Jump to content

Pudel vs Bretaň Panther

• Please log in to reply
3 replies to this topic

racik007 #1 Posted 29 June 2019 - 09:34 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4663 battles
  • 62
  • [BAGO] BAGO

Ahoj.

Chtěl bych založit nové téma, jelikož se chystám rozjet novou linii a to buď FR nebo PL.

Podle toho bych zvolil

Vím že oba jmenované tanky jsou stejné.

Jde mi o to, která větěv má větší smysl a na zakladě toho si chci koupit jeden z těch prémiáků na expení posádek.

SWAT0013 #2 Posted 29 June 2019 - 01:41 PM

Brigadier

• Player
  • 30120 battles
  • 4,206
  • [KHIL] KHIL

Stejné ty tanky nejsou - Bretagne Panther je horší kopie Pudela, Pudel má navíc výhodu posádky s nultým perkem.

Bohužel ale zase Pudel poslouží jako trenér akorát do T6, zatímco Bretagne Panther se dá použít na trénink do T5 a T9 a T10 - ovšem zase nikde ti nebude odpovídat posádka, respektive budeš muset mít třeba radistu jen do Bretagne Panthera...

Na trénink posádky jsou oba tanky průměrné, všechny linie jsou nyní spíše doplňkové k jiným lepším vozidlům. Osobně bych to bral asi tak, že pokud se rozhodneš pro POL, Pudel není špatná volba - ten má aspoň posádku s nultým perkem. Bretagne Panthera bych kupoval asi jen jako sběratel - to bych raději čekal, zda WG nevydá toho zásobníkového Shermana...

Jinak zejména v dnešní době prémiáky na expení posádky tak trochu ztrácí smysl - za 2M si koupíš knihu, která dá všem 250 000 expů. A jsem si skoro jistý, že 2M vyděláš rychleji jak 250k expů, pokud si zvolíš správné tanky ;)

racik007 #3 Posted 29 June 2019 - 03:38 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4663 battles
  • 62
  • [BAGO] BAGO

View PostSWAT0013, on 29 June 2019 - 12:41 PM, said:

Stejné ty tanky nejsou - Bretagne Panther je horší kopie Pudela, Pudel má navíc výhodu posádky s nultým perkem.

Bohužel ale zase Pudel poslouží jako trenér akorát do T6, zatímco Bretagne Panther se dá použít na trénink do T5 a T9 a T10 - ovšem zase nikde ti nebude odpovídat posádka, respektive budeš muset mít třeba radistu jen do Bretagne Panthera...

Na trénink posádky jsou oba tanky průměrné, všechny linie jsou nyní spíše doplňkové k jiným lepším vozidlům. Osobně bych to bral asi tak, že pokud se rozhodneš pro POL, Pudel není špatná volba - ten má aspoň posádku s nultým perkem. Bretagne Panthera bych kupoval asi jen jako sběratel - to bych raději čekal, zda WG nevydá toho zásobníkového Shermana...

Jinak zejména v dnešní době prémiáky na expení posádky tak trochu ztrácí smysl - za 2M si koupíš knihu, která dá všem 250 000 expů. A jsem si skoro jistý, že 2M vyděláš rychleji jak 250k expů, pokud si zvolíš správné tanky ;)

zajímavý postřeh s těmi manuály pro posádku.

A že jsou mezi zmiňovanými Pantery takové rozdíly jsem též nepostřehnul.

Vím že u Poláků střední tanky končí na T6, ale zase polská větev se mi líbila víc než Fr medka se zásobníky

SWAT0013 #4 Posted 29 June 2019 - 09:36 PM

Brigadier

• Player
  • 30120 battles
  • 4,206
  • [KHIL] KHIL

View Postracik007, on 29 June 2019 - 04:38 PM, said:

zajímavý postřeh s těmi manuály pro posádku.

Jako já osobně bych nekupoval spousty tanků (zejména ty nižší tiery), kdyby byly ty posádkové knihy od začátku - skoro všechny jsem bral víceméně jen kvůli trénování posádek, jen málokteré bych hrál i jen tak, protože mě baví apod. ;)

A že jsou mezi zmiňovanými Pantery takové rozdíly jsem též nepostřehnul.

Tak ono to zase není, že by mezi nimi tak extrémní rozdíly - ale tím, že Bretagne Panther má horší boční pancíř, oproti Pudelovi prostě nemůžeš provádět sidescrape proti 122 mm zbraním...

Tím, že má Bretagne Panther o něco horší měrný výkon, není tak pohyblivým byť zase není pohyblivý o tolik hůře, aby se řeklo, že je kvůli tomu nehratelný...

Jako v praxi si v 99% případů těch rozdílů ani nevšimneš, protože jsou minimální... Ale nějak prostě nevidím důvod, proč si dobrovolně pořizovat horší vozidlo (byť vím, že je moc pěkné :) ) - zejména když ani nemá posádku s nultým perkem...

Vím že u Poláků střední tanky končí na T6, ale zase polská větev se mi líbila víc než Fr medka se zásobníky

Tak mezi všemi těmi liniemi (POL HT, FRA zásobníková MT a FRA normální MT) jsou tak velké rozdíly, že se skutečně mezi sebou porovnávat nedají. Všechny ty tanky mají své výhody a nevýhody - takže je to především o tom, co chceš.

Když to zjednoduším :honoring:

Chceš tanky, které mají alfu a něco odpustí? Vyber si POL HT.

Chceš tanky, které mají zásobník a leckterý stejný tier zabijí na zásobník a hrají se podobně jako LT? Vyber si FRA zásobníkové MT.

Chceš tanky, které mají věž, co něco odrazí, velmi dobré DPM (ale horší penetrace) a musí se hrát především zblízka / ze střední vzdálenosti, protože mají relativně špatnou přesnost? Vyber si FRA nezásobníkové MT.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users