Jump to content

SON SEFERLER "ATEŞ YOLUNDA" hangi klan daha başarılı olur?

hangi klana katılmalıyım?

• This topic is locked This topic is locked
108 replies to this topic

Oruk #101 Posted 17 July 2019 - 01:59 PM

Private

• Player
  • 2579 battles
  • 14
Merak ediyorum; acaba diğer ülke topluluklarında da klanların arasında böyle ezelden beridir devam eden bir "çekememezlik, kötüleme" durumu var mıdır? :facepalm:

onnoZZ #102 Posted 17 July 2019 - 01:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26850 battles
  • 490
  • [FUD] FUD

View PostDerpMcKebab, on 15 July 2019 - 06:09 AM, said:

Bir seferin daha sonuna geldik. Geçen seferlerde olduğu gibi TÜM klanlar arasında en yükse puana sahip TÜRK oyuncu olarak ve bu sefer daha iyisin yaparak 37. sırada bitirerek çok güzel sefer geçirdiğimi düşüyorum. Daha çok online arkadaşımız olsaydı, daha fazla tank aldırma şansımız olabilirdi, kısmet başka seferlere.  :trollface:

He bi de şunu kazandım sonunda. Yalan yok 2 senedir iç geçire geçire istediğim bir şeydi. 

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK <3

Konu içerisinde tartışılamayan tek başarı. Tebrikler. 

sobaborusu_ #103 Posted 17 July 2019 - 03:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39885 battles
  • 795
  • [AR-MA] AR-MA

View PostFar_Beyond_Driven, on 17 July 2019 - 07:27 AM, said:

Klan komutanlarina kebap,doner ismarladi kapti abi legend badge ini :trollface:

:D

14:24 Added after 9 minutes

View PostOruk, on 17 July 2019 - 02:59 PM, said:

Merak ediyorum; acaba diğer ülke topluluklarında da klanların arasında böyle ezelden beridir devam eden bir "çekememezlik, kötüleme" durumu var mıdır? :facepalm:

bize özgü değil emin ol :D

2ndLuck_ #104 Posted 17 July 2019 - 03:38 PM

Private

• Player
  • 7053 battles
  • 9
  • [TAF-R] TAF-R

Bazı insanlar diyorlar ki, türk oyuncular neden yabancı klanlara gidiyorlar, neden türk klanlarında oynamıyorlar, neden bu türk klanları bu kadar vasat vs. vs. İşte en başlıca sebebi bu kimsenin kimseyi tanımaması, kendi iç güdülerini başkasından üstün görme çabaları yok biz böyleyiz biz şöyleyiz çabaları. Kimse kusura bakmasın eğer bir oyuncu bilinçli ise kazancının nerede olduğunu ve nerede daha iyi bir topluluk olduğunun farkıda olduğunu düşünüyorum. Kimse gelip, işine yada keyfine göre takılan, adeletsizlik yapan veya uygunsuz davranışlar sergileyen bir ortamda bulunmak istemez. Bunlarlarla birlikte birde çok aşırı(üstün başarılar varmış gibi) konuşmalar varmış gibi konuşulması apayrı bir cazibe kazandırıcı bir durum :P. Her neyse keşke türk klanları arasında böyle kavgalar olmasa, böyle bilinsiz konuşmalar olmasa, herkez karşı tarafın saygınlığını düşünüp rakibi zayıfta olsa güçlüde olsa keyif almayı bilse. Ama bunlar biraz rüya ya kaçıyor. Elin yabancılarına bok atıyoruz fakat unuttuğumuz bir durum var onlar bizden çok birbirine sahip çıkıyor bu oyun içerisinde. Türk klanından rica edip alamayacağım şeyleri yabancı klanlarda rahatlıkla elde edebiliyorum. Hemde orada ki insanlarda böyle iç duygularıyla karşındakini ezerek anlatmıyor. Kısa bir özet olarak değinecek olacaksak, Türk topluluğunda böyle durumlar olduğu sürece wotta 1. klan bile olsa ben o klana girmeyi şahsi olarak düşünmem. Çünkü başarı herşey değildir. Yabancı klandayım ve mutluyum oyunumun keyfine bakıyorum. Yedekler sabah akşam açık, gold farmı her daim var, seferler desem ihticımdan fazlası var istediğimi yapabilirim. Böyle bir durumda neden böyle bir topluluğu olan bir türk klanını tercih edeyim ki tamamiyle delilik olur. Türk klanları arasında bildiğim tek bir iyi klan var eğer ilerde olurda türk klanına katılmayı düşünürsem o klana katılmayı tercih ederim... Bu konuşmaların olmadığı kimsenin kimseyi ezmediği bir ortamda :bajan:.

