Jump to content

Schematy - za dużo unierwsalnych ?

• Please log in to reply
27 replies to this topic

crixs #1 Posted 08 July 2019 - 12:53 AM

Private

• Player
  • 5547 battles
  • 4
  • [_KBS_] _KBS_

Hey! Jeśli ktoś może mi pomoć prześledzić taką ciekawostkę związaną z grą. 

Otóż fragmenty uniwersalne według filmu https://www.youtube.com/watch?v=iGw58Vx4Wd8   ( od 1:38 do 1:48 ) dostaje się jeśli już mamy opracowany taki czołg.

Otóż, ok mam ponad 100 czołgów, ale też trochę czołgów premium które nie biorą udziału w tym losowaniu. 

A ponieważ nie mam tyle czasu na grę i śledzienie tych wszystkich zmian, może są tu ludzie, którzy np otwierają nowe konto robią jakąś jedną linię a pomimo to bardzo często dostają uniwersalne schematy.

Przy małej lub jednej linii czołgów powinno być to wręcz niemożliwe i za każdym razem powinno się dostawać jakiś nowy fragment czogłu. 

Po prostu wydaje mi się, że za dużo jak na ilość schematów i ilość czołgów, które posiadam za często dostaję schematy uniwersalne. 

MortimerPL #2 Posted 08 July 2019 - 06:52 AM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_

Tak, masz rację. Już po tygodniu było widać, że schematów narodowych dropi za mało. gdyby wypadały proporcjonalnie (tzn w takiej ilości żeby dało się ich użyć), to powinien dropić jeden narodowy na 3-4 unwersalne. Praktyka jest jednak taka, że prawdopodobieńswo jest o wiele niższe. Dobrym przykładem jest mój klanowy kumpel, który ma wszystko wybadane, uzbierał już 200 schematów uniwersalnych i 0 (zero) narodowych. 

Tak przy okazji powtórzę prośbę do WG - zmieńcie to. Możecie zrobić jedną z kilku rzeczy:

1. umożliwcie zamianę unwersalnycn na narodowe

2. usuńcie w ogóle narodowe

3. umożliwcie jakieś inne wykorzystanie uniwersalnych (np na badanie modułów)

4. stwórzcie system wydawania schematów na np obligacje, albo na kamo, albo nawet na złote gaśnice. 

SlaworPL #3 Posted 08 July 2019 - 02:07 PM

Captain

• Player
  • 32012 battles
  • 2,469
Kolejny temat o tym samym. Serio ciężko poszukać tenatu odnośnie schematów?

MortimerPL #4 Posted 08 July 2019 - 03:09 PM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_

SlaworPL, ale masz świadomość, że takie działanie "jest już o tym temat, poszukaj sobie" jest najlepszym sposobem zarżnięcia każdego forum?

Już w tej chwili na głównym podforum (czyli Rozgrywce) połowa wątków świeci się na czerwono bo zostały zamknięte przez moderaturę. Takie posty jak Twoje (albo ich wariacje - "to już było, wygooglaj sobie") i zamykanie wątków to idealny przepis na to żeby wypłoszyć ludzi. Z resztą są już spore sukcesy - to forum umiera właśnie przez ten styl moderacji. A inne podfora na które przeróżni mądrale odsyłają są już martwe od miesięcy. 

Deleted243 #5 Posted 08 July 2019 - 03:33 PM

Major

• Player
  • 47380 battles
  • 2,812
  • [IMPR0] IMPR0
Mortimer, jeśli dobrze pamiętam to w tych drzewkach gdzie są wszystkie pojazdy zbadane to nie ma szansy dostania schematów narodowych. U mnie się to sprawdza (brak narodowych na polskie i szwedzkie, po czym magicznie szwedzkie zaczęły się pojawiać jak doszły medy), a do czasu jak liczyłem (pierwsze 200 bodajże?) proporcja uniwersalnych do narodowych krążyła w okolicach 4:1. A co do propozycji wymian jestem całkowicie za. Tylko że ja mam w drugą stronę, za mało uniwersalnych, za dużo narodowych.

SlaworPL #6 Posted 08 July 2019 - 03:45 PM

Captain

• Player
  • 32012 battles
  • 2,469

View PostMortimerPL, on 08 July 2019 - 02:09 PM, said:

SlaworPL, ale masz świadomość, że takie działanie "jest już o tym temat, poszukaj sobie" jest najlepszym sposobem zarżnięcia każdego forum?

