Jump to content

Farklı Savaş Sonuçlarına Karşı Nasıl Tahammül Ediyorsunuz?

• Please log in to reply
19 replies to this topic

Servances #1 Posted 11 July 2019 - 11:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18239 battles
  • 68
  • [DR3DD] DR3DD

Başlık biraz abes kaçtı, değişik anlam yüklenebilir. :P

Arkadaşlar gerçekten merak ediyorum. Oyunda sürekli kazanmalıyız diye bir mantık yok biliyorum. Ama savaşı kazansanız da kaybetseniz de hezimet/facia ya da eze eze kazanmak/perişan etmek gibi söylemlerin savaş sonu raporuna yansıdığı farklı skorlar ortaya çıktığında nasıl tahammül ediyorsunuz?

Kendimden bir örnek ile başlayayım. B-C 25 t ile oynuyorum bu aralar, 100 civarlarında maç yaptım. Oynaması gerçekten zor bir tank imiş onu gördüm. Hatta savaş skorlarına bakınca  acaba bu tanka özel Maç Eşleştirme mi yapılıyor da bu Allah'ın cezası skorları alıyorum diyorum. (Alakası yok tabi!) Yani bu söyleyeceğim paranoyak gibi gelebilir ama genel olarak gözlemlediğim; kazanırken zorlaya zorlaya maç kazanıyoruz, kaybederken arada uçurum farklar oluyor. Aşağıya ekran görüntülerini eklediğim savaşlardaki gibi kazanırken 15-10 gibi skorlar ile kazanıyorum, kaybederken 15-5, 15-2 gibi skorlar ile kaybediyorum. Kazandığım maçlar genelde maç bitimine 1-2 dakika kala biterken, kaybettiğim maçlar 3 veya 4 dakika sürüyor.

Maç süresi: 12 dakika

Posted Image 

Maç süresi: 4 dakika

Posted Image

Maç süresi: 6 dakika

Posted Image

Ezerek kazandığımız maçlarda da bazen öyle bir duruma düşüyorum ki (ya düşmanın bastığı tarafta kalıp patlıyorum ya da düşman tankları takım arkadaşlarıma vurmak yerine klan savaşında imiş gibi bana tek hedef yapıyorlar) bana hasar kalmıyor.

Kaybederken sıfır çektiğim maçlar da oluyor, 5K hasar attığım maçlar da oluyor. İyi bir oyuncu değilim ama nereye kadar taşıyım takımı! Takımımdaki Jg. Pz. E100 dokuz seviyelere karşı çıktığı maçta gidip kendisini suda boğuyor. 23 bin civarında maç yapıp da salçayı bozacak diye salçaya bile domates olamayan adam arkadan ittirerek pozisyonumu bozup tek vuruşluk tankı almama engel oluyor. Oyuna yeni başlayan arkadaşı anlarım oyunu anlamaya çalışıyordur da 23 bin savaş boyunca ne yaptın sen ya! Bu oyunla ilgili açıp tek bir video bile izlemedin mi arkadaşım? Beyin nakli ne zaman gerçekleşecek merak ediyorum?

Bugün seferlerde maçın birinde 9 atış yaptım 1 tanesi deldi. Diğer maçta 7 atış yaptım 1 tanesi deldi. Yandan attığım mermiler delmiyor, alt plakaya atılan mermiler delmiyor. 18 bin savaş boyunca hangi tank hangi açıyla dururken delinir ya da delinmez, hangi durumlarda üst zırha, hangi durumlarda alt zırha mermi atılmaz, heat nereye atılır nereye atılmaz, Allah'a şükür az çok hepsine vakıfım. Bu kadar da RNG olmaz ki! Kendimi bot gibi hissettim maç sonunda.

Bu tarz maçlarda az kaldı masayı kırıp kendi elime vericem. Sinir küpü oldum oyun yüzünden. Bazen gerçekten mi savaşıyoruz, oyun mu oynuyoruz anlamıyorum!

Sizler nasıl tahammül ediyorsunuz bu duruma?

