Jump to content

Schematy - za dużo unierwsalnych ?

• Please log in to reply
27 replies to this topic

rvader #21 Posted 12 July 2019 - 07:29 AM

Major General

• Player
  • 54814 battles
  • 5,034
  • [ACHJO] ACHJO

....mam gdzieś schematy i nawet sie nimi nie podniecam i nie interesuje ,bo robię swoje :teethhappy:

PS.schemat jest tylko jeden - jak wyciągnąć więcej  kasy od graczy jak najtańszym kosztem  - a reszta schematów ,to posłucha ;)

MortimerPL #22 Posted 12 July 2019 - 12:04 PM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_

View PostFalathi, on 09 July 2019 - 04:34 PM, said:

Jedna uwaga ode mnie: odświeżanie wątku który ma kilka dni, jest w porządku. Tworzenie nowego wątku poświęconego temu samemu niekoniecznie - ale powiedzmy, że czasem można przymknąć oko. Ważne dla nas jest to, by dowiadywać się co myśli społeczność, a dyskusja zawsze w tym pomaga :) 

Tak poczułem że ta uwaga jest skierowana do mnie. Poczekałem chwilę i wydarzyło się coś co doskonale obrazuje proces zarzynania forum. Pozwól, że pokażę to na przykładzie:

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/712479-110-teraz-wz-111-4-co-robic/

Kolega założył taki płacz temat - Wuzeta mnie nie kocha, kto mnie przytuli?

Ludzie zaczęli mu odpowiadać, pocieszać, pisać mniej lub bardziej sensowne rzeczy. Generalnie forum służyło temu, do czego każde forum powstało - służyło wymianie myśli, opini, heheszków itd. I kiedy dyskusja trwała w najlepsze pojawił się mod, który zamknął temat odsyłając do wątku o pojazdach. Jaki był skutek tej interwencji moda? Czy kolega napisał swojego posta w wątku o pojazdach? Nie. Nie napisał już nic. 

JEDYNYM SKUTKIEM DZIAŁANIA BYŁO ZAMKNIĘCIE DYSKUSJI

Ja jestem w stanie zrozumieć, że moderatorzy chcą się wykazać, pokazać swoją przydatność i zaangażowanie. Ale taki sposób moderacji zabija forum. Strona główna forum świeci się na czerwono od pozamykanych wątków. Serio? Tak powinno wyglądać żywe przyjazne forum?

Falathi - zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz - moderator wysłał na "forum o pojazdach" nie podając żadnego linka. Trudno nazwać to przyjazną moderacją. Zauważ jeszcze, że większość wątków o pojazdach jest kompletnie martwa. Tzn pojawiają się tam posty dotyczące np ogólnych wrażeń - i sam zaglądam tam żeby poczytać recenzje pisane po grindzie - ale do rzadkości należą dyskusje w tych wątkach. Rzadko też można otrzymać jakąkolwiek rzeczową odpowiedź w sensownym czasie. Dobrym przykładem będzie np. moje pytanie w wątku o AMX 50B

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/167752-amx-50-b/page__st__360__pid__16847226#entry16847226

Pytanie zadane pod koniec kwietnia, do tej pory bez odpowiedzi. Kiedy na forum Rozgrywka zapytałem o inny zestaw perków, to też zostałem pouczony, że są fora o pojazdach, ale na szczęście nie zamknięto tego wątku i dostałem odpowiedzi. Całą sprawę pozostawiam do rozważenia, czy naprawdę chcecie uzyskiwać takie rezultaty, jakie uzyskujecie - tzn zabijać dyskusję i odsyłać na martwe fora. 

TRad_PL #23 Posted 12 July 2019 - 12:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42611 battles
  • 962
  • [NISZA] NISZA
mam 241 uniwersalnych, 86 narodowych. Proporcje wyglądają OK, a rozmiar próby jest satsfakcjonujący.

Silentraz #24 Posted 12 July 2019 - 06:12 PM

Major

• Player
  • 34502 battles
  • 2,684
  • [_CHS_] _CHS_

W sumie nie ma pewności kiedy wypadają schematy uniwersalne. Mogą wpadać zarówno za dupikaty (co jest naturalne), jak też same z siebie. Jakby nie było, uniwersalne najbardziej opłaca się wydawać.

Co mam na myśli?

