Merug #19 Posted 17 June 2019 - 04:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 41502 battles
  • 342

View PostAcaip_1_Heyone, on 17 June 2019 - 02:26 PM, said:

Allah kolaylık versin. İnşaallah en kısa zamanda iş bulursun.

Acaip_1_Heyone #20 Posted 17 June 2019 - 04:47 PM

Sergeant

• Player
  • 21287 battles
  • 239
  • [COHM] COHM
inşallah arkadaşım

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users