Edited by Servances, 11 July 2019 - 11:57 PM.

l3oomerangg #2 Posted 12 July 2019 - 03:44 AM

Lieutenant

• Player
  • 39917 battles
  • 1,573
  • [FATIH] FATIH

İşin içinde 6 senelik tecrübe var... Pişiyorsun zamanla... Bugün mesela kaybetme günüm... %30 la oynuyorum... Ne demişler, ya bu deveyi güdecen, ya bu diyardan gidecen... Halen güdmeye çalışıyorum ben, gidenler çok oldu. Benimde yakın gibi geliyor ama kısmet artık...

T_Barbarian #3 Posted 12 July 2019 - 06:48 AM

Lance-corporal

• Player
  • 19219 battles
  • 57
  • [T-HAN] T-HAN
İlk atışın ( full odaklı, tam da oması gereken yere bakarken ) dağlara taşlara gidiyorsa, sekiyorsa, hayvan gibi kamoya sahip tankın hareketsiz bir halde çalıda yatarken ateş etmediğin halde spotlanıyorsa, o maç daha baştan gitmiştir. Bu hep böyle oldu. Olay sadece "WR dengelemesi". Ben artık çoğu durumda gülüyorum. 2017 yılının başından beri para da harcamıyorum oyuna ( baktım maillerime toplam 450 tl  harcamışım önceden ). Artık umurum değil. Yeminle 5-6 tankla oynuyorum artık oyunu, diğerleri yatıyor garajda. 10 seviyelerin çoğunu da geri gönderdim teknoloji ağacına ( Oynanmıyor 10 seviyeler, her yer zırh dolmuş ) :trollface: 

yehu01 #4 Posted 12 July 2019 - 10:09 AM

Major

• Player
  • 8526 battles
  • 2,906
  • [RDR_X] RDR_X

View PostT_Barbarian, on 12 July 2019 - 05:48 AM, said:

İlk atışın ( full odaklı, tam da oması gereken yere bakarken ) dağlara taşlara gidiyorsa, sekiyorsa, hayvan gibi kamoya sahip tankın hareketsiz bir halde çalıda yatarken ateş etmediğin halde spotlanıyorsa, o maç daha baştan gitmiştir. Bu hep böyle oldu. Olay sadece "WR dengelemesi". Ben artık çoğu durumda gülüyorum. 2017 yılının başından beri para da harcamıyorum oyuna ( baktım maillerime toplam 450 tl  harcamışım önceden ). Artık umurum değil. Yeminle 5-6 tankla oynuyorum artık oyunu, diğerleri yatıyor garajda. 10 seviyelerin çoğunu da geri gönderdim teknoloji ağacına ( Oynanmıyor 10 seviyeler, her yer zırh dolmuş ) :trollface: 

hangi tanklarla oynuyorsun

ağaç kasmak dışında oynanabilecek kendi tierında op tanklar nelerdir? kv 2 cromwell falan yazmışlar bir yerde aklıma yattı biraz. başka varsa yazın. 

yani maksat stat kasmak değil de oyundan en fazla nasıl zevk alırım:d

Edited by yehu01, 12 July 2019 - 10:10 AM.

_moriarty__ #5 Posted 12 July 2019 - 10:59 AM

Corporal

• Player
  • 20726 battles
  • 139

Hiç tahammül etmiyorum, belirli bir sayı belirledim kendime, eğer o sayı kadar böyle berbat maçlar çıkarsa kapatıyorum. 

Ha düzeldi, ha düzelecek derken kriz geçirecek duruma getiriyor bu oyun insanı. 

Hadi RNG' yi anladım, %25 gibi orantısız bir güç oluşmasına olanak verecek bir yüzde. Bari bunu dağıtın maç içinde, tek takıma aktarınca bu bahsettiğin ezilmeler ortaya çıkıyor.

Bu da tamamen kasıtlıdır. 

Sen ancak güzel zamanlarda oyna, oyunun sana yürü dediği zamanlarda. Yoksa eğlence diye girdiğin oyun cinayet işleme derecesinde bir cinnet durumuna dönüşebilir. 