Już w tej chwili na głównym podforum (czyli Rozgrywce) połowa wątków świeci się na czerwono bo zostały zamknięte przez moderaturę. Takie posty jak Twoje (albo ich wariacje - "to już było, wygooglaj sobie") i zamykanie wątków to idealny przepis na to żeby wypłoszyć ludzi. Z resztą są już spore sukcesy - to forum umiera właśnie przez ten styl moderacji. A inne podfora na które przeróżni mądrale odsyłają są już martwe od miesięcy. 

Czyli uważasz, że x tematów to mało o ciągle znanych problemach? Ja wiem, ze teraz społeczeństwo jest roszczeniowe i musi dostać na tacy, ale do uja karmazyna czy tak ciężko jest napisać w odpowiednim temacie i go poszukać?

MortimerPL #7 Posted 08 July 2019 - 06:08 PM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_

View PostSlaworPL, on 08 July 2019 - 03:45 PM, said:

Czyli uważasz, że x tematów to mało o ciągle znanych problemach? Ja wiem, ze teraz społeczeństwo jest roszczeniowe i musi dostać na tacy, ale do uja karmazyna czy tak ciężko jest napisać w odpowiednim temacie i go poszukać?

Jesteś bywalcem forum. Wiesz jakie tematy były, co było obgadane, w jakich wątkach były odpowiedzi sensowne, a w jakich nie. I teraz wyobraź sobie że przychodzi nowy forumowicz, który zakłada jeden ze swoich pierwszych wątków. Pyta o coś co było już dyskutowane w zeszłym miesiącu. Stary bywalec forum może w tej sytuacji wykonać jedną z trzech rzeczy:

1. Odnieść się do pytania z sympatią. udzielić merytorycznej odpowiedzi, albo wkleić odnośnik do dyskusji na temat poruszony przez pytającego. 

2. Odnieść się do pytania z obojętnością - po prostu olać pytanie i pytającego

3. Odnieść się do pytania z negatywnymi emocjami - tu jest cały wachlarz zachowań. Można zganić nowicjusza mówiąc, że zanim zaśmieci forum swoim niedorzecznym wątkiem to powinien przekopać forum w poszukiwaniu odpowiedzi. Można też powiedzieć, że odpowiedź znajdzie gdzie indziej, ale broń Boże nie należy mu wskazać tego miejsca. Niech cymbał sam szuka. W każdym razie wspólnym mianownikiem jest pokazanie nowicjuszowi, że nic nie wie, że za to stary wyjadacz wie, ale nie powie. 

Traktowanie nowych z sympatią powoduje, że na forum panuje sympatyczna atmosfera, a ludzie nie boją się zadawać prostych pytań bez obaw, że zostaną słabo potraktowani. 

Olewanie młodych powoduje, że wzrasta prawdopodobieństwo, że kolejnego pytania nie zadadzą, bo forum będzie wyglądało na kółko wzajemnej adoracji gdzie kilku starych wygów gada tylko ze sobą. 

Pokazywanie nowym, że są głupi i nic nie umieją wyszukać bardzo zwiększa prawdopodobieństwo, że więcej tu nie zajrzą, a bywalców odbierają jak zarozumiałych buraków. 

Wyjechałeś na grubo z tekstem o tym, że "teraz społeczeństwo jest roszczeniowe". No cóż..... Widziałem kilka forów które zdechły, a w zasadzie zostały zabite przez kilku starych użytkowników działających wespół z moderacją. Schemat był zawsze ten sam - na pytanie świeżaka leciała chamska odpowiedź: "use the power of search button", "do you know google? use it". Po czym wątek był zamykany przez modów. Forum żyje tak długo jak ludzie zadają pytania (nawet głupie dla starych bywalców) i dostają odpowiedzi. Spuszczanie pytających na bambus z poczuciem wyższości ("ciężko poszukać tenatu odnośnie schematów? ) prowadzi do tego, że ludzie przestają pytać, bo po co pytać jak sobie można wyszukać nie narażając się na chamskie odpowiedzi? Do tego dochodzi zamykanie wątków i przepis na zdechłe forum gotowy. Może następnym razem zamiast być niemiłym (punkt 3) po prostu olejesz (punkt 2), a ktoś zwyczajnie odpowie (pkt1)?

Masz świadomość, że swoją wypowiedź, którą ja odebrałem jako chamską, napisałeś do gościa, który właśnie napisał pierwszego posta na forum?

Edited by MortimerPL, 08 July 2019 - 06:09 PM.

SlaworPL #8 Posted 08 July 2019 - 06:22 PM

Captain

• Player
  • 32012 battles
  • 2,469

View PostMortimerPL, on 08 July 2019 - 05:08 PM, said:

Masz świadomość, że swoją wypowiedź, którą ja odebrałem jako chamską, napisałeś do gościa, który właśnie napisał pierwszego posta na forum?