Tüm türk klanlarına seferlerde gösterdiği başarıdan ötürü tebrik ederim:medal:, umarım bundan sonra ki başarılarınız böyle hüzün dolu konuşmalarınız içerisinde geçmez.  :facepalm:

LeGeN_DaRiUM #105 Posted 17 July 2019 - 05:31 PM

Private

• Player
  • 23105 battles
  • 23
  • [SIGUN] SIGUN

View Post2ndLuck_, on 17 July 2019 - 03:38 PM, said:

Bazı insanlar diyorlar ki, türk oyuncular neden yabancı klanlara gidiyorlar, neden türk klanlarında oynamıyorlar, neden bu türk klanları bu kadar vasat vs. vs. İşte en başlıca sebebi bu kimsenin kimseyi tanımaması, kendi iç güdülerini başkasından üstün görme çabaları yok biz böyleyiz biz şöyleyiz çabaları. Kimse kusura bakmasın eğer bir oyuncu bilinçli ise kazancının nerede olduğunu ve nerede daha iyi bir topluluk olduğunun farkıda olduğunu düşünüyorum. Kimse gelip, işine yada keyfine göre takılan, adeletsizlik yapan veya uygunsuz davranışlar sergileyen bir ortamda bulunmak istemez. Bunlarlarla birlikte birde çok aşırı(üstün başarılar varmış gibi) konuşmalar varmış gibi konuşulması apayrı bir cazibe kazandırıcı bir durum :P. Her neyse keşke türk klanları arasında böyle kavgalar olmasa, böyle bilinsiz konuşmalar olmasa, herkez karşı tarafın saygınlığını düşünüp rakibi zayıfta olsa güçlüde olsa keyif almayı bilse. Ama bunlar biraz rüya ya kaçıyor. Elin yabancılarına bok atıyoruz fakat unuttuğumuz bir durum var onlar bizden çok birbirine sahip çıkıyor bu oyun içerisinde. Türk klanından rica edip alamayacağım şeyleri yabancı klanlarda rahatlıkla elde edebiliyorum. Hemde orada ki insanlarda böyle iç duygularıyla karşındakini ezerek anlatmıyor. Kısa bir özet olarak değinecek olacaksak, Türk topluluğunda böyle durumlar olduğu sürece wotta 1. klan bile olsa ben o klana girmeyi şahsi olarak düşünmem. Çünkü başarı herşey değildir. Yabancı klandayım ve mutluyum oyunumun keyfine bakıyorum. Yedekler sabah akşam açık, gold farmı her daim var, seferler desem ihticımdan fazlası var istediğimi yapabilirim. Böyle bir durumda neden böyle bir topluluğu olan bir türk klanını tercih edeyim ki tamamiyle delilik olur. Türk klanları arasında bildiğim tek bir iyi klan var eğer ilerde olurda türk klanına katılmayı düşünürsem o klana katılmayı tercih ederim... Bu konuşmaların olmadığı kimsenin kimseyi ezmediği bir ortamda :bajan:.

Tüm türk klanlarına seferlerde gösterdiği başarıdan ötürü tebrik ederim:medal:, umarım bundan sonra ki başarılarınız böyle hüzün dolu konuşmalarınız içerisinde geçmez.  :facepalm:

*Edited*

Edited by sapphira_, 17 July 2019 - 06:45 PM.
Bu yazı küfür içermesi sebebiyle kaldırılmıştır.

Valery_Legasov #106 Posted 17 July 2019 - 06:05 PM

Private

• Player
  • 5311 battles
  • 8
  • [DAG0D] DAG0D

Türk topluluğunun eski zamanlarını, forumun eski insanlarını özlüyorum şu başlığa baktıkça. Şu sanal alemdeki oyundan sayamayacağım kadar dost edindim, yıllardır sürekli konuştuklarım var. Artık durum tam tersi. Neden acaba?

•  BABA - JCKAL - TAF zamanlarında klanlar arasında tatlı bir çekişme ve rekabet vardı. Nadiren saygısızlık yapanlar olur onlar da aradan elenirdi. Birbirine tamamen düşman gözüyle bakan klanlar olmadı bu topluluklar.