T_Barbarian #6 Posted 12 July 2019 - 12:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19219 battles
  • 57
  • [T-HAN] T-HAN

View Postyehu01, on 12 July 2019 - 10:09 AM, said:

hangi tanklarla oynuyorsun

ağaç kasmak dışında oynanabilecek kendi tierında op tanklar nelerdir? kv 2 cromwell falan yazmışlar bir yerde aklıma yattı biraz. başka varsa yazın. 

yani maksat stat kasmak değil de oyundan en fazla nasıl zevk alırım:d

Löwe, Vk100, IS3, Obj257, TS-5... Yalnız WG kazanmanı istemiyorsa kazanamıyorsun. Ancak kaybetsende demage vs eğleniyorsun ( karşı takım leş olup da 15-0 bitiyorsa yine eğlenemiyorsun )... Diğerleri ile x2 lerini almak için oynuyorum. O da en fazla 2 maç. 3 maç kaybedersem bırakıyorum tankı. " Zikerim x2 sini " diyerekten!

Edit: Ha bir de hurafem var. Ne zaman kişisel yedek açsam kaybetme oranım artıyor :teethhappy:

Edited by T_Barbarian, 12 July 2019 - 12:49 PM.

zed_x #7 Posted 12 July 2019 - 01:45 PM

Major

• Player
  • 43162 battles
  • 2,559
  • [JUN] JUN

Bir oyuncunun oyunu kazanmaya ya da kaybetmeye rasyonal olarak etkisi -+%3,333.. (30'da 1) Hadi sen iyi bir oyuncusundur, RNG de senden yanadır, iki kişilik oynuyorsundur, %6.666.. olsun. Çok kabaca anlattım farkındayım ama bu oyunda her rasgele savaşı kazanabilmen için senin sunabileceğin katkı üç  aşağı beş yukarı bu kadar. Bir de buna iyi geçen bir günün ardından ertesi gün MM mekaniğinin seni %50 bandına çekmek için kötü takımlara atmasını filan ekle.

Her maçta oynadığım tankla ve gelen haritaya göre kendime bir rol biçerim. Oyunun başlangıcında o role uygun oynarım, hasar vermeye çalışırım. Kazanmak ya da kaybetmek pek de umurumda olmuyor artık. Çünkü sen 0 çeksen bile kazanıyorsun, kendini parçalasan bile kaybediyorsun. Zaten iyi bir oyuncuysan oyun seni %52-55 aralığının altına düşürmüyor. Günlük sonuçlara takılmıyorum anlayacağınız.

Edited by zed_x, 12 July 2019 - 01:47 PM.

FLAME_OxyGeN #8 Posted 12 July 2019 - 01:58 PM

Sergeant

• Player
  • 28740 battles
  • 206
Maç başı ortalama hasarın 3.5 civarlarında olsun ve aynı bu seviyelerde bir plat arkadaşı bul, %70 winrate ile oyna, bu kadar basit.

yehu01 #9 Posted 12 July 2019 - 02:18 PM

Major

• Player
  • 8526 battles
  • 2,906
  • [RDR_X] RDR_X

View PostT_Barbarian, on 12 July 2019 - 11:46 AM, said:

Löwe, Vk100, IS3, Obj257, TS-5... Yalnız WG kazanmanı istemiyorsa kazanamıyorsun. Ancak kaybetsende demage vs eğleniyorsun ( karşı takım leş olup da 15-0 bitiyorsa yine eğlenemiyorsun )... Diğerleri ile x2 lerini almak için oynuyorum. O da en fazla 2 maç. 3 maç kaybedersem bırakıyorum tankı. " Zikerim x2 sini " diyerekten!

Edit: Ha bir de hurafem var. Ne zaman kişisel yedek açsam kaybetme oranım artıyor :teethhappy:

löweye para mı verilir reis 350 tl
is 3 var da bi ben sevemedim herhalde. bazen zevk veriyor bazen kanser ediyor çok sevemedim

vk baya güzele benziyor. ts-5 premium mudur nedir çözemedim nasıl alınıyor

T_Barbarian #10 Posted 12 July 2019 - 03:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19219 battles
  • 57
  • [T-HAN] T-HAN