Długo się wahałem, aby pisać na forum. Czytając innych użytkowników, którzy jeździli po świeżakach miałem wątpliwości czy pisać z moim problemem czy nie. Przewertowałem forum do 5 stron w tył i nie znalazłem tego czego szukałem i zapytałem na forum. I żyję. I osoba, która jechała po innych nawet mi odpisała w normalny sposób. Ale spodziewam się, że gdybym olał szukanie i ten temat byłby na poprzedniej stronie to pewnie dostałbym taką samą odpowiedź jakiej udzieliłem.

edit zbyt szybki enter

Ok. Jest to 1 post. Ale wystarczyłoby cofnąć się o 4 strony w dziale rozgrywka i tam jest zamkniety temat wraz z odnośnikiem do tematu w dziale wiadomości (3 strona do tyłu)

Edited by SlaworPL, 08 July 2019 - 06:27 PM.

MortimerPL #9 Posted 08 July 2019 - 06:30 PM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_
Czyli tak normalnie po ludzku odpisać na pytanie świeżaka, to przekracza Twoje możliwości? Ja nie ogarniam. Jesteś wojskowym, który jest fanem fali w wojsku - jak ja byłem kotem, to myłem kible szczoteczką do zębów, a teraz inni też mają tak robić, bo ja tak robiłem? Przecież to myślenie godne jakiegoś ograniczonego trepa...

SlaworPL #10 Posted 08 July 2019 - 06:38 PM

Captain

• Player
  • 32012 battles
  • 2,469
Racja jest jak 4 litery. Każdy ma swoją. Mam tylko nadzieję, że jak będzie kolejny temat o tym samym to nie napiszesz, aby osobnik poszukał poprzedniego tematu.

MortimerPL #11 Posted 08 July 2019 - 06:48 PM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_

View PostSlaworPL, on 08 July 2019 - 06:38 PM, said:

Racja jest jak 4 litery. Każdy ma swoją. Mam tylko nadzieję, że jak będzie kolejny temat o tym samym to nie napiszesz, aby osobnik poszukał poprzedniego tematu.

Jak potraktuję tak nowego użytkownika, to ciśnij mnie wtedy bez litości nazywając hipokrytą i jak tam tylko chcesz. :P

Falathi #12 Posted 09 July 2019 - 04:34 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19304 battles
  • 10,666
  • [WG] WG
Jedna uwaga ode mnie: odświeżanie wątku który ma kilka dni, jest w porządku. Tworzenie nowego wątku poświęconego temu samemu niekoniecznie - ale powiedzmy, że czasem można przymknąć oko. Ważne dla nas jest to, by dowiadywać się co myśli społeczność, a dyskusja zawsze w tym pomaga :) 

Silentraz #13 Posted 09 July 2019 - 06:09 PM

Major

• Player
  • 34502 battles
  • 2,684
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMortimerPL, on 08 July 2019 - 06:52 AM, said:

Dobrym przykładem jest mój klanowy kumpel, który ma wszystko wybadane, uzbierał już 200 schematów uniwersalnych i 0 (zero) narodowych.

Przy posiadaniu inżyniera z danej nacji schematy narodowe są zamieniane na uniwersalne. Dlatego kolega-inżynier otrzymuje same uniwersalne.

Schematy uniwersalne w zasadzie nie stanowią zapory. Jedyny wyjątek jest wtedy, gdy ktoś nie zbadał 2-3  pełnych nacji i planuje robić wszystko na raz.

Wymiana narodowych na uniwersalne jest na tyle niekorzystna, że warto celowo pominąć jakiś czołg (np. nie potwierdzić badania dychy czy zostawić alternatywną gałąź). Wtedy wpadają schematy narodowe, które umożliwią postęp w nowo powstałej gałężi (np. ptaszki ćwierkają o brytyjskich LT)

View PostFalathi, on 09 July 2019 - 04:34 PM, said:

Jedna uwaga ode mnie: odświeżanie wątku który ma kilka dni, jest w porządku. Tworzenie nowego wątku poświęconego temu samemu niekoniecznie - ale powiedzmy, że czasem można przymknąć oko. Ważne dla nas jest to, by dowiadywać się co myśli społeczność, a dyskusja zawsze w tym pomaga :)

Po paru miesiącach dobrze jest odświeżyć temat, zwłaszcza jak pojawiły się dane z większej ilości podejść.