• Bu eski topluluğun da zayıf noktası, prensip sahibi ve kriterlerinin arkasında durmadan eşi, dostu ve arkadaşı gönül kırmayalım diyerek prensipler ve kriterler göz önünde bulundurulmadan klana girebiliyordu. Bu durum başarılı olmak isteyen ve belli seviyenin üstündeki oyuncuların önündeki en büyük engel oldu. Buna seferler de, global map de, kale savaşları da dahil. Sonuç olarak NOXUS kuruldu ve belirli bir süre boyunca iyi yönetim, prensip sahibi klan, iyi oyunculuk arasında başarı sağladık mı? Evet. İsteyince oluyor mu? Evet.

• Forumda ve oyunda insanları oyunculuklarına göre yargıladık, aşağıladık, sövdük saydık. Kendim de dahilim bu gruba. Bu kesinlikle büyük bir hata. Eskiden forumda istisnalar haricinde "Yiğidi öldür hakkını yeme" bazında konuşan aklı selim insanlar vardı. Artık yoklar.

• Oyuncusunu mental olarak yormayan yönetim, birliktelikle zafer zevkini yaşayan kazanamasa da beraber oynamanın hazzını alan üyeler, kaybettiğinde sorgulayan kazandığında rehavete kapılmayan klan benim nezdimde ve oyun geçmişimde NOXUS'tur. Şu anda oyuncu sayısı azaldı vs fakat hala Türk topluluğu iyi bir Türk klanına aç. Buradaki klan oyuncuları reelde buluşup otursalar 15 dakika sonra şurada ettikleri laflar için, yarıştırdıkları egoları için pişman olurlar diye düşünüyorum.

• Biz buyuz, yönetim kadromuz bu işle uğraşmayı sevdikleri için yönetim kadrosundalar ve menfaat-ego kavramlarından uzaklar, amaçlarımız bunlar, taviz vermiyoruz ve prensip sahibiyiz, klan etkinliklerine katılmak özgür iradenize kalmış zaten kendiniz katılmak istersiniz (iyi bir klanda kaleye, ilerlemeye, sefere katılmak random maçlardan çok daha zevkli ve kaliteli) diyen klan her türlü yürür. Yabancı klanlarda kimin komutan kimin ikinci komutan olduğundan habersiz aylarca oynamışlığımız var hepimiz durumun farkındayız bence.

Velhasılı kelam, yeri geldiğinde özür dilemesini bilen, karakter sahibi ve ne olduğunu bilen üye-yönetici topluluğu her zaman ilgi çeker, amacına ulaşır, ulaşırken de zevk alır. Burada "biz böyle iyiyiz, siz bunu yapamadınız pis herifler, ama siz de burada patladınız bak?" minvalinde konuşmak neyi düzeltecek, neyi kanıtlayacak? Umarım farkındalığımız biraz daha artar, geçmiş tecrübelerden biraz daha örnek alarak kendini daha ileriye taşıyan bir topluluk olabiliriz tekrar.

Uzattım, şöyle bir alıntıyla bitireyim:

Spoiler

2ndLuck_ #107 Posted 17 July 2019 - 06:12 PM

Private

• Player
  • 7053 battles
  • 9
  • [TAF-R] TAF-R

View PostFLAME_TURKo, on 17 July 2019 - 05:31 PM, said:

Sen ne konuşuyon lan  mk  hırsızı 

Wuuu, bu arkadaşlar sataşacak yer arıyor, aman aman. ! Bu kadar ateşlenmeyin arkadaşlar bu kadar ateş gözünüzü kör eder mazallah ! Aman aman ! Bu kadar üzerine alındığına göre ne biliyim, demek ki biraz ego var yediremeyince hakaret edecek kadar alçalabiliyormuş demek ki insan. Ego olacak olmasına da bu kadarı da biraz uçuk nokta. Uzak durman en iyisi. Siz kendi dünyanızda çabalayın kardeşim. Benden uzak olun da !

CamokaTechnics #108 Posted 17 July 2019 - 06:16 PM

General

• Player
  • 57926 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK
 I am calling @poseidon for judgement!!!...

sapphira_ #109 Posted 17 July 2019 - 06:23 PM

Moderator

• Moderator
  • 1345 battles
  • 48
  • [--P-] --P-

Bu yazı karşılıklı atışmaya döndürüldüğü için kapatılmıştır.

Forumda yapıcı olmadığınız takdirde konu kapatmalar ve kişi uyarı cezaları artacaktır. 

Bundan en çok forumu düzenli kullanan oyuncularımız zarar görecektir. 

Bizler Türkçe topluluğu zenginleştirmek ve herkeze söz hakkı vermek isteriz.

İyi akşamlar

sapphira_

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users