Wariant A:

• Tak podpowiada intuicja
  • losuje z całej puli fragment na jakiś czołg
  • Jeśli czołg jest zbadany, wrzuca 75% UNI lub 25% NAR

WARIANT B:

• Zakładamy że WG jest chciwe i wredne (w sumie pozostajemy przy tym założeniu)
  • 50% szans, że wprost wyda schemat uniwersalny
  • 50% szans na czołg z puli
  • Jeśli wylosuje czołg z puli, wrzuca 50% UNI, 50% NAR (szansa dąży do 75/25 przez uniwersalne wydawane wprost)

WARIANT C:

• Wersja pośrednia między A/B lub jeszcze bardziej niekorzystna dla gracza niż B

Nie wiadomo też w sumie, czy posiadane fragmenty zmniejszają szansę na zdobycie kolejnych

Wariant korzystny:

• Gra losuje po prostu czołg (np. Maus)
  • Zapełniany jest jeden z pustych slotów
  • Przy czołgach, na które otrzymałem wiele fragmentów - mam zapełnione sloty nr 1 i nr 2. To wskazuje, że pewnie ten wariant jest przez WG wykorzystywany.

Wariant niekorzystny:

• Gra losuje czołg i slot (np. Maus, slot 9)
  • Wymienia na duplikat, gdy wylosuje posiadany slot

Edited by Silentraz, 12 July 2019 - 06:13 PM.

MortimerPL #25 Posted 12 July 2019 - 06:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_

View PostSilentraz, on 12 July 2019 - 06:12 PM, said:

Nie wiadomo też w sumie, czy posiadane fragmenty zmniejszają szansę na zdobycie kolejnych

Wariant korzystny:

• Gra losuje po prostu czołg (np. Maus)
  • Zapełniany jest jeden z pustych slotów
  • Przy czołgach, na które otrzymałem wiele fragmentów - mam zapełnione sloty nr 1 i nr 2. To wskazuje, że pewnie ten wariant jest przez WG wykorzystywany.

Wariant niekorzystny:

• Gra losuje czołg i slot (np. Maus, slot 9)
  • Wymienia na duplikat, gdy wylosuje posiadany slot

Akurat to wiadomo jak wypada. Jeśli losowany jest czołg niezbadany, to losowany jest kolejny fragment schematu. W każdym czołgu który ma więcej niż jeden schemat odkryty mam schematy po kolei - 1, 2, 3, itd

Nigdzie nie mam np odkrytego schematu 5 bez odkrycia poprzednich. 

Tak w ogóle to teraz lecą mi prawie same narodowe. WG przestawiło wajchę :trollface:
Do nazistów mam 16 narodowych i nie bardzo  mam na co je wydać

crixs #26 Posted 13 July 2019 - 02:13 AM

Private

• Player
  • 5547 battles
  • 4
  • [_KBS_] _KBS_

@maliniu

No właśnie jak to kontrolować  co się dostało i dlaczego zostało zamienione :)

O dziwo jak zgłosiłem problem do WG to teraz mimo odesłania mnie na forum i nieudzielenia odpowiedzi ani razu nie dostałem uniwersalnego :P 

crixs #27 Posted 13 July 2019 - 02:54 AM

Private

• Player
  • 5547 battles
  • 4
  • [_KBS_] _KBS_

@Silentraz#24

Fajnie wytłumaczyłes jakie opcje mogą być :) No ale dobrze by było gdyby WG bardziej szczegółowo opisał jak rozdziela schematy. NP tak jak opisuje warunki kampani :P 

No właśnie o to rozchodzi się głównie moje pytanie - czy przypadkiem przez jakiś ich błąd nie zostajemy oszukiwani. Tzn powinienes dostać kolejny schemat a jednak dostajesz za to uniwersalny/narodowy.

@ Reszta z was, 
Przepraszam, że jeśli to faktycznie robie to powielam wątek , ale jestem narpawde zielony z używania jakichkolwiek forum a tym bardziej szukania na nich informacji. Ktoś kto tu jest na codzień to pewnie ogarnia że takie tamaty były już poruszane na wątku , a taki "ja" może(nie z własnej winy, tylko z powodu braku "umiejetności" ) źle wyszukiwać i wydaje mu się że ten temat nie był poruszany. W tym przypadku  jeśli wiecie że osoba która założyłą post to "dzban" to podeślijie linki do odpowiednich tematów a moderatorzy proszę jeśli "zweryfikujecie" że to faktycznie stary temat zamknijcie, a jeśli jest coś nowego to zostawcie  ;) 

Dzięki za odpowiedzi wszystkim :)
Jeśli znacie podobne wątki na anglojezycznych stronach też podeślijcie linki :) 

Niech Działo będzie z wami ! 

MortimerPL #28 Posted 13 July 2019 - 02:27 PM

Lieutenant

• Player
  • 36023 battles
  • 1,780
  • [_CHS_] _CHS_
Nie. naprawdę nie jesteśmy oszukiwani. WG dało taką mechanikę. Nie do końca wiadomo jak ona działa (co to są te - osiągnięcia w bitwie), ale spoko - schematy wypadają - grind się skraca. Jest OK. 

Edited by MortimerPL, 13 July 2019 - 02:28 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users