Wciąż np. brakuje zastosowania schematów uniwersalnych dla dość sporej grupy graczy. Przydałaby się chociaż możliwość wymiany po niekorzystnym kursie (np. 8 UNI → 1 NAR), konwersja na książeczki czy inne waluty (może być zablokowana dla nie-inżynierów)

MortimerPL #14 Posted 09 July 2019 - 06:40 PM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_

Czyli, przyjmując że jest jak mówisz (w wszystko na to wskazuje), pomysł ze schematami jest do przemyślenia przez WG. Ponieważ mamy taką sytuację, że zbadanie wszystkich pojazdów w drzewku powoduje, że przestaje się otrzymywać schematy uniwersalne to:

- gracze którzy zbadali wszystko dostają uniwersalne schematy, których nijak nie będą mogli wykorzystać. Nawet jeśli pojawi się nowa gałąź w jakimś drzewku, to i tak nie wydadzą pierdyliona schematów uniwersalnych z powodu braku narodowych

- optymalną strategią odkrywania drzewek jest zostawienie sobie jakiegoś niskotierowego szajsu np. arta III tieru, żeby móc nadal zbierać schematy narodowe. A skoro tak, to wprowadzenie schematów w obecnym kształcie powoduje, że rozsądnie jest nie badać wszystkich pojazdów, zamiast badać wszystkie. Nie wiem czy celem WG było motywowanie ludzi, aby jednak powstrzymywali się z badaniami 

Zważywszy na to wszystko - najlepiej dla graczy byłoby w ogóle usunięcie narodowych i wprowadzenie zasady, że każdą część schematu w dowolnym drzewku można odkryć z określonej ilości uniwersalnych. Pozwoliłoby to na bardziej sensowne wykorzystanie schematów uniwersalnych i całkowicie zniosłoby potrzebę zbudowania jakiegoś blueprint-sinku, żeby inżynierowie mogli pozbywać się tych schematów z którymi nie mają co robić na chwilę obecną. 

AnnRos #15 Posted 09 July 2019 - 06:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5734 battles
  • 59
Ja tam mam za dużo narodowych a brakuje mi uniwersalnych więc nie bardzo to "widzę"

View PostMortimerPL, on 08 July 2019 - 05:52 AM, said:

Tak, masz rację. Już po tygodniu było widać, że schematów narodowych dropi za mało. gdyby wypadały proporcjonalnie (tzn w takiej ilości żeby dało się ich użyć), to powinien dropić jeden narodowy na 3-4 unwersalne. Praktyka jest jednak taka, że prawdopodobieńswo jest o wiele niższe. Dobrym przykładem jest mój klanowy kumpel, który ma wszystko wybadane, uzbierał już 200 schematów uniwersalnych i 0 (zero) narodowych. 

Silentraz #16 Posted 09 July 2019 - 08:54 PM

Major

• Player
  • 34502 battles
  • 2,684
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMortimerPL, on 09 July 2019 - 06:40 PM, said:

, że przestaje się otrzymywać schematy uniwersalne to:

Chyba usterka - przestaje się otrzymywać narodowe

- optymalną strategią odkrywania drzewek jest zostawienie sobie jakiegoś niskotierowego szajsu np. arta III tieru, żeby móc nadal zbierać schematy narodowe

Niektóre drzewka mają mają alternatywne czołgi których nie trzeba badać dla kompletu dych (np. Ferdinand, Churchill GC). W innym po prostu nie ma wyboru i trzeba się powstrzymać od zbadania dychy. Można mieć nawet nazbierany exp na dychę, ale zbadanie ostatniej z uzyskaniem inżyniera nacji oznacza koniec zbierania duplikatów.

Przy tym można bez obaw kończyć czeskie czy polskie drzewko - bo dopiero od 2-4 pełnych nacji zaczyna się niekorzystna proporcja z nadwyżką uniwersalnych.

Jeśli jakiś czołg zostaje niezbadany, to dopiero wylosowanie wszystkich fragmentów oznacza jego automatyczne zbadanie, a jest to zadanie na wiele lat (zależnie od szczęścia może wpaść w niecały rok intensywnej gry lub nie wejść po kilkunastu latach)

Zważywszy na to wszystko - najlepiej dla graczy byłoby w ogóle usunięcie narodowych i wprowadzenie zasady, że każdą część schematu w dowolnym drzewku można odkryć z określonej ilości uniwersalnych. Pozwoliłoby to na bardziej sensowne wykorzystanie schematów uniwersalnych i całkowicie zniosłoby potrzebę zbudowania jakiegoś blueprint-sinku, żeby inżynierowie mogli pozbywać się tych schematów z którymi nie mają co robić na chwilę obecną. 

WG chce zachęcić do badania różnych nacji właśnie poprzez schematy narodowe. Jedynie konwersja uniwersalnych po niekorzystnym kursie by wchodziła w grę.