View Postyehu01, on 12 July 2019 - 02:18 PM, said:

löweye para mı verilir reis 350 tl
is 3 var da bi ben sevemedim herhalde. bazen zevk veriyor bazen kanser ediyor çok sevemedim

vk baya güzele benziyor. ts-5 premium mudur nedir çözemedim nasıl alınıyor

Hocam Löwe ilk pre tankımdı. 70 tl ye filan almıştım baya bir indirimle 3 sene önce. Şimdi bırak tankı, 100 altına bile para vermem. 1 lira bile vermem bu oyuna. TS-5 etkinlikte gelmişti fena tank değil. Satılıyor mu bilmiyorum. VK gayet başarılı tavsiye ederim. Leş gibi oynasan bile sektiriyor filan :trollface:. Ha bu arada bu 8 seviyelerle %75 oranında yine 10. seviye maçlara düşüyorsun haberin olsun. Biraz popoyu yırtıcan yani. :)

karamurat_battalgazi #11 Posted 12 July 2019 - 04:18 PM

Corporal

• Player
  • 2557 battles
  • 179
  • [T_R_Q] T_R_Q

kimsenin tahammul ettiği yok insanlar o yüzden bu oyunu brakma eğiliminde

her geçen gün oyuncu sayısı  azalıyor 

istenılen şey basit 

hilesiz oyun ve adil eşleşme 

çözüm =

-tüm modları yasaklamak

-tank modeli bazında eşleşme (bende 3 is7 varsa karşıyada 3 is7 vermek  )gibi

-oyuncu reytıngi bazlı eşleşme (benim orta tankımda 10 000 reytınglı adam varsa karşı takımın orta tankında da 10 000 reytınglı adam olsun)

-rng palavrasını ortadan kaldırmak ( bc25t yandan mermı nasıl sektırebılır yazılımsal bir hile kullanmıyorsa yada wot adamı kayırmıyorsa )

yehu01 #12 Posted 12 July 2019 - 07:33 PM

Major

• Player
  • 8526 battles
  • 2,906
  • [RDR_X] RDR_X

View PostT_Barbarian, on 12 July 2019 - 02:32 PM, said:

Hocam Löwe ilk pre tankımdı. 70 tl ye filan almıştım baya bir indirimle 3 sene önce. Şimdi bırak tankı, 100 altına bile para vermem. 1 lira bile vermem bu oyuna. TS-5 etkinlikte gelmişti fena tank değil. Satılıyor mu bilmiyorum. VK gayet başarılı tavsiye ederim. Leş gibi oynasan bile sektiriyor filan :trollface:. Ha bu arada bu 8 seviyelerle %75 oranında yine 10. seviye maçlara düşüyorsun haberin olsun. Biraz popoyu yırtıcan yani. :)

test serverda denemiştim maus gibi aynı. hatta kendi seviyeleriyle kıyaslayınca maustan çok daha üstün. ama sırf onun için sıfırdan tank kasmayı göze alamıyorum .d kv 2 aldım trollüyorum ufak ufak bakalım

Servances #13 Posted 13 July 2019 - 02:38 AM

Lance-corporal

• Player
  • 18239 battles
  • 68
  • [DR3DD] DR3DD

View Postl3oomerangg, on 12 July 2019 - 03:44 AM, said:

İşin içinde 6 senelik tecrübe var... Pişiyorsun zamanla... Bugün mesela kaybetme günüm... %30 la oynuyorum... Ne demişler, ya bu deveyi güdecen, ya bu diyardan gidecen... Halen güdmeye çalışıyorum ben, gidenler çok oldu. Benimde yakın gibi geliyor ama kısmet artık...

Dediğim gibi her maçı kazanmak diye bir şey yok. Ama kaybetmenin de bir adabı olur. :unsure: İlk bir buçuk dakikada 4-5 tane dost tank kaybetmek, diğer takım arkadaşlarının üzerindeki yükü arttırmaktan başka bir şey değil. Şu an işim gücüm yok, Allah'tan bir iş nasip olsa da bıraksam şu oyunu :rolleyes: Açıkçası farklı skorlar ile kazandığımız maçlarda karşı takıma üzülüyorum. Çünkü aynısı ben de yaşıyorum ve sonraki maçta bu olayın başıma geleceğini biliyorum.

View PostFLAME_OxyGeN, on 12 July 2019 - 01:58 PM, said:

Maç başı ortalama hasarın 3.5 civarlarında olsun ve aynı bu seviyelerde bir plat arkadaşı bul, %70 winrate ile oyna, bu kadar basit.

3.5 civarında hasarı 15 dakika boyunca atamadığım maçlar oluyor. O iş biraz zor benim için, o kadar iyi oyuncu değilim. Ama böyle hezimet yaşamayı gerektirecek hamlelerde de bulunmuyorum.