Na opcję niepowstałych jeszcze drzewek jedynym rozwiązaniem by było przydzielanie wciąż schematów narodowych pomimo inżyniera. Najlepiej opcja w postaci okienka zaznaczonego przez gracza.

maremel #17 Posted 10 July 2019 - 01:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 43161 battles
  • 506
I mamy malutki paradoks, wprowadzenie schematów powstrzyma mnie od odkrywania nowych pojazdów. Tych które chciałbym zbadać zostało na mojej liście niewiele. Zaczekam sobie cierpliwie, z rok pozbieram schematy i wtedy zadecyduję co z nimi zrobić. No chyba, że właśnie uniwersalne będzie można wymieniać na narodowe. A póki co skoncentruję się na misjach osobistych.

szuwax666 #18 Posted 10 July 2019 - 05:24 AM

Captain

• Player
  • 42335 battles
  • 2,134
  • [_CHS_] _CHS_

View Postmaremel, on 10 July 2019 - 01:51 AM, said:

I mamy malutki paradoks, wprowadzenie schematów powstrzyma mnie od odkrywania nowych pojazdów. Tych które chciałbym zbadać zostało na mojej liście niewiele. Zaczekam sobie cierpliwie, z rok pozbieram schematy i wtedy zadecyduję co z nimi zrobić. No chyba, że właśnie uniwersalne będzie można wymieniać na narodowe. A póki co skoncentruję się na misjach osobistych.

Ja zrobiłem tak samo. Pojazdy w garażu, z cyklu przejdź i zapomnij czekają cierpliwie na to aż uzbieram schematy by je najzwyczajniej przeskoczyć. 

crixs #19 Posted 12 July 2019 - 01:07 AM

Private

• Player
  • 5547 battles
  • 4
  • [_KBS_] _KBS_

Dzięki za odpowiedzi :) 

A teraz jeśli mogę zapytać w ten sposób: 

Schematy dostajemy zawsze po kolei, najpierw schamt numer jeden potem numer dwa itd. Więc teraz tak powiedzmy że mam jeden schemat z IS-7 ( i według kolejności jest to pierwszy z dwunastu, nigdy nie trzeci czt piąty a pierwszy).

Według logiki i mechaniki jeśli nstępnym razem wylosowało by mi schmat z IS-7 powinienem otrzymać drugi schemat, a wydaje mi się, że gra nas oszukuje i przydziela dość często uniwersalny. 

Ja rozumiem, że pula czołgów ze schematami jest dość duża i że za zbadane czołgi automatycznie otrzymuje się uniwersalny schemat ale może jest ktoś kto zrobił sobie nowe konto robi tylko jedną linie a dostaje dużo uniwersalnych - to by potwierdziło, że gra robi reszte graczy w konia i zamiast kompletować reszty schematów z niedkończonych/niezbadanych czołgów poduwa nam uniwersalne ( czyli wylosowałeś schemat z is-7 ale już jeden taki masz i co z tego że jeszcze 11 musisz dozbierać damy ci uniwersalny ).

maliniu #20 Posted 12 July 2019 - 07:24 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28400 battles
  • 652
  • [TKFUN] TKFUN

View Postcrixs, on 12 July 2019 - 01:07 AM, said:

Dzięki za odpowiedzi :) 

A teraz jeśli mogę zapytać w ten sposób: 

Schematy dostajemy zawsze po kolei, najpierw schamt numer jeden potem numer dwa itd. Więc teraz tak powiedzmy że mam jeden schemat z IS-7 ( i według kolejności jest to pierwszy z dwunastu, nigdy nie trzeci czt piąty a pierwszy).

Według logiki i mechaniki jeśli nstępnym razem wylosowało by mi schmat z IS-7 powinienem otrzymać drugi schemat, a wydaje mi się, że gra nas oszukuje i przydziela dość często uniwersalny. 

Ja rozumiem, że pula czołgów ze schematami jest dość duża i że za zbadane czołgi automatycznie otrzymuje się uniwersalny schemat ale może jest ktoś kto zrobił sobie nowe konto robi tylko jedną linie a dostaje dużo uniwersalnych - to by potwierdziło, że gra robi reszte graczy w konia i zamiast kompletować reszty schematów z niedkończonych/niezbadanych czołgów poduwa nam uniwersalne ( czyli wylosowałeś schemat z is-7 ale już jeden taki masz i co z tego że jeszcze 11 musisz dozbierać damy ci uniwersalny ).

Wydaje ci się, że gra cie oszukuje, nie wiedząc kompletnie, jaki schemat był lub będzie wylosowany?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users