View Postzed_x, on 12 July 2019 - 01:45 PM, said:

Bir oyuncunun oyunu kazanmaya ya da kaybetmeye rasyonal olarak etkisi -+%3,333.. (30'da 1) Hadi sen iyi bir oyuncusundur, RNG de senden yanadır, iki kişilik oynuyorsundur, %6.666.. olsun. Çok kabaca anlattım farkındayım ama bu oyunda her rasgele savaşı kazanabilmen için senin sunabileceğin katkı üç  aşağı beş yukarı bu kadar. Bir de buna iyi geçen bir günün ardından ertesi gün MM mekaniğinin seni %50 bandına çekmek için kötü takımlara atmasını filan ekle.

Her maçta oynadığım tankla ve gelen haritaya göre kendime bir rol biçerim. Oyunun başlangıcında o role uygun oynarım, hasar vermeye çalışırım. Kazanmak ya da kaybetmek pek de umurumda olmuyor artık. Çünkü sen 0 çeksen bile kazanıyorsun, kendini parçalasan bile kaybediyorsun. Zaten iyi bir oyuncuysan oyun seni %52-55 aralığının altına düşürmüyor. Günlük sonuçlara takılmıyorum anlayacağınız.

Bende kendime rol biçerek oynuyorum, maçta hafif tank yoksa oynadığım tank takım arkadaşlarımın tankından daha iyi görüş mesafesine sahipse gidip tespit yapıyorum. Düşen tarafa bir şekilde destek olmaya çalışıyorum. Ama dediğim gibi parçalıyorum kendimi, attığım 5k hasar bile az geliyor benim için, keşke daha da fazla atabilsem kazanmaya sebep olabilsem, olmuyor işte. Günlük bir olay da değil, 3-4 gün arka arkaya böyle fahiş skorlar ortaya çıkıyor. Düzgün geçen maç sayım azaldı iyice.

Oyuna yeni başlayanlar için ilk eğitim nasıl bilmiyorum ama WG'nin burada hata yaptığı belli. İki tane hafif tank oynayan arkadaş maçın başında ikisi beraber bir yere geçip keskin nişancılık oynuyor ve bu arkadaşların birisi 18k diğeri 52k maça sahip. Yeni yetişen oyuncuların çoğu da böyle olacak. Açık alanda bir hafif tank ana görevini yerine getirmiyorsa zaten gitti o maç geçmiş olsun. Tankların görevleri hakkında daha iyi bir oyun başlangıcı eğitimi olmalı. Aksi halde oynanmaz hale geliyor oyun.

WG'nin sponsor olup da reklamını yaptırdığı yayıncılara bakıyorum oyundan bi haber (her oyunu bilecek diye bir kural yok evet ama), eğitim odasına bile girmemiş. Mermi türünü, canı az kalan adama delemiyorsa HE atması gerektiğini, haritaları önceden bir tanıması gerektiğini vs. geçtim artık, topçuyla haritanın ilerisinde durup tank vurmaya çalışan var!!

Edited by Servances, 13 July 2019 - 02:47 AM.

rageman4u #14 Posted 14 July 2019 - 01:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17417 battles
  • 571
Bugun type5 aldim, acik harita geldi. 3 dusman topcusu biri sarjorlu. Ortada dolanan bir ebr90 ve oyun boyu kmt hezimeti, zaten wargamning tanki cope cevirdi. Bir de ustune dakika basi 40 saniye sok suresi. Yani ne sen sor ne ben soylim

atahan9494 #15 Posted 16 July 2019 - 03:02 AM

Private

• Player
  • 12950 battles
  • 28
  • [EXCES] EXCES
Sabahtan beri oynuyorum nerden baksan 15 saattir filan ben böyle bir emek hırsızlığı görmedim. Brother in arms olan havalandırması tüm donanımları tam panther 2 ile oynuyorum 6 tank vurma görevim var 6. tank karsımda canım daha full adam turuncu ve yanı dönük bir T32 amerikan ağır tankı bende altın mermi yani apcr var adamın yanına full odak (ki panther 2 keskin nişancıdır) attıgım 4 mermi de sekti. 4 evet 4 bir oldu 2 oldu çıldırıyorum 2 mermi yedim adamdan mal gibi önünde duruyorum çnkü öldrmem lazım 3 oldu 4 oldu full odak adamın yanı dönük başkası vurdu. Ben böyle bir emek hırsızlıgı böyle bir cinnet oyun görmedim... yazıklar olsun bu RNG de değil bunun adı emek hırsızlıgıdır.

tarikataka #16 Posted 16 July 2019 - 08:57 AM

Major General

• Player
  • 40288 battles
  • 5,558
  • [CURE] CURE

View PostT_Barbarian, on 12 July 2019 - 02:18 AM, said:

57 tane postundan 57 sinde ağlıyorsun 58. postunda tarikataka benimle basmadı diye forumda ağlıyordun silmişler bak  duyduğuma göre oyunda chat ban yemişsin ?  :trollface:

dragonfire06 #17 Posted 16 July 2019 - 10:40 AM

Lance-corporal

• Player
  • 84978 battles
  • 83
  • [AKNCI] AKNCI
Sanırım oyunda 7. yıla girdim. 80000 üstünde maçım var. Artık RNG falan takmıyorum. 6 seviye altındaki tanklarımla çok kötü oynadığım için wn8 kağnı hızıyla gidiyor artık. Şu an yaklaşık 30 civarında tank var garajda. M41 bulldog, udes 16,10 seviye strv  ve m53-55 ile takılıyorum. Bir kaç arkadaşımla müfreze atıyoruz. görevleri, WN8 i sallamıyorum. Gayet rahat oynuyorum böyle. 1 kez pre tank almıştım. 1 yıldır pre hesapta almıyorum.Oyunda özellikle arty ile oynuyorsam light veya med  ile lüzumsuz yerde yatanları ikaz ediyorum :popcorn:Çok sallamayın beyler, özellikle yeni tank kasmayı,görev yapmayı işkence haline getirmeyin. Obj 260ı alsan ne olacak sanki. Sürekli onunla mı oynayacaksın. Keyif aldğınız bir kaç tankı seçip onlarla oynayın, gerisini çok takmayın.

jaddeth #18 Posted 16 July 2019 - 11:52 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 10016 battles
  • 208
  • [JUN] JUN
Eski zamanlarda top tier 3 tank ile plat atarak güzel oynadinmi maçın gidişatına büyük etki yapardık, ama oyun çok değişmiş. Yeni tanklar özellikle Med ve ligth tanklar sanki arcade bir oyuna çevirmiş oyunu 100 km çok çok aşırı bir hız bu oyun için,  bu oyun yavaş ve taktik kurulabilen bir oyundu saçma sapan bir hale gelmiş 
11:01 Added after 9 minutes
Oyun içi tank sayısı ciddi oranda artmış ama eski tanklar neredeyse kullanılmaz hale gelmiş olması üzücü, bir is4 is7 t110 E5 vs neredeyse görmüyorum hiç. T10 light tank tek atış alıp karşılığında 2 katı hasar verip kaçıp gidebiliyor. Kullanılmaz hale gelen tek tank maus du zamanında, şimdi neredeyse çoğu tank patates olmuş varsa yoksa progetto kar ebr ler defender vs

LeSept7 #19 Posted 16 July 2019 - 12:42 PM

Sergeant

• Player
  • 18026 battles
  • 267

Her yeni gelecek tankı ilgi çekmek için biraz güçlü yapınca eski tanklar haliyle cılız kaldı. En çok da t69 a üzülüyorum. Onun dışında çeşitlilik her zaman iyidir. 

Üst üste farklı mağlubiyetler olduğunda ben masa başından bir süre kalkıyorum. Oynadığı tankın hakkını veremeyenler benim iyice gözüme batmaya sinirden gözüm hafiften seğirmeye başladığında istesem de oyunun hakkını veremiyorum daha çok sinirleniyorum.

ATHELON_ #20 Posted 16 July 2019 - 01:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32132 battles
  • 729
  • [RYNOX] RYNOX
hiç tahammül etmiyorum. baktım takım tırt, baktım sırayla ölmeye başlıyorlar, ya tankı denize atıyorum ya da direk savaşı terk ediyorum. maç eşleştirme başarısız ise ben neden üzüleyim? baştan kayıp olduğu belli olan maçlar için neden kendimi yorayım? seri garaja dönerim, başka tankla girerim. istatistik falan da umrumda değil.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users